סובלת מהשמנה? צפויה לך לידה קצת יותר קשה

מחקר חדש גילה כי נשים שסובלות מהשמנת יתר עלולות לחוות לידה קשה יותר בהשוואה לאלו שנהנות ממשקל תקין

עוד סיבה להישאר רזה או להתחיל מהיום דיאטה: מחקר אמריקאי חדש מגלה כי נשים שסובלות מהשמנת יתר מעלות את סיכוייהן לחוות לידה ארוכה וקשה יותר.

לידה קשה והשמנה

המחקר, בהשתתפות 195 יולדות שקיבלו תרופות לזירוז לידה, נערך על ידי ד"ר ארין ברוסו, גיניקולוגית ורופאה מיילדת מהפקולטה לבריאות האשה באוניברסיטת סנט לואיס. ממצאיו הוצגו באחרונה בכנס השנתי של הקולג' האמריקאי לגניקולוגים ורופאים מיילדים.

נוסף על הגדלת הסיכויים ללידה ארוכה, נתגלה במחקר כי יולדות שסובלות מהשמנת יתר נזקקו לכמות גדולה יותר של תרופה לזירוז לידה. פרק הזמן שעבר בין נטילת התרופה להשפעתה היה ארוך יותר בקרב נבדקות כבדות משקל.

במחקר נמצא עוד כי לנשים שסובלות מהשמנת יתר יש סיכוי גדול יותר להזדקק לניתוח קיסרי, בהשוואה לבעלות משקל גוף תקין.

לדברי ד"ר ברוסו, כדאי שרופאים יזהירו נשים שסובלים מהשמנה מפני תופעות הלוואי הצפוית להן עקב זירוז לידה. "על הרופאים לדווח לנשים כבדות משקל כי זירוז לידה עלול להאריך את משך הלידה, ולהגביר את סיכויהן להזדקק לניתוח קיסרי", אמרה.

"בהתחשב בממצאים החדשים", הוסיפה, "כדאי שרופאים ינקטו משנה זהירות כאשר הם מטפלים ביולדות שסובלות מהשמנת יתר. ייתכן שבמקרים כאלו, במקום לזרז את הלידה בשלבים מוקדמים, יעדיפו רופאים לתת ללידה להתחיל באופן ספונטני, וזאת כדי להימנע מסיכונים ומסיבוכים".

עוד בנושא:

זהירות: השמנת יתר לפני ההריון

מדוע כדאי לעשות דיאטה לפני ההריון?

הרצאות החודש במלב"י

לקביעת תור ליעוץ: 074-7050130  או: info@assia.co.il