אסיא מדיקל > מחקרים ומאמרים > מאמרים רפואיים

מאמרים רפואיים

 • למה גברים שחולים בסרטן השד שורדים פחות מנשים?

  מאת: אסיא 26/10/15

  מדי שנה מאובחנים כ-50 גברים בישראל כחולים בסרטן השד – אך בשל מודעות נמוכה למחלה, רבים מהם מפספסים את ההזדמנות לגילוי מוקדם שיכול להציל חיים… למידע נוסף »

 • אובחנתי כחולה בסרטן השד. מה עלי לעשות עכשיו?

  מאת: אסיא 25/03/15

  מדובר בגוף שלך ובחיים שלך, ולא ייגרם לך כל נזק רפואי אם תדחי את תחילתו לזמן קצר, שיאפשר לך לשקול את החלופות השונות בצורה שקולה… למידע נוסף »

 • אבחון ומעקב אחר סרטן השד

  מאת: אסיא 26/02/15

  אחד המאפיינים של גידולים סרטניים הוא היכולת שלהם לשלוח גרורות לאיברים מרוחקים. לנוכחותן של הגרורות המרוחקות השפעה על סיכויי ההחלמה ועל אופן הטיפול… למידע נוסף »

 • איך תדעי אם לקית בסרטן השד?

  מאת: אסיא 24/02/15

  סרטן השד יכול להסתמן ולהתגלות באופנים שונים. אופן ההסתמנות השכיח ביותר הוא גוש נמוש בשד. יותר ויותר נשים מאתרות גוש בבדיקה עצמית.
  למידע נוסף »

 • מאיזה גיל מומלץ להתחיל לבצע ממוגרפיה?

  מאת: אסיא 09/11/13

  בספרות הרפואית קיימות כיום עדויות מבוססות ומוצקות, המצביעות על כך שבדיקות ממוגרפיה שנתיות, החל בגיל 50, מפחיתות באופן משמעותי את התמותה מסרטן השד, המחלה הממארת השכיחה ביותר בעולם. המדריך המלא לממוגרפיה: כל מה שרצית לדעת על הבדיקה המלצות משרד הבריאות בישראל מבוססות על מחקרים אלו, וכוללות הנחייה לביצוע הבדיקה מגיל 50 אחת לשנתיים. אולם גופים… למידע נוסף »

 • באמת אחת מכל 8 נשים חולה בסרטן השד?

  מאת: אסיא 22/10/13

  יחד עם העלייה במודעות ובאבחון המוקדם, עלה גם החשש של הנשים מפני סרטן השד, מה שהוביל לשלל מיתוסים בנושא. האם חייבים לטפל בסרטן שד בדחיפות ומדוע גוש שפיר לא יכול להפוך לממאיר? הכירורגית ד"ר תמי קרני עם כל התשובות לכתבה ב YNET צמד המילים "סרטן שד" הוא אולי המפחיד ביותר עבור נשים. עם המודעות הגוברת… למידע נוסף »

 • על הקשר בין נטילת הורמונים לסרטן השד

  מאת: אסיא 03/10/13

  ההשפעה על הסיכוי ללקות בגידול שפיר בשל נטילת האסטרוגן מסוג equine אינה ברורה דיה לחוקרים.
  למידע נוסף »

 • הריון וסרטן השד

  מאת: אסיא 02/10/13

  סרטן השד הוא הסרטן השכיח ביותר בזמן הריון ולאחר לידה, אחת מכל 3,000 נשים הרות חולה במחלה. ד"ר תמי קרני, כירורגית, מסבירה מתי חשוב להחליט על ביצוע בדיקות שד בהריון והנקה, מהם הטיפולים האפשריים בתקופה זו ומהם הסיכונים הכרוכים בהם. תקופות ההריון וההנקה הן מהמיוחדות והמאושרות בחייה של כל אישה, והמחשבות על מחלות ובעיות בריאותיות… למידע נוסף »

 • טיפול תרופתי וכימותרפי בסרטן השד

  מאת: אסיא 24/09/13

  טיפול תרופתי ניתן במטרה להשמיד תאי גידול שהגיעו לאיברים מרוחקים דרך מערכת הלימפה ודרך זרם הדם. ניתן להעריך סבירות לנוכחות תאים כאילה על סמך מאפייני הגידול ומידת מעורבותן של בלוטות הלימפה בו. כאשר הסבירות לפיזור תאים גידוליים היא גבוהה דיה – מומלץ על טיפול תרופתי. ככל שהמחלה מתקדמת יותר, המשקל של הטיפול התרופתי גדול יותר. עם… למידע נוסף »

 • שחזור שד

  מאת: אסיא 10/09/13

  שאלה: אני בת 37, אם לשלושה ילדים. לאחרונה עברתי בדיקה גנטית והתגלה שהינני נשאית של גן BRCA. אני מעוניינת לעבור כריתה מניעתית של השדיים. ברצוני לדעת האם השחזור של השד מבחינה אסתטית נעשה מיד בניתוח הכריתה או בניתוח נוסף? אילו שיטות קיימות לשחזור ומה עדיף? תשובה: כיום יותר נשים שעוברות כריתת שד עקב סרטן בוחרות… למידע נוסף »