אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > הלב הנשי עמיד יותר בניתוח בריאטרי

הלב הנשי עמיד יותר בניתוח בריאטרי

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

זה לא חדש שנשים הן בעלות לב חזק יותר, מחקר אמריקאי חדש טוען כי הסיכוי של נשים שעברו ניתוח בריאטרי לחלות במחלות לב קטן ב-20% מזה של גברים. ד"ר אסנת רזיאל עם התוצאות המלבבות

ניתוח בריאטרי

כולנו יודעים מי הוא המין החזק באמת, וכמה שגברים נוהגים ללהג על ליבן החלש של הנשים, שוב ושוב מסתבר כי למרות הכול ליבן של הנשים עמיד יותר לאורך השנים. מחקר אמריקאי חדש, שהוצג בכנס ופורסם בעלון הרשמי של האגודה האמריקאית למחלות מטבוליות וניתוחים בריאטריים (ASMBS), מצא לכך אישוש נוסף.

המחקר נערך בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת סטנפורד, בקליפורניה, ובדק את הנתונים הרפואיים של 38,613 חולים, שעברו ניתוח בריאטרי. המטופלים הופיעו לשלוש פגישות ביקורת, שהוגדרו ביקורת מלאה, לעומת 12,648 חולים שהגיעו רק לביקורת אחת, מה שהוגדר על-ידי צוות החוקרים כביקורת חלקית. המחקר נערך במשך חמש שנים, בין השנים 2012-2007.

יותר ביקורות – יותר הצלחה

החוקרים מצאו כי ישנה חשיבות רבה לפגישות המעקב ומצאו כי ככל שמטופלים הגיעו ליותר פגישות מעקב – כך מצבם הראה שיפור ניכר יותר.

לאחר שנה מיום הניתוח, 62.3% מהמטופלים בקבוצת הביקורת המלאה דיווחו על החלמה מסוכרת, לעומת קבוצת הביקורת החלקית שבה נמצא אחוז החלמה של 57.5%. גם קצב ההחלמה מסוכרת היה גבוה יותר בקבוצת הביקורת המלאה – 74.6% לעומת 68.9%, בהתאמה. השוני בין הקבוצות בא לידי ביטוי גם במדדי יתר לחץ דם ועודף שומנים בדם, כולל כולסטרול גבוה.

החוקרים מדגישים את חשיבות המעקב המסודר אחרי הניתוח הבריאטרי ומסיקים כי אותם 50% מהמטופלים, שאינם נמצאים במעקב מסודר, אינם משיגים את השיפור המרבי שלאחר הניתוח.

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים