אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > נשים הלוקות בסרטן השד נאלצות להתמודד עם ירידה בהכנסתן

נשים הלוקות בסרטן השד נאלצות להתמודד עם ירידה בהכנסתן

נשים הלוקות בסרטן השד נאלצות להתמודד עם ירידה בהכנסתן לאחר השנה הראשונה להופעת הדיאגנוזה.

מנתונים אשר נאספו ממחקר קנדי עולה כי נשים המאובחנות כלוקות בסרטן השד נאלצות להתמודד עם ירידה של כ 25% בהכנסותיהן. תוצאות החקר פורסמו לראשונה ב: the Journal of the National Cancer Institute . למרות שמספר רב של מחקרים ניסה לבדוק את ההשפעות הכלכליות של מחלת סרטן השד על מערכת הבריאות, הרי שעד עתה לא נעשה ניסיון של ממש לבדוק את ההשפעה הכלכלית של המחלה על החולות עצמן ועל משפחותיהן.

סרטן השד ירידה בהכנסה

במחקר הנוכחי, ד"ר אליזבת מאנסואל אשר מאוניברסיטת קוויבק, ראיינה כ 829 נשים אשר אובחנו לאחרונה כחולות במחלת סרטן השד בשלביה המוקדמים. על ידי תהליך של שלושה ראיונות שונים אשר נקבעו לאחר חודש אחד, שישה חודשים והשלישי והאחרון לאחר שנה מיום אבחון המחלה, נשאלו החולות על ידי החוקרים בנוגע לסטאטוס שלהן במקומות העבודה קודם לאבחון במחלה, שאלות לגבי כמות ההיעדרויות שלהן עקב המחלה מן העבודה, וכמו כן גם לגבי הפיצויים הכספיים השונים אשר הן קיבלו  בשל ההיעדרויות הללו מן העבודה כגון חופשת מחלה ו או כיסויים שנבעו מפוליסות ביטוח שונות.

בסופו של דבר החוקרים שאלו את הנשים לגבי תפיסתן שלהן לגבי מצבן הכלכלי כשנה לאחר הופעתה של המחלה. מתוך כ 800 נשים אשר רואיינו, כ 459 נשים היו מועסקות בזמן האבחון הראשוני של המחלה. מתוך כ 403 הנשים אשר נאלצו לעבוד פחות עקב מחלתן הרי שהחוקרים מצאו כי אותן הנשים חוו ירידה של 27% בממוצע בשכר אשר שולם להן בהשוואה לשכרן לפני גילוי המחלה, וזאת לאחר הכללת תשלומי פיצויים שונים אשר הגיעו להן בעקבות גילוי המחלה.

10% מן הנשים אף הגיעו לאובדן של יותר משני שלישים של הכנסתן בהשוואה לשנה שלפני גילוי המחלה.

נשים אשר היו בעלות השכלה נמוכה יותר ספגו את הירידה הגדולה ביותר בשכרן
אחוזי השינוי בירידה בשכר גם היום קשורים לחתך המעמדי אליו השתייכו הנשים הללו. מסתבר מתוצאות המחקר כי נשים אשר היו בעלות השכלה נמוכה יותר ספגו את הירידה הגדולה ביותר בשכרן. נשים עצמאיות מחתך משכיל יותר, נהנו ממערכת תמיכה רחבה יותר של עזרה כלכלית, נהנו מקרבה ונגישות גבוהה יותר לבתי חולים ולטיפולים וספגו פגיעה פחותה יותר במעמדן הכלכלי.

באופן כללי, ממצאי המחקר הקנדי הזה הם בעלי חשיבות אדירה על חקר הטיפול במחלה. הממצאים הללו חושפים בפני הקלינאים המטפלים במחלה את השבר האמיתי ואת הנזק האמיתי הנלווה אשר נגרם ללוקות במחלה אשר משבש את מערך חייהן כפי שהן מכירות אותו ומקשה לפיכך על ההתמודדות עם המחלה עליהן ועל בני משפחותיהן.

מרכז לבריאות השד – ליידי אסיא

המרכז לרפואת השד ליידי אסיא, מבית אסיא מדיקל, המרכז לכירורגיה ורפואה התערבותית, הוא מרכז טיפולי יחיד מסוגו בארץ בתחום בריאות השד, שמעמיד לרשותך את כל שירותי רפואת השד המובילים בארץ.
למידע נוסף »

מחקרים דומים