אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > שאלות ותשובות בנושא בלון קיבה

שאלות ותשובות בנושא בלון קיבה

ד"ר דין קרן

גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
למידע נוסף »

שלח שאלה

האם ניתן להכניס בלון קיבה במהלך הריון, מדוע מוציאים את הבלון ומדוע מומלץ להגיע לפגישות מעקב עם הצוות הרפואי? ד"ר דין קרן עם תשובות לשאלות נפוצות בנושא בלון קיבה

לקריאת המדריך המלא לבלון קיבה מאת ד"ר דין קרן – לחץ כאן

בלון קיבה

האם אעלה במשקל לאחר הוצאת הבלון?

לאחר הוצאת הבלון חייבים להמשיך באותם כלים תזונתיים והתנהגותיים אותם קיבלו המטופלים בתכנית הטיפול להכנסת בלון קיבה. הרגלי האכילה אינם משתנים בחצי שנה זו. הפסקת הטיפול לאחר הוצאת הבלון חושפת את המטופלים לאפקט היויו, כלומר עליות וירידות במשקל.

מדוע מוציאים את הבלון לאחר חצי שנה?

לאחר חצי שנה ישנו סיכוי רב יותר לנקבים של הבלון שקורים על-ידי חומצות הקיבה. לפי מחקרים שונים, בחצי שנה הראשונה זה כמעט ולא קורה.

מה לגבי הריון?

כמו בכל פעולה רפואית, ההשפעה של הריון צפוי או לא צפוי חייב להילקח בחשבון אם ישנה אפשרות כזאת. בפגישת הייעוץ הראשונית אנא תעלו את השאלות וציפיות מהתכנית.

האם מרגישים את הבלון בקיבה?

בימים הראשונים קיימת אפשרות להרגיש מעט התכווצויות ואולי בחילות, בהמשך הבלון ייתן תחושת שובע.

האם ישנן הגבלות עם הבלון?

אסור לבצע צלילות או לטוס במטוס שאין בו השוואת לחצים. בנוסף, לא מומלץ לעסוק בפעילות ספורט אקסטרים או באמנות לחימה.

מה ההבדל מתכניות הרזיה אחרות?

מטופלים בבלון קיבה צפויים לרדת יותר במשקל עם הבלון, זאת בהנחה שהבלון נותן להם תחושת שובע. בזכות הבלון ניתן יותר לשלוט על הרגלי אכילה ולאמץ שינויים בריאים יותר.

האם אפשר להכניס בלון נוסף לאחר חצי שנה?

כן, לאחר חודשיים מההוצאה ניתן להכניס בלון נוסף.

האם פגישות מעקב הכרחיות?

בלון הקיבה אינו קסם, אלא כלי לעזור למטופל לשנות את אורח החיים. על-ידי השתתפות פעילה בתכנית, המטופלים נהנים מהתמיכה המקצועית הדרושה בכדי לשנות את הרגלי האכילה ואת אורח החיים, ועל-ידי כך להגדיל את הסיכוי להצלחה ארוכת טווח.

האם בלון קיבה נכלל בסל הבריאות?

טיפול זה איננו נכלל בסל הבריאות וכיום הוא מתבצע רק באופן פרטי עם אפשרות של החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

עוד בנושא:

המדריך המלא לבלון קיבה

בלון קיבה: מה קורה אחרי חמש שנים?

השמנה וזוגיות

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מומחים

 • ד"ר אסנת רזיאל

  מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים