ניקוי רעלים: 10 מזונות מומלצים

שמעתם את הביטוי ניקוי רעלים, אבל אתם לא ממש בטוחים במה מדובר ואיך עושים את זה בדיוק. ד"ר אסנת רזיאל שופכת אור על הנושא וממליצה על עשרה מזונות שיעשו את העבודה בשבילכם וינקו לכם את הגוף

ניקוי רעלים

ניקוי רעלים הפך בשנים האחרונות למושג טרנדי במיוחד בתחום תעשיית הדיאטות. הגוף מנסה באופן תמידי להיפטר מרעלים המוכנסים אליו וניתן על ידי תשומת לב למה שמכניסים אליו לעזור לו במשימה.

הבסיס של ניקוי רעלים הוא בניצול היתרונות של המזון שאנו מכניסים לגופנו כדי ליצור אפיק טבעי, יעיל ובטוח ולסייע לגופנו להיפטר מחומרים שלילים. כך למשל, באמצעות צומות נוזלים או משקאות שייק שתפקידם לטהר ולנקות את הגוף מרעלים.

ותתפלאו, זה לא ממש מסובך להתחיל במשימה כבר היום, ולבד. קבלו עשרה מזונות שיעזרו לכם לנקות את הגוף עוד היום:

אבוקדו

אבוקדו הוא אחד מהפירות הזולים הנמצאים בשפע כאן במהלך החורף ויש לו יתרונות אדירים. האבוקדו הוא מתנה לגוף  – הוא עשיר בנוגדי חימצון הכוללים גלוטתיון, הנחשב למנקה רעלים יעיל במיוחד.

חמוציות

כן, לא רק לנשים בגיל הבלות – חמוציות נהדרות לכולנו. הן טובות במיוחד למניעת זיהומים בדרכי השתן ומסייעות לנו גם להיפטר מפסולת בגוף. הן נחשבות לפרי אנטיבקטריאלי ולפיכך מצויינות בסילוק רעלים מגופנו. שימו לב, מומלץ לרכוש חמוציות לא מסוכרות, לאלו המסוכרות אין ערכים תזונתיים טובים.

כרוב

הכרוב נמצא כאן כל השנה, הוא זול וטעים בבישול או בסלטים. הוא מכיל אחוזים של גופרית אשר מסייעת לפירוק חומרים כימיים בגופנו. גופרית נלחמת בשאריות של חומרי הדברה, תרופות מרשם ועוד.

ברוקלי

אל תעקמו את האף, זהו ירק מעולה במיוחד, אולי פשוט תנסו לבשל אותו במתכונים אחרים? הברוקלי גם הוא עמוס בחומרים נוגדני חימצון המסייעים בטיהור הגוף. הוא מכיל אנזימים רבים הדרושים למערכת העיכול לתפקוד תקין, וזו בתורה מסייעת לכם להיפטר מפסולת ורעלים. ברוקלי נחשב לירק עם ערכים תזונתיים גבוהים במיוחד. נסו לצרף אותו לתפריט באופן קבוע, הוא טוב לגופכם.

שום

עזבו את עניין הריח, סגולותיו של השום כמטהר לגוף אדירות. גם השום מכיל גופרית רבה, הנלחמת בכימיקלים בגוף, אך מעבר לכך, הוא מכיל גם תכונות אנטיביוטיות ויכול לרפא את הגוף שלנו באופן פנימי. ישנם יתרונות רבים לאכילת שום באופן קבוע והן רק ממשיכות להתגלות בשנים האחרונות במחקרים מדעיים.

סלק

האדום האדום הזה בסלט, כבוש או מבושל, הסלק מלא בפקטין, כמו עגבניות. הוא מסייע להגן על מערכת העיכול ועל הכבד, וכשהם מתפקדים בצורה טובה, הגוף שלכם מתנקה מרעלים בתדירות רצויה.

אשכולית

כמו כל פירות ההדר, גם האשכולית עמוסה בנוגדני חימצון נהדרים לתהליך ניקוי רעלים של הגוף, אך האשכולית דלה בקלוריות ובסוכרים טבעיים, והיא מצויינת לאיזון ושמירה על המשקל.

גרעיני חמניות

הם נהדרים ויכולים להוות חטיף מצויין במצבם הטבעי, הם מסייעים במניעת אבנים בכליות, שהינן חיוניות כל כך לתפקוד תקין של הגוף ולניקוי הגוף מרעלים. גרעיני החמניות גם מסייעים בשמירה על כולסטרול נמוך ותקין.

עדשים

מי לא אוהב את הקטנייה הזו שקיימת במגוון רחב כל כך של סוגים? מאכלים המכילים עדשים נהדרים למערכת העיכול, מורידים את רמות הכולסטרול ומסייעים לאזן את רמת הסוכר בדם בגופנו.

מסתבר שאנחנו לא צריכים להידרש לתהליכים דרסטיים על מנת לסייע לגופנו לעבוד באופן תקין ולהיפטר ברעלים בצורה תדירה. ניקוי רעלים, קורה באופן טבעי, המזונות הנכונים מסייעים לו ולנו לשמור על בריאות תקינה, חילוף חומרים נכון ושמירה על תקינות מערכות הגוף שיודעות לעשות את העבודה ולהיפטר מן הרעלים, כל שהן צריכות לפעמים זו זריקת עידוד קטנה.

עוד בנושא:

חוק חינוך תזונה חינם

מניעת השמנת יתר בילדים: 8 טיפים להורים

מהן המחלות הנלוות להשמנת יתר

לא מדברים עם מתבגרים על אוכל

הורים, על אחריותכם!

צוות רפואי

No data was found