Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > חיי תזונה: סליחה, יש לך סובלנות תזונתית רגע?

חיי תזונה: סליחה, יש לך סובלנות תזונתית רגע?

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

לא תמיד יש זמן ולא תמיד יש סבלנות. קורה. אבל כשזה מגיע לאוכל כדאי לעצור ולהקדיש יותר תשומת לב למה שאנחנו מכניסים לפה ואיך שאנחנו מתארגנים מבחינת תזונה. קבלו טיפים שימושיים לחיי תזונה יומיומיים

תזונה

תכירו, סובלנות תזונתית. אנחנו לא תמיד מקדישים את מלוא תשומת הלב הראויה לסוגיית המזון שאנו קונים, לדרך שבה אנו מתייחסים לאוכל ולמה שאנחנו מכניסים לפה. עשו לעצמכם כלל, כשזה מגיע לאוכל עצור לרגע, חשבו ורק אז פעלו.

לא בטוחים איך עושים את זה נכון? אנחנו פה בשבילכם. קבלו מספר עצות שימושיות לחיי היומיום בכל מה שקשור לאוכל, איך כדאי להתנהל בכל מצב ועל מה לשים דגש. שווה לנסות, אתם רק יכולים להרוויח איכות חיים.

לערוך קניות נכון: חיסכון בכסף ובקלוריות

יצאתם מאוחר מהעבודה ובדרך הביתה עצרתם לערוך קניות שבועיות בסופרמרקט. אוקי. עם יד הלב, האם אתם יודעים מה צריך לקנות? סומכים על הזיכרון או בידכם רשימת קניות מסודרת?

הדרך הטובה ביותר לערוך קניות, גם כשאתם עושים זאת תוך כדי מירוץ החיים היא בעזרת רשימת קניות מסודרת. בדרך זו קונים בדיוק את מה שצריך, נמנעים מפיתויים, חוסכים קנייה של דברים לא חיוניים ומקניות ספונטניות בעקבות פרסומי מבצעים ובלבלול לגבי מה באמת צריך. התוצאה – קניות חסכוניות יותר ופחות קלוריות מיותרות.

העדפת מוצרים בריאותיים

נניח כי רשימת קניות בידכם, ואתם עומדים מול המדף ומתלבטים בין המוצרים מאותה הקטגוריה – איזה מהם כדאי להעדיף? את הבריאותי שבהם, ברור. אם ישנו מוצר, שאתם ממילא עומדים להכניס לעגלת הקניות, העדיפו את המוצר עם אחוזי שומן פחותים, פחות כולסטרול, פחות נתרן, פחות צבעי מאכל, מופחת קלוריות, עשוי מרכיבים טבעיים וכן הלאה. בדרך זו, בלי משים אתם עוברים לתזונה נכונה יותר ובריאה יותר.

הקפידו על ארוחות קבועות ומתוכננות

קבעו לכם סדר יום לארוחות, כל 2-3 שעות ארוחות קטנות בהתאם לתפריט ידוע מראש. בדרך זו תשמרו על תזונה מאוזנת ואיכותית. תמקדו בתפריט שלכם למחרת היום, תכננו את מה שאתם תאכלו, בשלו, ארזו בקופסאות את המנות של מחר ובכך תוכלו לעמוד ביעדים שלכם. הסבלנות לתכנן תשתלם לכם לאורך זמן.

לא בטוחים איך עושים זאת? מוזמנים להתייעץ עם תזונאית.

חתכו סלט טרי

לחתוך סלט ירקות טרי זה מאמץ, במיוחד אם אתם אנשים עסוקים וקצרים בזמנים. עם זאת, הערך התזונתי והחשיבות לבריאות חשובה יותר מכל דבר אחר. אין לכם זמן לחתוך סלט? פנו לכם זמן, למשל במקום חצי שעת צפייה בטלוויזיה.

הימנעו מנשנושים ומפיתויים

תזונה נכונה, דיאטה, היא אורך חיים. היא לא יכולה להיות מושפעת ממצבי רוח, מחריגות תכופות, אחרת היא מחמיצה את מטרתה הכוללת וזו יכולה להיות לעיתים הורדה במשקל או סתם שמירה על משקל שבו נוח לכם עם עצמכם. הזליגות האלו, הבחירות הלא מתוכננות, הן סוג של כניעת ביניים קטנה בקרב ארוך יותר, הקרב על מי שאתם, איך שאתם נראים או רוצים להראות.

זה הרי לא נראה מזיק במיוחד, פתחתם רק חטיף אחד בלבד בדרך מהקופה לחניה, קניתם ביחד עם השתייה הקלה בתחנת הדלק שלושה חטיפים בעשרה שקלים ואכלתם רק אחד. אבל אתם תאכלו גם השני ואת השלישי בימים הקרובים ותחשבו על כך שעצרתם רק לקחת בקבוק מים…

המודעות לעידן הצרכני האגרסיבי בו אנו חיים, אשר מייצר את הפיתויים, בעיקר אלו של מזון מעובד, זול ונוח לצריכה היא התנאי הראשון להצלחה בשמירה על משקל תקין.

השליטה והסובלנות הן השקעה בעצמכם, ואת הבחירות הקטנות האלו של אילו מוצרים תכניסו למטבח שלכם ובמיוחד אלה שלא, כמה זמן תשקיעו בהכנת המזון שלכם ומה אתם מוכנים לעשות עבור זה, לכך קוראים סובלנות תזונתית.

עוד בנושא:

חוק חינוך תזונה חינם

מניעת השמנת יתר בילדים: 8 טיפים להורים

מהן המחלות הנלוות להשמנת יתר

לא מדברים עם מתבגרים על אוכל

הורים, על אחריותכם!

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים