Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > ריקודי בטן במקום אירובי?

ריקודי בטן במקום אירובי?

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של מלב"י – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

מסתבר כי ריקודי בטן, כאימון ייחודי שורף קלוריות, המפעיל את שרירי הגוף ומסייע לפיתוח הסיבולת האירובית אינם רעיון מופרך כל כך

מכוני הכושר עושים עבורנו את העבודה. הרצון של הלקוחות בגיוון של הקורסים המוצעים להם על ידי המכונים והתחרות הגדולה ביניהם גורמים ליצירתיות אצל מומחי השיווק בשוק הצפוף הזה.

הצורך לחדש, לעניין ולרתק את קהל הלקוחות, שיכול לבחור היום בין רשתות וחדרי כושר רבים, עושה את שלו והמוח היהודי ממציא לנו פטנטים. לפעמים מקורותיהם פשוטים כל כך שניתן פשוט להשתאות- איך לא חשבו על זה קודם?

ריקודי בטן

חשבתן פעם שיש אפשרויות מענינות יותר על מנת להיכנס לכושר מאשר שוב להזיע על אופני הספינינג לצלילי מוסיקת דיסקוטקים אימתנית.

האם כל עיסוק ספורטיבי חייב להיות משעמם ואיך בדיוק אפשר להפוך שעה של כושר לשעת בילוי חברתית.

מסתבר כי ריקודי בטן הם התשובה בשבילכן אם אתם נשים יצירתיות, שמחפשות חברה ולא רק ספורט ומוכנות לשקול גיוון באימונים הקבועים שלכן.

מחול מזרחי, או בשמו העממי ריקודי בטן: הוא סגנון מחול שמקורו במזרח התיכון ובצפון אפריקה. באופן מסורתי הוא נתפס כמבטא נשיות וכמתאים במיוחד לגוף הנשי.

למרות שמו המקובל, המחול המזרחי משתמש בתנועה של כל שריר בגוף. הוא מאופיין כריקוד של רקדנית בודדת, ויש בו אלמנטים של אימפרוביזציה.

הרקדנית משתדלת לבטא באמצעות התנועה רגשות, התואמים את המוזיקה המושמעת. רוב הצעדים והטכניקות הבסיסיים כוללים תנועות מעגליות של חלקי גוף בודדים, כמו הכתפיים, החזה, הבטן, המותניים או האגן. התנועות מודגשות על ידי ניעור או תנועה בולטת של חלקי גוף אחרים. שימוש באביזרים, כמו סלים, חרבות ומקלות, או בצעיפי משי ושיפון, מציג לראווה את יכולותיה של הרקדנית.

בעוד שבעולם הערבי, ערש התרבות הזו, ישנה דעיכה בפופולאריות של ריקודי בטן, בעיקר עקב התחזקות האיסלם, שאינו רואה בעין יפה את האלמנטים החושניים הטמונים בריקוד ואת המלבושים הלא צנועים, הרי שהעולם המערבי מאמץ את הריקוד האקזוטי הזה בחום.

מיכל, הרוקדת בסטודיו לריקודי בטן כבר שנתיים אומרת: "בשנים האחרונות צצו להם חוגי ריקודי בטן בארץ בכל מקום כמעט מתוך סקרנות ישראלית בריאה לסממנים האוריאנטלים של הריקוד ומתוך הכרה הולכת וגוברת בו כפעילות גופנית אירובית מצוינת. מעבר לשריפת הקלוריות וההנאה הצרופה שיש בענטוז מול המראה, ריקודי הבטן הם תרומה אמיתית לכושר הגופני ולחיטוב הגוף.

ריקודי בטן עובדים מצוין על הפן האירובי ובשיעורים אנו מגיעות לרמת הזעה גבוהה מאוד. הידיים כל הזמן עובדות, הברכיים כפופות ואנו מפעילים גם שרירים שלא עובדים כל כך חזק בפעילויות אחרות. לכן זו גם פעילות מאוד מחטבת ומספקת מאד גם ברמה הנפשית.

להיות עם חבורת בנות שיש לה תשוקה דומה לעניין בדיוק כמוך, שרוצה לשמור על כושר אבל בדרך קצת שונה – זו חוויה ממריצה במיוחד. אני ממליצה לכולן לא להתבייש, האווירה נשית חמה ועוטפת ואפשר להתקדם ולהרגיש את השינוי במהירות!"

חוגים של ריקודי בטן ניתן למצוא בחדרי סטודיו פרטיים ברחבי הארץ וגם במרבית רשתות הכושר הגדולות, נסו גם אתן, אולי תמצאו את הפתרון המושלם לפיתוח כושר גופני בהנאה גדולה.

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

מלב"י, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר מרכז מלב"י הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח במלב"י- המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר עמיר סולד

  יו"ר ומנהל רפואי של אסיא מדיקל. מנתח בכיר ומומחה בולט בניתוחים זעיר-פולשניים (כירורגיה לפרוסקופית). מייסד היחידה לכירורגיה אנדוסקופית ב"איכילוב" ומייסד האיגוד הישראלי לכירורגיה אנדוסקופית…. למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים