Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > מוזיקה ספורטיבית ומרזה

מוזיקה ספורטיבית ומרזה

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

טוב, לא בדיוק. שמיעת מוזיקה תוך כדי ישיבה על כורסת הטלוויזיה בליווי ארוחה אינה דרך טובה במיוחד להוריד ולשרוף קלורית, אבל האזנה למוזיקה בחדר הכושר או במהלך פעילות ספורטיבית עושה את ההבדל

מי מאתנו שעוסק בספורט באופן קבוע יודע שהשגרה של העיסוק בספורט היא מתנה גדולה, ויחד עם זאת גם האויב הגדול ביותר. הידיעה המוקדמת שלנו על המאמץ הסיזיפי הצפוי לנו לפני תחילתה של פעילות גופנית גורמת לרבים לוותר או לנטוש את רעיון האימון היומי. באופן זה, זליגה של ויתורים עצמיים יכולה להוביל בסופו של דבר לנטישה של הספורט.

מוזיקה וספורט

גיוון הוא שם המשחק, והוא בא לידי ביטוי לא רק בספורט שאנחנו בוחרים לבצע אלא גם בדרך שבה אנו בוחרים להפיג את שעת הכושר שלנו.

הטמפו של הירידה במשקל

מוזיקה, כך מסתבר, יכולה לחולל פלאים. מחקר בריטי אשר נערך לפני כשנתיים מצא כי נבדקים אשר ביצעו פעילות גופנית תוך כדי האזנה למוזיקה במהלך האימון הגיעו לתוצאות טובות יותר ב-13% בקצב האימון ושריפת הקלוריות, זאת לעומת נבדקים שלא האזינו למוזיקה במהלך האימון.

שירי פופ רבים הם קצביים, יש להם ריתמוס קבוע שאנו בוחרים לשלב במהלך הפעילות הגופנית, לעיתים אפילו מתאימים את תנועות הגוף למקצב. ללא ממקצב הפעילות שלנו יכולה לעיתים להיות סדורה פחות וקצבית פחות.

ספורטאים מקצועיים, שמנוסים יותר מספורטאים חובבים, אינם זקוקים לתמריצים מוזיקליים מהטעם הפשוט שהם מונעים ממוטיבציה להגיע להישגים מקצועיים, ולכם במקרה שלהם מוזיקה יכולה אף להפריע להם. לכן, שמיעת מוזיקה בזמן פעילות גופנית מומלצת בעיקר לעוסקים בכך כתחביב, כלומר מרבית האנשים. עבור אלה, מוזיקה משמשת מסיח דעת מצוין מהמאמץ הפיזי, כאבי השרירים, משך האימון וכיוצא באלה, ובדרך זו התלונה הופכת להנאה של ממש.

בחדר הכושר, בריצת הערב וגם בבריכה

מוזיקה ניתן לשמוע היום כמעט בכל מקום מבלי להפריע לאחרים. אוזניות ייעודיות ונגני שמע מצויים בוורסיות שונות ואפילו במהלך שחייה בבריכה יש אפשרות להאזין לה.

חשוב שלא לתת למוזיקה להסיח את הדעת, רק אם אתם מתאמנים בסביבה מבוקרת ונטולת סיכונים, שכן אותה הסחת הדעת שהיא מציעה יכולה להשפיע עליכם להיות פזיזים מדי ואתם עלולים להיפצע ממאמץ יתר או מחוסר תשומת לב לסביבה.

כל עוד אתם מודעים לנושא, נדמה כי רבים היתרונות שבהאזנה לפס קול מוזיקלי שהוא ייחודי לכם ומלווה אתכם בתהליך ההרזיה הכולל כושר גופני. כך אתם באמת מסייעים לעצמכם לייצר פס קול לחיים, כזה שהזיכרונות ממנו חיוביים וממלאי מוטיבציה.

עוד בנושא:

סובלים מבעיה במערכת העיכול? לכו לרופא!

הנזק האקולוגי של השמנת היתר

מכורים לאוכל מתוק? כדאי לכם לקרוא

כמה שעות צריך כדי לרזות?

הרצאות החודש במלב"י

לקביעת תור ליעוץ: 03-7645444  או: info@assia.co.il

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים