אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > עם הכושר בא האושר

עם הכושר בא האושר

אם הגעתם לכאן, ודאי ניסיתם הכול, או לפחות ניסיתם לא מעט דרכים כדי לרדת במשקל. אז מה באמת יהיה שונה הפעם? האם אצליח באמת להגיע ליעד שלי? מה ימנע ממני שוב לחזור להרגלים הישנים שלי?

פעילות גופנית לאחר ניתוח קיצור קיבה

מאת: מעיין אליאסי, מאמנת כושר ומדריכה לשינוי אורח חיים

הידיעה שאין די בניתוח לכשעצמו כדי להבטיח לכם את הגוף הבריא והפעיל שרציתם, וכי הירידה המשמעותית במשקל מתרחשת בחודשים הראשונים ומואטת בהדרגה היא דבר שעלול להלחיץ.

אז מה באמת ימנע מכם לחזור להרגלים הישנים שהביאו אתכם לכאן? אתם! הצלחת המסע הזה שאתם עומדים להתחיל טמונה כבר בשבועות שקודמים אליו.

ספורט במשקל כבד

נכון, המשקל כרגע אולי מגביל אתכם מלצאת ולעשות ספורט, לפעמים אפילו הליכה קצרה מלווה בכאבי ברכיים או גב ותחושה של קוצר נשימה. ההרגשה היא שכל משימה פשוטה, כמו לעלות במדרגות, הופכת למשימה קשה ומאתגרת.

מעיין אליאסי, מאמנת כושר ומדריכה לשינוי אורח חיים, מציעה מספר שיטות כדי לעזור לכם לצאת מהשגרה ולפתח כושר גופני ומסת שריר. "בשבועות שלפני הניתוח נכיר את הבסיס לתרגילי כושר, נלמד איך להשתמש בגופנו כדי לשמור על יציבה, איך להפעיל את שרירי הבטן ולחזקם", מסבירה אליאסי על התהליך. כמו כן, "נלמד מהן החוזקות שלנו ומהן החולשות שלנו, והכי חשוב נאמץ לעצמנו הרגלים חדשים, וכן… גם נאוורר את נעלי הספורט שלנו".

פעילות גופנית לאחר ניתוח קיצור קיבה

לאחר הניתוח, בגלל קצב הירידה המהיר, מתרחשות מספר תופעות בגוף שיש לתת עליהן את הדעת. כך למשל העור, שאינו מוכן לירידה מתדלדל. בנוסף, אינכם יכולים לאכול הרבה לאחר הניתוח, זאת יחד עם איבוד מסת שומן, והתוצאה איבוד מסת שריר חיונית.

כדי לצמצם את התופעות ככל הניתן חשוב לתת לשריר גירוי באימוני כוח. כמו כן, יש לצרוך חלבון במידה מספקת על מנת ולבנות מסה ולשמר אותה כך שגם תשיגו את המראה ההדוק ביותר שנוכל.

אימון גופני לפני ואחרי הניתוח הבריאטרי חשוב מאוד בתהליך הירידה במשקל, כלומר להצליח להשיל כמה שיותר ולשמר זאת לטווח הארוך. האימון הגופני עוזר בעיצוב הגוף, שיפור המראה והיציבה וכן שיפור מצב הרוח והביטחון העצמי. "יחד נתאים עבורכם את הדרך הנכונה ביותר, כדי שהפעם לא יהיה זה עוד ניסיון או עוד יעד – הפעם תהיה זו דרך חיים", מסכמת אליאסי.

לקביעת אימוני כושר לפני ואחרי הניתוח הבריאטרי אנא פנו למעיין אליאסי במייל:
maayan.eliasi@gmail.com
או בטלפון: 050-8803885

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מחקרים דומים