אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > שבפסח הזה אנו מרזין

שבפסח הזה אנו מרזין

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

חופשת הפסח הארוכה זו הזדמנות מעולה לקבל החלטות חשובות ומשמעותיות, כמו למשל לשנות את דימוי הגוף. ד"ר אסנת רזיאל מסבירה איך כדאי לגשת למשימה החשובה של שמירה על משקל תקין ואורח חיים בריא

משקל תקין

חופשה ארוכה זוהי הזדמנות פז לערוך שינויים בעלי משמעות ולהטמיע אותם בחיי היומיום שלנו. יש מי את פסח כדי לעשות שיפוץ בבית או לצאת לטיול משפחתי ממושך, ויש אנשים בדיוק כמוכם שרוצים אבל אף פעם זה לא יוצא להם – אלה שהחליטו לעשות שינו באורח החיים ולהתחיל לשמור על תזונה נכונה ופעילות גופנית. ובכן, זה הזמן שלכם!

פסח והרזיה – מתחדשים בגוף בריא

הבעיה עם החגים הישראלים טמונה בתחושה של החגיגיות, שמוציאה אותנו מן השגרה ונותנת לנו להרגיש כי זה בדיוק הזמן להרפות ולוותר לעצמנו. נכון, לחגים יש חשיבות עצומה מבחינת ההפוגה הנפשית שהם מספקים לנו מן השגרה, אבל, וזו אולי נקודת המפתח, זו גם הזדמנות לשנות שגרת חיים ולשפר את אותה.

האלמנט הפסיכולוגי התומך בשינויים וברצון להתחדשות הוא חיובי ונשען על רצון אמתי לשנות דברים. לעתים אנחנו מבקשים פשוט את העיתוי הפנימי הנכון לחדש ולהתחדש, לא רק בסביבת המגורים שלנו אלא גם בדימוי הגוף. קחו את הרצון הזה לשינוי והניעו את התהליך בצורה מסודרת, בסופו של התהליך תוכלו ליהנות משגרת חיים בריאה יותר ותרגישו סיפוק גדול מאוד, הן מדימוי הגוף והן מהתחושות הנילוות לכך.

בונים אורח חיים בריא

שלב 1: מגדירים מטרות

קבעו לעצמכם מטרות ריאליות לירידה במשקל. גלו מה לא עושה לכם טוב. מהו היעד הנכון מבחינתכם ולאן אתם רוצים להגיע. חשבו גם את המחיר, הזמן והדרך שעליכם לעבור, כולם פרמטרים של מאמץ שאתם צריכים לאמץ, וחשוב להיות מחויבים לתהליך ולא להתייאש במהלכו.

שלב 2: מפנים זמן לתהליך

בעולם המודרני בו אנו חיים רבים מאתנו נמצאים בסדר יום מתיש שאינו מתיר לנו לפנות זמן לעצמנו בתירוצים שונים. זה יכול להיות העבודה או הילדים, אבל הצמדות לסדרי עדיפויות ותיעדוף מחודש של לוח הזמנים אל מול המטרות החדשות שלנו כבר יעשו את העבודה. כן, זה צריך להיות לכם מספיק "חשוב" להגיע לחדר הכושר או להשקיע בבניית תפריט מסודר, וגם להכין את הארוחות. למשל, תגלו כי חצי שעה עד שעה פחות מול הטלוויזיה תעשה פלאים לסדר היום העמוס שלכם, ומפנה עבורכם בדיוק את הזמן שהיה חסר לכם בלו"ז.

שלב 3: היו כנים עם עצמכם

תשאלו את עצמכם מה אתם באמת רוצים להיות? אנחנו האויבים הגדולים ביותר של עצמנו בדרך להגעה למשקל תקין. בחנו את סדר היום שלכם, את מה שאתם אוכלים ואתרו התנהגויות מזיקות שלכם כלפי גופכם בהקשר זה. אתם תופתעו לגלות עד כמה אתם אשמים במשקלכם העודף. כעת, כל שנותר הוא להיות כנים עם עצמכם בתהליך ההרזיה והמאמץ שהוא דורש.

שלב 4: צאו לדרך

קבלו החלטה נחושה וקבעו תאריך יעד להתחלה, בלי תירוצים. שנו את התפריט, הוציאו ממנו מזונות משמינים, לא בריאים ומיותרים. הקפידו על שתיית מים בלבד והרכיבו תפריט מאוזן ובריא שיכלול את כל אבות המזון, ויהיה עשיר בירקות. שלבו אימון גופני לפחות שלוש פעמים בשבוע ועשו זאת בהדרגה בהתאם ליכולת הפיזית שלכם. ההמלצה החמה היא לפנות לתזונאית, שתסייע לכם בבניית תפריט מאוזן לאורך זמן, ולמאמן כושר, שיתאים עבורכם תכנית כושר אישית, אנשי המקצוע יעזרו לכם לעשות זאת בצורה מבוקרת ומאוזנת, והדרך לשינוי כבר נמצאת בכיס שלכם.

זקוקים לעזרה?

אם אתם נמצאים במצב של השמנת יתר קיצונית ומדד מסת הגוף (BMI) שלכם גבוהה מאוד – פנו לייעוץ מקצועי. המומחים של אסיא מדיקל ישמחו לסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר בהתאם למצבכם הפיזי, הפסיכולוגי ובניית אורח חיים שמתאים במיוחד לצרכים האישיים שלכם. יש לא מעט דמויות ציבוריות ישראלית שעשו את השינוי הגדול של חייהם וירדו במשקל באמצעות הליכים בריאטרים כאלו ואחרים, כמו למשל דביר בנדק, איציק כהן ואחרים.

אתם כמובן לא צריכים להיות סלבריטאים בכדי לקבל את ההחלטה הנכונה עבור בריאותכם, ולעיתים כל שאתם זקוקים לו הוא דחיפה מקצועית אמתית במאבק לשמירה על בריאותכם. בהצלחה!

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

אסיא בריאטריק, המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, הוקם בשנת 2005 לאור העלייה הדרמטית במימדי ההשמנה בישראל. זאת, במטרה להעניק טיפול אישי ומקצועי למטופלים, שסובלים מהשמנת יתר, וללוותם לטווח ארוך תוך הכוונה בתהליך הירידה במשקל ובהתמודדות על שמירתו. הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר באסיא בריאטריק הביא לארץ את הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנת יתר, ואת התפיסה לפיה הטיפול בהשמנת יתר קיצונית ייעשה תמיד תוך שילוב מומחים מהתחומים השונים. אנו מאמינים כי ניתן לשפר את איכות החיים והבריאות של המטופלים שלנו, תוך בניית מעגל תומך ופתרון אישי רב תחומי לכל מטופל…. למידע נוסף »

מחקרים דומים