אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > ניתוחי הרזיה בבני נוער: ריאיון בתכנית של פרופ' רפי קרסו

ניתוחי הרזיה בבני נוער: ריאיון בתכנית של פרופ' רפי קרסו

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

ד"ר אסנת רזיאל מסבירה על ניתוחי הרזיה בבני נוער: ריאיון אצל רפי קרסו בערוץ 10

ד"ר אסנת רזיאל המנהלת הרפואית של מלב"י – מרכז לטיפול בהשמנת יתר מבית אסיא מדיקל, אסותא ת"א מתארחת בתוכניתו של פרופ' רפי קרסו כדי לדבר על נושא חשוב וטעון: ניתוחי הרזיה בבני נוער.

מהם הגורמים להשמנת יתר בקרב בני הנוער בחברה המערבית? באילו מקרים יופנו בני נוער לניתוח קיצור קיבה? מהי מידת הצלחתם של אותם ניתוחים?

הניתוחים הכירורגיים להרזיה, מטבעם, לא מיועדים לבני נוער – ובטח שלא לילדים. הם פונים לאוכלוסייה המבוגרת יותר, ומותאמים בעיקר לגילאי 18 עד 60. עם זאת, יש מקרים חריגים של צורך בביצוע ניתוחי הרזיה בבני נוער וילדים, כמו גם במבוגרים בני 65+.

על פי תקנון משרד הבריאות, במקרים קיצוניים ביותר, בנות יכולות לעבור ניתחי הרזיה מסוימים החל מגיל 13, ובנים מגיל 15.

עוד בנושא:

יתרונות הניתוח הבריאטרי אצל מתבגרים

ניתוחי שרוול קיבה לפרוסקופיים במתבגרים: קווים מנחים

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מחקרים דומים