Trigger menu Trigger search form

מתיחת בטן

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

כיצד ניתוח מתיחת בטן והגדלת חזה יכולים לחולל שיפור ניכר באיכות החיים בכלל ובאיכות חיי המין בפרט?

ניתוח להסרת עודפי עור

מתיחת בטן היא אחד הניתוחים הנפוצים ביותר בתחום עיצוב הגוף. בשורות הבאות אספר לכם כמה עובדות על ניתוחים למתיחת בטן ובעיקר על איך הניתוח יכול לשפר את איכות החיים והתפקוד המיני.

בניתוח אנו מסירים עור עודף, שנמצא בדרך כלל בשיפולי הבטן, אנחנו מחזקים את השרירים שהתרחקו זה מזה כתוצאה מהשמנה תוך בטנית אצל אדם שהיה שמן בעבר וירד במשקל. השרירים גם מתרחקים זה מזה אצל נשים אחרי הריונות כתוצאה מאותה השמנה או מלאות בטנית בתקופת ההריון. אנחנו מצרים את הטבור וגם משפרים את החזות הכוללת של הבטן על ידי הסרה של עודפי השומן.

צריך להבין שכתוצאה מאובדן המשקל והצרת ההיקפים גם העור מתכווץ. אולם יכולת העור להתכווץ מוגבלת ולרוב תישאר דרגה כזו או אחרת של רפיון. ומשום שבגופנו ישנם אזורי עגינה של העור, שאלו אזורים קבועים בהם העור מהודק לשרירים העמוקים, אותו עור רפוי עלול להתלות מעליהם כמו וילון.

לא רק העור רפוי

לבעיה של עודפי עור יש חשיבות רבה מבחינת חיי המטופלים, שכן מדובר בהרבה יותר מבעיה אסתטית. רבים מהאנשים שירדו במשקלם סובלים מפגיעה בביטחון העצמי ובדימוי הגוף רק בגלל העור העודף. הם מגיעים למצבים של הימנעות מחברה, מפעולות שונות וקשיים בזוגיות ולעיתים במידה גדולה יותר מאשר שכשהיו שמנים.

טענה חוזרת הנה שאילו ידעו מראש לאיזו בעיה הם נכנסים, היו שוקלים שוב האם לרדת כלל במשקל. הניתוחים האלו מאפשרים למטופלים להסיר את עודפי העור ולהראות טוב בעיני עצמם ובעיני החברה.

בנוסף, עודפי העור מפריעים פעמים רבות לתפקוד של המטופלים. למשל, עודפי עור גדולים בשיפולי הבטן יפריעו בתנועה, יגרמו לדלקות חוזרות במקום ולכאבי גב. בנוסף, הם גם מעוותים את האנטומיה באזור הגניטליה ומפריעים לאינטימיות זוגית.

בניתוח מתיחת בטן אנו לא רק מסירים את עודפי העור, אנו מעצבים את דופן הבטן, וגם מרימים את אזור הגניטליה שצנח. מטופלים רבים מרגישים שנולדו מחדש כתוצאה מניתוחים אלו.

בטן שטוחה מתכון לחיי מין עשירים

מחקר חדש, שעשיתי לאחרונה בארצות הברית, העוסק בשיפור באיכות החיים והתפקוד המיני לאחר מתיחת בטן נעשה על מטופלות שעברו מתיחת בטן. מצאנו כי כל המטופלות דיווחו על שיפור בדימוי הגוף, ושני שליש דיווחו על שיפור בקשר הבין אישי שלהם ובהנאה שלהן מיחסי מין. הביטחון העצמי עלה ודווחו על עלייה בתדירות יחסי המין.

בהקשר זה חשוב לשאול האם השיפור בסיפוק המיני חל מתוך השינויים האנטומיים עקב הניתוח או מתוך פתיחות, שנובעת מהדימוי העצמי שעלה לאחר הניתוח. המטופלות ענו כי הן מרגישות שנהנות יותר כתוצאה משני האלמנטים האלו. אחד הממצאים המעניינים יותר היה שביעות הרצון הגבוהה בקרב בני הזוג של המנותחות. מצאנו כי בני הזוג גילו עניין במין ודיווחו כי הם נהנו יותר בהשוואה למצב שהיה טרם הניתוח.

ניתוח עיצוב חזה ואינטימיות זוגית

לפני שנים ספורות פורסם מחקר אשר מצא שיפור בהנאה ממין בקרב מטופלות לאחר הגדלת חזה. גם כאן מדובר על שפור בדמוי הגוף והמיניות של המטופלות. מחקר זה זכה בזמנו לתהודה תקשורתית גדולה בארצות הברית.

ניתוח לעיצוב החזה, כמו גם עיצוב דופן הבטן, הינם בעלי השפעה ישירה ועזה על הנפש, אנו מרגישים יותר מושכים, אוהבים יותר את עצמנו, מה שמשפר את הבטחון העצמי, את התפקוד הבין-אישי ואת היכולת ליצור אינטימיות זוגית.

אצל נשים רבות יש דאגה מקדימה לפני הניתוח לגבי הצלקת. וכן, חשוב לדעת כי אכן נשארת צלקת, אבל מתכננים את מיקומה היטב לפני הניתוח, כלומר מתחת לקו התחתונים או הביקיני היא מוסתרת באופן יחסי. הניתוח מיועד לגברים ונשים כאחד.

 בסיכום, מדובר בניתוח המשפר את איכות החיים באספקטים נרחבים ולו רק בשל העובדה שהוא תורם לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי כתוצאה משיפור החזות.

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים