Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > מפורסמות מדברות על הקטנת חזה

מפורסמות מדברות על הקטנת חזה

ניתוחי הקטנת חזה

יותר ויותר נשים מפורסמות בעלות חזה גדול מעדיפות להקטינו ובכך לחסוך מעצמן את הקושי הפיזי ולעיתים גם הנפשי הנגרם להן. קווין לטיפה, דרו ברימור וז'יל זרין כבר הקטינו, טיירה בנקס, ג'סיקה סימפסון וקייטי בנקס בדרך לקביעת תור

אחרי שנים רבות בהן כמעט כל הניתוחים הפלסטיים בשדיים בוצעו לצורך הגדלתם, מסתמנת עלייה בפופולריות של ניתוחי הקטנת חזה. על-פי נתוני האגודה האמריקנית של המנתחים הפלסטיים, ניתוחי הקטנת חזה נחשבים לאחד מחמשת הניתוחים הפלסטיים הנפוצים בשנים האחרונות בארצות הברית. אז מי מהידועניות האמריקאיות הקטינה את שדיה? ומהם החידושים בתחום ניתוחי הקטנת חזה?

קווין לטיפה הקטינה ממידה F למידה DD

לאחרונה פורסם כי הזמרת והשחקנית קווין לטיפה, שהייתה בעלת חזה במידה F, עברה הקטנת חזה למידה DD. לדבריה, זאת כדי ליצור פרופורציות נכונות לגופה ולטפל בכאבי הגב והכתפיים מהם סבלה.

פטי סטנגר (47), השדכנית המפורסמת מתוכנית הריאליטי "מי רוצה לתפוס מיליונר?", עברה לאחרונה ניתוח הקטנת חזה ממידה DD למידה C. "החזה שלי, שהיה נפול ולא פרופורציונלי, הוא עכשיו במידות הנכונות מורם וזקוף", אמרה באחד מהראיונות.

גם כוכבת הריאליטי "עקרות בית אמיתיות ניו יורק", ג'יל זרין (47), עברה ניתוח הקטנת חזה ממידה G ל-DD. את שביעות רצונה מהניתוח הביעה בראיון שנערך עמה לאחרונה: "החל מגיל 30 התפתחו אצלי בעיות בריאותיות עקב משקל החזה, היה לי קשה למצוא בגדים והייתי מוגבלת לגזרות ספציפיות. מתחת לבגדים הכי יפים שלי תמיד נאלצתי ללבוש חזיות מסורבלות. אין שום סיבה, שנרגיש רע עם הגוף שלנו וחסרות ביטחון לגבי עצמינו. יש לנו אפשרות לשנות דברים בגופנו לטובה, ובדרכים הבטוחות ביותר".הזמרת ג'סיקה סימפסון, בעלת חזה במידה DD, שוקלת ברצינות לעבור ניתוח הקטנת חזה כיוון ש"אף פעם לא אהבתי את גודל החזה שלי". מקורבים אליה אומרים כי מאז ומתמיד החזה שלה נחשב בעיניה למטרד בשל גודלו וכיום היא קרובה להחלטה לעבור ניתוח להקטנתו. מצטרפות לג'סיקה בהצהרות דומות הן דוגמנית העל טיירה בנקס והזמרת קייטי פרי.

חזה גדול – בעיות גדולות

מסתבר אם כן כי חזה גדול אמנם יכול להיראות יפה ומרשים, אך לעתים הוא מהווה עול פיזי ונפשי. חזה גדול מדי מכביד על הגב ועמוד השדרה וגורם לכאבי צוואר וגב, עיוות ועקמת של עמוד השדרה, גירוי עור כרוני ופטרת מתחת לשד, בעיות נשימה וסימנים עמוקים בכתפיים ובשכמות הנגרמים מרצועות החזייה. בהיבט הרגשי, חזה גדול פוגע בדימוי העצמי, גורם לאישה להרגיש מסורבלת ובעלת עודף משקל, ומושך תשומת לב יתרה ופוגעת מצד גברים. בניתוח הקטנת שדיים מסירים שומן, רקמת שד ועודפי עור, ומעצבים שד קטן יותר ובעל מראה מוצק ויציב. כמו כן, ניתן להקטין את גודל העטרה (האזור הכהה מסביב לפטמה) ולהתאימה לגודל השד החדש. ניתן כיום לצמצם את אורך החתכים הניתוחיים באמצעות שיטה חדשה בה מעצבים קודם את רקמת השד ומסירים את העור רק בשלב האחרון בניתוח. בטכניקה זו ניתן לעצב שד צעיר יותר ולהקטין את צלקות הניתוח, לעומת גודלן בעבר.

למי מתאים ניתוח להקטנת חזה?

המועמדות הטובות ביותר לניתוח להקטנת החזה הן נשים בוגרות אשר מבינות את מהות הניתוח, וציפיותיהן מהניתוח מציאותיות. כמו כן, הקטנת שד אינה מומלצת לאישה שבכוונתה להניק.

עם זאת ניתן לבצע את הניתוח גם בגיל צעיר יותר, כאשר בשל גודלו של השד נגרמת מגבלה פיזית או נפשית קשה. לדוגמה, השחקנית דרו ברימור עברה ניתוח להקטנת חזה כאשר הייתה בת 16: "כאשר יש לך חזה גדול, את נעשית מודעת מדי למראה החיצוני שלך. בכל בגד שלבשתי הרגשתי רע ונראיתי מסורבלת וכבדת משקל, והגב שלי כאב. זה פשוט לא נוח. אני מאוד אוהבת את הגוף שלי כיום".

עוד בנושא:

הקטנת חזה וניתוח הרזיה: מה עושים קודם?

איך להרזות בלי לעלות במשקל?

המשקל, המטופל והמאכל: תפקיד התזונאי בדיאטה שלך

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מחקרים דומים