"עברתי ניתוח בריאטרי" זה לא תירוץ

"עברתי ניתוח בריאטרי" זה לא תרוץ – ניתוח בריאטרי אין פירושו שאתם צריכים להימנע מפעילות גופנית. להיפך, מחקר חדש מגלה כי אדם, שעבר ניתוח הרזיה, זקוק לפעילות גופנית מתונה עד נמרצת, היא חיונית עבורו ואף עשויה לשפר את איכות החיים

פעילות גופנית

אנשים באשר הם, מחפשים סיבות כאלה ואחרות להתחמק מפעילות גופנית, או לפחות לדחות אותה למועד אחר. זה לא סוד, שכדי להוריד במשקל, לא מספיק רק להפחית בכמות המתוקים והפחמימות ולשמור על תזונה מאוזנת ובריאה, אלא צריך גם להזיז את הישבנים.

למי שדבר הדיאטנית, הרופא והמראה לא מספיקים, מחקר חדש, שפורסם במגזין המקצועי Obesity, טוען כי גם אנשים אחרי ניתוח בריאטרי מסוגלים לעשות פעילות גופנית מאומצת, וכי ניתוח אינו תירוץ להתחמק מתרגילי התעמלות.

לשרוף 2,000 קלוריות בשבוע

במחקר השתתפו 33 מטופלים עם BMI ממוצע של 41, שהתבקשו לעבור תכנית בת 12 שבועות, חלקם ביצעו פעילות גופנית וחלקם שויכו לקבוצת ביקורת. שתי הקבוצות פעלו לפי דיאטה מומלצת לאנשים שעברו ניתוח בריאטרי.

משתתפי קבוצת ההתעמלות קיבלו תרגילים ששרפו 500 קלוריות בשבוע, ונעשתה עלייה הדרגתית עד לרמה של שריפת 2,000 קלוריות בשבוע. הפעילות הגופנית הייתה ברובה הליכה על הליכון בקצב מתון עד נמרץ.

בחודש האחרון של המחקר, כמחצית מהמשתתפים הגיעו למצב בו הם שרפו 2,000 קלוריות בשבוע באמצעות פעילות גופנית, ויותר מ-80 אחוז מהם שרפו לפחות 1,500 קלוריות בשבוע. הם לא צמצמו את התנועתיות שלהם בשאר הזמן, ומספר הצעדים שעשו ביום עלה מ-4,500 לכ-10,000

קבוצת הפעילות הגופנית נהנתה גם משיפור של 10 אחוז בפעילות הלב וכלי הדם, זאת בהשוואה למשקל הגוף שלהם. שתי הקבוצות ירדו משקל דומה, כ-4.5 קילוגרם.

הערכה עצמית גבוהה

בקרב קבוצת הפעילות הגופנית דווח על ציוני איכות חיים גבוהים יותר בתחום הבריאות, זאת בהשוואה לקבוצת הביקורת, בתחומים כמו התפקוד הפיזי, ההערכה העצמית ורמות האנרגיה.

"עד עכשיו לא ידענו אם מטופלים עם השמנה קיצונית, שעברו ניתוח בריאטרי, יוכלו לעמוד ביעד הפיזי הזה", אמר אבהימניו גרג, מחבר המחקר. "המחקר שלנו מראה, שרוב האנשים שעברו ניתוח בריאטרי, יכולים לעשות פעילות גופנית מרובה ולשפר את הכושר הגופני שלהם".

צוות רפואי

No data was found