Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > סנדוויץ' מנצח: מה לשים בכריך לבית הספר?

סנדוויץ' מנצח: מה לשים בכריך לבית הספר?

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

המלצות תזונה להורים, או: מה לעשות כדי לא למצוא בערב בילקוט סנדוויץ' נשכח שהכנו בבוקר?

סנדוויץ'

מאות אלפי אמהות מתחבטות מדי בוקר בשאלה הרת גורל: מה לשים היום בסנדוויץ' שאנחנו מכינות לקטנים לבית הספר, שגם יהיה מזין ובריא ויספק את הצרכים התזונתיים של התלמיד שלנו, אבל גם יהיה לו מספיק טעים – כך שלא נמצא את הכריך שהכנו, שוכב לו אחר כבוד בערב, עדיין בתוך הילקוט.

עוד לפני היציאה לבית הספר, חשוב להקפיד על ארוחת בוקר בבית, שכן היא משפרת את ההרגשה הכללית ותורמת לריכוז ולהישגים טובים יותר בלימודים. ילדים המדלגים על ארוחת הבוקר עלולים להרגיש תחושת רעב, עצבנות וחוסר ריכוז.

ארוחת בוקר מומלצת היא מעדן חלב, או פרוסת לחם עם ממרח כלשהו או דגני בוקר לא ממותקים בתוספת חלב.

כמה טיפים להכנת הכריך לביה"ס

חשוב לשאול את הילד לרצונו. ניתן לתת לו כמה אופציות, שמהן הוא יוכל לבחור את המועדפת עליו. חשוב מאוד לגוון, וניתן להכין מראש טבלה, שניעזר בה כדי להכין לו סנדוויץ' עם ממרח שונה לכל יום בשבוע.

אפשר לשים בכריך נקניק פסטרמה, ממרח חומוס, טחינה וגבינה. ניתן לגוון ולהוסיף זיתים קצוצים וריבה. בימים חמים רצוי להימנע מביצה ומממרחים עם מיונז.

לא פחות חשוב לשלוח איתו לביה"ס פירות וירקות. אם הוא לא מתלהב מהרעיון, אפשר לנסות ולחתוך כמה פירות או ירקות לפלחים קטנים, ולשים בקופסת פלסטיק. ייתכן וזה יעורר את תאבונו, וייתן לו חשק לחלוק את המנה עם חברים.

חשוב שלא לשכוח את השתייה (מומלץ מים בלבד!). כדאי לוודא איתו שימלא את הבקבוק לפחות פעם נוספת במשך היום. רצוי מבעוד מועד להראות לילד היכן נמצא הקולר.

אם טרם הכרתם את המחנכת של הילד – זה משהו שמומלץ לעשות בכל מקרה. מכל מקום, דברו איתה ובקשו ממנה, במיוחד אם הילד שלכם בכיתות הנמוכות, שתיתן לתלמידים לפחות 10 דקות להפסקת אוכל מסודרת לפני היציאה לחצר המשחקים, ושתקפיד שלכל ילד יש סדנוויץ' ומפית, כדי ליצור אווירה שקטה ורגועה לזמן הסעודה.

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים