אימפוטנציה והשמנה

אימפוטנציה והשמנה: רוצה להנות משנים רבות נוספות של זקפה תקינה? מחקר חדש גורס, שכדאי לך להשיל את הקילוגרמים המיותרים ולהתחיל להתאמן

אימפוטנציה והשמנה

אם אתה חושב לבצע דיאטה כבר זמן מה, ורק זקוק לדחיפה אחת קטנה שתיתן לך עוד קצת מוטיבציה, המאמר הבא הוא בשבילך: מחקר שמפרסם בית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד בארה"ב, מגלה קשר ישיר בין השמנת יתר – לבין אימפוטנציה ובעיות זקפה.

את המחקר, בהשתתפות קצת יותר מ-22 אלף גברים בגילאי 40 עד 75, ערך ד"ר אריק רים, והוא מתפרסם בגיליון יולי של כתב העת The Journal of Urology.

עם תחילת המחקר, בשנת 1986, דיווח כל אחד מהגברים שהשתתפו בו על זקפה תקינה ועל כך שאין לו בעיות מיוחדות הקשורות לאימפוטנציה.

אולם בהמשך הדרך כבר דיווחו כמעט חמישית (17.7%) מהנבדקים על בעיות אימפוטנציה שונות שהתעוררו אצלם.

לאחר שהחוקר הוציא מכלל החישוב את אלו שהיו להם בעיות זקפה בשל טיפולים שעברו לסרטן הערמונית, הוא מצא כי נותרו שתי סיבות עיקריות ומרכזיות (שניתנות למניעה, אגב) לבעיות הזקפה: השמנת יתר ועישון.

"סיכוייהם של גברים שסובלים מהשמנת יתר וכמעט לא עושים פעילות פיסית, לסבול מבעיות זקפה, גדולים פי 2.5, בהשוואה לחבריהם שנהנים ממשקל תקין ועושים לפחות 30 דקות של פעילות גופנית כל יום", ציין ד"ר רים.

שני ממצאים נוספים שעלו במחקר: לא נמצא קשר בין שתיית אלכוהול לבין אימפוטנציה; מי שהתחיל לעשות פעילות פיסית גם בגיל מאוחר ולאחר שהופיעו אצלו בעיות בתחום הזקפה – הצליח לשפר מאוד את מצבו בתחום.

עוד בנושא:

איך להפסיק עם התירוצים, ולהתחיל לעשות ספורט