Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > ניתוחי הרזייה לילדים – עכשיו גם באוסטרליה

ניתוחי הרזייה לילדים – עכשיו גם באוסטרליה

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

זה התחיל באמריקה, המשיך לאירופה, וכעת תופס תאוצה גם ביבשת החמישית. מנהלת מלב"י: "חשוב מאוד לנסות ולטפל בילדים בכל דרך אפשרית לפני ששוקלים ניתוח"

ניתוחי הרזייה לילדים (כמו הצרת קיבה, שרוול קיבה ומעקף קיבה) , נשמעו עד לא מכבר כמו משהו בין מדע בדיוני להזייה חולנית במיוחד. אבל פרופיל הבטיחות הגבוה שלהם, בצד העלייה העצומה במגיפת ההשמנה הביאו את המנתחים להציע אותם גם לילדים ובני נוער, בתחילה באמריקה ובאירופה – ועכשיו גם באוסטרליה.

ניתוחי השמנה לילדים

יותר מ-60 בני נוער במדינת קווינסלנד שביבשת החמישית עברו באחרונה ניתוח כירורגי להרזייה. מאות נמצאים ברשימת המתנה, שיכולה להתארך עד כדי 5 שנים תמימות, ומחכים לתורם בציפייה דרוכה ובכליון עיניים.

"שוקלים כמו שני מבוגרים"

ד"ר בלייר בווודן, מנתח בבית החולים Wesley בבריסביין, מספר כי חלק מן הילדים שהוא מנתח, שוקלים כמו שני מבוגרים בריאים ועבי בשר. "אין הגבלת גיל לביצוע הניתוחים", הוא אומר, "והתנאי היחיד הוא שהילד ייתן הסכמה מדעת טרם ביצוע ההליך".

"המשקל הממוצע של בן תשחורת שמגיע אלי לניתוח", מפרט בווודן, "הוא 140 ק"ג. הנער השמן ביותר שיצא לי לנתח שקל לא פחות מ-180 קילוגרמים שלמים. זה משקל מבהיל, שמגדיל את הסיכון שלו לחטוף התקף לב בגיל צעיר".

"האינטרנט אשם בהשמנה"

מה הגורמים להשמנה העצומה של הנוער? לדבריו, האשם הוא ב"אינטרנט, במשחקי פלייסטיישן, בצפייה ממושכת בטלוויזיה, בזלילת ג'אנק פוד ובהיעדר פעילות גופנית מספקת".

"חשוב מאוד לנסות ולטפל בילדים בכל דרך אפשרית לפני ששוקלים ניתוח הרזייה", אומרת מנהלת מלב"י, המנתחת הכירורגית ד"ר אסנת רזיאל, מומחית לניתוחי הרזייה.

"יש כמובן צורך להשקיע בכך משאבים רבים", היא מוסיפה, "ללמד את הילד ואת משפחתו כיצד לנהוג בתבונה, מהם המאכלים הבריאים ומהם אלו עתירי הקלוריות והמיותרים, ולא להניח כי הוא יודע זאת מלידה".

"רוב הילדים אוהבים צ'יפס יותר מעגבניה"

"כאשר ילדים קטנים נבחנים לגבי מאכלים שונים", מציינת רזיאל, "רובם יבחרו בצ'יפס כירק האהוב עליהם, ויעדיפו אותו עשרות מונים על פני עגבניה או תפוח. הרגלי האכילה של המשפחה כולה משפיעים על הילד מינקות".

"הטיפול בילדים עם עודף משקל הוא בראש וראשונה לימוד הרגלי חיים בריאים", היא מפרטת, "הכולל הגבלת הישיבה מול המחשב והטלוויזיה לשעתיים ביום, ביצוע פעילות גופנית מחוץ לבית לפחות שעה ביום, אכילה מסודרת ליד השולחן עם שאר בני המשפחה, הגבלת שתייה ממותקת, תכנון מראש של הארוחות ולימוד הרגלי תזונה בריאים".

"בישראל נפתחו מרכזים ייעודיים לטיפול בילדים עם עודף משקל בבתי החולים הגדולים ובקופות החולים, המשלבים משחק וחינוך לאורח חיים בריא".

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים