Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > טיפולים > טיפול מונחה CT

טיפול מונחה CT

טיפול מונחה CT אותו מבצע ד"ר סטפן בן שושן מתאים למגוון רחב של בעיות כמו פריצת דיסק, שחיקת סחוס, הצרות התעלה, כאבי גב, כאבים אונקולוגיים לחולי סרטן ועוד.

הזרקות של סטרואידים וחומרי אלחוש לעמוד השדרה בהנחיית CT

לאחרונה התברר כי כאבי הגב הנובעים מפריצת דיסק או משינויים ניוונים נובעים לא רק מהבלט והלחץ הנגרם בגינו, אלא גם ובעיקר מהתגובה הדלקתית הקשה אשר מלווה את המחלה. התגובה הדלקתית מערבת את העצבים הסמוכים לבקע הדיסקלי. מסיבה זו הפכה הזרקה ממוקדת של חומרי אלחוש וסטרואידים לאזור הבקע למקובלת מאוד.

הפעולה דורשת מומחיות רבה שכן חשוב מאוד שההזרקה תבוצע באופן מדויק לשומן המקיף את שורש העצב (selective nerve root injection).
הפעולה המבוצעת בהנחיית CT מדויקת ובטוחה בהרבה מפעולות פולשניות דומות תחת שיקוף שהיו מקובלות עד לאחרונה. הפעולה חשובה במיוחד לטיפול בפריצות דיסק צואריות בהן ההצלחה הניתוחית מוגבלת. שימוש ב- CT בפעולה זו, מאפשר זיהוי מדויק של כלי הדם והעצבים, וכך, הקטנה משמעותית של הסיכונים של פעולה זו לנבדק בהשוואה לפעולה בהנחיית שיקוף.

 


ההתויות:
 • פריצת דיסק בכל גובה בעיקר צוארי או מותני
 • הזרקת טיפולית תחת CT במפרקים הפצטרים (עמוד שידרה מותני)
 • טיפול בהיצרות של תעלת השדרה במיוחד אצל קשישים
 • טיפול בהיצרות ניוונית של הפורמינות של עמוד השדרה הצוארי והמותני
 • טיפול בסיבוכים לאחר ניתוחי גב כגון: צלקת באזור הניתוח (פיברוזיס פוסט ניתוחי), רדיקולופטיה ממושכת בשל מרכיב דלקתי.
 • כאב צוואר העליון עם הקרנה לראש: ARNOLD NEVRALGIA.
 הזרקת סטרואידים למפרקים פריפרים בהנחייה שיקוף:
 כאשר הפעולה מבוצעת בהנחייה שיקוף, מוחדרת המחט תחת תצפית רציפה אל תוך המפרק במדויק. לאחר מיקום מדויק של המחט, מוזרק חומר ניגודי לווידוא מיקום אופטימלי. רק אז מוזרקים חומרי האלחוש והסטרואידים. הפעולה המבוצעת בהנחיית שיקוף, מאפשרת הזרקה מדויקת ומשפרת מאוד את סיכויי ההצלחה של הטיפול.

התויות

 • שינויים דלקתיים וניוונים במפרקים (ברך,ירך,כתף, מרפק, שורש כף יד, קרסול…)
 • שינויים פוסט חבלות במפרקים
 • חבלות ספורט שונות
 • בלון-קיפופלסטי: טיפול חדשני בחוליות שבורות כתוצאה מאוסטאופורוזיס, ללא הרדמה כללית 

אורטוקין

אורטוקין היא שיטת טיפול חדשה באוסטאוארטריטיס (דלקת מפרקים ניוונית), וכן בבעיות גב כמו פריצת דיסק או בלט ועוד. שיטת אורטוקין פותחה בגרמניה על ידי חברת התרופות Rhein Device GmbH ומתבססת על עקרון הריפוי העצמי – האפשרות הניתנת לגוף לרפא את עצמו. הטיפול הינו טבעי לחלוטין. מוכח במחקרים קליניים ומאושר על ידי משרד הבריאות. לחצו כאן להמשך קריאה אודות אורטוקין.

מחלות

 • כאבי מפרקים

  לרוב נובעים משחיקת המפרק. באפשרותינו להציע טיפול תרופתי משולב להקלת הכאבים הנובעים מהשחיקה, וכן הזרקות למפרקים של סטרואידים, חומצה היאלורונית (מה שנקרא בטעות בציבור "כרבולת תרנגול"( , וגורמי גדילה (אורטוקין). הטיפולים הללו מסוגלים לדחות בכמה שנים את הצורך בהשתלת מפרק תותב או להוות תחליף למי שאינו יכול מסיבות רפואיות לעבור השתלה כזו…. למידע נוסף »

 • כאבים ממקור סרטני

  לעיתים גידולים סרטניים לוחצים עם רקמת עצב או על רקמות אחרות בגוף ויוצרים כאב. אם המדובר הוא ברקמות שונות שאינם עצביות – הטיפול הוא לרוב בהקטנת הגידול, כלורמ טיפול אונקולוגי, תוך העזרות באיזון תרופתי עד השגחת המטרה. אם מדובר ביצירת לחץ על רקמה עצבית – למשל בגידולי ראש הלבלב, בגידולי ריאה ושד בלחץ על מקצעות… למידע נוסף »

 • כאבי פאנטום

  תחושות כאב לא "אמיתיות"- כאבי פאנטום  – עלולות להיגרם בשל עצבים שנפגעו מחיתוך או טראומה או בשל איברים כרותים. מהו המנגנון העומד מאחורי כאבים אלו ומהם הטיפולים שעשויים להכחידם…. למידע נוסף »

 • תסמונת הכאב האיזורית הכרונית

  CRPS- תסמונת הכאב האיזורית הכרונית. מחלה נדירה שסיבת התפרצותה לא ידוע, אולם מתפרצת לרוב אחרי טראומה מינורית. הטיפול המיטבי הוא מייד עם ההתפרצות ולכן חשוב ביותר אבחון מוקדם וטיפול מוקדם. הטיפול הוא ע"י הפעלה מקסימלית אולם בשל הכאב זו תתכן רק אם מצליחים לנטרל את הכאב. לפיכך טיפול חייב להיות משולב בטיפול יעיל של מרפאת… למידע נוסף »

 • כאבי גפיים כתוצאה מסוכרת או מחלת כלי דם

  במחלות אילו נפגעים כלי הדם הקטנים ביותר בגוף – אילו שמספקים חמצן לרקמת העצבים. כתוצאה מכך נפגעים העצבים המרוחקים ומתחילה הפרעה תחושתית המזכירה בתוואי שלה גרביים וכפפות. התלונות יהיו של כאב נוירופטי – בעל אופי עצבי. כמובן שהדרך הטובה ביותר היא להמנע מהנזק – ע"י איזון קפדני של הסוכר ולחץ הדם, אולם במידה והנזק כבר… למידע נוסף »

מרכז לטיפול בכאב

מרכז לטיפול בכאב מתמחה בטיפול בכאב על כל גווניו, כולל כאבי גב, כאבי גפיים, כאבים כרוניים לאחר חבלה או ניתוח ופציעות ספורט. המרכז משתמש בגישות שונות ומגוונות המשלימות אחת את השניה, כולל הזרקה של תרופות שונות  תחת בקרת CT  או אולטראסאונד, טיפולים בגלי הלם או אולטראסאונד, טיפולים תרופתיים ורפואה אלטרנטיבית . בנוסף המרכז מתמחה בטיפול ייחודי , אורטוקין, בו נעשה שימוש בתכונות ריפוי עצמי של רקמות הגוף .

... למידע נוסף »

רופאים

 • ד"ר סטפן בן שושן

  רדיולוג פולשני, מומחה לעמוד שדרה ומפרקים בקבוצת אסיא מדיקל. ד"ר בן שושן, יליד צרפת, סיים לימודי רפואה באוניברסיטת ליון בשנת 1998. התמחה בבית-החולים בישה בפריז ברדיולוגיה כללית … למידע נוסף »

  שלח שאלה