Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > טיפולים > טיפול בהתמכרות לאכילה

טיפול בהתמכרות לאכילה

Get Out of Your Mind and into Your Life

טפול קוגניטיבי התנהגותי אינטגרטיבי ללא-דיאטה בהתנהגויות אכילה.  טפול בהתמכרות לאכילה כדרך התמודדות.

המזון אותו אנו צורכים מזין את גופנו ותודעתנו והוא מקור להנאה. אבל עבור אנשים רבים מזון ואכילה הם מקורות כפייתיים לנחמה, לבושה, תסכול, האשמה עצמית ואוייב עמו יוצאים לקרב.

אם את/ה מעונין/ת ב"מערכת יחסים" בריאה עם המזון? אם את/ה חווה איבוד שליטה באכילה?  אם את/ה מוצא את עצמך עסוק במחשבות טורדניות על מזון ואכילה? אם את/ה אוכל/ת יותר או פחות מדי לתחושתך? או נכפה לאכול מזון עם ערך תזונתי נמוך? ההתערבות הזו מזמינה אותך להפסיק את המאבק עם ההתמכרות, ללמוד דרכים להתמודדות עם הדחף, ולבסס יציבות ונינוחות לאורך זמן.

ההתערבות מבוססת על טפול קוגניטבי-התנהגותי אינטגרטיבי ללא –דיאטה בנושאי אכילה ומשקל הגוף בשילוב של אימוני קשב-מנטליים (מיינדפולנס). טיפול קוגניטיבי התנהגותי עוסק בזיהוי של כשלים במודלי התמודדות קיימים, בהגמשתם ובפיתוח של מודלי התנהגות חדשים תואמים יותר. האמונים המנטליים (מיינדפולנס) עוזרים לאדם להפנות תשומת לב מלאה ולא שיפוטית למה שקורה לו בהווה ומסייעים להשתחרר מרגשות ומחשבות שנכפים על האדם.

ההתערבות ממוקדת:

 1. בזיהוי מכלול הגורמים המשפיעים על שימור התנהגויות האכילה הכפייתיות.
 2. בלימוד אכילה אינטואיטיבית המבוססת על תחושות פיזיות – רעב, מלאות/שובע.
 3. בלימוד התמודדות יעילה עם מצבים של התהוות התמכרות לאכילה שלא מתוך רעב.
 4. בתרגולים ומשימות מעשיים וחוויתיים במפגשים ובבית.

למי מתאים טיפול בהתמכרות לאכילה ?

 • לאלה הבקיאים בהמלצות התזונתיות לאכילה בריאה, אך חווים תסכול ותחושה של אי-כשירות להתנהג בהתאם להנחיות (תחושת איבוד שליטה כפייה ותחושת התמכרות למזון).
 • לאלה החשים כי במקום שאכילה תהווה תהליך מזין ומהנה, היא נחוות כמאבק שמאופיין בגישה כפייתית להימנעות.
 • לאלה המעונינים לצמצם את האכילה הרגשית  המנחמת או מענישה (האכילה כתגובה לגורמים שאינם קשורים לצורך בהזנה).

טיפול מסוג זה מתקיים במערך פרטני ו/או במערך קבוצתי (10-15 איש בקבוצה).

מחלות

 • סוכרת

  בישראל יש כ-400,000 חולי סוכרת (10% מהם מסוג 1 ו-90% מסוג 2). שני סוגי הסוכרת נגרמים כתוצאה מבעיה כלשהי בייצור אינסולין או בקליטתו. אינסולין הוא הורמון המופרש מהלבלב אל מחזור הדם, ויש לו כמה תפקידים, כמו עידוד של תאים להתחלק ולהתמיין, ושליטה על רמת "חומרי המזון" בדם. סוכרת לא מאוזנת גורמת לסיבוכים באיברי מטרה (לב,… למידע נוסף »

 • סוכרת סוג 2

  סוכרת סוג 2 נגרמת כאשר הגוף אינו מייצר מספיק אינסולין, ו/או אינו עושה שימוש תקין באינסולין. אינסולין מסייע לשלוט בכמות הגלוקוז (סוכר) בדם. לאחר כל ארוחה, מערכת העיכול מעכלת את המזון והופכת אותו לגלוקוז, כך שרמות הגלוקוז בדם עולות.אחד הגורמים העיקריים למחלת הסוכרת הינו השמנה ותזונה לקויה… למידע נוסף »

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

טיפול בהשמנת יתר כולל את הפעילויות הבאות

 1. אבחון וטיפול מקיף בבעיית ההשמנה תוך התבוננות בזווית הרפואית הפסיכו-סוציאלית והדיאטנית
 2. תמיכה וליווי לכל מטופל לפני, במהלך ואחרי הניתוח תוך הגשת סיוע ומתן כלים להתמודדות עם השינויים הצפויים בעקבות הניתוח
 3. הרכבת תוכנית רפואית להרזיה בהתאמה אישית
 4. מתן סל ניתוחי, הכולל ליווי ומעקב של כל הצוות המטפל למשך שנה בקבוצת תמיכה

מעקב לאחר הניתוח
הניתוח, למעשה, מעניק תחושה חדשה של שובע כך שהמטופל אוכל פחות. במקביל, על המטופל ללמוד להסתגל לאורח חיים בריא כדרך חיים. כחלק מהגישה הרב תחומית, הצוות המקצועי שלנו במלב"י מלווה את המטופל לפני, במהלך ואחרי הניתוח תוך הגשת סיוע, הכוונה ומתן כלים להתמודדות בתהליך הירידה במשקל ובשלבי שימורו.

המעקב לאחר טיפול בהשמנת יתר כולל

  lady_asia_proffesional
מעקב רפואי

לצד ירידה מבוקרת במשקל ושמירה על בריאות תקינה משתפרות התחלואות הנלוות להשמנה. לכן, יש צורך בהתאמת מינון הטיפול התרופתי הקבוע ואף הפסקתו.

Lady_asia_list
מעקב דיאטני
הנחיות תזונתיות והמלצות ללקיחת תוספי מזון וויטמינים בהתאם למצב האישי של המטופל.

Lady_asia_consulting
תמיכה פסיכו-סוציאלית

מסייעת בשינוי הרגלי האכילה.

Lady_asia_holistic
קבוצות תמיכה

מסייעות בתקופה של השינוי הדרסטי בהרגלי החיים.

דיאטניות:

 • סיגל אלפסה
  דיאטנית קלינית בכירה. מומחית בטיפול והכוונה של חולים הסובלים מהשמנת יתר, מבוגרים ונוער, מאמנת אישית מוסמכת, מטפלת ברפואה משלימה ויועצת תזונתית לחברות.
 • יפית קסלר
  דיאטנית קלינית בכירה . מומחית בייעוץ והכוונה של חולים הסובלים מהשמנת יתר. מתמחה בטיפול תזונתי לחולי סוכרת.

תמיכה פסיכו-סוציאלית:

 • אופיר תשובה
  פסיכותרפיסט קוגניטיבי התנהגותי. מומחה בהפרעות אכילה, מטפל במרפאות חרדה בבתי החולים תל-השומר ובאיכילוב ומדריך הורים לטיפול בילדים ונוער.
 • אריאלה בר דויד
  פסיכותרפיסטית מומחית להפרעות אכילה בעלת תואר שני מאוניברסיטת בוסטון בארצות הברית. מנחת קבוצות בפסיכותרפיה ותרפיה בתנועה ושילוב אומנוית.

צוות מלב"י – מרכז לטיפול בהשמנת יתר , עומד לשרותך ומאחל לך הצלחה בדרכך החדשה

 

... למידע נוסף »

רופאים

מחקרים ומאמרים

 • מה הקשר בין הפרעת קשב והשמנה?

  מאת: assia 30/07/18

  סובלים מהפרעת קשב וריכוז וגם ממשקל עודף? כנראה שאתם צריכים לבצע שינוי התנהגותי כדי להימנע מהשמנה. קבלו מדריך מקצועי איך להפוך את החסרונות של הבעיה ליתרונות
  למידע נוסף »

 • מלב"י – הרצאות החודש

  מאת: assia 28/05/15

  רוצים להצטרף להרצאה על ניתוחי הרזיה? מעוניינים להשתתף בקבוצת תמיכה? זקוקים למתיחת בטן ועיצוב הגוף? כל הפרטים והאפשרויות לרשותכם… למידע נוסף »

 • ארוחה משפחתית רגועה ושקולה

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש שוב מזכיר לנו את חשיבותה של הארוחה המשפחתית ותרומתה על שמירה על משקל תקין במיוחד בקרב משפחות עם ילדים צעירים. היעדרה של ארוחה המשפחתית מסדר היום עולה לילדים שלכם במשקל. בדוק
  למידע נוסף »

 • אפקט "האחים השמנים" – השמנה במשפחה

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מתווסף למחקרים נוספים אשר דנים בסוגיית השמנה במשפחה ומצא מה הסיכוי של בן משפחה להשמין אם גם אחיו ואחיותיו שמנים.
  למידע נוסף »

 • תיקון לפרוסקופי לניתוח בריאטרי יעיל ובטוח: מחקר

  מאת: assia 23/02/15

  ישנם מצבים מסוימים בהם נדרשת התערבות כירורגית נוספת לאחר ניתוח בריאטרי. מחקר חדש בדק ומצא כי פרוצדורה לפרוסקופית בהחלט יכולה לשמש חלופה יעילה ובטוחה לעומת ניתוח פתוח כאשר ניתוח בריאטרי עובר בשלום השמחה לכל הנוגעים בדבר רבה. אולם ישנם מצבים בהם ניתוח עלול להיכשל ממספר טעמים, ובעיקר בשל כשלים רגשיים בקרב המנותחים, ויש צורך לבצע… למידע נוסף »

 • ילדים שמנים חווים יותר ניצול מיני

  מאת: assia 23/02/15

  לפי נתוני משרד הבריאות האמריקאי אחוז הילדים הסובלים מהשמנת יתר קיצונית שעברו הטרדה מינית עד גיל 18 גבוה ומטריד. הקשר שבין השמנת יתר, אפליה חברתית וניצול מיני
  למידע נוסף »

 • בלון הקיבה שלי: עדויות של מטופלים – אסיא מדיקל

  מאת: assia 23/02/15

  בלון קיבה הוא פתרון לא ניתוחי חדש שנכנס לענף הרפואה הבריאטרית ויכול לסייע בירידה במשקל. הנה עדויות של עמנואל, ג'ורג' ואיזבל שהצליחו להוריד יחד 83 ק"ג ממשקלם וזכו לקבל הזדמנות שנייה לחיים בריאים ומאושרים בלוני קיבה הופכים במהירות לנשק הלא ניתוחי החדש לטיפול לסובלים מהשמנת יתר קיצונית, בלון קיבה הוא שתל זמני אשר מותקן בקיבה… למידע נוסף »

 • המדינות הכי שמנות בעולם

  מאת: assia 23/02/15

  מכון מחקר אמריקאי בדק 188 מדינות בעולם ודרג אותן לפי מדד השמנה משוכלל. מתוך 671 מיליון אנשים הסובלים מהשמנת יתר קיצונית בכל העולם, מחצית מהם גרים בעשר המדינות הממוקמות בצמרת הרשימה. עולם עגול ושמן אנחנו חיים בעולם שמן שהוא רחוק מאד מדימויי הגוף המשודרים מעל מסכי הטלוויזיה ובפרסומות. המציאות עגומה הרבה יותר והעולם הזה הוא… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי: הפחד מעלייה במשקל

  מאת: assia 23/02/15

  האם הפחד מעלייה במשקל לאחר ניתוח הרזיה מוצדק או לא? מחקר חדש מציין נתונים שיכולים להפתיע, לעניין ולשמש נורת אזהרה יומיומית למטופלים בריאטריים. אז ממה כדאי לכם להישמר לאחר הניתוח?
  למידע נוסף »

 • חורף נטול קלוריות – דיאטה בחורף

  מאת: assia 23/02/15

  בחורף אנו נוטים לאכול יותר, מתעצלים לעשות פעילות גופנית ומעדיפים להתכרבל מתחת לשמיכה חמה עם משקה חם. ובכל זאת, איך בכל זאת ניתן לשרוד את החורף בלי לעלות במשקל ובמידה?
  למידע נוסף »

 • עישון והשמנה: זו אותה קבוצת סיכון!

  מאת: assia 23/02/15

  השמנת יתר קיצונית על תחלואותיה והסיבוכים הנלווים לה הפכה כבר מזמן לאחד מגורמי המוות המובילים בעולם המערבי. ד"ר אסנת רזיאל מסבירה מדוע ההגעה לקו המשווה של נזקי עישון אל מול נזקי השמנת היתר צריכה לעורר ולהדאיג אתכם
  למידע נוסף »

 • במיוחד בחורף: ויטמינים B ו-D

  מאת: assia 23/02/15

  תזונה חורפית עשירה בוויטמינים B ו-D הם בדיוק מה שאתם צריכים. קבלו מאיתנו את כל מה שאתם צריכים לדעת על ויטמינים אלו כשאתם מרכיבים את הארוחות שלכם בעונה הקרה. לגזור ולשמור על המקרר
  למידע נוסף »

 • פעילות גופנית משפרת נתוני סוכרת לאחר ניתוח בריאטרי

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר: פעילות גופנית עשויה לשפר את המצב הבריאותי ואת מצב הרוח בימים רגילים ובמיוחד לאחר ניתוח בריאטרי בקרב נשים. לא השתכנעתן? קראו עד הסוף, חשבו את הקלוריות שתשרפו לעומת אלה שתאכלו וצאנה להתאמן מרגישות שהגיע הזמן לחזור לחיים גם באמצעות פעילות גופנית? יתכן שאתן עושות את הדבר הטוב ביותר עבורכן, ולא רק מבחינת הרגשת החיוניות… למידע נוסף »

 • ההמלצה שלנו: תפוח סמית בכל יום

  מאת: assia 23/02/15

  מתחשק לכם חטיף? קחו תפוח. רק מה, פירות רבים מכילים סוכר ואסור להגזים בהם, אז איך בכל זאת אפשר לשמור על תפריט מאוזן ולשלב בו את הפירות הנכונים? שאלה מצוינת. חוקרים אמריקאים בדקו וחזרו עם תשובה מדעית תפריט דיאטה מאוזן יבקש מכם לאכול שפע של ירקות ובו בעת יגביל את מספר הפירות שאתם יכולים לאכול… למידע נוסף »

 • מהי מידת ההצלחה של ניתוח עיצוב הגוף?

  מאת: assia 23/02/15

  אצל מרבית המנותחים הבריאטרים הירידה במשקל לאחר הניתוח היא מהירה, ועד כמה שזה נשמע פרדוקסלי כאן בדיוק צריך להיזהר לא לרדת בצורה דרסטית. מחקר חדש בנושא שופך אור על הקשר שבין ירידה במשקל וההצלחה של ניתוחים קוסמטיים לעיצוב הגוף לאחר מכן
  למידע נוסף »

 • עולם ללא גלוטן

  מאת: assia 23/02/15

  זה סוד גלוי כי תזונה ללא גלוטן אינה שמורה יותר אך ורק לחולי צליאק. בשנים האחרונות תפריט נטול גלוטן הפך ללהיט טרנדי במיוחד בעולם הדיאטות. האם הוא מתאים לכולם? מהם היתרונות והחסרונות של תזונה ללא גלוטן למי שאינו סובל מצליאק?
  למידע נוסף »

 • ג'יירוקינסיס: הריון, ספורט, משקל

  מאת: assia 23/02/15

  תקופת הריון היא לא תעודת פטור מביצוע פעילות גופנית, להפך דווקא בתקופה זו מומלץ לבצע אימון גופני כדי לחזק את השרירים שצריכים להסתגל לשאת משא כבד ולמנוע עלייה במשקל. אחת השיטות היא באמצעות ג'יירוקינסיס אם את מרגישה טוב במהלך ההריון והרופא שלך לא מוצא כל בעיה המצדיקה מתן פטור מפעילות גופנית בתקופה זו, אין שום… למידע נוסף »

 • מתכננת הריון? קודם כל תרדי במשקל – דיאטה והריון

  מאת: assia 23/02/15

  הורדה במשקל לפני כניסה להריון, ראשון או רביעי, חשובה הרבה יותר ממה שנדמה לנשים רבות. ד"ר אסנת רזיאל עם כל הסכנות של כניסה להריון עם משקל עודף, כולל שלב הפתרונות
  למידע נוסף »

 • זהות מינית ומשקל – מה הקשר?

  מאת: assia 23/02/15

  אחד מתחומי המחקר המעניינים בעת האחרונה עוסק בקשר שבין זהות מינית ומשקל. מענק מחקר על סך מיליון וחצי דולר שניתן למחקר העוסק בתחום זה בבוסטון הוביל לממצאים מעניינים ומעוררי דיון בקרב קהילת ההומוסקסואלים בעת שהשיח על השמנת יתר קיצונית והגדרתה כמגפה הופך למקובל יותר ויותר, חוקרים שונים מנסים לתקוף את הבעיה באמצעות מחקרים המתמקדים בזוויות שונות… למידע נוסף »

 • במקום הראשון: ניתוח שרוול

  מאת: assia 23/02/15

  בשאלה האם לעבור ניתוח שרוול או מעקף קיבה הנתונים מדברים בעד עצמם. מחקר חדש מציג כי חולים עם סוכרת סוג 2 מעדיפים ניתוח שרוול, ד"ר אסנת רזיאל מסבירה למה ניתוח השרוול נחשב עם הופעתו כהליך חריג ויוצא דופן בתחום הניתוחים בתחום השמנת היתר הקיצונית לאנשים הסובלים ממדד מסת גוף (BMI) גבוה במיוחד. אך עם הזמן,… למידע נוסף »

 • משקל העובר כמדד להצלחה בלימודים

  מאת: assia 23/02/15

  נשים נוטות להיות עסוקות במשקל שהן מעלות במהלך ההריון ולאו דווקא בתקינות משקל העובר. מחקר חדש מצא כי ילדים, שהעלו לפחות 100 גרם בשבוע בהיותם בבטן אמם, יהיו תלמידים יותר טובים מחקר חדש של הקולג' לרפואה אשר באוניברסיטת פלורידה מצליח לרתק לאחרונה את עולם הרפואה. מנתוני המחקר עולה כי עוברים, המוסיפים למשקלם לפחות 100 גרם… למידע נוסף »

 • מוזיקה ספורטיבית ומרזה

  מאת: assia 23/02/15

  טוב, לא בדיוק. שמיעת מוזיקה תוך כדי ישיבה על כורסת הטלוויזיה בליווי ארוחה אינה דרך טובה במיוחד להוריד ולשרוף קלורית, אבל האזנה למוזיקה בחדר הכושר או במהלך פעילות ספורטיבית עושה את ההבדל מי מאתנו שעוסק בספורט באופן קבוע יודע שהשגרה של העיסוק בספורט היא מתנה גדולה, ויחד עם זאת גם האויב הגדול ביותר. הידיעה המוקדמת… למידע נוסף »

 • משקל לידה גבוה והשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  מזל טוב! בשעה טובה נולד לכם תינוק בריא במשקל גבוה, השאלה מה זה אומר לגבי עתידו הקילוגרמי. ד"ר אסנת רזיאל מסבירה מה הקשר בין משקל לידה של התינוק לבין המשקל שלו בעתיד כמבוגר כחלק ממעקב ההריון נשים הרות עוברות בדיקות משקל ומקבלות תחזית צפויה לגבי גודלו של העובר. בשנים האחרונות כלים אלו השתכללו והיכולת לצפות… למידע נוסף »

 • עליה במשקל בהריון: Baby Weight איך נפטרים מזה?

  מאת: assia 23/02/15

  עליה במשקל בהריון: נשים רבות לא מורידות את מלוא הקילוגרמים שהעלו במהלך ההריון הראשון ומתחילות את ההריון הבא עם משקל מיותר. לזה קוראים Baby Weight ואנחנו ננסה לעזור לך להיפטר ממנו! נניח העלית במהלך ההריון הראשון 12 ק"ג, הורדת 9 ק"ג, מה נשאר? 3 ק"ג מיותרים. נשים רבות חוות עליה במשקל בהריון הראשון ומגיעות בתומו… למידע נוסף »

 • אופס, יש לי ילד שמן?

  מאת: assia 23/02/15

  יותר ויותר הורים מתקשים לאתר ולזהות את תופעת השמנת היתר אצל ילדיהם. בהיעדר השגחה הורית ראויה על המשקל התוצאות עלולות להיות קשות עבור ילד שמן. ד"ר אסנת רזיאל מתריעה בפני ההורים – אל תרדמו בשמירה! מגפת ההשמנה בעולם לא פוסחת לצערנו על ילדים. הדבר המדאיג בעניין הוא היעדר איתור וזיהוי מוקדם של הבעיה בזמן. מסתבר,… למידע נוסף »

 • לוקיזם: בעיית האפלייה על רקע השמנת היתר

  מאת: assia 23/02/15

  אפליה חברתית על רקע מראה, לוקיזם, היא התנהגות ידועה בעולם, אנשים בעלי משקל עודף ודאי מכירים זאת על בשרם. השאלה מה אתם יכולים לעשות כדי לשנות את הגורל שלכם? יותר ויותר מקרים של אפליה על רקע מראה חיצוני, מוצא אתני, צבע עור והתייחסות לאדם על סמך מראה חיצוני בדרך הגורמת לאנשים להסיק מסקנות לגבי אישיותו… למידע נוסף »

 • דיאטה, ההצלחה שלכם ושל הסביבה

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מצא כי מידת ההצלחה שלכם לעמוד ביעדי דיאטה קשורה בקשר ישיר לתמיכה שאתם מקבלים מהסביבה שלכם – הם פשוט יעזרו לכם למעוד פחות. איך זה עובד?
  למידע נוסף »

 • פעילות גופנית בחורף: קר לכם? תתעמלו

  מאת: assia 23/02/15

  הזמן המתאים ביותר לפעילות גופנית הוא כשאתם מוכנים להתחיל את האימון. אז שימו בצד את כל התירוצים של קר מדי או חם מדי, לבשו בגדי התעמלות ובצעו אימון. הנה כמה דברים שאפשר לבצע גם כשיורד גשם…
  למידע נוסף »

 • המוח מאותת: רוצה מתוק עכשיו!

  מאת: assia 23/02/15

  מכירים את התחושה שחייבים משהו מתוק בסיום הארוחה או באחת עשרה בלילה? אם גם אתם כאלה כנראה שאתם "מכורים למתוק", כפי שמעיד מחקר חדש שבדק את הקשר בין הפעילות העצבית של המוח לאוכל עתיר סוכר ופחמימות. ויש גם חדשות טובות ההנחה כי למזון שאנו צורכים יש תפקיד של ממש בשינוי תפקודי המוח ודרכי פעולתו מתחילה… למידע נוסף »

 • האוכל הכי בריא בעולם: ירקות ירוקים

  מאת: assia 23/02/15

  כמו בכל תחום, גם בתחום התזונה ישנן אופנות מתחלפות וכוכבים עולים שתופסים את הכותרות בתור הסופר פוד של כל הזמנים, זה יכול להיות יין אדום, פולי סויה, קפה ירוק ואפילו שוקולד מריר. אז מהו האוכל המושלם שאסור לוותר עליו בכל ארוחה? החיפוש אחר הסופר פוד המושלם, המזון שערכיו התזונתיים יהיו אלו שהולמים ביותר את מהפיכת… למידע נוסף »

 • כמה שעות שינה צריך כדי לרזות?

  מאת: assia 23/02/15

  חוקרים ביקשו לחקור את הקשר בין שעות שינה, השמנה והרזיה. הם חילקו את הנבדקים לשתי קבוצות, באחת המשתתפים קיבלו 8.5 שעות שינה ובשנייה 5.5 שעות. אילו מהנבדקים לדעתכם הצליחו לשמור על משקל תקין? יותר ויותר נתונים מחקרים קושרים בין איכות ומשך השינה שלנו לבין שמירה על משקל תקין. מחקר אשר פורסם בעיתון המקצועי Annals of… למידע נוסף »

 • היקפים: גבר, שפר הופעתך!

  מאת: assia 23/02/15

  גבר, שפר הופעתך! – הכרס הישראלית לא חייבת להמשיך לככב בקריקטורות, בגלל הבריאות כמובן. גברים יקרים, החליטו עוד הקיץ שאתם שמים קץ לטיירים מסביב למותניים והיפטרו מהקילוגרמים העודפים. קבלו קורס מזורז לשיפור ההיקפים בגברים. בהצלחה!… למידע נוסף »

 • סובלים מבעיה במערכת העיכול? לכו לרופא

  מאת: assia 23/02/15

  אם גם אתם, כמו רבים אחרים, מרגישים שיש לכם בעיה במערכת העיכול אבל מעדיפים להתעלם ממנה וחוששים מהבדיקות הנלוות לברור הבעיה, כדאי שתעצרו לרגע ותקראו את הכתבה הבאה. הזמן הוא גורם מכריע באבחון מחלות, בטיפול ובסיכוי למנוע מחלות גרועות אף יותר קיימת חשיבות מכרעת לתזמון הביצוע של בדיקות גסטראנטרולוגיות ולאבחון מוקדם של מחלות. ד"ר אולגה… למידע נוסף »

 • ילדים והשמנת יתר: הורים יקרים, האחריות היא שלכם

  מאת: assia 23/02/15

  ילדי ישראל הופכים לשמנים יותר ויותר, ישראל תופסת את אחד מחמשת המקומות הראשונים בעולם המערבי בנושא השמנת יתר בקרב ילדים ונוער, וזהו לא נתון מעודד. הפתרונות מצויים אצל המבוגרים, כן, אתם הקוראים כעת את מאמר זה, האחריות עוברת אליכם ילדים ובני נוער סובלים מסיבוכים רפואיים רבים הכרוכים בהשמנת יתר, רבים מהם דומים לסיבוכים המופיעים אצל… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי: 4 שנים לאחר הניתוח- מה שלומך?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש בדק את ההשפעות הנפשיות של מנותחים במשך ארבע שנים לאחר ניתוח בריאטרי. ד"ר דין קרן עם ממצאי המחקר אודות מדדי הדכאון והדימוי העצמי של המטופלים ביחס לירידה במשקל, ועצת זהב בידו השמנת יתר חולנית קשורה עם מצבים פסיכיאטריים וסומטייםוכן במגבלה בתפקוד הפסיכו-סוציאלי. ניתוח בריאטרי הינו הטיפול היעיל ביותר, לא רק בהתחשב בירידה במשקל,… למידע נוסף »

 • חוגים מפחיתי שומן: ילד פעיל הוא ילד בריא

  מאת: assia 23/02/15

  עונת החוגים בפתח וזה הזמן לכוון את הילד לבחור את החוגים המתאימים לו ביותר. אם הילד שלכם סובל מעודף משקל, הרשו לנו להציע עבורו חוגים שגם יתנו לו העשרה חברתית וגם יעזרו לו לרדת במשקל ילדים פעילים הם ילדים בריאים. העולם הטכנולוגי של היום בו ילדים מתמכרים בקלות רבה מדי למשחקי מחשב או לצפייה ממושכת… למידע נוסף »

 • סינדרום SRED: להתעורר, לאכול ולא לזכור

  מאת: assia 23/02/15

  הם לא זוכרים דבר אבל בבוקר המטבח שלהם נראה כמו שדה קרב. לרוב יהיה זה מישהו מבני הבית שיעיר את תשומת לבם לארוחה עתירת קלוריות שפשוט אינה זכורה להם כלל. הכירו את סינדרום SRED – הפרעת אכילה נדירה הגורמת למי שלוקה בה להתעורר, לאכול ולא לזכור דבר! הגם שמדובר בתופעה נדירה באופן יחסי, 0.3% מהאוכלוסייה… למידע נוסף »

 • על חג סוכות, החלטות חדשות ושגרה תזונתית מבורכת

  מאת: assia 23/02/15

  "אחרי החגים" הוא מושג המשרת בעיקר דחיינים כרוניים לדחות כל משימה למועד "מאוחר יותר. ד"ר אסנת רזיאל מציעה לכם בחג סוכות הזה לא ללכת על החלטות גדולות מדי, אלא פשוט לנסות ולשמור על שגרה תזונתית מאוזנת ולהתעלם מכל הפסטיבל הקלורי האופף את ימי האושפיזין בסוכה זו לא רק ארוחת ערב ראש השנה, אלו גם ארוחות… למידע נוסף »

 • למי יותר קל לרזות: לגברים או נשים?

  מאת: assia 23/02/15

  האם באמת יש הבדל בין נשים לגברים כאשר מדובר בתהליך הירידה במשקל או שמירה על משקל יציב? מה מאלה שמועות, ומה מתוך כך הן עובדות של ממש? בין נשים לגברים ישנה שונות פיזיולוגית והורמונלית רבה, חלק מהתכונות שנשים אוחזות בהן טובות, חלקו טובות פחות. כשזה נוגע למשקל, הקרב לא פשוט. מה הם ההבדלים בין נשים לגברים… למידע נוסף »

 • רישום דיאטה: יומני היקר, היום אכלתי סלט ורצתי בים

  מאת: assia 23/02/15

  אכלתם תפוח עץ? תרשמו. אכלתם קציצות עם אורז? תרשמו. ד"ר אסנת רזיאל חושבת שישנם יתרונות רבים לביצוע רישום מסודר של תפריט תזונתי מאוזן ולחשיבות שלו על שמירת המשקל. לא מסוגלים לבד? תורידו אפליקציה, ובמשקל זה התחיל בשנות השבעים והשמונים של המאה שעברה ואחז בכל מי שעשה דיאטה: ספירת קלוריות, שיטת הנקודות, לא משנה מה בדיוק… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי מקטין נזקים במחלות כבד

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מצא קשר בין ניתוח בריאטרי לבין שיפור בכבד השומני. ד"ר אסנת רזיאל עם סקירת המחקר והממצאים המעודדים: משקעי השומן בכבד פחתו בקרב 70% מהמטופלים, וזה עוד לא כל הממצאים מעל 30% מאוכלוסיית ארצות הברית סובלים ממחלת כבד שומני, מחצית מהם סובלים גם מהשמנת יתר קיצונית. מחקר חדש בהובלת ד"ר מיכאל מור אשר נערך… למידע נוסף »

 • לחזור למשקל של פעם: 10 טעויות נפוצות

  מאת: assia 23/02/15

  כמה פעמים מצאתם עצמכם מתרפקים על הגזרה של פעם ושוקלים להחזיר עטרה ליושנה? אפילו שמרתם את הג'ינס בארון במיוחד ליום בו תוכלו ללבוש אותו שוב. ובכן, קחו בחשבון שחלומות לא תמיד מתגשמים… קמתם בבוקר עם החלום  לחזור למשקל ולגזרה של פעם, והצהרתם בפי כל קבל עם ועדה על הכוונה להגשים את החלום כבר בשנה הקרובה…. למידע נוסף »

 • השמנה בימי מלחמה: אכילה רגשית ואכילת יתר במצבי לחץ וחרדה

  מאת: assia 23/02/15

  אכילה רגשית ואכילת יתר בימי מלחמה, במיוחד בתקופה זו של החופש הגדול, כשהילדים מחוץ למסגרות השגרה המוכרות מימי בית הספר, עלולות לנבוע מצורך בפיצוי חיובי על תחושת המתח, החרדה, אי הוודאות, ולעתים גם האימה. ריכזנו עבורכם את האויבים העיקריים המאיימים על סדר היום התזונתי שלנו מהי "אכילה רגשית"? התערערות תחושת הסדר העולמי ופגיעה ביכולת השליטה… למידע נוסף »

 • הקיץ בשירות הדיאטה

  מאת: assia 23/02/15

  ביקיני או לא ביקיני, עובדה שאנשים מרזים יותר בקיץ. לד"ר אסנת רזיאל יש הסבר פחות אופנתי ויותר מקצועי למה אנשים מרזים בקיץ ואיך ניתן לרתום את הקיץ כדי לסייע לכם לשמור על משקל תקין הקיץ הישראלי לא מאפשר קוד לבוש מעונב מדי בעונה חמה זו בה הטמפרטורות והלחות גבוהים במיוחד. גם אירופאים המגיעים לנסיעות עסקים… למידע נוסף »

 • זוגיות: אהבה, זה משמין?

  מאת: assia 23/02/15

  חשדתם בכך שאהבה משמינה, אבל לא יכולתם ממש להצביע על כך בוודאות, ובכן עכשיו זה מדעי. ממצאי מחקר חדש מראים כי אהבה, בעיקר מהסוג שכרוך בזוגיות מאושרת, גורמת לנו לשמור פחות על משקלנו ולהעלות במשקל. כמה עולה האהבה במשקל? אתם מכירים את זה על בשרכם או חווים את זה דרך חברים טובים שמצאו שותפים לחיים,… למידע נוסף »

 • פיטבול: כדור הפלא לחיטוב הגוף

  מאת: assia 23/02/15

  פיטבול מזכיר לאנשים בעיקר תרגילים הקשורים ללידה או ליוגה, אבל פיטבול הוא למעשה כדור פלא של ממש אם יודעים כיצד להשתמש בו בעזרת תרגילים יומיומיים לחיזוק והארכת שרירי הגוף והליבה. ואת התרגילים אפשר לעשות ממש בסלון הביתי הממוזג! רואים אותו בלא מעט מכוני כושר בחדר החוגים, עוברים לידו באדישות ומקשרים את הפעילות איתו לפעילות פיזית… למידע נוסף »

 • השמנת יתר גורמת לנזק אקולוגי

  מאת: assia 23/02/15

  כמה שוקלת כל אוכלוסיית העולם? כמה אנשים מתוכה בעלי משקל עודף? למה השמנת יתר פוגעת בחקלאות? מחקר בריטי חדש עוסק בקשר שבין השמנת יתר ואקולוגיה ומדוע השמנה היא לא רק בעיה של האנשים אלא גם של כדור הארץ העובדה כי השמנת יתר קיצונית הוגדרה לאחרונה על ידי ארגוני בריאות רבים ברחבי העולם כמגפה מחייבת אותנו… למידע נוסף »

 • תזונה לחיים: דווקא בחופש הגדול אוכלים נכון

  מאת: assia 23/02/15

  תזונה לילדים בחופש: אוגוסט, רוב הילדים כבר לא בקייטנות וההורים מבלים יותר שעות עם הילדים. זה בדיוק הזמן לסגל הרגלי אכילה נכונים. אתם קובעים את סדר היום הבריאותי של ילדיכם: במקום חטיף – קערת פירות מרעננת, במקום משחק בסמארטפון – רכיבה על אופנים. ובספטמבר, שיכניסו לימודי תזונה למערכת השעות! ילדי ישראל מככבים בחמשת המקומות הראשונים… למידע נוסף »

 • ספורט בקיץ: כן זה אפשרי!

  מאת: assia 23/02/15

  חם לכם? זה לא תירוץ להפסיק לעשות ספורט בקיץ. תגידו מה התירוץ שלכם – ואנחנו נספק לכם פתרון נגדי הולם. קיצר, תכינו את ארון הבגדים הספורטיבי לשימוש מיידי! הקיץ הישראלי הוא חסר רחמים במיוחד, אחוזי לחות גבוהים, טמפרטורות גבוהות ושלל תירוצים אחרים המספקים לכם את כל הסיבות להוריד את הפעילות הגופנית מסדר היום שלכם. אם… למידע נוסף »

 • מחקר סיני: ניתוח הרזיה מרפא סוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  ירידה במשקל מפחיתה את כמות השומנים בדם ומקטינה את לחץ הדם, ועשויה להעלים סוכרת מסוג 2. ד"ר אסנת רזיאל עם סקירת מחקר חדש שבדק את יעילות הניתוח הבריאטרי בטיפול בסוכרת חוקרים מאוניברסיטת לאנזו בסין ביקשו לבדוק את מה מידת יעילות הטיפול של ניתוחי ההרזיה במחלת סוכרת מסוג 2. בסקירת ספרות מדעית, שפורסמה לאחרונה בכתב העת… למידע נוסף »

 • אפליקציה בריאטרית: חדש

  מאת: assia 23/02/15

  אפליקציות לניהול דיאטה, שמציפות את החנויות הווירטואליות, הן כבר לא עניין חדש, ועכשיו קבלו את החידוש – אפליקציות לניהול יומן בריאטרי המיועדות לרופאים המטפלים. רפואה בכף יד… למידע נוסף »

 • אוכלים ורצים: כללי תזונה

  מאת: assia 23/02/15

  אוהבים לרוץ? מצוין. לצד הפעילות הגופנית החשובה, יש להקפיד על מספר כללי תזונה כדי שהריצה אכן תהיה מועילה, למשל איך מחשבים כמה קלוריות שורפים בריצה ומתי מומלץ לאכול פחמימות ומתי חלבונים כל פעילות גופנית חשובה, ולכל פעילות ישנם כללי תזונה שכדאי להקפיד עליהם כדי שהאימון יהיה מועיל, הן מבחינת תחושת הגוף וההכנה שלכם לקראת ביצוע… למידע נוסף »

 • ניתוח הרזיה וסוכרת: ניתוח בריאטרי משפר סוכרת מסוג 1

  מאת: assia 23/02/15

  לראשונה בעולם המחקר פורסם החודש מחקר שמצא כי ניתוח בריאטרי משפר נתוני סוכרת מסוג 1. ד"ר אסנת רזיאל עם סקירת המחקר החדש, שמציג נתונים חדשים בעולם הרפואה על יעילות של ניתוח הרזיה עד היום מרבית המחקרים הרפואיים מצאו כי ניתוח הרזיה יעיל בטיפול בהשמנת יתר ובמחלות נלוות, ומצאו כי הוא משפר נתוני סוכרת מסוג 2… למידע נוסף »

 • ליל סדר פסח הראשון שלכם אחרי ניתוח בריאטרי

  מאת: assia 23/02/15

  גם אם עבר מספיק זמן מהניתוח הבריאטרי ועליתם על גל התזונה הנכונה, הנה מגיע פסח וטורף את כל מה שידעתם על מה מותר ואסור להכניס לפה. להלן מדריך נבוכים למנותח הבריאטרי המתחיל לקראת חג המצות אחד מהשמות הנרדפים לחג פסח הוא חג החירות, ואולי השנה החג ירגיש לכם בדיוק כך. חג החירות שלכם מעול המשקל… למידע נוסף »

 • הכל כלול, גם הקלוריות!

  מאת: assia 23/02/15

  תורכיה, רודוס, אילת, זה ממש לא משנה איפה בחרתם ליהנות בחופשת החג והקיץ – חופשות נוסח הכל כלול לא מחייבות לאכול הכל. ראו הוזהרתם! אין ספק כי חופשות נוסח הכל כלול, בארץ או בחו"ל, מאוד מפתות וקוסמות, הן מבחינת המחיר והן מבחינת התמורה. יש משהו מפנק בידיעה שאפשר להתכבד 24/7  במטעמי שפים של בתי מלון,… למידע נוסף »

 • המגפה האוסטרלית של השמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  בתוך עשור אחד משלושה מבוגרים באוסטרליה ילקה בהשמנת יתר ותוחלת החיים של ילדים תתקצר בשל השמנה חולנית. דוח אוסטרלי קורא לסווג השמנת יתר כמחלה, שעולה לציבור מעל שמונה מיליארד דולר בשנה השפעת התופעה של השמנת יתר על אוסטרליה בעשור הבא עתידה להיות כה גדולה, עד שנשמעות קריאות לסווג אותה כמחלה, והושקו תכניות לאומיות חדשות כדי… למידע נוסף »

 • איך לא לעלות במשקל בחג: עשר מכות לקלוריות

  מאת: assia 23/02/15

  לא חייבים לעלות במשקל במהלך החג! קבלו את עשרת הטיפים שיעזרו לכם לא לעלות במשקל במהלך ארוחות הפסח והחגים הבאים עלינו לטובה תחושת החגיגיות לעיתים מוציאה אותנו מן השגרה ונותנת לנו להרגיש כי זה בדיוק הזמן להרפות, לוותר לעצמנו. נכון, לחגים ישנה חשיבות עצומה מבחינת ההפוגה הנפשית שהם מספקים לנו מן השגרה. אבל, וזו אולי… למידע נוסף »

 • ירידה במשקל במהירות: קווים לגנותה

  מאת: assia 23/02/15

  ירידה במשקל היא לא תחרות, לא הגיונית ולא טבעית. הפסיכותרפיסט אופיר תשובה מסביר למה כדאי לבצע תהליך מסודר של ירידה במשקל (הטמעה של אורח חיים חדש ובריא) ולזנוח את רעיון הקסמים לירידה דרסטית (מורידים מהר – מעלים מהר) לעבור ניתוח לקיצור קיבה מכל סוג כלשהו, טבעת, שרוול, מעקף, הינה החלטה קשה וחשובה. יש להחלטה זו… למידע נוסף »

 • זמן עיכול: כמה זמן לוקח לגוף שלנו לעכל פיצוחים, פחמימות ודגים?

  מאת: assia 23/02/15

  עבור רבים מאתנו, חווית הארוחה כרוכה לעיתים גם בחישוב זמן עיכול של מאכלים, ותחושה של קלילות או כבדות מושפעת ממה שאכלנו. אז כמה זמן לוקח באמת לגוף שלנו לעכל פיצוחים, פחמימות ודגים? חמין או ג'חנון בשבת בבוקר משביתים אתכם לשארית היום? ובכן, אתם לא לבד. לאוכל  שאנחנו אוכלים, יש קשר ישיר למשך הזמן שלוקח לגוף… למידע נוסף »

 • השמנת יתר? הפתרון הוא הרבה מעבר לירידה במשקל

  מאת: assia 23/02/15

  תיאוריית אי ההתאמה תופסת תאוצה בקרב החוקרים בניסיון להבין כיצד מונעים את קצב ההשמנה העולמי. ד"ר אסנת רזיאל מסבירה מדוע המשימה של כולנו היא לא רק להפוך לרזים, אלא גם לפתח אורח חיים בריא ירידה במשקל היא לא הפתרון להשמנת היתר, אז מה כן? הבנת מקורות ההשמנה, מלחמה כוללת, מקיפה, שינוי סדרי חיים, תיקוף כולל… למידע נוסף »

 • רשמית: השמנת יתר מגפה

  מאת: assia 23/02/15

  מדוע חשוב שהעולם יכיר בתופעה של השמנת יתר קיצונית כמגפה באופן רשמי? הקצאת משאבי מחקר, הגדלת תקציבים לטיפול בבעיה, מלחמה משותפת בתאגידי המזון והכרה חברתית בבעיה הם רק חלק מהשלכות החיוביות של הכרה זו ארגונים רבים, העוסקים במחקר ובטיפול בתופעה של השמנת יתר קיצונית בארצות הברית, הגיעו לאחרונה למסקנה חד משמעית לגבי עוצמת בעיית השמנת… למידע נוסף »

 • נביאים של סוכרת מסוג 2

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מציע לבדוק את רמות ה-C-peptide כמדד לניבוי נסיגה מלאה של סוכרת מסוג 2 לאחר ניתוח בריאטרי בשנים האחרונות ניתוח בריאטרי מהווה אפשרות טיפולית יעילה לחולי סוכרת מסוג 2 הסובלים מהשמנת יתר. השפעות הניתוח על מחלת הסוכרת נעות בין שיפור ערכי סוכר והורדת מינון הטיפול התרופתי ועד לנסיגה מלאה, כלומר הגעה לערכי סוכר תקינים… למידע נוסף »

 • הפרעות קשב, תזונה ואיכות החיים של ילדים

  מאת: assia 23/02/15

  אנחנו נוטים לקשר בין הפרעות קשב לקושי בלימודים אך ממעטים לחשוב על הקשר בין הפרעות קשב ומצבי רוח לבין תזונה לקויה. מתי לאחרונה עצרתם לחשוב האם הפרעת הקשב או מצבי הרוח שילדכם נתון בהם לאחרונה קשורה למה שהוא אוכל? מחקר חדש אשר נערך באוניברסיטת אילינוי מצביע על קשר אפשרי ומדאיג בין תזונה עתירת שומנים ותפריט… למידע נוסף »

 • גן ההשמנה: שמנים זה בגנים

  מאת: assia 23/02/15

  למה אנשים שמנים מרגישים רעב גם אחרי שתי מנות פלאפל? מחקר חדש בדק לראשונה את הקשר בין גן ההשמנה (FTO) לתחושת השובע בקרב בני אדם. ד"ר אסנת רזיאל עם הממצאים המרעיבים לא אחת הזכרנו את גן ההשמנה (FTO), שהתגלה לפני מספר שנים, שמסביר מדוע אנשים מסוימים אינם מפתחים את תחושת המלאות והשובע לאחר אכילה לעומת… למידע נוסף »

 • קווים מנחים עבור רופאים המטפלים בשמנים

  מאת: assia 23/02/15

  כאשר רופא מקבל אדם בעל משקל יתר לבדיקה עליו לדעת למקד את הבעיה הרפואית, לאבחן אותה ולטפל בה. לאחרונה פורסמו הנחיות חדשות כדי להניע רופאים להתמקד באבחון וטיפול של מחלות הקשורות בהשמנת יתר ההנחיות החדשות של האיגוד האמריקאי למחלות לב American Heart Association, הקולג' האמריקאי למחלות לב ACC והחברה להשמנת יתר המכוונות לרופאים הראשוניים מהקהילה… למידע נוסף »

 • אין שמנים בריאים – אסיא מדיקל

  מאת: assia 23/02/15

  יש אולי אנשים שמנים ומאושרים, אבל אין שמנים בריאים. נתונים רפואיים שנאספו מ-60 אלף איש ופורסמו בכתב עת מדעי מאששים את הטענה החד משמעית – אין שמן בריא. נקודה. לא כל אחד נולד עם מבנה גוף רזה, זה נכון. אבל ההבדל בין זה לבין מבנה גוף עגלגל והשמנת יתר קיצונית ברור ומדעי. הבדל הזה נקבע… למידע נוסף »

 • ניקוי רעלים: 10 מזונות מומלצים

  מאת: assia 23/02/15

  שמעתם את הביטוי ניקוי רעלים, אבל אתם לא ממש בטוחים במה מדובר ואיך עושים את זה בדיוק. ד"ר אסנת רזיאל שופכת אור על הנושא וממליצה על עשרה מזונות שיעשו את העבודה בשבילכם וינקו לכם את הגוף ניקוי רעלים הפך בשנים האחרונות למושג טרנדי במיוחד בתחום תעשיית הדיאטות. הגוף מנסה באופן תמידי להיפטר מרעלים המוכנסים אליו… למידע נוסף »

 • ספורט בעשר דקות

  מאת: assia 23/02/15

  עזבו אתכם מתירוצים של מירוץ החיים ואין לי זמן. עשר דקות ביום, זה כל מה שאנחנו מבקשים מכם ומחקרים מוכיחים, עשר דקות ביום ואתם כבר תרגישו הרבה יותר טוב. קבלו מספר רעיונות לאימון ספורט שלוקח בדיוק עשר דקות. על השעון! אין לכם מנוי בחדר כושר, אתם לא חושבים שזו הוצאה מוצדקת ובכלל, אתם לא מכורים… למידע נוסף »

 • מתכון אוזני המן דיאטטי

  מאת: assia 23/02/15

  חג פורים יכול לשמש אתגר קלורי משמח במיוחד לשמירה על משקל תקין. כדי להקל עליכם במשימה קבלו מתכון אוזני המן מופחתות קלוריות (לעומת 5,000 קלוריות בקילו אוזני המן קנויות!) כל חג מביא את האתגר הקלורי שלו, והפעם מדובר באתגר קולינרי לא פשוט לעמוד בו – מנהג משלוח המנות ומטעמי החג – אוזני המן, וזה עוד… למידע נוסף »

 • 8 עובדות על השמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  יותר סרטן, יותר בעיות פוריות, יותר בעיות בלידה, יותר מיגרנות, יותר פערים כלכליים, יותר בעיות חברתיות ויותר בעיות בשינה. המחיר הכבד באמת של השמנת יתר ועודף משקל 36% מהאמריקאים סובלים כיום מהשמנת יתר ועוד 34% סובלים מעודף משקל. בתת ההכרה שלנו, אנחנו יודעים ש"לא טוב להיות שמן" וכי יכולים להיות לכך סיכונים בריאותיים של ממש,… למידע נוסף »

 • אפליה חברתית של שמנים: כל מילה מיותרת

  מאת: assia 23/02/15

  חבר טוב שלכם סובל מהשמנת יתר ואתם רוצים לעזור לו – האם להעיר לו על המשקל? ד"ר אסנת רזיאל עם ממצאי מחקר חדש על אפליה חברתית ונידוי אנשים שמנים, ועל המשקל הפסיכולוגי של ההערות שלנו בנושא אם אתם נמנים מאלו ש"מעירים בעדינות" או אפילו מורידים את הכפפה ומעירים בבוטות לבני משפחה ולחברים שלכם על משקל… למידע נוסף »

 • תשניק נשימה: זהירות, נהג שמן לפניך!

  מאת: assia 23/02/15

  90% ממקרי תשניק נשימה בשינה נגרמים בגלל עודף משקל, כך עולה ממחקר חדש שבדק את הקשר בין השמנה ודום נשימה בשינה. אנשים הסובלים מהפרעה זו עייפים כל היום ומהווים סכנה מנקרת על הכבישים. והפתרון? פשוט לרדת במשקל, גם אם זה לא פשוט בכלל אחת מתופעות הלוואי והסיבוכים הנפוצים הכרוכים עם השמנת יתר קיצונית הוא תשניק… למידע נוסף »

 • סייטן: מהיום לא רק טופו. יש תחליף בשר חדש

  מאת: assia 23/02/15

  הוא עשיר בסידן ובמינרלים, הוא דל קלוריות במיוחד והוא משמש תחליף בשר מושלם. כל מה שרציתם לדעת על סייטן, הטרנד הבריאותי האחרון מארץ סין. לא לטבעונים בלבד ולא לבעלי רגישות לגלוטן אם עד לרגע זה הכרתם את הטופו בלבד כתחליף לבשר, ודאי תשמחו להכיר תחליף אטרקטיבי נוסף לבשר – הסייטן. כמו הטופו, גם הסייטן מצליח… למידע נוסף »

 • דו"ח המועצה לשלום הילד: ילדי ישראל לא אוכלים מספיק

  מאת: assia 23/02/15

  המועצה לשלום הילד הגישה לנשיא המדינה את השנתון הסטטיסטי לשנת 2013, והנתונים עגומים מתמיד. ד"ר אסנת רזיאל מעלה לסדר היום הציבורי את בעיית התזונה והשמנת היתר בקרב ילדים צירופה של מדינת ישראל לאחרונה לארגון המדינות המתפתחות ה-OECD מניבה מבול סטטיסטיקות ודו"חות, שלא בהכרח מעידים על "מקום טוב באמצע" ברשימות השכר, ההכנסה, הבריאות והמשקל. גם אם… למידע נוסף »

 • התמכרות לאוכל: נשים מכורות יותר

  מאת: assia 23/02/15

  התמכרות לאוכל יכולה להיות אחת מהסיבות המרכזיות העומדת מאחורי מגפת השמנת היתר הקיצונית. ד"ר דין קרן עם ממצאי מחקר קנדי ששופכים אור חדש על התופעה חוקרים מאטלנטה מדווחים כי למרות שמצבי התמכרות לאוכל אינם נכללים במצבי התמכרות מוכרים על פי אמות מידה פסיכאטריות, התנהגויות אלו קשורות בסופו של דבר בצורה הדוקה להשמנת יתר. בעיבוד נתונים… למידע נוסף »

 • קמפיין השמנת יתר בקרב ילדים – למה זה טוב?

  מאת: assia 23/02/15

  הסערה האמיתית בסוגיית השמנת יתר בקרב ילדים צריכה להיות לא סביב הקמפיין אלא סביב הבעיה עצמה. ד"ר אסנת רזיאל, מנהלת המרכז להשמנת יתר, חושבת שההורים צריכים לקחת אחריות ולדאוג לתזונה אחראית ומזינה של דור ההמשך קשה להתעלם משלטי החוצות שעלו השבוע ברחבי הארץ הקוראים למניעת השמנת יתר בקרב ילדים. התגובות על הקמפיין החדש חלוקות, אך… למידע נוסף »

 • מרק? זהירות! לא מה שחשבתם

  מאת: assia 23/02/15

  אין כמו מרק חם ומהביל בערב חורפי. קל להכין אותו ולרוב הסיר שאתם מעמידים ישמש אתכם ואת בני המשפחה למשך כמה ימים טובים. נדמה כי מדובר בפתרון נהדר של ממש עד שאתם מתחילים לספור קלוריות. הנתונים עלולים להפתיע גם אתכם מרקים יכולים לסייע מאד בדיאטה, עם זאת אין ספק שהם גם יכולים להפריע לה. נשמע… למידע נוסף »

 • גמילה מסוכר: תודה, בשבילי קפה בלי סוכר

  מאת: assia 23/02/15

  לא פלא שאמריקה מככבת בטבלאות האנשים השמנים בעולם, אמריקאי ממוצע צורך 22 כפיות סוכר ביום – פי 4 מהכמות המומלצת. אז בפעם הבאה שמציעים לך קפה? אולי כדאי לוותר על הסוכר הסוכר נמצא כמעט בכל פריט מזון שאנו אוכלים. סוכר באחוזים מסוימים נמצא בפירות, בחלב, בדגנים, במאפים, זאת אומרת, הוא נמצא בעצם בכל מקום. אז… למידע נוסף »

 • כבד שומני והשמנת יתר קיצונית

  מאת: assia 23/02/15

  כבד שומני הוא תחנה קרובה מאוד בדרך לסרטן בכבד. נכון ששתיית אלכוהול מהווה את הגורם המרכזי לכבד שומני, אבל לא רק – גם השמנת יתר קיצונית פוגעת בתפקודי הכבד ויכולה להוביל למחלות ממאירות הגורם המרכזי לכבד שומני הוא צריכת אלכוהול, כבד שומני שאינו קשור בכך נקרא תסמונת הכבד השומני שאינו נובע מצריכת אלכוהול. במצב זה… למידע נוסף »

 • הרגלי אכילה: מי באמת שולט עליהם?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר נוירולוגי חדש בדק ומצא כי הרגלי אכילה נשלטים על ידי מערכת עצבית בבלוטת יותרת המוח. ד"ר דין קרן מסביר את המשמעות בכל הקשור בטיפול בהפרעות אכילה הגידול בשכיחות של הפרעות אכילה הינו גורם מפתח למגפה של השמנת היתר הכלל עולמית. תפקוד לא תקין של מעגלים נוירולוגיים יכולים לשנות הרגלי אכילה. צדו הלטרלי של בלוטת… למידע נוסף »

 • ארוחה משפחתית: דברים בשבחה

  מאת: assia 23/02/15

  כמה פעמים בשבוע יוצא לכם לשבת לארוחה משפחתית, כזו שכל בני הבית יושבים סביב השולחן ואוכלים יחד? ד"ר אסנת רזיאל מציעה להקפיד על לפחות שלוש כאלה בשבוע. כל ההסברים והטיפים בכתבה שלפניכם
  למידע נוסף »

 • חיי תזונה: סליחה, יש לך סובלנות תזונתית רגע?

  מאת: assia 23/02/15

  לא תמיד יש זמן ולא תמיד יש סבלנות. קורה. אבל כשזה מגיע לאוכל כדאי לעצור ולהקדיש יותר תשומת לב למה שאנחנו מכניסים לפה ואיך שאנחנו מתארגנים מבחינת תזונה. קבלו טיפים שימושיים לחיי תזונה יומיומיים תכירו, סובלנות תזונתית. אנחנו לא תמיד מקדישים את מלוא תשומת הלב הראויה לסוגיית המזון שאנו קונים, לדרך שבה אנו מתייחסים לאוכל… למידע נוסף »

 • מתכון חג: סופגנייה דלת קלוריות

  מאת: assia 23/02/15

  לא מתחשק לכם להעמיס 400 קלוריות לסופגנייה בחנוכה אבל בכל זאת מתחשק לכם להשתתף בחגיגה? מצוין, קבלו מתכון של 200 קלוריות לסופגנייה ולכו שעה בפארק
  למידע נוסף »

 • שינה ומשקל: כמה שעות ישנתם בלילה?

  מאת: assia 23/02/15

  אנשים שישנים שינה טובה ואיכותית נהנים מאיכות חיים טובה יותר לעומת אלה הישנים שינה קצרה וחטופה. אבל האם הם גם רזים יותר? ואם כן, עד כמה זה קשור לשינה איכותית וטובה? מחקר חדש, שפורסם במגזין European Journal of Preventive Cardiology קובע כי שינה של שבע שעות בלילה מפחיתה את הסיכון לאירועים קרדיווסקולריים (CVD). בנוסף, הסיכון… למידע נוסף »

 • הורמוני שובע: משחקי הרעב, גרסת ההורמונים

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר בריטי חדש מציע פריצת דרך בפיתוח תרופה לטיפול בהשמנת יתר ומניעת אכילה מיותרת, המבוססת על הורמוני שובע. ד"ר אסנת רזיאל עם כל הפרטים החדשניים וסייג אחד תחום מחקרי חדש מטלטל את קהילת החוקרים בתחום השמנת היתר – הורמוני שובע. עדויות מחקריות ראשונות מעידות על פתרון חדש ובלתי שגרתי בקרב השמירה על המשקל התקין ובמיגור… למידע נוסף »

 • זקנה והשמנה: שיהיו לך חיים ארוכים

  מאת: assia 23/02/15

  מה הייתם מוכנים לעשות כדי להאט את קצב ההזדקנות? מסתבר, שאם אתם בתת קבוצה של אנשים הסובלים מהשמנת יתר תוכלו לעבור ניתוח בריאטרי ולגרום לטלומרים להתארך. ד"ר דין קרן עם כל הפרטים החדשים מעולם המחקר על הירידה במשקל ועלייה בתוחלת החיים הסיפורים על בילבי ופיטר פן כנראה בעלי דימיון פורה במיוחד, כנראה שלא תוכלו להישאר… למידע נוסף »

 • למה סיבים תזונתיים?

  מאת: assia 23/02/15

  הם מתפרקים לאט, עוזרים לבעיות עיכול ועשויים למנוע מחלות לב ונשימה. אם עדיין לא הכנסתם את סיבים תזונתיים לתפריט היומי שלכם, ד"ר אסנת רזיאל תנסה לשכנע אתכם למה אתם מוכרחים
  למידע נוסף »

 • פולי קפה ירוק: לשרוף 6 ק"ג בחודש!

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מצביע על הנתון המדהים לפיו חומצה כלורוגנית של פולי קפה ירוק יכולה לגרום לשריפת שומן דרמטית במהלך חודש אחד בלבד. ד"ר דין קרן עם ממצאי המחקר שכולנו ייחלנו לו, למרות המגבלות חדשות לבקרים אנו שומעים על הדבר הבא בתעשיית הדיאטות שיעזור לאנשים להיפטר מעודפי השומן אחת ולתמיד, אבל לא תמיד אלה מגובים במחקרים… למידע נוסף »

 • נשים שמנות סובלות יותר

  מאת: assia 23/02/15

  סובלים מאבנים בכיס המרה? יתכן שזה קשור למשקלכם, ואם אתם נשים שמנות אז מצבכן אפילו חמור יותר. ד"ר אסנת רזיאל עם תוצאות מחקר דני שהפתיעו אפילו את החוקרים אנשים הסובלים ממשקל יתר לרוב סובלים ממחלות נילוות, והפעם ברשותכם נתמקד בכיס המרה. מסתבר, כי מדד מסת גוף (BMI) גבוה מהווה גורם סיכון של ממש בהקשר של… למידע נוסף »

 • אכילה כפייתית: בחן את עצמך – האם אתה אכלן כפייתי?

  מאת: assia 23/02/15

  אוכלים מהר מדי? מאבדים שליטה על כמויות האוכל? מרגישים דכדוך אחרי הארוחה? הפסיכותרפיסט אופיר תשובה מסביר מהי הפרעת אכילה כפייתית, בואו לבדוק האם גם אתם נכנסים לקטגוריה ואיך מטפלים בבעיה בעיית בולמוסי האכילה היא מצב שהוכרה לאחרונה על ידי איגוד הרופאים וכפי הנראה משפיעה על מיליוני בני אדם בעולם המערבי. אנשים הסובלים מהפרעת אכילה כפייתית… למידע נוסף »

 • מניעת השמנת יתר בילדים: 8 טיפים להורים

  מאת: assia 23/02/15

  השמנת יתר בילדים: צמצום החשיפה של הילד למחשב, הפחתת כמויות הג'אנק פוד והנחלת הרגלי שינה בריאים הן רק כמה דוגמאות לדרכים לוודא שילדכם לא יסבול מתופעת השמנת יתר. רוצים לדעת עוד? אורח החיים המערבי הביא איתו לא מעט יתרונות, אך אחת מנקודות התורפה הגדולות ביותר שלו הוא ההשפעה השלילית על הרגלי האכילה של הילדים שלנו…. למידע נוסף »

 • אחרי החגים: ממחר מתחילים דיאטה

  מאת: assia 23/02/15

  תגידו, לא נמאס לכם כל פעם לספר לעצמכם ששנייה אחרי שהחג נגמר, השבת עוברת, החופשה מסתיימת תתחילו בדיאטה, ועד אז שומנכם מותר? ד"ר אסנת רזיאל עם כמה מילים טובות על ראש השנה והחלטות חדשות למה אנחנו מבטיחים לעצמנו בכל שנה מחדש, בדיוק באותו הזמן, כשהשנה החדשה בפתח, את כל ההבטחות האלו על שינוי רצוי במשקל?… למידע נוסף »

 • ירידה במשקל אחרי הניתוח: המשקל שייך לצעירים

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש בחן את הקשר בין גיל לבין ירידה במשקל לאחר ניתוחי הרזיה. ד"ר דין קרן מסביר למה לצעירים קל יותר לרדת במשקל, מה מקשה על המבוגרים וממליץ לכם לשמור על אורח חיים בריא אחת השאלות הדרמטיות ביותר של מועמדים לניתוח בריאטרי היא האם הניתוח יצליח ואכן תתבצע ירידה במשקל ותישמר לאורך זמן. קהילת הרופאים לא… למידע נוסף »

 • צום והקשר הבריאותי – איך צמים נכון?

  מאת: assia 23/02/15

  שומרים מצוות? מנקים את הגוף מרעלים? שובתים רעב? לא חשוב מה הסיבה שלכם לפצוח בצום, כדאי שתדעו איך לעשות את זה נכון. ד"ר אסנת רזיאל עם פינת ייעוץ מיוחדת בנושא צום בדגש מטופלים בריאטריים חגי תשרי בעיצומם ועמם צום יום הכיפורים. לשאלה המסורתית "צמים?" יש עוד זוויות, שאינן קשורות בהכרח בקיום מצוות על פי הדת… למידע נוסף »

 • ספוילר: ספורט משמין

  מאת: assia 23/02/15

  תתפלאו, אבל לא רק שלא כל ספורט גורם לירידה במשקל, ישנן פעילויות שאף עלולות לגרום לעלייה במשקל. ד"ר אסנת רזיאל אמנם מעודדת פעילות גופנית, ועם זאת נותנת אזהרת השמנה יצאתם לפעילות גופנית ואתם כבר סופרים את הקלוריות לאחור, אבל רגע! לפני שאתם קונים מידה אחת פחות, תיזהרו לא ליפול בטעות הנפוצה של העוסקים בספורט, זאת… למידע נוסף »

 • השמנת יתר: סקירת המחלות הנלוות אליה

  מאת: assia 23/02/15

  השמנת יתר הפכה לאיום הבריאותי הגדול ביותר בעולם, ובאופן פרדוקסלי דחקה את בעיית הרעב למקום השני. הסכנה הגדולה היא במחלות הנלוות להשמנת יתר, הנה סקירה של הנפוצות שבהן. אל תגידו לא ידענו! שיעורי השמנת היתר הקיצונית ברחבי העולם הפכו באופן רשמי לבעיה של ממש. נתונים חדשים, שפורסמו במגזין Global Burden of Disease לאחרונה, עולה כי… למידע נוסף »

 • חיידקים שיעזרו לכם להרזות: הדבר הבא בטיפול בהשמנה

  מאת: assia 23/02/15

  האם חיידקים יכולים להילחם בהשמנת יתר? מחקר חדש בדק האם ניתן לקחת חיידקי מעיים מאנשים רזים, לשתול בגוף שמן ולקבל את התכונות הרזות. ד"ר דין קרן עם כל הממצאים המרתקים על הדבר הבא בטיפול בהשמנת יתר מדוע חלק מהאנשים שמנים? זו לא רק שאלה, שאנשים שמנים שואלים את עצמם, אלא שאלה מהותית בתחום המחקר הרפואי…. למידע נוסף »

 • סירופ פרוקטוז: מרכיב המזון המסתורי, הממכר והמשמין

  מאת: assia 23/02/15

  האם יתכן שאנחנו שמנים בשל מרכיב מסתורי במזון אותו אנו צורכים? מסתבר שכן, וזה לא שוקולד, למרות שגם הוא ממכר. מהו בדיוק ובאלו מאכלים אנו פוגשים אותו? ד"ר אסנת רזיאל עם כל התשובות והפתרונות ישנם הרבה סוגי מזונות משמינים וכאלה שצריכה מוגברת שלהם תגרום לכם לעלות במשקל. אבל, הפעם לא מדובר במאכלים עתירי פחמימות, שומן… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי: מיתוסים, שאלות ותשובות

  מאת: assia 23/02/15

  חושבים שכל אדם שמן יכול לעבור ניתוח הרזיה והירידה במשקל מידית? אז אתם טועים. יפית קסלר מציגה את המיתוסים הנפוצים סביב ניתוח בריאטרי ונותנת את כל התשובות ניתוח בריאטרי לקיצור קיבה הוא ניתוח המיועד לירידה במשקל ולשיפור התחלואה הנלוות. סוגי הניתוחים הנפוצים הם ניתוח שרוול, ניתוח טבעת וניתוח מעקף קיבה. מי יכול לעבור ניתוח בריאטרי?… למידע נוסף »

 • חוק חינוך תזונה חינם

  מאת: assia 23/02/15

  ד"ר אסנת רזיאל כועסת על משרד החינוך, שמפקיר את ילדי ארצנו לתזונה חסרת ערכים, וקוראת לממשלה לשים לב מה דור ההמשך שלנו מכניס לפה, כמו בבריטניה וארצות הברית. קבלו את האני מאמין שלה על תפקידם של בתי הספר במניעת השמנת יתר אצל ילדים ובני נוער ילדינו מבלים בבתי הספר ובמערכות החינוך השונות את מרבית זמנם… למידע נוסף »

 • אכילה רגשית: לא אוכלים כשעצובים

  מאת: assia 23/02/15

  מרגישים רע ומתנחמים באוכל? אם התשובה חיובית אתם סובלים מאכילה רגשית, הכוונה לאכילה שאינה נובעת מצורך ביולוגי. הדיאטנית יפית קסלר עם חמישה טיפים למניעה מהשמנת יתר הנובעת מאכילה על בסיס רגשות שליליים אכילה רגשית היא אכילה שאינה מתוך צורך פיזיולוגי של הגוף. אכילה רגשית לא נגרמת עקב תחושת הרעב, אלא רגש כלשהו כמו לחץ, מתח,… למידע נוסף »

 • העולם מצביע בקיבה: ניתוח שרוול

  מאת: assia 23/02/15

  איגוד הבריאות העולמי אסף נתונים של ניתוחים בריאטריים ומטבוליים והשווה את המגמות בין השנים 2003, 2008 ו-2011. ד"ר דין קרן מציג סקירת נתונים מעניינת ומסביר מדוע שרוול הקיבה הוא כוכב עולה בחדרי הניתוח מערכת הבריאות העולמית נעזרת בידע הרפואי המצטבר כדי לבין מגמות, לגבש תהליכים ולשפר את הרפואה ברמה כלל עולמית. אחת למספר שנים ארגון הבריאות… למידע נוסף »

 • קשר משפחתי ומשמין

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מצא כי מבנה משפחתי קשור להשמנת יתר בילדות, במיוחד בקרב משפחות עשירות, הורים לא נשואים וגרושים. ד"ר אסנת רזיאל עם כל הממצאים, התירוצים וההסברים המקצועיים בסופו של דבר – הכל תלוי בהורים, בילדות ובחינוך. כך גם כשמדובר בהשמנת יתר, יתרה מכך, ההורים אפילו אשמים במצב בו ילדיהם מעלים במשקל. מחקר חדש בראשותן של… למידע נוסף »

 • ניתוח שרוול משפר נתוני סוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש טוען כי תנועת מעי מוגברת וקצב מעבר אוכל דרכו יכול לשמש הסבר אפשרי לשיפור הסוכרת לאחר ניתוח שרוול קיבה. ד"ר דוד גויטיין מציג את הממצאים החדשים והמסקנות ההמלצה לביצוע ניתוח הרזיה מסוים על פני שאר האפשרויות מבוסס על מצב המטופל והתאמתו לביצוע פרוצדורות מסוימות, ונעזר בממצאים של מחקרים שמראים את ההשפעות של כל… למידע נוסף »

 • שייקים ירוקים: טעם החיים

  מאת: assia 23/02/15

  הם מכפרים על כל עוולות המזון המעובד, שניוון את היכולת שלנו ללעוס ולעכל, ומשלימים את הערכים התזונתיים החסרים. כוהנת השייקים הירוקים, ויקטוריה בוטנקו, החזירה לשולחן האוכל את המשקאות הירוקים במתכון משופר. הוסיפו ירוק לחיים! אם גם אתם נמנים על אלו שקנו לעצמם בלנדר חדש, שאסור לאיש לגעת בו במטבח מלבדכם, ואתם עסוקים כל הזמן במציאת… למידע נוסף »

 • השמנה: 5 סיבות, ומה עושים נגדן

  מאת: assia 23/02/15

  סטרס, זמינות של מזונות מפתים, רעב מוגבר, אוכל מעובד והונאה עצמית הם רק חלק מההסברים למצבי השמנה. הדיאטנית יפית קסלר ממפה את חמש הבעיות ומציעה דרכים מקצועיות איך להתמודד איתן ואפילו לרדת במשקל להיות שמן זו לא חובה, אפשר לשנות הרגלי אכילה ולהתחיל להרזות כבר היום. כדי לעזור לכם במשימה, מיפינו עבורכם את חמשת הנושאים… למידע נוסף »

 • גם בהריון שומרים על משקל תקין. שאלות ותשובות

  מאת: assia 23/02/15

  בהריון? מזל טוב! שנים שאפת להגיע למשקל הנכון והנה סכנה חדשה אורבת בפתח. החדשות הטובות – לא חייבים להשמין בהריון ואפשר לחזור למשקל תקין מיד לאחריו. איך? קראי ותלי על המקרר הריון זה שמחה, התרגשות, התחלה חדשה. יחד עם זאת בתוך מבול ההתרגשות הזה לקראת תינוק חדש, את יודעת כמה קשה עבדת כדי להגיע ולשמור… למידע נוסף »

 • יש לכם מתבגרים בבית? אל תדברו אתם על אוכל

  מאת: assia 23/02/15

  המתבגר שלכם לא אכל ירקות ושוב פתח שקית במבה – האם להעיר לו או לא? מחקר חדש בדק את ההשפעה של שיחות הורים בנושאי תזונה ומידת השמנת היתר בקרב מתבגרים, וחזר עם תוצאות מפתיעות קשה להתווכח על חינוך נכון להרגלי אכילה, אבל גם לחינוך הזה, כך מסתבר, כדאי לשים גבולות. מחקר חדש טוען כי הורים,… למידע נוסף »

 • ראש השנה מופחת קלוריות

  מאת: assia 23/02/15

  האם באמת חגים הם שם נרדף לשחרור הרסן ליד שולחן החג? והתשובה – ברור שלא! אנחנו פה כדי להזכיר לכם לשמור על תזונה מאוזנת ובריאה גם בימי החג. תירוצים במקום אחר בבקשה
  למידע נוסף »

 • מחלת הצליאק והסיכון ללימפומה

  מאת: assia 23/02/15

  פגיעה מתמשכת במעי הדק מעלה את הסיכון לחלות במחלות ממאירות בקרב חולי צליאק (כרסת). ד"ר דין קרן עם נתוני מחקר חדש בנושא וכמה מילים על האחריות האישית של המטופל ושל הרופא המטפל לגבי תזונה נטולת גלוטן… למידע נוסף »

 • משקולות עולות, משקל יורד

  מאת: assia 23/02/15

  הורדתם במשקל, אבל הגוף רפוי ורחוק מלהראות מתוח וחטוב? זה הזמן להניף כמה קילוגרמים באוויר (שלא קשורים באוכל) ולפצוח באימון משקולות לחיטוב הגוף. למעלה – דחוף! ירדתם במשקל וזה הישג לא מבוטל בכלל. ועדיין, כדי להגיע לגזרה הנכספת יש עוד כמה צעדים, בעיקר תרגילי ספורט. אחד האימונים התורמים והפשוטים יחסית כדי להשיג תוצאות טובות בזמן… למידע נוסף »

 • משטר הגבינות בחג שבועות

  מאת: assia 23/02/15

  עדיין טעם המנגל על לשונכם, והנה הגיע חג הגבינות ומאיים על רמת הכולסטרול והשומנים בדם. ד"ר אסנת רזיאל עם כמה טריקים שימושיים כדי לא להעמיס על הגוף יותר ממה שצריך בלי לאבד את תחושת החגיגיות עוד לא הספקתם להתאושש מפתיחת עונת המנגלים ביום העצמאות, וכבר חג שבועות דופק בדלת, ועמו התפריט הבלתי נמנע: גבינות, גבינות… למידע נוסף »

 • מתכוני סבתא: עוגת גבינה דלת קלוריות

  מאת: assia 23/02/15

  כמו בכל חג, גם בשבועות אנחנו מציגים לכם את האפשרות להתמוגג ממטעמי החג בלי יסורי מצפון, קבלו שלושה מתכונים של עוגת גבינה דלת קלוריות וקלת הכנה. בתאבון! חג השבועות בפתח, ואתם לא מוכנים לוותר על עוגת הגבינה שלכם. ההבדל הוא, שהפעם אתם נחושים שלא להעלות במשקל. ריכזנו עבורכם שלושה מתכונים חגיגיים לעוגות גבינה קלות להכנה, שלא… למידע נוסף »

 • אוהבות אותך זומבה

  מאת: assia 23/02/15

  סיפרו לך שהוא שורף קלוריות, שאחרי שתתחילי איתו לא תוכלי להפסיק והגזרה שלך תפתיע גם אותך, אפילו צחקו עליו ב"ארץ נהדרת", אולי כי הם קצת מקנאים בו. אם עוד לא נסחפת בקצב הזומבה, הגיע הזמן להתחיל להזיז את הישבן! בטח שמעתם עליו בכל פינה, לא רק בטלוויזיה. הבטחות גדולות הקשורות לירידה מהירה במשקל וגזרה חטובה… למידע נוסף »

 • מישל אובמה נלחמת בהשמנת ילדים. הורים, על אחריותכם!

  מאת: assia 23/02/15

  קחו דוגמה ממישל אובמה, כדי להילחם בהשמנת יתר היא הקימה גינת ירק בבית הלבן ועובדת שם עם בנותיה. ד"ר אסנת רזיאל מפרטת על האחריות ההורית במניעת השמנת יתר אצל ילדים
  למידע נוסף »

 • גלידה ושלגונים: זהירות, פיתויים!

  מאת: assia 23/02/15

  השרב מכה בנו ואין כמו גלידה קרה וקרטיב מרענן כדי להוריד את טמפרטורת הגוף. אבל, היי – תיזהרו לא להגזים איתם. למה לשים לב כשניגשים למקררי גלידה וכמה קלוריות זה עולה לנו? מזג האוויר מסביב מזכיר לנו שאנחנו כבר בעונה החמה. זו שמביאה עמה לא רק חשק לשכשך במים, ללכת לחוף הים ולהתענג על אבטיח… למידע נוסף »

 • שלא ייחסר לך: ויטמין D

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר רחב הקף מפרסם נתונים מדאיגים אודות הקשר בין השמנת יתר קיצונית ומחסור בוויטמין D. ד"ר אסנת רזיאל מסבירה מדוע מדובר במצב מסוכן לבריאות וכיצד ניתן לפתור זאת בקלות יחסית (הליכה של עשר דקות בשמש) רבות דובר על הקשר שבין מחסור בוויטמין D והשמנת יתר, ועדיין מחקר חדש ורחב הקף במיוחד חושף נתונים, שיעשו גם… למידע נוסף »

 • ד"ר, מה זה ניתוח בריאטרי? מאזינים שואלים בראיון רדיו

  מאת: assia 23/02/15

  ד"ר אסנת רזיאל וד"ר דוד גויטיין עונים על שאלות בנושא ניתוח בריאטרי למאזיני התכנית "עניין משפחתי" ברדיו קול חי. בואו להקשיב למומחים של מלב"י רדיו קול חי הוא אחד מכלי התקשורת המרכזיים והמובילים בציבור החרדי והדתי. מומחי מלב"י התארחו בתכנית "עניין משפחתי" עם המראיינת מירי שניאורסון.  עניין משפחתי היא תכנית רדיו הפונה להורים, ובפרט לציבור… למידע נוסף »

 • אכילה לילית: בחנו את עצמכם- האם אתם זללני לילה כרוניים?

  מאת: assia 23/02/15

  אנשים שערים בלילות נוטים לאכול יותר קלוריות ממה שהגוף צריך. בואו לבדוק האם גם אתם בסיכון ללקות בהפרעת אכילה לילית וענו על השאלון: האם אתם זללני לילה כרוניים? העולם נחלק לשני סוגים של אנשים: אנשי היום – אנשים שמתחילים את יומם מוקדם, ואנשי הלילה – כאלה שהולכים לישון מאוחר. לאיזו קטגוריה אתם שייכים ומה ההשלכות… למידע נוסף »

 • ריקודי בטן: לענטז כל הדרך למשקל

  מאת: assia 23/02/15

  אוהבת לרקוד ולא מתביישת בגוף שלך אבל אין לך באמת חשק להגיע לשיעורי אירובי? ריקודי בטן הם כנראה ההתעמלות הרשמית שלך ריקודי בטן מתפארים במסורת אנתרופולוגית מרתקת של מאות בשנים באזור הים התיכון, ולפי עדויות ארכאולוגיות סגנון ריקודי זה קיים לפחות אלף שנה. ישראל הפכה, מבלי שהרגשנו למעצמת ריקודי בטן. לאחרונה, התקיימה כאן תחרות בין… למידע נוסף »

 • תזונה ים תיכונית תשמח לבב אנוש

  מאת: assia 23/02/15

  מאכלים עשירים בשמן זית, דגי ים, יין, פירות, ירקות וקטניות מפחיתים ב-30 אחוז ממקרי תמותה הקשורים במחלות לב. בדוק. מחקר ספרדי חדש מסביר מדוע תזונה ים תיכונית בריאה לנו השמועות על טיבו ואיכותו של האוכל הים תיכוני מתחילות לקבל אישורים מחקריים לאחרונה. מחקר חדש של ד"ר ראמון אסטרוק, פרופסור לרפואה באוניברסיטת ברצלונה, שהופיע באתר האינטרנט… למידע נוסף »

 • פחות פולשני, יותר בטוח: ניתוח בקע לסובלים מהשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש בדק כ-50 אלף מקרים של תיקון בקע ונטרלי ומצא כי הגישה הלפרוסקופית עדיפה על פני הגישה הפתוחה. למה? כי יש פחות סיבוכים, פחות ימי אשפוז והחלמה מהירה יותר אנשים הסובלים מהשמנת יתר חולנית עלולים לסבול גם מבעיות בקע ונטרלי באזור הבטן. מחקר חדש בארצות הברית טוען כי הניתוח הלפרוסקופי והפחות פולשני לתיקון בקע… למידע נוסף »

 • קיבלתם אנטיביוטיקה? חזקו את הגוף עם פרוביוטיקה

  מאת: assia 23/02/15

  זה לא מכבר הפכה פרוביוטיקה לאחד הטרנדים החמים בטיפול במצבים בריאותיים שונים, אחד מהם הוא השלמה לטיפול אנטיביוטי. אבל מה באמת אתם יודעים על פרוביוטיקה? ד"ר דלית ויסמן מסבירה מהי פרוביוטיקה וכיצד היא יכולה לתרום לכם לשמירה על בריאות תקינה הוא אמנם לא פעם מציל חיים, אך לטיפול אנטיביוטי יש גם מחיר, מחיר שאותו משלמות… למידע נוסף »

 • על הקשר שבין הרגלי אכילה לא נכונים, לחץ ועלייה במשקל

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מגלה כי לחץ, אכילה עד מלאות ואכילה מהירה מעלים את הסיכון לסבול מבעיות פסיכוסומטיות. ד"ר אסנת רזיאל עם המחקר והמסקנות האם הרגלי אכילה לא נכונים יכולים לשמש סמנים מוקדמים למצבי לחץ? נראה שכן. בנוסף, כך לפי מחקר חדש, יביאו מצבי הלחץ הללו לעלייה במשקל. עוד עולה מהמחקר כי בחירת מזון בעל טעמים מתונים יותר כדרך חיים, יכולה… למידע נוסף »

 • ילדים שמנים: 20 דקות ביום יכולות למנוע סוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מראה כי ילדים שמנים, רובם במצב של קדם-סוכרת, שביצעו פעילות אירובית מתונה יומיומית הקטינו את הסיכוי שלהם ללקות בסוכרת פעילות יומית אירובית למשך 20 דקות, ללא שינוי בהרכב המזון, מספיקה כדי לשפר משמעותית את העמידות לאינסולין אצל ילדים שמנים, כך עולה ממחקר חדש. מטרת המחקר, שפורסם ב-Journal of the American Medical Association, 2012… למידע נוסף »

 • יוגה והפרעות אכילה – הקשר התרפויטי

  מאת: assia 23/02/15

  מתמודדים עם השמנת יתר? יוגה עשויה להיות כלי נוסף להתמודדות עם הבעיה, כך מסתבר. נסו להתחיל לעשות יוגה– ואתם בהחלט יכולים להיות מופתעים לטובה רבים מאתנו כבר נחשפו ליתרונות הרבים של היוגה באספקטים בריאותיים רבים. יוגה מציעה פתרון הוליסטי מרתק לבעיות רבות, תוך שהיא שמה דגש על אלמנטים תודעתיים דרך תרגול גופני ייחודי. אבל מה… למידע נוסף »

 • מחקר: ניתוח בריאטרי שיפר משמעותית פגיעה כלייתית מסוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  כמחצית מחולי הסוכרת שעברו ניתוח בריאטרי והשתתפו במחקר החלימו מהמחלה בתוך כחמש שנים. בקרב אלו שסבלו פגיעה כלייתית נרשמו כ-60% החלמה ניתוחים בריאטריים יכולים להביא לשיפור משמעותי ומתמשך בסוכרת ולשפר או לעצור התפתחות של סיבוכים בכלי דם של המחלה, הגורמים למחלות שונות, דוגמת פגיעה כלייתית. כך עולה ממחקר חדש שבדק את ההשפעות של ניתוחים בריאטריים… למידע נוסף »

 • אכילה רגשית: לפתח יחסים בריאים עם האוכל

  מאת: assia 23/02/15

  אנשים האוכלים אכילה רגשית למדו, במסגרת קבוצת מחקר, כיצד לנתב את רגשותיהם הלאה מהאוכל. הם הצליחו לאתר את הגורמים לאכילה הלא רצויה ולהוריד את המיקוד באוכל "למדתי להבחין בין לחץ פיזי ולחץ נפשי. למדתי להקשיב לגופי ולבטוח מחדש באינסטינקטים שלי" – כך סיכם אחד המשתתפים בקבוצת התמיכה שבמחקר את תוצאות הסדנה בת 13 השבועות שבה… למידע נוסף »

 • יום העצמאות על אש נמוכה

  מאת: assia 23/02/15

  מתישהו לאורך ההיסטוריה הקצרה של מדינת ישראל קיבלו חגיגות יום העצמאות גוון קרניבורי של ממש. אז איך עוברים את יום העצמאות הזה מבלי לעלות במשקל? ד"ר אסנת רזיאל עוזרת לכם לצלוח את החג הזה על אש נמוכה יום העצמאות בפתח, ואי אפשר להיות ישראלי מבלי לדעת שהחגיגה האמיתית לא מסתיימת בכיכרות העיר. למעשה, היא רק… למידע נוסף »

 • קדם-סוכרת אצל ילדים ומתבגרים: התופעה והשלכותיה

  מאת: assia 23/02/15

  אבחון קדם-סוכרת אצל ילדים ומתבגרים משמעותי למניעת התפתחות סוכרת. מה משמעותה של תופעת קדם-סוכרת, מי בסיכון גבוה יותר ללקות בה, איך מאבחנים אותה ואיך אפשר לטפל בה ואף להעלים אותה? ילדים שמנים, ילדים עם היסטוריה של סוכרת במשפחה ומתבגרים הסובלים מיתר לחץ דם או רמות גבוהות של שומנים בדם הם בסיכוי גדול יותר לפתח קדם-סוכרת…. למידע נוסף »

 • תזונה צמחונית: כך תעשו את זה נכון

  מאת: assia 23/02/15

  נמאס לכם מבשר ועוף והחלטתם שאתם עוברים לתזונה צמחונית? חושבים שאתם יודעים איך לעשות את זה נכון? הדיאטנית יפית קסלר מגישה: כך תבנו לעצמכם תפריט צמחוני מאוזן ובריא בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים בדרך חיים צמחונית או טבעונית משיקולי טעם, בריאות, מצפון או איכות הסביבה. תזונה צמחונית, בהגדרתה, היא תזונה שאינה כוללת בשר, עוף… למידע נוסף »

 • צמחונים חולים פחות

  מאת: assia 23/02/15

  פחות כולסטרול, סיכון נמוך יותר למות ממחלות לב וללקות בסוכרת, שיעורי סרטן נמוכים יותר ו-BMI נמוך יותר – הדיאטנית יפית קסלר מסבירה כיצד ולמה מקטינה תזונה צמחונית את הסיכון למחלות כרוניות צמחונות וטבעונות הפכו זה מכבר לדרך חיים אצל אנשים רבים. הבשר, העוף, מאכלי הים, ולעתים גם הביצים, יצאו אחר כבוד מתפריטיהם, ואת מקומם תפסו אגוזים למיניהם,… למידע נוסף »

 • פילאטיס: הספורט הבריא שכבש את הנשים

  מאת: assia 23/02/15

  מה יש בהתעמלות פילאטיס שהפך אותה בתוך מספר שנים לאימון הספורטיבי המועדף על נשים בכל הגילאים? כמה בעצם אתן יודעות על השיטה הזו ומה היא יכולה לעשות עבורכן? ד"ר אסנת רזיאל עם כל מה שצריך לדעת על פילאטיס החברות הכי טובות שלכן מוכנות להישבע שהתעמלות פילאטיס שינתה את עולמן, ואכן, ההתאמה שלה ליכולות האישיות הביאה… למידע נוסף »

 • מחקר: יותר מגבלות על אוכל – יותר משקל

  מאת: assia 23/02/15

  הטלת מגבלות על אוכל שכיחה יותר בקרב הורים למתבגרים הסובלים מעודף משקל חולני, כך עולה ממחקר חדש. לעומת זאת, הלחץ "לגמור הכול מהצלחת" שכיח יותר דווקא בקרב הורים לילדים בעלי משקל נורמלי. המחקר והתוצאות מחקר חדש, שפורסם ב-madpage Today באפריל 2013, מעלה ממצאים מעניינים ומראה כי דווקא הטלת מגבלות על אוכל הן דבר שכיח בקרב… למידע נוסף »

 • תתחילו לפדל: 5 סיבות בריאות לרכוב על אופניים

  מאת: assia 23/02/15

  רכיבה על אופניים הפכה לספורט פופולארי מאוד בשנים האחרונות בישראל. לפני שאתם מצטרפים לגדודי הרוכבים על האופניים החדשים עם המדים הבוהקים, ד"ר אסנת רזיאל מסבירה מהם יתרונות הרכיבה על אופניים ואיך תדעו שזה הספורט שלכם קשה להתעלם מנוף כבישי ישראל בימי שבת בשנים האחרונות, אשר הפכו עמוסים ברוכבי אופניים. אתם יכולים לראות אותם מחלונות המכונית… למידע נוסף »

 • אכילה אינטואיטיבית: לא רעב? אל תאכל

  מאת: assia 23/02/15

  רוצים שהילדים שלכם ילמדו לאכול נכון? אל תבקשו מהם "לנקות את הצלחת". מחקר חדש בדק את הקשר בין אכילה אינטואיטיבית במתבגרים והפרעות אכילה האם אכילה אינטואיטיבית, המתבססת על רעב ושובע, היא האכילה הנכונה? מחקר חדש, שפורסם לאחרונה בכתב העת Apetite, מעלה כי ייתכן שלאכילה אינטואיטיבית יש השפעה חיובית על שמירת המשקל ועל מניעת הרגלי אכילה… למידע נוסף »

 • אוזני המן? מזל שלא כל יום פורים

  מאת: assia 23/02/15

  פעם הן היו מגיעות ליומיים-שלושה, במנות קצובות, בטעם של גן עדן, ונעלמות שוב לשנה שלמה. היום הן מגיעות כחודש לפני החג ונשארות כמעט עד פסח. ד"ר אסנת רזיאל מתגעגעת אל אוזני המן של פעם, אבל קוראת לנו לפקוח עין על התענוג האסור הזה המבוגרים יותר שבינינו זוכרים בהתרגשות את הציפייה לחג הפורים. התחפושות, תחושת הקרנבל,… למידע נוסף »

 • לצוף אתו: וואטסו, המדריך השלם

  מאת: assia 23/02/15

  אתם צפים במים חמימים ונעימים, ותוך כדי מקבלים טיפול של מתיחות ולחיצות. קוראים לזה "וואטסו". מהי השיטה הזו ולמי היא מתאימה? האלמנט התרפויטי של מים חמים הוא אלמנט ידוע ומוכר ברפואה האלטרנטיבית וברפואה העממית זה שנים רבות. מים חמים יכולים לתפקד כמשככי כאבים, ומסייעים רבות בהפגת מתח ולחץ. לא נדיר למצוא סבתות ישישות במי מעיינות… למידע נוסף »

 • השמנה והרזיה: שבירת מיתוסים

  מאת: assia 23/02/15

  האם ירידה מהירה במשקל גורמת לעלייה מהירה בעתיד? האם הנקה באמת מגנה מפני השמנת יתר? ד"ר דלית ויסמן עם מחקר חדש שמזים מיתוסים והנחות יסוד על השמנה, ומבהיר שבסופו של דבר, השמנה והרזיה תלויות רק במטופל עצמו אין להם כל בסיס עובדתי, הם מעולם לא הוכחו, אבל רבים מאתנו מאמינים בלא מעט מיתוסים והנחות יסוד… למידע נוסף »

 • עובדות מדעיות על השמנה

  מאת: assia 23/02/15

  תורשה אינה גורל, השמנת יתר היא בעיה כרונית הדורשת טיפול מתמשך, וניתוח בריאטרי יכול לעתים להציל חיים. מחקר חדש מציג: עובדות מדעיות על השמנה השמנה והשמנת יתר הם נושאים שמעסיקים אנשים רבים, בהם אף קובעי דעת קהל, עיתונאים ופוליטיקאים. כמו בכל נושא מדובר, "נולדו" גם כאן מיתוסים רבים והנחות יסוד מוטעות, שכמו כל דעה קדומה… למידע נוסף »

 • בלון קיבה – גם לבעלי משקל עודף: מחקר

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר שבדק אנשים הסובלים ממשקל עודף שטופלו עם בלון קיבה, מצא שבתוך שלוש שנים הם הפחיתו 9-5 ק"ג ממשקלם. כמו כן נרשמה הפחתה במחלות הרקע הנלוות. ד"ר דין קרן עם המחקר והתוצאות האם בלון קיבה מתאים גם לאנשים הסובלים מעודף משקל (BMI נמוך מ-30)? מחקר רב מרכזי שנעשה באירופה ובדק אנשים לאורך 13 שנים, העלה… למידע נוסף »

 • שרוול הקיבה של נועה

  מאת: assia 23/02/15

  חודשיים אחרי ניתוח שרוול קיבה, נועה בת ה-27 מרגישה כבר בשינוי המשמעותי – פחות 19 ק"ג, עם מלתחת בגדים שהולכת ומתחדשת, בעיות בריאותיות שנעלמו וחזרה לפעילות גופנית, היא מסכמת: "הבחירה לעבור את הניתוח אצל ד"ר רזיאל במלב"י, הייתה הבחירה הנכונה ביותר" בגיל 12 הגיעה נועה זיסמן למשקל של 80 ק"ג, ואז גם עשתה את הדיאטה… למידע נוסף »

 • פסח? אל תפסחו – לכו ברגל!

