אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > כל מה שרציתם לדעת על ספינינג

כל מה שרציתם לדעת על ספינינג

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

אם לא שמעתם את המונח "ספינינג" כנראה שאתם חיים על פלנטה אחרת…. נדמה שאין ספורט פופולרי יותר בארץ בשנים האחרונות, או לפחות בכל הקשור ליחסי ציבור של סוגי ספורט חדשים, הספינינג הוא הספורט המדובר ביותר והמתוקשר ביותר. מה אתם יודעים עליו? וכמה הוא מתאים לכם בעצם? על כך בכתבה הבאה

ספינינג שייך למשפחה המורחבת של הפעילויות האירוביות, אלו, כידוע, פעילויות אשר משפרות את סיבולת הלב ריאה שלנו וכמו כן מצוינות לשריפת שומנים מואצת.

ספינינג

באופן מקורי למדי ספינינג הוא סוג של שלוחה ספורטיבית אחרת, רכיבה על אופניים, בעוד שזו זכתה בשנים האחרונות לעדנה רבה מצד ספורטאים רבים, ואולי בשל הפופולאריות של לאנס ארמסטרונג שהפך לסמלה המסחרי, הרי שקשה מאד לקיים אותה בתנאי מזג אוויר קיצוניים, יש לרכוש עבורה ציוד יעודי יקר לעיתים ובכלל היא פעילות ספורטיבית המותנית במשתנים רבים.

ספינינג, וזאת לא רבים מכם אולי יודעים, הוא בעצם שם של מותג אופני כושר של החברה הראשונה והידועה ביותר אשר החליטה לאקלם את ספורט רכיבת האופניים אל תוך חדרי הכושר הממוזגים ובכך להיטיב את תוצאות הפעילות האירובית של הרכיבה על אופניים, ולנתק אותה מתנאי מזג אוויר ואקלים.

ספינינג בעיקרו מדמה רכיבה על אופניים, זוהי עיקר מהותו הראשונית. רכיבה כזו משפרת את רמת סיבולת הלב ריאה, שורפת קלוריות, מחזקת את שרירי הרגליים, הבטן, והעכוז ותורמת, כמו פעילויות גופניות רבות אחרות להפרשת הסרטונין, הורמון, האחראי על מצב הרוח שלנו.

ספינינג לבש צורה של ספורט יחודי כאשר בניגוד להתעמלות מכשירים אחרת הפך לפעילות גופנית מונחית על ידי מדריך והנערכת בקבוצות.

המדריכים קובעים רמות קושי, מאיצים ברוכבים ומביאים לידי מיקסום תוצאות האימון. בשל האספקט החברתי שלהם וההנחיה הפכו שיעורי הספינינג למבוקשים ביותר בחדרי הכושר ולחלק מן המדריכים בתחום אף נקשרה הילה של גורואים של כושר גופני.

במרבית חדרי הכושר החדישים בארץ היום תוכלו למצוא חדרי ספינינג משוכללים ושיעורים מפוצצים בתלמידים להוטים המוכנים לעשות הכול על מנת להירשם ולתפוס מקום מראש לשיעור עם המדריך החביב עליהם.

האימון הקרדיו אירובי הזה נמשך על פי רוב חמישים דקות בדופק קבוע העולה בהדרגה והוא בסופו של דבר אימון גופני מאומץ מאד שאינו מתאים לכל מתעמל.

עליכם להיות בכושר טוב על מנת להפוך ל"סטודנטים" של ספורט זה. הוא אינו מתאים לכולם ורצוי להתייעץ עם רופא המשפחה שלכם לפני שאתם הופכים אותו לספורט המועדף עליכם.

בחלק מן המכונים ישנן גם קבוצות ברמות משתנות של קושי ורצוי לבדוק איזו רמה מתאימה לכם ובמה אתם יכולים לעמוד.

עיקר המשיכה של הספורט החברתי הזה טמון גם בשריפת הקלוריות המואצת בו. באימון ספינינג ממוצע שורפים הרוכבים בין 1000 ל 1500 קלוריות בכל אימון.

אך אליה וקוץ בה, שריפת הקלוריות המואצת הזו יכולה לגרום להתקפי אכילה של ממש בקרב המשתתפים באימון, לכן אנו ממליצים לאכול ארוחה קטנה שתכיל פחמימות בריאות לפני האימון וכמה שיותר קרוב לסיומו וזאת על מנת להימנע מתחושת הרעב האדירה שאימון שכזה מייצר.

שהרי בסופו של דבר מי שמטרתו היא לשרוף קלוריות כחלק מתהליך של דיאטה על ידי ביצוע אימוני ספינינג עלול למצוא את עצמו במאזן שלילי של התקפי רעב באם לא יקפיד על כללי תזונה נכונה.

עכשיו, כשאתם יודעים יותר על הספורט האופנתי הזה, כל שנותר לכם עכשיו הוא לעלות על אופני ספינינג ולהתחיל להזיע….

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים