Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > ראש השנה לקלוריות

ראש השנה לקלוריות

דיאטנית קלינית סיגל אלפסה

דיאטנית בריאטרית באסיא בריאטריק –המרכז לטיפול בהשמנת יתר , מקבוצת "אסיא מדיקל " – משתתפת בוועדות הערכה של המועמדים לניתוח וליווי של המנותחים לאחריו, כמו כן מנחת קבוצות לאחר ניתוחים בריאטרים .
למידע נוסף »

שלח שאלה

ראש השנה זה לא רק עוגות דבש וארוחות עתירי קלוריות, יש גם מאכלים עתירי ערכים תזונתיים. הדיאטנית סיגל אלפסה עם תובנות מעשיות איך לעבור את החגים בלי ייסורי מצפון, כולל דגשים מיוחדים למטופלים בריאטריים

ראש השנה בפתח, מה שאומר המון ארוחות חגיגיות עתירות הקלוריות. עם זאת, לא כל מאכלי החג יכולים להיגמר באסון קלורי וחלקם אפילו עתירי ערכים תזונתיים ומומלץ לשלבם בתפריט. הנה כל מה שצריך לדעת לגבי מה כדאי לשים בצלחת וממה להימנע.

עוגת דבש לראש השנה

הרימון

פרי הרימון הוא אחד משבעת המינים ונחשב לפרי בעל סגולות רפואיות רבות. הרימון מכיל כמות גדולה במיוחד של נוגדי חמצון. תהליכי החמצון, המתרחשים בסביבתנו, גורמים לפגיעה בתאי הגוף מה שמוביל להזדקנות מואצת, חשיפת התא לחומרים מסרטנים ופגיעה בכלי הדם. נוגדי החמצון עוזרים לנו להגן על עצמנו מאותם תהליכים מסוכנים.

על פרי הרימון נעשו מחקרים רבים והוא נמצא כמי שיכול לעכב תהליכי הזדקנות וסוגי סרטן שונים.

יש לזכור כי פרי הרימון מכיל כמות  גבוהה של סוכר ועל כן אין להפריז בצריכתו.

1 רימון מכיל כ-90 קק"ל.

לאחר ניתוח בריאטרי אסורה אכילת רימון, ניתן לשלב עד חצי כוס מיץ פרי במקום.

דבש

המאכל המתוק והמסורתי של ראש השנה הוא דבש, טובלים בותפוח עץ בדבש, יש האוכלים חלה עם דבש, עוגות דבש וכדומה. המרכיב העיקרי של הדבש הוא פחמימות, ולמעשה דבש נחשב לסוכר פשוט.

עם זאת, יש המייחסים לדבש תכונות ריפוי, כגון בתקופות צינון ממליצים על שתיית תה או חלב עם דבש הודות לתכונותיו האנטיבקטריאליות שנמצאו במחקרים שנעשו על הדבש. כמו כן, אנו מוצאים שימושים של הדבש בתחום הקוסמטיקה וטיפוח העור.

ניתן לאכול דבש אך במידה, לא מומלץ לילדים מתחת לגיל שנה.

1 כפית דבש מספקת 20 קק"ל.

תפוח עץ

קיימים מינים רבים של תפוחי עץ ברחבי העולם. הפרי מכיל ויטמינים ומינרלים, אך קליפתו עשירה בסיבים תזונתיים ועל כך יתרונו. האמונה העתיקה אומרת "שתפוח ליום ירחיק את הרופא מלהגיע עד הלום". חשוב לזכור כי תפוח מתוק מכיל כמות פחמימות זהה לתפוח עץ חמוץ.

הנחיות שימושיות למטופלים לאחר ניתוח בריאטרי לקראת ראש השנה:

הקפידו לשתות חצי שעה לפני תחילת הארוחה. זכרו כי יש להמתין בין אוכל ושתייה ועל כן מומלץ לשתות לפני הארוחה.

מומלץ לתכנן מראש את הארוחה, למשל במידה ואתם מכירים את התפריט התכנון בר ביצוע. במידה ולא מכירים את התפריט מראש, השתדלו לא לאכול מנות ראשונות, התופסות נפח ולהימנע מלחמניות וחלה, דבר שיכול לסכם עבורכם את ארוחת החג.

ארוחות ראש השנה כוללות לרוב גם מנת דג וגם מנת בשר, באפשרותכם לבחור אחד מהשניים כתבשיל העיקרי או לאכול גם דג וגם בשר, אבל עליכם לאכול בכמות של מנת הגשה אחת.

מומלץ לקום מהשולחן מדי פעם, זאת כדי להתרחק קצת מהאוכל והפיתויים. בנוסף, ניתן  להרחיק מאכלים מפתים במיוחד לחלק אחר של השולחן.

מומלץ לקחת צלחת קטנה ולמלא אותה בהעדפותיכם האישיות, אל תוסיפו לאחר שתסיימו אותה, במקומות האירוח כמויות האוכל אינן מוגבלות ולכן יצירת גבול מלאכותי על ידכם יעזור.

נצלו את חופשת החג לטיולים בחיק הטבע והליכות, בדרך זו תשלבו פעילות גופנית במסגרת החג והמשפחה .

צום יום הכיפורים

לא מומלץ לצום במהלך השנה הראשונה לאחר הניתוח הבריאטרי, אולם לעיתים, באישור רופא בלבד, ניתן לצום בליווי שתייה, לכן יש להתייעץ עם הרופא המנתח.

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • ד"ר אסנת רזיאל

  מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים