9 דברים שאתם צריכים בבית בכדי להקל על ההחלמה מניתוח פלסטי

דמיינו שבוע-שבועיים חופש, מלאים במנוחה ורגיעה. תוסיפו כמה חבישות, פדים, פלסטרים וביקורות אצל המנתח הפלסטי – ואתם מתארים את ההחלמה מניתוח פלסטי.
עם מעט הכנה מראש, ההחלמה יכולה להיות חוויה חיובית.

תוכלו להתכונן לכך ע“י שתכינו מראש את 9 הדברים הבאים. חשוב לציין שההוראות לאחר הניתוח משתנות בין הניתוחים השונים, אבל ההמלצות הבסיסיות האלה מתאימות כמעט לכל הניתוחים שמבוצעים על ידנו.

בגדים נוחים

יש לכם זוג טרנינג אהוב / פיגמה אהובה ? אם לא, זה הזמן למצוא אותם. אחרי הניתוח תגלו שהכי נוח עם ביגוד רך, נעים ולא לוחץ. כדאי להערך מראש עם מספיק בגדים נוחים, כך שלא תצטרכו לכבס לעיתים תכופות בשלב הראשון של ההחלמה.
אחרי ניתוחים בחזה / זרועות יש לעיתים מגבלה זמנית בהרמת הידיים – חולצות עם כפתורים או ריצרץ יהיו קלות יותר להסרה ולבישה. לאחר מתיחת בטן נוח מאוד ללבוש שמלה רחבה הנסגרת מקדימה עם כפתורים ולהערך מראש עם תחתונים רפויים ונוחים. חשוב להתכונן עם נעליים / כפכפים הקלים לנעילה וחליצה שלא דורשים מכם להתכופף.

המון המון כריות

אחרי ניתוחים בפנים (כגון מתיחת פנים, עפעפיים) חשוב לשכב עם ראש מורם, ואחרי מתיחת בטן חשוב לנוח מכופפים. במידה ואין לכם כורסא או מיטה מתכווננת אפשר להשתמש בכריות מתחת לברכיים ומאחורי הגב. הכריות גם מקלות למצוא תנוחה נוחה בשכיבה על הצד וכתמיכה להרמת הידיים לאחר ניתוח מתיחת זרועות.

מקרר מלא בכל טוב

בימים הראשונים לאחר הניתוח חשוב לנוח. כדאי למלא את המקרר והפריזר באוכל בריא שהוכן מראש. מטופלים רבים מבשלים קצת יותר בשבועות שלפני הניתוח ומקפיאים אוכל מוכן, מה שמקל עליהם מאוד במהלך ההחלמה. לא לשכוח לשתות הרבה מים ולהמנע ממזונות המכילים המון מלח.

תרופות

לפי סוג הניתוח, לעיתים אצייד אתכם במרשם לתרופות נגד כאבים, ולטיפול אנטיביוטי. כדאי מאוד לרכוש את התרופות הללו, בנוסף לתרופות נגד כאבים שלא דורשות מרשם (כמו אקומול, אופטלגין) במידה ולא ידועה רגישות לתרופות אלו טרם הניתוח. מומלץ לקנות גם אבקות שמקלות על יציאות, כגון בנפייבר או פגלקס – היציאות עלולות להיות קשות בגלל חומרי ההרדמה והתרופות שקיבלתם סביב הניתוח.

לשמור בטלפון מספרי טלפון חשובים

אני אהיה זמינה 24/7 לאחר הניתוח לכל שאלה/בעיה, לא לשכוח להזין לזכרון של הטלפון את מספר הטלפון שלי ושל צוות המרפאה ולתת אותו גם למלווים שלכם בבית.

עזרה

כאשר אתם מתכוננים לניתוח, חשוב ביותר להכין רשת תמיכה של עזרה – משפחה, חברים, בני זוג וכו’, תצטרכו עזרה ב: הסעה חזרה הביתה לאחר הניתוח, אדם בוגר שיהיה איתכם בבית לפחות ליומיים הראשונים לאחר הניתוח, עזרה עם הילדים (בעיקר אם יש ילדים קטנטנים בבית), עזרה בניקיון בבית ובקניית מצרכים, עזרה בהגעה לביקורות לאחר הניתוח במרפאה.
חשוב מאוד להתכונן עם העזרה מראש !

זמן

חשוב מאוד לפנות את היומן ! ההחלמה מניתוח פלסטי דורשת מנוחה. בהכנה לניתוח נשוחח על משך הזמן הממוצע שתצטרכו כדי להחלים – הוא משתנה לפי סוג הניתוח שתעברו. בדר“כ נדרשים שבועיים להחלמה לפני שניתן לשוב לעבודה משרדית. במהלך ההחלמה, מה שהגוף הכי צריך הוא מנוחה. כדאי מאוד להמנע מקביעת עבודה/פגישות/עומס מיידית עם חזרתכם לעבודה, כדאי לחזור בהדרגה.

בידור

יהיה לכם המון זמן חופשי במהלך ההחלמה. נצלו אותו בחוכמה. יש סדרה שחיכיתם לראות ? ספר שרציתם לקרוא ? זה הזמן. אומנם תישנו יותר מהרגיל, אבל גם יהיה לכם הרבה זמן לפעילויות לא מאמצות כמו צפייה בטלויזיה וקריאה.

גישה חיובית

ההחלמה היא לרב החלק הכי מאתגר לאחר הניתוח. יש כאבים, מצבי רוח משתנים, וציפייה לחזור לשגרה מהר ולהנות מהתוצאות. תזכרו שההחלמה היא תהליך הדרגתי וחשוב לשמור על גישה חיובית כדי לצלוח את התקופה בצורה אופטימלית. אני אהיה כאן לתמוך בכם בכל שלב ושלב בתהליך.

עוד שאלות ?
אם יש לכם עוד שאלות על מהלך ניתוח מתיחת בטן ויתרונותיו, ניתן לקבוע פגישת יעוץ במרפאת ד“ר צ‘רניאק, אנחנו כאן בכדי לעזור.

צוות רפואי

No data was found
לזימון תור
נדאג להפנות את פנייתך לנציג/ת זימון תורים ונחזור אליך בהקדם.