Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > סובלים מבעיה במערכת העיכול? לכו לרופא

סובלים מבעיה במערכת העיכול? לכו לרופא

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

אם גם אתם, כמו רבים אחרים, מרגישים שיש לכם בעיה במערכת העיכול אבל מעדיפים להתעלם ממנה וחוששים מהבדיקות הנלוות לברור הבעיה, כדאי שתעצרו לרגע ותקראו את הכתבה הבאה. הזמן הוא גורם מכריע באבחון מחלות, בטיפול ובסיכוי למנוע מחלות גרועות אף יותר

קיימת חשיבות מכרעת לתזמון הביצוע של בדיקות גסטראנטרולוגיות ולאבחון מוקדם של מחלות. ד"ר אולגה ברקאי, גסטרואנטרולוגית בכירה באסיא מדיקל, מסבירה מדוע לא כדאי לדחות את הבדיקות ובאיזה שלב כבר מומלץ להתייעץ עם רופא מומחה לברור הבעיה. סיכוי גדול שאבחון מוקדם של מחלות פשוטות וקבלת טיפול רפואי מתאים ימנע התפתחות מחלות כרוניות ומחלות סופניות.

בעיה במערכת העיכול

מתי מומלץ לפנות לרופא?

פנייה  לרופא גסטרו מתבצעת לאחר הפנייה של רופא משפחה כאשר יש חשד למחלה חריפה או כרונית של דרכי העיכול.

הפנייה לרופא גסטרו מתבצעת בדרך כלל במקרים הבאים:

שלשולים והקאות כרונייםעצירותצרבת כאבי בטןחוסר דם (אנמיה)ירידה במשקל הפרעה בתפקודי כבד

מתי כדאי לפנות לקבלת חוות דעת רפואית מרופא גסטרו?

בחלק גדול מן המקרים ההפנייה לרופא גסטרו תיעשה בעקבות ביקור אצל רופא המשפחה, ש יכול לזהות סימנים אשר עשויים להעיד על התפתחות מחלות במערכת העיכול, במיוחד לאורך היכרות רבת שנים והיכרות עם התיק הרפואי המלא שלכם.

בין סממנים אלו ניתן למנות כאב בטן מתמשך, שלשול שלא עובר תוך פרק זמן קצר, עצירות מתמשכת, צרבת ועוד. במרבית המקרים, ברגע שתחשפו בפני רופא המשפחה שלכם את התלונות הללו, הוא יחליט להפנות אתכם להמשך טיפול על ידי רופא גסטרו.

אם רופא משפחה לא הפנה אתכם לגסטרואנטרולוג, אך אתם מרגישים שהבעיה נמשכת, הציפו אותה שוב בפניו ועמדו על זכויותיכם לקבל הפנייה לרופא גסטרו או יזמו פנייה לרופא גסטרו בעצמכם. כאשר אתם קשובים לגוף שלכם אתם יכולים לזהות התנהלות חריגה שלו ולקבל אבחנה וטיפול מתאימים.

מה תפקידו של רופא גסטרו?

על מה חשוב להקפיד במסגרת חוות דעת רפואית מרופא גסטרו? ובכן, תארו לרופא המומחה את מצבכם, בידיו כלי אבחון וידע נרחב הרבה יותר מרופא המשפחה והוא יוכל לאתר עבורכם את הבדיקה או הטיפול המתאים ביותר למצבכם. ככל שזה נוגע לטיפול במחלות דרכי העיכול, מהירות התגובה שלכם בהגעה אליו ושלו בקביעת הטיפול המתאים יכולים לעשות הבדל של ממש בטיפול ובריפוי המחלה.

תפקידו של הרופא הוא לבחון בראש ובראשונה לעומק את מצבו הרפואי של החולה, ספקו לו פרטים על ההיסטוריה הרפואית שלכם ועל מגוון התסמינים שלכם. עליו לראות את התמונה המלאה על מנת לסייע לכם.

שתפו פעולה עם הבדיקות הנקבעות לכם ולימדו כיצד להתכונן אליהן, כמו ניקוי, צום או כלכלה מיוחדת. הקפדה על הנחיות הכנה לבדיקות מובילה לאבחון מדויק יותר. חלק מן הבדיקות אומנם פולשניות, אך רובן ככולן מבוצעות היום בידי מומחים ובעזרת אלחוש המסייע לכם לעבור אותן ללא כאב.

בקשו מן הרופא חוות דעת רפואית מלאה ומקיפה, המתארת את מצבכם הרפואי ופירוט רב ככל שניתן לגבי ממצאי הבדיקה והמלצות הטיפול הנדרש. יתכן שאתם עומדים בתחילתו של מסע יעיל לריפוי בזכות עירנותכם ועירנות הרופא המטפל.

נבדקתם בזמן? הצלתם חיים. אבחון מוקדם של מחלות מעיים כדוגמת סרטן המעי הגס כבר הוכח כמציל חיים.

עוד בנושא:

אוכלים ורצים – כללי תזונה

קווים מנחים לרופאים המטפלים בשמנים

פרסום ראשון: ניתוח בריאטרי משפר סוכרת נעורים

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים