Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > על חשיבותם של הרגלים בריאים

על חשיבותם של הרגלים בריאים

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

על כוחם של הרגלים בחיינו נדמה כי נאמר כבר רבות, הם מעצבים את אורחות חיינו, הליכותינו וכן… גם את משקל גופנו. האם אנחנו מצליחים לזהות בתוכם מהם ההרגלים הטובים שלנו ואילו הרגלים שליליים? על כל זאת בכתבה הבאה

הישארו "מחוברים"

נתונים מצביעים על כך כי אנשים בעלי כישורים חברתיים גבוהים, אשר מוצאים את עצמם מעורבים בפעילויות חברתיות ובאים בקשר עם אנשים אחרים, הם בעלי אחוזי שומן נמוכים יותר מאנשים המעדיפים בידוד חברתי.

הרגלים בריאים

פרשתם מן העבודה? אתם עובדים מן הבית? נסו להישאר "מחוברים", בחרו תחום חברתי בו תוכלו להתנדב, לסייע, גדלו חיית מחמד או הצטרפו לחוג – אבל צרו קשרים חברתיים שיפרו אתכם, בדרך זו תמנעו משעמום, בדידות ותחושת חוסר אונים אשר עלולים להפנותכם אל עבר אכילת יתר מוגזמת.

הליכה רגלית יומית

אנחנו יכולים להתווכח האם הליכה רגלית היא הפעילות הגופנית הטובה ביותר, לא בהכרח, יש אופציות רבות אחרות לפעילות גופנית, אבל קשה להתווכח עם העובדה כי זו היא הפעילות הגופנית הזמינה ביותר עבור מרבית האוכלוסייה והיא קלה לביצוע עבור רובנו.

מחקרים מצביעים על חשיבותה של הליכה יומית של 30 דקות לערך לשמירה על חיוניות הגוף, מניעת מחלת האלצהיימר, פיתוח יכולת סיבולת ומאמץ.

לא רק זאת, מסתבר מנתונים מחקריים כי אנשים רבים המצליחים לשמור על הפחתה משמעותית במשקלם הם אנשים אשר אימצו לעצמם את ההרגל הכל כך פשוט הזה: הליכה.

שמן דגים בכל יום

אל תופתעו כל כך… האגודה לבריאות הלב בארצות הברית ממליצה על אכילה קבועה של דגים, בעיקר דג הסלמון. לא עבור כולם המזון הזה זמין, שמן דגים לפיכך העשיר בחומצת אומגה 3 מגן על הלב ועל המוח, מסייע לוויסות מצבי הרוח, לוחם בדיכאון ובשכחה וכן, הוא מסייע בעקיפין גם לשמירה על משקל תקין בשל מרכיבים טבעיים נוגדי דלקת שבו.

איכלו באופן קבוע מזון עתיר בסיבים

זוהי אולי אחת ההמלצות התזונתיות הטובות ביותר שתקבלו בכל דיאטה ובכלל לחיים. תזונה עתירת סיבים היא פסגת התזונה הנכונה והחיים הבריאים, יתרונותיה אדירים כמעט בכל תחום.

תזונה עתירת סיבים מסייעת למלחמה בסרטן, להורדה במשקל, לבניית מרכיבי הדם ויתרה מכך, ההרגל לאכול סיבים מוביל אותנו גם לצריכה שוטפת ועקבית של ירקות מגוונים, שלהם ערכים רבים כל כך של ויטמינים החיוניים לגופנו.

הורידו את רמת המתח, הלחץ והחרדה בחייכם

חלקכם מחייכים מן הסתם כעת, נדמה שקל יותר להגיד משפט זה מאשר ליישמו. אבל חשוב להבין, מתח ולחץ פוגמים ביכולות הלמידה והזיכרון. כל מערכות הגוף מתפקדות טוב יותר כאשר אנו רגועים יותר.

אין זה פלא אולי כי הנזירים הטיבטים נמנים עם אוכלוסיית האנשים המגיעים לגיל המבוגר ביותר. שליטה ואיזון של רמת המתח, הלחץ והחרדה מובילים לאריכות ימים. שינה טובה ונטולת הפרעות היא הפתרון הקל והפשוט, היא מחזירה לגוף את האנרגיות והאיזון הדרושים לו על מנת להתמודד עם מצבי לחץ וחרדה.

לא פשוט להכריז על שינוי הרגלים גלובאלי. מציאות החיים של כל אחד ואחד מאיתנו מורכבת ודורשת התמודדות שונה, אבל כדאי מאד לנסות ולהילחם בהרגלים רעים ולאמץ את הטובים.

בחרו לעצמכם שינוי הרגלים אחד ונסו להתמיד בו, גם שינוי קטן יכול לשפר את איכות חייכם ואת משקלכם ואיתו יבוא אולי "התיאבון" לשינוי הרגלים אחרים.

עוד בנושא:

דיאטה?- חשבתם אולי פשוט לשנות הרגלים?

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים