אסיא מדיקל > טיפולים > סרטן השד – טיפול בהקרנות

סרטן השד – טיפול בהקרנות

טיפול בהקרנות ניתן כחלק מהטיפול המקומי בסרטן שד, ונועד לצמצם את הסיכון לחזרה מקומית של המחלה. עם זאת, במצבים מסוימים יכול הטיפול לשפר את סיכויי ההחלמה (כלומר, למנוע את הופעתן של גרורות בעתיד).

הקרנה מהווה חלק מרכזי בטיפול משמר שד (כריתת הגידול ללא כריתת השד). בכריתה כזו ללא מתן הקרנה שיעור חזרת גידול בשד המנותח מגיעה לכ-30%, ואילו ההקרנה מורידה לאורך זמן, את שיעור חזרת הגידול לכ-7% בלבד (גבוה אך במעט מאשר בכריתת שד מלאה – כ 4%). 

תוספת הסיכון לחזרה מקומית אחר ניתוח חלקי והקרנה אינה מורידה את סיכויי ההחלמה, הנמדדת בהיעדר מחלה באיברים מרוחקים.

קיימת עדות לכך שבנשים מבוגרות (בגיל 74 ומעלה) החולות בסרטן השד עם קולטנים חיוביים לאסטרוגן או פרוגסטרון, ניתן במצבים מסויימים להימנע מהקרנה אחר ניתוח חלקי.

כיצד ניתן טיפול בהקרנות?
הקרנה סטנדרטית ניתנת לרקמת השד עם תוספת המכוונת למיטת הגידול (האיזור שבו התפתח הסרטן), שם שכיחות יותר חזרות מקומיות של המחלה. הטיפול ניתן מדי יום, 5 ימים בשבוע, במשך 6 עד 7 שבועות.

בין תופעות הלוואי: עייפות וכוויות
הטיפול עשוי לגרום לעייפות שאינה קיצונית בדרך כלל. כוויות דומות לכווית שמש בדרגה ראשונה או שנייה מטופלות באופן מקומי במשך מספר שבועות. ההקרנה עשויה לגרום לצבע עור כהה יותר ולעתים להשפיע על התוצאה הקוסמטית של ניתוח חלקי, בעקר בשד קטן משמעותית מהממוצע. תופעות לוואי משמעותיות יותר – נדירות.

יש קושי במתן הקרנה חוזרת, ולכן נשים שקיבלו טיפול קרינתי בעבר (כבמקרה של לימפומה או עקב גידול קודם בשד שטופל בניתוח חלקי) אינן יכולות בדרך כלל לקבל הקרנה שוב. הקרנה עשויה להינתן בנוסף גם לשרשרת הבלוטות הסמוכה לעצם החזה (Internal Mammary Nodes).

מחלות

 • סרטן השד

  בישראל, כל אישה מגיל 50 ומעלה זכאית לבדיקות סקר לאיתור מוקדם של סרטן השד, דבר המוביל לאיתור המחלה בשלב ראשוני והפחתת התמותה איתור מוקדם של סרטן השד מוביל בצורה חד משמעית לטיפול מטבי יותר במחלה ולהפחתת התמותה בקרב החולים. מטרת הבדיקות לאתר במידה ויש גושים סרטניים בטרם הם מתקדמים לבלוטות הלימפה, שלב בו טיפול אונקולוגי… למידע נוסף »

מרכז לבריאות השד – ליידי אסיא

המרכז לרפואת השד ליידי אסיא, מבית אסיא מדיקל, המרכז לכירורגיה ורפואה התערבותית, הוא מרכז טיפולי יחיד מסוגו בארץ בתחום בריאות השד, שמעמיד לרשותך את כל שירותי רפואת השד המובילים בארץ.

פתרון כולל תחת גג אחד
בליידי אסיא תוכלי ליהנות משירותיהם של מיטב הרופאים בארץ הפועלים בתחום, ומהמכשור הרפואי (ממוגרפיה, אולטרסאונד) המתקדם והטוב ביותר ברפואת השד. המרכז מאגד תחת גג אחד מחקר וגישות טיפול המתקדמים ביותר בתחום רפואת השד ובריאות השד, זאת יחד עם מערך תמיכה משולב בשיתוף כל הגורמים המקצועיים הנוגעים לטיפול הרפואי. לצד כל אלה, מערך אדמיניסטרטיבי יעניק לך ולמשפחתך ליווי אישי ופרטני בכל שלבי הטיפול הרפואי. אנו מבטיחים מקסימום דיסקרטיות ומינימום זמן טיפול.

 • אבחון מיידי של ממצא חשוד בשד
  בדיקת כירורג מומחה, הדמיה לפי המלצתו (ממוגרפיה, אולטרסאונד או שניהם) וביצועה בזמן קצר. פענוח מהיר של ההדמיה, ואם יש צורך, ביצוע ביופסיה של הממצא תחת הדמיה. על מנת לסייע בהפחתת המתח והחרדה המלווים את התהליך, קיצרנו למינימום את זמן ההמתנה לקבלת תשובות הבדיקה. תשובה פתולוגית סופית מתקבלת תוך זמן קצר מרגע הבדיקה.
 • מעקב שד שגרתי
  מעקב שגרתי, בדיקות תקופתיות כולל בדיקה גופנית על ידי כירורג מומחה, והדמיה לפי הצורך. למטופלות בסיכון גבוה, דוגמת נשים עם סיפור משפחתי או נטייה גנטית ידועה, אנו נותנים אפשרות למעקב קבוע. הבדיקה מתבצעת על ידי כירורג מומחה ברפואת שד בלבד, בזמינות גבוהה ביותר, ובאווירה נינוחה ודיסקרטית. במידה וישנו ממצא חשוד הדורש המשך מעקב, ניתנת לך האפשרות להדמיה במקום על ידי רופא רדיולוג מומחה. תוצאות ההדמיה יוחזרו לכירורג המטפל בך בו ביום, לקבלת החלטה משותפת לגבי המשך הטיפול. למטופלות בסיכון גבוה, דוגמת נשים עם סיפור משפחתי או נטייה גנטית ידועה, אנו נותנים אפשרות למעקב קבוע.
 • ייעוץ משלים לאחר אבחנה
  ייעוץ עם כירורג שד ותכנון ניתוח במידת הצורך, ייעוץ עם פלסטיקאי לבחינת אפשרות לניתוח אונקופלסטי או שחזור מיידי.  אונקולוגית המרכז, אשר עיקר התמחותה היא בתחום השד, תבנה בשיתוף עם הרופא המטפל שלך את תוכנית הטיפולים האופטימאלית, המותאמת אישית עבורך. הייעוץ והמעקב האונקולוגי ניתנים בשיתוף מלא עם הייעוץ והמעקב הכירורגי, וכך נבנית סביבך המעטפת הטיפולית המקצועית, שעיקר מטרתה היא להביאך להחלמה מלאה ולרפואה שלמה.
 • ייעוץ גנטי
  לנשים היודעות על מקרים של מחלה במשפחתן או נשים בעלות נטייה גנטית ידועה או חדשה יתבצע יעוץ גנטי ע"י גנטיקאי רפואי מומחה.
 • חוות דעת שנייה
  בדיקות הדמיה נוספות וביופסיות במקום, חוות דעת כירורג מומחה, פלסטיקאי או אונקולוג.

ליווי צמוד לאורך כל הדרך
כל מטופלת אשר מאובחנת עם ממצא חשוד, זוכה לליווי של כל צוות המרכז. אנו משלבים במרכז את כל הגורמים הרפואיים הדרושים לצורך מתן אבחנה (דיאגנוזה) מדויקת ככל הניתן, ולבניית תוכנית טיפול במידת הצורך (ו/או לשלילת מחלה באחוזי הסבירות הגבוהים ביותר שבנמצא). הליווי של צוות המרכז את המטופלת מתחיל כבר עם שלב האבחון, ממשיך דרך בניית תוכנית טיפול, בשיתוף כל הגורמים, ולאורך כל תקופת הטיפול ו/או הניתוח, עד להחלמה.

בליידי אסיא – המטופלת היא המרכז
אשה שחוששת מממצא בשד היא אישה שחווה חרדה רבה. החשש העצום ממחלת הסרטן, ההיכרות עם חולות בסביבה הקרובה, והפן הרגשי המיוחד הקשור לשד כמייצג את הנשיות ותפיסת הגוף, מעצימים את החרדה, לעתים מעבר לבעיה האבחנתית לכשעצמה.

אנו בליידי אסיא מבינים זאת. שנים רבות של התמחות בתחום השד סייעו לנו לבנות את התפיסה המיוחדת שלנו, שגורסת כי המענה הטוב ביותר שניתן לקבל אינו תלוי ברופא מומחה אחד, אלא בצוות שהוא זמין ומקצועי. צוות שיש בידיו את כל הכלים שמאפשרים לו לתת לך מענה מהיר, איכותי וגם מחבק.

המרכז מתמחה במחלות של השד כולל גידולים שפירים וסרטן השד. המרכז מציע אבחון כוללני ומהיר מאד של גושים בשד, טיפולים הכוללים ניתוחים להרחקת גידולים, ניתוחי שחזור מיידי או מאוחר, וכן מעקב פרטני במטופלות לכל סוגיהן. במרכז מנתחי שד ופלסטיקאים הפועלים בשיתוף פעולה כדי להתאים את הטיפול או הניתוח המיטבי למצבה של המטופלת. מול הנתונים המדאיגים של העלייה באחוז החולות בסרטן השד – המחלה הממארת השכיחה בעולם המערבי, יש גם נתונים מרגיעים. האגודה למלחמה בסרטן מדווחת כי מספר הנשים המחלימות מסרטן השד, עולה בהתמדה (!) בזכות שלושה גורמים מרכזיים:

 1. הגילוי המוקדם
 2. שיפור דרכי הטיפול
 3. הגברת המודעות.

אלמנט הזמן, מסכימים המומחים, הינו קריטי ויכול להיות מציל חיים. ככל שהמחלה מאובחנת בשבלים מוקדמים יותר, כך עולים סיכויי הריפויי לעד 90%. המסקנה מנתונים אלה אחת: בריאות השד שלך בידייך.

מסגרת טיפולית פסיכולוגית אישית או קבוצתית
כדי להקל עלייך ככל האפשר את ההתמודדות עם האתגרים הנובעים מהמחלה, ליידי אסיא מעמיד לרשותך מסגרת טיפולית פסיכולוגית אישית או קבוצתית, על פי רצונך, שתהיה שם עבורך לתמיכה רגשית ולסיוע בכל שלבי הטיפול.

הטיפולים הפסיכולוגיים של ליידי אסיא יאפשרו לך להניח לזמן מה את ההיבטים הרפואיים של המחלה, ולהתמקד בשקט בגופך, ברגשותייך ובהתמודדות האישית שלך. בטיפולים נלמדות טכניקות של הרפיה, דמיון מודרך, מודעות ותנועה, והם מעניקים בסיס להתמודדות בריאה ומציאותית עם מתח, חרדה ואי-ודאות. התמודדות זו עשויה להביא גם לחיזוק המערכת החיסונית ולגישה מקדמת יותר כלפי הטיפול כולו. את הטיפולים האישיים והקבוצתיים מנחות נשות מקצוע בעלות ידע וניסיון רב בתחום, המאמינות כי הריפוי קשור בכל המישורים המרכיבים אותנו: נפשי, גופני, רגשי ורוחני.

 • אריאלה בר דוד – פסיכותרפיסטית כ-35 שנה, מתמקדת בפסיכותרפיה גופנית, טיפול בתנועה ודמיון מודרך, מומחית בהנחיית טכניקות רגיעה ושיטת פלדנקרייז.

קבוצות הטיפול:

 • קבוצת טיפול לנשים שהחלימו מסרטן השד
 • קבוצת טיפול לנשים המתמודדות עם טיפולים
 • קבוצות טיפול לזוגות: לנשים המחלימות מסרטן השד, המתמודדות עם תהליך ההחלמה בתוך המשפחה, ובני זוגן.

יצוין כי הטיפול ניתן כחלק ממעטפת השירות לכל מטופלת בליידי אסיא, ויכולות להיעזר בו גם נשים שאינן מטופלות על ידי הצוות הרפואי של המרכז. הטיפולים והקבוצות מתקיימים במרכז הרפואי אסותא, רמת החייל, תל אביב, בסביבה חמה ומטופחת.

למחלקת ייעוץ ביטוחי וטרום ניתוח
לקבלת יעוץ אודות זכויות המימון וכיסוי כספי לבדיקות ולטיפולים 

 

... למידע נוסף »

רופאים

מחקרים ומאמרים

 • 5 דילמות: סרטן שד אצל נשים מבוגרות

  מאת: אסיא 22/10/15

  תוחלת החיים של בני האדם עולה ועמה שיקולים חדשים, שנכנסו למערכת הבריאות, בכל הנוגע לגבי דבר הכדאיות לטפל או לא לטפל במקרים מסוימים ומהו הטיפול המתאים ביותר עבור נשים מבוגרות…. למידע נוסף »

 • סרטן שד לא פולשני: האם לטפל?

  מאת: אסיא 08/10/15

  באופן מסורתי, כאשר רואים את השם: "סרטן לא פולשני", מטפלים בו כמו בסרטן רגיל: בעזרת ניתוח, הקרנות וטיפול תרופתי. אך האם באמת זהו הטיפול שנכון לנקוט בו?… למידע נוסף »

 • האם הכרחי לכרות בלוטות לימפה במקרה של סרטן שד?

  מאת: אסיא 31/08/15

  הסרה של בלוטות הלימפה יכולה לקבוע אם הסרטן התפשט בגוף, אולם מחקרים מראים כי ניתן להסתפק בבלוטת הזקיף, הקרובה ביותר לגידול…. למידע נוסף »

 • סרטן השד ופוריות – האם הטיפולים הכימותרפיים פוגעים בפוריות?

  מאת: אסיא 11/06/15

  גילוי של סרטן השד מייצר אתגר של ממש עבור נשים בתחום הפוריות. כ-8% מהנשים החולות בסרטן השד הן מתחת לגיל 40, וחלקן עדיין לא הביאו ילדים לעולם.
  למידע נוסף »

 • עייפה בעקבות מחלה? יש לזה פתרונות

  מאת: אסיא 29/05/14

  בזמן החלמה ממחלה, אנו חווים שורה של שינויים פיזיולוגים, בעיקר כאשר המחלה כוללת רמות מורכבות של התמודדות. הצורך לשלב בין המשך השגרה וחיי היום-יום
  למידע נוסף »

 • סרטן השד- האם את בקבוצת סיכון?

  מאת: אסיא 12/01/14

  מחלה שהגילוי המוקדם שלה מגביר את אחוזי הריפוי שלה, הגברת המודעות לגבי שיוך לקבוצת סיכון ספיציפי היא חיונית. כדאי לך לבדוק את עצמך … למידע נוסף »

 • נשים הלוקות בסרטן השד נאלצות להתמודד עם ירידה בהכנסתן

  מאת: אסיא 12/01/14

  מנתונים אשר נאספו ממחקר קנדי עולה כי נשים המאובחנות כלוקות בסרטן השד נאלצות להתמודד עם ירידה של כ 25%… למידע נוסף »

 • אילו סוגי גידולים סרטניים קיימים בשד?

  מאת: אסיא 02/01/14

  גידולים סרטניים של השד הם כמעט תמיד (ב-95% מהמקרים) ממקור של תאי אפיתל – אותם תאים הנמצאים בעור וברירית של מערכת העיכול… למידע נוסף »

 • אספירין וסרטן השד

  מאת: אסיא 10/03/15

  סקר מחקרים שבוצע על ידי רופאים מומחים מצא כי תרופות אנטי דלקתיות עשויות להפחית את הסיכון לחלות בסרטן השד בשיעור של עד 20%… למידע נוסף »

 • אובחנתי כחולה בסרטן השד. מה עלי לעשות עכשיו?

  מאת: אסיא 25/03/15

  מדובר בגוף שלך ובחיים שלך, ולא ייגרם לך כל נזק רפואי אם תדחי את תחילתו לזמן קצר, שיאפשר לך לשקול את החלופות השונות בצורה שקולה… למידע נוסף »

 • באמת אחת מכל 8 נשים חולה בסרטן השד?

  מאת: אסיא 22/10/13

  יחד עם העלייה במודעות ובאבחון המוקדם, עלה גם החשש של הנשים מפני סרטן השד, מה שהוביל לשלל מיתוסים בנושא. האם חייבים לטפל בסרטן שד בדחיפות ומדוע גוש שפיר לא יכול להפוך לממאיר? הכירורגית ד"ר תמי קרני עם כל התשובות לכתבה ב YNET צמד המילים "סרטן שד" הוא אולי המפחיד ביותר עבור נשים. עם המודעות הגוברת… למידע נוסף »

 • על הקשר בין נטילת הורמונים לסרטן השד

  מאת: אסיא 03/10/13

  ההשפעה על הסיכוי ללקות בגידול שפיר בשל נטילת האסטרוגן מסוג equine אינה ברורה דיה לחוקרים.
  למידע נוסף »

 • הריון וסרטן השד

  מאת: אסיא 02/10/13

  סרטן השד הוא הסרטן השכיח ביותר בזמן הריון ולאחר לידה, אחת מכל 3,000 נשים הרות חולה במחלה. ד"ר תמי קרני, כירורגית, מסבירה מתי חשוב להחליט על ביצוע בדיקות שד בהריון והנקה, מהם הטיפולים האפשריים בתקופה זו ומהם הסיכונים הכרוכים בהם. תקופות ההריון וההנקה הן מהמיוחדות והמאושרות בחייה של כל אישה, והמחשבות על מחלות ובעיות בריאותיות… למידע נוסף »

 • שחזור שד

  מאת: אסיא 10/09/13

  שאלה: אני בת 37, אם לשלושה ילדים. לאחרונה עברתי בדיקה גנטית והתגלה שהינני נשאית של גן BRCA. אני מעוניינת לעבור כריתה מניעתית של השדיים. ברצוני לדעת האם השחזור של השד מבחינה אסתטית נעשה מיד בניתוח הכריתה או בניתוח נוסף? אילו שיטות קיימות לשחזור ומה עדיף? תשובה: כיום יותר נשים שעוברות כריתת שד עקב סרטן בוחרות… למידע נוסף »

 • שתלי סיליקון בשד ולימפומה אנאפלסטית עם תאים גדולים

  מאת: אסיא 04/09/13

  הקשר בין שתלי סיליקון בשד ללימפומה אנאפלסטית עם תאים גדולים לאישה המתכננת טיפול קוסמטי להגדלת השדיים כדאי לשקול את ההשלכות הנגזרות מטיפול זה. מחקר הולנדי חדש מצביע על קשר בין שתלי סיליקון וסרטן שד נדיר מסוג לימפומה אנאפלסטית עם תאים גדולים השימוש בסיליקון בעולם הרפואה, שהחל ב-1953, עורר גל של מחקרים לבדיקת הסיכונים הכרוכים בהחדרת… למידע נוסף »

 • טיפול אנטי הורמונלי כטיפול מונע באוכלוסיית סיכון לסרטן השד

  מאת: אסיא 09/07/13

  הקהילה הרפואית מסכימה: טיפול אנטי הורמונלי בנשים עם סיכון לחלות בסרטן שד עשוי להפחית ב-65 אחוז את הסיכון לחלות. ד"ר תמי קרני מציגה את כל מה שרצית לדעת על טיפול מונע ותופעות הלוואי הטיפול המונע בסרטן שד לרוב ניתן לנשים לאחר החלמה מטיפול בסרטן שד. טיפולים אלה נועדו להפחית את הסיכון לחזרתה של המחלה. הטיפול… למידע נוסף »

 • כריתת ושחזור השד מלאה או חלקית?

  מאת: אסיא 13/06/13

  הטיפול בסרטן השד כולל את כריתת הגידול בניתוח וטיפול בהקרנות וכימותרפיה. אחד מהלבטים הגדולים של חולות לפני ניתוח להסרת גידול ממאיר מהשד כרוך בשאלה האם לכרות את השד כריתה מלאה או שמא להסתפק בכריתה חלקית? "ההחלטה היא בסופו של דבר רק של האישה", אומר ד"ר מיכאל קורץ, מומחה בכירורגיה כללית ובכירורגיית שד, מנהל המרכז לבריאות… למידע נוסף »

 • סרטן השד: המחלה שפוגעת בכל המשפחה

  מאת: אסיא 04/03/13

  כשאישה חולה במחלת סרטן השד לא רק היא סובלת – גם בעלה וילדיה נפגעים בצורות שונות, וסובלים מדיכאון, הפרעות התנהגות ועוד. אז מה חשים הבעלים ומה קורה לילדים. מחקרים בנושא זיהוי סרטן השד אצל אישה משפיע קודם כל כמובן עליה. יחד עם זאת צריך לזכור כי כל הסובבים אותה מושפעים. עבודות מחקר שונות ורבות נערכו בעולם… למידע נוסף »

 • להסיר או לא להסיר קשריות לימפה מבית השחי?

  מאת: אסיא 02/03/13

  מחקר חדש בדק את התועלת של הסרת קשריות לימפה מבית השחי לעומת ויתור על הניתוח אצל נשים עם סרטן שד פולשני וגרורות בקשרית הזקיף, ומצא ממצאים מעודדים חוקרים מהמכללה האמריקאית לאונקולוגיה ביקשו לבדוק במסגרת ניסוי כיצד משפיעה הסרה מלאה של קשריות הלימפה מבית השחי (ALND) על מטופלות, ששורדות לאחר סרטן שד וגרורות בקשרית הזקיף. את ההֶקשר… למידע נוסף »

 • כריתת שד מונעת: דילמה קשה

  מאת: אסיא 03/02/13

  מתמודדת בתחרות מיס אמריקה הצהירה כי אחרי התחרות תעבור כריתה של שני שדיה כדי לא לחלות בסרטן כמו אמה. מה היתרונות והחסרונות, ואיך מחליטים ?
  למידע נוסף »

 • סרטן השד – מחקר: 2,662 נבדקות, 110 מאובחנות

  מאת: אסיא 08/12/12

  יחס הגילוי של סרטן השד באמצעות ממוגרפיה בקרב הנבדקות עומד על 1:127, מחקר חדש בדק את היעילות של ביצוע בדיקות ההמשך באמצעות MRI ואולטרסאונד. ד"ר תמי קרני עם הממצאים המרתקים
  למידע נוסף »

 • לא לבד: על חשיבות הטיפול הפסיכולוגי המלווה במאבק במלחמה בסרטן השד

  מאת: אסיא 02/12/12

  אחת מתשע, או אחת מאלפי נשים בכל שנה בישראל הלוקות בסרטן השד, חשוב שלא יהיו לבד. קבלת הידיעה הלא פשוטה על התפרצותה של המחלה דורשת הערכות נרחבת מן החולה וגם מבני המשפחה המלווים אותה. אמנם ההתפתחויות הרפואיות בתחום הטיפול במחלה מבטיחים אחוזי הצלחה גבוהים במקרים רבים, אך הם לא פותרים את הצורך ביצירת מסגרת חברתית… למידע נוסף »

 • תשע ההחלטות החשובות עם גילוי סרטן שד

  מאת: אסיא 19/11/12

  אישה שהתבשרה כי לקתה בסרטן השד מתמודדת לא רק עם המחלה המאיימת על חייה, הפחד ואי הוודאות, אלא גם עם פגיעה בשלמות גופה ובנשיותה. בנוסף, עליה לקבל במהירות לפחות תשע החלטות קריטיות על אופן ובחירת אפשרויות הטיפול.
  למידע נוסף »

 • מדריך: הבדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד

  מאת: אסיא 18/11/12

  בישראל, כל אישה מגיל 50 ומעלה זכאית לבדיקות סקר לאיתור מוקדם של סרטן השד, דבר המוביל לאיתור המחלה בשלב ראשוני והפחתת התמותה. ד"ר תמי קרני עם המדריך המלא לבדיקות השונות, ההבדלים, השימושים ומידת יעילותן איתור מוקדם של סרטן השד מוביל בצורה חד משמעית לטיפול מטבי יותר במחלה ולהפחתת התמותה בקרב החולים. כל אישה מגיל 50… למידע נוסף »

 • בחירות כירורגיות בצל גילוי סרטן שד

  מאת: אסיא 02/09/12

  לחץ, פחד, אי ודאות ובלבול, הם רק חלק מהתחושות שמלוות כל אישה המגלה שחלתה בסרטן השד. מהו התהליך הכירורגי שבפתחו את עומדת, מהן ההחלטות החשובות שעלייך לקבל ומיהם אנשי המקצוע שיסייעו לך לעבור את התקופה הקשה? ד"ר תמי קרני מסבירה רגע קבלת הידיעה המבשרת שחלית בסרטן השד הוא ללא ספק רגע מפחיד. הידיעה שחלית בסרטן,… למידע נוסף »

 • משקל עודף וסיכויי ההחלמה מסרטן השד

  מאת: אסיא 17/08/12

  על הקשר בין משקל עודף וסיכויי ההחלמה מסרטן השד. המחקר, אשר פורסם בכתב העת Cancer Causes and Control, בדק את הקשר בין מדד מסת הגוף (BMI) של נשים בזמן אבחון המחלה ושינויים במשקלן לאחר האבחון, לסיכויי ההחלמה שלהן. במחקר, שהתפרש על פני 7 שנים, השתתפו 1,692 נשים עם סרטן שד בשלבים מוקדמים. הן נשאלו לגבי… למידע נוסף »

 • סרטן השד – לממש את החלום: להחלים ולהרות

  מאת: אסיא 09/08/12

  אמנם קיימת אפשרות של פגיעה בפוריות בעקבות טיפול בכימותרפיה ובהקרנות, אבל הודות לרפואה המתקדמת של ימינו ניתן לתכנן את הכניסה להריון עוד בטרם תחילת הטיפולים. התייעצי עם הרופא המטפל ובחרו את הדרך הטובה ביותר בשבילך להפוך לאם. מאת: מערכת ליידי אסיא גילוי או הופעה של מחלת סרטן השד מייצרת אתגר של ממש עבור נשים בתחום… למידע נוסף »

 • סרטן שד בגיל מתקדם

  מאת: אסיא 07/11/11

  איך מטפלים בחולות סרטן שד בגיל מתקדם ? נשים מגיל 70 ומעלה מהוות שליש מהנשים שנמצא אצלן סרטן שד בשנה, ועדיין הן פחות מטופלות. איזה אופציות עומדות בפני חולות סרטן שד מעל גיל 70, האם כריתת שד היא אופציה טובה ומה תורמות ההקרנות?… למידע נוסף »

 • סקירת חידושים בשחזור שד – אונקופלסטיקה

  מאת: אסיא 12/02/10

  סקירה על החידושים ומגמות בשחזור שד, כפי שבאו לידי ביטוי בשני כנסים חשובים בתחום שחזור השד אשר התקיימו בינואר 2010 בארה"ב. בכנסים הוצגו מספר חידושים ומגמות בתחום זה הכנס הראשון של האיגוד האמריקאי למיקרוכירורגיה שיחזורית (ASRM) שהתקיים בפלורידה והכנס השני המוקדש לכירורגיה פלסטית של השד (Breast Surgery Symposium), שהתקיים באטלנטה. שחזור שד מיידי כחלק מצוות… למידע נוסף »

 • אבחון ומעקב אחר סרטן השד

  מאת: אסיא 26/02/15

  אחד המאפיינים של גידולים סרטניים הוא היכולת שלהם לשלוח גרורות לאיברים מרוחקים. לנוכחותן של הגרורות המרוחקות השפעה על סיכויי ההחלמה ועל אופן הטיפול… למידע נוסף »