Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > סיפורי מטופלים > מכתב תודה והערכה למלאך דוקטור מנוסקין

מכתב תודה והערכה למלאך דוקטור מנוסקין

מאת: אסיא מדיקל 25.05.19
ד"ר יורי מנוסקין

מנהל היחידה ללפרוסקופיה מתקדמת בבית החולים אסותא אשדוד. מומחה במגוון רב של ניתוחים בתחומי הכירורגיה הכללית, מומחה בניתוחים בשיטה לפרוסקופית
למידע נוסף »

שלח שאלה

שלום רב,

שמי לירון גבאי, רוצה לספר את הסיפור שלי ולהודות מקרב לב לדוקטור מנוסקין היקר. הנני בת 36 אמא לשלושה ילדים מדהימים כאשר את האחרונה ילדתי לפני חודשיים באחד מבתי החולים הציבוריים במרכז הארץ בניתוח קיסרי יזום. השמחה היתה גדולה, ושתינו יצאנו בריאות ומאושרות.

לאחר שבוע מהניתוח הרגשתי שמשהו בבטן אצלי אינו תקין, כלומר קיימת אי סימטריה מובהקת בין שני צידי הבטן, חשבנו שבגלל שמדובר בשבוע סה"כ מיום הניתוח, מדובר בעצם בהחלמה של הגוף או בצקת. בביקורת של השישה שבועות אצל רופא הנשים ולאחר בדיקה התחיל הסיפור שממנו יצאתי חיוורת ומאותו יום לא הפסקתי לבכות, נאמר לי שיש לי בקע בצלקת בדופן הבטן ורופא הנשים הסביר לי במה מדובר ולרוב במה זה כרוך, והפנה אותי לכירוג.. מאותו יום כל מה שעשיתי היה לחפש את הכירוג הטוב ביותר. הראשון הודיע לי חד משמעית שעלי לבצע ניתוח נוסף ולפתוח את הקיסרי מחדש. יצאתי עם דמעות ולא הצלחתי להירדם בכלל.. המחשבה שרק לפני 6 שבועות ילדתי ולפתוח שוב את הקיסרי פשוט ריסקה אותי.  לא ראיתי את עצמי מתמודדת שוב עם כל הכאב וההחלמה הזו, בזמן כה קצר מהלידה שהיתה.

החלטתי שאני ממשיכה לחפש, ואני חייבת למצוא את הכירוג הטוב ביותר.התקשרתי לאסותא ענתה לי בחורה מקסימה שלצערי לא זוכרת את שמה. ששמעה בקול שלי כמה אני נואשת.אמרתי לה שאני רוצה לקבוע פגישת ייעוץ עם כירוג. אבל הדגשתי בפניה שאני 6 שבועות אחרי קיסרי, וחשוב לי להיות אצל הכי טוב, וחשוב לי שזו ההתמחות העיקרית שלו, ושהוא מתמחה בבקעים מהסוג הנ"ל. היא אמרה לי אני בודקת לך וחוזרת אלייך אם הרופא שאני חושבת עליו אכן עונה על מה שאת מחפשת. חזרה אלי באותו יום ואמרה לי יש את דוקטור מנוסקין שעונה בדיוק על מה שאת צריכה. וקבעתי פגישה.

7 שבועות אחרי הלידה התייצבתי אצל דוקוטור מנוסקין יחד עם אחותי, המון שאלות, המון פחדים, המון חששות. ומולי יושב אדם מקצועי, מדהים, סבלני שעונה על השאלות שלי, אפילו השטוטיות ביותר.עם חיוך והמון סבלנות. יצאתי ממנו הסתכלתי על אחותי ואמרתי לה רק אני הרגשתי שהוא האחד? היא אמרה לי לא. אני הייתי שמה את עצמי גם על שולחן הניתוחים שלו. הלכתי הביתה והלכתי לכירוג נוסף רק כדי להגיד לעצמי שבדקתי מספיק, הייתי אצל כירוג נוסף שראה אותי נכנסת אם התיק של אסותא ושאל אותי אצל מי הייתי ? ואמרתי לו אצל דוקטור מנוסקין, והתגובה שלו היתה הוא טוב!! שזה עוד יותר הרגיע אותי הפירגון.

יצאתי והתקשרתי שוב לאסותא לקבוע פגישה נוספת עם דוקטור מנוסקין. שוב שאלתי אין ספור שאלות, והוא הסביר וענה והגעתי עם המוןןןןןן שאלות. והוא המשיך לשדר כל כך הרבה רוגע ובטחון.

יצאתי  והחלטתי שהוא האחד. ושבוע לאחר מכן התקשרתי אליו וקבענו תור לניתוח.

מאז זה סיפור אהבה מבחינתי. בבנאדם כל כך חם, כל כך אכפתי, כל כך מקצועי, כל כך מרגיע, פשוט מלאך. לא סתם רשמתי המלאך מנוסקין. הגעתי לניתוח מפוחדת נורא, הוא ניפגש איתי לפני הניתוח ואני עם המון דמעות בעיניים ולאחר בכי ופחד אמרתי לו דוקטור מנוסקין יהיה בסדר? אתה תעזור לי? הוא חייך את החיוך שלו ואמר לי אל תדאגי יהיה בסדר!! עשינו את כל ההכנות לחדר ניתוח. נשכבתי על שולחן הניתוחים. והתמונה שחכוכה לי בזיכרון שלא אשכח אותה אף פעם, שדוקטור מנוסקין שם את המסיכה על הפנים הסתכל עלי, אני הסתכלתי לו בעיניים וחייכתי את החיוך של דוקטור אני סומכת עלייך, הוא מצמץ וחייך מתחת למסיכה כאילו אישר את מה שהעייניים שלי דיברו ופשוט משם כבר ההרדמה השפיעה.

המבט הזה השאיר אצלי כל כך הרבה הרבה אנושיות כל כך הרבה אחריות כל כך מלא בטחון. חודשיים בדיוק מהלידה שכבתי על שולחן הניתוחים לניתוח נוסף אצל המלאך דוקטור מנוסקין. השבוע, שבוע לאחר הניתוח הייתי בביקורת אצל דוקטור מנוסקין, וכל מה שרציתי זה להגיע ולתת לו חיבוק ענקי רק על המבט הזה של לפני הניתוח! על הביטחון והמקצועיות. של יום למחרת שבא לבדוק אותי, על זה ששלחתי לו הודעות ותמיד הוא ענה. בפגישת הביקורת לאחר הניתוח המלאך מנוסקין ישב שם עם חיוך גדול וענה לי שוב על כל השאלות והחששות אבל הפעם של אחרי הניתוח, מבחינתו הניתוח עבר בהצלחה, וגם מבחינתי.

וכמובן שלא הלכתי בלי לתת לו את החיבוק שכל כך רציתי

אז אחרי כל האורך הזה רציתי להגיד לכם ואני בטח לא מחדשת ואם כן אני צועקת לכם שיש לכם בבית החולים פשוט מלאך אמיתי. לא רק אני התאהבתי בו אלא כל המשפחה שלי, שלאחר הניתוח שאלה אותו מלא שאלות.

דוקטור מנוסקין האחד והיחיד, אני מודה לך שהחזרת לי את החיוך והבטחון.

אני מאחלת לך להמשיך לעלות חיוך על פניהם של עוד המון אנשים בדיוק כמו שהעלת אצלי.

דוקטור מנוסקין אתה מיוחד, אתה מדהים, אתה פשוט מלאך.

תודה תודה תודה.

בהערכה  ואהבה רבה

לירון גבאי