Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > טיפולים > שרוול קיבה

שרוול קיבה

ניתוח שרוול קיבה הוא ניתוח להפחתת משקל, שבו מסירים כ-85% מהקיבה ומותירים קיבה בצורת גליל, מעין שרוול, שהקיבולת שלה היא כ-50-80 סמ"ק. בניגוד לצורות אחרות של ניתוחים בריאטריים, שסתום היציאה מן הקיבה – השוער, והעצבים של הקיבה נותרים במקומם, ואילו הקיבה עצמה מוקטנת בצורה משמעותית, אבל התפקוד שלה נשמר.

מאחר שהקיבה החדשה ממשיכה לתפקד בצורה נורמלית, יש הרבה פחות הגבלות על המזון שמותר למטופלים לצרוך לאחר הניתוח, אולם הכמויות שהם יוכלו לאכול קטנות בהרבה. רוב המטופלים רואים בכך את היתרון הגדול ביותר של ניתוח השרוול, לצד העובדה שהסרת רוב הקיבה גורמת גם לירידת הורמון הרעב גרלין המיוצר בקיבה וכך מושגת תחושה של שובע.

היתרון הגדול ביותר של ניתוח השרוול טמון בעובדה שהוא אינו מחייב מעקף של המעיים ולכן המטופלים לא סובלים מסיבוכים כגון חסימות מעיים, אנמיה, אוסטיאופורוזיס ומחסור בוויטמינים ובחלבונים. ניתוח זה אף מתאים לאנשים שכבר סובלים מאנמיה, מחלת קרוהן ובעיות אחרות שבגללן ניתוח מעקף מהווה עבורם סיכון גבוה.

זהו אחד הניתוחים המעטים שניתן לבצע בצורה לפרוסקופית במטופלים בעלי משקל עודף גבוה במיוחד, ולכן הוא זוכה לפופולריות גבוהה.

החסרון העיקרי של צורת הניתוח הזאת הוא שהיא לא תמיד גורמת לאותה ירידה במשקל שאנשים היו רוצים להשיג. זה אמנם נכון לגבי כל סוג של ניתוח להפחתת משקל, אבל נכון במיוחד בניתוחים שרק מגבילים את נפח הארוחות.

מאחר שבמהלך הניתוח מוסרת מרבית הקיבה באמצעות סיכות סטפלרים, ישנו גם סיכון של דליפה או דימום הקשורים ישירות לפעולת ההידוק. בנוסף לכך, ישנם סיבוכים אפשריים נוספים כגון תסחיף ריאתי, דלקת ריאות ואפילו מוות. יחד עם זאת, הסיכון שכל אחד מהדברים האלה יקרו קטן במיוחד, ועומד על 0.5-1%. הסיכון למוות בניתוח מסוג זה הוא של 0.25%, כלומר, נמוך מאוד.

ככלל, ניתוח שרוול קיבה מתאים למטופלים הסובלים מהשמנת יתר קיצונית עם ערכי BMI מעל 40 או עם BMI מעל 35 ומחלות נילוות להשמנה.

הניתוח מתאים במיוחד גם לאנשים בעלי עודף משקל קיצוני, עם ערכי BMI מעל 50 או לאנשים שבשל מצבם הרפואי אינם יכולים לעבור ניתוחים מסוג אחר, שהינם מורכבים יותר ואורכים זמן רב יותר.

במקרה של אנשים עם BMI מעל 50, ניתוח שרוול קיבה לפרוסקופי הוא לעיתים החלק הראשון בתוכנית ניתוחית דו-שלבית, כאשר לאחר שהמטופל יורד מספיק במשקל מבצעים ניתוח בריאטרי נוסף כדוגמת מעקף קיבה או מעקף תריסריון.

למי הניתוח יכול להתאים?

ניתוח שרוול קיבה מתאים לכל מטופל הסובל מהשמנה קיצונית עם ערכי BMI מעל 40 או BMI מעל 35 עם מחלות נילוות להשמנה.

אצל מטופלים עם מדד מסת גוף גבוה במיוחד (50+) בדרך כלל קשה לבצע ניתוחים להורדת משקל, או שהם כרוכים בסיכון גבוה מדי. כתוצאה מכך, כאמור, ניתוח השרוול מבוצע לעיתים כחלק מתהליך דו-שלבי, כדי לאפשר למטופל לרדת במשקל לפני ביצוע הניתוח הבריאטרי המורכב יותר, לאחר שרמת הסיכון יורדת.

אצל מטופלים עם השמנת יתר חולנית ו-BMI נמוך יחסית, השרוול יכול להיות פתרון מצוין, במיוחד אם קיימות בעיות נוספות (כגון אנמיה או מחלת קרוהן), המונעות מהם ניתוח בריאטרי אחר.

בנוסף, המטופלים עשויים לבחור בצורת ניתוח זו אם הם חוששים מההשפעות ארוכות הטווח של ניתוח מעקף קיבה או מתנגדים להחדרת גוף זר לגופם כבניתוח הטבעת.

מהם יתרונות ניתוח השרוול?

– למרות שהקיבה קטנה בגודלה וכמות האוכל שניתן לאכול מוגבלת, הקיבה ממשיכה לתפקד בצורה רגילה.
– חלקה העיקרי של הקיבה המייצר את הורמון הרעב גרלין מוסר ממערכת העיכול בניתוח וכך נוספת תחושת שובע.
– בעיית תסמונת ההצפה (dumping) נמנעת, בגלל שהשוער נשאר ללא שינוי.
– הניתוח ממזער את הסיכון ללקות בכיבים.
– מונע את הבעיות הקשורות במעקף קיבה, כולל אנמיה, חסימות מעיים, אוסטיאופורוזיס ומחסור בחלבונים ובוויטמינים.
– מהווה פתרון למטופלים עם בעיות המונעות מהם לעבור ניתוחים בריאטריים אחרים בשל סיכון גבוה.
– מהווה פתרון לפרוסקופי למטופלים עם BMI גבוה במיוחד.

מהם חסרונות ניתוח השרוול?

– היות שסוג זה של ניתוח זה רק מגביל את כמות האכילה ואינו עוקף חלק מהמעי מקצת מהמטופלים עלולים להתאכזב מהיקף הירידה במשקל, במיוחד אלו שמתחילים בעודף משקל משמעותי במיוחד.
– מטופלים בעלי BMI גבוה יצטרכו לעיתים לעבור ניתוח המשך כדי להגיע למשקל היעד שלהם. למרות שחלק מהמטופלים רואים בכך חסרון, במקרים רבים האפשרות הדו-שלבית לא רק מובילה לתוצאות הרצויות, אלא אף מורידה את הסיכון הכללי של המטופל. זהו פרט שכדאי לשוחח עליו עם הרופא.
– המטופלים עלולים להאט את קצב הירידה במשקל אם לא ייצמדו לדיאטה מאוזנת לאחר הניתוח ויעסקו דרך קבע בפעילות גופנית.
– כתוצאה מחיתוך הקיבה בסיכות, עלולים להיווצר סיבוכים כמו דליפה או דימום.
– לא ניתן להחזיר את המצב לקדמותו לאחר הניתוח, היות שבמסגרתו מסירים חלק מהקיבה. אולם יש לזכור שניתן להמיר ניתוח שרוול קיבה לניתוח מעקף קיבה מאוחר יותר אם יש בכך צורך.

סיבוכים וסיכונים בניתוח השרוול

כמו בניתוחי הרזיה אחרים שמטרתם ירידה במשקל, גם ניתוח השרוול כרוך בסיכונים, המשתנים ממטופל אחד למשנהו. הסיבוכים האפשריים:
– דליפה מהקיבה ופיסטולה, 1.0%
– פקקת ורידים עמוקים, 0.5%
– תסחיף ריאתי, 0.5%
– דימום לאחר ניתוח, 0.5%
– כריתת טחול, 0.5%
– מצוקה נשימתית חמורה, 0.25%
– דלקת ריאות, 0.2%
– מוות, 0.25%

על הסיכונים הכרוכים בביצוע הניתוח מומלץ לשוחח עם הרופא המטפל ולבחון כל מקרה לגופו. בכל מקרה, אם אתם מחליטים לעבור ניתוח שרוול קיבה חשוב להתכונן היטב לניתוח, לבחור את הניתוח המתאים ואת המנתח המיומן בו, וכן להימצא לאחר הניתוח במעקב.

הצלחת ניתוח הרזיה תלויה מאד במעקב הדיאטני והפסיכולוגי שלאחר הניתוח, הטמעת השינויים באורח החיים וצורת האכילה, בחירה מושכלת של התזונה לאחר הניתוח ועיסוק בפעילות גופנית. מלבי מספק למטופליו מעקב דיאטני ופסיכולוגי לאחר הניתוח בקבוצות תמיכה ומאפשר הסתגלות לחיים החדשים באופן הדרגתי ומבוקר.

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

טיפול בהשמנת יתר כולל את הפעילויות הבאות

 1. אבחון וטיפול מקיף בבעיית ההשמנה תוך התבוננות בזווית הרפואית הפסיכו-סוציאלית והדיאטנית
 2. תמיכה וליווי לכל מטופל לפני, במהלך ואחרי הניתוח תוך הגשת סיוע ומתן כלים להתמודדות עם השינויים הצפויים בעקבות הניתוח
 3. הרכבת תוכנית רפואית להרזיה בהתאמה אישית
 4. מתן סל ניתוחי, הכולל ליווי ומעקב של כל הצוות המטפל למשך שנה בקבוצת תמיכה

מעקב לאחר הניתוח
הניתוח, למעשה, מעניק תחושה חדשה של שובע כך שהמטופל אוכל פחות. במקביל, על המטופל ללמוד להסתגל לאורח חיים בריא כדרך חיים. כחלק מהגישה הרב תחומית, הצוות המקצועי שלנו באסיא בריאטריק מלווה את המטופל לפני, במהלך ואחרי הניתוח תוך הגשת סיוע, הכוונה ומתן כלים להתמודדות בתהליך הירידה במשקל ובשלבי שימורו.

המעקב לאחר טיפול בהשמנת יתר כולל

  lady_asia_proffesional
מעקב רפואי

לצד ירידה מבוקרת במשקל ושמירה על בריאות תקינה משתפרות התחלואות הנלוות להשמנה. לכן, יש צורך בהתאמת מינון הטיפול התרופתי הקבוע ואף הפסקתו.

Lady_asia_list
מעקב דיאטני
הנחיות תזונתיות והמלצות ללקיחת תוספי מזון וויטמינים בהתאם למצב האישי של המטופל.

Lady_asia_consulting
תמיכה פסיכו-סוציאלית

מסייעת בשינוי הרגלי האכילה.

Lady_asia_holistic
קבוצות תמיכה

מסייעות בתקופה של השינוי הדרסטי בהרגלי החיים.

דיאטניות:

 • סיגל אלפסה
  דיאטנית קלינית בכירה. מומחית בטיפול והכוונה של חולים הסובלים מהשמנת יתר, מבוגרים ונוער, מאמנת אישית מוסמכת, מטפלת ברפואה משלימה ויועצת תזונתית לחברות.
 • יפית קסלר
  דיאטנית קלינית בכירה . מומחית בייעוץ והכוונה של חולים הסובלים מהשמנת יתר. מתמחה בטיפול תזונתי לחולי סוכרת.

תמיכה פסיכו-סוציאלית:

 • אופיר תשובה
  פסיכותרפיסט קוגניטיבי התנהגותי. מומחה בהפרעות אכילה, מטפל במרפאות חרדה בבתי החולים תל-השומר ובאיכילוב ומדריך הורים לטיפול בילדים ונוער.
 • אריאלה בר דויד
  פסיכותרפיסטית מומחית להפרעות אכילה בעלת תואר שני מאוניברסיטת בוסטון בארצות הברית. מנחת קבוצות בפסיכותרפיה ותרפיה בתנועה ושילוב אומנוית.

צוות אסיא בריאטריק – מרכז לטיפול בהשמנת יתר , עומד לשרותך ומאחל לך הצלחה בדרכך החדשה

 

... למידע נוסף »

רופאים

 • ד"ר אסנת רזיאל

  מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

  שלח שאלה
 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שלח שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שלח שאלה

מחקרים ומאמרים

 • קיץ בסימן תזונה נכונה

  מאת: אסיא 04/08/16

  הקיץ מסמל חופש, אבל הי! התמקדו בחופש מהעבודה, לימודים, מחויבות – בשום פנים ואופן אל תקחו חופש משמירה על תזונה נכונה ותפריט מאוזן. למה? כדי שלא תגיעו לסוף הקיץ ותגלו שגם הטרנינג לא מספיק רחב

  למידע נוסף »

 • דיאטה: שומנים VS פחמימות

  מאת: אסיא 25/07/16

  בשאלה איזה מזון גורם לכם פחות נזק לגוף הדיון הציבורי האחרון עוסק בפחמימות ושומנים אל מול סוכרים. ד"ר אסנת רזיאל מנסה לעשות סדר בדברים ולהבין מה המשמעות של כל … למידע נוסף »

 • מתבגרים, ניתוח בריאטרי ודיכאון – מה הקשר?

  מאת: אסיא 14/07/16

  מחקר שבדי חדש מצא כי מתבגרים שעוברים ניתוח בריאטרי סובלים מחרדה ודיכאון חמש שנים לאחר מכן. ד"ר אסנת רזיאל עם ממצאי המחקר המדאיג והמלצת החוקרים … למידע נוסף »

 • ניתוחים בריאטרים לטיפול בהשמנה חולנית מסייעים לשמור על המשקל גם 10 שנים מאוחר יותר

  מאת: אסיא 11/07/16

  מחקר חדש, בבטאון הרפואי Annals of Surgery מראה כי מטופלים הלוקים בהשמנת יתר חולנית ואשר עברו ניתוחים בריאטרים לטיפול בהשמנה, הצליחו לשמור על רוב הישג הירידה שלהם עשר שנים לאחר ניתוח מעקף קיבה.

  למידע נוסף »

 • השמנה מדבקת

  מאת: אסיא 03/07/16

  חשבתם שמשמנים רק מאכילת יתר של פחמימות וסוכרים בלי להתעמל כלל? ובכן, חוקרים בריטים טוענים כי חיידקי מעיים, כולל אלה שאחראיים על ההשמנה בגוף, יכולים לעבור מאדם לאדם גם בהידבקות. איך מתרחשת ההדבקה?

  למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי: על ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר עם ד"ר אסנת רזיאל

  מאת: אסיא 11/06/16

  מדוע קיימת תופעת השמנת היתר בישראל? מהן הסכנות הבריאותיות של השמנת יתר, וכיצד אפשר לטפל בבעיה? הכל על אפשרויות לניתוח בריאטרי – מאת ד"ר אסנת רזיאל , מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר … למידע נוסף »

 • ניתוח מטבולי לבעלי BMI 30

  מאת: אסיא 02/06/16

  ניתוח בריאטרי מיועד לאנשים בעלי מדד מסת גוף BMI 40 או 35 במצבים של תחלואה נלווית. להלן סקירת מחקר חדש שבחן האם כדאי לחולי סוכרת שאינם סובלים מהשמנת יתר לעבור ניתוח מטבולי ?
  למידע נוסף »

 • מוחם של ילדים שמנים פועל אחרת

  מאת: אסיא 16/05/16

  שני ילדים אוכלים בדיוק אותו הדבר, אז למה הם לא נראים אותו הדבר? ד"ר אסנת רזיאל עם תוצאות מחקר מעניין שבדק כיצד שונות נוירולוגית במוחות משפיעה על השמנת יתר בקרב ילדים
  למידע נוסף »

 • השמנה, זה לא אתם, זה העידן

  מאת: אסיא 09/05/16

  מי לא מחפש את מי להאשים במגפת ההשמנה שפוקדת את העולם כולו ואתכם באופן אישי, כולנו. ובכן, אנחנו יודעים מי אשם! ד"ר אסנת רזיאל עם סקירת מאמר חדש שמנקה את האשמה מאתנו בני האדם
  למידע נוסף »

 • קיקבוקסינג: לבעוט בשומנים!

  מאת: אסיא 04/05/16

  אם עדיין לא הצטרפתם לקאמבק של הקיקבוקסינג אולי זה הזמן לנסות את הספורט הטרנדי הזה, מדובר בסוג של אומנות לחימה עתיקה, אבל בפועל זה לבעוט ולהיפטר מהמשקל העודף. לא תנסו?
  למידע נוסף »

 • מאמי, תכבה את מתג ההשמנה

  מאת: אסיא 31/03/16

  דמיינו בנפשכם כי היה קיים מתג שאפשר בעזרתו להדליק ולכבות השמנה. ובכן, חוקרים בגרמניה טוענים כי מצאו עדות גנטית לכך כי בעזרת שינויים כימיים סביבתיים ניתן להשפיע על גן מסוים
  למידע נוסף »

 • גם בעבודה: ארוחת צהריים מסודרת

  מאת: אסיא 29/03/16

  אתם עובדים שעות רבות וצריכים לאכול. עצרו לרגע ועם יד על הלב – האם אתם יושבים לאכול ליד שולחן אוכל או ליד שולחן העבודה? – הרגלי אכילה נכונים בזמן העבודה
  למידע נוסף »

 • הפרעה בזקפה וסוכרת

  מאת: 0542664848 23/02/15

  הפרעה בזקפה היא אחד מסיבוכי הסוכרת המטרידים ביותר, שיכול להימנע בהקפדה על איזון מטבולי. לסובלים מהתופעה כדאי לדעת שיש פתרונות עד לא מכבר, הפרעה בזקפה היתה אחד מסיבוכי הסוכרת המוזנחים ביותר. בשנים האחרונות עלתה המודעות לתופעה, בעקבות ידע מצטבר על אודות התפקוד המיני הגברי.   אין-אונות גברית היא חוסר יכולת להשיג ולשמר זקפה בעלת קשיחות… למידע נוסף »

 • מין ותזונה: דיאטת הסקס הגדולה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מה בדיוק צריך לאכול כדי להשיג, ולא פחות חשוב מכך – לשמר, חיי מין נפלאים במיוחד? ספר אמריקאי חדש מתיימר לפתור את החידה אם עד עכשיו לא נהניתם מחיי מין עשירים ומספקים במיוחד – אין פלא. לפי הכתוב בספר חדש שיצא עכשיו לאור בארה"ב, כנראה שפשוט לא אכלתם נכון. בספר החדש, "אוכל מצויין, סקס מעולה" (Great… למידע נוסף »

 • ילדים שמנים: מספרם בעולם יזנק עד 2010 – מחקר

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מומחים מתריעים מעלייה חדה בהיקף של ילדים שיסבלו מבעיות משקל וסיבוכי השמנה, וקובעים: "זה נורא ואיום" שיעור השמנת היתר בקרב ילדים ברחבי העולם צפוי לעלות בשיעור חד עד סוף העשור הנוכחי, ולהגביר את הסיכון לסוכרת בקרב צעירים. כך מעריכים מומחי בריאות בדו"ח מיוחד. על פי המחקר, שערכו מומחים מ"כוח המשימה הבינלאומי להשמנת יתר", מספר הצעירים… למידע נוסף »

 • כל מה שרצית לדעת על BMI

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מי המציא את מדד ה BMI, למה בדיוק הוא משמש ומה המשמעות שלו – בכתבה הבאה BMI הן ראשי התיבות של Body Mass Index, כלומר: מדד מסת הגוף או אינדקס מסת הגוף. מדובר בכלי רפואי חשוב, שנותן הערכה מהימנה מאוד, באשר למימדי ההשמנה של אדם מסויים וסיכויי התחלואה שלו. ככל שה-BMI שלך גבוה יותר –… למידע נוסף »

 • הקשר שבין סרטן לשומן

  מאת: 0542664848 23/02/15

  למרות שהשמנת יתר מעלה משמעותית את הסיכוי ללקות בסוגי סרטן שונים – רק מיעוט מבין השמנים מודע לכך. אילו מחלות סרטן תוכלו למנוע אם תרזו? הפרטים המלאים בכתבה הבאה ונפתח בשורה התחתונה: השמנת יתר מעלה משמעותית את הסיכון ללקות ב-6 סוגי סרטן. הנה הנתונים המלאים, כפי שמפרסמת אותם האגודה למלחמה בסרטן, לרגל חודש המודעות לסרטן… למידע נוסף »

 • בריטניה: ניתוחי קיצור קיבה – גם לילדים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  בממלכה המאוחדת מתכוונים לשלוף את "נשק יום הדין" במלחמה בהשמנת ילדים: ניתוחי קיצור קיבה, גם לילדים שעוד לא מלאו להם 18 בקרוב אצלנו? שירות הבריאות הלאומי של בריטניה (ה-NHS) עומד להכניס את ניתוחי הצרת הקיבה כטיפול סטנדרטי גם לילדים שעדיין לא מלאו להם 18 שנים. כך מפרסם ה"סאנדיי טיימס" הלונדוני. על פי ההמלצות המתגבשות, ניתוחי קיצור קיבה… למידע נוסף »

 • מיצי פירות: סובלים מהשמנה? זה (גם) בגלל השתייה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  בדיקה של מומחה אמריקאי העלתה כי חמישית מצריכת הקלוריות היומית של תושבי אמריקה – מגיעה מלגימת משקאות קלים
  למידע נוסף »

 • קיצור קיבה מפחית הסיכון להתקף לב: גם החוקרים הופתעו

  מאת: 0542664848 23/02/15

  קיצור קיבה טוב ללב: מחקר גדול שנערך ב"מאיו קליניק" בארה"ב העלה כי ניתוחי הרזייה עדיפים בהרבה לטווח הארוך על דיאטה ויכולים למנוע הרבה יותר התקפי לב כולם יודעים עד כמה השמנת יתר מסוכנת לבריאות, ואלו סיכונים נרחבים היא טומנת בחובה. מחקרים שנערכו בשנים האחרונות הראו כי הירידה במשקל שמושגת בעקבות ניתוח מעקף קיבה משפרת דרמטית… למידע נוסף »

 • סובלים מהשמנה? זהירות ממחלת כליות

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש הוכיח לראשונה קשר סטטיסטי מובהק בין השמנת יתר לבין מחלת כליות סופנית, שמצריכה טיפול בדיאליזה או השתלת כליה כאילו שהייתם צריכים, הנה עוד סיבה טובה לעבור ניתוח הרזייה: מחקר חדש שמפרסמים חוקרי אוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו (UCSF) קובע שיש קשר חזק בין השמנת יתר חולנית לבין מחלות כליה קשות. על פי הממצאים, סיכוייהם… למידע נוסף »

 • "ניתוח קיצור קיבה הוא לא מטה קסמים"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מספר הניתוחים הכירורגיים לטיפול בהרזייה הולך ועולה בארה"ב, אבל מומחים מזהירים: "קיצור קיבה זה לא 'זבנג וגמרנו'. עדיין צריך לאכול פחות ולהתעמל" יותר מ-170 אלף אמריקאים עברו השנה ניתוח כירורגי לטיפול בהשמנה, לדוגמה ניתוח קיצור קיבה. כך עולה מנתוני החברה האמריקאית לניתוחים בריאטריים. המספר הזה עוד צפוי לעלות, בעקבות החלטת ארגון ביטוח הבריאות הציבורי בארה"ב, ה-Medicare, להרחיב… למידע נוסף »

 • גן ההשמנה: סובלים מהמשקל? זה בגלל הגן שקיבלתם מסבתא

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מדענים בניו ג'רזי גילו גן שתורם להשמנה, ועשוי להביא בעתיד לפיתוח תרופות חדשות שיסייעו להפחית במשקל תגלית מבטיחה: מדעני אוניברסיטת מדינת ניו ג'רזי שבארה"ב, "רוטג'רס", הצליחו למצוא גן ביולוגי שיש לו תפקיד חשוב במנגנוני חילוף החומרים של אנשים שמנים, ועשוי אפילו להוביל בעתיד לפיתוח תרופות נוגדות השמנה. במחקר, שיפורסם בגיליון חודש אפריל של כתב העת Journal… למידע נוסף »

 • "מעקף קיבה מביא להורדת לחץ דם"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  "מעקף קיבה מביא להורדת לחץ דם" – מחקר אמריקאי חדש הוכיח כי 50% מאלו שסבלו מלחץ דם גבוה ועברו ניתוח להרזייה – הצליחו לאזן את הערכים הגבוהים שלהם מחקר חדש שמפורסם בכתב העת Archives of Surgery, מגלה כי ניתוחים כירורגיים להרזייה, כמו מעקף קיבה – טומנים בחובם שיפור ניכר בערכי לחץ הדם הגבוהים של המטופלים. "תוצאות… למידע נוסף »

 • עיניים והשמנה: זהירות! עודף משקל מגביר סיכון לעיוורון

  מאת: 0542664848 23/02/15

  סיכוייהם של שמנים להתעוור בגיל מבוגר גבוהים עד פי 3.5 – בהשוואה לחבריהם הרזים, וגם ללקות במחלות עיניים אחרות. כך עולה ממחקר ישראלי חדש בשורות רעות לסובלים מעודף משקל: מחקר ישראלי חדש שהתפרסם באחרונה בכתב העת "הרפואה" מעלה כי עודף משקל והשמנת יתר מהווים גורם סיכון מוגבר לשורה של מחלות עיניים, ובראשן עיוורון – בגיל… למידע נוסף »

 • ניתוח הרזייה: סיכונים וסיבוכים אפשריים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מי יכול ורשאי לעבור ניתוח הרזייה? על מה צריך לדון עם הרופא לפני הניתוח? מהם הסיבוכים האפשריים בו? מהם הסיכונים ותופעות הלוואי שלו? ד"ר אסנת רזיאל חושפת הכל לפני שמתחילים תהליך של קבלת החלטה על ניתוח כירורגי להרזייה, חשוב לשים לב ולשקול כמה דברים חשובים. האם אתם בכלל מתאימים לניתוח מבחינה רפואית? מה הסכנות והסיכונים שהוא טומן… למידע נוסף »

 • ניתוחי שרוול קיבה: כל מה שרציתם לדעת על הניתוח

  מאת: 0542664848 23/02/15

  ניתוח השרוול הוא המילה האחרונה בניתוחי השמנה, שמתאים לחולים שסובלים מהשמנה קשה ומביא לירידה של  60%-70% מעודף המשקל. ד"ר אסנת רזיאל עם כל הפרטים אחד הניתוחים הלפרוסקופים החדשים לטיפול בהשמנת יתר הינו שרוול קיבה. מדובר בניתוח רסטריקטיבי (מגביל), שמקטין את הקיבה לנפח של כ- 50 סמ"ק ואינו משנה את שאר מערכת העיכול ומכאן שאין בו את… למידע נוסף »

 • כל מה שצריך לדעת לפני ניתוח

  מאת: 0542664848 23/02/15

  האם בטוח שניתוח הוא הפתרון הטוב ביותר לבעיה שלך? מתי כדאי לנתח? איפה מומלץ לעבור אותו? ומה עם ההרדמה? ד"ר עמיר סולד עונה לכם על הכל זקוקים לניתוח? בלי פאניקה. הנה מספר דברים שצריך לשאול ולעשות לקראת ניתוח. לפני הכל, כמה נקודות למחשבה. הגוף שלנו הוא חלק מאיתנו, ובניגוד למכונית זה לא הגיוני להחנות אותו… למידע נוסף »

 • ניתוחים: המהפכה השקטה והדרמטית של הכירורגים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  בשקט בשקט מתרחשת בעשור האחרון מהפכה שקטה אך דרמטית בחדר הניתוחים: משיטות מסורתיות עוברים המנתחים לשימוש בטכנולוגיה חדשנית, זעירה ובטוחה הרבה יותר. ד"ר עמיר סולד עם הפרטים בעשור האחרון מתרחשת מהפכה שקטה אך דרמטית בכל המקצועות הכירורגיים ברפואה והיא מתאפשרת כתוצאה משיפורים טכנולוגיים עצומים. מדובר בהחלפתם של ניתוחים רבים בפעולות העושות שימוש בטכנולוגיות ווידאו, הדמיה… למידע נוסף »

 • קיצור קיבה – לא רק לצעירים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  יותר ויותר חולים בני הגיל השלישי עוברים בשנים האחרונות ניתוחי קיצור קיבה. "הרגשתי שאני הולכת למות אם אני לא אעבור את הניתוח", מספרת סנדרה, בת 68, שהורידה בעקבות הניתוח כבר יותר מ-60 קילוגרם – וידה עוד נטויה העולם אולי שייך לצעירים – אבל ניתוחים כירורגיים לטיפול בהשמנת-יתר קיצונית, כך נראה, הולכים ותופסים מקום של כבוד… למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזייה בעלייה חדה בארה"ב

  מאת: 0542664848 23/02/15

  העלייה מוסברת במעבר הדרגתי לביצוע ניתוחי הרזייה באמצעות כירורגיה זעיר-פולשנית, המקטינה את כמות הסיבוכים ומצמצמת את משך הזמן להחלמה מהניתוח בשנים האחרונות נרשמה בארה"ב עלייה חדה במספר ניתוחי הרזייה. העלייה הדרמטית מוסברת בהכנסתן לשימוש של טכניקות כירורגיה לפרוסקופית (זעיר-פולשנית) לחדר הניתוחים, להן יש תוצאות טובות בהרבה מניתוח בשיטה הפתוחה. ניתוח לפרוסקופי מצליח להפחית את הכאב… למידע נוסף »

 • הכל על מעקף קיבה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  רוצה לרדת 60-70% מהמשקל העודף שלך? מעקף קיבה הוא הניתוח בשבילך. מדובר בניתוח הנפוץ ביותר בארצות הברית, שהולך ותופס תאוצה גם בישראל ניתוח מעקף קיבה משלב אלמנט רסטריקטיבי, הקטנת נפח הקיבה, ואלמנט של תת ספיגה. בניתוח זה, המבוצע בגישה זעיר פולשנית, יוצר המנתח כיס קיבה קטן בנפח של כ-20 סמ"ק ומחברו ישירות למעי הדק תוך… למידע נוסף »

 • מדוע כדאי לעשות דיאטה לפני ההריון?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  חוקרת אמריקאית הוכיחה קשר ברור בין משקלה של האם כחודש לפני שהיא נכנסת להריון – לבין משקלו של הצאצא שלה בגיל 5 פעוטות בגילאי שנתיים ושלוש צפויים להיות שמנים יותר מבני גילם – אם אימן סבלה מהשמנת-יתר לפני שנכנסה להריון. כך עולה מתוצאות מחקר אמריקאי, שבחן למעלה מ-3,000 ילדים. המחקר העלה עוד כי סיכוייהם של… למידע נוסף »

 • השמנת ילדים: איך למנוע מהילד להפוך למבוגר שמן?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מסמך חדש שמפרסם איגוד יועצי בית-הספר בארה"ב מפרט 6 נקודות חשובות, שיעזרו מפני השמנת ילדים: איך למנוע מהילד שלך להפוך למבוגר שמן אמהות פולניות ודאי לא ישמחו לשמוע, אבל האיגוד הלאומי של יועצי בית-הספר בארה"ב (National Association of School Psychologists) ממליץ בחום שלא להכריח את הילד "לגמור מהצלחת". במסמך חדש ותמציתי שפירסם הוא כולל 6… למידע נוסף »

 • סקירת דיאטות: אטקינס, מכורים לפחמימות או לפי סוג הדם?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  הדיאטנית סוקרת כמה דיאטות פופולאריות, מסבירה מי נגד מי ועושה סדר בבלגן סוף סוף, אחרי חודשים ארוכים, החלטת לרדת במשקל. מזל טוב! מכל עבר שומעים פרסומים, גימיקים, טרנדים חדשים ואופנתיים ואלטרנטיבות שונות של דיאטות. במה כדאי לבחור? להלן סקירה של דיאטות פופולאריות והסבר מקיף עליהן. איזו דיאטה מתאימה לך? דיאטת המכורים לפחמימות ידועה גם בשמה… למידע נוסף »

 • אכילת לילה? אתם בסיכון להשמנת יתר

  מאת: 0542664848 23/02/15

  תסמונת אכילת לילה: מחקר חדש שנערך בארה"ב קובע כי מי שנהנה מסעודות ליליות נמצא בסיכון גבוה יותר להשמנת יתר, וגם להתמכרות לחומרים ממכרים אם אתם נוהגים לאכול בלילה באופן מוגזם גם לאחר ארוחת הערב או שאתם רק קופצים לראות "מה יש במקרר" כאשר אתם מתעוררים במקרה משנת-הלילה שלכם – אתם בסיכון גבוה לא רק להשמנה,… למידע נוסף »

 • ניתוחי הצרת קיבה מסייעים למנוע סוכרת

  מאת: 0542664848 23/02/15

  כך קובעים חוקרים איטלקיים, בתום מחקר בן 4 שנים. מהממצאים עולה עוד כי הניתוח, שמבוצע בכירורגיה זעירה, טוב גם לטיפול ביתר לחץ דם ומצליח אף לגרום לנסיגה בסוכרת מבוגרים – עד לריפוייה המלא עוד סיבה להיכנס לחדר הניתוחים: מחקר חדש שפורסם בכתב העת Diabetes Care מגלה כי ניתוחי הצרת קיבה באמצעות טבעת מתכווננת מסייעים במניעת… למידע נוסף »

 • מחקר: סיכון מוגדל לחזרת סרטן הערמונית לשמנים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה בדקו ומצאו כי גברים שסובלים מהשמנת יתר ועברו ניתוח לכריתת הערמונית, נמצאים בסיכון מוגבר ב-69% לחזרתו של סרטן הערמונית – לעומת חבריהם הרזים יותר הקשר שבין השומן לסרטן: חוקרי אוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו (UCSF) דיווחו באחרונה כי גברים שסובלים מהשמנת יתר קיצונית (BMI 35 ומעלה) ועברו ניתוח לכריתת הערמונית – נמצאים בסיכון… למידע נוסף »

 • פוריות והשמנה: לא מצליחה להיכנס להריון? אולי דיאטה תעזור

  מאת: 0542664848 23/02/15

  השמנה, מסתבר, לא רק מסכנת את הלב והעורקים, מעלה את שכיחות הסוכרת וגורמת לקושי למצוא בגדים במידות גדולות. בדיקת מלב"י מגלה: השמנת יתר גורמת גם לבעיות פוריות לא פשוטות. אבל יש גם בשורות טובות הנה סיבה נוספת להתחיל דיאטה או אפילו לשקול ניתוח להרזיה: עיון מדוקדק בשורה של מחקרים מדעיים שפורסמו בשנים האחרונות בכתבי העת… למידע נוסף »

 • מעקף תריסריון VS מעקף קיבה

  מאת: אסיא 09/02/15

  מחקר חדש בדק את יעילותם של ניתוחים בריאטריים בקרב מטופלים הסובלים מהשמנת יתר קיצונית בעלי מדד מסת גוף (BMI) שנעה בין 60-50.
  למידע נוסף »

 • Splenic Abscess after Sleeve Gastrectomy: A Report of Two Cases

  מאת: אסיא 23/01/15

  Splenic Abscess after Sleeve Gastrectomy: A Report of Two Cases … למידע נוסף »

 • Gastrobronchial Fistula as a Complication of Bariatric Surgery: A Series of 6 Cases

  מאת: אסיא 23/01/15

  Gastrobronchial Fistula as a Complication of Bariatric Surgery: A Series of 6 Cases … למידע נוסף »

 • Over-the-Scope Clip (OTSC) System for Sleeve Gastrectomy Leaks

  מאת: אסיא 16/12/14

  Background Laparoscopic sleeve gastrectomy (LSG) is currently being widely accepted for its role in the treatment of morbid obesity. … למידע נוסף »

 • חיים בריא עם פרופסור רפי קרסו: וידאו על ניתוחי הרזייה

  מאת: אסיא 14/12/14

  ניתוחי הרזייה – דוקטור אסנת רזיאל מתארחת בתכנית חיים בריאים עם פרופסור רפי קרסו ומדברת על ניתוחיי הרזייה
  למידע נוסף »

 • תרופות הרזיה: ראיון בתכנית של פרופ' רפי קרסו

  מאת: אסיא 14/12/14

  דר אסנת רזיאל כירורגית מומחית לניתוחי הרזיה והמנהלת הרפואית של מלבי – מרכז לטיפול בהשמנת יתר, מתראיינת בתוכניתו של פרופ קרסו ומספרת על תרופות הרזיה הקיימות בישראל… למידע נוסף »

 • ניתוחים בריאטריים – וידאו מס' 3

  מאת: אסיא 14/12/14

  ד"ר אסנת רזיאל מספרת בכתבה בטלוויזיה על סוגי ניתוחים בריאטריים… למידע נוסף »

 • ניתוחים בריאטריים – וידאו מס' 1

  מאת: אסיא 14/12/14

  ד"ר אסנת רזיאל מספרת בראיון בטלוויזיה על סוגי הניתוחים הבריאטריים השונים… למידע נוסף »

 • וידאו – לקראת ניתוח קיצור קיבה

  מאת: אסיא 13/12/14

  אתם עומדים לקראת ניתוח קיצור קיבה? במיוחד בשבילכם הופק סרט הדרכה לקראת ניתוחים לטיפול בהשמנת ייתר בבית חולים אסותא. כל המידע הנדרש לפני הניתוח , על הניתוח עצמו ותהליך ההחלמה.  במחלקה הכירורגית בבית חולים אסותא עומדים לרשותכם מיטב המומחים בתחום בישראל, המבצעים ניתוחים שונים לטיפול בהשמנת יתר,  עם וותק וניסיון של עשרות שנים. במה צריך… למידע נוסף »

 • ניתוח קיצור קיבה וידאו

  מאת: אסיא 13/12/14

  ניתוח קיצור קיבה – וידאו לצפיה – ד"ר נאסר סקרן מתארח בוידאו קצר בו הוא ידבר על המחלה המסוכנת ששמה השמנת יתר חולנית, ההשלכות שלה והמחלות הנלוות, וכמובן על הטיפול בה באמצעות ניתוח קיצור קיבה…. למידע נוסף »

 • הפרעות קשב וריכוז והשמנת יתר

  מאת: אסיא 03/09/14

  הפרעות קשב וריכוז והשמנת יתר – הקשר בין הפרעות קשב וריכוז ( Attention Deficit Hyperactivity Disorders – ADHD ) והשמנת יתר
  למידע נוסף »

 • Concomitant bariatric and ventral/incisional hernia surgery in morbidly obese patients

  מאת: אסיא 21/06/13

  Concomitant bariatric and ventral/incisional hernia surgery in morbidly obese patients… למידע נוסף »

 • ניתוחי שרוול קיבה לפרוסקופיים במתבגרים: קווים מנחים

  מאת: אסיא 27/01/13

  ניתוחי שרוול קיבה לפרוסקופיים לאחרונה מוכרים כניתוחים פשוטים ויעילים עם רמה נמוכה של סיכונים תוך ניתוחיים
  למידע נוסף »

 • BeOK וידאו רופאים מומחים: ד"ר אסנת רזיאל – ניתוחי הרזייה

  מאת: אסיא 13/12/12

  וידאו היכרות עם ד"ר אסנת רזיאל באתר BeOK: רופאים מומחים בהשמנת יתר אינדקס רופאים מומחים ומומלצים של BeOK – הפורטל לבריאות היופי מציג: ד"ר אסנת רזיאל. ד"ר אסנת רזיאל היא רופאה כירורגית בכירה, מומחית לניתוחי הרזיה. כיום היא המנהלת הרפואית של מלב"י – המרכז לטיפול בהשמנת יתר מבית אסיא מדיקל, בבית חולים אסותא. את לימודי הרפואה… למידע נוסף »

 • Portomesenteric Thrombosis Following Laparoscopic Bariatric Surgery Incidence, Patterns of Clinical Presentation, and Etiology in a Bariatric Patient Population

  מאת: אסיא 12/10/12

  Incidence, Patterns of Clinical Presentation, and Etiology in a Bariatric Patient Population
  למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזיה בבני נוער: ריאיון בתכנית של פרופ' רפי קרסו

  מאת: אסיא 13/12/11

  ד"ר אסנת רזיאל המנהלת הרפואית של מלבי – מרכז לטיפול בהשמנת יתר מבית אסיא מדיקל, אסותא ת"א מתארחת בתוכניתו של פרופ' רפי קרסו בנושא ניתוחי הרזיה בבני נוער…. למידע נוסף »

 • עשרת הדיברות – חורף קל ורזה

  מאת: אסיא 21/02/16

  חורף וקר, אתם נמצאים יותר בבית, מה שאומר שגם יותר זמן ליד המקרר. אבל! במקום לרוץ למקרר – למה שלא תרוצו בפארק? עשרת הדיברות לעשה ואל תעשה כדי לעבור את החורף
  למידע נוסף »

 • ניתוחי מעקף קיבה: יתרונות וחסרונות

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אנשים הסובלים מהשמנת יתר חולנית שעברו ניתוחי מעקף קיבה לפרוסקופי בשתי שיטות שונות איבדו עד 31% ממדד מסת הגוף שלהם (BMI) לאחר 4 שנים. מתוך 50 נבדקים לא דווח על אף מקרה של מוות מתלבטים אם לעבור ניתוח מעקף קיבה? הסקירה המדעית שתוצג להלן תוכל לסייע לכם להגיע להחלטה בצורה מושכלת. מנתחים מבית החולים האוניברסיטאי… למידע נוסף »

 • לא חייבים להשמין בחורף

  מאת: אסיא 14/02/16

  זו לא קלישאה, זו עובדה – יותר קשה לשמור על משקל תקין ותזונה נכונה בעונה הקרה. להלן חמש נקודות שכדאי לתת עליהן את הדעת רגע לפני שאתם מכינים את הארוחה הבאה ועולים על המשקל בחורף… למידע נוסף »

 • השמנת יתר חולנית: מתי היא פוגשת ניתוח בריאטרי?

  מאת: אסיא 25/01/16

  הנזקים של השמנת יתר קיצונית לבריאותנו רבים. למעשה, בשנים האחרונות יותר אנשים מוצאים את מותם כתוצאה ממחלות נילוות להשמנת יתר קיצונית מאשר בעקבות ניזקי עישון.
  למידע נוסף »

 • בזכות מעקף קיבה: "עכשיו אני שולטת באוכל, ולא להפך"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  גלית חזן הורידה 33 ק"ג ממשקלה בזכות מעקף קיבה, ומצליחה לשמור על המשקל החדש כבר חצי שנה. "הביטחון העצמי ודימוי הגוף שלי נסקו פלאים, לרמות שמעולם לא היו לי"
  למידע נוסף »

 • תזונה מונעת שפעת החזירים

  מאת: אסיא 14/01/16

  גם אם החיסונים לשפעת החזירים אזלו יש עדיין מה לעשות כדי להימנע מלחלות בשפעת החזירים. ד"ר אסנת רזיאל מייעצת איך ניתן לשמור ולהגן על הבריאות
  למידע נוסף »

 • מדוע חשוב לעשות דיאטה דלת פחמימות לפני ניתוח הרזיה?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מועמדים לניתוח הרזיה יתבקשו על ידי הרופא לעשות דיאטה דלת פחמימות שבועיים לפני מועד הניתוח. מחקרים בנושא הוכיחו כי באמצעות הדיאטה ניתן להפחית 3-4 ק"ג מהמשקל, להשיג צמצום בנפח הכבד ולהקל על ביצוע הניתוח באופן לפרוסקופי דרך חורים קטנים מבלי לפתוח את הבטן רופאים ודיאטניות ממליצים לרדת במשקל, באמצעות דיאטה דלת פחמימות, עוד קודם לניתוח… למידע נוסף »

 • השמנה אחרי ניתוח קיצור קיבה

  מאת: אסיא 11/01/16

  תפקיד הליווי המקצועי הוא לתת לכם שיקוף אובייקטיבי של מצבכם, בחירות המזון שלכם ושלל ההתנהגויות שלכם, כדי שתוכלו לדעת בכל שלב האם אתם בדרך הנכונה… למידע נוסף »

 • הוויטמינים החורפיים: לא זזים בלי Bו-D

  מאת: אסיא 05/01/16

  חושבים שכבר שמעתם הכול על הקשר בין ויטמינים לחורף, אבל בזמן שכולם מדברים על ויטמיןC ומערכת החיסון בואכה שפעת, אף אחד לא מדבר על ויטמין D… למידע נוסף »

 • "כשבני הבכור החל להתבייש בי, ולא רצה להיראות איתי בציבור, החלטתי שאני חייב לעבור את הניתוח"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  רפי דורפמן, סמנכ"ל בחברת הביטוח AIG, שהיה איש שמן מאוד כמעט שלושה עשורים – 143 ק"ג בשיא – בחר בניתוח מעקף קיבה במלב"י והפחית 67 ק"ג ממשקלו (!!). שנתיים אחרי, הוא מספר על המהפך שחולל ניתוח ההרזיה בחייו: הוא אדם בריא יותר, מסופק מבחינה מקצועית, וחובב ספורט פעיל לאחר שעבר ניתוח מעקף קיבה לפני כשנתיים,… למידע נוסף »

 • עודפי העור אחרי ירידה במשקל: איך נפטרים מהם?

  מאת: אסיא 20/12/15

  בתהליך הירידה במשקל השומנים נשרפים, אבל העור העודף לא נעלם מעצמו. עדיין ישנם מצבים בהם דרושה התערבות נוספת. שלב הפתרונות
  למידע נוסף »

 • מדוע מי שסובל מהשמנה קיצונית נכשל בכל דיאטה?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  "אין לי כוח רצון", "אני לא יכול להתעמל בגלל בעיות גב" ו"אני אוהב לאכול הכל" הם רק חלק מההסברים שמעניקים אנשים הסובלים מהשמנה קיצונית לכשלונות שהם חווים בכל דיאטה שהם מנסים לפני הניתוח הבריאטרי. מחקר חדש בוחן את ההסברים האלה, ושופך אור על נקודת המבט של האנשים אשר מתקשים לרדת במשקל למרות שהניתוח הבריאטרי יעיל… למידע נוסף »

 • מי אחראי על מה שהילדים שלנו אוכלים בבתי הספר?

  מאת: אסיא 17/11/15

  היעדרו של מפעל הזנה לאומי מוביל לכך שתזונתם של רוב ילדי ישראל אינה מפוקחת. ההשלכות של זה כבר ניכרות היטב – ילדי ישראל הולכים ומשמינים והרגלי התזונה שלהם גרועים. … למידע נוסף »

 • פעילות גופנית לאחר ניתוח בריאטרי משפרת ירידה במשקל ואיכות חיים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש שערכו חוקרים מהמרכזים לרפואה מונעת והתנהגותית בבית החולים מרים שברוד איילנד, ארה"ב, קובע כי פעילות גופנית לאחר ניתוח בריאטרי מובילה לתוצאות פוסט ניתוחיות טובות יותר לפי המחקר, שפורסם בחודש שעבר בכתב העת המקוון Obesity, מטופלים שלא היו פעילים גופנית לפני הניתוח והחלו לעשות פעילות גופנית לאחר ניתוח בריאטרי, איבדו משקל רב יותר והשיגו… למידע נוסף »

 • שגרה בריאה: לחטוא בלי להרגיש אשם

  מאת: אסיא 11/11/15

  זה לא אומר שעכשיו רצים אל מגרת המתוקים ואוכלים מכל הבא ליד, זה רק אומר שכן מותר, אבל בלי להגזים. ובמילים אחרות, חשוב לשמור על שגרה בריאה
  למידע נוסף »

 • סוכרת: מהו המפתח לאורח חיים בריא

  מאת: 0542664848 23/02/15

  סוכרת מסוג 2 היא מחלה המאופיינת בהפרעה במטבוליזם של פחמימות, שומנים וחלבונים. עם הזמן ישנה התפתחות של תנגודת לאינסולין בתאים כלומר, עמידות יתר לאינסולין שבדם ולאחר מכן גם ירידה בהפרשת האינסולין מהלבלב. אל סוכרת מסוג זה בד"כ מתלווה "התסמונת המטבולית" אשר כוללת עלייה במשקל (המאופיינת לרוב בהשמנה ביטנית), רמות שומנים גבוהות בדם וכן יתר לחץ… למידע נוסף »

 • השמנה וסרטן השד – יש קשר!

  מאת: אסיא 20/10/15

  השמנת יתר מגדילה את הסיכוי ללקות בסרטן בכלל, ובסרטן השד בפרט. ד"ר תמי קרני מסבירה מדוע עודף משקל מסוכן לגוף, מהו המשקל שמגדיל את הסיכון ומה ניתן לעשות כדי למנוע זאת
  למידע נוסף »

 • סוכרת: כל מה שרציתם לשאול

  מאת: 0542664848 23/02/15

  גילוי מוקדם של מחלת הסוכרת יכול למנוע פגיעה במערכות חשובות בגוף. למה לוקים בסוכרת? מהם ערכי סוכר גבוהים? מה ההבדל בין סוכרת סוג 1 לסוג 2? שאלות ותשובות בנושא סוכרת… למידע נוסף »

 • רצים ואוכלים למרחקים ארוכים

  מאת: אסיא 20/10/15

  עונת המרתונים בפתח וזה הזמן לחדד כמה ענייני תזונה לקראת פעילות ספורטיבית ממושכת. ד"ר אסנת רזיאל עם מה שכדאי לכם לאכול לפני היציאה לריצה, באמצעה ובסופה. רוצו לשלום!
  למידע נוסף »

 • החג הזה אתם לא מעלים גרם!

  מאת: 0542664848 23/02/15

  תקופת החגים נדמית לנו תמיד כהפסד צפוי מראש בקרב שלנו בניסיון לשמור על משקל תקין. שפע המזון המוגש לנו, תקרובות מיוחדות שאנחנו אוהבים ושאנו אוכלים רק פעם בשנה, וריבוי של הזמנות לארוחות חג, כל אלו יחדיו נדמים לנו מראש כיריב לא שקול ואנחנו מרימים ידיים…. "בחגים פשוט עולים במשקל, אחר כך נפתח בדיאטה", האם תפיסה… למידע נוסף »

 • דליפת שתן לפני ואחרי ניתוח בריאטרי

  מאת: אסיא 04/08/15

  מחקר מצא, כי ניתוח בריאטרי גרם לירידה מובהקת ומשמעותית בדליפת שתן שנה ושלוש שנים לאחר הניתוח
  למידע נוסף »

 • מגדילים את מסת השריר

  מאת: אסיא 19/07/15

  רבים מאתנו פשוט עושים ספורט, בלי לחשוב לפעמים מה בדיוק אנחנו מנסים להשיג באימונים. פעילות גופנית גורמת להרגשה טובה והנאה ומרבית האנשים לא עוצרים להגדיר תכנית
  למידע נוסף »

 • מחלות לב לא בהכרח קשורות להשמנת יתר

  מאת: 0542664848 23/02/15

  נוטים לקשר את מרבית הסוגים של מחלות לב באופן גורף כמחלות הקשורות בהשמנת יתר קיצונית. מחקר חדש המתפרסם בימים אלו, מפריך את ההנחה הזו. האם כל האנשים השמנים מפתחים מחלות לב ובריאות קלוקלת ואנשים רזים בריאים יותר? ובכן, לא בהכרח. על אף הנטייה הציבורית הגוברת והולכת להכיר בהשמנת יתר כבעיה, רצוי לתת מבט מעמיק יותר… למידע נוסף »

 • השמנה בגיל 40

  מאת: אסיא 14/07/19

  בגיל 20 אתם נראים מצוין גם עם כמה קילוגרמים עודפים, בשנות ה-30 אתם כבר צריכים להתאמץ פה ושם. לעומת זאת, גיל 40+ משנה את הנראות הוויזואלית שלכם
  למידע נוסף »

 • על הקשר בין חלומות והשמנת יתר

  מאת: 0542664848 23/02/15

  כבר דיווחנו לכם בעבר על הקשר בין העדר שינה טובה ומספקת לבין האצת תופעת השמנת היתר בבני נוער וילדים. מנתונים חדשים עולה כי גם לאיכות השינה וסוגה יש השפעה רבה. היתכן שמי שחולם יותר חלומות, רזה יותר? ממחקר חדש המתפרסם בגליון אוגוסט של הבטאון הרפואי: Archives of General Psychiatry, עולה כי מחסור בשינה רוויית חלומות,… למידע נוסף »

 • על חשיבותם של הרגלים בריאים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  על כוחם של הרגלים בחיינו נדמה כי נאמר כבר רבות, הם מעצבים את אורחות חיינו, הליכותינו וכן… גם את משקל גופנו. האם אנחנו מצליחים לזהות בתוכם מהם ההרגלים הטובים שלנו ואילו הרגלים שליליים? על כל זאת בכתבה הבאה הישארו "מחוברים" נתונים מצביעים על כך כי אנשים בעלי כישורים חברתיים גבוהים, אשר מוצאים את עצמם מעורבים… למידע נוסף »

 • כוסמת, כבר ניסית?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  זה לא סוד שגם אכילת מזון בריאות מושפעת מאופנה וטרנדים כאלו ואחרים הכוללים מזונות מוכרים לנו אשר לפתע, ללא סיבה מוצדקת לכאורה, תופסים את מקומם במרכז הבמה הקולינרית. החיפוש אחר הלהיט התורן הבריאותי תורם בסופו של דבר להעשרת התפריט שלנו והוא מבורך. הפעם עולה הדגן הבריאותי הזה, כוסמת, אל ראש שרשרת המזונות הבריאים האופנתיים. בתיאבון!… למידע נוסף »

 • מחזיקים אתכם: שרירי הבטן

  מאת: אסיא 21/06/15

  יש מי שעובד קשה כדי לעצב "קוביות" בבטן לקראת עונת הביקיני, ויש מי שפשוט מפעיל את שרירי הבטן כדי לחזק את הגוף…. למידע נוסף »

 • התייבשות בקיץ: מנותחים בריאטריים, הזהרו

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מטופלים שחוזרים לאשפוז לאחר ניתוח הרזייה לרב סובלים מבחילה, הקאה והתייבשות. בגלל הקיבולת הקטנה של הקיבה לאחר ניתוח הרזייה חשוב מאד להקפיד על שתיה רצופה במשך כל היממה כדי למנוע התייבשות. על כך מפרטת ד"ר אסנת רזיאל בכתבה הבאה בכנס הכירורגי הבריאטרי השנתי שהתקיים החודש בוושינגטון בארה"ב הוצגו נתונים המצביעים על כך שרב האשפוזים במהלך… למידע נוסף »

 • כורכום מסייע למלחמה בהשמנת היתר ואף בסוכרת….

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מי מאיתנו לא מכיר ואוהב! את התבלין הצהבהב והנפלא הזה אשר ניחוחו מתנשא מעל שורת מאכלים רבים האהובים עלינו: הכורכום ובכן, מעתה יש אפילו סיבות נוספות לאהוב את התבלין הנהדר הזה. מסתבר כי כורכום נהנה מסגולות של ממש היכולות לסייע לנו בשמירה על משקל תקין. על כל זאת בכתבה הבאה. לטבע, מתנות רבות וביניהן צמחים… למידע נוסף »

 • בצבע שלכם: דיאטה בצבעים

  מאת: אסיא 10/06/15

  איזו דיאטה מתחשק לכם היום דיאטה: ירוקה? אדומה? צהובה? ד"ר אסנת רזיאל ממליצה על דיאטה מבוססת על צבעים מן הטבע שמוסיפים כתוספת למנת החלבונים. פשוט לנסות ולהרזות! … למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזיה יכולים לסייע במניעת סוגים שונים של סרטן

  מאת: 0542664848 23/02/15

  ניתוחי ההרזייה יעילים ביותר בטיפול במחלות רבות הנילוות להשמנה קיצונית, כולל ריפוי סוכרת מסוג 2 הורדת לחץ הדם, הפחתת הכולסטרול, שיפור הנשימה והשינה וכן השבת איכות חיים תקינה. עתה מתברר כי ניתוחי ההרזייה עשויים להועיל גם במניעת סוגי סרטן שונים. מנתוני מחקר חדש עולה כי ניתן לצמצם הופעת סוגים מסוימים של מחלת הסרטן בקרב שמנים… למידע נוסף »

 • רווח כפול: הרזייה וריפוי סוכרת מסוג 2

  מאת: 0542664848 23/02/15

  כל מי שמתמודד עם סוכרת מסוג 2 יודע עד כמה קשה וסיזיפית המלחמה היום יומית במחלה מורכבת זו. טיפולים תרופתיים ושינוי דרמטי של תזונה הם רק חלק מן הפתרונות המקובלים במלחמה בסוכרת וכולם כוללים מחויבות למשך זמן ארוך על מנת להשיג תוצאות. ומה עם ניתוחי הרזייה? ובכן, מסתבר כי לניתוחים אלו תוצאות מפתיעות ומרשימות בריפוי… למידע נוסף »

 • אורח חיים בריא אלטרנטיבי

  מאת: אסיא 28/05/15

  מה יש לרפואה המשלימה להציע לנו כדי שנוכל לשמור על אורח חיים בריא? נתונים חדשים מציגים כי יוגה, טיפולים אלטרנטיביים ושימוש בצמחי מרפא לא סתם הפכו… למידע נוסף »

 • דגים: למה הם כל כך בריאים?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  רבים מדברים בשבחם של דגים והערכים התזונתיים הגבוהים שלהם. נדמה כי צמד המילים דג ודיאטה הולכים יד ביד כאשר אנו מקבלים את ההחלטה "לשמור על המשקל" או לנסות לרזות. מהם באמת היתרונות התזונתיים של דגים? מדוע הם כל כך טובים לבריאותנו? על כך בכתבה הבאה. דגים מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות: דגי מים מתוקים ודגי מים… למידע נוסף »

 • אילו מאכלים ממכרים?

  מאת: אסיא 18/05/15

  אוהבים שוקולד, פיצה וצ'יפס? אתם בבעיה. מחקר חדש מצא כי לא חשוב כמה אתם מבינים באוכל בריא, אם אתם מכורים למזונות מעובדים ומשמינים אתם תתקשו
  למידע נוסף »

 • רשימת טיפים לקראת ניתוח הרזייה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אם את או אתה מועמדים לעבור ניתוח הרזייה חשוב שתקראו רשימת טיפים זו כדי להבטיח שהכל יזרום חלק רשימת הטיפים הבאה תעזור לכם לצלוח את הניתוח להרזייה בקלות ולהתחיל את דרככם החדשה לקראת היותכם רזים יותר, בריאים יותר ומאושרים יותר. 1. חשוב להקפיד ככל האפשר על דיאטה דלה בפחמימות – להמנע מבורקסים, קרואסונים, ממתקים –… למידע נוסף »

 • שילוב של ניתוח הרזייה וכריתת כיס מרה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  שילוב של ניתוח הרזייה וכריתת כיס המרה מקובל ומתבצע באופן די שכיח משום שמדובר בשני ניתוחים בבטן העליונה שמתבצעים באופן לפרוסקופי…. למידע נוסף »

 • פעילות גופנית אחרי ניתוח הרזייה: כל מה שרציתם לדעת

  מאת: 0542664848 23/02/15

  כולנו מכירים את החשש הגדול מפני תהליך ההתאוששות שלאחר הניתוח. בראש מעיננו, לקבל את חיינו בחזרה, משופרים וטובים יותר, אבל החשש מפני תהליך ההתאוששות מוגזם ומועצם. האם יש בכך אמת? האם ניתן לחזור לשגרת חיינו הכוללת פעילות גופנית בזמן סביר? על כך בכתבה הבאה מרבית הניתוחים להרזיה מבוצעים היום באופן זעיר פולשני דרך פתחים קטנים,… למידע נוסף »

 • Thiamine Deficiency after Bariatric Surgery may lead to Wernicke Encephalopathy

  מאת: אסיא 03/03/15

  Bariatric surgery is gradually becoming the preferred solution for the treatment of morbid obesity… למידע נוסף »

 • בתי ספר יכולים לסייע במלחמה בהשמנת היתר

  מאת: 0542664848 23/02/15

  חינוך לעקרונות תזונה נכונים ושינוי סוגי המזון הזמינים בבתי הספר יכולים לסייע להילחם בעליית שיעורי השמנת היתר הקיצונית בקרב בני נוער. כך עולה ממחקר חדש אשר ביצעו חוקרים מאוניברסיטת טמפל בארה"ב. המחקר "מדיניות ההתערבות של בתי הספר למניעת השמנת יתר" פורסם בגליון אפריל של הבטאון הרפואי Pediatrics.   במסגרת המחקר, נבדקו תלמידי כיתות ד,ה ,ו… למידע נוסף »

 • שתיית מים, והרבה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  על השפעתם הטובה של המים נדמה שלא צריך להכביר במילים. אבל מה אנחנו יודעים על שתיית מים בעצם וכמה הם חשובים לנו לשמירה על משקל תקין ועל תזונה נכונה. על כך בכתבה הבאה מי מאיתנו לא מבטיח לעצמו בכל פעם מחדש להפסיק לשתות משקאות מוגזים ממותקים אבל לא מצליח ממש לעמוד בכך. בכל פעם שאנו… למידע נוסף »

 • שינה קצרה מדי עלולה לעלות לכם בקילוגרמים רבים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש אשר פורסם לאחרונה מנסה לבדוק בפעם הראשונה את הקשר בין איכות שינה ומשך השינה לבין השמנת יתר בילדים ובמבוגרים. המחקר אסף תוצאות מחקריות מרחבי העולם בנושא זה ומדגים קשר ישיר בין זמן שינה קצר אצל ילדים ומבוגרים והשמנת יתר. ד"ר פרנצ'סקו קפוצ'יו מבית הספר לרפואה וו'רו'יק בבריטניה אסף מידע מפרסומים שונים הדנים בקשר… למידע נוסף »

 • ניתוח להרזייה מסייע למניעת כאבי גב

  מאת: 0542664848 23/02/15

  על הקשר בין השמנת יתר קיצונית לבין כאבי גב כבר נכתב רבות. אך עם זאת, עולים כעת נתונים מפתיעים בקשר ליעילות של ניתוחי הרזייה לצמצומם של כאבי הגב. אנשים בעלי משקל יתר קיצוני אשר עברו ניתוח להרזייה, לא רק שמאבדים משקל הם גם זוכים להצלחה בהפחתת כאבי גב תחתון מהם סבלו לפני כן. 38 אנשים… למידע נוסף »

 • בלון הקיבה שלי: עדויות של מטופלים – אסיא מדיקל

  מאת: 0542664848 23/02/15

  בלון קיבה הוא פתרון לא ניתוחי חדש שנכנס לענף הרפואה הבריאטרית ויכול לסייע בירידה במשקל. הנה עדויות של עמנואל, ג'ורג' ואיזבל שהצליחו להוריד יחד 83 ק"ג ממשקלם וזכו לקבל הזדמנות שנייה לחיים בריאים ומאושרים בלוני קיבה הופכים במהירות לנשק הלא ניתוחי החדש לטיפול לסובלים מהשמנת יתר קיצונית, בלון קיבה הוא שתל זמני אשר מותקן בקיבה… למידע נוסף »

 • תוספי תזונה. האם זה באמת שווה לנו?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אנחנו שומעים רבות על תוספי תזונה חדשים, הן על ידי פרסומות אגרסיביות והן על ידי המלצות של עיתונים, מגזינים לבריאות או אפילו חברים טובים שאומרים לנו שאנחנו פשוט "חייבים" לקחת את התוסף החדש. התחושה שכדור פלא כזה או אחר יכול לסייע לנו בשמירה על משקל תקין ובריאות היא תחושה משכרת של ממש המניעה תעשייה אדירת ממדים… למידע נוסף »

 • המדינות הכי שמנות בעולם

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מכון מחקר אמריקאי בדק 188 מדינות בעולם ודרג אותן לפי מדד השמנה משוכלל. מתוך 671 מיליון אנשים הסובלים מהשמנת יתר קיצונית בכל העולם, מחצית מהם גרים בעשר המדינות הממוקמות בצמרת הרשימה. עולם עגול ושמן אנחנו חיים בעולם שמן שהוא רחוק מאד מדימויי הגוף המשודרים מעל מסכי הטלוויזיה ובפרסומות. המציאות עגומה הרבה יותר והעולם הזה הוא… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי: הפחד מעלייה במשקל

  מאת: 0542664848 23/02/15

  האם הפחד מעלייה במשקל לאחר ניתוח הרזיה מוצדק או לא? מחקר חדש מציין נתונים שיכולים להפתיע, לעניין ולשמש נורת אזהרה יומיומית למטופלים בריאטריים. אז ממה כדאי לכם להישמר לאחר הניתוח?
  למידע נוסף »

 • חשיפה לחומרי פלסטיק בהריון או הנקה עלולה לגרום להשמנת התינוק

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש ומפתיע מעורר הדים בעולם הרחב בשבועות האחרונים, מתסבר כי חשיפה לכמיקלים מסויימים בהם נעשה שימוש בבקבוקי חלב, קופסאות מזון לתינוקות ועטיפות מסויימות לאוכל פעוטות עלולה לתרום להתפתחות של השמנת יתר אצל הפעוטות. כך על פי פרסום בעיתון סיינס דיילי מתאריך ה 15 במאי 2008 בעוד שהקשר בין אכילת יתר ומיעוט פעילות גופנית לבין… למידע נוסף »

 • במיוחד בחורף: ויטמינים B ו-D

  מאת: 0542664848 23/02/15

  תזונה חורפית עשירה בוויטמינים B ו-D הם בדיוק מה שאתם צריכים. קבלו מאיתנו את כל מה שאתם צריכים לדעת על ויטמינים אלו כשאתם מרכיבים את הארוחות שלכם בעונה הקרה. לגזור ולשמור על המקרר
  למידע נוסף »

 • השמנת יתר מחמירה את מצבם של חולי אסטמה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  השמנת יתר קיצונית מחמירה את מצבם של חולי אסטמה וכמו כן עלולה להטעות לגבי חומרתה של האסטמה בבדיקות שגרתיות – כך על פי ממצאים חדשים של קבוצת חוקרים מניו זילנד אשר בחנה לצורך מחקרה קבוצה של נשים בעלות מסת גוף BMI גבוהה מהממוצע. זוהי הפעם הראשונה בה נערך מחקר פרוספקטיבי מסוג זה אשר משווה את… למידע נוסף »

 • פעילות גופנית משפרת נתוני סוכרת לאחר ניתוח בריאטרי

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר: פעילות גופנית עשויה לשפר את המצב הבריאותי ואת מצב הרוח בימים רגילים ובמיוחד לאחר ניתוח בריאטרי בקרב נשים. לא השתכנעתן? קראו עד הסוף, חשבו את הקלוריות שתשרפו לעומת אלה שתאכלו וצאנה להתאמן מרגישות שהגיע הזמן לחזור לחיים גם באמצעות פעילות גופנית? יתכן שאתן עושות את הדבר הטוב ביותר עבורכן, ולא רק מבחינת הרגשת החיוניות… למידע נוסף »

 • החופש הגדול בפתח! עשרת הדיברות שימנעו מילדיכם להשמין בקיץ

  מאת: 0542664848 23/02/15

  הקיץ כבר כאן ואיתו מגיע "כאב הראש" של מציאת תעסוקה לילדים במהלך החופש הגדול. מסתבר שזו לא הבעיה היחידה. אכילה מוגברת של הילדים בזמן החופש יכולה אף היא להוות בעיה של ממש. כיצד אנו יכולים להיערך ולהתמודד עם בעיה זו? כל התשובות בכתבה הבאה. מגיפת השמנת יתר שוטפת את העולם המערבי ובכללה גם את ארצנו… למידע נוסף »

 • מהי מידת ההצלחה של ניתוח עיצוב הגוף?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אצל מרבית המנותחים הבריאטרים הירידה במשקל לאחר הניתוח היא מהירה, ועד כמה שזה נשמע פרדוקסלי כאן בדיוק צריך להיזהר לא לרדת בצורה דרסטית. מחקר חדש בנושא שופך אור על הקשר שבין ירידה במשקל וההצלחה של ניתוחים קוסמטיים לעיצוב הגוף לאחר מכן
  למידע נוסף »

 • ג'יירוקינסיס: הריון, ספורט, משקל

  מאת: 0542664848 23/02/15

  תקופת הריון היא לא תעודת פטור מביצוע פעילות גופנית, להפך דווקא בתקופה זו מומלץ לבצע אימון גופני כדי לחזק את השרירים שצריכים להסתגל לשאת משא כבד ולמנוע עלייה במשקל. אחת השיטות היא באמצעות ג'יירוקינסיס אם את מרגישה טוב במהלך ההריון והרופא שלך לא מוצא כל בעיה המצדיקה מתן פטור מפעילות גופנית בתקופה זו, אין שום… למידע נוסף »

 • שרוול קיבה נמצא יעיל יותר ממעקף קיבה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  שרוול קיבה הינו הניתוח החדיש ביותר לטיפול בהרזייה. מחקר חדש מראה כי הוא יעיל יותר ממעקף קיבה ניתוח בריאטרי למטרות הרזייה הינו הטיפול היעיל ביותר בזמנינו להשמנת יתר חולנית. הירידה במשקל נשמרת לאורך זמן ויעילותו גם מוכחת בשיפור וריפוי מחלות הנילוות להשמנה כגון סוכרת, תשניק נשימה בשינה, יתר לחץ דם ועודף שומנים בדם. מחקר חדש… למידע נוסף »

 • מתכננת הריון? קודם כל תרדי במשקל – דיאטה והריון

  מאת: 0542664848 23/02/15

  הורדה במשקל לפני כניסה להריון, ראשון או רביעי, חשובה הרבה יותר ממה שנדמה לנשים רבות. ד"ר אסנת רזיאל עם כל הסכנות של כניסה להריון עם משקל עודף, כולל שלב הפתרונות
  למידע נוסף »

 • זהות מינית ומשקל – מה הקשר?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אחד מתחומי המחקר המעניינים בעת האחרונה עוסק בקשר שבין זהות מינית ומשקל. מענק מחקר על סך מיליון וחצי דולר שניתן למחקר העוסק בתחום זה בבוסטון הוביל לממצאים מעניינים ומעוררי דיון בקרב קהילת ההומוסקסואלים בעת שהשיח על השמנת יתר קיצונית והגדרתה כמגפה הופך למקובל יותר ויותר, חוקרים שונים מנסים לתקוף את הבעיה באמצעות מחקרים המתמקדים בזוויות שונות… למידע נוסף »

 • דיכאון וחרדה קשורים להשמנת יתר

  מאת: 0542664848 23/02/15

  דיכאון ומשקל: אנחנו נוטים לזלזל לעיתים בהשפעה הרגשית שיש למצב רוחנו או למצב הנפשי שבו אנו נתונים כפקטור שראוי להתייחס אליו בהקשר להשמנת יתר. ובכן, לא עוד. מחקרים חדשים מחזקים את מה שהרגשנו אבל לא בהכרח היינו מוכנים להודות בו תמיד, למצבי הרוח שלנו יש אכן השפעה ודאית על משקלנו מנתונים של מחקר חדש עולה… למידע נוסף »

 • לחץ דם ומשקל: "עלייה במעקב אחר מימדי ההשמנה באוכלוסייה"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  דו"ח של משרד הבריאות מגלה כי למרות שחל שיפור בתחום, רק מיעוט מבין המבוטחים נשקלים ומודדים לחץ דם באופן סדיר אצל רופא המשפחה שלהם רק 16% מאוכלוסיית בני ה-20-54 נשקלה אצל רופא המשפחה בקופת החולים לפחות פעם אחת ב-5 השנים האחרונות. כך קובע דו"ח של משרד הבריאות והמכון הלאומי לחקר שירותי הבריאות שמתפרסם השבוע. הדו"ח… למידע נוסף »

 • בלון קיבה – גם לבעלי משקל עודף: מחקר

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר שבדק אנשים הסובלים ממשקל עודף שטופלו עם בלון קיבה, מצא שבתוך שלוש שנים הם הפחיתו 9-5 ק"ג ממשקלם. כמו כן נרשמה הפחתה במחלות הרקע הנלוות. ד"ר דין קרן עם המחקר והתוצאות האם בלון קיבה מתאים גם לאנשים הסובלים מעודף משקל (BMI נמוך מ-30)? מחקר רב מרכזי שנעשה באירופה ובדק אנשים לאורך 13 שנים, העלה… למידע נוסף »

 • "צריכת משקאות קלים ממותקים בילדות גורמת לסיבוכי השמנה"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר אמריקאי עדכני בדק מה אנחנו יכולים לעשות, כדי למנוע מהילדים שלנו לפתח עודף כולסטרול ויתר לחץ דם. המסקנה הייתה חד משמעית יותר ויותר בני נוער מפתחים סימפטומים של מחלות לב וסוכרת מבוגרים – עוד אפילו טרם הגיעם לבגרות. כך קובע מחקר שמתפרסם בגליון דצמבר של כתב העת Journal of American Academy of Pediatrics. לדברי החוקרים,… למידע נוסף »

 • משקל העובר כמדד להצלחה בלימודים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  נשים נוטות להיות עסוקות במשקל שהן מעלות במהלך ההריון ולאו דווקא בתקינות משקל העובר. מחקר חדש מצא כי ילדים, שהעלו לפחות 100 גרם בשבוע בהיותם בבטן אמם, יהיו תלמידים יותר טובים מחקר חדש של הקולג' לרפואה אשר באוניברסיטת פלורידה מצליח לרתק לאחרונה את עולם הרפואה. מנתוני המחקר עולה כי עוברים, המוסיפים למשקלם לפחות 100 גרם… למידע נוסף »

 • האוניברסיטה נלחמת בהשמנת יתר

  מאת: 0542664848 23/02/15

  עתה, כשהשמנת יתר קיצונית נמצאת בממדים של מגיפה בין לאומית, נראה טריוויאלי כי על הממסד האקדמי לתת את דעתו על כך ולסייע במציאת פתרונות אפשריים. האם העולם האקדמאי יכול וערוך לסייע במתן תשובה הולמת? על כך, בכתבה הבאה. אוניברסיטת גואלפ והמבר קולג' אשר בטורנטו, קנדה היא אחת מן האוניברסיטאות הראשונות בעולם שהחלה לתת מענה אקדמי… למידע נוסף »

 • האם כמות גדולה של חיידקים "ידידותיים" מסייעת לנו להישאר רזים?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר: מערכת העיכול של אנשים שמנים מכילים כמות קטנה בלבד מסוג מסויים של חיידקים. ד"ר אסנת רזיאל: "בהחלט ייתכן שבקרוב נזהה את החיידק הגורם להשמנה" כדי להשמין צריך לצרוך יותר קלוריות מכפי שאנחנו מוציאים. אבל מחקר חדש מגלה שהאמיתה המוכרת והשחוקה הזאת היא רק חלק קטן מהתמונה, וגם לחיידקי מערכת העיכול יש, ככל הנראה, תפקיד… למידע נוסף »

 • ניתוח מעקף קיבה: כך תרזו עוד יותר

  מאת: 0542664848 23/02/15

  לא מספיק לעבור ניתוח הרזיה כדי לצאת מקטגוריית BMI 40 פלוס מחלות נלוות, צריך גם לעקוב אחרי הוראות הצוות המטפל. ד"ר אסנת רזיאל מסבירה מדוע חשוב להגיע למפגשי המעקב לאחר הניתוח המגיפה העולמית של אנשים בעלי משקל יתר ובעלי השמנת-יתר חולנית כוללת, לפי ההערכות, 1.7 מיליארד בני אדם, מתוכם שני שלישים מתגוררים בארצות הברית. נתונים… למידע נוסף »

 • משקל לידה גבוה והשמנת יתר

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מזל טוב! בשעה טובה נולד לכם תינוק בריא במשקל גבוה, השאלה מה זה אומר לגבי עתידו הקילוגרמי. ד"ר אסנת רזיאל מסבירה מה הקשר בין משקל לידה של התינוק לבין המשקל שלו בעתיד כמבוגר כחלק ממעקב ההריון נשים הרות עוברות בדיקות משקל ומקבלות תחזית צפויה לגבי גודלו של העובר. בשנים האחרונות כלים אלו השתכללו והיכולת לצפות… למידע נוסף »

 • יציבות המשקל: מודל חמשת השלבים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר בדק האם היכולת לשמור על יציבות במשקל עוזרת להשגת תוצאות יותר טובות בירידה במשקל לאורך זמן? ד"ר דלית ויסמן מסבירה למה יש רק תשובה אחת נכונה. ואיך עושים את זה? השמנת יתר היא גורם סיכון להתפתחות מחלות נוספות כגון סוכרת ומחלות לב. ירידה במשקל, גם אם היא קטנה, בשיעור של 5-10 אחוזים מהמשקל ההתחלתי,… למידע נוסף »

 • גברים ונשים: הבדלים בהשמנה והרזייה, והסנדוויץ שביניהם

  מאת: 0542664848 23/02/15

  האם השמנה בגברים שונה מזו של נשים? מה מוביל גברים ונשים לתהליכי הרזייה? האם יש שוני בעיסוק בספורט? מי מהם יורד מהר יותר במשקל ולמה? על כל זאת בכתבה הבאה     במה שונה השמנה אצל גברים לעומת השמנה בנשים? האם שמתם לב שבטלביזיה מרבית העיתונאיות רזות וחטובות ואילו הכתבים – לא תמיד? הלך הרוח… למידע נוסף »

 • חצי מיליון ישראלים עם השמנת יתר, רק שליש עושים פעילות ספורטיבית

  מאת: 0542664848 23/02/15

  כך עולה מסקר הבריאות הלאומי שערך משרד הבריאות. נתונים נוספים: כמעט שליש מהציבור עושה פעילות ספורטיבית ויותר מרבע ממנו מעשן 15.7% מהנשים בישראל ו-13.9% מהגברים (בסה"כ 15% מהאוכלוסייה הבוגרת, שהם כ-600 אלף נפש) סובלים מהשמנת יתר. כך עולה מסקר רחב היקף שנערך ביוזמת משרד הבריאות, כחלק מסקר בריאות של ארגון הבריאות העולמי (ה-WHO), שכלל 27… למידע נוסף »

 • אבנים בכליות כתוצאה מניתוח מעקף קיבה: זהירות, זה עלול לקרות

  מאת: 0542664848 23/02/15

  כך עולה ממחקר אמריקאי. עורכי המחקר ממליצים למנותחים להיות במעקב רפואי ולהקפיד על תזונה נכונה שתמנע את היווצרותן של אבנים בכליות זהירות, אבני כליה: ניתוח כירורגי להרזייה מסוג מעקף קיבה(שהוא ניתוח ההרזייה הנפוץ ביותר בארה"ב) עלול להגדיל את הסיכון של מי שעובר אותו לפתח אבנים בכליות. כך עולה ממחקר שנערך ב"מאיו קליניק" והוצג בכנס החברה האמריקאית לנפרולוגיה… למידע נוסף »

 • "משקאות ממותקים מעלים הסיכון לסרטן"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש מגלה שצריכת כמות רבה של משקאות ממותקים מעלה את הסיכון ללקות בסרטן הלבלב. ועוד לא דיברנו על כמה זה משמין מחקר חדש מגלה כי צריכת כמות רבה של משקאות ממותקים מעלה את הסיכון לחלות בסרטן הלבלב, שהוא אחד מסוגי הגידולים הקטלניים ביותר. המחקר נערך במרכז הרפואי "קרולינסקה" בשבדיה במשך 7 שנים וחצי, והוא… למידע נוסף »

 • רובוט דה-וינצ'י והניתוח הבריאטרי

  מאת: 0542664848 23/02/15

  נשמע כמו התחלה של ספר מדע בדיוני חדש, אבל לא, מדובר בטכנולוגיה חדשנית לביצוע ניתוח מעקף קיבה המבוצע על-ידי רובוט. כן, כן, בדיוק מה ששמעתם – מכונה מנתחת אדם, ואפילו עם פחות סיבוכים שימוש ברובוט לניתוחי מעקף קיבה מקטין את מספר הסיבוכים המידיים (תוך חודש מיום הניתוח) לעומת ניתוח רגיל. באמצעות רובוט הופך ניתוח מעקף… למידע נוסף »

 • "בישראל אין די תקציבים להתמודדות עם מגיפת ההשמנה"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מגיפת ההשמנה: ביום עיון על התנהגויות בריאות התריעו מומחים, כי "מספר המעשנים הולך ויורד – ואילו מספר השמנים נמצא בעלייה" 18241870_sמגי "בישראל אין מספיק תקציבים כדי להילחם מול מגיפת ההשמנה ולמנוע אותה". כך מתריעה ד"ר אורנה בראון-אפל מביה"ס לבריאות הציבור באוניברסיטת חיפה, ביום עיון שנערך שם השבוע על "התנהגויות מונעות סרטן". "ישראל הולכת בכיוון דומה… למידע נוסף »

 • אחרי ניתוח בריאטרי? חייך, אכלת אותה!

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מה מטופלים עם טבעת מתכווננת אוכלים שנה לאחר הניתוח? ד"ר דין קרן, מומחה הגסטרואנטרולוגיה והתזונה של מלב"י, אפילו כועס שמטופלים לא מקשיבים להנחיות ואוכלים יותר מדי שומן רווי ומעט מדי חלבונים מחקרים רבים כבר העידו על כך שניתוחים בריאטריים לטיפול בהשמנת יתר הם השיטה היעילה ביותר לירידה במשקל. הטבעת המתכוונת היא הניתוח הבריאטרי השכיח ביותר… למידע נוסף »

 • לוקיזם: בעיית האפלייה על רקע השמנת היתר

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אפליה חברתית על רקע מראה, לוקיזם, היא התנהגות ידועה בעולם, אנשים בעלי משקל עודף ודאי מכירים זאת על בשרם. השאלה מה אתם יכולים לעשות כדי לשנות את הגורל שלכם? יותר ויותר מקרים של אפליה על רקע מראה חיצוני, מוצא אתני, צבע עור והתייחסות לאדם על סמך מראה חיצוני בדרך הגורמת לאנשים להסיק מסקנות לגבי אישיותו… למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזיה מרפאים סוכרת

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אחת החדשות של העולם הרפואי בשבועות האחרונים היא העובדה כי ניתוחי הרזיה משפיעים לטווח ארוך לא רק על משקלם של המטופלים אלא גם מסייעים להם להחלים ממחלת הסוכרת
  למידע נוסף »

 • מגפת ההשמנה מגיעה, לא להאמין, אפילו ל… אפריקה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אפריקה, היבשת הענייה בעולם, שפעם נודעה כמוקד של רעב ותת-תזונה, מצמצמת במהירות פערים והיקפים הימים הנוסטלגיים של זמרים פופולאריים מכל העולם שמתגייסים לשיר "אנחנו העולם" כדי לעזור לילדי אפריקה הרעבים שייכים, ככל הנראה, להיסטוריה רחוקה מאוד. היבשת השחורה הולכת ותופחת בתקופה האחרונה, ותושביה הולכים ומשמינים. "אם אתה מאוד רזה", מספרת אזרחית דרום אפריקה, "אנשים חושבים… למידע נוסף »

 • דיאטה, ההצלחה שלכם ושל הסביבה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש מצא כי מידת ההצלחה שלכם לעמוד ביעדי דיאטה קשורה בקשר ישיר לתמיכה שאתם מקבלים מהסביבה שלכם – הם פשוט יעזרו לכם למעוד פחות. איך זה עובד?
  למידע נוסף »

 • פירות יבשים כל השנה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  ט"ו בשבט זה רק תירוץ לאכול פירות יבשים. הדיאטנית מירית קרקובסקי מוצאת במטעמי חג האביב המון יתרונות בריאותיים. להלן רשימה של 15 טיפים שימושיים לשילוב נכון בתפריט היומי של מנותחים בריאטריים, אבל לא רק…. למידע נוסף »

 • ספורט אתגרי והרזייה: לרדת באקסטרים?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  איך ספורט האקסטרים האתגרי יכול לסייע לנו בהפחתה של המשקל או בשמירה עליו? נדמה כי הטרנד הנוכחי של ספורט אתגרי שוטף את המדינה וכמעט כולם רוצים לקחת חלק בספורט מסוג שונה ואחר האם יכולה להיות לכך גם תרומה לשמירה על המשקל? או שמדובר בעצם באופרה אחרת…. אין ספק כי ההתעניינות הגוברת במגוון סוגים של ספורט… למידע נוסף »

 • פעילות גופנית בחורף: קר לכם? תתעמלו

  מאת: 0542664848 23/02/15

  הזמן המתאים ביותר לפעילות גופנית הוא כשאתם מוכנים להתחיל את האימון. אז שימו בצד את כל התירוצים של קר מדי או חם מדי, לבשו בגדי התעמלות ובצעו אימון. הנה כמה דברים שאפשר לבצע גם כשיורד גשם…
  למידע נוסף »

 • נשירת שיער וניתוח בריאטרי: הקשר הלא ישיר

  מאת: 0542664848 23/02/15

  החשש מפני נשירת שיער בקרב מטופלים לקראת ניתוח בריאטרי נפוץ למדי. האם יש לחשש הזה בסיס של ממש? ד"ר אסנת רזיאל מפריכה חששות מופרזים ועושה לכם סדר בכתבה הבאה נכון, אפשר להתחבר לפחד הזה בקלות. שיער ראשנו הוא אחד מן המאפיינים הייצוגיים החזקים ביותר שלנו. הוא קובע חלק גדול מהופעתנו, ובעיקר מן התחושה שלנו לגביה… למידע נוסף »

 • גנטיקה- פתרון להשמנה?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מי מאתנו אינו חולם על מציאת גן ההשמנה האולטימטיבי שיוביל לפתרון תרופתי להשמנת יתר? אנו מתבשרים חדשות לבקרים על "גן השמנה חדש". אך הפתרון מתרחק ככל שנמצאים יותר ויותר גנים כאלו. האם מדובר אם כן בגן ייחודי הגורם להשמנת יתר או שהתשובה מורכבת יותר? מחקר חדש מציע זווית שונה ומהפכנית לקשר שבין גנטיקה להשמנה כמעט… למידע נוסף »

 • סוכרת: התגלה הגן האחראי לה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  גילוי מדעי משמעותי יאפשר בעתיד לחזות מבעוד מועד מי צפוי לפתח סוכרת. מומחית: "התגלית החדשה עשויה לאפשר לנו לטפל בגורמי הסיכון למחלה הקשה ואולי אפילו למנוע אותה" סוכרת היא אחת המחלות הנפוצות והבעייתיות ביותר בחברה המודרנית, וכעת מתברר כי בעתיד ניתן יהיה לחזות מראש מי עתיד ללקות בה – ולטפל בו מבעוד מועד. ממחקר חדש,… למידע נוסף »

 • מאכלי דיאט גורמים דווקא להשמנה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  ניסוי אמריקאי הוכיח כי אכילת מזון דיאט מביאה לצריכתו בכמויות גדולות בהרבה מכפי שהיה נצרך בגרסתו ה"רגילה". ההסבר: אכילת "דיאט" לא מלווה ברגשות אשם זהירות, דיאט מחקר חדש מגלה כי משקאות שיאט ומאכלים מופחתי קלוריות גורמים לאלו שצורכים אותם לאפקט בומרנג, ובמקום להוריד במשקל – הם דווקא תורמים לצבירת שומנים עודפים. "אנחנו אומה שמלאה מצד… למידע נוסף »

 • מחקר: ניתוחי הרזיה יעילים נגד טרשת עורקים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  תוצאות מחקר חדש מראים שיפור בסימנים של טרשת עורקים באנשים ללא סכרת לאחר ניתוחים בריאטריים. ד"ר דין קרן עם סקירת המחקר והמלצה חד משמעית להזדרז לטפל בבעיה כל עוד צעירים השמנת יתר הינה מחלה, שנמצאת במגמת עלייה בקרב האוכלוסייה, ופוגעת במערכות שונות בגוף, בין היתר בתפקוד הלב והתפתחות מחלות לב שונות. טיפולים שגרתיים, המבוססים רק… למידע נוסף »

 • על תאומים, גנטיקה והשמנת יתר….

  מאת: 0542664848 23/02/15

  נדמה כי הוויכוח בנושא השפעתה של הגנטיקה והשמנת היתר תופס תאוצה בשבועות האחרונים ונתונים מחקריים חדשים מתווספים ומספקים עוד ועוד עדויות מכריעות בנושא חשיבות השפעתה של הגנטיקה על השמנת יתר קיצונית. מחקר חדש אשר בדק 5092 זוגות של תאומים מצא סימוכין נוספים לקשר שבין השמנת יתר קיצונית בגיל הילדות לבין גנטיקה, יותר מאשר תזונה והרגלי… למידע נוסף »

 • שומן טראנס יאסר: ניו יורק נפרדת

  מאת: 0542664848 23/02/15

  הצעה של העירייה לאסור כמעט לחלוטין מזון שטוגן עם שומן טראנס זכתה לתמיכה גורפת. במקביל הודיעה קנטאקי פרייד צ'יקן על הפסקת השימוש בטראנס במזללותיה מגפת ההשמנה בעולם כבר הוגדרה כסכנה הגדולה ביותר של המאה ה-21, ובארה"ב, שבה שני שלישים מהאוכלוסייה סובלים ממנה והיא מכונה "מכת מדינה", ממשיכים לנקוט נגדה בצעדים ממשיים. בראשית השבוע נערך בניו יורק שימוע להצעה של… למידע נוסף »

 • כמה שעות שינה צריך כדי לרזות?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  חוקרים ביקשו לחקור את הקשר בין שעות שינה, השמנה והרזיה. הם חילקו את הנבדקים לשתי קבוצות, באחת המשתתפים קיבלו 8.5 שעות שינה ובשנייה 5.5 שעות. אילו מהנבדקים לדעתכם הצליחו לשמור על משקל תקין? יותר ויותר נתונים מחקרים קושרים בין איכות ומשך השינה שלנו לבין שמירה על משקל תקין. מחקר אשר פורסם בעיתון המקצועי Annals of… למידע נוסף »

 • בלון קיבה- המדריך המלא

  מאת: 0542664848 23/02/15

  רוצים להוריד מסת משקל בלי ניתוח פולשני, בלי ליטול תרופות ולהנות מתחושת שובע מהירה? חדש במלב"י: התכנית לאורח חיים בריא וירידה במשקל ללא ניתוח בעזרת בלון קיבה
  למידע נוסף »

 • פרסום והשמנה: אירופה יוצאת למלחמה בחטיפים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  פרסום מעודד השמנה: הצעת החלטה שתובא לאישור בעוד שבועיים, תקרא להטלת שורה של מגבלות על פרסום חטיפים משמינים לילדים ובני נוער מדינות אירופה עומדות להכריז בקרוב מלחמה על מגפת ההשמנה שפוקדת את היבשת, ולאמץ הצעת החלטה שתפחית משמעותית את הפרסומות שמעודדות ילדים ובני נוער לצרוך מזון לא בריא.   על פי הדיווח ברשת ה-BBC, בוועידת… למידע נוסף »

 • שאלות ותשובות בנושא בלון קיבה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  האם ניתן להכניס בלון קיבה במהלך הריון, מדוע מוציאים את הבלון ומדוע מומלץ להגיע לפגישות מעקב עם הצוות הרפואי? ד"ר דין קרן עם תשובות לשאלות נפוצות בנושא בלון קיבה לקריאת המדריך המלא לבלון קיבה מאת ד"ר דין קרן – לחץ כאן האם אעלה במשקל לאחר הוצאת הבלון? לאחר הוצאת הבלון חייבים להמשיך באותם כלים תזונתיים… למידע נוסף »

 • השמנת יתר קיצונית מעלה את הסיכוי לפתח סרטן

  מאת: 0542664848 23/02/15

  ככל שאנו שמנים יותר, כך אנו מגדילים את הסיכוי שלנו לחלות בסרטן. את המסקנה המפתיעה הזו מספק מחקר חדש אשר מצוטט בהרחבה בעיתון הוושינגטון פוסט האמריקאי ואשר מעורר גלים ברחבי העולם מרגע שפורסם. מסתבר כי לא רק סוגי סרטן הנפוצים כגון סרטן השד והמעי הגס עולים בשכיחותם כתוצאה מהשמנה, אלא גם סוגים אחרים כגון סרטן… למידע נוסף »

 • "ניתוח לקיצור קיבה יכול לשקם את שריר הלב"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  כך גורסים חוקרים אמריקאים, שגילו את המנגנון שגורם לשומנים העודפים בגופנו להתמקם בתוך שריר הלב ולפגוע בתפקודו כבר שנים יודעים הרופאים כי השמנת יתר מסוכנת מאוד לבריאות, ובייחוד ללב. כעת התחילו חוקרים מארה"ב לפצח את המנגנון הביולוגי המדוייק שמביא שומנים עודפים ישירות מהמותניים אל הלב, והם אפילו טוענים, כי ניתוח כירורגי להרזייה יכול לשקם לב שומני. ממצאים ראשוניים מהמחקר… למידע נוסף »

 • היקפים: גבר, שפר הופעתך!

  מאת: 0542664848 23/02/15

  גבר, שפר הופעתך! – הכרס הישראלית לא חייבת להמשיך לככב בקריקטורות, בגלל הבריאות כמובן. גברים יקרים, החליטו עוד הקיץ שאתם שמים קץ לטיירים מסביב למותניים והיפטרו מהקילוגרמים העודפים. קבלו קורס מזורז לשיפור ההיקפים בגברים. בהצלחה!… למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזיה אצל צעירים: להרזות לפני שהבעיות יגדלו

  מאת: 0542664848 23/02/15

  טיפול מוקדם בהשמנת יתר אצל צעירים משפר משמעותית את תחלואת הלוואי. ד"ר אסנת רזיאל עם ההמלצות החדשות לטיפול מיטבי בילדים מטעם האגודה האמריקאית לניתוחים מטבוליים ובריאטריים בעקבות העלייה הדרמטית בשכיחות של השמנת יתר אצל ילדים ומתבגרים יש יותר ויותר תמיכה בספרות המדעית לביצוע ניתוחים להורדת משקל גם אצל מתבגרים. החשיבות בטיפול בהשמנה מוקדם ככל האפשר,… למידע נוסף »

 • תזונה נבונה בגיל השלישי

  מאת: 0542664848 23/02/15

  כשננסה לחבר את המילים סבתא ואוכל – מה שיתקבל במוחנו: הדימוי של הסבתא היהודייה שתמיד דואגת להאכיל את ילדיה ונכדיה, תמיד תוסיף אוכל לצלחת של היושבים מסביבה, עוד לפני שהסתכלה בצלחת שלה או לפני שהתחילה לאכול בארוחה המשפחתית. ומה עם תזונה נכונה לסבתא? הגיע הזמן להסתכל קצת בצלחות של סבא וסבתא ולברר מה הם אוכלים,… למידע נוסף »

 • ההשפעות התזונתיות של שרוול קיבה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש בדק את המצב התזונתי של מטופלים, שעברו ניתוח שרוול קיבה, לפני הניתוח ובתום שנה, שלוש וחמש שנים לאחר הניתוח. ד"ר דין קרן עם הממצאים המעניינים ותעלומה אחת, מה קורה בין השנים השלישית והחמישית? ניתוח שרוול קיבה הוא ניתוח חדש יחסית במסגרת הניתוחים הבריאטריים. לצד כל היתרונות והחסרונות שלו, ידוע מעט מאוד לגבי ההשפעות… למידע נוסף »

 • שרוול קיבה: כמה ק"ג אפשר באמת להוריד בניתוחי הרזייה?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש השווה בין הניתוח הקלאסי להצרת קיבה בעזרת טבעת לבין הניתוח החדש יותר, שרוול קיבה. דיווח מיוחד מהכנס העולמי לכירורגיה לפרוסקופית בברלין ניתוח שרוול קיבה, הניתוח האחרון שהתווסף לניתוחי ההרזייה, הוא ניתוח אפקטיבי יותר להורדת משקל מניתוח הטבעת המסורתי. כך עולה ממחקר בלגי שהוצג בימים האחרונים בכנס העולמי לכירורגיה לפרוסקופית (זעיר פולשנית) שהתקיים בבירת גרמניה. המחקר, שנערך על… למידע נוסף »

 • הצלחה בטוחה: ניתוחים בריאטריים בחולי סוכרת

  מאת: 0542664848 23/02/15

  בישראל ישנם 200 אלף אנשים הסובלים מהשמנת יתר חולנית, מהם רבים חולים בסוכרת. ד"ר אסנת רזיאל עם ההנחיות החדשות של משרד הבריאות לניתוחים בריאטריים בחולי סוכרת, ההחלמה מהמחלה ושיפור באיכות החיים של חולי סוכרת השמנת-יתר וסוכרת הן שתי מחלות הקשורות זו לזו. ניתוחים בריאטריים נמצאו יעילים לטיפול בשתי הבעיות ולאחרונה קבע משרד הבריאות כי יש… למידע נוסף »

 • אמהות: איך אפשר לגרום לילד לגמור מהצלחת?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אמהות פולניות, לתשומת לבכן: מחקר חדש בדק מה יכול לגרום לילדים שלכן לנסות אוכל חדש ואפילו לסיים את המנה שלהם מחקר אמריקאי שמתפרסם בגיליון ספטמבר של כתב העת The Journal of Pediatrics  בדק עד כמה אמהות מעודדות את ילדיהן לאכול, מה מידת ההיענות של הילדים לאמהותיהם, ומהי תרומת גורמים אלו להשמנת הילדים. ד"ר ג'ולי לומנג ולורי בורק… למידע נוסף »

 • סובלים מבעיה במערכת העיכול? לכו לרופא

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אם גם אתם, כמו רבים אחרים, מרגישים שיש לכם בעיה במערכת העיכול אבל מעדיפים להתעלם ממנה וחוששים מהבדיקות הנלוות לברור הבעיה, כדאי שתעצרו לרגע ותקראו את הכתבה הבאה. הזמן הוא גורם מכריע באבחון מחלות, בטיפול ובסיכוי למנוע מחלות גרועות אף יותר קיימת חשיבות מכרעת לתזמון הביצוע של בדיקות גסטראנטרולוגיות ולאבחון מוקדם של מחלות. ד"ר אולגה… למידע נוסף »

 • עברתם ניתוח הרזיה? היזהרו לא לפתח התמכרות חדשה!

  מאת: 0542664848 23/02/15

  חולים רבים, שעברו ניתוח לקיצור קיבה, נוטים לפצות את עצמם על מיעוט האכילה ופונים לצריכת אלכוהול, סיגריות וסמים. מה עושים? לא מזניחים את הנפש ועוברים טיפול רגשי בשנים האחרונות יש מחלוקת בין אנשי מחקר בשאלה האם אכילת יתר היא התמכרות. הטוענים שאכן כך אומרים כי באכילת יתר מופיעים כל הסממנים של התמכרות: הצורך להגדיל את… למידע נוסף »

 • ויטמין C: במה הוא מסייע לנו?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  האם אפשר להילחם בחורף בעזרת ויטמין C ועוד ויטמינים? שפעות, התקררויות ושאר מריעין בשין של החורף שכבר ממש נמצא כאן. ויטמין C: יתרונות, מזונות וגם מתכון מה אנחנו יכולים לעשות על מנת לשנות את התזונה שלנו באופן שיסייע לנו להתגבר על מחלות החורף הנפוצות והטורדניות. תזונה נכונה ועשירה בויטמין C יכולה להיות המפתח והנשק הסודי… למידע נוסף »

 • שרוול קיבה או הצרת קיבה בטבעת ?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מתי איכות החיים טובה יותר, לאחר ניתוח שרוול קיבה או לאחר הצרת קיבה בטבעת? ד"ר דין קרן עם ממצאי מחקר חדש, שבדק בדיוק את השאלה הזו, ומסקנה אחת ברורה – כל מקרה לגופו… למידע נוסף »

 • מדוע כל כך חשוב לאכול סלט?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר מקיף שנערך בארה"ב הוכיח כי כל מנה יומית נוספת של סלט מעלה את הסיכוי לצרוך את קצובת הוויטמינים המומלצת ביום אנשים שאוכלים סלט ירקות נהנים מרמות גבוהות של ויטמין C, ויטמין E, חומצה פולית וקרוטנואידים (פיגמנטים צהובים ואדומים הנמצאים בצמחים). כך עולה ממחקר מקיף שנערך בארה"ב. תוצאות המחקר ממחישות עד כמה חשוב לאכול ירקות חיים מדי… למידע נוסף »

 • ילדים בחופשה: הזדמנות לשנות הרגלים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  ילידם בחופשה – החופש הגדול הוא הזדמנות מצוינת להשפיע על הרגלי האכילה והפעילות הגופנית של הילדים. הדיאטנית יפית קסלר ריכזה מבחר עצות שימושיות לימי הקיץ הארוכים, רק שהילדים לא ישבו מול המחשב וישמינו… למידע נוסף »

 • כאבי גב? נסו לחזק את שרירי הבטן

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מרבית האוכלוסייה הבוגרת סובלת כאבי גב כאלו או אחרים בשלבים שונים של חייהם. חיזוק שרירי הבטן והגב עשויים לעזור להפחתת כאבי גב. חלקן המכריע של הבעיות הן בעיות כרוניות כגון שינויים מבניים בעמוד השדרה, פריצת דיסק, תפיסת שריר או דלקת. רק חלק קטן מהבעיות דורש התערבות כירורגית ניתוחית. פעילות גופנית מואצת אינה הפיתרון הראשון המומלץ, אבל… למידע נוסף »

 • "השמנה באמצע החיים עלולה לגרום לטיפשות"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  האם הזיכרון שלך כבר לא מה שהיה? אם אתה סובל מעודף משקל זה ממש לא מפתיע, טוען מחקר חדש מחקר שהתפרסם בכתב העת Neurology, מגלה כי השמנת יתר (BMI של 30 ומעלה) באמצע החיים עלולה לגרום להידרדרות של תפקודים קוגניטיביים (מוחיים). המחקר נערך בצרפת לאורך 5 שנים, בהשתתפות 2,223 גברים ונשים בריאים, בין הגילאים 32 ל-62. בראשית… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי: 4 שנים לאחר הניתוח- מה שלומך?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש בדק את ההשפעות הנפשיות של מנותחים במשך ארבע שנים לאחר ניתוח בריאטרי. ד"ר דין קרן עם ממצאי המחקר אודות מדדי הדכאון והדימוי העצמי של המטופלים ביחס לירידה במשקל, ועצת זהב בידו השמנת יתר חולנית קשורה עם מצבים פסיכיאטריים וסומטייםוכן במגבלה בתפקוד הפסיכו-סוציאלי. ניתוח בריאטרי הינו הטיפול היעיל ביותר, לא רק בהתחשב בירידה במשקל,… למידע נוסף »

 • הזעת יתר: טיפול בהזרקה, ניתוח ומים מחשמלים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אתם מתביישים ללחוץ ידיים בקיץ? אנשים מתרחקים מכם במעלית? סימני הזיעה מעטרים קבוע את הבגדים שלכם? ד"ר עופר לנדאו מסביר מהי הזעת יתר ואיך ניתן לטפל בה הזעת יתר היא מצב שבו אדם מזיע יותר מהמצופה בתנאים בהם הוא נמצא, משמע, אם אדם מזיע תוך כדי ריצה זה טבעי וסביר, אבל אם אדם יושב בחדר… למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזייה דרך הפה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  זה צפוי לקרות בערך בעוד 10 שנים – כאשר לשולחן הניתוחים תצטרף טכנולוגיה חדשה ומבטיחה, שתאפשר לבצע את הניתוחים בלי הרדמה וללא סכינים או חתכים כלל, דרך הפה. ניתוחים כירורגיים להורדת משקל (המכונים בעגה המקצועית "ניתוחים בריאטריים"), כמו הצרת קיבה, שרוול קיבה ומעקף קיבה, כרוכים, פעמים רבות, בשורה של סיכונים. למרות שבאופן יחסי ניתוחים אלו… למידע נוסף »

 • השמנה בילדות, מחלות לב בבגרות

  מאת: 0542664848 23/02/15

  ילדים הסובלים מעודף משקל קיצוני הם בעלי סיכוי גבוה יותר לפתח מחלות לב כאשר יהפכו למבוגרים. זו היא המסקנה המפתיעה של שני חוקרים אשר פורסמה לאחרונה בעיתון הבריטי לרפואה הניו אינגלנד. תוצאת המחקר מאששת את החשש הגדול של רופאים רבים ומומחים להשמנה בקרב ילדים. אחד מן המחקרים הגדולים ביותר בנושא הזה נערך דווקא בדנמרק על… למידע נוסף »

 • הניתוח הבטוח: ניתוח שרוול קיבה בגישה לפרוסקופית

  מאת: 0542664848 23/02/15

  שרוול קיבה, הצרת קיבה בטבעת, מעקף קיבה – הרפואה הבריאטרית מציעה מגוון טיפולים לטיפול בהשמנת יתר קיצונית, אבל איזה מהם הכי בטוח? ד"ר אסנת רזיאל עם סקירת מחקר חדש שבדק את הפרוצדורות השונות ובדק למי יש אחוזי תחלואה נמוכים יותר חוקרים מפלורידה ביקשו לבדוק איזו משלוש הפרוצדורות הבריאטריות הנפוצות ביותר, הקיימות כיום בשימוש ברפואת ההרזיה,… למידע נוסף »

 • עשרת הדיברות של הדיאטה "לא היה לי נעים אז אכלתי.."

  מאת: 0542664848 23/02/15

  כמה פעמים אנו מאשימים את הסביבה בכך שאנחנו שמנים. את האימא שמבשלת לנו אוכל טוב ומזמינה אותנו "לקפוץ", את החמות או את הסבתא שאי אפשר לעמוד בפני הבישולים שלהן ואת החברים שמפנקים אותנו בארוחות שחיתות בשעות בלתי סבירות בעליל "הרסתם לי את הדיאטה"- הוא משפט שכולנו מכירים והוא נשמע בדרך כלל כמו תירוץ רע, אבל… למידע נוסף »

 • תזונה לילדים: "ועכשיו, ילדים, נלך לאכול"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  כתבה אחרונה, שחותמת את סדרת הכתבות בנושא תזונה לילדים, לכבוד פתיחת שנת הלימודים. והפעם: על זמן האכילה האידיאלי, וגם שורה של טיפים חשובים זמן הסעודה הוא מאפיין חשוב שיש לתת עליו את הדעת. קודם כל, מדובר על הזמן שבו ניגשים לארוחה. אף על פי שיהיו שיחלקו על כך, פנייה לאכילה לאחר שעות ארוכות של צום… למידע נוסף »

 • סינדרום SRED: להתעורר, לאכול ולא לזכור

  מאת: 0542664848 23/02/15

  הם לא זוכרים דבר אבל בבוקר המטבח שלהם נראה כמו שדה קרב. לרוב יהיה זה מישהו מבני הבית שיעיר את תשומת לבם לארוחה עתירת קלוריות שפשוט אינה זכורה להם כלל. הכירו את סינדרום SRED – הפרעת אכילה נדירה הגורמת למי שלוקה בה להתעורר, לאכול ולא לזכור דבר! הגם שמדובר בתופעה נדירה באופן יחסי, 0.3% מהאוכלוסייה… למידע נוסף »

 • בלון קיבה: מה קורה אחרי חמש שנים?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר בדק 500 מטופלים שעברו טיפול בעזרת בלון קיבה להשמנת יתר. ד"ר דין קרן עם תוצאות המחקר והערה חשובה אחת לגבי מה צריך לעשות באמת כדי להוריד במשקל לאורך זמן השימוש בבלון קיבה נחשב כטיפול יעיל ופחות פולשני לירידה במשקל היות והוא נותן תחושת שובע קבועה. ברם, מחקרים שונים הראו כי מדובר בטיפול זמני להשמנה,… למידע נוסף »

 • נטישת המושג "דיאטה"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  הידעתם כי בכל רגע נתון שליש מהאוכלוסייה נתונה במצב של דיאטה? הדיאטנית יפית קסלר מסבירה מדוע מרבית האנשים נכשלים בדיאטה ומה באמת חשוב כדי להשיג לתוצאות משביעות משקל המשמעות המילונית של המילה דיאטה היא "תפריט מזונותיו של האדם בהתאם לצרכיו". כלומר, מה עלינו לאכול על מנת לספק את צרכי הגוף. ברם, אצל רבים מקושרת המילה… למידע נוסף »

 • השמנת יתר מסתמנת כסיכון חדש בעת הלידה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  השמנת יתר קיצונית מסתמנת כגורם חדש ומשמעותי בין גורמי הסיכון למוות תוך כדי היריון או בעת הלידה עצמה. כך טוענת עורכת הבריאות של עיתון הגארדיין הבריטי שרה בוסלי על פי נתונים חדשים אשר התפרסמו לאחרונה מתוך קבוצה של 295 נשים אשר מצאו את מותן במהלך הלידה או במהלך ההיריון בבריטניה בין השנים 2003 ו 2005,… למידע נוסף »

 • "השמנה – הסכנה הגדולה ביותר של המאה ה-21"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  "השמנה – הסכנה הגדולה ביותר של המאה ה-21" – מומחי בריאות פרסמו קריאה דחופה, בתום כנס ההשמנה הבינלאומי ה-10 באוסטרליה: "מדינות העולם חייבות להילחם בהשמנה – לפני שיהיה מאוחר מדי"… למידע נוסף »

 • על חג סוכות, החלטות חדשות ושגרה תזונתית מבורכת

  מאת: 0542664848 23/02/15

  "אחרי החגים" הוא מושג המשרת בעיקר דחיינים כרוניים לדחות כל משימה למועד "מאוחר יותר. ד"ר אסנת רזיאל מציעה לכם בחג סוכות הזה לא ללכת על החלטות גדולות מדי, אלא פשוט לנסות ולשמור על שגרה תזונתית מאוזנת ולהתעלם מכל הפסטיבל הקלורי האופף את ימי האושפיזין בסוכה זו לא רק ארוחת ערב ראש השנה, אלו גם ארוחות… למידע נוסף »

 • למי יותר קל לרזות: לגברים או נשים?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  האם באמת יש הבדל בין נשים לגברים כאשר מדובר בתהליך הירידה במשקל או שמירה על משקל יציב? מה מאלה שמועות, ומה מתוך כך הן עובדות של ממש? בין נשים לגברים ישנה שונות פיזיולוגית והורמונלית רבה, חלק מהתכונות שנשים אוחזות בהן טובות, חלקו טובות פחות. כשזה נוגע למשקל, הקרב לא פשוט. מה הם ההבדלים בין נשים לגברים… למידע נוסף »

 • משקל עודף: הורים מכחישים שהילד שמן

  מאת: 0542664848 23/02/15

  הילדים שלנו הם הכי יפים בעולם, הכי חכמים והכי מיוחדים. וכן מה לעשות לפעמים הם גם הכי שמנים! האם אנחנו מוכנים כהורים להכיר בבעיית משקל עודף אצל ילדינו? ההכרה בתופעת השמנת היתר היא במקרים רבות הצעד הראשון וההכרחי להילחם בבעיה. עד כמה אנחנו נוטים לעצום עיניים כשהבעיה נמצאת בחצר האחורית של ביתינו? עד כמה אנחנו… למידע נוסף »

 • לשמור על המשקל אחרי דיאטה: איך באמת נשארים רזים?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  בשעה טובה הצלחתם להפחית ממשקלכם באמצעות דיאטה. הגעתם כמעט ליעד המבוקש. או שיותר טוב מכך: מחוג המשקל מראה בדיוק את התוצאה הרצויה לכם. איך לשמור על המשקל מעכשיו? מה שלפני כמה חודשים נראה היה לכם כמדע בדיוני הפך למציאות. אתם גאים בעצמכם אבל הותיקים והמנוסים שבכם יודעים כי רק עכשיו מתחיל הקרב האמיתי. איך שומרים… למידע נוסף »

 • מקדונלד'ס מממנת: "המבורגר, צ'יפס, קולה ודיאטה בבקשה"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  רגשות האשמה והלחץ הציבורי הכניעו את מקדונלד'ס, וענקית ההמבורגרים החליטה להקציב 2 מיליון דולר למימון מחקרים שינסו לצמצם את מימדי השמנת הנוער בשנת 2002 זה היה הספר Fast Food Nation; שנתיים לאחר מכן יצא לאקרנים הסרט Super Size Me; וכעת, לאחר שהבינו ברשת מקדונלד'ס ש"אם אינך יכול לנצח אותם – הצטרף אליהם", החליטו בענקית ההמבורגרים… למידע נוסף »

 • פירות קיץ – שלל יתרונות בריאותיים: המדריך התזונתי המלא

  מאת: 0542664848 23/02/15

  למה פירות קיץ הם פיתרון מעולה לימים החמים? כמה מומלץ לאכול? ואלו ערכים תזונתיים הם מכילים? הדיאטנית סיגל אלפסה עם המדריך המלא לפירות הקיץ, או כמו שהיא מכנה אותם – "הממתקים של הטבע" הקיץ, החום הכבד והימים הארוכים גורמים לנו לחפש אחר מזונות מקררים, צוננים ומרווים, ורצוי בריאים. פירות קיץ בהחלט עונים על ההגדרה ומכילים… למידע נוסף »

 • ויטמין D הנשק הסודי של הגוף

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אנחנו מדברים רבות על מניעת מחלות באמצעות תזונה, עד כמה אנחנו באמת מבינים את משמעות המונח הזה? ועד כמה לויטמינים השונים יש חלק בכך? אין ספק שתוספי ויטמינים הפכו לפופולארים מאד בשנים האחרונות, אנחנו צורכים אותם בקפסולות או כתוספים למוצרי מזון. כמעט על כל מוצר מזון בימינו מוצמדת  מדבקה המדגישה את תכולת הויטמינים בו. כולנו… למידע נוסף »

 • מלחמת לבנון השנייה: 290 אלף איש העלו במשקל בעקבותיה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  כך עולה מסקר מיוחד שנערך עבור מלב"י. נתונים נוספים: מלחמת לבנון השנייה השפיעה על משקלם של שליש מתושבי הצפון; הלחץ גרם לעשירית (12%) מהנשים לרדת במשקל הלחימה בצפון השפיעה לא רק על המצב הכלכלי והחברתי, אלא גם על משקל הגוף שלנו. כך עולה מסקר מיוחד שערכנו השבוע במלב"י – המרכז לטיפול בהשמנת יתר בקרב מדגם… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי מקטין נזקים במחלות כבד

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש מצא קשר בין ניתוח בריאטרי לבין שיפור בכבד השומני. ד"ר אסנת רזיאל עם סקירת המחקר והממצאים המעודדים: משקעי השומן בכבד פחתו בקרב 70% מהמטופלים, וזה עוד לא כל הממצאים מעל 30% מאוכלוסיית ארצות הברית סובלים ממחלת כבד שומני, מחצית מהם סובלים גם מהשמנת יתר קיצונית. מחקר חדש בהובלת ד"ר מיכאל מור אשר נערך… למידע נוסף »

 • מנותח בריאטרי, מישהו מטפל בך?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  לא קל לשמור על תזונה נכונה אחרי ניתוח בריאטרי. כדי להימנע מהשמנה חוזרת ומחסרים תזונתיים, ההתאחדות האנדוקרינולוגית יצאה עם הנחיות חדשות לטיפול רב-תחומי על מנת לעזור למטופלים לשמור על הבריאות שלהם לאורך זמן ההתאחדות האנדוקרינולוגית (Endocrine Society) פרסמה לאחרונה הנחיה המדגישה את הצורך בניהול אנדוקרינולוגי ותזונתי של מטופלים לאחר ניתוח בריאטרי, כולל אנשים עם סוכרת…. למידע נוסף »

 • מתי מפסיקים אספירין לפני קיצור קיבה?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  גם לקראת ניתוח כירורגי להרזייה נדרשים המטופלים להפסיק טיפול בנוגדי קרישה. האם אספירין. יש צורך בתחליף? ומהם הסיכונים? ד"ר אסנת רזיאל עם כל התשובות הניתוחים הכירורגיים להרזייה, כמו מעקף קיבה הולכים והופכים פופולאריים יותר ויותר בישראל בתקופה האחרונה. למרות התוצאות המוצלחות והמוכחות שלהם, יש שורה של דברים שחשוב מאוד לשים לב אליהם טרם הכניסה אל… למידע נוסף »

 • ניתוח הרזיה משפר מחלות כבד

  מאת: 0542664848 23/02/15

  ניתוח בריאטרי יכול לטפל במצבים של לייפת (הצטלקות בכבד) ולעכב התפתחות של מחלות כבד ממאירות. ד"ר דין קרן עם ממצאי מחקר חדש שבדק עשרות ביופסיות כבד במהלך ניתוח בריאטרי ולאחריו המגפה של השמנת יתר קשורה למחלות רבות וביניהן פגיעה בצורת הכבד וכבד שומני. השכיחות של כבד שומני באנשים עם השמנת יתר חולנית נעה בין 95-100… למידע נוסף »

 • ט"ו בשבט חג הקלוריות? לא בהכרח….

  מאת: 0542664848 23/02/15

  טו בשבט הגיע חג לאילנות. טו בשבט הגיע- חג הקלוריות? אין ספק כי מדובר באחד החגים המשמחים ביותר על לוח השנה. ובישראל, כמו בכל חג אחר, צריך גם לפתוח שולחן ולהתחיל לאכול…… למידע נוסף »

 • טיפול התנהגותי בהשמנה: כל המשפחה מרזה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  חוקרים איטלקיים מצאו כי טיפול התנהגותי בהשמנת יתר חולנית עשוי לעזור לכל בני המשפחה. ד"ר אסנת רזיאל עם ממצאי המחקר המעודדים ועל התרומה לאורח חיים בריא של המשפחה כאשר אנשים, הסובלים מהשמנה חולנית, מרזים באמצעות טיפול התנהגותי, גם בני המשפחה שלהם עשויים להיות חטובים יותר, כך עולה ממחקר איטלקי חדש, שפורסם לאחרונה במגזין Journal of… למידע נוסף »

 • להשמין מעצבות: על דיכאון והשמנה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  המשוואה של דיכאון והשמנה מוכרת לרבים מאיתנו, חוסר מצב רוח מוביל לאכילה מוגברת. ואילו הנטייה לאכול יתר על המידה מתוך תחושת דכדוך מובילה להחרפת ההשמנה ולרגשות אשם. ואולם, האם יתכן שהמשוואה היא הפוכה בעצם? היתכן כי השמנת היתר היא זו שאחראית למצב הרוח ויש לה השלכות קליניות על דיכאון. על כך בכתבה הבאה. מנתונים חדשים… למידע נוסף »

 • העולם הולך ומשמין

  מאת: 0542664848 23/02/15

  1 מכל 5 סינים סובל מעודף משקל או מהשמנה; בבריטניה צפויה בקרוב שליש מהאוכלוסייה לסבול מהשמנת יתר מגיפת ההשמנה ברחבי העולם הולכת וצוברת תאוצה, וקצב התפשטותה נשמע מבהיל: מנתונים עדכניים שמתפרסמים כמה ימים בלבד אחרי שגילינו שבתבל יש יותר שמנים מרעבים, מסתבר כי הקילוגרמים המיותרים לא פוסחים גם על דרום מזרח אסיה. במחקר חדש שהתפרסם… למידע נוסף »

 • חריף זה מרזה. או: למה תימנים כל כך רזים?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש מאושש באופן מדעי את המיתוס המוכר: אכילת סחוג ומאכלים חריפים אחרים תורמת משמעותית לירידה במשקל אם אתם אוהבים אוכל חריף, יש לכם עוד סיבה להיות מרוצים: מחקר חדש, שמתפרסם בגליונו האחרון של כתב העת Physiology and Behavior (פיסיולוגיה והתנהגות), מגלה כי צריכת מזון חריף ומתובל במיוחד מסייעת לרדת במשקל. המחקר נערך על ידי… למידע נוסף »

 • השמנה בימי מלחמה: אכילה רגשית ואכילת יתר במצבי לחץ וחרדה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אכילה רגשית ואכילת יתר בימי מלחמה, במיוחד בתקופה זו של החופש הגדול, כשהילדים מחוץ למסגרות השגרה המוכרות מימי בית הספר, עלולות לנבוע מצורך בפיצוי חיובי על תחושת המתח, החרדה, אי הוודאות, ולעתים גם האימה. ריכזנו עבורכם את האויבים העיקריים המאיימים על סדר היום התזונתי שלנו מהי "אכילה רגשית"? התערערות תחושת הסדר העולמי ופגיעה ביכולת השליטה… למידע נוסף »

 • מוות מוקדם: השמנה מקצרת משמעותית את תוחלת החיים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  חוקרים שבחנו למעלה מחצי מיליון נבדקים, גילו כי עודף משקל והשמנת יתר בגיל המעבר יותר ממכפילים את הסיכון למות מוות מוקדם עד כה ידענו כי השמנה מסוכנת לבריאות, אבל מחקר חדש ומבהיל מגלה עד כמה גדול הסיכון ומפרט בכמה שנים בדיוק מקצר עודף המשקל את תוחלת החיים. המחקר מתפרסם בגליונו האחרון של כתב העת New… למידע נוסף »

 • ויטמינים בהתאמה אישית: אחרי ניתוח בריאטרי

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש מציג את הכמות הרצויה לצריכה יומית של ויטמינים לאחר ניתוחים בריאטריים. ד"ר דין קרן עם כל המידע ומסקנה אחת: כל מי שעובר ניתוח הרזיה צריך לקבל ליווי דיאטני פרטני רבות נכתב על הנוכחות של חסרים תזונתיים באנשים עם השמנת יתר, בעיקר אלו עם רמתBMI  מעל 40, שנראית פרדוקסלית על רקע ההכנסה הקלורית הרבה… למידע נוסף »

 • דיאטת נוזלים: מרק במקום ארוחה?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  דיאטת נוזלים לא חייבת להיות עינוי מתמשך בניגוד לתפיסה המקובלת, והחשיבה כאילו אנו מרעיבים את עצמנו במהלכה, רחוקה מהמציאות כמרחק שנות אור. במפתיע אולי ובניגוד לדימוי הציבורי של צריכת נוזלים במקום מזון, הרי שבאופן מאוזן ולאחר התיעצות עם דיאטנית מוסמכת תוכלו לכלול רבים ממרכיבי המזון החיוניים לכם גם בצורה נוזלית. היתרון הגדול הוא ב"אחיזת העיניים"… למידע נוסף »

 • השמנה דתית: מאמין באלוהים? לא פלא שאתה עולה במשקל

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר אמריקאי חדש גורס כי אלוהים גומל למאמיניו, לפחות הנוצרים שבהם, בקילוגרמים עודפים ומיותרים האל הטוב והכל יכול, מיטיב עם מאמיניו גם במשקל הגוף: כך לפחות עולה ממחקר חדש, שבחן את הקשר בין אינדקס מסת הגוף לבין מידת אדיקות דתית בקרב נוצרים בפטיסטים. המחקר נערך באוניברסיטת Purdue שבאינדיאנה, ארצות הברית, ופורסם באחרונה בכתב העת Journal… למידע נוסף »

 • הקיץ בשירות הדיאטה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  ביקיני או לא ביקיני, עובדה שאנשים מרזים יותר בקיץ. לד"ר אסנת רזיאל יש הסבר פחות אופנתי ויותר מקצועי למה אנשים מרזים בקיץ ואיך ניתן לרתום את הקיץ כדי לסייע לכם לשמור על משקל תקין הקיץ הישראלי לא מאפשר קוד לבוש מעונב מדי בעונה חמה זו בה הטמפרטורות והלחות גבוהים במיוחד. גם אירופאים המגיעים לנסיעות עסקים… למידע נוסף »

 • נשמה של שמנה במסע משנה חיים…

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מסע החיים של שירלי שהחל ב 26.05.1972, הגיע לשיאו ב 26.10.2008 בביצוע ניתוח מעקף קיבה מורכב.  כיום  8 שנים אחרי, שירלי מסכמת : בזכות ד"ר רזיאל ומעקף הקיבה המוצלח שיצרה בי, השלתי מעליי 85 ק"ג. קרוב לשנתיים אחרי עברתי ניתוח פלסטי משולב – מתיחת בטן וירכיים ופשוט…נולדתי מחדש. עכשיו היא מספרת על המסע המיוחד שלה, שעזר… למידע נוסף »

 • ניתוח הרזיה וסוכרת: ניתוח הרזיה יכול לרפא סוכרת

  מאת: 0542664848 23/02/15

  ניתוח בריאטרי מטפל לא רק במשקל היתר כי אם גם במחלות הנלוות. ד"ר אסנת רזיאל מציגה מחקרים עדכניים המציגים תוצאות של שיפור במחלות מטבוליות הקשורות להשמנת יתר, כגון: סוכרת ועודף כולסטרול, כתוצאה מניתוחים בריאטריים, ואפילו העלמת המחלה כליל
  למידע נוסף »

 • גיל הבלות: הסיכוי להשמנת יתר עולה בקרב נשים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  גיל הבלות אצל נשים מביא עימו את הצורך בתשומת לב מיוחדת לתחזוק וטיפוח מערכות הגוף אשר עוברות שינוי דרמטי. נדמה, שגם נושא המשקל כמו נושאים אחרים דורש התייחסות מיוחדת ותשומת לב מרובה, לא כל מה שהיה מובן לנו מאליו כשהיינו צעירות ממשיך להתקיים ללא מאמץ. כך גם: מישקלנו. נתונים חדשים אשר נאספו ומפורסמים בגליון אוקטובר… למידע נוסף »

 • זוגיות: אהבה, זה משמין?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  חשדתם בכך שאהבה משמינה, אבל לא יכולתם ממש להצביע על כך בוודאות, ובכן עכשיו זה מדעי. ממצאי מחקר חדש מראים כי אהבה, בעיקר מהסוג שכרוך בזוגיות מאושרת, גורמת לנו לשמור פחות על משקלנו ולהעלות במשקל. כמה עולה האהבה במשקל? אתם מכירים את זה על בשרכם או חווים את זה דרך חברים טובים שמצאו שותפים לחיים,… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי: הסטיגמה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אנשים שמנים סובלים משלל סטיגמות בתחום החברתי, המקצועי והרפואי. ד"ר אסנת רזיאל מציגה מחקר חדש העוסק כולו בסטיגמה שיש לאנשים בעלי משקל יתר שעברו ניתוח הרזיה. מה יכול לגרום לאנשים לשנות את היחס השלילי לשמנים? במחקר, שנעשה ב-University of New South Wales, גילו החוקרים כי ירידה במשקל בעזרת ניתוח כרוכה בסטיגמה, זאת לעומת ירידה במשקל… למידע נוסף »

 • ווי, יש לי עודפי עור!

  מאת: 0542664848 23/02/15

  הם ידעו שהם ירזו במשקל ומראה גופם ישתנה, ולמרות זאת הם היו בשוק טוטלי כשהם עמדו מול המראה וראו את העור המדלדל. מחקר חדש עוסק בציפיות המטופלים לאחר ירידה במשקל. מי יותר מתקשה לעכל את העור הרפוי – גברים או נשים? כל מי שמתכנן לרדת במשקל חולם על גזרה חדשה וחטובה, השאלה האם כל אלה… למידע נוסף »

 • סידן: איפה בדיוק מוצאים אותו?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  בשנים האחרונות אנחנו עדים למתקפת תוספי תזונה המבטיחים לנו חדשות לבקרים שהם הפתרון להוספת רכיב הסידן לתזונה היום יומית שלנו מדוע אנחנו זקוקים לסידן? מהי חשיבותו עבורנו? מהם המקורות הטבעיים שבהם אנו יכולים להשיג סידן ועד כמה הבטחות היצרנים לתוספי סידן באמת יעילות? מורה נבוכים לאלו שהסידן בורח להם… חשיבותו של הסידן עליונה סידן קיים… למידע נוסף »

 • מי צפוי לעלות במשקל לאחר ניתוח מעקף קיבה?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש טוען כי הוא יכול לצפות התנהגויות מטופלים המיוחסות לעלייה חוזרת במשקל לאחר ניתוח מעקף קיבה לפרוסקופי. ד"ר אסנת רזיאל עם תוצאות המחקר לגבי רמת הדיכאון, הפעילות הגופנית, גודל הקיבה, בולמוסי האכילה, התמיכה החברתית ושאר הסיבות המשפיעות על עלייה או שימור המשקל לאחר הניתוח מטופלים, שעוברים ניתוח מעקף קיבה, יורדים במשקלם בצורה משמעותית, אולם… למידע נוסף »

 • מחקר: יותר שומן – יותר סרטן

  מאת: 0542664848 23/02/15

  דו"ח אמריקאי מציג נתונים מטרידים במיוחד, המצביעים אמנם על ירידה באבחון מקרי סרטן, ברם נרשמה עלייה בכמות מקרי הסרטן הקשורים בהשמנת יתר ואורח חיים נטול ספורט. ד"ר אסנת רזיאל עם כל ההסברים והממצאים כשליש ממקרי הסרטן, המאובחנים בארצות המפותחות, קשורים לעודף משקל ולחוסר פעילות גופנית. סוגי הסרטן הקשורים להשמנת יתר כוללים סוגי סרטן נפוצים כמו… למידע נוסף »

 • השמנת יתר גורמת לנזק אקולוגי

  מאת: 0542664848 23/02/15

  כמה שוקלת כל אוכלוסיית העולם? כמה אנשים מתוכה בעלי משקל עודף? למה השמנת יתר פוגעת בחקלאות? מחקר בריטי חדש עוסק בקשר שבין השמנת יתר ואקולוגיה ומדוע השמנה היא לא רק בעיה של האנשים אלא גם של כדור הארץ העובדה כי השמנת יתר קיצונית הוגדרה לאחרונה על ידי ארגוני בריאות רבים ברחבי העולם כמגפה מחייבת אותנו… למידע נוסף »

 • השמנה בטנית: מה צריך לעשות כדי להוריד את ה"צמיגים"?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש קובע שכדי להיפטר מהתופעה של השמנה בטנית לא מספיק לעשות דיאטה, וחייבים להוסיף לה גם פעילות גופנית השמנה בטנית היא לא רק מטרד אסתטי באזור הבטן – אלא גם טומנת בחובה סיכון רפואי מוגבר לתחלואה. מחקר חדש מגלה שכדי לצמצם אותה אי אפשר להסתפק בדיאטה בלבד, וחייבים לצרף לה גם פעילות ספורטיבית. המחקר… למידע נוסף »

 • ניתוח עיצוב הגוף: לעצב בלי כאב

  מאת: 0542664848 23/02/15

  הרפואה הכירורגית המודרנית מאפשרת לאנשים לעבור ניתוח עיצוב הגוף כבר שנים, החידוש הוא בתשומת הלב לאיכות החיים של המנותח ואופן החלמתו מהניתוח. כיצד ניתן להפחית את הסיכונים ואת רמת הכאב במהלך ההתאוששות מניתוחים פלסטיים? כחלק מההתקדמות בתחום הכירורגיה הפלסטית בכלל, ובפרט ניתוח עיצוב הגוף, הרפואה המודרנית שמה את הדגש המרכזי על שיפור באיכות חייו של המנותח…. למידע נוסף »

 • חסרים תזונתיים בדרך לניתוח בריאטרי: חשוב לבדוק

  מאת: 0542664848 23/02/15

  חוקרים ישראלים בדקו אילו חסרים תזונתיים קיימים במועמדים לניתוחים בריאטריים, מה משפיע עליהם והאם גברים סובלים יותר מנשים או להיפך. ד"ר דין קרן מציג את ממצאי המחקר ואף מציע פיתרון מעשי למועמדים לניתוח הרזיה הדעה הרווחת היא כי בחברה המערבית מצב של חסר בוויטמינים ומינרלים נדיר לאור מגוון המזון הרב, הנגישות הקלה אליו והעלות נמוכה… למידע נוסף »

 • השמנת יתר קשורה לעליה במקרי הסרטן

  מאת: 0542664848 23/02/15

  השמנת יתר קשורה לעליה במקרי הסרטן – כ 6000 מקרים חדשים של סרטן בכל שנה הן תוצאה של השמנת יתר בקרב נשים, כך על פי מחקר חדש עליו מדווח עיתון הגארדיין…. למידע נוסף »

 • ארה"ב: זינוק במספרם של תינוקות שמנים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש ומדאיג גילה כי מספרם של תינוקות הסובלים מעודף משקל באמריקה עלה ב-74% ב-22 השנים האחרונות. הסיבה: תזונה לקויה וחוסר מודעות מספר התינוקות הסובלים מעודף משקל בארה"ב זינק ב-74% תוך 22 שנה. נתון מדאיג זה עולה ממחקר שנערך בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת "הרווארד" ופורסם בכתב העת Obesity. הממצאים שעולים מהמחקר מצטרפים לנתונים אחרים שנאספו באחרונה,… למידע נוסף »

 • שרוול קיבה או מעקף קיבה?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  ניסוי קליני משווה תוצאות שרוול קיבה לעומת מעקף קיבה במטופלים עם BMI נמוך מ-50, שנבחרו באקראי לאחד משני הניתוחים. ד"ר אסנת רזיאל וד"ר דלית ויסמן עם הממצאים ומסקנת החוקרים האם יש הבדל בין התוצאות של ניתוח שרוול קיבה לבין מעקף קיבה לפרוסקופי? מחקר חדש, שהתפרסם בכתב העת הרפואי Obesity Surgery בנובמבר האחרון, השווה את התוצאות… למידע נוסף »

 • מחקר סיני: ניתוח הרזיה מרפא סוכרת

  מאת: 0542664848 23/02/15

  ירידה במשקל מפחיתה את כמות השומנים בדם ומקטינה את לחץ הדם, ועשויה להעלים סוכרת מסוג 2. ד"ר אסנת רזיאל עם סקירת מחקר חדש שבדק את יעילות הניתוח הבריאטרי בטיפול בסוכרת חוקרים מאוניברסיטת לאנזו בסין ביקשו לבדוק את מה מידת יעילות הטיפול של ניתוחי ההרזיה במחלת סוכרת מסוג 2. בסקירת ספרות מדעית, שפורסמה לאחרונה בכתב העת… למידע נוסף »

 • על זוגיות והשמנה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  כיצד משפיע עודף המשקל על היחסים בין בני הזוג? המטפל אופיר תשובה טוען כי הבחירה שלכם בבן הזוג באה לפצות על חסכים אישיים, בין היתר הדימוי הגופני, ועונה על השאלה איך בכל זאת אפשר להמשיך לאהוב כאשר החוזה הזוגי והמשקלי משתנים ההשפעה של השמנת יתר על הבריאות ידועה, בכל שבוע מתפרסם מחקר שמוסיף עוד אספקט… למידע נוסף »

 • כיצד גורמים לילד לרזות? מבלים איתו זמן איכות

  מאת: 0542664848 23/02/15

  על פי מחקר חדש, ככל שאמהות מבלות עם צאצאיהן יותר זמן – כך הם ישמינו פחות. זמן איכות עם אבא, לעומת זאת, יוצר השפעה הפוכה מחקר חדש זיהה שלושה גורמי מפתח, שיש בינם לבין השמנת ילדים קשרי גומלין חזקים: כמות השעות שהאם מבלה עם הילד; מידת הלחץ שהיא נמצאת בו בעבודה; ורמת ההכנסה שלה. על… למידע נוסף »

 • אייל גפן: סרט חייו. אחרי ניתוח קיצור קיבה ופחות 70 קילו

  מאת: 0542664848 23/02/15

  השחקן, הבימאי והמפיק אייל גפן בסרט תיעודי, שהכין חברו הטוב, המלווה אותו מרגע ההחלטה לעבור ניתוח קיצור קיבה ועד לקו הסיום "היום אני מבין שהעסק הזה היה מאד לא פשוט, ואולי אפילו מסוכן עד כדי  מחלות קליניות שקשורות בפיצול אישיות, ועוד רגע התפרצה סכרת ואולי איזה אוטם בווריד חשוב שמוביל דם וחמצן למוח, אבל לפני… למידע נוסף »

 • ניתוח טבעת להצרת קיבה תורם להארכת תוחלת החיים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש, אשר נתוניו התפרסמו לאחרונה באוסטרליה, קובע כי בקרב קבוצת מטופלים אשר עברו ניתוח טבעת להצרת קיבה, נצפתה ירידה של 72% בשיעור התמותה לעומת נבדקים שסבלו מהשמנה ולא טופלו. תוצאות המחקר חשובות עד מאד, שכן הוא מוכיח כי אנשים בעלי עודף משקל קיצוני, אשר נמצאים כמובן בקבוצת סיכון גבוהה מיתר האוכלוסייה להתפתחות מחלות אופייניות… למידע נוסף »

 • "מזון מעובד הוא פשוט רעל"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  במאמר חריף יוצא חוקר מוביל נגד תעשיית המזון המייצרת מזון מעובד, ולטענתו פשוט גורמת להרעלת האוכלוסייה ולהשמנתה באמצעות פיטומה בסוכר "המזון המעובד והתעשייתי של היום הוא עתיר בסוכר, שמשנה את המאזן ההורמונלי של הגוף, גורם ל'סביבה רעילה' ויוצר התמכרות למזונות ממותקים". את כתב ההאשמה החריף הזה מפנה ד"ר רוברט לוסטיג, רופא ילדים מומחה בנוירואנדוקרינולוגיה וחוקר… למידע נוסף »

 • שבץ מוחי ואירועי לב: ניתוח בריאטרי מפחית הסיכון

  מאת: 0542664848 23/02/15

  השמנת יתר היא גורם סיכון מובהק לאירועי לב או שבץ מוחי, אך האם ירידה במשקל יכולה באמת להפחית את הסיכון? ד"ר אסנת רזיאל עם תוצאות מחקר שבדי חדש שבדק את האפקטיביות של ניתוחי הרזיה והסיכון לאירועי לב ושבץ השמנת יתר גורמת להתהוות מחלות נילוות, בין היתר עלייה בלחץ הדם, עלייה ברמות הסוכר בדם וסיכון לסוכרת… למידע נוסף »

 • "חשוב לעודד הנקה כבר בבית היולדות"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  חלב אם הוא המזון הטוב ביותר שאפשר לתת לתינוק, בין היתר משום שהוא תורם למניעת השמנה בהמשך החיים. מחקר חדש מגלה שהצוות הרפואי לא תמיד מסייע בכך לאמהות לתינוקות שיונקים רק חלב אם במשך 6 חודשי חייהם הראשונים יש סיכוי קטן יותר לצבור עודפי שומן ולסבול מהשמנת יתר בבגרותם. חרף זאת, בבדיקה מדגמית שנערכה בבתי… למידע נוסף »

 • ניתוח שרוול: הנחיות תזונתיות להמשך

  מאת: 0542664848 23/02/15

  בחודשים הראשונים לאחר ניתוח שרוול המנותח לומד להכיר את גופו בכלל ואת קיבתו בפרט מחדש. הדיאטנית סיגל אלפסה עם מספר דרכים להתמודד עם המציאות החדשה (ולא במקום מפגש אישי עם דיאטנית) בחודשים הראשונים לאחר ניתוח שרוול, המנותח  לומד להכיר את גופו מחדש ואת קיבתו בפרט, ומתמודד עם תחושות חדשות  כמו שובע ורעב, למידה של קצב… למידע נוסף »

 • אוכלים ורצים: כללי תזונה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אוהבים לרוץ? מצוין. לצד הפעילות הגופנית החשובה, יש להקפיד על מספר כללי תזונה כדי שהריצה אכן תהיה מועילה, למשל איך מחשבים כמה קלוריות שורפים בריצה ומתי מומלץ לאכול פחמימות ומתי חלבונים כל פעילות גופנית חשובה, ולכל פעילות ישנם כללי תזונה שכדאי להקפיד עליהם כדי שהאימון יהיה מועיל, הן מבחינת תחושת הגוף וההכנה שלכם לקראת ביצוע… למידע נוסף »

 • דיאטה דלת פחמימות: יתרונות וחסרונות

  מאת: 0542664848 23/02/15

  דיאטה דלת פחמימות וקלוריות אמנם תהיה יעילה בטווח הקצר, אך לצד התוצאות המהירות שהיא מניבה יש גם חסרונות. אם אתם בדרך לניתוח בריאטרי, כנראה שהרופא שלכם ימליץ לכם על דיאטה מעין זו, בשגרה מומלץ לבחור בדיאטה יעילה ומזינה יותר לטווח הארוך ירידה במשקל בתקופה שלפני ניתוח בריאטרי מפחיתה את הסיבוכים הניתוחיים, את זמן הניתוח, אובדן… למידע נוסף »

 • "סוכרת מבוגרים" אצל ילדים עלולה להיות קטלנית: מחקר

  מאת: 0542664848 23/02/15

  חוקרים בארה"ב גילו כי ילדים שסובלים מהשמנת יתר ומפתחים סוכרת מסוג 2, "סוכרת מבוגרים" – מגדילים פי 5 את סיכוייהם לפתח מחלת כליות סופנית ולמות באמצע החיים מחקר חדש מגלה, כי ילדים ובני נוער שלוקים בסוכרת מסוג 2 ("סוכרת מבוגרים", הנובעת מהשמנת יתר) – חושפים את עצמם לסיכון הרבה יותר גבוה לכשל כלייתי ולמוות באמצע… למידע נוסף »

 • ניתוח הרזיה וסוכרת: ניתוח בריאטרי משפר סוכרת מסוג 1

  מאת: 0542664848 23/02/15

  לראשונה בעולם המחקר פורסם החודש מחקר שמצא כי ניתוח בריאטרי משפר נתוני סוכרת מסוג 1. ד"ר אסנת רזיאל עם סקירת המחקר החדש, שמציג נתונים חדשים בעולם הרפואה על יעילות של ניתוח הרזיה עד היום מרבית המחקרים הרפואיים מצאו כי ניתוח הרזיה יעיל בטיפול בהשמנת יתר ובמחלות נלוות, ומצאו כי הוא משפר נתוני סוכרת מסוג 2… למידע נוסף »

 • איך לשבור הרגלים רעים ולעבור להרגלים בריאים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אם כל פעם שאתם פותחים את הטלוויזיה אתם מנשנשים או מסיימים ארוחת צהריים וחייבים משהו מתוק – הכתבה הזו בשבילך. הדיאטנית יפית קסלר טוענת כי ניתן להיפטר מהרגלים רעים ונותנת כמה טיפים שימושיים אם אנו יודעים, שהתנהגות או הרגל מסוים מזיקים לבריאותנו, מדוע אנחנו פשוט לא יכולים להפסיק? רבים מאיתנו סובלים ממשקל עודף שפוגע בבריאותנו,… למידע נוסף »

 • העתקת התמכרות: הניתוח הצליח, המטופל עבר לאלכוהול

  מאת: 0542664848 23/02/15

  הניתוחים הכירורגיים להרזייה מצליחים להשיג תוצאות מצוינות, אבל לעתים גם מעוררים בעיות לא פשוטות. התמכרות חדשה, למשל הניתוחים הכירורגיים להרזייה, שהולכים והופכים פופולאריים יותר ויותר, ידועים בשיעור ההצלחה הגבוה שלהם, שעולה בהרבה על כל דיאטה אפשרית. אבל לצד זאת, מסתבר, הם מעלים בעיה חדשה, שמכונה בשפה המקצועית "העתקת התמכרות". מומחים בארה"ב הבחינו, בעת האחרונה, כי… למידע נוסף »

 • מעקף קיבה או מעקף תריסריון?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש בדק את רמות הוויטמינים לאחר ניתוחים בריאטריים שונים והשווה בין ניתוח מעקף קיבה לעומת מעקף תריסריון. ד"ר דין קרן עם תוצאות המחקר ותובנות אודות הממצאים המרתקים כידוע השימוש בניתוחים בריאטריים כיום מאד נפוץ, מספר האנשים שעברו ניתוחים בריאטריים במדינות המערב נאמד במאות אלפים. הניתוח הבריאטרי מביא לירידה משמעותית במשקל, שיפור במחלות הנילוות להשמנה,… למידע נוסף »

 • השמנת יתר מתכון לפתח סוכרת?- לא בהכרח

  מאת: 0542664848 23/02/15

  בניגוד לדעה המקובלת, השמנת יתר אינה מרשם ודאי לחלות בסוכרת. ניסיונות אשר נערכו לאחרונה בעכברי מעבדה בעלי משקל עודף הוכיחו כי לא בהכרח כמות השומן היא זאת אשר מנבאית את הסיכוי לפתח סוכרת אלא המיקום בו הוא מאוחסן בגוף ניסוי בעכברי מעבדה שמנים שהואבסו הראה שהם הצליחו שלא לפתח סוכרת הודות לפעילות שני הורמונים אשר… למידע נוסף »

 • השמנת יתר קיצונית מכבידה יותר על נשים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש מראה כי נשים ניזוקות יותר מגברים כתוצאה מהשמנת יתר חולנית. הסיבה המשוערת: סטיגמה חברתית שלילית רובנו יודעים שהשמנת יתר עלולה להזיק לבריאות, אך האם נשים וגברים נפגעים מעודף משקל באותה מידה?  ד"ר פיטר מאונינג ועמיתיו מאוניברסיטת קולומביה שבניו יורק, ביקשו לענות על שאלה זו. החוקרים חישבו את כמות התחלואה הנגרמת בארה"ב כתוצאה מעודף… למידע נוסף »

 • הקטנת חזה או ניתוח הרזיה: מה עושים קודם?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר שבדק שביעות רצון בקרב נשים, שעברו ניתוח הקטנת חזה לפני הירידה במשקל, מצא כי הן היו מרוצות מהתוצאות. אבל מה הן המליצו לחברות שלהן, שעמדו לעבור את שני הניתוחים? ירידה דרמטית במשקל גורמת לעודפי עור ורבות משפיעה גם על מראה החזה הנשי. נשאלת השאלה בעבור נשים בעלות משקל יתר, המבקשות לעבור ניתוח הרזיה וניתוח… למידע נוסף »

 • טובת האם והילד: הריון לאחר ניתוח הרזיה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  נשים שעוברות ניתוח הרזיה עושות טוב לא רק לעצמן, אלא גם לעובר. ד"ר דין קרן מציג ממצאי מחקר חדש, שבדק את ההשלכות על האם והתינוק: פחות מקרים של אנמיה והקאות, יותר לידות במועד עם משקל יילוד תקין אנשים שמנים סובלים ממחלות נלוות, נשים שמנות סובלות גם מקשיים בכניסה להריון ומהלך הריון ולידה תקינים. מחקרים הראו… למידע נוסף »

 • לחץ דם בילדים: השמנה היא הגורם העיקרי לעלייתו

  מאת: 0542664848 23/02/15

  במקביל לעליה במימדי ההשמנה נצפית בשנים האחרונות עליה בשיעור הילדים הסובלים מיתר לחץ דם. ד"ר אסנת רזיאל מספרת על המגמה ועל דרכי המניעה הננקטות בעולם המערבי. מספר הילדים האמריקאים בגילאי 8-17 הסובלים מיתר לחץ דם נמצא בעליה מתמדת, כך מציין מחקר חדש המתפרסם בגליון ספטמבר של כתב העת החברה האמריקאית למחלות לב. המחקר עקב אחר… למידע נוסף »

 • צליאק: מהי המחלה הזו? מדריך תזונה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחלת הצליאק (כרסת) היא מחלת מעי דלקתית עם רגישות למוצרים המכילים גלוטן. כיצד מאבחנים, מה אסור לאכול ומה כן מותר לאכול בהיעדר בצק? הדיאטנית יפית קסלר עם כל התשובות והתפריטים
  למידע נוסף »

 • מתיחת בטן

  מאת: 0542664848 23/02/15

  כיצד ניתוח מתיחת בטן והגדלת חזה יכולים לחולל שיפור ניכר באיכות החיים בכלל ובאיכות חיי המין בפרט? … למידע נוסף »

 • הכל כלול, גם הקלוריות!

  מאת: 0542664848 23/02/15

  תורכיה, רודוס, אילת, זה ממש לא משנה איפה בחרתם ליהנות בחופשת החג והקיץ – חופשות נוסח הכל כלול לא מחייבות לאכול הכל. ראו הוזהרתם! אין ספק כי חופשות נוסח הכל כלול, בארץ או בחו"ל, מאוד מפתות וקוסמות, הן מבחינת המחיר והן מבחינת התמורה. יש משהו מפנק בידיעה שאפשר להתכבד 24/7  במטעמי שפים של בתי מלון,… למידע נוסף »

 • ניתוח גיל הזהב: הרזיה ואיכות חיים בגיל הפנסיה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  למה רק ברידג' ונסיעה לחו"ל? אנשים בגיל הפנסיה משפרים את איכות החיים שלהם מדי יום, אז למה לא גם בתחום הבריאות? ד"ר דין קרן מציג ממצאים מרתקים על ניתוחי הרזיה והתוצאות המעודדות שלהם בקרב האוכלוסייה המבוגרת אדם, מטבעו, תמיד שואף לאיכות חיים, בכל גיל. גם בגיל השלישי אנשים בעלי משקל עודף יכולים לעשות שינוי לטובה… למידע נוסף »

 • תזונאי ותפקידו בדיאטה: המשקל, המטופל והמאכל

  מאת: 0542664848 23/02/15

  לא קל לשמור על המשקל לאחר ניתוח הרזיה, אבל מי באמת אחראי על האוכל שמכניסים לפה? ד"ר אסנת רזיאל וד"ר דלית וייסמן על הגישה החדשה לגבי תפקידו של תזונאי בדיאטה והאחריות האישית של המטופלים לגבי התפריט והפיתויים הסביבתיים הגישות הנוכחיות בנושא ייעוץ תזונתי במקרים של השמנת יתר מושרשות עמוק בגישה של בחירה אישית. אולם גם… למידע נוסף »

 • פעילות גופנית: האם ילדינו מתאמנים מספיק?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  נתונים חדשים אשר נאספו ממחקר חדש קובעים כי רק ילד אחד מתוך ארבעים! בגילאי 11, עונה לדרישות הסטנדרטיות של פעילות גופנית הולמת, של שעת תרגול אחת ביום, המומלצת בגיל זה. במחקר חדש אשר נערך באוניברסיטת העיר באת' בבריטניה השתתפו 5595 ילדים ומסקנותיו העלו כי בקרב קבוצת הנבדקים, 95% מן הבנים ו 99.6% מן הבנות לא… למידע נוסף »

 • סוד ההצלחה של ניתוחי מעקף קיבה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  הקיבה הקטנה שיוצרים הניתוחים היא רק חלק קטן מהסיפור, מסבירה ד"ר אסנת רזיאל, שמגלה כיצד משתנה המאזן ההורמונלי בגוף לאחר ניתוח מעקף קיבה ותורם להצלחתו ניתוח מעקף קיבה (Gastric Bypass) משנה את רמות ההורמונים המופרשים במעי. להורמונים אלו תפקיד חשוב בוויסות תחושות הרעב והשובע, במהירות התרוקנות הקיבה, בתנועתיות המעיים ובקצב חילוף החומרים. הורמונים אלו פועלים… למידע נוסף »

 • פיברומיאלגיה והשמנת יתר: מה הקשר?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  פיברומיאלגיה גורמת לכאבים בכל הגוף, עייפות וקשיון שרירים. חולים עם השמנת יתר מפתחים כאבים כרוניים בגוף, חוקרים חיפשו מה הקשר בין שתי המחלות וגם מצאו פיתרון חלקי חולים עם השמנת יתר מפתחים לא אחת כאבים כרוניים בחלקים שונים של הגוף, השומן מתחיל להצטופף בגוף בחללים שליד האיברים הפנימיים, מה שפוגע בזרימת הדם ומפעיל לחץ על… למידע נוסף »

 • מחלת השיטיון: השמנה בגיל 40, אלצהיימר בשנות ה-60

  מאת: 0542664848 23/02/15

  במחקר פורץ דרך הצליחו לראשונה חוקרים לגלות את גורמי הסיכון שמעודדים את התפתחות מחלת השיטיון בגיל הזהב: השמנת יתר, כולסטרול גבוה ויתר לחץ דם סובלים מהשמנת יתר חולנית? עכשיו יש לכם סיבה גדולה נוספת לדאגה: מחקר חדש, שמתפרסם בכתב העת היוקרתי Lancet Neurology, מצא כי לאלו שסובלים מהשמנת יתר קיצונית, יתר לחץ דם או רמת… למידע נוסף »

 • מפורסמות מדברות על הקטנת חזה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  יותר ויותר נשים מפורסמות בעלות חזה גדול מעדיפות להקטינו ובכך לחסוך מעצמן את הקושי הפיזי ולעיתים גם הנפשי הנגרם להן. קווין לטיפה, דרו ברימור וז'יל זרין כבר הקטינו, טיירה בנקס, ג'סיקה סימפסון וקייטי בנקס בדרך לקביעת תור אחרי שנים רבות בהן כמעט כל הניתוחים הפלסטיים בשדיים בוצעו לצורך הגדלתם, מסתמנת עלייה בפופולריות של ניתוחי הקטנת חזה. על-פי נתוני האגודה… למידע נוסף »

 • ירקות ופירות: המזון שיעשה טוב לדיאטה שלכם

  מאת: 0542664848 23/02/15

  ירקות ופירות הם המזון האידיאלי לתקופת הקיץ. אלו סוגי ירקות ופירות יתרמו יותר מכל לבריאותכם ולתהליך ההרזיה שלכם? הכל בכתבה הבאה הקיץ כאן, וככל שגוברים החום והלחות, אנו לובשים פחות ופחות. מי מאיתנו לא רוצה לחוש רזה וחטוב יותר כשאין היכן להסתיר את הצמיג החביב מהחורף? בנוסף, מזג האוויר ההביל מגביר את המשיכה למזונות קלים… למידע נוסף »

 • לקחת ללב: ויטמין D

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש: ממצאים חדשים מצביעים על הקשר המובהק בין מחסור בוויטמין D והסיכון למחלות לב ותמותה. ד"ר אסנת רזיאל עם כל הפרטים והאבחנות לסידן יש תפקיד חשוב בעצמותינו, אך תפקידו אינו מוגבל לעצמות בלבד. יוני הסידן אחראים על האיתותים והתקשורת בתוך גופנו ועל התנועה על-ידי הפעלת שרירים. ויטמין D מגביר את ספיגת הסידן במערכת העיכול ומקטין… למידע נוסף »

 • שרוול הקיבה צר מדי? נפחו בלון!

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש בדק את רמת השכיחות, מהי הסיבה ואיזה טיפול ניתן לבצע בהיצרויות סימפטומטיות לאחר שרוול קיבה. ד"ר דין קרן עם התשובה המנופחת ניתוח, מכל סוג שהוא, טומן בחובו תופעות לוואי כאלה ואחרות. אחת מתופעות הלוואי של ניתוח שרוול קיבה הן היצרויות סימפטומטיות, כלומר קוטר השרוול צר מדי ויש להרחיבו בכדי לאפשר את תנועת המזון… למידע נוסף »

 • אסתמה והשמנת יתר: מה הקשר?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר אוסטרלי חדש הוכיח לראשונה, כי לחלבון שפעיל בגופם של אנשים שסובלים מהשמנת יתר, יש גם תפקיד מפתח בהתפתחות אסתמה בפעם הראשונה הצליחו מדענים להוכיח את הקשר הישיר בין השמנת יתר להתפתחות מחלת אסתמה. במחקר, שיתפרסם בגיליון אוגוסט של כתב העת Journal of Clinical Investigation, מדווחים חוקרים אוסטרליים ממכון גארוון למחקר רפואי בסידני, על חלבון… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי: להפיק את המקסימום מהשרוול

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש מציג את החשיבות הרבה של ההכנה לפני ניתוח בריאטרי והמעקב התזונתי לאחריו. המסקנה חד משמעית: מי ששומר על מעקב סדיר בליווי מקצועי מגיע לתוצאות טובות יותר  זה מכבר ידוע כי ניתוח בריאטרי להרזיה מביא לירידה משמעותית במשקל והבראה מהמחלות הנלוות להשמנת יתר. מחקר חדש, שהתפרסם לאחרונה בעיתון הרפואי Obesity Surgery במאמרם של ד"ר… למידע נוסף »

 • איך לבנות כושר גופני בהדרגה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  זו נשמעת לחלקכם אולי קלישאה שחוקה, אבל זה לעולם לא מאוחר באמת להתחיל לבנות כושר גופני מאפס. כן! אין גיל שבו לא ניתן להתחיל לבנות בצורה מסודרת וליניארית כושר גופני שיהלום את משקלכם, גופכם, גילכם ואורח חייכם. לעולם לא מאוחר להתחיל בפעילות ספורטיבית מתונה ולהעלות בהדרגה את הכושר שלכם גם אם לא התאמנתם במשך כל… למידע נוסף »

 • ירידה במשקל במהירות: קווים לגנותה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  ירידה במשקל היא לא תחרות, לא הגיונית ולא טבעית. הפסיכותרפיסט אופיר תשובה מסביר למה כדאי לבצע תהליך מסודר של ירידה במשקל (הטמעה של אורח חיים חדש ובריא) ולזנוח את רעיון הקסמים לירידה דרסטית (מורידים מהר – מעלים מהר) לעבור ניתוח לקיצור קיבה מכל סוג כלשהו, טבעת, שרוול, מעקף, הינה החלטה קשה וחשובה. יש להחלטה זו… למידע נוסף »

 • טיפולי פוריות, השמנה והריון בסיכון

  מאת: 0542664848 23/02/15

  השמנת יתר פוגעת בפריון ומסכנת את האם ואת העובר. ד"ר אסנת רזיאל מביאה כאן סקירה מקיפה בנושא השמנה, פוריות והריון בסיכון. השמנת יתר היא תופעה נפוצה בקרב נשים בגיל הפריון. באנגליה ובמדינות מערביות, חמישית מההריונות מתקיימים בנשים הסובלות מהשמנה. בעיות פריון רבות נובעות מהשמנה ונפוצות בקרב נשים הסובלות מעודף משקל: מחזור וסתי בלתי סדיר או… למידע נוסף »

 • איך יותר נוח לאכול: עם טבעת או שרוול קיבה?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  איך יותר נוח לאכול: עם טבעת או שרוול קיבה? חוקרים ערכו השוואה בין ניתוח הצרת קיבה בטבעת מתכווננת לבין ניתוח שרוול קיבה, ומציגים מידע חדש אודות ההבחנות לגבי מדדים של איכות חיים ואיכות האכילה לאחר ניתוח בריאטרי… למידע נוסף »

 • השמנת יתר בגיל 18 מגדילה הסיכון למוות בשנות ה-40

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר אמריקאי חדש הראה כי השמנת יתר ומשקל גבוה בגיל הנעורים מכפילים פי 3 את סיכויינו למוות מוקדם באמצע החיים כולנו מכירים את מטבע הלשון "שומן ילדות". ביטוי זה מייצג, אולי, סלחנות בכל הנוגע לעודף משקל בגיל צעיר. רבים מאיתנו נוהגים לראות בילדות ובגיל הנעורים שלבי מעבר, שמשקל הגוף במהלכם לא ממש משפיע על הבריאות בהמשך… למידע נוסף »

 • שינוי הרגלים במקום דיאטה: חשבתם פעם כמה זה פשוט?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אנחנו מבקשים להפתיע אתכם, בכתבה השלישית בנושא דיאטות מומלצות. אנחנו מבקשים מכם לעשות דווקא את הפחות מצופה, ואולי את השינוי הגדול מכולם: שינוי הרגלים כולנו רגילים להשתמש במונח היום יומי הזה מבלי לתת את הדין ליישום המשמעויות שלו. כמה באמת אנחנו צריכים להתאמץ על מנת לשנות את היום יום שלנו ואת הרגלי התזונה שלנו על… למידע נוסף »

 • מחקר: מעקף קיבה – הבחירה האופטימלית להשמנת יתר קיצונית

  מאת: 0542664848 23/02/15

  חוקרים בניו יורק הישוו בין שני ניתוחים פופולאריים להרזייה, וגילו כי לאחת מהטכניקות יש יתרון מובהק על פני חברתה הפופולאריות של הניתוחים הכירורגיים להרזייה, שנקראים גם "ניתוחים בריאטריים", הולכת ועולה בשנים האחרונות בארצות הברית וגם בישראל. אבל ההחלטה על הבחירה בין סוגי הניתוחים המוצעים יכולים להיות קשה. מחקר חדש, שנערך באוניברסיטת מדינת ניו יורק (SUNY)… למידע נוסף »

 • השמנת יתר? הפתרון הוא הרבה מעבר לירידה במשקל

  מאת: 0542664848 23/02/15

  תיאוריית אי ההתאמה תופסת תאוצה בקרב החוקרים בניסיון להבין כיצד מונעים את קצב ההשמנה העולמי. ד"ר אסנת רזיאל מסבירה מדוע המשימה של כולנו היא לא רק להפוך לרזים, אלא גם לפתח אורח חיים בריא ירידה במשקל היא לא הפתרון להשמנת היתר, אז מה כן? הבנת מקורות ההשמנה, מלחמה כוללת, מקיפה, שינוי סדרי חיים, תיקוף כולל… למידע נוסף »

 • מחקר חדש: "אוהבי מתוקים" מחבבים גם פירות

  מאת: 0542664848 23/02/15

  בארה"ב בחנו את הרגלי צריכת המתוק של יותר מ-14 אלף איש – כדי למצוא דרכים חדשות ומקוריות להילחם בהשמנה אתם מנסים לשמור על המשקל, אולם החטיף האהוב עליכם, מתוק או מלוח, נח על המדף ונראה מושך מאי פעם. מתקשים לעמוד בפיתוי? על פי תוצאותיו של מחקר אמריקאי חדש, פרי עשוי להרגיע את תאוותכם, ולחסוך לכם… למידע נוסף »

 • רשמית: השמנת יתר מגפה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מדוע חשוב שהעולם יכיר בתופעה של השמנת יתר קיצונית כמגפה באופן רשמי? הקצאת משאבי מחקר, הגדלת תקציבים לטיפול בבעיה, מלחמה משותפת בתאגידי המזון והכרה חברתית בבעיה הם רק חלק מהשלכות החיוביות של הכרה זו ארגונים רבים, העוסקים במחקר ובטיפול בתופעה של השמנת יתר קיצונית בארצות הברית, הגיעו לאחרונה למסקנה חד משמעית לגבי עוצמת בעיית השמנת… למידע נוסף »

 • "מזון עם אינדקס גליקמי נמוך – הטוב ביותר להפחתת משקל"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  תוצאותיו של מחקר אוסטרלי מדגישות כי יש חשיבות לא רק למספר הקלוריות שאנו אוכלים – אלא גם לאיכותן דיאטה שעשירה במזונות עם אינדקס גליקמי נמוך היא האפקטיבית ביותר להפחתת עודף משקל ולמניעת תחלואה במחלות לב. כך עולה ממחקר שמתפרסם בגליון יולי של כתב העת Archives of Internal Medicine. אינדקס גליקמי הוא מדד לדירוג מזונות שמכילים… למידע נוסף »

 • כולסטרול וספורט

  מאת: 0542664848 23/02/15

  חשיבות הפעילות הגופנית לשמירת רמת כולסטרול תקינה בדם. איך בדיוק ספורט משפר את הערכים של הכולסטרול הטוב? ואיזה אימון הוא האפקטיבי ביותר כדי להילחם בכולסטרול הרע? רמה גבוהה של כולסטרול קשורה ישירות לשכיחות מחלות לב וכלי דם, כמו אי ספיקת לב, התקף לב ושבץ מוחי. הכולסטרול הוא סוג של שומן בעל תפקידים ביולוגיים רבים וחשובים… למידע נוסף »

 • גנטיקה ותפקיד המפתח שלה בהשמנה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  "תחושת הבטן" שלנו שאנו שמנים מכיוון שאנו ילדים להורים שמנים, או שאנו בני משפחה מורחבת עם הרבה שמנים ומשהו בתורשה שלנו לקוי, ניתנת לאימות אט אט באמצעות נתוני גנטיקה חדשים שנאספים בעולם. אפשר להפסיק לנחש, להעריך, לקוות ולצפות. גילוי מחקרי חדש אשר פורסם בעיתון International Journal of Bioinformatics Research and Applications מצביע על קשר ישיר… למידע נוסף »

 • נביאים של סוכרת מסוג 2

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש מציע לבדוק את רמות ה-C-peptide כמדד לניבוי נסיגה מלאה של סוכרת מסוג 2 לאחר ניתוח בריאטרי בשנים האחרונות ניתוח בריאטרי מהווה אפשרות טיפולית יעילה לחולי סוכרת מסוג 2 הסובלים מהשמנת יתר. השפעות הניתוח על מחלת הסוכרת נעות בין שיפור ערכי סוכר והורדת מינון הטיפול התרופתי ועד לנסיגה מלאה, כלומר הגעה לערכי סוכר תקינים… למידע נוסף »

 • איך אפשר להפחית את הסיכון של ניתוח קיצור קיבה?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  בכנס ההשמנה השנתי בסן פרנסיסקו שננעל בסוף השבוע, הוצג מדד חדש, שנועד לצמצם את סיכויי התמותה עקב ניתוח קיצור קיבה. שליחת מלב"י, ד"ר אסנת רזיאל, מדווחת אם אתה גבר, מעל גיל 45, שסובל מיתר לחץ דם ואינדקס מסת הגוף שלך גדול מ-50 – יכול להיות ששווה לך לחשוב פעמיים לפני שאתה הולך לבצע ניתוח כירורגי… למידע נוסף »

 • צלחת המזון החדשה: סוף עידן הפירמידות

  מאת: 0542664848 23/02/15

  "פירמידת המזון" מסיימת את תפקידה ואת מקומה תופסת "צלחת המזון" החדשה – עיצוב גרפי רענן, ראש חץ להמלצות תזונה מעודכנות ולקמפיין בריאותי המקודם על ידי הגברת הראשונה, מישל אובאמה "פירמידת המזון" המפורסמת, המלווה אותנו לאורך שני עשורים, ואשר גם אצלנו שימשה בנאמנות גדודים של דיאטניות ומומחים לתזונה –  סיימה את תפקידה ועוברת לה מן העולם…. למידע נוסף »

 • הפרעות קשב, תזונה ואיכות החיים של ילדים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אנחנו נוטים לקשר בין הפרעות קשב לקושי בלימודים אך ממעטים לחשוב על הקשר בין הפרעות קשב ומצבי רוח לבין תזונה לקויה. מתי לאחרונה עצרתם לחשוב האם הפרעת הקשב או מצבי הרוח שילדכם נתון בהם לאחרונה קשורה למה שהוא אוכל? מחקר חדש אשר נערך באוניברסיטת אילינוי מצביע על קשר אפשרי ומדאיג בין תזונה עתירת שומנים ותפריט… למידע נוסף »

 • אפקט ההילה של ניתוחי הרזיה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אפקט ההילה הבריאטרי: חוקרים מאוניברסיטת סטנפורד מצאו כי כאשר בן משפחה עובר ניתוח מעקף קיבה – כל בני המשפחה מרוויחים: רמת ה-BMI יורדת אצל כולם, הם מסגלים הרגלי תזונה טובים ומבצעים יותר פעילות גופנית השמנה והרזיה הם עניין חברתי, רבות חוקרים מתחומים שונים בדקו מהי ההשפעה החברתית והסביבתית על אנשים, הסובלים מהשמנת יתר, וכאלה המבצעים… למידע נוסף »

 • השמנת ילדים: 1, 2, 5 – והילד שלכם רזה!

  מאת: 0542664848 23/02/15

  איך אפשר למנוע השמנת ילדים? כל מה שצריך לעשות, טוען רופא ילדים אמריקאי, הוא לזכור שלושה מספרים "החדשות הרעות", מדגיש יו"ר הוועדה למלחמה נגד השמנת ילדים של אגודת רופאי הילדים, ד"ר אלן מ. לייק, "הן שאם הילד שלכם שמן – אסור לכם להתעלם מכך או להשלים עם זה". לדבריו, בשל קיומה של מגיפת השמנת ילדים,… למידע נוסף »

 • אפשר לשמור על המשקל עם תזונה עתירת פחמימות

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר אוסטרלי מגלה: אין צורך להתנזר מפחמימות או להקטין את כמותן לאחר שירדנו במשקל לא צריך לוותר על המתוקים: מחקר חדש שנערך באוניברסיטת מלבורן באוסטרליה הראה כי אפשר לרזות ואפילו לשמור על המשקל החדש באמצעות דיאטה עתירת פחמימות. החוקרת ליז דלברידג' ועמיתיה אספו 173 משתתפים שסובלים מעודף משקל או מהשמנת יתר, ונתנו להם דיאטה דלת… למידע נוסף »

 • הורמון המיוצר בעצמות מגן מהתפתחות סוכרת והשמנה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  הורמון האוסטיאוקלצין: מחקר חדש ומענין מצביע על כך שמערכת השלד נושאת תפקיד חשוב במניעת סוכרת והשמנה בבעלי חיים. כפי הנראה שממצא זה נכון גם לבני האדם, התפתחות חשובה לכל הדיעות בטיפול בסוכרת ובהשמנה למערכת השלד תפקידים רבים הכוללים גם תפקיד הורמונלי מערכת השלד נמצאת כל העת בפירוק ובניה מחדש. תאי עצם בשם אוסטיאוקלסטים מפרקים עצם ישנה… למידע נוסף »

 • אלכוהוליזם והשמנת יתר: הקשר המשפחתי

  מאת: 0542664848 23/02/15

  הוריך היו מכורים לטיפה המרה? יש לך סיכוי גבוה לסבול מהשמנת יתר. בהתבסס על ממצאים נוירולוגים, שהראו כי התמכרות לסמים והתמכרות לאוכל מפעילים את אותם אזורים במוח, מחקר חדש מציג ממצאים מפתיעים על הקשר המשפחתי, אלכוהוליזם והשמנה האם מאכלים מלוחים, שמנוניים או כאלה המכילים סוכר יכולים להיות ממכרים? זה מכבר מחקרים נוירולוגים הוכיחו כי אכילת… למידע נוסף »

 • ניתוחי קיצור קיבה מפחיתים בחצי הסיכון להתקף לב

  מאת: 0542664848 23/02/15

  כך עולה ממחקר קנדי שהוצג בימים האחרונים. החוקר: "שום טיפול אחר לא הצליח להראות השפעה כה דרמטית על מניעת תחלואה לבבית" מחקר חדש שערך ד"ר ניקולס ו. קריסטו מהמרכז הרפואי האוניברסיטאי "מק'גיל" במונטריאול, מגלה כי ניתוחים בריאטריים (ניתוחים כירורגיים להרזייה, כמו מעקף קיבה) יכולים לצמצם בשיעור של עד 50% את הסיכון להתקפי לב אצל חולים… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי מאריך חיים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  השמנת יתר חולנית מקצרת חיים, עובדה. ד"ר נאסר סקרן עם הנתונים החדשים שמפרסם איגוד הלב האמריקאי בנושא השמנת יתר חולנית, ההשלכות היומיומיות, המחלות הנלוות ועל הסיכון המוגבר למוות מוקדם. ניתוח בריאטרי בהחלט יכול להוציא את המטופל ממעגל האימה הזה ולהעלות אותו על המסלול לאורח חיים בריא לאורך זמן לאור העלייה במספר הסובלים מהשמנת יתר ומחלות… למידע נוסף »

 • אין שמנים בריאים – אסיא מדיקל

  מאת: 0542664848 23/02/15

  יש אולי אנשים שמנים ומאושרים, אבל אין שמנים בריאים. נתונים רפואיים שנאספו מ-60 אלף איש ופורסמו בכתב עת מדעי מאששים את הטענה החד משמעית – אין שמן בריא. נקודה. לא כל אחד נולד עם מבנה גוף רזה, זה נכון. אבל ההבדל בין זה לבין מבנה גוף עגלגל והשמנת יתר קיצונית ברור ומדעי. הבדל הזה נקבע… למידע נוסף »

 • "עברתי ניתוח בריאטרי" זה לא תירוץ

  מאת: 0542664848 23/02/15

  "עברתי ניתוח בריאטרי" זה לא תרוץ – ניתוח בריאטרי אין פירושו שאתם צריכים להימנע מפעילות גופנית. להיפך, מחקר חדש מגלה כי אדם, שעבר ניתוח הרזיה, זקוק לפעילות גופנית מתונה עד נמרצת, היא חיונית עבורו ואף עשויה לשפר את איכות החיים אנשים באשר הם, מחפשים סיבות כאלה ואחרות להתחמק מפעילות גופנית, או לפחות לדחות אותה למועד… למידע נוסף »

 • אימפוטנציה והשמנה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אימפוטנציה והשמנה: רוצה להנות משנים רבות נוספות של זקפה תקינה? מחקר חדש גורס, שכדאי לך להשיל את הקילוגרמים המיותרים ולהתחיל להתאמן אם אתה חושב לבצע דיאטה כבר זמן מה, ורק זקוק לדחיפה אחת קטנה שתיתן לך עוד קצת מוטיבציה, המאמר הבא הוא בשבילך: מחקר שמפרסם בית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד בארה"ב, מגלה קשר ישיר בין… למידע נוסף »

 • השמנת יתר לפני ההריון מעלה את הסיכוי למומים מולדים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  משקל עודף לפני ההריון מסכן לא רק אתכן האמהות אלא גם את התינוק שבדרך. חשוב לסגל הרגלי אכילה נכונים עוד בטרם ההריון. נתונים ממחקר חדש, שהתבצע באוניברסיטת טקסס ומתפרסם בגליון אוגוסט של Archives of Pediatric and Adolescent Medicine , מצביעים על כך, שנשים בעלות משקל עודף לפני ההריון, נמצאות בקבוצת סיכון ללידת תינוק שעלול לסבול… למידע נוסף »

 • ניקוי רעלים: 10 מזונות מומלצים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  שמעתם את הביטוי ניקוי רעלים, אבל אתם לא ממש בטוחים במה מדובר ואיך עושים את זה בדיוק. ד"ר אסנת רזיאל שופכת אור על הנושא וממליצה על עשרה מזונות שיעשו את העבודה בשבילכם וינקו לכם את הגוף ניקוי רעלים הפך בשנים האחרונות למושג טרנדי במיוחד בתחום תעשיית הדיאטות. הגוף מנסה באופן תמידי להיפטר מרעלים המוכנסים אליו… למידע נוסף »

 • התמכרות והשמנה: למה אנשים מכורים לאוכל?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  יש אנשים המכורים לסמים ויש כאלה המכורים למזון. מחקר חדש מציג ממצאים חדשים אודות התופעה המשמינה, בין היתר, עכשיו אפשר לומר בוודאות כי ככל שהאוכל טעים יותר כך האדם המכור מתקשה לעמוד בפיתוי אף על פי שנמצאו זה מכבר הקבלות בין התפקוד העצבי לבין השמנת יתר והתמכרות לסמים, למיטב ידיעתנו לא קיימים מחקרים שבדקו את… למידע נוסף »

 • סובלת מהשמנה? צפויה לך לידה קצת יותר קשה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש גילה כי נשים שסובלות מהשמנת יתר עלולות לחוות לידה קשה יותר בהשוואה לאלו שנהנות ממשקל תקין עוד סיבה להישאר רזה או להתחיל מהיום דיאטה: מחקר אמריקאי חדש מגלה כי נשים שסובלות מהשמנת יתר מעלות את סיכוייהן לחוות לידה ארוכה וקשה יותר. המחקר, בהשתתפות 195 יולדות שקיבלו תרופות לזירוז לידה, נערך על ידי ד"ר… למידע נוסף »

 • חדש בצוות מלב"י: ד"ר דין קרן

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אנו שמחים על הצטרפותו של מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה, ד"ר דין קרן, לצוות המקצועי של מלב"י. ד"ר דין קרן הינו רופא בכיר במכון הגסטרו במרכז הרפואי בני-ציון, מומחה בגסטרואנטרולוגיה (מחלות דרכי עיכול), תזונה ורפואה פנימית. תחומי פעילותו העיקרית הינם אנדוסקופיה פולשנית ותזונה מומחה התזונה והגסטרואנטרולוגיה של מלב"י, המרכז לטיפול בהשמנת יתר, מבית אסיא מדיקל. בוגר בית הספר… למידע נוסף »

 • הדינמיקה החברתית של ההשמנה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  תופעת ההשמנה: מסתבר שבארצות הברית ניתן להיות שמנה ועם זאת מקובלת חברתית. החלום של להישאר במשקל עודף מבלי לחוש בדחייה או בביקורת חברתית על כך, הופך לאחרונה לאפשרי משקל עודף בקרב נשים בנות עשרים ומעלה הופך אט אט בארצות הברית למקובל מבחינה חברתית. נשים שמנות מרגישות פחות ביקורת חברתית ודחייה מבעבר. הסיבה לכך נעוצה אולי… למידע נוסף »

 • סקר מלב"י: המשקל הממוצע של אישה ישראלית ב-2006 – 64 ק"ג

  מאת: 0542664848 23/02/15

  נתונים נוספים מהסקר: שליש מהנשים בישראל עושות דיאטה, בכלל זה גם חמישית (18%) מאלו שמשקלן תקין כשליש (31%) מהנשים הבוגרות בישראל (בגילאי 18 ומעלה) עושות דיאטת הרזייה. כך עולה מסקר מיוחד שערך בימים האחרונים מכון המחקר "שילוב" עבור אתר מלב"י – המרכז לטיפול בהשמנת יתר, לקראת פתיחת עונת הקיץ. על פי נתוני הסקר, 34% מבנות… למידע נוסף »

 • אי סבילות ללקטוז: כל מה שרצית לדעת. מדריך תזונתי

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אי סבילות ללקטוז היא למעשה חוסר באנזים הקרוי לקטאז, שתפקידו לפרק מוצרי חלב. האם נולדים עם התסמונת, איך היא נגרמת, מה הסיכונים וכיצד מתמודדים איתה? הדיאטנית סיגל אלפסה עם כל התשובות והמלצות תזונתיות לגבי צריכת מוצרי חלב תופעת אי סבילות ללקטוז מאופיינת בחסר של אנזים הקרוי לקטאז. אנזים זה תפקידו לפרק את סוכר החלב לקטוז… למידע נוסף »

 • תפקוד מיני עולה כשהמשקל יורד: מחקר

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר מעמיק בדק ומצא כי ירידה במשקל משפרת תפקוד מיני בגברים חולי סוכרת הסובלים מהשמנה. לא רק הגזרה חוזרת לעצמה, גם הזקפה, החשק המיני, האיזון ההורמונלי ומתן השתן חוזרים לעצמם. אז למי יש חשק לדיאטה סקסית? הקשר בין תפקוד מיני והשמנה בגברים הוא קשר ידוע ומוכר ברפואה, ואולי מוכר בעיקר לגברים הסובלים מעודף משקל. מבחינה… למידע נוסף »

 • האם צריכת מזונות דיאט על ידי ילדים גורמת בעצם להשמנה?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מזונות דיאט נתפסים על ידי כולנו כמזונות בעלי ערכים תזונתיים נכונים ובריאים יותר. ואולם האם יתכן כי צריכת מזונות כאלו עלולה להוביל להשמנה? מהו אם כן הצד האפל של מזונות ה"דיאט" שאיננו מודעים לו? חוקרים קנדים מצאו לאחרונה כי צריכת מזון מסוגים המוגדרים כדיאטטיים, או מזונות מופחתי קלוריות עלולה בעצם לגרום להשמנה בקרב ילדים. קבוצת… למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזייה כירורגיים: מגבלות וחסרונות

  מאת: 0542664848 23/02/15

  באמצועות ניתוחי הרזייה כירורגיים קל, אמנם, להשיל אפילו 50% מעודף המשקל – אבל יש להם גם שורה של חסרונות שצריך לקחת בחשבון. ד"ר אסנת רזיאל עם הפרטים בכתבה הקודמת שפירסמנו כאן, ערכנו השוואה בין 4 הסוגים הפופולאריים ביותר בעולם המערבי של ניתוחי הרזייה לטיפול בהשמנת יתר – הצרת קיבה, שרוול קיבה, מעקף קיבה ומעקף תריסריון…. למידע נוסף »

 • עשרה כללים לשמירת בריאות הילדים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  חינוך לתזונה נבונה, הגבלת זמן מדיה ודוגמה אישית הם רק חלק מעשרת הכללים להתמודדות ומניעה של השמנת יתר בקרב הילדים שלכם אכילת יתר ואורח חיים מבוסס ישיבה ללא פעילות גופנית הם הגורמים העיקריים להשמנה בקרב ילדים. הדיאטנית ליטל לופו מציעה עשר דרכים להתמודדות עם התופעה ועצות למניעת השמנה של האוכלוסייה הצעירה. 1. קנייה נבונה קראו… למידע נוסף »

 • הילד אוהב בשר? זה בגנים שלו

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר בריטי חדש גילה כי הנטייה להעדיף בשר ודגים היא גנטית, בעוד שאהבת ירקות ודברי מתיקה – נרכשת תהית למה הילד שלך כל כך אוהב שניצל, ופחות מחבב ירקות מאודים? מחקר חדש מגלה כי הנטייה לאהוב מזונות עשירים בחלבונים (כמו בשר, ביצים ודגים) נקבעת על ידי הגנים שהוא ירש, ופחות על ידי הסביבה. ממצאי המחקר… למידע נוסף »

 • איך אפשר לתרום להצלחת ניתוח להרזייה?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אחרי ניתוח ההרזייה: ד"ר אסנת רזיאל מסבירה מדוע חשוב להקפיד על 3 ארוחות מסודרות, נטילת ויטמינים, שתיית 8 כוסות מים ליום ועיסוק בפעילות גופנית לאחר ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר מושגת הירידה הדרסטית במשקל עקב תזונה בכמויות מצומצמות. בשנה הראשונה שלאחר הניתוח, בזמן עיקר הירידה במשקל, חשוב מאד לקחת ויטמינים. קיימים בשוק מולטיויטמינים בטבליות שנמסות במציצה… למידע נוסף »

 • על האש: חוגגים בלי להגזים

  מאת: 0542664848 23/02/15

  רגע אחרי יום העצמאות ורגע לפני ל"ג בעומר נפתחת רשמית עונת המנגלים. סיגל אלפסה, דיאטנית מלב"י, עם טיפים לעונה: איך להתכונן למנגל, אילו בשרים מומלץ לקנות ואיך לעבור את האירוע בלי הרבה קלוריות מיותרות על האש ביום העצמאות ובל"ג בעומר מרבים באכילת בשרים על האש. כיצד אם כן נימנע מהעמסת קלוריות מיותרות? בשר בקר. בשנים… למידע נוסף »

 • שיעורי אי פריון גואים במערב, כמו גם המשקל

  מאת: 0542664848 23/02/15

  אחוז הזוגות הסובלים מבעיות אי פריון עולה בשנים האחרונות באוכלוסיית המערב בצורה ניכרת ביחס ישיר למימדי מגפת ההשמנה. על פי פרסומים בעיתון הרפואי Lancet, עליית אחוזי ההשמנה הקיצונית בקרב נשים במערב עלולים להביא להתפתחות בעיית פוריות בקרב נשים, כך מזהירים החוקרים. השמנה היא מגיפה אשר תשאיר בעשור הקרוב זוגות רבים חשוכי ילדים בעוד נשים רבות… למידע נוסף »

 • לעבור את החופש הגדול בשלום ובלי להשמין

  מאת: 0542664848 23/02/15

  איך אפשר להעביר את החופש הגדול בלי להעלות אפילו גרם? מה מומלץ במיוחד לעשות, ועל מה כדאי להקפיד? כמה טיפים ילדים ונערים רבים מבלים את זמנם במרבית החופש הגדול מול הטלוויזיה והמחשב, ועלולים להשמין בשל כך, בין היתר מתוך שעמום ובשל חוסר פעילות גופנית. כדי שלא לחזור לבית הספר בראשית ספטמבר עם כמה "צמיגים" חדשים,… למידע נוסף »

 • 8 עובדות על השמנת יתר

  מאת: 0542664848 23/02/15

  יותר סרטן, יותר בעיות פוריות, יותר בעיות בלידה, יותר מיגרנות, יותר פערים כלכליים, יותר בעיות חברתיות ויותר בעיות בשינה. המחיר הכבד באמת של השמנת יתר ועודף משקל 36% מהאמריקאים סובלים כיום מהשמנת יתר ועוד 34% סובלים מעודף משקל. בתת ההכרה שלנו, אנחנו יודעים ש"לא טוב להיות שמן" וכי יכולים להיות לכך סיכונים בריאותיים של ממש,… למידע נוסף »

 • השמנה: הכל בגלל אמא, המזגן וזיהום האוויר

  מאת: 0542664848 23/02/15

  במחקר חדש טוענים 20 חוקרים מרחבי העולם, כי השמנה נובעת בהחלט לא רק כתוצאה מאכילה מרובה ומעט פעילות גופנית עכשיו יש את מי (ואת מה) להאשים: מחקר שהתפרסם בגיליון השבוע של כתב העת International Journal of Obesity וניתח גורמי השמנה שונים, העלה כמה ממצאים מעניינים באשר לסיבותיה. "תזונה לקויה רוויית שומנים וחוסר פעילות גופנית תמיד… למידע נוסף »

 • למה טיפול קוגניטיבי-התנהגותי בעודף משקל?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  בטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי המטפל והמטופל הם צוות שעובד יחד. המטרה היא ללמוד להתמקד בהווה ובפתרון לבעיות, להניח מטרות ויעדים שניתן לעמוד בהם, לשנות דפוסי חשיבה לא-יעילים, ולהתמודד עם רגשות שליליים באחת העונות האחרונות של "לרדת בגדול" האמריקאית, שקל אחד המשתתפים 171 ק"ג וגובהו 180 ס"מ. זה לא היה שונה מרוב המשתתפים בתוכנית, המיוחד באיש הזה הוא… למידע נוסף »

 • ניתוח מעקף קיבה מפחית את שיעור התמותה בקרב בעלי השמנה קיצונית

  מאת: 0542664848 23/02/15

  שיעור התמותה מהתקפי לב, סוכרת וסרטן יורדים באופן משמעותי בקרב חולים הסובלים מהשמנת יתר קיצונית אשר עברו ניתוח מעקף קיבה מחקר חדש המתפרסם בגליון אוגוסט של העיתון הרפואי המכובד: The New England Journal of Medicine מצביע על כך שאנשים שעברו ניתוח מעקף קיבה בשל השמנת יתר חולנית נהנים משיפור בסיכון לתמותה עקב מחלת לב, סוכרת… למידע נוסף »

 • חינוך גופני: "שיעורי ההתעמלות אינם תורמים להפחתת משקל"

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר סקוטי העלה ממצאים מפתיעים, ולפיהם שיעורי חינוך גופני בבתי הספר אינם תורמים לירידת משקל התלמידים הנה טיעון ניצח, למי שחושב ששיעורי חינוך גופני בבית הספר הם בזבוז זמן: מחקר חדש שנערך בסקוטלנד, העלה כי השעות שמקדישים מוסדות החינוך לפעילות ספורטיבית תורמים מעט מאוד למידת הרזון של התלמידים שנוטלים בהם חלק. המחקר, שנערך בידי פרופ'… למידע נוסף »

 • השמנת יתר וסוכרת מגבירים הסיכוי להגדלת ערמונית

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מרבית הגברים המבוגרים מתעוררים כמה פעמים בלילה ורצים לשירותים. מחקר חדש מגלה: ערמונית מוגדלת ניתנת למניעה יותר מ-50% מהגברים בשנות ה-60 לחייהם ולמעלה מ-90% מבני ה-70 ומעלה סובלים מהגדלה שפירה של הערמונית. למרות תפוצתה הנרחבת של המחלה, והסבל הגדול שהיא גורמת לחולים (שנאלצים לקום באמצע הלילה לתת שתן מספר פעמים) – גורמי התפתחותה עדיין לא… למידע נוסף »

 • חדש על שולחן הניתוחים: ניתוח קיפול קיבה

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר שערכו חוקרים במרפאת קליבלנד הראה כי ניתוח קיפול קיבה של המטופל ותפירתה הראו ירידה במשקל. ד"ר אסנת רזיאל עם כל הפרטים על איך זה עובד בפועל, היתרונות ותוצאות מחקר בנושא חוקרים במרפאת קליבלנד בארצות הברית מביאים בשורה חדשה לעולם הניתוחים הבריאטריים, לאחר מחקר ממושך הם חקרו ומצאו כי ניתוח קיפול קיבה בהחלט עשוי לטפל… למידע נוסף »

 • מעקף קיבה יעיל לאורך שנים לריפוי סוכרת

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר חדש מראה תוצאות ארוכות טווח: מחלת הסוכרת יכולה להעלם אצל 90% ממנותחי מעקף קיבה תוך שנה, וכ-60% מהמנותחים לאחר ניתוח מעקף קיבה נותרו ללא סוכרת במעקב ארוך של 5-16 שנים הרקע למחקר חוקרים ב- Virginia Commonwealth University ערכו ניתוח רטרוספקטיבי במסגרתו בדקו 177 אנשים עם השמנת יתר חולנית וסוכרת סוג 2, שעברו ניתוח מעקף… למידע נוסף »

 • סובלים מהשמנה וסוכרת? אולי מעקף קיבה הוא הפיתרון

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מי שסובל מסוכרת יכול להעיד כי הטיפול בתרופות או באינסולין משפר אומנם את ערכי הסוכר אך אינו מרפא את הסוכרת. יתרה מכך, לרוב עם השנים הולכים ומשמינים ומינוני התרופות עולים. האם ישנו פיתרון שירפא לחלוטין את הסוכרת? על כך בכתבה הבאה עד כה שימשו ניתוחים להרזייה כטיפול יעיל לסובלים מהשמנה קיצונית בלבד. בעת האחרונה חוקרים… למידע נוסף »

 • צנתור: מדוע השמנים מחלימים מהר יותר?

  מאת: 0542664848 23/02/15

  מחקר ישראלי הצליח לפצח את "פרדוקס ההשמנה", ולגלות מדוע מצבם של מטופלים שמנים טוב יותר אחרי צנתור מאשר של מטופלים במשקל תקין הממצאים ידועים לרופאי הלב כבר שנים: מצבם הבריאותי של חולים שסובלים מהשמנת יתר אחרי צנתור בדרך כלל טוב הרבה יותר מאשר של חולים שמשקל גופם תקין. הסיבה לכך נותרה בגדר תעלומה עד לעת… למידע נוסף »

 • הממשל בארה"ב קורא לבעלי המסעדות להקטין את המנות

  מאת: 0542664848 23/02/15

  נוסף על הדרישה מבעלי המסעדות, דורשים מומחים בוושינגטון גם מחברות המזון לשווק יותר אוכל דל קלוריות ובריא, ולציין במדוייק את הערך התזונתי של כל מנה ניסיון נוסף להילחם במגפת ההשמנה החמורה שפוקדת את אמריקה: דו"ח מיוחד שפרסמה אתמול סוכנות המזון והתרופות בארה"ב, ה-FDA, קורא גם לבעלי המסעדות וליצרני המזון לרתום כתף למלחמה בעודף המשקל. בדו"ח… למידע נוסף »