Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > בזכות מעקף קיבה: "עכשיו אני שולטת באוכל, ולא להפך"

בזכות מעקף קיבה: "עכשיו אני שולטת באוכל, ולא להפך"

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

גלית חזן הורידה 33 ק"ג ממשקלה בזכות מעקף קיבה, ומצליחה לשמור על המשקל החדש כבר חצי שנה. "הביטחון העצמי ודימוי הגוף שלי נסקו פלאים, לרמות שמעולם לא היו לי"

מעקף קיבה גלית

שנה ושלושה חודשים אחרי שעברה את ניתוח ההרזיה ששינה את חייה, אומרת גלית חזן שהוא היה אחת ההחלטות החשובות שקיבלה. "ההרזיה היא בונוס נהדר, אבל היא בהחלט לא העיקר", אומרת חזן, 46, עורכת סרטים במקצועה, נשואה ואם לשלושה. מאז ניתוח מעקף הקיבה היא ירדה 33 ק"ג, "ולא רק שאני נראית אחרת, אלא גם מתנהלת לגמרי אחרת", היא מספרת. "הביטחון העצמי ודימוי הגוף שלי נסקו פלאים, לרמות  שמעולם לא היו לי".

פשוט גלשה באינטרנט, הגיעה לאתר של המרכז, התרשמה מהתוכן הרציני שלו ומיד קבעה פגישה

חזן לא הכירה קודם את מלב"י ואת הניתוח הספציפי שעברה, ולא שמעה עליהם מאיש. היא פשוט גלשה באינטרנט, הגיעה לאתר של המרכז, התרשמה מהתוכן הרציני שלו ומיד קבעה פגישה. היא היתה כל כך נחושה, שבפגישה הראשונה כבר קבעה את התור לניתוח.

חזן נפגשה עם המנהלת הרפואית של המרכז, ד"ר אסנת רזיאל, ועם פסיכולוגית ודיאטנית. ד"ר רזיאל הסבירה לה על הסכנות שכרוכות בניתוח מעקף קיבה. "הצוות היה מקצועי מאוד", מספרת חזן. "הפסיכולוגית והדיאטנית היו רציניות וידעו על מה הן מדברות. הן לא סתם אמרו שאחרי הניתוח הכול יהיה בסדר, ולא הציגו את ההליך כהוקוס פוקוס. הרגשתי שיש לי גב, ושהצוות תמיד איתי".

הצוות הרפואי היה מקסים, מקסים, מקסים

הניתוח, שנערך בהרדמה מלאה, נמשך שלוש שעות, ולאחריו אשפוז למשך שני לילות. לדברי חזן, "הצוות הרפואי היה מקסים, מקסים, מקסים". ד"ר רזיאל באה לבדוק מה שלומה, וכך גם צוות היועצות של מלב"י. "ההתייחסות של מלב"י לניתוחים ולמנותחים רצינית ביותר, ולמרות שמדובר בגוף פרטי, בעל כוונות רווח, הצוות לא נותן תחושה שמה שמעניין אותו הוא רק הכסף", היא אומרת.

חזן איבדה את 15 הק"ג הראשונים מהר מאוד, ואז קצב ירידת המשקל הואט. היא מספרת  שלא היה לה אכפת לעצור כבר אחרי 15 ק"ג, מפני שכבר אז הרגישה טוב יותר ובריאה יותר. מה שהכי חשוב לה הוא שכבר חצי שנה היא נמצאת באותו משקל, וזאת היתה המטרה שלה – להפסיק את הנדנדה. "היו תקופות רזות בעברי, אבל תמיד הרגשתי שמנה", היא מספרת. "ידעתי שהרזון הוא זמני, ואו-טו-טו יחזרו אלי בשמחה כל הקילוגרמים שנשרו. הפעם זה אחרת. אני יודעת  שזה לתמיד – גם בזכות ניסיון העבר של ניתוחים מסוג זה, וגם בזכות העובדה שאני באמת לא יכולה לאכול יותר ממה שהגוף מאפשר לי".

לראשונה מזה המון-המון שנים, אני אוכלת כמה שהגוף מאפשר לי

מעקף קיבה גלית

"מה שהכי מוצא חן בעיני בחיים החדשים שלי הוא שאני שולטת באוכל, ולא האוכל שולט בי. לראשונה מזה המון-המון שנים, אני אוכלת כמה שהגוף מאפשר לי, וזורקת בכיף את השאריות. למרבה ההפתעה, הטעם שלי באוכל השתנה. הייתי מכורה למתוק, וזאת הסיבה שהתעקשתי לעבור את ניתוח מעקף הקיבה ולא את שרוול הקיבה. ההחלטה הצדיקה את עצמה, כי עכשיו אני לא מסוגלת לאכול דברים מתוקים מדי. כמובן שאני טועמת קינוחים ועוגות, אבל אחרי כמה ביסים כבר אין לי חשק לקחת עוד. יש דברים שמלכתחילה אני נמנעת מהם: שוקולד, למשל, לא עושה לי טוב".

חזן מספרת, שלפני שעברה את הניתוח היא סיפרה עליו רק לקרובים. אחריו, כשהתחילו לראות את ההבדל, היא כבר סיפרה לכולם וקיבלה שפע של מחמאות. "אני מספרת על הניתוח בתקווה שהסיפור ייפול על אוזניים קשובות, יגרום לאנשים לעבור את ההליך וכך לשנות את חייהם", היא מסבירה.

 

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים