אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > קיקבוקסינג: לבעוט בשומנים!

קיקבוקסינג: לבעוט בשומנים!

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

אם עדיין לא הצטרפתם לקאמבק של הקיקבוקסינג אולי זה הזמן שלכם לנסות את הספורט הטרנדי הזה, מדובר בסוג של אומנות לחימה עתיקה, אבל בפועל זה לבעוט בשומנים לדעת ולהיפטר מהמשקל העודף. לא תנסו?

קיקבוקסינג

קיקבוקסינג (Kickboxing) הוא ענף ספורט ושיטת לחימה בו משתמשים בבעיטות ואגרופים הפופולרי גם בתור אימון כושר גופני. לעתים קיקבוקסינג, ובקיצור קיקבוקס, נלמד כסגנון ייחודי ובמקרים רבים תחרויות קיקבוקסינג פתוחות לאומני לחימה ככלל. שיטת הלחימה קיקבוקס נולדה בשנת על-ידי טומי לי, התחרות הראשונה הייתה פתוחה לכול ורק בהמשך החלה להיעשות חלוקה לקטגוריות משקל. בהמשך קמו ארגונים שונים ותתי-ענפים וסגנונות, הארגון המוביל את התחום נקרא O.K.P.W ולפיו נקבעים לרוב הכללים והשיטות.

בואו נדבר אירובי
הקיקבוקס נחשב כאימון אירובי מעולה. הוא מבוצע בעצימות גבוהה לכל אורכו, תורם לשריפת שומנים מידית ובהתמדה ובשילוב תזונה נכונה מביא לירידה במשקל. הקיקבוקס הוא דרך נהדרת לא רק לשרוף שומן אלא גם לחטב את גופנו, ולפיכך הוא משלב בתוכו גם יתרונות של ספורט אירובי ובמקביל יכול לחסוך לכם אימוני משקולות או חיטוב אחרים מכיוון שהוא נותן מענה כפול, הן לחיטוב הגוף והן לעלייה בכושר האירובי שלכם.

האימון הוא אימון הדורש כוח מתפרץ רב של מערכות שרירים רבות בגופנו. חשוב לשמור על בטיחות במהלכו בכדי להימנע מפציעות. וכן, עליכם להיות בכושר גופני סביר עד טוב בכדי לקחת בו חלק.

שיפור הקורדינציה והדימוי העצמי
הקיקבוקס דורש מכם מיומנות וזריזות רבה על מנת לבצע אותו באופן יעיל והוא מפיק את המקסימום מכם שכן הוא דורש מכם להיות מתואמים ברמה המרבית בכל מערכות גופכם. חלק גדול מהתרגילים דורשים שימוש בידיים וברגלים במשולב או בנפרד, מה שמצריך אתכם לשפר ולשייף את יכולת ההתאמה הבין-גופית שלכם בזמן האימון. מי מכם שיעסוק בו תקופה ארוכה בספורט זה יגלה תוצאות מפתיעות ושיפור קורדינציה הדרגתית לאורך זמן.

כשאתם חטובים, בריאים וחסונים יותר אתם נהנים מתחושה פנימית של העצמה. הקיקבוקס, שהוא במקורו אימון לחימה שעבר טרנספורמציה ספורטיבית ומוצג לכם בגרסה פחות לוחמנית ויותר ספורטיבית בחדרי הכושר, משפר את הביטחון העצמי שלכם ואת היכולות שלכם הן להתגונן ולהרגיש פחות חסרי ישע במידת הצורך. זאת ועוד, כיון שהוא מעלה בהתמדה את הכושר הגופני שלכם הוא מכניס אתכם אל תוך תהליך הדרגתי של שיפור הביטחון העצמי הכרוך הן בשיפור המראה, הן בשיפור היכולות והסיבולת שלכם והן בתחושה הפנימית שלכם. זו, בתוספת ירידה במשקל באם תקפידו על תפריט מאוזן במהלך ביצוע הספורט, מביאים כולם ביחד לתוצאות נהדרות ותחושה טובה יותר, שאתם פשוט "יכולים" להראות טוב יותר ולהרגיש טוב יותר.

איפה מתאמנים?
עשינו לכם חשק וכבר לבשתם את בגדי הספורט ואתם שואלים מה עכשיו? ובכן, ניתן לבצע אימון קיקבוקסינג בבית, בחצר או בפארק הקרוב למקום מגוריכם, כמובן ישנם שיעורים בחדרי כושר, עם זאת הקיקבוקס הוא ספורט עממי וככזה אתם לא זקוקים לחדרי כושר יוקרתיים. גם שותף טוב לתחביב האימון הזה ושלל סרטוני הדרכה ברשת יעשו את העבודה.

הגיע הזמן פשוט להרגיש טוב עם עצמכם!

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

  • פרופ' דוד גויטיין

    כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

    שליחת שאלה
  • ד"ר נאסר סקרן

    ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

    שליחת שאלה

מחקרים דומים