Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > על חג סוכות, החלטות חדשות ושגרה תזונתית מבורכת

על חג סוכות, החלטות חדשות ושגרה תזונתית מבורכת

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

"אחרי החגים" הוא מושג המשרת בעיקר דחיינים כרוניים לדחות כל משימה למועד "מאוחר יותר. ד"ר אסנת רזיאל מציעה לכם בחג סוכות הזה לא ללכת על החלטות גדולות מדי, אלא פשוט לנסות ולשמור על שגרה תזונתית מאוזנת ולהתעלם מכל הפסטיבל הקלורי האופף את ימי האושפיזין בסוכה

זו לא רק ארוחת ערב ראש השנה, אלו גם ארוחות חג סוכות והמשך תקופת החגים האורכת כחודש ימים שמקשות עלינו מאד להתחייב לתהליך של דיאטה. יש לא מעט הערכות  כי הישראלי הממוצע מעלה כשני קילוגרמים בתקופת החגים, כלומר בהחלט לא מדובר בארוחה אחת אלא באווירת של ארוחות החג.

סוכות ותזונה נכונה

לכן לקראת ימי האושפיזין של חג סוכות וחופשה ארוכה הרשו לנו להסות את ההתלהבות של ארוחות פולחן חגיגיות מדי יום. העניין פשוט כולנו יודעים שההבטחה העצמית ל"אחרי החגים" תבוא לכדי ביטוי בעיקר על המשקל. החגים מסתיימים ואתם נשארים עם התוצאות של הסרת הרסן התזונתי והחגיגה המתמשכת בה בחרתם לקחת חלק. ברובד עמוק יותר, המונח הזה מתיר לרבים מאתנו לשים בצד את המפתח לשמירה על משקל תקין.

סוכות נטול קלוריות

לחלקנו החגים הם תקופה מתוחה ברמה הנפשית. מפגשים משפחתיים לחוצים, הרצון להרשים בארוחות חג או התחושה שיש חובה לקחת אחריות גדולה על ביצוע שינויים בשנה החדשה. אם תורידו מעצמכם את העומס, שכרוך בתקופת החג, ותסירו את התובנה השגויה שקשה לשמור על שגרה בחג, שגרת תזונה או שגרת ספורט, תגלו שדווקא ההיצמדות לשגרה היומית היא זו שמסייעת לצלוח את תקופת החגים בשלום, ללא עלייה מיותרת במשקל.

כך תשמרו על שגרה גם בחג סוכות:

כושר – הפארקים וחדרי הכושר פתוחים גם בחגים. וכמה נפלא, יש לכם יותר זמן פנוי לגשת אליהם מאשר בימי עבודה ושגרה. נצלו את הזמן החופשי להגביר את מינון הביקורים שלכם בחדר הכושר ובפארקים דווקא בימי החגים.

טיול רגלי – טיולים רגליים הם דרך נהדרת לשמור על כושר בחגים. מזג האוויר הופך לנוח יותר והוא מאפשר לכם למצוא הפוגות נעימות ורבות שגם שומרות על הכושר.

קונים רק מה שצריך – אין שום צורך להעמיס את העגלות בסופרמרקט במצרכים מיותרים רק בגלל שיש מבצע מיוחד לחג, קנו רק את מה שאתם צריכים. מבצעי החג הם תופעה שיווקית בלבד.

הימנעו מצריכה מוגזמת של ממתקים – קיבלתם שוקולד במתנה לחג? העבירו הלאה לאדם אחר, במיוחד אם אתם שומרים על תפריט ללא מתוקים.

מותר להגיד לא – אל תענו בחיוב לכל ההזמנות לארוחות החג הרבות, לכו לארוחות החשובות בלבד.

מינון ומנות קטנות – הגעתם לארוחת סוכות חגיגית וזה בסדר להתפנק, אבל שמרו על מינון וכמויות נכונות של מזון.

שמרו על שגרה – נסו להיצמד כמה שיותר לחלק מההרגלים הטובים שלכם, אם אתם קמים מוקדם ואוכלים ארוחת בוקר, אל תוותרו עליה רק כי יש לכם בהמשך היום ארוחה חגיגית.

בסופו של דבר, אם תצליחו לראות את ימי חג סוכות כחלק משגרה כוללת, תוכלו לשמר את מרבית ההרגלים הטובים שלכם בנושא תזונה וכושר. וכן, קבלו הפעם את ההחלטה, שאחרי החגים, אתם תהיו בדיוק באותו המשקל, הפעם אתם לא עולים!

עוד בנושא:

סובלים מבעיה במערכת העיכול? לכו לרופא!

הנזק האקולוגי של השמנת היתר

מכורים לאוכל מתוק? כדאי לכם לקרוא

כמה שעות צריך כדי לרזות?

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים