אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > ספורט בעשר דקות

ספורט בעשר דקות

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

עזבו אתכם מתירוצים של מירוץ החיים ואין לי זמן. עשר דקות ביום, זה כל מה שאנחנו מבקשים מכם ומחקרים מוכיחים, עשר דקות ביום ואתם כבר תרגישו הרבה יותר טוב. קבלו מספר רעיונות לאימון ספורט שלוקח בדיוק עשר דקות. על השעון!

ספורט מהיר

אין לכם מנוי בחדר כושר, אתם לא חושבים שזו הוצאה מוצדקת ובכלל, אתם לא מכורים לאימוני ספורט. יכולתם להיות, אבל אין לכם בכלל זמן לכך. זה לא אתם, זה סדר היום הכאוטי שלכם שדורש מכם הרבה לפני שתוכלו בכלל להתפנות לכך.

אתם לא לבד בתחושה הזו, ואולי יש בה משהו נכון. עם זאת, הייתם רוצים לשלב ספורט  כחלק משגרת היומיום שלכם ולעסוק בו באופן קבוע. נתונים מחקריים בנושא מראים כי גם שילוב של פעילות ספורטיבית מתונה וקצרה, כחלק משגרת היום, תורמים לשיפור במצב הכושר הכללי ומייצרים תחושה טובה.

אז איך מגיעים ליעד הנכסף? ראשית, קבלו את סדר היום העמוס שלכם כמצב נתון, ושנית נסו לשלב בתוכו את הזמן לפעילות גופנית קצרה – עשר דקות בלבד. בדוק על השעון.

ריצה בעשר דקות

למשל, בערב במקום לשקוע בכורסה מול הטלוויזיה – צאו לריצת ערב קצרה של עשר דקות בלבד. רצתם יותר? עוד יותר טוב. נסו להתמיד לפחות שלוש פעמים בשבוע ותגלו שבקלות אתם יכולים לשלב ריצה בקלות בלו"ז.

הליכה מהירה

אתם לא בעניין של ריצה? לכו. עשר דקות של הליכה מהירה יכולים להיות זמן טוב לסכם עם בן או בת הזוג את חוויות היום ובו בעת להפיק מכך תועלת גופנית. זהו זמן איכות שתגלו כי אתם יכולים לנצל אותו כפול שניים. גם לדבר ולהתעדכן, וגם להתעמל.

מדרגות במקום מעלית

העדיפו לעלות במדרגות ולא במעלית. בבית, בעבודה, בקניון ובכל מקום. לא תמיד יש לכם זמן לזה, אבל אם מתרגלים לרעיון המדרגות, הן הופכות להרגל בריא שלא תכניסו יותר לחישוב היומי אפילו.

‏מתיחות במשרד

נמצאים במשרד שעות ארוכות? יתכן שזהו בדיוק המקום לבצע תרגול קצר. ישנה שורה ארוכה של תרגילים שניתן לבצע מול מחשב, כגון מתיחות להמרצת מחזור הדם והרפייה. ערוץ יוטיוב מכיל מבחר סרטונים והדגמות לפעילות משחררת ומועילה במשרד.

סרטונים לדוגמה:


רכיבה על אופניים

במקום לקחת את הרכב לקניון או לסופרמרקט הקרוב, החזיקו זוג אופניים בהישג יד וגוונו את הנסיעות לסידורים, במקום ברכב עשו זאת מעת לעת ברכיבה על אופניים. על אותו עקרון ניתן ללוות את הילדים לחוגים עם אופניים ולהרגיל אותם כבר מגיל קטן לפעילות ספורטיבית בכל הזדמנות, אתם לא חייבים רק להסיע אותם.

חוגים עם הילדים

קחו חלק בפעילות הגופנית של ילדכם, תיזמו לפחות שעת איכות בשבוע שבה אתם מתרגלים ביחד עם הילד תחביב ספורט האהוב על שניכם, כמו טניס, שחייה וכדורסל. פעילות גופנית משותפת עם בני המשפחה מתרחשת באותו חלון הזמן שממילא הקצבתם לכם.

בשורה התחתונה, בניהול נכון של שגרת היומיום שלנו ניתן להפיק יותר מהזמן שלנו, מהר מאוד תגלו כי עשר דקות פעילות גופנית ביום היא משהו שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים וצריכים להרשות לעצמנו, ואולי זה אפילו מעט מדי. שיפור איכות החיים הוא מידי, קל וזמין, אז פתחו ראש ויומן והתחילו כבר עכשיו לתרגל.

עוד בנושא:

תודה, בשבילי בלי סוכר

אין שמנים בריאים

בחן את עצמך:האם אתה אכלן כפייתי?

הפרעות קשב, תזונה וילדים

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים