Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > ניתוח עיצוב הגוף: לעצב בלי כאב

ניתוח עיצוב הגוף: לעצב בלי כאב

ניתוח עיצוב הגוף

הרפואה הכירורגית המודרנית מאפשרת לאנשים לעבור ניתוח עיצוב הגוף כבר שנים, החידוש הוא בתשומת הלב לאיכות החיים של המנותח ואופן החלמתו מהניתוח. כיצד ניתן להפחית את הסיכונים ואת רמת הכאב במהלך ההתאוששות מניתוחים פלסטיים?

כחלק מההתקדמות בתחום הכירורגיה הפלסטית בכלל, ובפרט ניתוח עיצוב הגוף, הרפואה המודרנית שמה את הדגש המרכזי על שיפור באיכות חייו של המנותח. הבטיחות של המטופלים קריטית להצלחת הניתוח וכיום מופנית תשומת לב גדולה לבחירת הפעולה הניתוחית המתאימה ביותר למנותח מסוים. בנוסף, ישנה יותר ערנות לנושא הפחתת הסיכוי לסיבוכים באמצעות רכישת מיומנות כירורגית ייעודית בשילוב של הכנה קפדנית של המטופל לקראת הניתוח ותוצאותיו.

עוצמת הכאב כמדד להצלחת הניתוח

אחד הנושאים שמדברים עליהם פחות סביב הניתוח האסתטי הוא דווקא נושא הכאב שלאחר הניתוח, כנראה בשל ההשלמה שמצב זה אינו בשליטת הרופאים. אולם לא כך הדבר,  כיום ניתן לבצע דברים קצת אחרת, ישנה אפשרות לבצע ניתוחים גדולים ולשלוט על רמת הכאב ולנסות לצמצם אותו למינימום.

הטיפול בכאב מתחיל הרבה קודם לניתוח, בהפחתת החרדה הטרום ניתוחית. המטופלים החרדים יותר יכולים לקבל תרופה קלה לשינה בלילה, שלפני הניתוח, שתאפשר להם להגיע לניתוח נינוחים יותר. מטופל שמתחיל את הניתוח נינוח יסבול פחות מכאבים לאחר ניתוח, זאת לעומת ממטופל חרד.

שיטת האלחוש המקומי

קיימים כלים רבים בידי הרופאים לטפל או אפילו למנוע את הכאבים באזורי הניתוח השונים, למשל אלחוש מקומי – הוספה של חומר הרדמה לאזור הניתוח, אשר מוחדר לרקמה בעיצומו של הניתוח ופועל למשך יממה עד שתיים. היתרון הגדול של שיטות אלו הן בפשטותן הרבה, בטיחותן ויעילותן.

דרכי האלחוש המקומי רבות ולכולן יעילות טובה עד מצוינת. לרוב משתמשים בחומר הרדמה ארוך טווח, אשר מוחדר בכמות קטנה ובמיקום מדויק, בהזרקה מקומית לשרירים או דרך הנקזים בעיצומו של הניתוח. ניתן גם להתקין משאבת אלחוש מיוחדת המחוברת לאזור הניתוח ובה חומר מאלחש, כאשר המטופל שולט בקצב הזלפת החומר לגופו. מנסיוני, לרוב אין צורך במשאבה זו, מה עוד שהיא מצריכה תשלום נוסף. בבתי חולים מסויימים מוצע למנותח להחדיר חומר מאלחש באמצעות קטטר אפידורלי אותו מוציאים בסוף הניתוח. חומר זה מאפשר הליכה ללא כאבים כלל לאחר הניתוח, אך מדובר בפעולה חודרנית ויש הנרתעים ממנה בשל כך.

משך הכאב לאחר ניתוח

ביממה הראשונה לאחר הניתוח עוצמת הכאב הכי גבוהה, מניעת כאב בשלב זה מפחיתה משמעותית את צריכת התרופות דרך הפה או דרך הווריד, ומאפשרת למטופל לנוע וללכת בשעות הראשונות שלאחר הניתוח. כאשר המטופל צורך פחות חומרי אלחוש בבליעה, פוחתות תופעות הלוואי של התרופות והוא נותר ערני ובעל יכולת ניידות, כתוצאה מכך הוא מחלים מהר וטוב יותר.

ניוד מוקדם של המטופל מאפשר להימנע מקטטר שתן ופוחת הסיכון לזיהומים בדרכי השתן לאחר הניתוח. תחושת העצמאות והעדר הכאב מעניקה בטחון רב בהתניידות מוקדמת, המטופל מאוורר את ריאותיו טוב יותר, וסובל פחות מחום, שיעול, פקקת ורידים ותופעות אחרות המתרחשות לעיתים לאחר ניתוחים גדולים.

לפיכך, האמרה כי צריך לסבול כדי להיות יפה כבר אינה רלוונטית והשילוב של יפה וללא כאבים היא המילה האחרונה בניתוחים לעיצוב הגוף.

עוד בנושא:

הקטנת חזה וניתוח הרזיה: מה עושים קודם?

הרצאות החודש במלב"י

לקביעת תור ליעוץ: 074-7050130  או: info@assia.co.il

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מחקרים דומים