  מאת: assia 23/02/15

  חופשת פסח בפתח ועדיין לא החלטתם מה אתם עושים? ד"ר אסנת רזיאל מציעה לכם לקחת את כל המשפחה ולצאת לטייל בארץ ישראל. ברגל. למה? כי ללכת זה חשוב – זה טוב לגוף ולנשמה – וכי האביב הוא זמן מצוין לשינויים קטנים-גדולים אחד הדברים הטובים בחג פסח הוא שהוא חל באביב, עונה נפלאה לטיולים, כן, גם… למידע נוסף »

 • פסח – חג החירות מהקלוריות העודפות

  מאת: assia 23/02/15

  ישראלים רבים חשים שמשמעות חג החירות היא גם החירות לאכול יותר. הרבה יותר. התוצאה היא לא פעם 2 ק"ג נוספים למשקל ומכנסיים שנקנו במיוחד לחג ונשארים בארון. אז איך מעבירים את פסח, החג עמוס הארוחות הזה מבלי להעלות במשקל? ד"ר אסנת רזיאל עושה לכם "סדר" רבים מאתנו פשוט מרימים ידיים מראש. נדמה לנו שבלתי אפשרי… למידע נוסף »

 • ניתוח מעקף קיבה: כך תרזו עוד יותר

  מאת: assia 23/02/15

  לא מספיק לעבור ניתוח הרזיה כדי לצאת מקטגוריית BMI 40 פלוס מחלות נלוות, צריך גם לעקוב אחרי הוראות הצוות המטפל. ד"ר אסנת רזיאל מסבירה מדוע חשוב להגיע למפגשי המעקב לאחר הניתוח המגיפה העולמית של אנשים בעלי משקל יתר ובעלי השמנת-יתר חולנית כוללת, לפי ההערכות, 1.7 מיליארד בני אדם, מתוכם שני שלישים מתגוררים בארצות הברית. נתונים… למידע נוסף »

 • אטלס סוכרת 2012: 371 מיליון מקרים בעולם

  מאת: assia 23/02/15

  "8.3 אחוזים מאוכלוסיית העולם הבוגרת חולת סוכרת וישנה מגמת עלייה בחולים חדשים, עד סוף השנה ימותו מהמחלה מעל 4.5 מיליון איש", כך מתריעה מנכ"לית הפדרציה הבינלאומית לסוכרת. כתבה מפחידה יותר מ-371 מיליון בני אדם ברחבי העולם סובלים מסוכרת, מחציתם טרם אובחנו – כך עולה מעדכון חדש של "אטלס הסוכרת" של הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF). מספר… למידע נוסף »

 • יציבות המשקל: מודל חמשת השלבים

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר בדק האם היכולת לשמור על יציבות במשקל עוזרת להשגת תוצאות יותר טובות בירידה במשקל לאורך זמן? ד"ר דלית ויסמן מסבירה למה יש רק תשובה אחת נכונה. ואיך עושים את זה? השמנת יתר היא גורם סיכון להתפתחות מחלות נוספות כגון סוכרת ומחלות לב. ירידה במשקל, גם אם היא קטנה, בשיעור של 5-10 אחוזים מהמשקל ההתחלתי,… למידע נוסף »

 • ירידה במשקל לאחר ניתוח בריאטרי: תצליחי או לא תצליחי?

  מאת: assia 23/02/15

  כיצד משפיעה צריכת אלכוהול וירידה במשקל לפני ניתוח בריאטרי על הצלחת הניתוח. מחקר חדש בדק מהם הגורמים לניבוי הצלחה או כישלון של ירידה במשקל לאחר ניתוח בריאטרי עודף משקל קיצוני מקיף כ-32 אחוז מהמבוגרים בארצות-הברית. ניתוח בריאטרי מהווה גורם חשוב בעזרה בירידה במשקל אצל הלוקים בהשמנת יתר חולנית, עם זאת 20-30 אחוז מהמנותחים אינם משיגים את הירידה… למידע נוסף »

 • רובוט דה-וינצ'י והניתוח הבריאטרי

  מאת: assia 23/02/15

  נשמע כמו התחלה של ספר מדע בדיוני חדש, אבל לא, מדובר בטכנולוגיה חדשנית לביצוע ניתוח מעקף קיבה המבוצע על-ידי רובוט. כן, כן, בדיוק מה ששמעתם – מכונה מנתחת אדם, ואפילו עם פחות סיבוכים שימוש ברובוט לניתוחי מעקף קיבה מקטין את מספר הסיבוכים המידיים (תוך חודש מיום הניתוח) לעומת ניתוח רגיל. באמצעות רובוט הופך ניתוח מעקף… למידע נוסף »

 • אחרי ניתוח בריאטרי? חייך, אכלת אותה!

  מאת: assia 23/02/15

  מה מטופלים עם טבעת מתכווננת אוכלים שנה לאחר הניתוח? ד"ר דין קרן, מומחה הגסטרואנטרולוגיה והתזונה של מלב"י, אפילו כועס שמטופלים לא מקשיבים להנחיות ואוכלים יותר מדי שומן רווי ומעט מדי חלבונים מחקרים רבים כבר העידו על כך שניתוחים בריאטריים לטיפול בהשמנת יתר הם השיטה היעילה ביותר לירידה במשקל. הטבעת המתכוונת היא הניתוח הבריאטרי השכיח ביותר… למידע נוסף »

 • פירות יבשים כל השנה

  מאת: assia 23/02/15

  ט"ו בשבט זה רק תירוץ לאכול פירות יבשים. הדיאטנית מירית קרקובסקי מוצאת במטעמי חג האביב המון יתרונות בריאותיים. להלן רשימה של 15 טיפים שימושיים לשילוב נכון בתפריט היומי של מנותחים בריאטריים, אבל לא רק…. למידע נוסף »

 • יוגורט פרוביוטי זה טוב? מדריך תזונה

  מאת: assia 23/02/15

  המדפים מלאים בהם, היצרנים לא חוסכים בפרסום עליהם, אבל האם יש הצדקה אמיתית להכניס יוגורט פרוביוטי לתפריט היומי שלכם ? ד"ר אסנת רזיאל עושה סדר בין החיידקים הטובים והחיידקים הרעים אם אתם נמנים על קהל צרכני מזון הבריאות, קשה להאמין שלא נחשפתם בשנים האחרונות ל"מגפת" היוגורטים הפרוביוטיים הבריאותיים. כמות המוצרים הנמצאת בשוק על המדפים יכולה… למידע נוסף »

 • נשירת שיער וניתוח בריאטרי: הקשר הלא ישיר

  מאת: assia 23/02/15

  החשש מפני נשירת שיער בקרב מטופלים לקראת ניתוח בריאטרי נפוץ למדי. האם יש לחשש הזה בסיס של ממש? ד"ר אסנת רזיאל מפריכה חששות מופרזים ועושה לכם סדר בכתבה הבאה נכון, אפשר להתחבר לפחד הזה בקלות. שיער ראשנו הוא אחד מן המאפיינים הייצוגיים החזקים ביותר שלנו. הוא קובע חלק גדול מהופעתנו, ובעיקר מן התחושה שלנו לגביה… למידע נוסף »

 • ראש השנה לקלוריות

  מאת: assia 23/02/15

  ראש השנה זה לא רק עוגות דבש וארוחות עתירי קלוריות, יש גם מאכלים עתירי ערכים תזונתיים. הדיאטנית סיגל אלפסה עם תובנות מעשיות איך לעבור את החגים בלי ייסורי מצפון, כולל דגשים מיוחדים למטופלים בריאטריים
  למידע נוסף »

 • מחקר: ניתוחי הרזיה יעילים נגד טרשת עורקים

  מאת: assia 23/02/15

  תוצאות מחקר חדש מראים שיפור בסימנים של טרשת עורקים באנשים ללא סכרת לאחר ניתוחים בריאטריים. ד"ר דין קרן עם סקירת המחקר והמלצה חד משמעית להזדרז לטפל בבעיה כל עוד צעירים השמנת יתר הינה מחלה, שנמצאת במגמת עלייה בקרב האוכלוסייה, ופוגעת במערכות שונות בגוף, בין היתר בתפקוד הלב והתפתחות מחלות לב שונות. טיפולים שגרתיים, המבוססים רק… למידע נוסף »

 • מעקף קיבה או טבעת ?

  מאת: assia 23/02/15

  שני מחקרים בדקו את יעילות מעקף הקיבה אל מול החדרת טבעת וחזרו עם מסקנה אחת. ד"ר אסנת רזיאל עם סקירה רפואית של ממצאי המחקר, וגם התירוצים של יצרנית הטבעת
  למידע נוסף »

 • בלון קיבה- המדריך המלא

  מאת: assia 23/02/15

  רוצים להוריד מסת משקל בלי ניתוח פולשני, בלי ליטול תרופות ולהנות מתחושת שובע מהירה? חדש במלב"י: התכנית לאורח חיים בריא וירידה במשקל ללא ניתוח בעזרת בלון קיבה
  למידע נוסף »

 • שאלות ותשובות בנושא בלון קיבה

  מאת: assia 23/02/15

  האם ניתן להכניס בלון קיבה במהלך הריון, מדוע מוציאים את הבלון ומדוע מומלץ להגיע לפגישות מעקב עם הצוות הרפואי? ד"ר דין קרן עם תשובות לשאלות נפוצות בנושא בלון קיבה לקריאת המדריך המלא לבלון קיבה מאת ד"ר דין קרן – לחץ כאן האם אעלה במשקל לאחר הוצאת הבלון? לאחר הוצאת הבלון חייבים להמשיך באותם כלים תזונתיים… למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזיה אצל צעירים: להרזות לפני שהבעיות יגדלו

  מאת: assia 23/02/15

  טיפול מוקדם בהשמנת יתר אצל צעירים משפר משמעותית את תחלואת הלוואי. ד"ר אסנת רזיאל עם ההמלצות החדשות לטיפול מיטבי בילדים מטעם האגודה האמריקאית לניתוחים מטבוליים ובריאטריים בעקבות העלייה הדרמטית בשכיחות של השמנת יתר אצל ילדים ומתבגרים יש יותר ויותר תמיכה בספרות המדעית לביצוע ניתוחים להורדת משקל גם אצל מתבגרים. החשיבות בטיפול בהשמנה מוקדם ככל האפשר,… למידע נוסף »

 • ההשפעות התזונתיות של שרוול קיבה

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש בדק את המצב התזונתי של מטופלים, שעברו ניתוח שרוול קיבה, לפני הניתוח ובתום שנה, שלוש וחמש שנים לאחר הניתוח. ד"ר דין קרן עם הממצאים המעניינים ותעלומה אחת, מה קורה בין השנים השלישית והחמישית? ניתוח שרוול קיבה הוא ניתוח חדש יחסית במסגרת הניתוחים הבריאטריים. לצד כל היתרונות והחסרונות שלו, ידוע מעט מאוד לגבי ההשפעות… למידע נוסף »

 • הצלחה בטוחה: ניתוחים בריאטריים בחולי סוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  בישראל ישנם 200 אלף אנשים הסובלים מהשמנת יתר חולנית, מהם רבים חולים בסוכרת. ד"ר אסנת רזיאל עם ההנחיות החדשות של משרד הבריאות לניתוחים בריאטריים בחולי סוכרת, ההחלמה מהמחלה ושיפור באיכות החיים של חולי סוכרת השמנת-יתר וסוכרת הן שתי מחלות הקשורות זו לזו. ניתוחים בריאטריים נמצאו יעילים לטיפול בשתי הבעיות ולאחרונה קבע משרד הבריאות כי יש… למידע נוסף »

 • עברתם ניתוח הרזיה? היזהרו לא לפתח התמכרות חדשה!

  מאת: assia 23/02/15

  חולים רבים, שעברו ניתוח לקיצור קיבה, נוטים לפצות את עצמם על מיעוט האכילה ופונים לצריכת אלכוהול, סיגריות וסמים. מה עושים? לא מזניחים את הנפש ועוברים טיפול רגשי בשנים האחרונות יש מחלוקת בין אנשי מחקר בשאלה האם אכילת יתר היא התמכרות. הטוענים שאכן כך אומרים כי באכילת יתר מופיעים כל הסממנים של התמכרות: הצורך להגדיל את… למידע נוסף »

 • שרוול קיבה או הצרת קיבה בטבעת ?

  מאת: assia 23/02/15

  מתי איכות החיים טובה יותר, לאחר ניתוח שרוול קיבה או לאחר הצרת קיבה בטבעת? ד"ר דין קרן עם ממצאי מחקר חדש, שבדק בדיוק את השאלה הזו, ומסקנה אחת ברורה – כל מקרה לגופו… למידע נוסף »

 • ילדים בחופשה: הזדמנות לשנות הרגלים

  מאת: assia 23/02/15

  ילידם בחופשה – החופש הגדול הוא הזדמנות מצוינת להשפיע על הרגלי האכילה והפעילות הגופנית של הילדים. הדיאטנית יפית קסלר ריכזה מבחר עצות שימושיות לימי הקיץ הארוכים, רק שהילדים לא ישבו מול המחשב וישמינו… למידע נוסף »

 • הזעת יתר: טיפול בהזרקה, ניתוח ומים מחשמלים

  מאת: assia 23/02/15

  אתם מתביישים ללחוץ ידיים בקיץ? אנשים מתרחקים מכם במעלית? סימני הזיעה מעטרים קבוע את הבגדים שלכם? ד"ר עופר לנדאו מסביר מהי הזעת יתר ואיך ניתן לטפל בה הזעת יתר היא מצב שבו אדם מזיע יותר מהמצופה בתנאים בהם הוא נמצא, משמע, אם אדם מזיע תוך כדי ריצה זה טבעי וסביר, אבל אם אדם יושב בחדר… למידע נוסף »

 • התעללות מינית: הטראומה והשפעתה על תהליך ההרזיה

  מאת: assia 23/02/15

  לאנשים, שעברו התעללות מינית, ישנם קשיים נוספים בהתמודדות עם ניתוח הרזיה. ממצאי מחקר חדש מנסים להסביר ממה נובעים הקשיים ומה הן נקודות האור בכל התהליך הנפשי והפיזי המורכב הזה אחת הטענות לשלילת זכאותו של אדם, שעבר התעללות מינית, לעבור ניתוח בריאטרי היא כי השומן מהווה עבורו מעין שכבת מגן מהטראומה, מה שיקשה עליו לעמוד בתהליך… למידע נוסף »

 • הניתוח הבטוח: ניתוח שרוול קיבה בגישה לפרוסקופית

  מאת: assia 23/02/15

  שרוול קיבה, הצרת קיבה בטבעת, מעקף קיבה – הרפואה הבריאטרית מציעה מגוון טיפולים לטיפול בהשמנת יתר קיצונית, אבל איזה מהם הכי בטוח? ד"ר אסנת רזיאל עם סקירת מחקר חדש שבדק את הפרוצדורות השונות ובדק למי יש אחוזי תחלואה נמוכים יותר חוקרים מפלורידה ביקשו לבדוק איזו משלוש הפרוצדורות הבריאטריות הנפוצות ביותר, הקיימות כיום בשימוש ברפואת ההרזיה,… למידע נוסף »

 • בלון קיבה: מה קורה אחרי חמש שנים?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר בדק 500 מטופלים שעברו טיפול בעזרת בלון קיבה להשמנת יתר. ד"ר דין קרן עם תוצאות המחקר והערה חשובה אחת לגבי מה צריך לעשות באמת כדי להוריד במשקל לאורך זמן השימוש בבלון קיבה נחשב כטיפול יעיל ופחות פולשני לירידה במשקל היות והוא נותן תחושת שובע קבועה. ברם, מחקרים שונים הראו כי מדובר בטיפול זמני להשמנה,… למידע נוסף »

 • נטישת המושג "דיאטה"

  מאת: assia 23/02/15

  הידעתם כי בכל רגע נתון שליש מהאוכלוסייה נתונה במצב של דיאטה? הדיאטנית יפית קסלר מסבירה מדוע מרבית האנשים נכשלים בדיאטה ומה באמת חשוב כדי להשיג לתוצאות משביעות משקל המשמעות המילונית של המילה דיאטה היא "תפריט מזונותיו של האדם בהתאם לצרכיו". כלומר, מה עלינו לאכול על מנת לספק את צרכי הגוף. ברם, אצל רבים מקושרת המילה… למידע נוסף »

 • תרבות אכילה בעידן השפע

  מאת: assia 23/02/15

  יושבים עם חברים, ואוכלים. אבל האם באמת מדובר באכילה מתוך צורך פיזיולוגי, או פיתוי של תרבות אכילה שלא לצורך קיום? ד"ר דלית ויסמן מבינה שיש קושי בשינוי הרגלי האכילה ונותנת את האני מאמין שלה איך בכל זאת אפשר לשנותם המוח האנושי מעוצב באופן ניכר מתוך הצורך לוודא שישנה אספקת מזון שוטפת. מסלולי התגמול  הקשורים עם… למידע נוסף »

 • חמישה קילו בבום! השרוול של שמחה

  מאת: assia 23/02/15

  שמחה גניאר חוגגת יום הולדת ארבע לשרוול שלה, בהן הקדישה את השנתיים הראשונות לירידה במשקל ועיצוב הגוף, ואת השנתיים הבאות לחזרה לשגרת חיים. אבל מה קרה לה כשהיא העלתה פתאום חמישה קילו שבאו לה בהפתעה? באוגוסט 2010 שמחה גניאר חגגה יום הולדת שנתיים לשרוול שלה, ושיתפה אותנו בתהליך המורכב והמרתק שעברה, במהלכו השילה כ-50 קילו… למידע נוסף »

 • ספורט רטוב

  מאת: assia 23/02/15

  בימי הקיץ החמים והמיוזעים אין מקום מתאים יותר מאשר ים ובריכה לבצע פעילות גופנית בלי להזיע. מאמנת הכושר ורד יסעור מפרטת את היתרונות בפעילות המימית ונותנת כמה תרגילים שימושיים במיוחד, אז יאללה – תקפצו למים! הנה בא הקיץ, החודשיים הכי חמים של השנה לפנינו ואיתם בחבילה אטרקטיבית במיוחד הזיעה הדביקות והריח. טבעי כי תמצאו שהמקומות… למידע נוסף »

 • מהי אכילה נורמלית?

  מאת: assia 23/02/15

  אכילה היא פעילות טבעית כמו נשימה. ד"ר דלית ויסמן, תזונאית קלינית ומומחית לטיפול אינטגרטיבי בהתנהגויות אכילה, מבינה כי התמודדות עם עודף משקל הוא לא עניין פשוט, ומציגה את עקרונות הגישה המשולבת לטיפול בהתנהגויות אכילה והגעה ליציבות במשקל הגוף התמודדות עם עודף משקל וחוסר איזון במשקל הגוף היא דבר מורכב. גישת הללא-דיאטה לטיפול בהתנהגויות אכילה וניהול… למידע נוסף »

 • פירות קיץ – שלל יתרונות בריאותיים: המדריך התזונתי המלא

  מאת: assia 23/02/15

  למה פירות קיץ הם פיתרון מעולה לימים החמים? כמה מומלץ לאכול? ואלו ערכים תזונתיים הם מכילים? הדיאטנית סיגל אלפסה עם המדריך המלא לפירות הקיץ, או כמו שהיא מכנה אותם – "הממתקים של הטבע" הקיץ, החום הכבד והימים הארוכים גורמים לנו לחפש אחר מזונות מקררים, צוננים ומרווים, ורצוי בריאים. פירות קיץ בהחלט עונים על ההגדרה ומכילים… למידע נוסף »

 • מנותח בריאטרי, מישהו מטפל בך?

  מאת: assia 23/02/15

  לא קל לשמור על תזונה נכונה אחרי ניתוח בריאטרי. כדי להימנע מהשמנה חוזרת ומחסרים תזונתיים, ההתאחדות האנדוקרינולוגית יצאה עם הנחיות חדשות לטיפול רב-תחומי על מנת לעזור למטופלים לשמור על הבריאות שלהם לאורך זמן ההתאחדות האנדוקרינולוגית (Endocrine Society) פרסמה לאחרונה הנחיה המדגישה את הצורך בניהול אנדוקרינולוגי ותזונתי של מטופלים לאחר ניתוח בריאטרי, כולל אנשים עם סוכרת…. למידע נוסף »

 • ניתוח הרזיה משפר מחלות כבד

  מאת: assia 23/02/15

  ניתוח בריאטרי יכול לטפל במצבים של לייפת (הצטלקות בכבד) ולעכב התפתחות של מחלות כבד ממאירות. ד"ר דין קרן עם ממצאי מחקר חדש שבדק עשרות ביופסיות כבד במהלך ניתוח בריאטרי ולאחריו המגפה של השמנת יתר קשורה למחלות רבות וביניהן פגיעה בצורת הכבד וכבד שומני. השכיחות של כבד שומני באנשים עם השמנת יתר חולנית נעה בין 95-100… למידע נוסף »

 • טיפול התנהגותי בהשמנה: כל המשפחה מרזה

  מאת: assia 23/02/15

  חוקרים איטלקיים מצאו כי טיפול התנהגותי בהשמנת יתר חולנית עשוי לעזור לכל בני המשפחה. ד"ר אסנת רזיאל עם ממצאי המחקר המעודדים ועל התרומה לאורח חיים בריא של המשפחה כאשר אנשים, הסובלים מהשמנה חולנית, מרזים באמצעות טיפול התנהגותי, גם בני המשפחה שלהם עשויים להיות חטובים יותר, כך עולה ממחקר איטלקי חדש, שפורסם לאחרונה במגזין Journal of… למידע נוסף »

 • קניידלעך מופחת קלוריות

  מאת: assia 23/02/15

  גם אם אתם בדיאטה, לא צריך לוותר על מאכלי החג. הדיאטנית סיגל אלפסה עם מתכון לכופתאות פסח; קניידלעך, בגרסה דיאטטית מצרכים להכנת 20 כדורי קניידלעך: 1/4 ק"ג  קמח מצה 4 ביצים 2 כפות שמן מלח פלפל – לפי הטעם אופן ההכנה: שמים את כל המצרכים בקערה ומערבבים היטב עד קבלת עיסה אחידה. יוצרים בידיים כדורים קטנים…. למידע נוסף »

 • פסח: כמה זה משמין? טבלת הקלוריות של מאכלי החג

  מאת: assia 23/02/15

  כמה קלוריות עולה כל ביס ממטעמי החג הכשרים לפסח? דיאטנית מלב"י סיגל אלפסה מגישה לכם את לוח שווי הקלוריות של ארוחת החג, עוגות המצות והנשנושים שאחרי הארוחה פסח מביא איתו שלל מאכלי חג, שלא ניתן להתעלם מהם, לא בערב פסח ולא בשאר ימי חול המועד. אז כמה קלוריות באמת יעלו לנו כל פינוקי החג הזה?… למידע נוסף »

 • ויטמינים בהתאמה אישית: אחרי ניתוח בריאטרי

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מציג את הכמות הרצויה לצריכה יומית של ויטמינים לאחר ניתוחים בריאטריים. ד"ר דין קרן עם כל המידע ומסקנה אחת: כל מי שעובר ניתוח הרזיה צריך לקבל ליווי דיאטני פרטני רבות נכתב על הנוכחות של חסרים תזונתיים באנשים עם השמנת יתר, בעיקר אלו עם רמתBMI  מעל 40, שנראית פרדוקסלית על רקע ההכנסה הקלורית הרבה… למידע נוסף »

 • נשמה של שמנה במסע משנה חיים…

  מאת: assia 23/02/15

  מסע החיים של שירלי שהחל ב 26.05.1972, הגיע לשיאו ב 26.10.2008 בביצוע ניתוח מעקף קיבה מורכב.  כיום  8 שנים אחרי, שירלי מסכמת : בזכות ד"ר רזיאל ומעקף הקיבה המוצלח שיצרה בי, השלתי מעליי 85 ק"ג. קרוב לשנתיים אחרי עברתי ניתוח פלסטי משולב – מתיחת בטן וירכיים ופשוט…נולדתי מחדש. עכשיו היא מספרת על המסע המיוחד שלה, שעזר… למידע נוסף »

 • ניתוח הרזיה וסוכרת: ניתוח הרזיה יכול לרפא סוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  ניתוח בריאטרי מטפל לא רק במשקל היתר כי אם גם במחלות הנלוות. ד"ר אסנת רזיאל מציגה מחקרים עדכניים המציגים תוצאות של שיפור במחלות מטבוליות הקשורות להשמנת יתר, כגון: סוכרת ועודף כולסטרול, כתוצאה מניתוחים בריאטריים, ואפילו העלמת המחלה כליל
  למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי: הסטיגמה

  מאת: assia 23/02/15

  אנשים שמנים סובלים משלל סטיגמות בתחום החברתי, המקצועי והרפואי. ד"ר אסנת רזיאל מציגה מחקר חדש העוסק כולו בסטיגמה שיש לאנשים בעלי משקל יתר שעברו ניתוח הרזיה. מה יכול לגרום לאנשים לשנות את היחס השלילי לשמנים? במחקר, שנעשה ב-University of New South Wales, גילו החוקרים כי ירידה במשקל בעזרת ניתוח כרוכה בסטיגמה, זאת לעומת ירידה במשקל… למידע נוסף »

 • ווי, יש לי עודפי עור!

  מאת: assia 23/02/15

  הם ידעו שהם ירזו במשקל ומראה גופם ישתנה, ולמרות זאת הם היו בשוק טוטלי כשהם עמדו מול המראה וראו את העור המדלדל. מחקר חדש עוסק בציפיות המטופלים לאחר ירידה במשקל. מי יותר מתקשה לעכל את העור הרפוי – גברים או נשים? כל מי שמתכנן לרדת במשקל חולם על גזרה חדשה וחטובה, השאלה האם כל אלה… למידע נוסף »

 • מי צפוי לעלות במשקל לאחר ניתוח מעקף קיבה?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש טוען כי הוא יכול לצפות התנהגויות מטופלים המיוחסות לעלייה חוזרת במשקל לאחר ניתוח מעקף קיבה לפרוסקופי. ד"ר אסנת רזיאל עם תוצאות המחקר לגבי רמת הדיכאון, הפעילות הגופנית, גודל הקיבה, בולמוסי האכילה, התמיכה החברתית ושאר הסיבות המשפיעות על עלייה או שימור המשקל לאחר הניתוח מטופלים, שעוברים ניתוח מעקף קיבה, יורדים במשקלם בצורה משמעותית, אולם… למידע נוסף »

 • מחקר: יותר שומן – יותר סרטן

  מאת: assia 23/02/15

  דו"ח אמריקאי מציג נתונים מטרידים במיוחד, המצביעים אמנם על ירידה באבחון מקרי סרטן, ברם נרשמה עלייה בכמות מקרי הסרטן הקשורים בהשמנת יתר ואורח חיים נטול ספורט. ד"ר אסנת רזיאל עם כל ההסברים והממצאים כשליש ממקרי הסרטן, המאובחנים בארצות המפותחות, קשורים לעודף משקל ולחוסר פעילות גופנית. סוגי הסרטן הקשורים להשמנת יתר כוללים סוגי סרטן נפוצים כמו… למידע נוסף »

 • טיפול פנים: הכיני פנייך לקיץ

  מאת: assia 23/02/15

  הקיץ כבר כאן וזה הזמן לרענן את מראה עור הפנים. מבחר טיפים שימושיים למניעה וצמצום שטפי דם ונפיחות במהלך טיפולי פנים אילו טיפולי פנים מהירים ניתן לבצע ממש לפני הקיץ? האם יהיו שטפי דם? האם צפויה נפיחות? כדי להשיג תוצאה מיטבית תוך זמן קצר, ללא שינוי בולט לעין וללא שטפי דם או נפיחות, מומלץ להקפיד… למידע נוסף »

 • ניתוח עיצוב הגוף: לעצב בלי כאב

  מאת: assia 23/02/15

  הרפואה הכירורגית המודרנית מאפשרת לאנשים לעבור ניתוח עיצוב הגוף כבר שנים, החידוש הוא בתשומת הלב לאיכות החיים של המנותח ואופן החלמתו מהניתוח. כיצד ניתן להפחית את הסיכונים ואת רמת הכאב במהלך ההתאוששות מניתוחים פלסטיים? כחלק מההתקדמות בתחום הכירורגיה הפלסטית בכלל, ובפרט ניתוח עיצוב הגוף, הרפואה המודרנית שמה את הדגש המרכזי על שיפור באיכות חייו של המנותח…. למידע נוסף »

 • תה ירוק: יתרונותיו הבריאותיים

  מאת: assia 23/02/15

  החורף כבר כאן ואין זמן מתאים יותר להתחמם עם כוס תה ירוק, גם מפנק וגם בריא. ד"ר אסנת רזיאל מציינת ארבעה יתרונות בולטים של התה הירוק בשמירה על גוף בריא ובמניעת מחלות, אפילו סרטן בימים קרים וגם בימים לא קרים, מומלץ לשתות תה ירוק על בסיס קבוע. מלבד העובדה כי שתייה חמה מחממת את הגוף… למידע נוסף »

 • חסרים תזונתיים בדרך לניתוח בריאטרי: חשוב לבדוק

  מאת: assia 23/02/15

  חוקרים ישראלים בדקו אילו חסרים תזונתיים קיימים במועמדים לניתוחים בריאטריים, מה משפיע עליהם והאם גברים סובלים יותר מנשים או להיפך. ד"ר דין קרן מציג את ממצאי המחקר ואף מציע פיתרון מעשי למועמדים לניתוח הרזיה הדעה הרווחת היא כי בחברה המערבית מצב של חסר בוויטמינים ומינרלים נדיר לאור מגוון המזון הרב, הנגישות הקלה אליו והעלות נמוכה… למידע נוסף »

 • אכילה רגשית וחיצונית: אפשר לעצור את זה

  מאת: assia 23/02/15

  עצבני? כועס? העוגה נראית מפתה? עצור! הדיאטנית ד"ר דלית ויסמן מסבירה את הקשר הכבד, תרתי משמע, בין אכילה רגשית ואכילה חיצונית לעלייה במשקל, ומציגה תובנות מן המחקר והטיפול איך ניתן למנוע את הצטברות הקילוגרמים הרגשיים הסביבה המערבית הנוכחית מאופינת כסביבה המעודדת עלייה במשקל הגוף. זמינות ושפע של מזון, שיווק אגרסיבי של יצרניות מזון, המשולבים עם… למידע נוסף »

 • שרוול קיבה או מעקף קיבה?

  מאת: assia 23/02/15

  ניסוי קליני משווה תוצאות שרוול קיבה לעומת מעקף קיבה במטופלים עם BMI נמוך מ-50, שנבחרו באקראי לאחד משני הניתוחים. ד"ר אסנת רזיאל וד"ר דלית ויסמן עם הממצאים ומסקנת החוקרים האם יש הבדל בין התוצאות של ניתוח שרוול קיבה לבין מעקף קיבה לפרוסקופי? מחקר חדש, שהתפרסם בכתב העת הרפואי Obesity Surgery בנובמבר האחרון, השווה את התוצאות… למידע נוסף »

 • על זוגיות והשמנה

  מאת: assia 23/02/15

  כיצד משפיע עודף המשקל על היחסים בין בני הזוג? המטפל אופיר תשובה טוען כי הבחירה שלכם בבן הזוג באה לפצות על חסכים אישיים, בין היתר הדימוי הגופני, ועונה על השאלה איך בכל זאת אפשר להמשיך לאהוב כאשר החוזה הזוגי והמשקלי משתנים ההשפעה של השמנת יתר על הבריאות ידועה, בכל שבוע מתפרסם מחקר שמוסיף עוד אספקט… למידע נוסף »

 • אייל גפן: סרט חייו. אחרי ניתוח קיצור קיבה ופחות 70 קילו

  מאת: assia 23/02/15

  השחקן, הבימאי והמפיק אייל גפן בסרט תיעודי, שהכין חברו הטוב, המלווה אותו מרגע ההחלטה לעבור ניתוח קיצור קיבה ועד לקו הסיום "היום אני מבין שהעסק הזה היה מאד לא פשוט, ואולי אפילו מסוכן עד כדי  מחלות קליניות שקשורות בפיצול אישיות, ועוד רגע התפרצה סכרת ואולי איזה אוטם בווריד חשוב שמוביל דם וחמצן למוח, אבל לפני… למידע נוסף »

 • שבץ מוחי ואירועי לב: ניתוח בריאטרי מפחית הסיכון

  מאת: assia 23/02/15

  השמנת יתר היא גורם סיכון מובהק לאירועי לב או שבץ מוחי, אך האם ירידה במשקל יכולה באמת להפחית את הסיכון? ד"ר אסנת רזיאל עם תוצאות מחקר שבדי חדש שבדק את האפקטיביות של ניתוחי הרזיה והסיכון לאירועי לב ושבץ השמנת יתר גורמת להתהוות מחלות נילוות, בין היתר עלייה בלחץ הדם, עלייה ברמות הסוכר בדם וסיכון לסוכרת… למידע נוסף »

 • ניתוח שרוול: הנחיות תזונתיות להמשך

  מאת: assia 23/02/15

  בחודשים הראשונים לאחר ניתוח שרוול המנותח לומד להכיר את גופו בכלל ואת קיבתו בפרט מחדש. הדיאטנית סיגל אלפסה עם מספר דרכים להתמודד עם המציאות החדשה (ולא במקום מפגש אישי עם דיאטנית) בחודשים הראשונים לאחר ניתוח שרוול, המנותח  לומד להכיר את גופו מחדש ואת קיבתו בפרט, ומתמודד עם תחושות חדשות  כמו שובע ורעב, למידה של קצב… למידע נוסף »

 • הקשר בין מחלת השיגדון – גאוט והשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  שכיחות מחלת השיגדון עלתה בעשרים השנים האחרונות, והיא פוגעת כיום בארבעה אחוז מהאמריקנים. ד"ר אסנת רזיאל עם ממצאי מחקר חדש שמצביעים על הקשר בין בעיית השמנה והחמרת המחלה שכיחותה של מחלת השיגדון עלתה בעשרים השנים האחרונות בארה"ב, חלק מהסיבה היא משבר ההשמנה של המדינה והשכיחות הגבוהה יותר של לחץ דם גבוה. מהי מחלת השיגדון? שיגדון,… למידע נוסף »

 • דיאטה דלת פחמימות: יתרונות וחסרונות

  מאת: assia 23/02/15

  דיאטה דלת פחמימות וקלוריות אמנם תהיה יעילה בטווח הקצר, אך לצד התוצאות המהירות שהיא מניבה יש גם חסרונות. אם אתם בדרך לניתוח בריאטרי, כנראה שהרופא שלכם ימליץ לכם על דיאטה מעין זו, בשגרה מומלץ לבחור בדיאטה יעילה ומזינה יותר לטווח הארוך ירידה במשקל בתקופה שלפני ניתוח בריאטרי מפחיתה את הסיבוכים הניתוחיים, את זמן הניתוח, אובדן… למידע נוסף »

 • איך לשבור הרגלים רעים ולעבור להרגלים בריאים

  מאת: assia 23/02/15

  אם כל פעם שאתם פותחים את הטלוויזיה אתם מנשנשים או מסיימים ארוחת צהריים וחייבים משהו מתוק – הכתבה הזו בשבילך. הדיאטנית יפית קסלר טוענת כי ניתן להיפטר מהרגלים רעים ונותנת כמה טיפים שימושיים אם אנו יודעים, שהתנהגות או הרגל מסוים מזיקים לבריאותנו, מדוע אנחנו פשוט לא יכולים להפסיק? רבים מאיתנו סובלים ממשקל עודף שפוגע בבריאותנו,… למידע נוסף »

 • מעקף קיבה או מעקף תריסריון?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש בדק את רמות הוויטמינים לאחר ניתוחים בריאטריים שונים והשווה בין ניתוח מעקף קיבה לעומת מעקף תריסריון. ד"ר דין קרן עם תוצאות המחקר ותובנות אודות הממצאים המרתקים כידוע השימוש בניתוחים בריאטריים כיום מאד נפוץ, מספר האנשים שעברו ניתוחים בריאטריים במדינות המערב נאמד במאות אלפים. הניתוח הבריאטרי מביא לירידה משמעותית במשקל, שיפור במחלות הנילוות להשמנה,… למידע נוסף »

 • הקטנת חזה או ניתוח הרזיה: מה עושים קודם?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר שבדק שביעות רצון בקרב נשים, שעברו ניתוח הקטנת חזה לפני הירידה במשקל, מצא כי הן היו מרוצות מהתוצאות. אבל מה הן המליצו לחברות שלהן, שעמדו לעבור את שני הניתוחים? ירידה דרמטית במשקל גורמת לעודפי עור ורבות משפיעה גם על מראה החזה הנשי. נשאלת השאלה בעבור נשים בעלות משקל יתר, המבקשות לעבור ניתוח הרזיה וניתוח… למידע נוסף »

 • טובת האם והילד: הריון לאחר ניתוח הרזיה

  מאת: assia 23/02/15

  נשים שעוברות ניתוח הרזיה עושות טוב לא רק לעצמן, אלא גם לעובר. ד"ר דין קרן מציג ממצאי מחקר חדש, שבדק את ההשלכות על האם והתינוק: פחות מקרים של אנמיה והקאות, יותר לידות במועד עם משקל יילוד תקין אנשים שמנים סובלים ממחלות נלוות, נשים שמנות סובלות גם מקשיים בכניסה להריון ומהלך הריון ולידה תקינים. מחקרים הראו… למידע נוסף »

 • צליאק: מהי המחלה הזו? מדריך תזונה

  מאת: assia 23/02/15

  מחלת הצליאק (כרסת) היא מחלת מעי דלקתית עם רגישות למוצרים המכילים גלוטן. כיצד מאבחנים, מה אסור לאכול ומה כן מותר לאכול בהיעדר בצק? הדיאטנית יפית קסלר עם כל התשובות והתפריטים
  למידע נוסף »

 • מתיחת בטן

  מאת: assia 23/02/15

  כיצד ניתוח מתיחת בטן והגדלת חזה יכולים לחולל שיפור ניכר באיכות החיים בכלל ובאיכות חיי המין בפרט? … למידע נוסף »

 • ניתוח גיל הזהב: הרזיה ואיכות חיים בגיל הפנסיה

  מאת: assia 23/02/15

  למה רק ברידג' ונסיעה לחו"ל? אנשים בגיל הפנסיה משפרים את איכות החיים שלהם מדי יום, אז למה לא גם בתחום הבריאות? ד"ר דין קרן מציג ממצאים מרתקים על ניתוחי הרזיה והתוצאות המעודדות שלהם בקרב האוכלוסייה המבוגרת אדם, מטבעו, תמיד שואף לאיכות חיים, בכל גיל. גם בגיל השלישי אנשים בעלי משקל עודף יכולים לעשות שינוי לטובה… למידע נוסף »

 • תזונאי ותפקידו בדיאטה: המשקל, המטופל והמאכל

  מאת: assia 23/02/15

  לא קל לשמור על המשקל לאחר ניתוח הרזיה, אבל מי באמת אחראי על האוכל שמכניסים לפה? ד"ר אסנת רזיאל וד"ר דלית וייסמן על הגישה החדשה לגבי תפקידו של תזונאי בדיאטה והאחריות האישית של המטופלים לגבי התפריט והפיתויים הסביבתיים הגישות הנוכחיות בנושא ייעוץ תזונתי במקרים של השמנת יתר מושרשות עמוק בגישה של בחירה אישית. אולם גם… למידע נוסף »

 • פיברומיאלגיה והשמנת יתר: מה הקשר?

  מאת: assia 23/02/15

  פיברומיאלגיה גורמת לכאבים בכל הגוף, עייפות וקשיון שרירים. חולים עם השמנת יתר מפתחים כאבים כרוניים בגוף, חוקרים חיפשו מה הקשר בין שתי המחלות וגם מצאו פיתרון חלקי חולים עם השמנת יתר מפתחים לא אחת כאבים כרוניים בחלקים שונים של הגוף, השומן מתחיל להצטופף בגוף בחללים שליד האיברים הפנימיים, מה שפוגע בזרימת הדם ומפעיל לחץ על… למידע נוסף »

 • מפורסמות מדברות על הקטנת חזה

  מאת: assia 23/02/15

  יותר ויותר נשים מפורסמות בעלות חזה גדול מעדיפות להקטינו ובכך לחסוך מעצמן את הקושי הפיזי ולעיתים גם הנפשי הנגרם להן. קווין לטיפה, דרו ברימור וז'יל זרין כבר הקטינו, טיירה בנקס, ג'סיקה סימפסון וקייטי בנקס בדרך לקביעת תור אחרי שנים רבות בהן כמעט כל הניתוחים הפלסטיים בשדיים בוצעו לצורך הגדלתם, מסתמנת עלייה בפופולריות של ניתוחי הקטנת חזה. על-פי נתוני האגודה… למידע נוסף »

 • לקחת ללב: ויטמין D

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש: ממצאים חדשים מצביעים על הקשר המובהק בין מחסור בוויטמין D והסיכון למחלות לב ותמותה. ד"ר אסנת רזיאל עם כל הפרטים והאבחנות לסידן יש תפקיד חשוב בעצמותינו, אך תפקידו אינו מוגבל לעצמות בלבד. יוני הסידן אחראים על האיתותים והתקשורת בתוך גופנו ועל התנועה על-ידי הפעלת שרירים. ויטמין D מגביר את ספיגת הסידן במערכת העיכול ומקטין… למידע נוסף »

 • שרוול הקיבה צר מדי? נפחו בלון!

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש בדק את רמת השכיחות, מהי הסיבה ואיזה טיפול ניתן לבצע בהיצרויות סימפטומטיות לאחר שרוול קיבה. ד"ר דין קרן עם התשובה המנופחת ניתוח, מכל סוג שהוא, טומן בחובו תופעות לוואי כאלה ואחרות. אחת מתופעות הלוואי של ניתוח שרוול קיבה הן היצרויות סימפטומטיות, כלומר קוטר השרוול צר מדי ויש להרחיבו בכדי לאפשר את תנועת המזון… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי: להפיק את המקסימום מהשרוול

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מציג את החשיבות הרבה של ההכנה לפני ניתוח בריאטרי והמעקב התזונתי לאחריו. המסקנה חד משמעית: מי ששומר על מעקב סדיר בליווי מקצועי מגיע לתוצאות טובות יותר  זה מכבר ידוע כי ניתוח בריאטרי להרזיה מביא לירידה משמעותית במשקל והבראה מהמחלות הנלוות להשמנת יתר. מחקר חדש, שהתפרסם לאחרונה בעיתון הרפואי Obesity Surgery במאמרם של ד"ר… למידע נוסף »

 • מתח ואכילה: עצבים מביאים לי משקל יתר

  מאת: assia 23/02/15

  לא צריך להיות רעב כדי לזלול המבורגר וגביע גלידה, מספיק להיות עצבני עם נטייה להשמנת יתר. ד"ר אסנת רזיאל וד"ר דלית וייסמן מצביעות על הקשר בין מתח וצריכת אוכל מוגזמת שריפת אנרגיה באמצעות פעילות גופנית לא ירדה באירופה ובצפון אמריקה משנות השמונים ועד שנת 2005, אולם שיעור השמנת היתר דווקא כן עלה. חוקרים ביקשו להבין… למידע נוסף »

 • תפוח: מדריך תזונתי ליתרונות הבריאותיים

  מאת: assia 23/02/15

  לא סתם הנחש בחר בתפוח לפתות את חוה בגן העדן, מדובר בפרי בריא מהרבה בחינות. לקראת ראש השנה והחג הרשמי של התפוח בדבש ליקטנו את היתרונות הבולטים של התפוחים
  למידע נוסף »

 • איך יותר נוח לאכול: עם טבעת או שרוול קיבה?

  מאת: assia 23/02/15

  איך יותר נוח לאכול: עם טבעת או שרוול קיבה? חוקרים ערכו השוואה בין ניתוח הצרת קיבה בטבעת מתכווננת לבין ניתוח שרוול קיבה, ומציגים מידע חדש אודות ההבחנות לגבי מדדים של איכות חיים ואיכות האכילה לאחר ניתוח בריאטרי… למידע נוסף »

 • שנה טובה עם דיאטה מוצלחת

  מאת: assia 23/02/15

  לא חייבים לסיים את ימי החג עם עודפי שומן. ההחלטה להתחיל את השנה החדשה עם דיאטה מאוזנת מצויה בצלחתכם. הדיאטנית יפית קסלר מלווה אתכם כל הדרך למטבח ותעזור לכם להתחיל את השנה עם דיאטה נכונה וכלים איך לשמור עליה כל השנה האם גם אתם מוצאים את עצמכם בכל שנה לאחר החגים עם בטן מלאה, תחושת… למידע נוסף »

 • השמנת ילדים: איך למנוע עודף משקל כבר בילדות

  מאת: assia 23/02/15

  ילד שמן יהפוך להיות מבוגר שמן עם מחלות נלוות ובעיות נפשיות. הפסיכותרפיסט אופיר תשובה מציג קווים מנחים ודרכים לטיפול בהשמנת יתר בקרב ילדים. הורים, זה במטבח שלכם! בשלושים השנה האחרונות נראית בעולם המערבי עלייה משמעותית בשכיחות השמנת היתר. ככל הנראה, הדבר קורה בגלל תזונה תעשייתית, המעלה את אחוזי השומן וכן אורח חיים ישבני ללא פעילות… למידע נוסף »

 • ארוחת חג סוכות: איך יוצאים מזה בלי להשמין?

  מאת: assia 23/02/15

  אתם הולכים למסעדה או לקיים את מצוות האושפיזין עם ארוחת חג בסוכה – זהירות! לא אתם הכנתם את האוכל ואין לכם מידע מלא לגבי אופן הכנת האוכל והמרכיבים שבו, מה שיכול לעלות לכם בקלוריות רבות. הדיאטנית יפית קסלר מציגה מבחר דרכים לבחור ולשלוט על מה שכן יכנס לפה ולא יוסיף למשקל תהליך הירידה והשמירה על… למידע נוסף »

 • כולסטרול וספורט

  מאת: assia 23/02/15

  חשיבות הפעילות הגופנית לשמירת רמת כולסטרול תקינה בדם. איך בדיוק ספורט משפר את הערכים של הכולסטרול הטוב? ואיזה אימון הוא האפקטיבי ביותר כדי להילחם בכולסטרול הרע? רמה גבוהה של כולסטרול קשורה ישירות לשכיחות מחלות לב וכלי דם, כמו אי ספיקת לב, התקף לב ושבץ מוחי. הכולסטרול הוא סוג של שומן בעל תפקידים ביולוגיים רבים וחשובים… למידע נוסף »

 • צריכת חלבון אחרי אימון: מדע ומיתוס

  מאת: assia 23/02/15

  הסברה הרווחת בקרב מתאמנים היא כי יש לאכול ארוחת חלבונים מיד בתום הפעילות הגופנית. בכתבה הבאה ננפץ את המיתוס ונדגיש את חשיבות הארוחה היומית הכוללת בבניית גוף בריא החשיבות המוגזמת לחלבון בקרב ספורטאים חובבים ומקצועיים כאחד נחשבת בעולם תזונת הספורט בעיקר מיתוס. חלק גדול מן המתאמנים (והלא מתאמנים) צורכים יותר חלבון ממה שגופם זקוק בפועל…. למידע נוסף »

 • צלחת המזון החדשה: סוף עידן הפירמידות

  מאת: assia 23/02/15

  "פירמידת המזון" מסיימת את תפקידה ואת מקומה תופסת "צלחת המזון" החדשה – עיצוב גרפי רענן, ראש חץ להמלצות תזונה מעודכנות ולקמפיין בריאותי המקודם על ידי הגברת הראשונה, מישל אובאמה "פירמידת המזון" המפורסמת, המלווה אותנו לאורך שני עשורים, ואשר גם אצלנו שימשה בנאמנות גדודים של דיאטניות ומומחים לתזונה –  סיימה את תפקידה ועוברת לה מן העולם…. למידע נוסף »

 • אפקט ההילה של ניתוחי הרזיה

  מאת: assia 23/02/15

  אפקט ההילה הבריאטרי: חוקרים מאוניברסיטת סטנפורד מצאו כי כאשר בן משפחה עובר ניתוח מעקף קיבה – כל בני המשפחה מרוויחים: רמת ה-BMI יורדת אצל כולם, הם מסגלים הרגלי תזונה טובים ומבצעים יותר פעילות גופנית השמנה והרזיה הם עניין חברתי, רבות חוקרים מתחומים שונים בדקו מהי ההשפעה החברתית והסביבתית על אנשים, הסובלים מהשמנת יתר, וכאלה המבצעים… למידע נוסף »

 • החופש הגדול? לא לוותר על תזונה נכונה

  מאת: assia 23/02/15

  שינוי בסדר היום, רביצה מול מסכי הטלוויזיה ופיתויים קולינריים כחטיפים ופיצות עלולים להוביל לעלייה במשקל בימי החופש הגדול. הדיאטנית סיגל אלפסה במבחר טיפים שימושיים כיצד לעבור את החופש הגדול בלי להוסיף גרם מיותר החופש הגדול בפתח וטומן בחובו מספר סוגיות, שיכולות להוביל לעלייה במשקל עד סיום החופשה. היציאה ממסגרת קבועה, שינוי בשעות השינה, רביצה שעות… למידע נוסף »

 • דיכאון וחרדה לא משפיעים לרעה על תוצאות הניתוח הבריאטרי

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מצא כי מצב נפשי של דיכאון וחרדה לא רק שאינו מפריע להשיג תוצאות חיוביות בניתוח הרזיה, אלא אף משתפר הודות לניתוח הבריאטרי אחת הבעיות של אנשים בעלי משקל יתר היא מצבם הנפשי, רבות הם לוקים בדיכאון וחרדה, חלק מתסמינים של תופעות אלו מפריעים לתפקוד היומיומי. חוקרים מאוניברסיטת מישיגן בארצות-הברית, ביקשו לבדוק האם למצב… למידע נוסף »

 • אלכוהוליזם והשמנת יתר: הקשר המשפחתי

  מאת: assia 23/02/15

  הוריך היו מכורים לטיפה המרה? יש לך סיכוי גבוה לסבול מהשמנת יתר. בהתבסס על ממצאים נוירולוגים, שהראו כי התמכרות לסמים והתמכרות לאוכל מפעילים את אותם אזורים במוח, מחקר חדש מציג ממצאים מפתיעים על הקשר המשפחתי, אלכוהוליזם והשמנה האם מאכלים מלוחים, שמנוניים או כאלה המכילים סוכר יכולים להיות ממכרים? זה מכבר מחקרים נוירולוגים הוכיחו כי אכילת… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי מאריך חיים

  מאת: assia 23/02/15

  השמנת יתר חולנית מקצרת חיים, עובדה. ד"ר נאסר סקרן עם הנתונים החדשים שמפרסם איגוד הלב האמריקאי בנושא השמנת יתר חולנית, ההשלכות היומיומיות, המחלות הנלוות ועל הסיכון המוגבר למוות מוקדם. ניתוח בריאטרי בהחלט יכול להוציא את המטופל ממעגל האימה הזה ולהעלות אותו על המסלול לאורח חיים בריא לאורך זמן לאור העלייה במספר הסובלים מהשמנת יתר ומחלות… למידע נוסף »

 • "עברתי ניתוח בריאטרי" זה לא תירוץ

  מאת: assia 23/02/15

  "עברתי ניתוח בריאטרי" זה לא תרוץ – ניתוח בריאטרי אין פירושו שאתם צריכים להימנע מפעילות גופנית. להיפך, מחקר חדש מגלה כי אדם, שעבר ניתוח הרזיה, זקוק לפעילות גופנית מתונה עד נמרצת, היא חיונית עבורו ואף עשויה לשפר את איכות החיים אנשים באשר הם, מחפשים סיבות כאלה ואחרות להתחמק מפעילות גופנית, או לפחות לדחות אותה למועד… למידע נוסף »

 • איך לרזות בלי לעלות שוב במשקל?

  מאת: assia 23/02/15

  איך לרזות וגם לשמור על המשקל? ירדתם במשקל, רכשתם מלתחה חדשה וקיבלתם מחמאות. מה לעשות כדי שבעוד שנה לא תתעוררו ותמצאו שעליתם במשקל ובמידת המכנסיים? הדיאטנית יפית קסלר מציעה שקודם כל תתחילו עם שינה טובה בטמפרטורת חדר מתאימה, תשימו לב לתאורה, תרבות הבילוי ותעשו התעמלות, משם כבר הכל יסתדר מאליו. רוצים לדעת איך לרזות? מה… למידע נוסף »

 • התמכרות והשמנה: למה אנשים מכורים לאוכל?

  מאת: assia 23/02/15

  יש אנשים המכורים לסמים ויש כאלה המכורים למזון. מחקר חדש מציג ממצאים חדשים אודות התופעה המשמינה, בין היתר, עכשיו אפשר לומר בוודאות כי ככל שהאוכל טעים יותר כך האדם המכור מתקשה לעמוד בפיתוי אף על פי שנמצאו זה מכבר הקבלות בין התפקוד העצבי לבין השמנת יתר והתמכרות לסמים, למיטב ידיעתנו לא קיימים מחקרים שבדקו את… למידע נוסף »

 • חדש בצוות מלב"י: ד"ר דין קרן

  מאת: assia 23/02/15

  אנו שמחים על הצטרפותו של מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה, ד"ר דין קרן, לצוות המקצועי של מלב"י. ד"ר דין קרן הינו רופא בכיר במכון הגסטרו במרכז הרפואי בני-ציון, מומחה בגסטרואנטרולוגיה (מחלות דרכי עיכול), תזונה ורפואה פנימית. תחומי פעילותו העיקרית הינם אנדוסקופיה פולשנית ותזונה מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של מלב"י, המרכז לטיפול בהשמנת יתר, מבית אסיא מדיקל. בוגר בית הספר… למידע נוסף »

 • אי סבילות ללקטוז: כל מה שרצית לדעת. מדריך תזונתי

  מאת: assia 23/02/15

  אי סבילות ללקטוז היא למעשה חוסר באנזים הקרוי לקטאז, שתפקידו לפרק מוצרי חלב. האם נולדים עם התסמונת, איך היא נגרמת, מה הסיכונים וכיצד מתמודדים איתה? הדיאטנית סיגל אלפסה עם כל התשובות והמלצות תזונתיות לגבי צריכת מוצרי חלב תופעת אי סבילות ללקטוז מאופיינת בחסר של אנזים הקרוי לקטאז. אנזים זה תפקידו לפרק את סוכר החלב לקטוז… למידע נוסף »

 • תפקוד מיני עולה כשהמשקל יורד: מחקר

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר מעמיק בדק ומצא כי ירידה במשקל משפרת תפקוד מיני בגברים חולי סוכרת הסובלים מהשמנה. לא רק הגזרה חוזרת לעצמה, גם הזקפה, החשק המיני, האיזון ההורמונלי ומתן השתן חוזרים לעצמם. אז למי יש חשק לדיאטה סקסית? הקשר בין תפקוד מיני והשמנה בגברים הוא קשר ידוע ומוכר ברפואה, ואולי מוכר בעיקר לגברים הסובלים מעודף משקל. מבחינה… למידע נוסף »

 • די לנשנוש: 6 טיפים להפסקת נשנושים

  מאת: assia 23/02/15

  יישור העוגה, סיום האוכל מהצלחת של הילד וזלילה בלי הכרה בשעת לחץ הם רק חלק מהוספת קלוריות רבות ומיותרות לגוף, או במילים אחרות – מתכון להשמנה בטוחה. הדיאטנית יפית קסלר עם שישה טיפים להפסקת נשנושים בהיסח הדעת ולשיפור החיים התזונתיים בכלל מרבית האנשים אינם מודעים לכך כי אכילת נשנושים בהיסח הדעת היא הרגל הפוגע בתהליך הירידה… למידע נוסף »

 • עשרה כללים לשמירת בריאות הילדים

  מאת: assia 23/02/15

  חינוך לתזונה נבונה, הגבלת זמן מדיה ודוגמה אישית הם רק חלק מעשרת הכללים להתמודדות ומניעה של השמנת יתר בקרב הילדים שלכם אכילת יתר ואורח חיים מבוסס ישיבה ללא פעילות גופנית הם הגורמים העיקריים להשמנה בקרב ילדים. הדיאטנית ליטל לופו מציעה עשר דרכים להתמודדות עם התופעה ועצות למניעת השמנה של האוכלוסייה הצעירה. 1. קנייה נבונה קראו… למידע נוסף »

 • התמכרות לאוכל: אמת או שקר?

  מאת: assia 23/02/15

  המחקר המודרני מוצא קשר בין תסמיני ההתמכרות לסמים לבין אלה של תופעת התמכרות לאוכל. מהם אותם תסמינים, איך ניתן לזהות התמכרות וכמה מכל זה באמת נכון או רק השערה מלומדת של החוקרים הממצאים האחרונים במחקר המודרני מחזקים את האפשרות כי קיימת תופעת התמכרות לאוכל, הכוונה לתשוקה כרונית לאוכל ואכילת יתר כפייתית המובילות להשמנת יתר. בדיקת… למידע נוסף »

 • על האש: חוגגים בלי להגזים

  מאת: assia 23/02/15

  רגע אחרי יום העצמאות ורגע לפני ל"ג בעומר נפתחת רשמית עונת המנגלים. סיגל אלפסה, דיאטנית מלב"י, עם טיפים לעונה: איך להתכונן למנגל, אילו בשרים מומלץ לקנות ואיך לעבור את האירוע בלי הרבה קלוריות מיותרות על האש ביום העצמאות ובל"ג בעומר מרבים באכילת בשרים על האש. כיצד אם כן נימנע מהעמסת קלוריות מיותרות? בשר בקר. בשנים… למידע נוסף »

 • למה טיפול קוגניטיבי-התנהגותי בעודף משקל?

  מאת: assia 23/02/15

  בטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי המטפל והמטופל הם צוות שעובד יחד. המטרה היא ללמוד להתמקד בהווה ובפתרון לבעיות, להניח מטרות ויעדים שניתן לעמוד בהם, לשנות דפוסי חשיבה לא-יעילים, ולהתמודד עם רגשות שליליים באחת העונות האחרונות של "לרדת בגדול" האמריקאית, שקל אחד המשתתפים 171 ק"ג וגובהו 180 ס"מ. זה לא היה שונה מרוב המשתתפים בתוכנית, המיוחד באיש הזה הוא… למידע נוסף »

 • אפליה תעסוקתית והשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  מחקרים וסקרים רבים שנערכו בנושא אפליה תעסוקתית מאוששים את החשד שחברות וארגונים נוטים להעסיק פחות אנשים שסובלים מעודף משקל ומגבילים אפשרויות קידום מקצועי, אף על פי שביצועיהם המקצועיים לא נופלים מעמיתיהם הרזים השמנת יתר חולנית פוגעת בבריאות, מקצרת את תוחלת החיים ומשפיעה לרעה על איכות החיים. מגיפת ההשמנה בעולם המערבי הגיעה לממדים משמעותיים ביותר וכיום… למידע נוסף »

 • המבקר: ישראל ברשימת עשר המובילות בשיעורי ההשמנה

  מאת: assia 23/02/15

  מכת מדינה: קרוב למחצית מבני 64-18 וכרבע מתלמידי א' עד ט' סובלים מתופעות ההשמנה ועודף משקל. אלה רק מקצת הנורות האדומות שנדלקות לאחר עיון בדו"ח מבקר המדינה. החמורה מכולן היא שההתמודדות עם הבעיה רחוקה מלהשביע רצון על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי מהשנים 2008-2007 – ישראל נמצאת בין עשר המדינות המובילות בעולם, שבהן חל הגידול… למידע נוסף »

 • לראשונה במחקר: ניתוחי הרזיה משפרים רמת טסטוסטרון

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר בלגי מצא כי ניתוחי הרזיה פותרים בעיות חוסר טסטוסטרון בגברים הסובלים מעודף משקל; בתוך שנה הרמה חוזרת למצב תקין, החשק המיני עולה וכך גם הזקפה גברים הסובלים מעודף משקל נמצאים בקבוצת סיכון להיות בעלי חוסר טסטוסטרון, הורמון המין הגברי העיקרי. חוסר טסטוסטרון עלול לגרום להשלכות משמעותיות, בין השאר ירידה בחשק המיני, פגיעה בזקפה, עייפות,… למידע נוסף »

 • פעילות בטבע: חמש דקות של "זמן ירוק" משפרים בריאות

  מאת: assia 23/02/15

  עכשיו יש הוכחה מדעית למה שידענו מזמן: יש קשר חיובי בין פעילות בטבע ושהייה באוויר הצח לבין בריאות הגוף והנפש שלנו. מה שלא ידענו הוא שיספיקו לכך חמש דקות של פעילות יומית, ורצוי ליד מאגר מים אמצע יוני, הקיץ כבר כאן. למי שמורגל בשגרת אימונים יומית בחדר כושר או באולמות סגורים, זה הזמן לשנות הרגלים… למידע נוסף »

 • חדש על שולחן הניתוחים: ניתוח קיפול קיבה

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר שערכו חוקרים במרפאת קליבלנד הראה כי ניתוח קיפול קיבה של המטופל ותפירתה הראו ירידה במשקל. ד"ר אסנת רזיאל עם כל הפרטים על איך זה עובד בפועל, היתרונות ותוצאות מחקר בנושא חוקרים במרפאת קליבלנד בארצות הברית מביאים בשורה חדשה לעולם הניתוחים הבריאטריים, לאחר מחקר ממושך הם חקרו ומצאו כי ניתוח קיפול קיבה בהחלט עשוי לטפל… למידע נוסף »

 • דיאטת DASH: הדיאטה המוצלחת ביותר

  מאת: assia 23/02/15

  20 דיאטות פופולריות נבחנו על-ידי טובי אנשי המקצוע, שדרגו אותן לפי הדיאטה היעילה ביותר לאורך זמן לירידה במשקל, דיאטת DASH מככבת במקום הראשון, הדיאטה של שומרי משקל דורגה כתוכנית הדיאטה המסחרית הטובה ביותר קבוצה של 22 מומחים, בהם תזונאים, דיאטנים, קרדיולוגים ורופאי סוכרת בחנו את 20 הדיאטות הכי פופולריות, שקיימות כעת בשוק האמריקאי ונתנו לכל… למידע נוסף »

 • מעקף קיבה יעיל לאורך שנים לריפוי סוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מראה תוצאות ארוכות טווח: מחלת הסוכרת יכולה להעלם אצל 90% ממנותחי מעקף קיבה תוך שנה, וכ-60% מהמנותחים לאחר ניתוח מעקף קיבה נותרו ללא סוכרת במעקב ארוך של 5-16 שנים הרקע למחקר חוקרים ב- Virginia Commonwealth University ערכו ניתוח רטרוספקטיבי במסגרתו בדקו 177 אנשים עם השמנת יתר חולנית וסוכרת סוג 2, שעברו ניתוח מעקף… למידע נוסף »

 • דיאטה עשירה בחלבונים עם מדד גליקמי נמוך: הפתרון לחידת ההשמנה

  מאת: assia 23/02/15

  המחקר הגדול בעולם בנושא דיאטות נחשף: חוקרים דנים ערכו מחקר השוואתי לבחינת ההמלצות התזונתיות הרשמיות באירופה ולהבנת חשיבות החלבונים והפחמימות בוויסות התיאבון. המחקר נערך בקרב 772 משפחות, והחוקרים חזרו עם תובנות לגבי השאלה איזו דיאטה המומלצת עבור מבוגרים וילדים חוקרים מהפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת קופנהגן חשפו את תוצאותיו של המחקר הגדול ביותר בעולם, שנערך בנושא… למידע נוסף »

 • אכילת יתר: התמכרות או הישרדות?

