עשיתם טבעת? יכול להיות שהגיע הזמן – ניתוח שרוול קיבה

שמנים רבים שעברו בעבר ניתוח הצרת קיבה בטבעת התאכזבו מתוצאותיו. מחקר עדכני מגלה שניתוח השרוול החדש הוא אלטרנטיבה בכלל לא רעה עבורם

ניתוח הרזיה

כ-15 אלף ישראלים שסובלים מהשמנת יתר עברו בעשור החולף ניתוח כירורגי להרזייה. למרבה הצער, חרף המאמצים הגדולים שהם עשו כדי להשיל מהם את עודפי השומן – רבים מהם לא הצליחו לשמור על משקלם החדש לאורך זמן.

מרבית ניתוחי ההרזייה שנעשו עד היום בארץ בוצעו באמצעותהצרת קיבה בטבעת, וכעת, לשמחת מנותחי העבר, מגלה מחקר חדש כי הדור החדש של הניתוחים, שרוול קיבה, פותר את מרבית הבעיות של הדור הקודם שלהם.

תוצאות מצויינות אצל המטופלים
על פי המחקר, שהתפרסם באחרונה בכתב העת Obesity Surgery, ניתוח שרוול שנערך כניתוח הרזייה חוזר, הצליח להשיג תוצאות מצויינות אצל המטופלים. במחקר, שנערך בפאדובה, איטליה, השתתפו 8 מנותחים עם BMI ממוצע של 50.5, שעברו ניתוחי הרזייה שנתיים עד 13 שנים טרם ניתוח השרוול. כל אחד ואחת מהם נדרש לעשות ניתוח חוזר, לאחר שניתוח הטבעת לא הצליח לגרום להם לשמור על משקלם לאורך זמן.

החוקרים מצאו כי זמן הניתוח הממוצע עמד על 90 דקות, וזמן האשפוז הממוצע שלאחריו הסתכם ב-4 ימים. במשך ששת החודשים שלאחר הניתוח השילו המטופלים בממוצע 47% מעודף המשקל שלהם.

מנהלת מלב"י, ד"ר אסנת רזיאל, אומרת בתגובה למחקר כי "ניתוח שרוול קיבה לפרוסקופי הולך ותופס מקום חשוב כניתוח להרזייה בארץ ובעולם, ומהווה גם אופציה נהדרת לאותם אנשים שעברו ניתוח טבעת בעבר ונאלצו להוציא את הטבעת בשל החלקה או בעיות בצנרת".

"ירידה ממוצעת של 60% מעודף המשקל"
"יתרונותיו הבולטים של ניתוח השרוול על פני ניתוח הטבעת", מציינת רזיאל, "הם איכות אכילה טובה יותר ותחושת שובע. שרוול קיבה מאפשר ירידה ממוצעת של 60% מעודף המשקל. נוסף על כך נמנעים הסיבוכים האופייניים לניתוח טבעת, כמו הקאות, החלקה, חדירה לקיבה וסיבוכי המאגר והצנרת".

"מטופלים שעברו שרוול קיבה מציינים תחושת שובע ונהנים מאכילת מגוון מזונות עשיר בכמויות קטנות", אומרת מנהלת מלב"י. שורה של מרכזים רפואיים בישראל, בהם מלב"י, הכניסו בחודשים האחרונים את שרוול הקיבה כניתוח חדשני מוביל בתחום הניתוחים להרזייה.

צוות רפואי

No data was found