אסיא מדיקל > סיפורי מטופלים > פגשתי במלאך – פרופ׳ אייל ריינשטיין

פגשתי במלאך – פרופ׳ אייל ריינשטיין

מאת: אסיא 18.10.18
פרופ' אייל ריינשטיין

מומחה ברפואה פנימית וגנטיקה רפואית, מנהל המכון לגנטיקה בבית חולים מאיר בכפר סבא, מנהל השרות למחלות גנטיות ואונקוגנטיקה באסיא מדיקל . … למידע נוסף »

שלח שאלה

זה לא מספיק להיות כתוב למעלה בראש רשימת הרופאים המובילים בתחום… רבים כאלה פגשתי במסע שלי שארך כ 10 שנים בארץ ובעולם להביא ילד .

אבל משהו במפגש הזה שלי עם פרופ׳ אייל ריינשטיין עבור זוג שאני מלווה בתהליך הריון היה אחד מאותם מפגשים נדירים שאתה קם יום למחרת בבוקר ואומר לעצמך יש מלאכים.

זה מתחיל בזה שאנחנו מבינים שיש בעיה וחלון הזמן שלנו קצר וחייבים לראות מומחה לייעוץ גנטי תוך יום יומיים .
עשינו מס לא קטן של נסיונות טלפונים להשיג פגישה אך ללא הצלחה, עד שהגעתי לפרופ' אייל ריינשטיין . ענתה לי בחורה מקסימה בשם רוית שאמרה שהיום לצערה הוא לא עובד ושאם הוא היה בקליניקה היום היא היתה מנסה לשלב אותנו . שיתפתי אותה בסיפור של הזוג ובמסע שלהם ובלחץ שבו הם נתונים והיא החליטה להתקשר לרופא ולבדוק איתו מה ניתן לעשות ? תוך 5 דק היא חזרה אלי ואמרה שפרופ' אייל יגיע לקליניקה במיוחד ויקבל אותנו היום.

הופתענו. לא ציפנו. הגענו .

הוא לא דיבר כלל על עצמו בפגישה שארכה כ 30 דק , לא ניסה להבטיח הבטחות שהרי זה כל מה שאנחנו מחפשים ברגע מבלבל ונואש לשמוע. הוא רק ביקש לראות ולדעת עוד ועוד על ההיסטוריה הרפואית, ופרטים על מהלך ההריון עד כה. הוא היה קשוב, רגיש, נעים,מקצועי ונינוח . ענה לכל שאלה ושאלה שנשאלה בחדר בסבלנות וברגש מתוך הבנה שרבים מגיעים אליו בגלל בעיה רפואית שהתגלת והם מצויים במצב ריגשי לא קל. הופתעתי מאוד כשהוא אמר לזוג אותו אני מלווה שכבר לפני הפגישה איתם הוא שוחח באופן אישי על דעת עצמו עם הרופא המטפל שלהם שערך את הבדיקה בה התגלה חשד לממצא רפואי בעובר ושוחח איתו בנושא כדי לקבל יותר אינפורמציה מדוייקת .
פרופ' אייל רופא רגיש, מקצועי ומלא ברצון אמיתי לעזור ולהרגיע וזאת גם לאחר שנים רבות של עיסוק בתחום.

לצערי החוויות שחווית לעיתים במהלך הטיפולים האישיים שלי היו קשות והטראומטיות ריגשית עבורי . רופאים שגילו חוסר רגישות וסובלנות.
לא פעם גיליתי בחיי שהדרך חשובה לא פחות מהתוצאה!

שמחה שפגשתי בך פרופ׳ אייל ריינשטיין .
הצלחת להאיר אצלי מקומות חשוכים שנוצרו בעקבות חוסר רגישות של רופאים אחרים מבלי שהתכוונת לכך.
תודה

מיטל נווה