  מאת: assia 23/02/15

  אכילת יתר: חוקרים בדקו את הקשר בין אכילה, שלא לצורך הישרדות, לבין התמכרות פיזית, ומצאו כי לפחות אצל עכברי מעבדה, באין מזון זמין בידם, חיפשו אחר הרואין. האם זה נכון גם לגבי בני אדם? בחגים ובערבי שבת אנו מרבים לאכול, מעבר לארוחות שבשגרה: יש מאכלים מיוחדים ובשפע, חלות, עוגות, קינוחים וממתקים לרוב. אם אתם מתקשים… למידע נוסף »

 • דו"ח ההשמנה: 1.5 מיליארד אנשים בעולם סובלים ממשקל עודף

  מאת: assia 23/02/15

  ארגון הבריאות העולמי בדק נתונים מ-199 מדינות ב-30 השנה האחרונות ומציג נתונים מדאיגים: מגמת ההשמנה בעולם הוכפלה, אחד מכל 10 מבוגרים סובל מהשמנת יתר ונשים נמצאות בקבוצת סיכון גבוהה יותר. וגם לישראלים יש מקום (לא) מכובד ברשימה המחקר ארגון הבריאות העולמי ערך מחקר סטטיסטי אודות מימדי ההשמנה בקרב 199 מדינות ברחבי העולם לאורך שלושים השנה… למידע נוסף »

 • הקשר בין השמנת יתר וחוסר ויטמין D

  מאת: assia 23/02/15

  חוקרים טוענים כי אנשים שמנים זקוקים, ככל הנראה, לתוספת ויטמין D בתזונתם, וזאת משום שוויטמין D מתפזר בשומן ורמתו בדם נמוכה מחקר חדש מוסיף לראיות הקיימות הקושרות בין השמנת יתר לבין רמות נמוכות של ויטמין D. ממצא זה יכול לעזור ולהסביר מדוע הקילוגרמים העודפים מגבירים את הסיכון לחלות במגוון רחב של מחלות. לפי המחקר, גופם… למידע נוסף »

 • משלוח מנות בריא ודל-קלוריות לפורים

  מאת: assia 23/02/15

  מנהג משלוח המנות טומן בחובו קלוריות רבות. הדיאטנית סיגל אלפסה מציגה מספר רעיונות איך להכין משלוח מנות בריא יותר, איזה מילוי מומלץ לאוזן המן ואיך אפשר לחסוך בקלוריות בלי לגרוע מהנאת הילדים "משנכנס אדר מרבים בשמחה" ואנו עומדים בפתח חג הפורים, או כמו שהוא מכונה בשנים האחרונות בפי הילדים – חג הממתקים. מי מאיתנו לא… למידע נוסף »

 • דימוי הגוף החדש: שמן וטוב לו

  מאת: assia 23/02/15

  לרופאים מעולם לא היה קל לגרום למטופלים שמנים לרדת במשקל, אבל עכשיו הם עלולים להיתקל במאבק קשה עוד יותר משחשבו: נשים וגברים רבים, הסובלים מהשמנת יתר קלינית, חושבים שמשקלם תקין ומרוצים מהדימוי העצמי שלהם. תוצאות מחקר בהכחשה בימים בהם מעצבי העל נלחמים בהוספת מספר קילוגרמים למודל היופי בעולם האופנה, ותעשיית הג'אנק פוד עושה פרסומות להמבורגר… למידע נוסף »

 • אכילה מתגמלת: לאכול, להתענג, להשמין

  מאת: assia 23/02/15

  אכילה היא תוצאה לא רק של צורך פיזי באנרגיה, היא נובעת מאהבת האוכל, סיפוק מידי ומערכת תגמול, שמתעלמת מסוגיית ויסות משקל הגוף. הבנה זו עוזרת בטיפול עתידי של מניעת אכילת יתר ועלייה במשקל, במיוחד למי שעבר ניתוח הרזיה טיפולים עתידיים באכילת יתר ובהשמנת יתר יכללו, ככל הנראה, תרופות כגון נוגדי גרלין (הורמון הרעב), שיפריעו למנגנון… למידע נוסף »

 • מצה וקניידעלך: לפסוח על הקלוריות

  מאת: assia 23/02/15

  לא חייבים לסיים את חג המצות, הקניידעלך והלטקס עם עודף משקל. הדיאטנית סיגל אלפסה בשלל עצות מעשיות לימי חג הפסח, שיעזרו לכם לעבור את החג במינימום קלוריות מצה, לטקס וקניידלעך הם לא המאכלים הכי דיאטטיים, בלשון המעטה, אבל אי אשר להעביר את שמונת ימי הפסח בלי לגלגל אותם על הלשון ברוב מסורתיות. גם ארוחת ליל… למידע נוסף »

 • ניתוח לעיצוב זרועות: בזרוע נטויה וחטובה

  מאת: assia 23/02/15

  הטרנד האמריקאי נוחת בישראל: ניתוח לעיצוב זרועות. מעתה אימרו שלום ל"כנפי העטלף" ואמצו לכם זרועות חטובות. בקיץ הבא הולכים עם גופיה בידיים מורמות אחד הניתוחים אשר הפכו פופולריים בשנים האחרונות הוא ניתוח לעיצוב זרועות. על פי נתוני האיגוד האמריקאי לכירורגיה אסתטית, שכיחות ניתוח זה עלתה ב-4,000 אחוז בעשור האחרון. ניתוח זה נותן פתרון לנשים וגברים,… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי מונע מחלות הנילוות להשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  איך שלא תהפכו את הדברים – ניתוח בריאטרי לטיפול בהשמנת יתר הוא הפתרון האידיאלי. ד"ר נאסר סקרן, מומחה לכירורגיה כללית לפרוסקופית ובריאטרית במלב"י, מתריע כי אנשים שמנים נוטים לזלזל בבדיקות הרפואיות, וטוען כי הסכנות הבריאותיות כתוצאה מהשמנת יתר עולות על אלה של ניתוח בריאטרי מדי שנה גדל מעגל ההשמנה בישראל בשני אחוזים. כיום, כאשר הרפואה… למידע נוסף »

 • מדד גליקמי: מה זה?

  מאת: assia 23/02/15

  כל מה שרצית לדעת על דיאטת ההשפעה הגליקמית, איך היא משפיעה על רמות הסוכר בדם, כיצד היא משפיעה על תחושת הרעב והחשק שלנו לאכול מתוקים, וגם איך כדאי לאזן בין כל המרכיבים במסגרת חמש הארוחות המומלצות ביום את דיאטת ההשפעה הגליקמית, המבוססת על המדד הגליקמי, המציא ופרסם ריק גלופ באירופה. הדיאטה מבוססת על האינדקס הגליקמי,… למידע נוסף »

 • פחות סיכונים בניתוח מעקף קיבה

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש: שימוש בסיכות מכלב קטנות יותר הפחית בצורה משמעותית את הסיכונים לדימומים ודליפות לאחר ניתוח מעקף קיבה רקע למחקר הסיכונים הבולטים של ניתוח מעקף קיבה הם דליפות, היצרויות ודימום מנקודת ההשקה (אנסטומוזה), העלולים לגרום לשיעורי תחלואה ומוות גבוהים. עד היום, במסגרת הניתוח הסטנדרטי עם המכלב המעגלי (Circular Stapler) נעשה שימוש ב-25 מ"מ עם גובה… למידע נוסף »

 • בקרוב ניתוח טבעת לבעלי BMI 30

  מאת: assia 23/02/15

  עידן חדש ומרזה נפתח: הוועדה המייעצת של ארגון הבריאות האמריקאי אישרה ברוב קולות ביצוע ניתוחי הרזיה מסוג ניתוח טבעת ל"שמנמנים" בלבד, בעלי BMI 30 הוועדה המייעצת של ארגון הבריאות האמריקני (FDA) המליצה לעדכן את הקריטריונים להתאמה לניתוחים בריאטריים. בשנת 1991 הארגון קבע כי הניתוח מתאים לבעלי BMI 35 ומעלה עם תחלואה נלווית, או לבעלי BMI… למידע נוסף »

 • יתרונותיו הבריאותיים של השקד

  מאת: assia 23/02/15

  ט"ו בשבט זו הזדמנות נהדרת להסתער על הפירות היבשים, והשקדים בראשם. בכתבה שלפניכם כל מה שרציתם לדעת על סגולותיו של השקד: מקור תזונתי חשוב כתוסף אנרגיה, מסייע לבניית עצמות ומסייע בירידה במשקל – החטיף הטבעי המוביל של העונה
  למידע נוסף »

 • ניתוחים בריאטרים בגיל השלישי

  מאת: assia 23/02/15

  ניתוחים בריאטרים משפרים איכות חיים, אז למה לוותר על זה בגיל 60 פלוס? הפסיכותרפיסט אופיר תשובה חותך עניינים וטוען, שעם ההכנה המתאימה, כל אדם ובכל גיל זכאי לשפר את בריאותו ורווחת חייו ככל שמדע הרפואה מתפתח, אנשים חיים יותר שנים, כך שגם מתרבים המבוגרים הסובלים מהשמנת יתר חולנית. בעשרים השנה האחרונות, שיעור השמנת היתר בעולם המערבי… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי משפר נתוני כולסטרול בדם

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מראה כי ניתוח מעקף קיבה עשוי לנרמל את רמות הכולסטרול בתוך שישה חודשים, ולהרחיק את הכולסטרול הגבוה למשך שש שנים לפחות ניתוח מעקף קיבה יכול לסייע בהפחתת רמת כולסטרול ולשפר את היחס בין סך-כל הכולסטרול בדם לבין הכולסטרול הטוב (HDL). כך לפי מחקר חדש, שהוצג בכינוס השנתי ה-27 של ההתאחדות האמריקנית לניתוחים מטבוליים… למידע נוסף »

 • ניתוח הרזייה: גם המדינה מרוויחה

  מאת: assia 23/02/15

  בכל ניתוח בריאטרי יש שני נהנים מרכזיים: המטופל עצמו שחש שיפור ניכר בבריאותו ואיכות חייו לאחר הניתוח, והמדינה שמוציאה פחות כסף על כל חולה, הסובל מהשמנת יתר וסוכרת מסוג 2 לניתוחי הרזיה יש השלכות רבות על בריאות הציבור, הן בפן האישי והן בפן הציבורי, חולים עם סוכרת מסוג 2 שעוברים ניתוחים בריאטריים נוטים ליטול פחות… למידע נוסף »

 • מאיר בעל הנס: ניתוח שרוול

  מאת: assia 23/02/15

  בגיל 36 הוא הרגיש שהאוכל השתלט על חייו והחליט לשים לזה סוף. תשעה חודשים אחרי ניתוח שרוול בריאטרי הוא כבר רשם 45 קילו פחות. סיפורו של מאיר אנג'י, רופא שיניים במקצועו, שעשה שינוי באורח החיים ותומך ב"משורוולים" אחרים "תמיד הייתי שמן או לפחות ככה חשבתי על עצמי, מה שבטוח הוא שבכל פעם המשקל עלה ועלה… למידע נוסף »

 • שמן כן, שמן לא

  מאת: assia 23/02/15

  לא חייבים להשמין בגלל נס כד השמן. הדיאטנית סיגל אלפסה סוקרת את התכונות הבולטות של השמן לטובת מטגני הסופגניות והלביבות, ומציגה מספר עצות שימושיות כיצד לעבור את חג החנוכה בלי להוסיף למשקל 400 קלוריות לסופגנייה בחג החנוכה, אנו נוהגים להרבות באכילת מזונות מטוגנים כחלק מהמסורת של לזכור ולא לשכוח את נס כד השמן. אבל, לפני… למידע נוסף »

 • אימפוטנציה והשמנת יתר: גברים שמנים מאבדים את החשק המיני

  מאת: assia 23/02/15

  אימפוטנציה, התגברות פעילות ההורמון הנשי ותחושת חוסר אונים מול נשים הן רק חלק מהתופעות, שיכולות להופיע בקרב גברים שמנים. מה עושים? יורדים במשקל, מרגישים מלאי ביטחון עצמי ומחזירים את האטרקטיביות לזוגיות השמנה חולנית הופכת את בעליה לעבד לה, הגבר השמן לא יכול להנות מחייו ומהיחסים האינטימיים עם בת-הזוג. ההשמנה היא לא רק מחלה כרונית וקשה… למידע נוסף »

 • ניתוח טבעת יכול לרפא סוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  המחקר הארוך ביותר שבדק השפעת ניתוח הטבעת על טיפול נגד סוכרת מציג תוצאות מעודדות: חמש שנים של הפוגה בסוכרת מסוג 2 או שיפור במחלה ב- 83% מהמטופלים, ירידה במשקל וירידה בהמוגלובין מסוכרר מטופלים, הסובלים מהשמנת יתר חולנית ועוברים ניתוח לפרוסקופי להצרת קיבה עם טבעת מתכווננת, יכולים לצפות לירידה יציבה במשקל, לשיפור או נסיגה בסוכרת מסוג… למידע נוסף »

 • ראש השנה: איך להישאר רזים אחרי החגים? המדריך למנותח הבריאטרי

  מאת: assia 23/02/15

  ראש השנה והחגים שאחריו עמוסים בארוחות משפחתיות, ועל כן עתירי קלוריות. כיצד נכבד את מסורת החג, נתרענן מהתפריט השגרתי ולא נוסיף קילוגרמים מיותרים? דיאטנית מלב"י, סיגל אלפסה, מדריכה את המנותחים הבריאטריים כיצד ללעוס בתבונה בחגים לכבוד החגים המתקרבים הכנו עבורכם מספר הנחיות חשובות: 8 טיפים לאכילה נכונה בארוחת ראש השנה: שתייה: הקפידו לשתות חצי שעה… למידע נוסף »

 • ניתוח שרוול- שמחה גניאר: "שינויים של שמחה"

  מאת: assia 23/02/15

  כך מסכמת שמחה גניאר את המסע הפיזי והנפשי שעברה בשנתיים האחרונות. היא סגרה את הצהרון בו עבדה והתמסרה לבריאותה שלה, עברה ניתוח שרוול בריאטרי והשילה 50 קילו בסופו של תהליך, אותו היא מכנה בהומור "חופשת לידה". שמחה למדה טכניקה חדשה לחיים ועשתה הסבת מקצוע למאמנת אישית: "אני רוצה לעזור לאנשים לעשות שינויים לטובה בחיים שלהם"… למידע נוסף »

 • בחזרה לבית הספר: ארוחת בוקר מזינה לילדים

  מאת: assia 23/02/15

  מה צריכה לכלול ארוחת בוקר מזינה לילדים לקראת יום לימודים מפרך? אלו מאכלים כדאי לשים בתיק האוכל? עם פתיחת שנת הלימודים הקרובה
  למידע נוסף »

 • ניתוח הרזיה בשני בני משפחה יעיל יותר

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מראה כי כאשר שני בני משפחה עוברים ניתוח לקיצור קיבה ביחד, גדלה הצלחתם: הם מפחיתים יותר במשקל ושומרים על התוצאות לאורך זמן. המומחים ממליצים חד משמעית – ניתוח בשניים, ועדיף שני אחים מחקר חדש מצא כי כאשר שני אנשים מאותה משפחה, למשל בעל ואשה, הורה וילד או שני אחים, עוברים יחד ניתוח לקיצור… למידע נוסף »

 • ירקות עלים, אספרגוס וארטישוק נלחמים בהשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מלמד כי ניתן להיאבק בהשמנת יתר וסוכרת באמצעות ירקות עשירים בסיבים ועלים ירוקים, כגון ארטישוק ירושלמי, שום, ברוקולי וכרוב ניצנים שאלת המחקר, שעמדה בפני קבוצת חוקרים שביקשו לבדוק את הקשר בין אכילת ירקות לבין מחלת הסוכרת, הייתה מדוע מזונות עשירים בסיבים לא רק מדכאים את התיאבון, אלא גם משפיעים על היכולת לווסת את… למידע נוסף »

 • הפרעות אכילה: השמנת יתר ואכילת יתר אינן מחלות פסיכיאטריות

  מאת: assia 23/02/15

  אכילה בולמוסית כן, השמנת יתר אולי בשלב מאוחר יותר. קבלו הצצה לקטגוריית הפרעות אכילה במהדורה החדשה של המדריך הדיאגנוסטי של מחלות הנפש המעודכן, ולקריטריונים החדשים של הפרעות אכילה בקרב ילדים, אנורקסיה ובולמיה השמנת יתר ואכילת יתר לא ייכללו במהדורה החדשה של ה DSM-5, המדריך הדיאגנוסטי של מחלות הנפש, אבל אכילה בולמוסית (Binge Eating) תהפוך לאבחנה פסיכיאטרית רשמית…. למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי: איכות האכילה

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש בדק את איכות האכילה של מטופלים, שעברו ניתוחים בריאטריים מסוגים שונים לאורך זמן, והמסקנה: ככל שעובר הזמן, כך הסבילות והיכולת לאכול ולהנות עולה, במיוחד אם מדובר במטופל צעיר המחקר מטרת המחקר הייתה להעריך את השפעת סוג הניתוח הבריאטרי, את המאפיינים ההתחלתיים הפיזיים של המטופלים, את המאפיינים במהלך המעקב ואת השפעת הזמן שחלף לאחר… למידע נוסף »

 • פעילות גופנית או דיאטה? נוסחת הפלא לירידה במשקל

  מאת: assia 23/02/15

  פעילות גופנית? דיאטה? לא, אין לנו תשובה חד משמעית, אבל הסברים אפשריים הגורמים לסיבות לעלייה במשקל, כמו גם להורדה במשקל, יש לנו בשפע. לאיזה מהם אתם מתחברים? אה, ויש גם נוסחה לירידה במשקל: לאכול פחות ולזוז יותר מדובר בשאלה מורכבת, שקשה לענות עליה תשובה מלאה, כי למדע עצמו אין תשובה מלאה בנושא זה. אין לנו עדיין… למידע נוסף »

 • איך לשמור על המשקל לאחר ניתוח בריאטרי

  מאת: assia 20/08/19

  איך לשמור על המשקל החדש? שינוי באורח החיים, בתזונה, קבלת תמיכה אישית וקבוצתית ועשרים דקות ביום של פעילות גופנית הם המפתחות להצלחה ולשימור ההישגים של הניתוח הבריאטרי כרבע מיליון בני אדם בארצות הברית וכ- 8,000 בני אדם בישראל יעברו ניתוח הרזיה השנה לטיפול בהשמנת יתר חולנית. למרות היעילות הרבה של ניתוחי קיצור קיבה לא כל… למידע נוסף »

 • לשקול מחדש: שליטה עצמית – אישיות או מיומנות?

  מאת: assia 23/02/15

  כיצד אפשר לאמן את עצמנו לשלוט בכמויות האוכל שאנו מכניסים לגוף, האם שליטה עצמית היא תכונה מולדת או נרכשת ומה קורה אם לא עמדנו בפני עוגת גבינה? המושג שליטה עצמית הוא מושג ששומעים עליו בכל חוג עממי להרזיה. כבר מילדות אנחנו שומעים שעלינו לשלוט בעצמנו ולא להרביץ גם כשאנחנו מאד כועסים או נעלבים. אנו נוטים… למידע נוסף »

 • אכילה נהנתנית: איך נגמלים ממנה?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש: רעב נהנתני מתגבר בעיקר בקרב אנשים בעלי עודף משקל קיצוני ופוחת לאחר ניתוח מעקף קיבה. כל מה שרציתם לדעת על אכילה נהנתנית ואיך נגמלים ממנה אחת ולתמיד מהי אכילה נהנתנית? אכילה נהנתנית היא למעשה התגברות הרעב ללא צורך ממשי באנרגיה חיונית לגוף. קרי, הדחף לאכול מזונות ערבים לחיך בלי כל סיבה אמיתית, דבר… למידע נוסף »

 • השמנה בישראל: צמיחה של 2% בשנה

  מאת: assia 23/02/15

  במקביל לצמיחתה הגדלה ועולה של כמות השמנים בישראל, שוק הדיאטות המקומי גם מתעצם ומגלגל 154 מיליון שקל בשנה. מחקר חדש בדק סוגיות כלכליות ואחרות הנוגעות לנושאי השמנה ודיאטה בארץ שוק הדיאטות המקומי, המגלגל לאורך העשור האחרון 154 מיליון שקלים בממוצע לשנה, צומח בקצב של 8 אחוזים מידי שנה. נתונים אלה עולים מתוך עבודת התזה של… למידע נוסף »

 • ניתוח הרזיה יעיל לשיפור תפקוד מיני אצל נשים

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש – בנוסף לתפקידו העיקרי של הניתוח הבריאטרי בסיוע להורדת משקל, נמצא כי הניתוח עשוי להועיל גם בשיפור של תפקוד מיני אצל נשים חוקרים בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת בראון בוושינגטון ביקשו לבדוק השפעה אפשרית של ניתוחים בריאטריים על תפקוד מיני אצל נשים. במסגרת המחקר נבדקו 54 נשים פעילות מינית, בעלות אינדקס מסת הגוף… למידע נוסף »

 • מלח: המחלוקת על הכמויות

  מאת: assia 23/02/15

  מלח נמצא בכמויות גדולות באוכל התעשייתי, כי הוא תורם לשיפור הטעם. ארגון הבריאות העולמי מתריע מפני הגזמה ומציע לפקח על כמויות המלח כדי לשמור על בריאות הציבור. על דבר אחד אין ויכוח: הגוף שלנו זקוק למלח בשביל להתקיים, השאלה כמה? מלח שולחן, מלח בישול, מלח ים,  אורגני,  דק, גס, גבישי, מלח עם עשבי תיבול, מלח… למידע נוסף »

 • עוני והשמנה: תלוש השכר והשפעתו על המשקל העודף

  מאת: assia 23/02/15

  עכשיו זה כבר מוכח מחקרית: השמנת יתר נפוצה יותר בקרב קבוצות חלשות באוכלוסייה. לא רק בשל עומק הכיס המגביל את האפשרויות, אלא מכיוון שבמצב של עוני ומחסור כלכלי נוטים לבחירות תזונתיות 'לא בריאות', שאינן קשורות בהכרח לכסף מי שאין לו מספיק כסף לרכישת מזון לא בהכרח צפוי לסבול מגוף שדוף. ככל שהדבר עשוי להישמע פרדוקסלי,… למידע נוסף »

 • יתרונות הניתוח הבריאטרי אצל מתבגרים

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מציג שיפור בנתוני בריאות הלב של מתבגרים שעברו ניתוח בריאטרי וגם בשמירה על משקל קבוע לאחר הירידה המשמעותית שלאחר הניתוח. התאחדות רופאי הלב בארה"ב בעד "חצי שנה לאחר שעברו ניתוח בריאטרי, כבר נצפו אצל מתבגרים שינויים חיוביים במבנה הלב, ויתרונות אלה נמשכו במעקב של שנתיים", כך אמרו חוקרים בכנס המדעי של התאחדות רופאי… למידע נוסף »

 • לנשים שמנות יש יותר בריחת שתן

  מאת: assia 23/02/15

  בריחת שתן בנשים הינה תופעה שכיחה, במיוחד בקרב נשים עם משקל עודף. האורולוג מסביר כיצד ניתן לסייע לנשים בטיפול ולשפר את איכות החיים אי נקיטת שתן הינה דליפת שתן לא רצונית. באנגלית – Urinary Incontinence. קיימים מספר כינויים לתופעה כגון: "אובדן שליטה", "בריחת שתן" "ודליפת שתן". בעיות שליטה בשלפוחית יכולות להתלוות לסימפטומים שונים כגון דחיפות… למידע נוסף »

 • הקשר בין סוכרת והשמנת יתר חולנית

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר: 20% מחולי סוכרת מסוג 2 סובלים מהשמנת יתר חולנית, כלומר, משקלם גבוה ב-45 ק"ג מהממוצע חוקרים מהמרכז הרפואי באוניברסיטת לויולה ליד שיקאגו מדווחים כי 20.7 אחוזים מכל המבוגרים האמריקנים, הסובלים מסוכרת מסוג 2 סובלים גם מהשמנה חולנית, משמע הם בעלי משקל יתר של 45 ק"ג או יותר. המחקר החדש מתפרסם בבטאון הרפואי Journal of… למידע נוסף »

 • פיברומיאלגיה: השמנת יתר מגבירה את הסיכון ללקות בה

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר: שמירה על משקל גוף תקין ופעילות גופנית סדירה חשובים להפחתת הסיכון לחלות בתסמונת פיברומיאלגיה, הגורמת לתשישות וכאב ידוע זה מכבר כי אורח חיים בריא, הכולל שמירה על כושר, משקל גוף תקין ופעילות גופנית מסייע במניעת בעיות כרוניות רבות, כגון: מחלות לב ויתר לחץ דם. מחקר חדש מנורבגיה, שהתפרסם בגליון מאי של הבטאון הרפואיArthritis Care… למידע נוסף »

 • השמנת יתר: ארה"ב במקום השלישי בעולם. ישראל במקום שמיני

  מאת: assia 23/02/15

  ישראל במקום השמיני אחרי מצרים, ניו-זילנד וגרמניה, בריטניה במקום העשירי. מה עושים? מכינים תוכנית לאומית לעידוד אורח חיים בריא וספורטיבי של האוכלוסיה. רשימת עשר המדינות הכי שמנות בעולם והתירוצים לעודף המשקל המיותר בדוח האחרון של ארגון הבריאות העולמי בנושא השמנת יתר, הגיעה ארה"ב למקום השלישי כמדינה שבה חיים האנשים השמנים ביותר בעולם. במקום הרביעי אחריה… למידע נוסף »

 • גלידה בקיץ: מותר או אסור?

  מאת: assia 23/02/15

  הקיץ כבר בפתח והחלק העליון במקפיא מתחיל לצעוק "יש מקום לגלידה". הסקירה המלאה על יתרונות וחסרונות הגלידה האהובה על כולנו יש הטוענים שגלידה הינו מזון משמין ויתמלאו ייסוריי מצפון באכילת גלידה, ויש שיאמרו על הגלידה שהיא מזון חלבי עשיר בחלבון ויאכלו מכל המינים ומכל הסוגים כי תמיד נאמר לנו על ידי המומחים שגיוון במזון הינו… למידע נוסף »

 • דיאטה עתירת חלבונים או פחמימות? הרכב התזונה ושמירה על המשקל

  מאת: assia 23/02/15

  כל מה שרציתם לדעת על חשיבות הרכב הדיאטה בשמירה על המשקל לאחר ירידה משמעותית במשקל ועל השפעת התזונה על שינויים בלחץ הדם. הדיאטנית דלית וייסמן מציגה סקירת מחקר עדכנית בנושא מחקר חדש, שפורסם במגזין  American Journal of Clinical Nutrition טוען כי בכל הנוגע לשמירה מוצלחת על המשקל לאחר ירידה במשקל, ההישג החשוב ביותר הינו ירידה… למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזיה בקרב בני נוער

  מאת: assia 23/02/15

  חוקרים ואישי ציבור בארצות הברית מדברים על היתרונות הבולטים של ניתוחים בריאטריים בקרב האוכלוסיה, ובקרב בני נוער בפרט. דיון אודות היתרונות, הקשיים והדרך שצריך לעבור לפי מחקר חדש, בני נוער עם השמנת יתר שעברו ניתוח להרזיה הורידו ממשקלם כמות משמעותית יותר של קילוגרמים, מאשר בני נוער שהיו במשטר דיאטה ופעילות גופנית. ממצא זה עשוי לעורר… למידע נוסף »

 • היפנוזה: טיפול תמיכה וחיזוק ההישגים של הניתוח הבריאטרי לאורך זמן

  מאת: assia 23/02/15

  לאחר ניתוח הרזיה, האם עדיין האכילה והאוכל במרכז תשומת לבך? האם הרגלי האכילה שלפני הניתוח עדיין קיימים אצלך? האם פחמימות, בצקים ומתוקים בכמויות גדולות מהווים מקור משיכה בלתי נשלט על ידך? לכל אלו יש פיתרון. הטיפול באמצעות היפנוזה שם את האוכל במקום צנוע וקטן יותר בחייך ומשנה את הרגלי האכילה שלך היפנוזה הוא מצב אחר… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי חוזר: סיכונים מול סיכויים

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש: שיעור הסיבוכים לאחר ניתוח בריאטרי חוזר, גבוה מזה שבניתוח הראשון. עם זאת, בתנאים מסוימים התוצאות עשויות להצדיק את המאמץ הגידול הניכר בעשור האחרון בכמות השנתית של הניתוחים הבריאטריים, יחד עם ההתפתחות הרפואית בתחום זה – יצרו ביקוש גובר לניתוחים בריאטריים חוזרים. לרוב, מדובר בניתוחים נוספים מעבר לטכניקות הניתוחיות שהיו מקובלות בעבר, שלא תמיד… למידע נוסף »

 • המכה ה-11 של פסח: השמנה

  מאת: assia 23/02/15

  דם, צפרדע וכינים הם כלום לעומת המכות שלא כתובות בהגדה. דוד גויטיין מתריע בפני המכה הגדולה ביותר של פסח– השמנה, ומדגיש כי "אנשים בריאים" מימי התנ"ך הם השמנים של היום. טור מקצועי בסימן פסח בספר בראשית מסופר על המלך פרעה שחלם חלומות, אותם לא הצליח אף אחד מחרטומיו לפתור. עבד עברי, שהיה כלוא בצינוק הובא… למידע נוסף »

 • איכות הזרע והשמנה

  מאת: assia 23/02/15

  להשמנה השלכות בריאותיות נרחבות, בין היתר על הפריון. מחקר חדש מנסה ליישב את המחלוקת בין חוקרים בעולם בנושא בעשור האחרון גברה ההתעניינות של חוקרים בעולם בהשלכות ההשמנה על הפריון, ונערכו מחקרים רבים שבדקו את ההשלכות השליליות האפשריות של השמנה על איכות הזרע ופגיעה אפשרית בפוריות הגבר. לאחרונה עלתה שוב לכותרות שאלת הפגיעה בפריון בגברים שמנים,… למידע נוסף »

 • ריפוי סוכרת והרזיה: יעילות שרוול קיבה

  מאת: assia 23/02/15

  עליה במשקל וחוסר פעילות גופנית הינם גורמי הסיכון המרכזיים בהתפתחות סוכרת מסוג 2. ניתוח שרוול קיבה מוביל לירידה מיידית בתיאבון, לירידה ארוכת-טווח במשקל ולשיפור אורח חיים בריא. להלן סקירת מחקרים עדכניים בנושא השמנת-יתר וסוכרת הן שתי מחלות הקשורות זו לזו. ניתוח שרוול קיבה מוביל לירידה מיידית בתיאבון, לשיפור מיידי ומתמשך בבקרה הגליצמית ולירידה ארוכת-טווח במשקל…. למידע נוסף »

 • הקשר בין סוכרת הריונית לעלייה במשקל בתקופת ההריון

  מאת: assia 23/02/15

  הבשורה הרעה – קיים קשר בין עלייה מופרזת במשקל בשלב מוקדם במהלך ההריון ובין סיכון מאוחר יותר להתפתחות של סוכרת הריונית. הבשורה הטובה – מדובר בסיכון בר שינוי. תוצאות מחקר חדש מחקר חדש בחן את נושא העלייה במשקל הגוף בשלב מוקדם של ההריון לבין התפתחות סוכרת הריונית בטרימסטר השני והשלישי של ההריון. החוקרים מצאו כי… למידע נוסף »

 • ניתוח הרזיה יעיל יותר מדיאטה במתבגרים: מחקר

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מראה כי ניתוח טבעת בקרב מתבגרים יעיל יותר מטיפול לשינוי אורח חיים: 84% מהמנותחים הצליחו להוריד מעל 50% מעודף המשקל כעבור שנתיים, זאת לעומת 12% בלבד בקבוצת "שינוי הרגלי החיים"… למידע נוסף »

 • תזונה ים-תיכונית עשויה למנוע תסמונת מטבולית

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש: תזונה ים-תיכונית המבוססת על דגים, שמן זית, פירות, ירקות, קטניות ויין יכולה להפחית את הסיכוי לפתח תסמונת מטבולית, מחלות כלי דם, לחץ דם גבוה וסוכרת מסוג 2 במשך שבע שנים בדקה קבוצת חוקרים מבוסטון את הקשר בין דיאטה ים-תיכונית לבין התפתחות מאפיינים של תסמונת מטבולית. המחקר פורסם במגזין דצמבר 2009 של  American Journal… למידע נוסף »

 • ניתוחים בריאטריים לריפוי סוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  קבוצה בינלאומית של מומחים ממקצועות הרפואה והמדע הסכימה על סדרת הנחיות והגדרות חדשות שיכוונו את השימוש בניתוחים בריאטריים לטיפול בחולי סוכרת מסוג 2. אלה יהוו אלטנרטיבה להנחיה המאפשרת לאפשר ניתוחים אלה רק לחולים עם BMI מעל 35 כיום, לפי הנחיות המוסדות הלאומיים לבריאות, שנקבעו בשנת 1991, ניתוחים בריאטריים משמשים רק כטיפול בהשמנת יתר קשה, המוגדרת… למידע נוסף »

 • ניתוח שרוול: "חזרתי להיות בֵּני של פעם"

  מאת: assia 23/02/15

  לאחר ניתוח שרוול, איכות חייו, מראהו ובריאותו של בני קוזניץ השתפרו לאין ארוך. אך לא אדם כמוהו ישאיר לעצמו את כל הנחת – בני מדבר ומספר, מתראיין לתקשורת וממליץ לחברים, ומזה יוצא רק טוב בראיון רדיופוני שנערך לאחרונה בערוץ 103FM , סיפר בני קוזניץ לעיתונאי גבי גזית על הניתוח הבריאטרי שעבר, שבעזרתו השיל מעליו 46… למידע נוסף »

 • ניתוח שרוול קיבה לאחר ניתוח טבעת

  מאת: assia 23/02/15

  מחקרים חדשים ממליצים לשקול ניתוח שרוול קיבה לאחר כשלון ניתוח הצרת קיבה בטבעת במקום הניתוחים המורכבים יותר למרות שניתוח הטבעת הפך כבר לטיפול שכיח בהשמנת יתר חולנית, אחוז גבוה (6%-15%) ממטופלים אלה עוברים "ניתוח חוזר" בשל ירידה לא מספיקה במשקל וסיבוכים מאוחרים הקשורים לטבעת. במסגרת הטיפול המסורתי, המועמדים ל"ניתוח חוזר" היו יכולים לבחור בין מספר… למידע נוסף »

 • סקר חדש: מהם הרגלי האכילה של הישראלים?

  מאת: assia 23/02/15

  רוב הישראלים (67%) מדלגים על ארוחות, ובעיקר הירושלמים. ל-24% אין ארוחות קבועות, כשליש מהישראלים אינם מרוצים מהרגלי האכילה שלהם. רוב הישראלים נוהגים לאכול בנהיגה, ליד הטלוויזיה או ליד המחשב (71%). סקר חדש שערך מלב"י על הרגלי האכילה של הישראלים מעלה נתונים מעניינים ישראלים רבים לוקים באכילה רגשית המושפעת ממצבי רוח או שאוכלים בהיסח הדעת. הפרעות… למידע נוסף »

 • מהדקים חגורות: 20 נהגי אגד עברו ניתוח הרזיה

  מאת: assia 23/02/15

  תופעה: 20 חברי אגד עברו במהלך 2009 ניתוחי הרזיה במלב"י. ארבעה מראשוני המנותחים מספרים על השנה שחלפה עליהם מאז הניתוח לפני שנה בדיוק, במהלך חודש ינואר, עברו ארבעתם בזה אחר זה ניתוח שרוול קיבה במלב"י. הם מתגוררים במקומות שונים בארץ, נבדלים זה מזה בעיסוק, בגיל, בסגנון החיים ועוד. משותפת להם העובדה שכולם חברי אגד. הם… למידע נוסף »

 • הריון לאחר ניתוח בריאטרי: השפעות על האם, העובר והתינוק שבדרך

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש קובע כי ניתוחי הרזיה לא רק מפחיתים את הסיכון בהריון לאם, אלא גם משפיעים בצורה חיובית גם על העובר וגם על הרך הנולד
  למידע נוסף »

 • שפעת החזירים והשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  מדענים מהמרכז לבקרת ומניעת מחלות בארה"ב חוששים שהשמנת יתר עלולה להגביר את הסיכון להידבק בזיהומים כגון H1N1 (שפעת החזירים), ועם ההדבקות במחלה, הזיהום עלול להיות חמור יותר השמנת יתר הינה הרסנית לבריאות במגוון דרכים. פעמים רבות נכתב על האופן שבו השמנת יתר תורמת לתסמונת המטבולית, הכוללת בחובה מצבי טרום סוכרת, בעיה נפוצה הפוגעת בשליש או… למידע נוסף »

 • יתרונות לניתוח הרזיה בהריונות עתידיים

  מאת: assia 23/02/15

  לנשים המתעברות לאחר ניתוח הרזיה יש פחות סיבוכים בהריון מאשר לנשים הלוקות בהשמנת יתר ואינן עוברות ניתוח, אומרים חוקרים. גם תינוקותיהן נוטים להיות בריאים יותר ניתוח הרזיה, הקרוי גם ניתוח בריאטרי, מסייע לסובלים מהשמנת יתר להפחית הרבה ממשקלם בקצב מהיר למדי. קיימים סוגים שונים של ניתוחי הרזיה, רובם פועלים על ידי הקטנת נפח הקיבה, כך… למידע נוסף »

 • מחקר חדש: לנשים קשה יותר להתגבר על רעב

  מאת: assia 23/02/15

  בהשוואה לגברים, נשים שניצבות מול המאכלים האהובים עליהן מתקשות יותר בדיכוי הרעב שהן חשות. גם כשהשתמשו בטכניקה לדיכוי רעב – מוחן עדיין פעל במלוא המרץ באזורים השולטים בדחף לאכול בהשוואה לגברים, נשים שניצבות מול המאכלים האהובים עליהן מתקשות יותר בדיכוי הרעב שהן חשות. גילוי זה יכול, אולי, להסביר את שיעורי ההשמנה הגבוהים יותר בקרב נשים,… למידע נוסף »

 • סובל מהשמנה: האם בדקת את רמת הטסטוסטרון?

  מאת: assia 23/02/15

  כולנו מודעים לשינויים החיצוניים שגורמת ההשמנה, אבל מה לגבי השינויים הפנימיים המתרחשים בגוף הגברים הסובלים מהשמנה? השמנה גורמת לשינויים לא רק במראה הגוף שלנו, אלא גם באופן התפקוד שלו, בין השאר, בייצור הורמון המין הגברי, הטסטוסטרון. מחקרים מראים כי 30%-50% מהגברים הפונים לטיפול בהשמנת יתר סובלים מרמות נמוכות של טסטוסטרון. הטסטוסטרון הוא הורמון מרכזי בגוף… למידע נוסף »

 • תיאום ציפיות לפני ניתוח בריאטרי: כמה קילוגרמים באמת נשיל?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מצא כי למרות שמטופלים לאחר ניתוח בריאטרי ישילו בין 44-80 אחוז ממשקלם העודף, הם יחושו תסכול ואכזבה מהמשקל שהם עדיין סוחבים. מה עושים? מתאמים ציפיות לפני הניתוח בין המשקל הרצוי לצפוי מטופלים לאחר ניתוח בריאטרי ישילו בממוצע בין 44-80 אחוז ממשקלם העודף, ועדיין יחושו תסכול מתוצאות הניתוח. למה? כי הם לא השיגו את… למידע נוסף »

 • חוקרים מצאו קשר בין התעללות בגיל הילדות לבין השמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  לפי מחקר חדש, התעללות פיזית בגיל צעיר עלולה לגרום לילד לגדול ולהיות למבוגר עם BMI גבוה הזנחה והתעללות בתקופת הילדות עלולה להותיר צלקות נפשיות וגופניות, אולם מחקר חדש המתפרסם בגליון אוקטובר של כתב העת Obesity, טוען שייתכן גם מתאם בין התעללות לבין השמנת יתר. חוקרים בדקו רישומים שנערכו בבית משפט בארה"ב בין השנים 1967 עד… למידע נוסף »

 • תזונה משפיעה על דלקת מפרקים שגרונית

  מאת: assia 23/02/15

  עד היום לא מצאו החוקרים מזונות "פלא" שמשפיעים באופן ברור על מהלך דלקת מפרקים שגרונית, אולם נמצאו עדויות לכך שחלק מהחולים סובלים מתזונה לא נאותה ועשויים להפיק תועלת מייעוץ תזונתי ומעריכת שינויים בהרגלים התזונתיים דלקת מפרקים שגרונית, או בשמה באנגלית: Rheumatoid Arthritis, היא מחלה אוטואימונית, שבה המערכת החיסונית של הגוף תוקפת את התאים הבריאים בגוף…. למידע נוסף »

 • התמכרות למזון מעובד – זיהוי של תופעה חדשה?

  מאת: assia 23/02/15

  האם השמנה היא תוצאה של התמכרות למזון? האם יש במזון המעובד חומרים ממכרים? האם הצורך הבסיסי לאכול יכול להיחשב במצבים של אכילת יתר התמכרות ממש, בדומה להתמכרות לאלכוהול או לסמים? דלית ויסמן דיאטנית מלבי מנסה לענות על השאלות עם ההסברים המבוססים לאכילת יתר באוכלוסיות מערביות מפותחות, נמנים זמינות המזון, אורח חיים ישבני, ואילוצים כלכליים. אף… למידע נוסף »

 • הקשר בין הפרעות אכילה להשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  מקובל לחשוב כי הפרעות אכילה הן נחלתן הבלעדית של נערות דקיקות חולות אנורקסיה, אולם בפועל הן נפוצות יותר בקרב אנשים שמשקלם תקין או גבוה מדי. הצירוף בין השניים עולה בהתמדה בולמוסי זלילה, דיאטות רעב, הקאה מאולצת ושימוש מופרז בחומרים משלשלים – כל אלה אשמים, ולו חלקית, במגפת השמנת היתר בקרב נשים צעירות. כך טוען מחקר… למידע נוסף »

 • אכילה רגשית וניתוח קיצור קיבה

  מאת: assia 23/02/15

  כיצד קשורה אכילה רגשית להשמנה? כיצד מטפלים באכילה רגשית? ומהי חשיבות הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי? הפסיכותרפיסט אופיר תשובה מספק כמה נקודות למחשבה על התופעה ודרכים להתמודדות עימה "לפעמים קורה לי שבגלל שאני חשה מתח עצום, מכל מיני סיבות: עבודה, ילדים, בעלי, אפילו צפייה במשקל, אני אוכלת כמויות גדולות של אוכל, לא ממש שמה לב למה שאני שמה… למידע נוסף »

 • השמנת החורף? אפשר גם אחרת

  מאת: assia 23/02/15

  כשבחוץ קר, אנחנו מסתגרים בבית ומתנחמים במה שמתחבא בתוך המקרר. הנה כמה עצות שיעזרו לכם לעבור את החורף בשלום – ובמשקל תקין נובמבר כבר כאן, והחורף מידפק על הדלת. זאת אמנם בשורה טובה לחקלאים, אבל בשורה טובה פחות למי שרוצה לשמור את המשקל. כשבחוץ קר, אנחנו נוטים לאכול יותר ולעשות פחות פעילות גופנית – והתוצאה… למידע נוסף »

 • סוכרת: 7 הצעדים לאיזון תזונתי

  מאת: assia 23/02/15

  כל חולה סוכרת שרוצה באמת להיות מאוזן, יודע כי המפתח לאיזון נמצא בתזונה נכונה. עבור אלה ועבור כל מי שאכפת לו מעצמו אנחנו מגישים את "7 צעדים לאיזון סוכרת" סוכרת מסוג 2 נגרמת כאשר הגוף אינו מייצר מספיק אינסולין, ו/או אינו עושה שימוש תקין באינסולין. אינסולין מסייע לשלוט בכמות הגלוקוז (סוכר) בדם. לאחר כל ארוחה,… למידע נוסף »

 • לדעת יותר על זריקת האינסולין

  מאת: assia 23/02/15

  מאז זריקת האינסולין הראשונה בשנת 1922 ועד היום עולם הרפואה עברה תרכובת האינסולין תהפוכות רבות. כיום, היא מיוצרת בעזרת הנדסה גנטית ומשוחררת בתהליך אטי בהתאמה אישית. קבלו את גלגולה של זריקת האינסולין
  למידע נוסף »

 • הפרעה בזקפה וסוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  הפרעה בזקפה היא אחד מסיבוכי הסוכרת המטרידים ביותר, שיכול להימנע בהקפדה על איזון מטבולי. לסובלים מהתופעה כדאי לדעת שיש פתרונות עד לא מכבר, הפרעה בזקפה היתה אחד מסיבוכי הסוכרת המוזנחים ביותר. בשנים האחרונות עלתה המודעות לתופעה, בעקבות ידע מצטבר על אודות התפקוד המיני הגברי.   אין-אונות גברית היא חוסר יכולת להשיג ולשמר זקפה בעלת קשיחות… למידע נוסף »

 • הקשר בין השמנת יתר לתשניק נשימה בשינה

  מאת: assia 23/02/15

  מחקרים חדשים מראים כי שלושה מצבים המקושרים, בדרך כלל, להשמנת יתר קשורים גם, באופן בלתי תלוי, לתשניק נשימה בשינה תנגודת אינסולין, מחלת כבד מתקדמת ומחסור בפעילות גופנית נמצאו, כולן, קשורות לתשניק נשימה בשינה, בלי קשר למשקל הנבדקים. כך מוסר דו"ח שפורסם בגיליון פברואר 2009 של כתב העת האמריקני לרפואה של דרכי הנשימה וטיפולי חירום: American… למידע נוסף »

 • פעילות גופנית מתונה: המיתוס

  מאת: assia 23/02/15

  על פי מחקר עדכני העצה המקובלת ל-30 דקות ביום של פעילות גופנית בעוצמה בינונית אינה מספיקה כדי לחולל שינוי של ממש במשקל גופו של אדם. אדם הסובל מהשמנת יתר צריך להתעמל שעה לפחות בכל פעם כדי לראות שינוי משמעותי במשקלו מומחים להשמנה מסכימים כי פעילות גופנית יומיומית חיונית לבריאות טובה, אבל חלוקים בשאלה אם יש… למידע נוסף »

 • הקשר בין דיכאון, אלכוהול והשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר שנערך באחרונה מצא כי נשים שהייתה להן בעיית שתייה בגיל 24 היו בסיכון גדול פי ארבעה להשמנת יתר בגיל 27, וכי השמנת יתר בגיל 27 הגדילה פי שניים ויותר את הסיכון לדיכאון בגיל 30 נראה ששתיית אלכוהול מופרזת, דיכאון והשמנת יתר הולכים יד ביד אצל נשים רבות, לפי המחקר הראשון שבחן איך שלושת אלה… למידע נוסף »

 • ויטמינים: חיוניים בכל החזיתות

  מאת: assia 23/02/15

  הם משתתפים בבניית כדוריות הדם האדומות, מסייעים למערכת החיסונית וקשורים לפירוק אנרגיה מהמזון. ויטמינים נמצאים במזון שאנחנו אוכלים – וקריטיים לתפקודנו בעידן המודרני, כשחלק ניכר מהמזון שאותו אנחנו אוכלים מתבסס על מוצרים תעשייתיים, הגוף שלנו לא תמיד מקבל את כל מה שהוא זקוק לו. אפילו תזונה מאוזנת לא מבטיחה צריכה נכונה ובריאה של אבני היסוד…. למידע נוסף »

 • זריקות אינסולין: כך עושים זאת

  מאת: assia 23/02/15

  איפה לשמור את עטי הסולוסטאר? כמה זמן ניתן להשתמש בעט? מהן הטמפרטורות האופטימליות לשמירה על העט? מדריך מקוצר למזריקי האינסולין
  למידע נוסף »

 • כיצד להתכונן מבחינה נפשית לניתוח קיצור קיבה?

  מאת: assia 23/02/15

  מה אנו צריכים לעשות כדי להתכונן מבחינה נפשית לניתוח קיצור קיבה? את כל התשובות תקבלו כאן, מאת הפסיכותרפיסט אופיר תשובה הניתוח הבריאטרי (קיצור קיבה) גורם לא רק לשינוי בכמות המזון הנכנסת אל הגוף, הוא גם, והרבה ממנו, עניין פסיכולוגי. רבים מאלו המגיעים לניתוח בשל השמנת יתר קיצונית מביאים עימם היסטוריה ארוכה של התמודדות עם נושא… למידע נוסף »

 • בריאות טובה: המדריך המלא

  מאת: assia 23/02/15

  בריאות: פנים רבות למונח זה. מה שבריא אצל אדם אחד יכול להיות לא בריא אצל אדם אחר. אם כן כיצד ניתן לשמור על הבריאות? מהי בכלל בריאות? ובמה יש להתחשב כאשר רוצים לדבר על בריאות טובה? מספר טיפים בנושאי כושר גופני ותזונה שיעזרו לנו לשמור על בריאות תקינה "העיקר הבריאות", "תהיה בריא", לבריאות" וכו' הן… למידע נוסף »

 • השמנת יתר מעלה שיעורי פציעות ואת הסיכון בפעילות גופנית

  מאת: assia 23/02/15

  פציעות ומשקל עודף: האם אנשים שמנים נפצעים יותר בעת פעילות גופנית? כנראה שכן, כך עולה ממחקר חדש שבוצע בתיאלנד שיעורי פציעות בקרב שמנים עלו בארצות אסיה, אולם עד כה לא נבדק מספיק הקשר בין השמנה לבין פציעות. מחקר חדש, אשר פורסם בגליון אוגוסט של כתב העת הרפואי – International Journal of Obesity , בדק את… למידע נוסף »

 • צעירים לאחר שבץ מוחי בסיכון רב יותר לתמותה עם עליית המשקל

  מאת: assia 23/02/15

  צעירים שעברו שבץ מוחי נמצאים בסיכון יתר לתמותה ככל שמשקלם גבוה יותר כך עולה ממחקר חדש המשווה ארועי שבץ מוחי במשקלים וגילאים שונים שבץ מוחי הוא ארוע בו ישנה הפרעה לאספקת הדם לחלק מהמוח. ישנם סוגים שונים של שבץ אך חלק גדול מהם מתרחש בנוכחות מחלה של הלב וכלי הדם (מחלות קרדיווסקולריות). תוצאות השבץ מגוונות… למידע נוסף »

 • סוכרת: השמנת יתר היא גורם סיכון

  מאת: assia 23/02/15

  אם אתם סובלים מהשמנה כדאי מאד שתבדקו רמת סוכר בדם בצום. יתכן שאתם סובלים מסוכרת שטרם אובחנה. בדיקות סקר לסוכרת לאוכלוסיה בסיכון גבוה איתרו מקרי סוכרת חדשים, והמנבא הבודד הטוב ביותר לנוכחות סוכרת הוא השמנת יתר השמנה כרוכה בסיכון לסוכרת מאמר חדש המתפרסם בגליון ספטמבר אוקטובר של כתב העת הרפואי  Annals of Family Medicine מדגים… למידע נוסף »

 • עלייה חוזרת במשקל לאחר ניתוח בריאטרי: גורמי סיכון התנהגותיים

  מאת: assia 23/02/15

  במחקר שפורסם לאחרונה נמצאו דחפי אכילה מוגברים לפני הניתוח, איכות חיים נמוכה וחשש להתמכרויות כגורמי סיכון לעלייה חוזרת במשקל לאחר ניתוח בריאטרי מחקר חדש שפורסם ב-25 ביוני 2009 ב- Obesity Surgery מצביע על דחפי אכילה מוגברים טרם הניתוח, איכות חיים ירודה ונטייה להתמכרות כגורמי סיכון נפוצים לעלייה חוזרת במשקל בקרב חולים לאחר ניתוח מעקף קיבה…. למידע נוסף »

 • השמנה בטנית קשורה בסיכון לחלות בסוכרת סוג 2 ועוד

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר אוסטרלי חדש מצא קשר בין השמנה בטנית לבין סוכרת סוג 2, סינדרום מטבולי ומחלות קרדיו-וסקולאריות מחקר שהתפרסם בגליון אוגוסט 2009 של כתב העת הרפואי The Medical Journal of Australia בדק קשר בין השמנה בטנית לבין תחלואה ותמותה בקרב 6,072 גברים ונשים בני 25 ומעלה. החוקרים השוו בין תחלואת ותמותת משתתפים שסבלו מהשמנה בטנית לבין… למידע נוסף »

 • השמנת יתר בילדים: הורים, זה בידיים שלכם

  מאת: assia 23/02/15

  בארבעים השנים האחרונות חל גידול של פי ארבעה בתופעת השמנת יתר בקרב ילדים, וכתוצאה מכך הילדים של היום יהיו הדור הראשון שתוחלת חייו קצרה מזו של הוריו, טוען ד"ר אדוורד אברמסון, מומחה השמנת יתר, ומסביר כיצד ההורים יכולים לצמצם את ממדי המגיפה בארבעים השנים האחרונות חל גידול של פי ארבעה בתופעת השמנת יתר בקרב ילדים,… למידע נוסף »

 • סוכרת מתפתחת עקב עליה במשקל וחוסר פעילות גופנית

  מאת: assia 23/02/15

  רבים סבורים כי סוכרת מבוגרים מתפתחת עם העליה בגיל ואינה ניתנת למניעה. מחקר חדש מצביע על כך שהתפתחות העמידות לאינסולין וסוכרת המבוגרים תלויים בהשמנה וחוסר פעילות גופנית ולאו דווקא בגיל במאמר חדש שפורסם בגליון אוגוסט של כתב העת הרפואי Diabetes Care מסבירים החוקרים כי תנגודת לאינסולין אינה תכונה הקשורה בגיל בלבד, אלא תוצאה של השמנה… למידע נוסף »

 • לנשים שמנות שעברו ניתוח הרזיה יש סיכוי ללדת ילדים רזים יותר

  מאת: assia 23/02/15

  מסתבר כי אמהות שמנות שעברו ניתוח הרזיה ילדו ילדים רזים יותר לאחריו לעומת ילדיהם שנולדו לפני ניתוח הרזיה מחקר חדש שמתעתד להתפרסם בגליון נובמבר של העיתון הרפואי Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism מגלה לנו כי משקל האם בהריון משפיע על משקל ילדיה הן בעת הלידה והן בעתיד. אותן אמהות ילדו ילדים רזים יותר, לאחר… למידע נוסף »

 • גפילטע פיש: מתכון קלאסי לארבעה סועדים

  מאת: assia 23/02/15

  גפילטע פיש הוא מאכל קציצת דג טחון האהוב על כולנו בחג ובשבת גפילטע פיש ביידיש הוא דג ממולא, בעבר נהגו למלא את הדגים: מחצי הכמות הכינו קציצות ואת הדגים הנותרים פרסו לרוחב ומילאו כל פרוסה בקציצה נאה. בימינו נדיר למצוא סבתות שעדיין מכינות דג ממולא כהלכתו וברוב המטבחים מכינים קציצות דגים ומכנים אותן בשם החיבה… למידע נוסף »

 • מעקף תריסריון: אוכלים פחות וסופגים פחות

  מאת: assia 23/02/15

  ניתוח מעקף תריסריון מתבסס על ניתוח שרוול קיבה, אך מעלה את יעילותו על ידי תוספת גורם המפחית את ספיגת הקלוריות, בצורת מעקף של התרסריון ומרבית המעי הדק ניתוח מעקף תריסריון מורכב משני שלבים. השלב הראשון: שרוול קיבה –  מסירים בחתך אנכי כשמונים אחוזים מן הקיבה. החלק הקטן שנותר, שצורתו כשרוול, משמר את היציאה המקורית אל… למידע נוסף »

 • מה הקשר בין ניתוח מעקף קיבה לבין רככת עצמות וצפיפות העצם?

  מאת: assia 23/02/15

  לפי מחקר חדש, ניתוח מעקף קיבה מעלה את הסיכון לפתח רככת עצמות כתוצאה מחסר בוויטמין D. המחקר מציג סקירה של הספרות המקצועית בנושא ומציע דרכים למניעת התופעה המחקר,  שפורסם במגזין הרפואי Endocrine Practice בינואר 2009, מתאר חמישה מקרים של רככת עצמות (Osteomalacia) ופיברוזיס של מח העצם, שהוכחו בביופסיה של העצמות, לאחר ניתוח מעקף קיבה לטיפול… למידע נוסף »

 • ניתוחים בריאטריים – לא רק לבעלי BMI גבוה

  מאת: assia 23/02/15

  מספר מחקרים מצביעים על ירידה ניכרת במשקל והחלמה מתחלואה לאחר ניתוחים בריאטריים בבעלי משקל עודף שמדד מסת הגוף שלהם לא עמד בקריטריונים הנהוגים כיום לביצוע ניתוחי הרזיה ארגון הבריאות האמריקני קבע בשנת 1991 קריטריונים להתאמה לניתוחים בריאטריים: BMI גבוה מ-35 ותחלואה נלווית, או BMI גבוה מ-40 בלי בעיות רפואיות נלוות. ואולם, נתונים קליניים מצטברים מעלים… למידע נוסף »

 • פעילות גופנית וניתוח הרזייה: רוצים לרדת במשקל? תתחילו לזוז

  מאת: assia 23/02/15

  הסתגלות לאורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית סדירה בתוספת תזונה נכונה היא הדרך לאזן את הגוף מבחינה אנרגטית, להשיל את עודפי השומן ולהוריד את גורמי הסיכון והתחלואה הנגרמים מההשמנה עד לפני זמן לא רב היה האדם פעיל הרבה יותר מבחינה פיזית. הוא היה עובד אדמה, שואב מים מן הבאר וחוטב עצים. כיום, במאה ה-21, בעידן… למידע נוסף »

 • חיי הנישואים גורמים להשמנה: מחקר

  מאת: assia 23/02/15

  עונת החתונות נמצאת בשיאה. כבר בחרתם אולם, חילקתם הזמנות וקניתם שמלה. רגע לפני שאתם מתחתנים, ומבלי לפגוע בשמחה, כדאי שקראו את הכתבה הבאה על חיי הנישואים כל מי שעומד בקרוב להתמסד עם איש/אשת חלומותיו, מן הראוי שייתן דעתו על ממדיו העתידיים של מושא החלומות. מחקר חדש מגלה כי בתוך שנים ספורות מן החתונה, סיכוייהם של… למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזיה יעילים גם מעל גיל 65

  מאת: assia 23/02/15

  ממצאים חדשים מלמדים, שמידת השיפור במצבם הבריאותי של מטופלים מעל גיל 65 לאחר ניתוח בריאטרי, אינו שונה משל אנשים צעירים יותר, שעברו את אותו הניתוח. פירוש הדבר שככל הנראה גיל מבוגר אינו מהווה גורם סיכון מבחינת סיבוכים או עלייה בשיעור התמותה, כאשר מדובר בניתוח הרזיה לפי ממצאי מחקר חדש, שהוצג בכנס השנתי של האיגוד האמריקני… למידע נוסף »

 • ויטמין B12 עשוי למנוע מומים מולדים

  מאת: assia 23/02/15

  כדי לצמצם את הסיכון להולדת תינוק עם מומים במוח ובחוט השדרה, כדאי לצרוך לפני ההיריון לא רק חומצה פולית, אלא אף ויטמין B12. כך לפי מחקר חדש במסגרת המחקר, שנערך באירלנד ופורסם במגזין הרפואי Pediatrics, השתתפו כ-1200 נשים הרות. רמת ה-B12 בדמן נבדקה בתחילת ההיריון, והחוקרים המשיכו לעקוב אחריהן עד לאחר הלידה. תוצאות המחקר הראו,… למידע נוסף »

 • מדדים לאיזון סוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  לגברים ונשים הלוקים בסוכרת סיכון גבוה לפתח מחלות לב וכלי דם. הדבר נובע משכיחות גורמי הסיכון למחלות לב בקרב הסוכרתיים: יתר לחץ-דם, רמות גבוהות של שומנים, וכמובן ערכי הסוכר הגבוהים בדם שמאפיינים את המחלה. לאילו ערכים צריך לשאוף אדם שאובחן כחולה סוכרת? הסיבה העיקרית לתמותה בקרב חולי סוכרת היא מחלות לב וכלי דם, המתפתחות כתוצאה… למידע נוסף »

 • סוכרת: מדריך מקוצר למאובחן הטרי

  מאת: assia 23/02/15

  גיליתם לאחרונה שאתם חולים בסוכרת? להלן 6 צעדים שיעזרו לכם להתמודד עם המחלה, בתוספת טיפ חשוב אחד: אם תרדו במשקל, תשפרו את לחץ הדם ואת רמת הסוכר בדם, והשיפור ישמר לאורך זמן, גם אם תעלו במשקל לאחר מכן לפי מחקר חדש, שהתפרסם באוגוסט 2009 בכתב העת הרפואי Diabetes Care, ייתכן שחולי סוכרת יוכלו לאכול את… למידע נוסף »

 • תזונה נכונה בזמן הנקה

  מאת: assia 23/02/15

  הנקה ותזונה: נשים רבות עומדות בפני דילמה האם להניק או לא. מצד אחד הן מחכות לרגע בו הן תחזורנה למידותיהן טרום ההיריון ומצד שני, קיים הרצון הטבעי להניק. תזונה נכונה בזמן הנקה יכולה לתת מענה הן לבריאותו של העולל והן לשמירה על משקל תקין של האם במזל טוב ילדת, וכעת את ניצבת בדילמה  להניק או… למידע נוסף »

 • כל מה שכדאי לדעת על סידן

  מאת: assia 23/02/15

  סידן (קלציום) הוא מינרל חיוני לתפקוד תקין של מערכת העצבים, השרירים והלב. כאשר הגוף אינו מקבל כמות מספקת של סידן, הוא עשוי להשתמש בסידן שמצוי בעצמות. כתוצאה מכך, העצמות עלולות להתדלדל ועלולים להתפתח שברים ומחלות עצם שונות כדוגמת אוסטיאופורוזיס. אילו מזונות עשירים בסידן? כמה סידן כדאי לצרוך? על כך בכתבה הבאה. מחקרים רבים מלמדים כי… למידע נוסף »

 • המדריך לניתוח שרוול קיבה

  מאת: assia 23/02/15

  שוקלים לעבור ניתוח שרוול קיבה? ד"ר אסנת רזיאל מסבירה בצורה מפורטת וגלויה איך הוא מתבצע, למי הוא יכול להתאים, מהם היתרונות שלו ומהם הסיכונים שצריך לקחת בחשבון לפני שמגיעים אל שולחן הניתוחים
  למידע נוסף »

 • חומוס ביתי בלי פיתה: טעים ובריא

  מאת: assia 23/02/15

  חומוס הפך ברבות השנים למאכל הלאומי שלנו. עם או בלי פיתה, פול, סביח וחריף – כמעט כולם צורכים אותו במינון כזה או אחר. על הקטנייה הנפוצה ביותר במזרח התיכון, שהיא לא רק טעימה אלא אף בעלת סגולות בריאותיות, בכתבה הבאה חומוס, או בשמו המדעי החִמְצָה התרבותית, הוא גרגר של צמח המשמש למאכל כמעט משחר ההיסטוריה…. למידע נוסף »

 • המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר – מלב"י במתחם אסותא רמת החייל

  מאת: assia 23/02/15

  הננו שמחים לבשר על העברת משכננו למתחם ביה"ח אסותא החדש והמפואר ברמת החייל קבוצת אסיא מדיקל, שבבעלותה המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר (מלב"י), עברה למתחם החדש של בית החולים אסותא ברמת החייל, החל מיוני 2009 מלב"י הוא מרכז ייחודי לרפואת השמנה, קבוצת בת של אסיא מדיקל – המרכז לכירורגיה ורפואה התערבותית, שהוקם בידי מיטב הרופאים… למידע נוסף »

 • איך לבנות אימון כושר יעיל?

  מאת: assia 23/02/15

  התחלתם להתאמן במטרה להפחית משקל? כל הכבוד. הרבה מהעוסקים בפעילות גופנית מבצעים טעויות למרות הכוונות הטובות ועשויים לגרום לתוצאה הפוכה לגמרי. לפניכם שלוש המלצות לשיפור המראה החיצוני בעזרת אימון כושר תוך שמירה על הבריאות המלצה ראשונה: שלבו אימון אירובי עם משקולות מאחר שפעילות אירובית מסייעת בשריפת קלוריות, אנשים המתחילים להתאמן במטרה להוריד משקל עובדים על… למידע נוסף »

 • זהירות! וירוס גורם להשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מוכיח כי נגיף העונה לשם אדנו-וירוס-36, וגורם בדרך כלל לשיעול וכאבי גרון, גורם גם להשמנת יתר. אם יתעטש לידכם אדם הנושא אותו – יש סיכוי שתידבקו. אם אתם גם שמנים – הסיכוי שלכם להידבק גדל פי שלושה האם השמנת יתר יכולה להיות מחלה מדבקת? מתברר שכן. חוקרים מצאו שקיים נגיף הגורם להשמנת יתר… למידע נוסף »

 • פרוביוטיקה מפחיתה השמנת יתר לאחר לידה

  מאת: assia 23/02/15

  תוצאות המחקר מעלות את האפשרות כי שינוי אוכלוסיית החיידקים הפרוביוטיים במעי, יחד עם תזונה מאוזנת, עשוי לשמש כאחד הכלים למניעת השמנת יתר נשים הרות, הנוטלות תוספים פרוביוטיים החל בשליש הראשון של ההיריון, מועדות פחות לפתח השמנת יתר מרכזית לאחר הלידה, כך עולה ממחקר חדש שפורסם במגזין "רויטרס בריאות", שעל ממצאיו דווח בחודש מאי 2009 בוועידה… למידע נוסף »

 • ניתוח הרזיה: האם הוא יעלה את תוחלת החיים שלך?

  מאת: assia 23/02/15

  ניתוח הרזיה ותוחלת חיים: מחקרים מוכיחים שלניתוחים הבריאטריים השפעה חיובית לא רק על איכות החיים, אלא אף על אורכם. הסיבה: הירידה במשקל משפרת את הבריאות מאז החלה הרפואה להציע לבעלי עודף משקל קיצוני את הניתוחים הבריאטריים, היתה תועלתם ברורה ומוכחת מעבר לכל ספק: הורדת משקל, והרבה. בשנתיים שלאחר הניתוח, צפויים המטופלים להשיל 50-70 אחוזים מהמשקל… למידע נוסף »

 • לא חברותיים? ייתכן שהסיכוי שלכם להשמנה גדל

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש טוען כי גברים לא חברותיים נמצאים בסיכון להשמנה. המחקר, שבדק גברים ונשים לאורך שני עשורים, מצא כי בעוד שעוינות מגדילה את סיכויי ההשמנה בקרב גברים, היא אינה משפיעה על סיכויי ההשמנה של נשים גברים לא חברותיים עלולים לצבור עם השנים יותר קילוגרמים מגברים ידידותיים, כך עולה ממחקר חדש שבדק את הקשר בין מצב… למידע נוסף »

 • כל מה שרציתם לדעת על היפוגליקמיה

  מאת: assia 23/02/15

  סובלים מהיפוגליקמיה? בדקו היטב מה גורם לאירועים אלה, למדו כיצד לזהותם ואיך להתנהג במצבים אלה, ולא פחות חשוב – למדו את האנשים סביבכם כיצד לעזור לכם בשעת הצורך מצב של צניחה פתאומית של רמת הסוכר בדם נקרא היפוגליקמיה. מצב זה יכול לנבוע מכמה מצבים חולניים: הפרשת יתר של אינסולין אצל אדם בריא בדרך כלל (היפוגליקמיה… למידע נוסף »

 • מי היה מאמין שאני אוכל ללבוש בקיני? ניתוח לקיצור קיבה

  מאת: assia 23/02/15

  עם 60 ק"ג פחות, מתיחת בטן וירכיים והרמת חזה, מרגישה אדה בנטלי שקיבלה חיים חדשים. בתוך שנה וארבעה חודשים הפכה אדה מאדם שמן וחולה, שכל חייו חיפש באוכל נחמה, לאדם רזה, בריא ומאושר: "אני בת ה-48 ומרגישה שאני נראית בת 36" הרעיון לעבור ניתוח לקיצור קיבה כבש את אדה כבר לפני 15 שנה, אבל מכשולים… למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזיה מגדילים את סיכויי ההצלחה של הפריה חוץ גופית

  מאת: assia 23/02/15

  מחקרים חדשים שבדקו את הקשר בין ניתוחים בריאטריים בנשים לבין הצלחת הפריה חוץ גופית מראים שלנשים במשקל תקין אחרי הניתוח הבריאטרי יש סיכוי גבוה יותר להרות ממצאים ראשוניים ממחקר שנערך על ידי ד"ר בת' לבקובסקי מאוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס מלמדים שהניתוח הבריאטרי עשוי לשפר את יכולתן של נשים להיכנס להריון בעזרת הפריה חוץ גופית באמצעות… למידע נוסף »

 • להיות חזקים כמו ברזל

  מאת: assia 23/02/15

  מה תפקידו של הברזל בגופנו? איך נדע אם אנחנו סובלים ממחסור ברזל? כיצד נגדיל את מאגרי הברזל שלנו? מערכת מלב"י ריכזה עבורכם את התשובות לכל השאלות הברזל הוא יסוד מתכתי חיוני לגופנו, אשר מצוי ברובו בהמוגלובין שבדם. לברזל שלושה תפקידים עיקריים: 1. העברת חמצן: תרכובת של חלבון וברזל אחראית לקשירת החמצן לכדוריות הדם האדומות, ובכך… למידע נוסף »

 • עקרונות הטיפול בחולי סוכרת מסוג 1 ו-2

  מאת: assia 23/02/15

  סוכרת אינה ניתנת לריפוי אך ניתנת לשליטה. התרופות, השיטות והטכנולוגיות החדשות מאפשרות שליטה טובה ברמות הסוכר ומביאות את איכות חייהם של הסוכרתיים ובריאותם לרמה קרובה לזו של אנשים ללא סוכרת מחקרים רבים הוכיחו כי ניתן למנוע או לעכב את סיבוכי הסוכרת על ידי איזון קפדני של רמות הסוכר בדם. הטיפול בחולה הסוכרתי מורכב משלושה פרמטרים:… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי תורם לשיפור התפקוד המיני בגברים

  מאת: assia 23/02/15

  פגיעה בתפקוד מיני הינו מצב שכיח בקרב גברים הסובלים מהשמנת יתר חולנית. מחקר חדש נוטע תקווה לחיי מין טובים יותר, לאחר ירידה ניכרת במשקל כתוצאה מניתוח מעקף קיבה הקשר בין השמנת יתר ובעיות בתחום המיני אצל גברים כבר הוכח מעבר לכל ספק. כובד, קושי בתנועה, טיפול תרופתי במחלות הנגרמות כתוצאה ממשקל עודף, שיבושים בזרימת הדם… למידע נוסף »

 • אוזני המן ואלכוהול: משנכנס אדר מרבין בזלילה

  מאת: assia 23/02/15

  חג הפורים מתקרב ובא, ומביא איתו שלל פיתויים שעלולים להרוס את הדיאטה. איך לקיים את מצוות "עד דלא ידע" וליהנות מאכילת אוזני המן תוך שמירה על הגזרה? על כך בכתבה הבאה פורים הוא חג של אוכל. ימי החג, כך נאמר במגילה, צריכים להיות ימי משתה ושמחה. במגילה נקבע שבפורים האדם חייב לאכול סעודה ביומו של… למידע נוסף »

 • רמות גבוהות יותר של הורמון הקשור להשמנה נמצאו אצל חולי פסוריאזיס

  מאת: assia 23/02/15

  לחולי פסוריאזיס רמות גבוהות יותר של לפטין, הורמון המיוצר על ידי תאי השומן, שתורם להשמנה ולבעיות מטבוליות אחרות. כך לפי מחקר חדש, שנערך בטייוואן פסוריאזיס היא מחלה אוטואימונית שפוגעת ב-2-4% מהאוכלוסייה וגורמת לפריחה קשקשית אדומה על העור. במחקרים שבוצעו בשנים האחרונות דווח על עלייה בסיכון להשמנה, ליתר לחץ דם, למחלות לב וכלי דם, לסוכרת ולתסמונת… למידע נוסף »

 • "מחשבת הגוף" מסייעת לבעיות הנגרמות מעודף משקל

  מאת: assia 23/02/15

  דגנית לויתן, מורה למחשבת הגוף זה 30 שנים, המלמדת גם מורים ומטפלים בשיטה, מספרת על יתרונותיה ועל ההקלה שהיא מציעה לאנשים הסובלים מעודף משקל ולאחר הפחתת משקל משמעותית. "השיטה יכולה אף לסייע לאנשים הסובלים מהפרעות אכילה, שגופם מסב להם לרוב תחושת ניכור וניתוק", היא מסבירה מהי "מחשבת הגוף"? "מחשבת הגוף הנה שיטת תנועה המקנה כלים… למידע נוסף »

 • מתח במשפחה עלול לגרום להשמנת ילדים: מחקר

  מאת: assia 23/02/15

  סובלים מתח בגלל המצב הכלכלי? זהירות: מחקר חדש קובע שילדים החיים בסביבה ביתית מלאת לחצים עלולים לסבול מעודף משקל מי מאיתנו לא חווה לחצים בבית ובעבודה? מתח המתלווה לטלטלות הרגשיות שאנו חווים במהלך חיינו יכול לגרום לא רק לתשישות נפשית ולעליה בתחלואות שונות; לפי מחקר חדש, הוא אף עלול לגרום לילדינו להשמין. צוות המחקר עקב… למידע נוסף »

 • תזונה ים תיכונית מפחיתה את הסיכון להשמנה

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר שבחן את הקשר בין תזונת אוכלוסייה ים תיכונית מבוגרת בספרד לבין עלייה במשקל מלמד, כי צריכה מוגברת של פירות וירקות מפחיתה משמעותית את הסיכון לעלות במשקל לטווח הארוך בעשרות השנים האחרונות נמצא כי תוחלת החיים של יושבי אגן הים התיכון היא מהגבוהות בעולם. כמו כן, נמצא כי שיעורי מחלות הלב וסוגי סרטן מסוימים באזורים… למידע נוסף »

 • ניתוחי מעקף קיבה: יתרונות וחסרונות

  מאת: assia 23/02/15

  אנשים הסובלים מהשמנת יתר חולנית שעברו ניתוחי מעקף קיבה לפרוסקופי בשתי שיטות שונות איבדו עד 31% ממדד מסת הגוף שלהם (BMI) לאחר 4 שנים. מתוך 50 נבדקים לא דווח על אף מקרה של מוות מתלבטים אם לעבור ניתוח מעקף קיבה? הסקירה המדעית שתוצג להלן תוכל לסייע לכם להגיע להחלטה בצורה מושכלת. מנתחים מבית החולים האוניברסיטאי… למידע נוסף »

 • טיול בחו"ל עם סוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  מתכננים טיול? לא יודעים כמה תרופות כדאי לקחת ואיפה לאכסן את האינסולין? להלן שלל טיפים למטייל הסוכרתי סוכרתיים רבים מרבים לטייל בעולם. מחלת הסוכרת אינה צריכה למנוע ממך לטייל, אך יש לנקוט מספר צעדים שיבטיחו לך טיול רגוע ובטוח. תכנון קפדני של הטיול והכנה מוקדמת, במיוחד אם אתה משתמש באינסולין, יבטיחו טיול מוצלח. תכנון טיול… למידע נוסף »

 • בזכות מעקף קיבה: "עכשיו אני שולטת באוכל, ולא להפך"

  מאת: assia 23/02/15

  גלית חזן הורידה 33 ק"ג ממשקלה בזכות מעקף קיבה, ומצליחה לשמור על המשקל החדש כבר חצי שנה. "הביטחון העצמי ודימוי הגוף שלי נסקו פלאים, לרמות שמעולם לא היו לי"
  למידע נוסף »

 • ילדים אוכלים נכון: ככה עושים את זה

  מאת: assia 23/02/15

  איך מגדלים ילדים שאוהבים אוכל מזין ואוכלים רק כשהם רעבים? פסיכולוגית מלב"י נותנת כמה עצות להורה המבולבל כולנו יודעים שתזונה נכונה היא אחת מאבני הבניין של חיים בריאים. הרגלי האכילה שלנו מעוצבים במידה רבה בילדותנו, ולכן חשוב שנחנך את הילדים לאכילה נכונה. איך עושים את זה? פסיכולוגית מלב"י מסבירה כי היסודות הם אכילה קצובה – כל… למידע נוסף »

 • מדוע חשוב לעשות דיאטה דלת פחמימות לפני ניתוח הרזיה?

  מאת: assia 23/02/15

  מועמדים לניתוח הרזיה יתבקשו על ידי הרופא לעשות דיאטה דלת פחמימות שבועיים לפני מועד הניתוח. מחקרים בנושא הוכיחו כי באמצעות הדיאטה ניתן להפחית 3-4 ק"ג מהמשקל, להשיג צמצום בנפח הכבד ולהקל על ביצוע הניתוח באופן לפרוסקופי דרך חורים קטנים מבלי לפתוח את הבטן רופאים ודיאטניות ממליצים לרדת במשקל, באמצעות דיאטה דלת פחמימות, עוד קודם לניתוח… למידע נוסף »

 • רפואה משלימה ותפקידה בטיפול בהשמנה

  מאת: assia 23/02/15

  ד"ר אסנת רזיאל נפגשה עם המטפלת האלטרנטיבית הבכירה רחל שמן וקיבלה תשובות רבות על שאלותיה בעניין טיפולי רפואה משלימה בהשמנת יתר. כיצד רפלקסולוגיה, טיפול הוליסטי, דיקור סיני ופרחי באך יכולים לסייע? על כך בכתבה הבאה רחל שמן הינה מטפלת בכירה, מומחית רפואה משלימה, העוסקת במגוון סוגים של טיפולים ועזרה לחולים עם מחלות רבות ומגוונות. בין… למידע נוסף »

 • "כשבני הבכור החל להתבייש בי, ולא רצה להיראות איתי בציבור, החלטתי שאני חייב לעבור את הניתוח"

  מאת: assia 23/02/15

  רפי דורפמן, סמנכ"ל בחברת הביטוח AIG, שהיה איש שמן מאוד כמעט שלושה עשורים – 143 ק"ג בשיא – בחר בניתוח מעקף קיבה במלב"י והפחית 67 ק"ג ממשקלו (!!). שנתיים אחרי, הוא מספר על המהפך שחולל ניתוח ההרזיה בחייו: הוא אדם בריא יותר, מסופק מבחינה מקצועית, וחובב ספורט פעיל לאחר שעבר ניתוח מעקף קיבה לפני כשנתיים,… למידע נוסף »

 • מדוע מי שסובל מהשמנה קיצונית נכשל בכל דיאטה?

  מאת: assia 23/02/15

  "אין לי כוח רצון", "אני לא יכול להתעמל בגלל בעיות גב" ו"אני אוהב לאכול הכל" הם רק חלק מההסברים שמעניקים אנשים הסובלים מהשמנה קיצונית לכשלונות שהם חווים בכל דיאטה שהם מנסים לפני הניתוח הבריאטרי. מחקר חדש בוחן את ההסברים האלה, ושופך אור על נקודת המבט של האנשים אשר מתקשים לרדת במשקל למרות שהניתוח הבריאטרי יעיל… למידע נוסף »

 • פעילות גופנית לאחר ניתוח בריאטרי משפרת ירידה במשקל ואיכות חיים

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש שערכו חוקרים מהמרכזים לרפואה מונעת והתנהגותית בבית החולים מרים שברוד איילנד, ארה"ב, קובע כי פעילות גופנית לאחר ניתוח בריאטרי מובילה לתוצאות פוסט ניתוחיות טובות יותר לפי המחקר, שפורסם בחודש שעבר בכתב העת המקוון Obesity, מטופלים שלא היו פעילים גופנית לפני הניתוח והחלו לעשות פעילות גופנית לאחר ניתוח בריאטרי, איבדו משקל רב יותר והשיגו… למידע נוסף »

 • סוכרת: מהו המפתח לאורח חיים בריא

  מאת: assia 23/02/15

  סוכרת מסוג 2 היא מחלה המאופיינת בהפרעה במטבוליזם של פחמימות, שומנים וחלבונים. עם הזמן ישנה התפתחות של תנגודת לאינסולין בתאים כלומר, עמידות יתר לאינסולין שבדם ולאחר מכן גם ירידה בהפרשת האינסולין מהלבלב. אל סוכרת מסוג זה בד"כ מתלווה "התסמונת המטבולית" אשר כוללת עלייה במשקל (המאופיינת לרוב בהשמנה ביטנית), רמות שומנים גבוהות בדם וכן יתר לחץ… למידע נוסף »

 • סוכרת: כל מה שרציתם לשאול

  מאת: assia 23/02/15

  גילוי מוקדם של מחלת הסוכרת יכול למנוע פגיעה במערכות חשובות בגוף. למה לוקים בסוכרת? מהם ערכי סוכר גבוהים? מה ההבדל בין סוכרת סוג 1 לסוג 2? שאלות ותשובות בנושא סוכרת… למידע נוסף »

 • עליה במשקל בהריון: "להיות שמנה זה כמו להיות תמיד הריונית"

  מאת: assia 23/02/15

  כשהייתה בהריון השלישי והאחרון שלה העלתה נינה זפקו כ-40 ק"ג והגיעה למשקל של כמעט 120 ק"ג. מיואשת מדיאטות ומהמשקל העודף בחרה לפני כשנתיים בניתוח שרוול קיבה, ומאז הפחיתה למעלה מ-50 ק"ג: "אני מתנהלת אחרת, הולכת אחרת ומרגישה אחרת לגמרי" כשנינה זפקו החליטה לפני למעלה משנתיים להיפרד מעודפי השומן שלה לתמיד באמצעות ניתוח שרוול קיבה, היא… למידע נוסף »

 • החג הזה אתם לא מעלים גרם!

  מאת: assia 23/02/15

  תקופת החגים נדמית לנו תמיד כהפסד צפוי מראש בקרב שלנו בניסיון לשמור על משקל תקין. שפע המזון המוגש לנו, תקרובות מיוחדות שאנחנו אוהבים ושאנו אוכלים רק פעם בשנה, וריבוי של הזמנות לארוחות חג, כל אלו יחדיו נדמים לנו מראש כיריב לא שקול ואנחנו מרימים ידיים…. "בחגים פשוט עולים במשקל, אחר כך נפתח בדיאטה", האם תפיסה… למידע נוסף »

 • על מאמץ אינטלקטואלי והשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  עד כמה שזה נשמע מפתיע אולי, הרי שיש קשר בין רמת מאמץ אינטלקטואלי שאנו מפעילים לבין השמנת יתר. נתונים חדשים העולים ממחקר קנדי מאשרים את ההקשר הנדיר ומספקים הצצה מעניינת לתגלית החדשה הזו. חוקרים מאוניברסיטת קוובק בקנדה מעלים את הסברה כי חשיבה מרובה עלולה להוביל להשמנת יתר. תוצאות מחקרם מתפרסמות בגליון ספטמבר של הבטאון הרפואי:… למידע נוסף »

 • כל מה שרציתם לדעת על ספינינג

  מאת: assia 23/02/15

  אם לא שמעתם את המונח "ספינינג" כנראה שאתם חיים על פלנטה אחרת…. נדמה שאין ספורט פופולרי יותר בארץ בשנים האחרונות, או לפחות בכל הקשור ליחסי ציבור של סוגי ספורט חדשים, הספינינג הוא הספורט המדובר ביותר והמתוקשר ביותר. מה אתם יודעים עליו? וכמה הוא מתאים לכם בעצם? על כך בכתבה הבאה ספינינג שייך למשפחה המורחבת של… למידע נוסף »

 • מחלות לב לא בהכרח קשורות להשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  נוטים לקשר את מרבית הסוגים של מחלות לב באופן גורף כמחלות הקשורות בהשמנת יתר קיצונית. מחקר חדש המתפרסם בימים אלו, מפריך את ההנחה הזו. האם כל האנשים השמנים מפתחים מחלות לב ובריאות קלוקלת ואנשים רזים בריאים יותר? ובכן, לא בהכרח. על אף הנטייה הציבורית הגוברת והולכת להכיר בהשמנת יתר כבעיה, רצוי לתת מבט מעמיק יותר… למידע נוסף »

 • על הקשר בין חלומות והשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  כבר דיווחנו לכם בעבר על הקשר בין העדר שינה טובה ומספקת לבין האצת תופעת השמנת היתר בבני נוער וילדים. מנתונים חדשים עולה כי גם לאיכות השינה וסוגה יש השפעה רבה. היתכן שמי שחולם יותר חלומות, רזה יותר? ממחקר חדש המתפרסם בגליון אוגוסט של הבטאון הרפואי: Archives of General Psychiatry, עולה כי מחסור בשינה רוויית חלומות,… למידע נוסף »

 • על חשיבותם של הרגלים בריאים

  מאת: assia 23/02/15

  על כוחם של הרגלים בחיינו נדמה כי נאמר כבר רבות, הם מעצבים את אורחות חיינו, הליכותינו וכן… גם את משקל גופנו. האם אנחנו מצליחים לזהות בתוכם מהם ההרגלים הטובים שלנו ואילו הרגלים שליליים? על כל זאת בכתבה הבאה הישארו "מחוברים" נתונים מצביעים על כך כי אנשים בעלי כישורים חברתיים גבוהים, אשר מוצאים את עצמם מעורבים… למידע נוסף »

 • כוסמת, כבר ניסית?

  מאת: assia 23/02/15

  זה לא סוד שגם אכילת מזון בריאות מושפעת מאופנה וטרנדים כאלו ואחרים הכוללים מזונות מוכרים לנו אשר לפתע, ללא סיבה מוצדקת לכאורה, תופסים את מקומם במרכז הבמה הקולינרית. החיפוש אחר הלהיט התורן הבריאותי תורם בסופו של דבר להעשרת התפריט שלנו והוא מבורך. הפעם עולה הדגן הבריאותי הזה, כוסמת, אל ראש שרשרת המזונות הבריאים האופנתיים. בתיאבון!… למידע נוסף »

 • השמנה זה מדבק

  מאת: assia 23/02/15

  השמנה היא לא רק מגיפה – היא עלולה אף להיות מדבקת. כך לפי מחקר חדש, הקובע כי חברים ועמיתים לעבודה עלולים לגרום להשמנה רוב הרופאים מאמינים, ששיעורי ההשמנה העולים נגרמים כתוצאה מאורח חיים נטול פעילות פיזית ומאכילת יתר, במיוחד של אוכל מהיר. ואולם, מחקר בריטי חדש מציע נקודת מבט שונה על תופעת ההשמנה. במקום לנמק… למידע נוסף »

 • התייבשות בקיץ: מנותחים בריאטריים, הזהרו

  מאת: assia 23/02/15

  מטופלים שחוזרים לאשפוז לאחר ניתוח הרזייה לרב סובלים מבחילה, הקאה והתייבשות. בגלל הקיבולת הקטנה של הקיבה לאחר ניתוח הרזייה חשוב מאד להקפיד על שתיה רצופה במשך כל היממה כדי למנוע התייבשות. על כך מפרטת ד"ר אסנת רזיאל בכתבה הבאה בכנס הכירורגי הבריאטרי השנתי שהתקיים החודש בוושינגטון בארה"ב הוצגו נתונים המצביעים על כך שרב האשפוזים במהלך… למידע נוסף »

 • כורכום מסייע למלחמה בהשמנת היתר ואף בסוכרת….

  מאת: assia 23/02/15

  מי מאיתנו לא מכיר ואוהב! את התבלין הצהבהב והנפלא הזה אשר ניחוחו מתנשא מעל שורת מאכלים רבים האהובים עלינו: הכורכום ובכן, מעתה יש אפילו סיבות נוספות לאהוב את התבלין הנהדר הזה. מסתבר כי כורכום נהנה מסגולות של ממש היכולות לסייע לנו בשמירה על משקל תקין. על כל זאת בכתבה הבאה. לטבע, מתנות רבות וביניהן צמחים… למידע נוסף »

 • הילד מול מסך ולא עושה פעילות גופנית? הוא עלול להפוך לשמן

  מאת: assia 23/02/15

  תוצאות מחקר חדש, מעלות שוב את החשש כי צפייה מרובה במסכי טלוויזיה או מחשב, בשילוב של חוסר פעילות גופנית, עלולים להוביל להשמנת יתר קיצונית בקרב ילדים ובני נוער. מכיוון שהשמנת יתר קיצונית בקרב ילדים הפכה לבעיה של ממש, פרסם לאחרונה המכון האמריקאי לרפואה מדריך ובו קווים מנחים בנוגע לפעילות גופנית וצפייה בטלוויזיה ומשחקי ווידאו בקרב… למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזיה יכולים לסייע במניעת סוגים שונים של סרטן

  מאת: assia 23/02/15

  ניתוחי ההרזייה יעילים ביותר בטיפול במחלות רבות הנילוות להשמנה קיצונית, כולל ריפוי סוכרת מסוג 2 הורדת לחץ הדם, הפחתת הכולסטרול, שיפור הנשימה והשינה וכן השבת איכות חיים תקינה. עתה מתברר כי ניתוחי ההרזייה עשויים להועיל גם במניעת סוגי סרטן שונים. מנתוני מחקר חדש עולה כי ניתן לצמצם הופעת סוגים מסוימים של מחלת הסרטן בקרב שמנים… למידע נוסף »

 • רווח כפול: הרזייה וריפוי סוכרת מסוג 2

  מאת: assia 23/02/15

  כל מי שמתמודד עם סוכרת מסוג 2 יודע עד כמה קשה וסיזיפית המלחמה היום יומית במחלה מורכבת זו. טיפולים תרופתיים ושינוי דרמטי של תזונה הם רק חלק מן הפתרונות המקובלים במלחמה בסוכרת וכולם כוללים מחויבות למשך זמן ארוך על מנת להשיג תוצאות. ומה עם ניתוחי הרזייה? ובכן, מסתבר כי לניתוחים אלו תוצאות מפתיעות ומרשימות בריפוי… למידע נוסף »

 • דגים: למה הם כל כך בריאים?

  מאת: assia 23/02/15

  רבים מדברים בשבחם של דגים והערכים התזונתיים הגבוהים שלהם. נדמה כי צמד המילים דג ודיאטה הולכים יד ביד כאשר אנו מקבלים את ההחלטה "לשמור על המשקל" או לנסות לרזות. מהם באמת היתרונות התזונתיים של דגים? מדוע הם כל כך טובים לבריאותנו? על כך בכתבה הבאה. דגים מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות: דגי מים מתוקים ודגי מים… למידע נוסף »

 • רשימת טיפים לקראת ניתוח הרזייה

  מאת: assia 23/02/15

  אם את או אתה מועמדים לעבור ניתוח הרזייה חשוב שתקראו רשימת טיפים זו כדי להבטיח שהכל יזרום חלק רשימת הטיפים הבאה תעזור לכם לצלוח את הניתוח להרזייה בקלות ולהתחיל את דרככם החדשה לקראת היותכם רזים יותר, בריאים יותר ומאושרים יותר. 1. חשוב להקפיד ככל האפשר על דיאטה דלה בפחמימות – להמנע מבורקסים, קרואסונים, ממתקים –… למידע נוסף »

 • שילוב של ניתוח הרזייה וכריתת כיס מרה

  מאת: assia 23/02/15

  שילוב של ניתוח הרזייה וכריתת כיס המרה מקובל ומתבצע באופן די שכיח משום שמדובר בשני ניתוחים בבטן העליונה שמתבצעים באופן לפרוסקופי…. למידע נוסף »