אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > מעקף קיבה בטוח גם לבני 60+

מעקף קיבה בטוח גם לבני 60+

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

10 שנים של מחקר ומעקב אחר מנותחים בריאטריים מצא ירידה משמעותית בתמותה ובמחלות נלוות אחרות בחולים שעברו ניתוחי מעקף קיבה. ד"ר אסנת רזיאל עם הממצאים המעודדים

decrease-readmission-after-gastric-bypass

כמו לכל פרוצדורה רפואית, גם לניתוח הבריאטרי קיימים סיכונים ללקות במחלות נלוות כתוצאה מהניתוח ועד הסיכון למוות. כעת מסתבר כי סיכונים אלו פחותים ממה שנהוג לחשוב בכל מה שקשור לניתוח מעקף קיבה.

שיפור של 48% בקרב השמנת יתר קיצונית

מרכז המחקר בגייסינגר, אשר נמצא בפנסילבניה בארצות הברית, הוא מרכז המורשה בין היתר כמרכז רפואה בריאטרי. המרכז עקב במשך עשר שנים , בין השנים 2014-2004, אחרי קרוב ל-2,700 מטופלים. תוצאות המחקר הוצגו בכנס ופורסמו בעלון הרשמי של האגודה האמריקאית למחלות מטבוליות וניתוחים בריאטריים (ASMBS).

המחקר מצא כי חולים עם השמנת יתר חמורה, שעברו ניתוח מעקף קיבה, הקטינו את סיכויי התמותה והמחלות הנלוות ב-48%, זאת לעומת מטופלים במצב דומה שלא עברו את הניתוח. למעשה, הירידה באחוזי התמותה נמצאה כבר בתום שנתיים ממועד הניתוח, והייתה משמעותית מבחינה סטטיסטית בתום ארבע שנים מזמן הניתוח.

במחקרים אחרים בחולים עם נתוני השמנת יתר שלא נותחו נמצאה עלייה בתמותה ממחלות לב ומסוגים מסוימים של סרטן, ששכיחותם ירדה בקבוצת המנותחים.

60% החלמה של חולי סוכרת

השינוי הגדול ביותר, ואולי המרשים ביותר, נמצא דווקא בקרב חולים שהיו בני 60 ומעלה בזמן הניתוח, ואצל אלה שהיו מאובחנים כחולי סוכרת. החוקרים מצאו כי למעלה מ-60% מהמטופלים, שהיו עם סוכרת טרום ניתוחית, החלימו לחלוטין במהלך חמש השנים שלאחר הניתוח.

החוקרים מציינים כי הממצאים שעלו מן המחקר מחזקים את הדעה כי ניתוחים בריאטריים בקרב חולים מבוגרים, בגילאי 60 ומעלה, לא רק שאינם מסוכנים אלא נותנים לאותם חולים שיפור משמעותי יותר של בריאותם.

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים