Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > איך לא לעלות במשקל בחג: עשר מכות לקלוריות

איך לא לעלות במשקל בחג: עשר מכות לקלוריות

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

לא חייבים לעלות במשקל במהלך החג! קבלו את עשרת הטיפים שיעזרו לכם לא לעלות במשקל במהלך ארוחות הפסח והחגים הבאים עלינו לטובה

איך לא לעלות במשקל בחג

תחושת החגיגיות לעיתים מוציאה אותנו מן השגרה ונותנת לנו להרגיש כי זה בדיוק הזמן להרפות, לוותר לעצמנו. נכון, לחגים ישנה חשיבות עצומה מבחינת ההפוגה הנפשית שהם מספקים לנו מן השגרה. אבל, וזו אולי נקודת המפתח, ישנן שגרות שלא צריך לחרוג מהן, וזאת מהטעם הפשוט, הן מצוינות לנו.

קבלו את עשרת הכללים שיעשו עשר מכות לקלוריות הפוטנציאליות בחג:

1. שמירה על אורח החיים

דיאטה משמעותה אורח חיים שאתם חיים אותו יום יום, כל היום, גם בחגים. אין סיבה לחרוג מאורח החיים התזונתי שלכם. שימו לעצמכם כמטרה לשמור על שמירת התפריט המאוזן שלכם למרות הפיתוי, אין סיבה שלא תצליחו להתמיד בו גם בחג, הצלחתם הרי עד עכשיו לא?

2. לא אוכלים הכל

לא חייבים לאכול הכל. אם יש מנה שאתם אוהבים במיוחד על השולחן, מותר לכם להתפנק, אבל זה לא אומר שאתם צריכים לאכול גם את כל המנות האחרות. שולחנות ליל הסדר וארוחות החג כוללות מגוון אדיר של מנות, בכל עדה ובכל משפחה כמעט תמיד. זכרו, המגוון על השולחן הוא בכדי שכל אחד ימצא את מה שהוא אוהב יותר מכל, אין שום צורך לאכול מכל מנה המוגשת לכם.

3. לא מגיעים רעבים לארוחה

לא נכנסים למצב של צום כדי להעמיס יותר אוכל בארוחות ולא מגיעים מורעבים לארוחה. כאשר מגיעים רעבים מתנפלים על האוכל ואוכלים יותר מכפי המתוכנן או הרצוי. חבל.

4. דגים (לא רק בשר)

נצלו את מגוון המנות על השולחן בכדי לעשות את הבחירות התזונתיות הטובות והעדיפות לכם. דגים ברוטב או חזה עוף הם אופציה טובה ודלת קלוריות יותר מבשר.

5. חייבים מצה?

תאכלו מצות רק אם אתם באמת חייבים. למצה אין כל ערך תזונתי, היא עתירת קלוריות וקשה לעיכול. אם אתם מקפידים על כשרות, העדיפו מוצרים עשויים מקמח תפוחי אדמה.

6. שתו מים

הקפידו על שתיית מים. הימנעו ממשקאות ממותקים, כולל יין תירוש.

7. שאריות הביתה

האימא, הסבתא והדודה  מתעקשות לשלוח איתכם קופסאות של אוכל הבייתה, נהדרות. אבל הקפידו לקחת רק את מה שאתם תאכלו באמת ומתאים לאורח התזונה הבריא שלכם. אל תעמיסו עם העיניים, תעמיסו בשכל.

8. פעילות גופנית

תכננו טיולים לא רק ארוחות. חופשת החג נותנת לכם את האפשרות לצאת לחיק הטבע, מרביתכם נמצאים בחופש מן העבודה. נסו לשלב טיול רגלי אחד לפחות במהלך החג כולו, זה ישתלם לכם.

9. הימנעו ממסעדות בחג

הימנעו מהליכה למסעדות במהלך החג, מלבד העובדה שהן צפופות, עמוסות ויקרות. יש לכם את כל השנה לאכול במסעדות. אם אתם נמנעים מהן בגלל שמירה על תפריט מאוזן, החג הוא לא תירוץ אמיתי לשבת בהן.

10. לכל חג יש מוצאי חג

אם אימצתם את כל העצות כאן, תחושת מוצאי החג שלכם הפעם תהיה שונה לחלוטין. אם לא חרגתם, אין מה לתקן ואין עודפי משקל מיותרים מהם אתם צריכים להיפטר גם בהמשך. התחושה הזו עצמה, היא נפלאה במיוחד, הבטיחו לעצמכם להרגיש אותה החג הזה.

מתכוני חגים דלי קלוריות:

עוגת גבינה דלת קלוריות

מנגל דל קלוריות

סופגנייה דלת קלוריות

קניידלעך מופחת קלוריות

משלוח מנות בריא ודל קלוריות

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים