אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > שיגדון (gout)- ניתוח בריאטרי מפחית את הסיכון

שיגדון (gout)- ניתוח בריאטרי מפחית את הסיכון

ד"ר אסנת רזיאל

מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

שלח שאלה

נבדקים עם השמנת-יתר שעברו ניתוח בריאטרי היו עם היארעות נמוכה בעשרות אחוזים של שיגדון ויתר חומצת שתן בדם לאחר 20 שנות מעקב, בהשוואה למי שלא עברו את הניתוח

שיגדון

מחקר זה העריך את ההשפעות ארוכות הטווח של ניתוח בריאטרי על ההיארעות של שיגדון (gout) ועודף חומצת שתן בדם (hyperuricaemia) בקרב משתתפי המחקר השבדי לנבדקים עם השמנת יתר (Swedish Obese Subjects studyי- SOS).

המחקר כלל 1,982 מטופלים שעברו ניתוח בריאטרי ו-1,999 נבדקי ביקורת עם השמנת יתר, שהשתתפו במחקר ההתערבות הפרוספקטיבי SOS, שבוצע על מנת להעריך את ההשפעה של ניתוח בריאטרי לעומת הטיפול השגרתי. כל הנבדקים היו ללא שיגדון בקו הבסיס.

לסיכום, ניתוח בריאטרי מונע שיגדון ויתר חומצת שתן בדם בקרב אנשים עם השמנת יתר.

מקור:
Cristina Maglio, Markku Peltonen, Martin Neovius, Peter Jacobson, Lennart Jacobsson,Anna Rudin, Lena M S Carlsson
Effects of bariatric surgery on gout incidence in the Swedish Obese Subjects study: a non-randomised, prospective, controlled intervention trial; Ann Rheum Dis Published Online First: 8 October 2016 doi:10.1136/annrheumdis-2016-209958

מומחים

 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שליחת שאלה
 • ד"ר דין קרן

  גסטרואנטרולוג בכיר ומנהל המרפאה לגסטרואנטרולוגיה בריאטרית בבי"ח בני ציון, מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של אסיא מדיקל
  למידע נוסף »

  שליחת שאלה

מחקרים דומים