Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > פעילות גופנית בחורף: קר לכם? תתעמלו

פעילות גופנית בחורף: קר לכם? תתעמלו

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

הזמן המתאים ביותר לעשות פעילות גופנית הוא כשאתם מוכנים להתחיל את האימון. אז שימו בצד את כל התירוצים של קר מדי או חם מדי, לבשו בגדי התעמלות ובצעו אימון. הנה כמה דברים שאפשר לבצע גם כשיורד גשם…

ומה התירוץ שלכם היום לא לבצע פעילות גופנית?

אתם בוודאי לא זוכרים שאמרתם לעצמכם כי במהלך חודש אוגוסט היה לכם "חם מדי, לח מדי" כדי לצאת להליכה רגלית קצרה. וכמו רבים אחרים כל טיפת גשם קטנה או טמפרטורות של מתחת לעשרים מעלות צלזיוס הן בגדר תירוץ חורפי ורטוב כדי להימנע מאימון.

פעילות גופנית בחורף

החורף מכניס את הגוף לסוג של תרדמת בכל מה שקשור לנושא פעילות גופנית. הנטייה לאכול יותר גוברת בשל המנוע הפיזיולוגי הטמון בנו אשר דורש מאתנו לתדלק את הגוף ולהטעין אותו באנרגיה על מנת לשמור על חום הגוף. הבעיה מתחילה ברגע שהאכילה הופכת ללא פרופורציונלית והפעילות הגופנית נפסקת.

פעילות גופנית בחורף – כך תמשיכו להתאמן בלי תירוצים:

מתלבשים בשכבות – עדיף להגיע לאימון, בחדר הכושר או בחוץ, במצב שבו גופכם מחומם. שמירה על חום הגוף חיונית, מונעת התקררות ומעלה את המוטיבציה לעסוק בפעילות גופנית. עדיף ללבוש שכבה אחת מיותרת ואותה להוריד במהלך הפעילות כאשר הגוף מתחמם מאשר לחוש שקר לכם ולסבול מירידה במוטיבציה לאימון בשל הקור. בתום האימון לבשו בגד חם ושרו על חום הגוף, אל תתנו לגוף לאבד את חום הגוף במהירות, דבר שיגרום להתכווצות שרירים, להתקררות ולא בריא לגוף.

מתיחות

אל תזלזלו בחלק זה של האימון, חשוב להתחיל כל אימון בתרגילי מתיחות, המאפשרים להימנע מפציעות וגם לחמם את הגוף בהדרגה לקראת טמפרטורה אידאלית לאימון. אל תזנקו מהמיטה לאימון קשה מדי, שלב החימום והמתיחות תורם להצלחת כל אימון, במיוחד בחורף.

לשתות, גם בחורף

מזג האוויר הקר משקיט לעיתים את תחושת הצמא ולכן חשוב להיות מודעים לכך ולא להתייבש. גופכם זקוק עדיין לכמות גדולה של נוזלים, וגם אם מנגנון הצמא מציק פחות, חשוב מאד להקפיד לשתות לאורך כל היום ובמשך האימון. זה מספק לכם את הדלק ואת המרץ לתחושת חיוניות שהיא הכרחית להצלחת כל אימון, כמו בקיץ כך גם בחורף.

רטוב בחוץ, יבש בפנים

גשם בחוץ? זה לא אומר שאתם מקבלים פטור מלעשות פעילות גופנית., לא כל גשם קטן הוא אס בטוח לביטול האימון, להפך מזג אוויר קר עשוי לדרבן אתכם לפעילות מואצת. אם עדין לא השתכנעתם הרי שיש מספיק מקומות חלופיים לבצע את האימונים, כגון חדרי כושר, חדרי מדרגות מוגנים מגשם יכולים להוות זירה נוחה לאימונים ברגע שמוותרים על המעלית, מזרון התעמלות ביתי לפרוש בסלון הוא חלופה נהדרת ואפילו בריכה מחוממת.

ההישגים שלכם מהקיץ

חשבו על כל המאמץ שהשקעתם במהלך הקיץ בירידה במשקל ובחיטוב הגוף, זה דרש אומץ ומאמץ. תחזוקה שוטפת של פעילות גופנית מסייעת לכם לשמור על משקל מאוזן. אם אתם זקוקים למוטיבציה, כדאי להיזכר במאמץ של דיאטת הקיץ שלכם ולהבין שחבל לפגוע בהישגים האלו.

החורף הישראלי הוא לא חורף אימתני לכן השתדלו להימנע מתירוצים, ישנה חשיבות אדירה לשמירה על שגרת פעילות גופנית לאורך כל השנה. היתרונות רבים והחורף לא מספק סיבות מספיק טובות כדי להימנע מכך. המשכתם בפעילות גופנית סדורה לאורך כל החורף? הרווח עתיד להיות כולו שלכם עם בוא הקיץ.

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים