Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > טיפולים > שרוול קיבה

שרוול קיבה

ניתוח שרוול קיבה הוא ניתוח להפחתת משקל, שבו מסירים כ-85% מהקיבה ומותירים קיבה בצורת גליל, מעין שרוול, שהקיבולת שלה היא כ-50-80 סמ"ק. בניגוד לצורות אחרות של ניתוחים בריאטריים, שסתום היציאה מן הקיבה – השוער, והעצבים של הקיבה נותרים במקומם, ואילו הקיבה עצמה מוקטנת בצורה משמעותית, אבל התפקוד שלה נשמר.

מאחר שהקיבה החדשה ממשיכה לתפקד בצורה נורמלית, יש הרבה פחות הגבלות על המזון שמותר למטופלים לצרוך לאחר הניתוח, אולם הכמויות שהם יוכלו לאכול קטנות בהרבה. רוב המטופלים רואים בכך את היתרון הגדול ביותר של ניתוח השרוול, לצד העובדה שהסרת רוב הקיבה גורמת גם לירידת הורמון הרעב גרלין המיוצר בקיבה וכך מושגת תחושה של שובע.

היתרון הגדול ביותר של ניתוח השרוול טמון בעובדה שהוא אינו מחייב מעקף של המעיים ולכן המטופלים לא סובלים מסיבוכים כגון חסימות מעיים, אנמיה, אוסטיאופורוזיס ומחסור בוויטמינים ובחלבונים. ניתוח זה אף מתאים לאנשים שכבר סובלים מאנמיה, מחלת קרוהן ובעיות אחרות שבגללן ניתוח מעקף מהווה עבורם סיכון גבוה.

זהו אחד הניתוחים המעטים שניתן לבצע בצורה לפרוסקופית במטופלים בעלי משקל עודף גבוה במיוחד, ולכן הוא זוכה לפופולריות גבוהה.

החסרון העיקרי של צורת הניתוח הזאת הוא שהיא לא תמיד גורמת לאותה ירידה במשקל שאנשים היו רוצים להשיג. זה אמנם נכון לגבי כל סוג של ניתוח להפחתת משקל, אבל נכון במיוחד בניתוחים שרק מגבילים את נפח הארוחות.

מאחר שבמהלך הניתוח מוסרת מרבית הקיבה באמצעות סיכות סטפלרים, ישנו גם סיכון של דליפה או דימום הקשורים ישירות לפעולת ההידוק. בנוסף לכך, ישנם סיבוכים אפשריים נוספים כגון תסחיף ריאתי, דלקת ריאות ואפילו מוות. יחד עם זאת, הסיכון שכל אחד מהדברים האלה יקרו קטן במיוחד, ועומד על 0.5-1%. הסיכון למוות בניתוח מסוג זה הוא של 0.25%, כלומר, נמוך מאוד.

ככלל, ניתוח שרוול קיבה מתאים למטופלים הסובלים מהשמנת יתר קיצונית עם ערכי BMI מעל 40 או עם BMI מעל 35 ומחלות נילוות להשמנה.

הניתוח מתאים במיוחד גם לאנשים בעלי עודף משקל קיצוני, עם ערכי BMI מעל 50 או לאנשים שבשל מצבם הרפואי אינם יכולים לעבור ניתוחים מסוג אחר, שהינם מורכבים יותר ואורכים זמן רב יותר.

במקרה של אנשים עם BMI מעל 50, ניתוח שרוול קיבה לפרוסקופי הוא לעיתים החלק הראשון בתוכנית ניתוחית דו-שלבית, כאשר לאחר שהמטופל יורד מספיק במשקל מבצעים ניתוח בריאטרי נוסף כדוגמת מעקף קיבה או מעקף תריסריון.

למי הניתוח יכול להתאים?

ניתוח שרוול קיבה מתאים לכל מטופל הסובל מהשמנה קיצונית עם ערכי BMI מעל 40 או BMI מעל 35 עם מחלות נילוות להשמנה.

אצל מטופלים עם מדד מסת גוף גבוה במיוחד (50+) בדרך כלל קשה לבצע ניתוחים להורדת משקל, או שהם כרוכים בסיכון גבוה מדי. כתוצאה מכך, כאמור, ניתוח השרוול מבוצע לעיתים כחלק מתהליך דו-שלבי, כדי לאפשר למטופל לרדת במשקל לפני ביצוע הניתוח הבריאטרי המורכב יותר, לאחר שרמת הסיכון יורדת.

אצל מטופלים עם השמנת יתר חולנית ו-BMI נמוך יחסית, השרוול יכול להיות פתרון מצוין, במיוחד אם קיימות בעיות נוספות (כגון אנמיה או מחלת קרוהן), המונעות מהם ניתוח בריאטרי אחר.

בנוסף, המטופלים עשויים לבחור בצורת ניתוח זו אם הם חוששים מההשפעות ארוכות הטווח של ניתוח מעקף קיבה או מתנגדים להחדרת גוף זר לגופם כבניתוח הטבעת.

מהם יתרונות ניתוח השרוול?

– למרות שהקיבה קטנה בגודלה וכמות האוכל שניתן לאכול מוגבלת, הקיבה ממשיכה לתפקד בצורה רגילה.
– חלקה העיקרי של הקיבה המייצר את הורמון הרעב גרלין מוסר ממערכת העיכול בניתוח וכך נוספת תחושת שובע.
– בעיית תסמונת ההצפה (dumping) נמנעת, בגלל שהשוער נשאר ללא שינוי.
– הניתוח ממזער את הסיכון ללקות בכיבים.
– מונע את הבעיות הקשורות במעקף קיבה, כולל אנמיה, חסימות מעיים, אוסטיאופורוזיס ומחסור בחלבונים ובוויטמינים.
– מהווה פתרון למטופלים עם בעיות המונעות מהם לעבור ניתוחים בריאטריים אחרים בשל סיכון גבוה.
– מהווה פתרון לפרוסקופי למטופלים עם BMI גבוה במיוחד.

מהם חסרונות ניתוח השרוול?

– היות שסוג זה של ניתוח זה רק מגביל את כמות האכילה ואינו עוקף חלק מהמעי מקצת מהמטופלים עלולים להתאכזב מהיקף הירידה במשקל, במיוחד אלו שמתחילים בעודף משקל משמעותי במיוחד.
– מטופלים בעלי BMI גבוה יצטרכו לעיתים לעבור ניתוח המשך כדי להגיע למשקל היעד שלהם. למרות שחלק מהמטופלים רואים בכך חסרון, במקרים רבים האפשרות הדו-שלבית לא רק מובילה לתוצאות הרצויות, אלא אף מורידה את הסיכון הכללי של המטופל. זהו פרט שכדאי לשוחח עליו עם הרופא.
– המטופלים עלולים להאט את קצב הירידה במשקל אם לא ייצמדו לדיאטה מאוזנת לאחר הניתוח ויעסקו דרך קבע בפעילות גופנית.
– כתוצאה מחיתוך הקיבה בסיכות, עלולים להיווצר סיבוכים כמו דליפה או דימום.
– לא ניתן להחזיר את המצב לקדמותו לאחר הניתוח, היות שבמסגרתו מסירים חלק מהקיבה. אולם יש לזכור שניתן להמיר ניתוח שרוול קיבה לניתוח מעקף קיבה מאוחר יותר אם יש בכך צורך.

סיבוכים וסיכונים בניתוח השרוול

כמו בניתוחי הרזיה אחרים שמטרתם ירידה במשקל, גם ניתוח השרוול כרוך בסיכונים, המשתנים ממטופל אחד למשנהו. הסיבוכים האפשריים:
– דליפה מהקיבה ופיסטולה, 1.0%
– פקקת ורידים עמוקים, 0.5%
– תסחיף ריאתי, 0.5%
– דימום לאחר ניתוח, 0.5%
– כריתת טחול, 0.5%
– מצוקה נשימתית חמורה, 0.25%
– דלקת ריאות, 0.2%
– מוות, 0.25%

על הסיכונים הכרוכים בביצוע הניתוח מומלץ לשוחח עם הרופא המטפל ולבחון כל מקרה לגופו. בכל מקרה, אם אתם מחליטים לעבור ניתוח שרוול קיבה חשוב להתכונן היטב לניתוח, לבחור את הניתוח המתאים ואת המנתח המיומן בו, וכן להימצא לאחר הניתוח במעקב.

הצלחת ניתוח הרזיה תלויה מאד במעקב הדיאטני והפסיכולוגי שלאחר הניתוח, הטמעת השינויים באורח החיים וצורת האכילה, בחירה מושכלת של התזונה לאחר הניתוח ועיסוק בפעילות גופנית. מלבי מספק למטופליו מעקב דיאטני ופסיכולוגי לאחר הניתוח בקבוצות תמיכה ומאפשר הסתגלות לחיים החדשים באופן הדרגתי ומבוקר.

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

טיפול בהשמנת יתר כולל את הפעילויות הבאות

 1. אבחון וטיפול מקיף בבעיית ההשמנה תוך התבוננות בזווית הרפואית הפסיכו-סוציאלית והדיאטנית
 2. תמיכה וליווי לכל מטופל לפני, במהלך ואחרי הניתוח תוך הגשת סיוע ומתן כלים להתמודדות עם השינויים הצפויים בעקבות הניתוח
 3. הרכבת תוכנית רפואית להרזיה בהתאמה אישית
 4. מתן סל ניתוחי, הכולל ליווי ומעקב של כל הצוות המטפל למשך שנה בקבוצת תמיכה

מעקב לאחר הניתוח
הניתוח, למעשה, מעניק תחושה חדשה של שובע כך שהמטופל אוכל פחות. במקביל, על המטופל ללמוד להסתגל לאורח חיים בריא כדרך חיים. כחלק מהגישה הרב תחומית, הצוות המקצועי שלנו במלב"י מלווה את המטופל לפני, במהלך ואחרי הניתוח תוך הגשת סיוע, הכוונה ומתן כלים להתמודדות בתהליך הירידה במשקל ובשלבי שימורו.

המעקב לאחר טיפול בהשמנת יתר כולל

  lady_asia_proffesional
מעקב רפואי

לצד ירידה מבוקרת במשקל ושמירה על בריאות תקינה משתפרות התחלואות הנלוות להשמנה. לכן, יש צורך בהתאמת מינון הטיפול התרופתי הקבוע ואף הפסקתו.

Lady_asia_list
מעקב דיאטני
הנחיות תזונתיות והמלצות ללקיחת תוספי מזון וויטמינים בהתאם למצב האישי של המטופל.

Lady_asia_consulting
תמיכה פסיכו-סוציאלית

מסייעת בשינוי הרגלי האכילה.

Lady_asia_holistic
קבוצות תמיכה

מסייעות בתקופה של השינוי הדרסטי בהרגלי החיים.

דיאטניות:

 • סיגל אלפסה
  דיאטנית קלינית בכירה. מומחית בטיפול והכוונה של חולים הסובלים מהשמנת יתר, מבוגרים ונוער, מאמנת אישית מוסמכת, מטפלת ברפואה משלימה ויועצת תזונתית לחברות.
 • יפית קסלר
  דיאטנית קלינית בכירה . מומחית בייעוץ והכוונה של חולים הסובלים מהשמנת יתר. מתמחה בטיפול תזונתי לחולי סוכרת.

תמיכה פסיכו-סוציאלית:

 • אופיר תשובה
  פסיכותרפיסט קוגניטיבי התנהגותי. מומחה בהפרעות אכילה, מטפל במרפאות חרדה בבתי החולים תל-השומר ובאיכילוב ומדריך הורים לטיפול בילדים ונוער.
 • אריאלה בר דויד
  פסיכותרפיסטית מומחית להפרעות אכילה בעלת תואר שני מאוניברסיטת בוסטון בארצות הברית. מנחת קבוצות בפסיכותרפיה ותרפיה בתנועה ושילוב אומנוית.

צוות מלב"י – מרכז לטיפול בהשמנת יתר , עומד לשרותך ומאחל לך הצלחה בדרכך החדשה

 

... למידע נוסף »

רופאים

מחקרים ומאמרים

 • קבלו החלטה שתשנה את ראש השנה הזה עבורכם

  מאת: אסיא 13/09/18

  אם גם אתם חושבים שמדובר בקרב אבוד שבמהלכו תאלצו להעלות במשקל כמו מרבית הישראלים, כשניים עד שלושה קילוגרמים במהלך החג, יתכן שנצליח להפתיע גם אתכם. … למידע נוסף »

 • שיאצו וירידה במשקל

  מאת: אסיא 29/01/19

  האם שיאצו יכול להביא לירידה במשקל או לשמר ירידה שהושגה בעזרת תזונה נכונה ופעילות גופנית? ד"ר אסנת רזיאל מציגה ממצאי מחקרים המעידים שטיפולי שיאצו מסייעים בשיפור חילוף החומרים, שיפור הרגלי התזונה ועוד… למידע נוסף »

 • קיץ בסימן תזונה נכונה

  מאת: אסיא 04/08/16

  הקיץ מסמל חופש, אבל הי! התמקדו בחופש מהעבודה, לימודים, מחויבות – בשום פנים ואופן אל תקחו חופש משמירה על תזונה נכונה ותפריט מאוזן. למה? כדי שלא תגיעו לסוף הקיץ ותגלו שגם הטרנינג לא מספיק רחב

  למידע נוסף »

 • דו"ח מיוחד: שליש מהעולם סובל מתזונה לקויה

  מאת: אסיא 03/08/16

  שמנים מדי, או רזים מדי – מסתבר, שזו עדיין בעיה! דו"ח התזונה הגלובלי לשנת 2016 מציג תמונה מטרידה למדי לפיה לפחות 57 מדינות סובלות מתזונה לקויה. ואיפה נמצאת ישראל ברשימה?… למידע נוסף »

 • דיאטה: שומנים VS פחמימות

  מאת: אסיא 25/07/16

  בשאלה איזה מזון גורם לכם פחות נזק לגוף הדיון הציבורי האחרון עוסק בפחמימות ושומנים אל מול סוכרים. ד"ר אסנת רזיאל מנסה לעשות סדר בדברים ולהבין מה המשמעות של כל … למידע נוסף »

 • מתבגרים, ניתוח בריאטרי ודיכאון – מה הקשר?

  מאת: אסיא 14/07/16

  מחקר שבדי חדש מצא כי מתבגרים שעוברים ניתוח בריאטרי סובלים מחרדה ודיכאון חמש שנים לאחר מכן. ד"ר אסנת רזיאל עם ממצאי המחקר המדאיג והמלצת החוקרים … למידע נוסף »

 • ניתוחים בריאטרים לטיפול בהשמנה חולנית מסייעים לשמור על המשקל גם 10 שנים מאוחר יותר

  מאת: אסיא 11/07/16

  מחקר חדש, בבטאון הרפואי Annals of Surgery מראה כי מטופלים הלוקים בהשמנת יתר חולנית ואשר עברו ניתוחים בריאטרים לטיפול בהשמנה, הצליחו לשמור על רוב הישג הירידה שלהם עשר שנים לאחר ניתוח מעקף קיבה.

  למידע נוסף »

 • השמנה מדבקת

  מאת: אסיא 03/07/16

  חשבתם שמשמנים רק מאכילת יתר של פחמימות וסוכרים בלי להתעמל כלל? ובכן, חוקרים בריטים טוענים כי חיידקי מעיים, כולל אלה שאחראיים על ההשמנה בגוף, יכולים לעבור מאדם לאדם גם בהידבקות. איך מתרחשת ההדבקה?

  למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי: על ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר עם ד"ר אסנת רזיאל

  מאת: אסיא 11/06/16

  מדוע קיימת תופעת השמנת היתר בישראל? מהן הסכנות הבריאותיות של השמנת יתר, וכיצד אפשר לטפל בבעיה? הכל על אפשרויות לניתוח בריאטרי – מאת ד"ר אסנת רזיאל , מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר … למידע נוסף »

 • ניתוח מטבולי לבעלי BMI 30

  מאת: אסיא 02/06/16

  ניתוח בריאטרי מיועד לאנשים בעלי מדד מסת גוף BMI 40 או 35 במצבים של תחלואה נלווית. להלן סקירת מחקר חדש שבחן האם כדאי לחולי סוכרת שאינם סובלים מהשמנת יתר לעבור ניתוח מטבולי ?
  למידע נוסף »

 • לקחתם ביס מעוגה? רוצו חצי שעה

  מאת: אסיא 25/05/16

  כמה זמן בדיוק תצטרכו לרוץ על מנת להוריד את מה שאכלתם? ובכן, מחקר בריטי חדש טוען כי יש לו רעיון פשוט ויעיל כדי להילחם במגפת ההשמנה העולמית – סימול ספורטיבי על מוצרי המזון.
  למידע נוסף »

 • מוחם של ילדים שמנים פועל אחרת

  מאת: אסיא 16/05/16

  שני ילדים אוכלים בדיוק אותו הדבר, אז למה הם לא נראים אותו הדבר? ד"ר אסנת רזיאל עם תוצאות מחקר מעניין שבדק כיצד שונות נוירולוגית במוחות משפיעה על השמנת יתר בקרב ילדים
  למידע נוסף »

 • מה בין מנגל ועודף משקל?

  מאת: אסיא 11/05/16

  ביום העצמאות רבים עושים על האש עם חברים ומשפחה, מה שאומר שילוב קטלני לשומרים על משקל תקין. ובכן, ד"ר אסנת רזיאל מציעה לכם גישה קצת אחרת שלא בהכרח תגרום לכם לסיים את החג עם קלוריות… למידע נוסף »

 • השמנה, זה לא אתם, זה העידן

  מאת: אסיא 09/05/16

  מי לא מחפש את מי להאשים במגפת ההשמנה שפוקדת את העולם כולו ואתכם באופן אישי, כולנו. ובכן, אנחנו יודעים מי אשם! ד"ר אסנת רזיאל עם סקירת מאמר חדש שמנקה את האשמה מאתנו בני האדם
  למידע נוסף »

 • קיקבוקסינג: לבעוט בשומנים!

  מאת: אסיא 04/05/16

  אם עדיין לא הצטרפתם לקאמבק של הקיקבוקסינג אולי זה הזמן לנסות את הספורט הטרנדי הזה, מדובר בסוג של אומנות לחימה עתיקה, אבל בפועל זה לבעוט ולהיפטר מהמשקל העודף. לא תנסו?
  למידע נוסף »

 • אזהרת ספוילר לחג: שוקולד ובונבוניירות

  מאת: אסיא 20/04/16

  קיבלתם לחג אריזה יפה מלאה כל טוב של שוקולד או בונבוניירה בקופסה יוקרתית ומתחשק לכם לקרוע את האריזה ולתת ביס? ובכן, זה הזמן לגלות את הגדולים שבאיפוק. נכון ששוקולד איכותי מסייע לריכוז
  למידע נוסף »

 • פסח רזה במיוחד – עשרת הדיברות

  מאת: אסיא 20/04/16

  אין ספק כי מצות, קניידעלך וחרוסת הם לא בדיוק המלצת התזונאית, אבל תתפלאו שבהחלט ניתן לעבור את ימי חג פסח, ואפילו את המופלטות בסופן, בלי להשמין. ד"ר אסנת רזיאל מציעה לכם חשיבה תזונתית מהפכנית
  למידע נוסף »

 • המוח של ילדים שמנים פועל אחרת

  מאת: אסיא 31/03/16

  שני ילדים אוכלים בדיוק אותו הדבר, אז למה הם לא נראים אותו הדבר? ד"ר אסנת רזיאל עם תוצאות מחקר מעניין שבדק כיצד שונות נוירולוגית במוחות משפיעה על השמנת יתר בקרב ילדים
  למידע נוסף »

 • מאמי, תכבה את מתג ההשמנה

  מאת: אסיא 31/03/16

  דמיינו בנפשכם כי היה קיים מתג שאפשר בעזרתו להדליק ולכבות השמנה. ובכן, חוקרים בגרמניה טוענים כי מצאו עדות גנטית לכך כי בעזרת שינויים כימיים סביבתיים ניתן להשפיע על גן מסוים
  למידע נוסף »

 • גם בעבודה: ארוחת צהריים מסודרת

  מאת: אסיא 29/03/16

  אתם עובדים שעות רבות וצריכים לאכול. עצרו לרגע ועם יד על הלב – האם אתם יושבים לאכול ליד שולחן אוכל או ליד שולחן העבודה? – הרגלי אכילה נכונים בזמן העבודה
  למידע נוסף »

 • אורז בריא? כן, אבל…

  מאת: אסיא 28/02/16

  הוא עשה הגירה מסין, שייך לקבוצת הפחמימות ונמצא במאכלים של כל העדות בווריאציות מגוונות וטעימות – האורז. האמנם הוא כזה בריא כמו שנהוג לחשוב עליו?
  למידע נוסף »

 • נשים בחדר כושר

  מאת: אסיא 28/02/16

  אין דבר כזה ספורט גברי ושאף אחד לא ינסה לערער על הבחירה הספורטיבית שלך (אלא אם כן הוא הרופא שלך). הרמת משקולות אינה שמורה רק לגברים מסוקסים… למידע נוסף »

 • יום עצמאות מדיאטה

  מאת: אסיא 09/05/15

  בחגים ישנם שני טיפוסים של אנשים, אלה שסופרים קלוריות עם כל ביס בסלט ואלה שמחליטים שמנגל הוא לא זמן טוב לשמור על דיאטה ומעמיסים עוד פיתה עם חומוס. איזה טיפוס אתם?
  למידע נוסף »

 • הפרעה בזקפה וסוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  הפרעה בזקפה היא אחד מסיבוכי הסוכרת המטרידים ביותר, שיכול להימנע בהקפדה על איזון מטבולי. לסובלים מהתופעה כדאי לדעת שיש פתרונות עד לא מכבר, הפרעה בזקפה היתה אחד מסיבוכי הסוכרת המוזנחים ביותר. בשנים האחרונות עלתה המודעות לתופעה, בעקבות ידע מצטבר על אודות התפקוד המיני הגברי.   אין-אונות גברית היא חוסר יכולת להשיג ולשמר זקפה בעלת קשיחות… למידע נוסף »

 • מין ותזונה: דיאטת הסקס הגדולה

  מאת: assia 23/02/15

  מה בדיוק צריך לאכול כדי להשיג, ולא פחות חשוב מכך – לשמר, חיי מין נפלאים במיוחד? ספר אמריקאי חדש מתיימר לפתור את החידה אם עד עכשיו לא נהניתם מחיי מין עשירים ומספקים במיוחד – אין פלא. לפי הכתוב בספר חדש שיצא עכשיו לאור בארה"ב, כנראה שפשוט לא אכלתם נכון. בספר החדש, "אוכל מצויין, סקס מעולה" (Great… למידע נוסף »

 • ילדים שמנים: מספרם בעולם יזנק עד 2010 – מחקר

  מאת: assia 23/02/15

  מומחים מתריעים מעלייה חדה בהיקף של ילדים שיסבלו מבעיות משקל וסיבוכי השמנה, וקובעים: "זה נורא ואיום" שיעור השמנת היתר בקרב ילדים ברחבי העולם צפוי לעלות בשיעור חד עד סוף העשור הנוכחי, ולהגביר את הסיכון לסוכרת בקרב צעירים. כך מעריכים מומחי בריאות בדו"ח מיוחד. על פי המחקר, שערכו מומחים מ"כוח המשימה הבינלאומי להשמנת יתר", מספר הצעירים… למידע נוסף »

 • כל מה שרצית לדעת על BMI

  מאת: assia 23/02/15

  מי המציא את מדד ה BMI, למה בדיוק הוא משמש ומה המשמעות שלו – בכתבה הבאה BMI הן ראשי התיבות של Body Mass Index, כלומר: מדד מסת הגוף או אינדקס מסת הגוף. מדובר בכלי רפואי חשוב, שנותן הערכה מהימנה מאוד, באשר למימדי ההשמנה של אדם מסויים וסיכויי התחלואה שלו. ככל שה-BMI שלך גבוה יותר –… למידע נוסף »

 • שומנים בריאים ודיאטה: "חשוב לצרוך שומן כדי לרזות"

  מאת: assia 23/02/15

  ניסיתם דיאטות דלות בשומן ונכשלתם? לא מפתיע. המחברת של "דיאטת סונומה" הקליפורנית מסבירה למה צריכה נבונה של שומנים בריאים יכולה דווקא לסייע לירידה במשקל ד"ר קוני גוטרסן שמה לעצמה למטרה להקטין את אמריקה. לא מדובר, כמובן, בניסיונות גיאוגרפיים לצמצם את מימדי היבשת – אלא במאמץ לגרום לתושבי ארץ האפשרויות להיות קצת יותר רזים. "צריכה נבונה של… למידע נוסף »

 • הקשר שבין סרטן לשומן

  מאת: assia 23/02/15

  למרות שהשמנת יתר מעלה משמעותית את הסיכוי ללקות בסוגי סרטן שונים – רק מיעוט מבין השמנים מודע לכך. אילו מחלות סרטן תוכלו למנוע אם תרזו? הפרטים המלאים בכתבה הבאה ונפתח בשורה התחתונה: השמנת יתר מעלה משמעותית את הסיכון ללקות ב-6 סוגי סרטן. הנה הנתונים המלאים, כפי שמפרסמת אותם האגודה למלחמה בסרטן, לרגל חודש המודעות לסרטן… למידע נוסף »

 • בריטניה: ניתוחי קיצור קיבה – גם לילדים

  מאת: assia 23/02/15

  בממלכה המאוחדת מתכוונים לשלוף את "נשק יום הדין" במלחמה בהשמנת ילדים: ניתוחי קיצור קיבה, גם לילדים שעוד לא מלאו להם 18 בקרוב אצלנו? שירות הבריאות הלאומי של בריטניה (ה-NHS) עומד להכניס את ניתוחי הצרת הקיבה כטיפול סטנדרטי גם לילדים שעדיין לא מלאו להם 18 שנים. כך מפרסם ה"סאנדיי טיימס" הלונדוני. על פי ההמלצות המתגבשות, ניתוחי קיצור קיבה… למידע נוסף »

 • מיצי פירות: סובלים מהשמנה? זה (גם) בגלל השתייה

  מאת: assia 23/02/15

  בדיקה של מומחה אמריקאי העלתה כי חמישית מצריכת הקלוריות היומית של תושבי אמריקה – מגיעה מלגימת משקאות קלים
  למידע נוסף »

 • קיצור קיבה מפחית הסיכון להתקף לב: גם החוקרים הופתעו

  מאת: assia 23/02/15

  קיצור קיבה טוב ללב: מחקר גדול שנערך ב"מאיו קליניק" בארה"ב העלה כי ניתוחי הרזייה עדיפים בהרבה לטווח הארוך על דיאטה ויכולים למנוע הרבה יותר התקפי לב כולם יודעים עד כמה השמנת יתר מסוכנת לבריאות, ואלו סיכונים נרחבים היא טומנת בחובה. מחקרים שנערכו בשנים האחרונות הראו כי הירידה במשקל שמושגת בעקבות ניתוח מעקף קיבה משפרת דרמטית… למידע נוסף »

 • שעות שינה והשמנה: הילד ישן פחות? הוא יאכל יותר

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר קנדי חדש מצא כי הילדים שישנים הכי פחות – הם אלו שנוטים להשמין הכי הרבה. הם ממליצים: פעילות ספורטיבית ביום, הרבה שעות שינה בלילה ככל שהילד שלכם ישן פחות – כך גדל הסיכוי שהוא יהיה שמן יותר. כך עולה ממחקר חדש שנערך באחרונה, ופורסם בכתב העת International Journal of Obesity. במחקר נטלו חלק 422… למידע נוסף »

 • סובלים מהשמנה? זהירות ממחלת כליות

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש הוכיח לראשונה קשר סטטיסטי מובהק בין השמנת יתר לבין מחלת כליות סופנית, שמצריכה טיפול בדיאליזה או השתלת כליה כאילו שהייתם צריכים, הנה עוד סיבה טובה לעבור ניתוח הרזייה: מחקר חדש שמפרסמים חוקרי אוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו (UCSF) קובע שיש קשר חזק בין השמנת יתר חולנית לבין מחלות כליה קשות. על פי הממצאים, סיכוייהם… למידע נוסף »

 • "ניתוח קיצור קיבה הוא לא מטה קסמים"

  מאת: assia 23/02/15

  מספר הניתוחים הכירורגיים לטיפול בהרזייה הולך ועולה בארה"ב, אבל מומחים מזהירים: "קיצור קיבה זה לא 'זבנג וגמרנו'. עדיין צריך לאכול פחות ולהתעמל" יותר מ-170 אלף אמריקאים עברו השנה ניתוח כירורגי לטיפול בהשמנה, לדוגמה ניתוח קיצור קיבה. כך עולה מנתוני החברה האמריקאית לניתוחים בריאטריים. המספר הזה עוד צפוי לעלות, בעקבות החלטת ארגון ביטוח הבריאות הציבורי בארה"ב, ה-Medicare, להרחיב… למידע נוסף »

 • גן ההשמנה: סובלים מהמשקל? זה בגלל הגן שקיבלתם מסבתא

  מאת: assia 23/02/15

  מדענים בניו ג'רזי גילו גן שתורם להשמנה, ועשוי להביא בעתיד לפיתוח תרופות חדשות שיסייעו להפחית במשקל תגלית מבטיחה: מדעני אוניברסיטת מדינת ניו ג'רזי שבארה"ב, "רוטג'רס", הצליחו למצוא גן ביולוגי שיש לו תפקיד חשוב במנגנוני חילוף החומרים של אנשים שמנים, ועשוי אפילו להוביל בעתיד לפיתוח תרופות נוגדות השמנה. במחקר, שיפורסם בגיליון חודש אפריל של כתב העת Journal… למידע נוסף »

 • "מעקף קיבה מביא להורדת לחץ דם"

  מאת: assia 23/02/15

  "מעקף קיבה מביא להורדת לחץ דם" – מחקר אמריקאי חדש הוכיח כי 50% מאלו שסבלו מלחץ דם גבוה ועברו ניתוח להרזייה – הצליחו לאזן את הערכים הגבוהים שלהם מחקר חדש שמפורסם בכתב העת Archives of Surgery, מגלה כי ניתוחים כירורגיים להרזייה, כמו מעקף קיבה – טומנים בחובם שיפור ניכר בערכי לחץ הדם הגבוהים של המטופלים. "תוצאות… למידע נוסף »

 • איבוד שיניים וסיכון להתקף לב: בשורות רעות לסובלים מעודף משקל

  מאת: assia 23/02/15

  בשורות רעות נוספות לסובלים מעודף משקל ומהשמנת יתר: הסיכון שלכם לאבד שיניים ולהזדקק לטיפולים דנטליים גבוה הרבה יותר מאשר של חבריכם הרזים יותר סיבה נוספת לעבור ניתוח הרזייה (אם, כמובן, אתם עומדים בקריטריונים לניתוח): מחקר חדש שפורסם בגליונו האחרון של כתב העת Journal of Periodontology, מעלה כי השמנת יתר, נוסף על כל הרעות החולות המוכרות… למידע נוסף »

 • עיניים והשמנה: זהירות! עודף משקל מגביר סיכון לעיוורון

  מאת: assia 23/02/15

  סיכוייהם של שמנים להתעוור בגיל מבוגר גבוהים עד פי 3.5 – בהשוואה לחבריהם הרזים, וגם ללקות במחלות עיניים אחרות. כך עולה ממחקר ישראלי חדש בשורות רעות לסובלים מעודף משקל: מחקר ישראלי חדש שהתפרסם באחרונה בכתב העת "הרפואה" מעלה כי עודף משקל והשמנת יתר מהווים גורם סיכון מוגבר לשורה של מחלות עיניים, ובראשן עיוורון – בגיל… למידע נוסף »

 • מדוע דיאטות נכשלות ב- 95% מהמקרים, בסופו של דבר?

  מאת: assia 23/02/15

  יאיר קרני, מאמן הספורט הנודע ומי שהיה 23 פעמים אלוף ישראל בריצות למרחקים, מסביר מדוע דיאטות שאינן כוללות פעילות גופנית נכשלות בסופו של דבר. "דיאטה ללא פעילות גופנית היא מיותרת – ואף משמינה", הוא קובע בלימודיי לתואר השני במדעי הרפואה בביה"ס לרפואה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, יזמתי מחקר שיבדוק את השפעתן של דיאטות והפעילות הגופנית… למידע נוסף »

 • ניתוח הרזייה: סיכונים וסיבוכים אפשריים

  מאת: assia 23/02/15

  מי יכול ורשאי לעבור ניתוח הרזייה? על מה צריך לדון עם הרופא לפני הניתוח? מהם הסיבוכים האפשריים בו? מהם הסיכונים ותופעות הלוואי שלו? ד"ר אסנת רזיאל חושפת הכל לפני שמתחילים תהליך של קבלת החלטה על ניתוח כירורגי להרזייה, חשוב לשים לב ולשקול כמה דברים חשובים. האם אתם בכלל מתאימים לניתוח מבחינה רפואית? מה הסכנות והסיכונים שהוא טומן… למידע נוסף »

 • ניתוחי שרוול קיבה: כל מה שרציתם לדעת על הניתוח

  מאת: assia 23/02/15

  ניתוח השרוול הוא המילה האחרונה בניתוחי השמנה, שמתאים לחולים שסובלים מהשמנה קשה ומביא לירידה של  60%-70% מעודף המשקל. ד"ר אסנת רזיאל עם כל הפרטים אחד הניתוחים הלפרוסקופים החדשים לטיפול בהשמנת יתר הינו שרוול קיבה. מדובר בניתוח רסטריקטיבי (מגביל), שמקטין את הקיבה לנפח של כ- 50 סמ"ק ואינו משנה את שאר מערכת העיכול ומכאן שאין בו את… למידע נוסף »

 • מנתח בכיר:"רופאים לעתים מלחיצים חולים כדי שיעברו ניתוח"

  מאת: assia 23/02/15

  ד"ר עמיר סולד, מנתח בכיר, מגלה את סודות המקצוע בראיון חושפני, מסביר ממה כדאי להיזהר ומפרט את הדברים שחשוב לשקול לפני שאתם נותנים לסכין המנתחים לחתוך את גופכם. מסמך חובה לכל מנותח "לפעמים בשביל לקחת חולה לניתוח ולרצות לנתח אותו אפשר להלחיץ אותו בזמנים, בלי שתהיה לזה הצדקה ב-100% בסיפור הרפואי. כמעט אין שום ניתוח,… למידע נוסף »

 • תת משקל: מה עושים?

  מאת: assia 23/02/15

  מה ניתן לעשות כאשר סובלים ממצב של תת משקל? כל התשובות בכתבה הבאה תת משקל יכול לנבוע מסיבות שונות, לרבות מצבי מתח, דיכאון ומחלה. גם טיפולים רפואיים שונים, בעיקר הקרנות וכימותרפיה גורמים לבחילות, להקאות ולירידה בתיאבון. אדם אשר חווה ירידה בלתי מוסברת במשקלו צריך לפנות לרופא המשפחה כדי לשלול סיבות רפואיות. בדרך כלל אנשים בריאים… למידע נוסף »

 • כל מה שצריך לדעת לפני ניתוח

  מאת: assia 23/02/15

  האם בטוח שניתוח הוא הפתרון הטוב ביותר לבעיה שלך? מתי כדאי לנתח? איפה מומלץ לעבור אותו? ומה עם ההרדמה? ד"ר עמיר סולד עונה לכם על הכל זקוקים לניתוח? בלי פאניקה. הנה מספר דברים שצריך לשאול ולעשות לקראת ניתוח. לפני הכל, כמה נקודות למחשבה. הגוף שלנו הוא חלק מאיתנו, ובניגוד למכונית זה לא הגיוני להחנות אותו… למידע נוסף »

 • כל מה שרצית לדעת על ניתוח הצרת קיבה באמצעות טבעת

  מאת: assia 23/02/15

  הצרת קיבה מבוצעת באופן לפרוסקופי (זעיר פולשני). בניתוח זה מתקינים טבעת מתכווננת סביב החלק העליון של הקיבה. באופן זה נוצר כיס קיבה קטן בנפח 20 סמ"ק ומעבר צר אל עבר החלק הגדול של הקיבה. כ- 6 שבועות לאחר הניתוח מנפחים את הטבעת באמצעות הזלפת נוזל דרך מאגר תת עורי המחובר אל הטבעת. באופן זה ניתן להדק את הטבעת ולהקטין את קוטר המעבר… למידע נוסף »

 • ניתוחים: המהפכה השקטה והדרמטית של הכירורגים

  מאת: assia 23/02/15

  בשקט בשקט מתרחשת בעשור האחרון מהפכה שקטה אך דרמטית בחדר הניתוחים: משיטות מסורתיות עוברים המנתחים לשימוש בטכנולוגיה חדשנית, זעירה ובטוחה הרבה יותר. ד"ר עמיר סולד עם הפרטים בעשור האחרון מתרחשת מהפכה שקטה אך דרמטית בכל המקצועות הכירורגיים ברפואה והיא מתאפשרת כתוצאה משיפורים טכנולוגיים עצומים. מדובר בהחלפתם של ניתוחים רבים בפעולות העושות שימוש בטכנולוגיות ווידאו, הדמיה… למידע נוסף »

 • קיצור קיבה – לא רק לצעירים

  מאת: assia 23/02/15

  יותר ויותר חולים בני הגיל השלישי עוברים בשנים האחרונות ניתוחי קיצור קיבה. "הרגשתי שאני הולכת למות אם אני לא אעבור את הניתוח", מספרת סנדרה, בת 68, שהורידה בעקבות הניתוח כבר יותר מ-60 קילוגרם – וידה עוד נטויה העולם אולי שייך לצעירים – אבל ניתוחים כירורגיים לטיפול בהשמנת-יתר קיצונית, כך נראה, הולכים ותופסים מקום של כבוד… למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזייה בעלייה חדה בארה"ב

  מאת: assia 23/02/15

  העלייה מוסברת במעבר הדרגתי לביצוע ניתוחי הרזייה באמצעות כירורגיה זעיר-פולשנית, המקטינה את כמות הסיבוכים ומצמצמת את משך הזמן להחלמה מהניתוח בשנים האחרונות נרשמה בארה"ב עלייה חדה במספר ניתוחי הרזייה. העלייה הדרמטית מוסברת בהכנסתן לשימוש של טכניקות כירורגיה לפרוסקופית (זעיר-פולשנית) לחדר הניתוחים, להן יש תוצאות טובות בהרבה מניתוח בשיטה הפתוחה. ניתוח לפרוסקופי מצליח להפחית את הכאב… למידע נוסף »

 • הכל על מעקף קיבה

  מאת: assia 23/02/15

  רוצה לרדת 60-70% מהמשקל העודף שלך? מעקף קיבה הוא הניתוח בשבילך. מדובר בניתוח הנפוץ ביותר בארצות הברית, שהולך ותופס תאוצה גם בישראל ניתוח מעקף קיבה משלב אלמנט רסטריקטיבי, הקטנת נפח הקיבה, ואלמנט של תת ספיגה. בניתוח זה, המבוצע בגישה זעיר פולשנית, יוצר המנתח כיס קיבה קטן בנפח של כ-20 סמ"ק ומחברו ישירות למעי הדק תוך… למידע נוסף »

 • אירופה: מתחילים להילחם בהשמנה

  מאת: assia 23/02/15

  אירופה מצטרפת למגפת ההשמנה מתפשטת בעולם: באיחוד האירופי מנסים לבלום את מגפת ההשמנה של היבשת, שכבר יש בה 14 מיליון בני אדם הסובלים מעודף משקל, ואפילו בארצות ערב כבר התחילו להיות מודאגים האיחוד האירופי החל להילחם ביבשת שהולכת ומשמינה: מועצת הנציבות האירופית אימצה באחרונה נייר עמדה (Green Paper) שנועד לקדם הרגלי חיים בריאים ברחבי אירופה…. למידע נוסף »

 • אימון הספורט האולטימטיבי: בתופים, במחולות

  מאת: assia 23/02/15

  חוקרי תזונה ניסו למצוא מהי הדיאטה היעילה ביותר או אימון הספורט האולטימטיבי, שגרמו לילדים שמנים להרזות. מסקנתם: "זה יכול להיות כל דבר – ורק חייב להיות בכיף" שילוב יעיל של אימון ודיאטה: מחקר בריטי חדש שהתפרסם בימים האחרונים, קובע כי משטרי תזונה וספורט רבים, שנועדו למנוע השמנת ילדים – פשוט לא עובדים, או שיש להם אפקט מוגבל… למידע נוסף »

 • מדוע כדאי לעשות דיאטה לפני ההריון?

  מאת: assia 23/02/15

  חוקרת אמריקאית הוכיחה קשר ברור בין משקלה של האם כחודש לפני שהיא נכנסת להריון – לבין משקלו של הצאצא שלה בגיל 5 פעוטות בגילאי שנתיים ושלוש צפויים להיות שמנים יותר מבני גילם – אם אימן סבלה מהשמנת-יתר לפני שנכנסה להריון. כך עולה מתוצאות מחקר אמריקאי, שבחן למעלה מ-3,000 ילדים. המחקר העלה עוד כי סיכוייהם של… למידע נוסף »

 • השמנת ילדים: איך למנוע מהילד להפוך למבוגר שמן?

  מאת: assia 23/02/15

  מסמך חדש שמפרסם איגוד יועצי בית-הספר בארה"ב מפרט 6 נקודות חשובות, שיעזרו מפני השמנת ילדים: איך למנוע מהילד שלך להפוך למבוגר שמן אמהות פולניות ודאי לא ישמחו לשמוע, אבל האיגוד הלאומי של יועצי בית-הספר בארה"ב (National Association of School Psychologists) ממליץ בחום שלא להכריח את הילד "לגמור מהצלחת". במסמך חדש ותמציתי שפירסם הוא כולל 6… למידע נוסף »

 • דיאטת שוקולד: "יום של שוקולד הוא המפתח להרזייה"

  מאת: assia 23/02/15

  מומחה להרזייה גורס כי "שיטת הטעמים" היא פתרון הדיאטה האולטימטיבי: במקום "לשגע" את מרכזי השובע במוח בטעמים מתחלפים – נסו לא לגוון טעמים, ולהתרכז כל יום בטעם אחד בלבד. דיאטת שוקולד, למשל "יום שוקולד" כמתכון לדיאטה? מסתבר שכן. המפתח לדיאטה מוצלחת ולהרזייה, לדברי חוקר ההשמנה, ד"ר דייויד כץ, הוא דווקא הורדת הגיוון בכמות הטעמים שאנחנו… למידע נוסף »

 • סקירת דיאטות: אטקינס, מכורים לפחמימות או לפי סוג הדם?

  מאת: assia 23/02/15

  הדיאטנית סוקרת כמה דיאטות פופולאריות, מסבירה מי נגד מי ועושה סדר בבלגן סוף סוף, אחרי חודשים ארוכים, החלטת לרדת במשקל. מזל טוב! מכל עבר שומעים פרסומים, גימיקים, טרנדים חדשים ואופנתיים ואלטרנטיבות שונות של דיאטות. במה כדאי לבחור? להלן סקירה של דיאטות פופולאריות והסבר מקיף עליהן. איזו דיאטה מתאימה לך? דיאטת המכורים לפחמימות ידועה גם בשמה… למידע נוסף »

 • שתיינים? שתו כוסית יין – בשביל הגיזרה

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מגלה: אנשים הנוהגים לצרוך משקה אלכוהולי אחד ליום נמצאים בסיכון נמוך יותר להשמין בהשוואה לאלו שמתנזרים מהטיפה המרה ולצרכני שיכר כבדים. אבל החוקרים מזהירים: "שתיית אלכוהול איננה שיטת הרזייה חדשה"
  למידע נוסף »

 • מחקר: "דבש ותותים מעודדים השמנה"

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר השמנה: חוקרי אוניברסיטת פלורידה נתנו לחולדות כמויות גדולות של סוכר פירות במשך 10 שבועות. החולדות השמינו, לחץ הדם שלהן עלה, ורמות השומנים בדמן זינקו מחקר חדש שמתפרסם בארה"ב קובע כי סוכר פירות (פרוקטוז) עלול לזרז תהליכי השמנה בגוף – זאת משום שהוא "מרמה" את הגוף, וגורם לו לתחושת רעב מוגברת. החוקרים, שפירסמו את מחקרם… למידע נוסף »

 • אכילת לילה? אתם בסיכון להשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  תסמונת אכילת לילה: מחקר חדש שנערך בארה"ב קובע כי מי שנהנה מסעודות ליליות נמצא בסיכון גבוה יותר להשמנת יתר, וגם להתמכרות לחומרים ממכרים אם אתם נוהגים לאכול בלילה באופן מוגזם גם לאחר ארוחת הערב או שאתם רק קופצים לראות "מה יש במקרר" כאשר אתם מתעוררים במקרה משנת-הלילה שלכם – אתם בסיכון גבוה לא רק להשמנה,… למידע נוסף »

 • ניתוחי הצרת קיבה מסייעים למנוע סוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  כך קובעים חוקרים איטלקיים, בתום מחקר בן 4 שנים. מהממצאים עולה עוד כי הניתוח, שמבוצע בכירורגיה זעירה, טוב גם לטיפול ביתר לחץ דם ומצליח אף לגרום לנסיגה בסוכרת מבוגרים – עד לריפוייה המלא עוד סיבה להיכנס לחדר הניתוחים: מחקר חדש שפורסם בכתב העת Diabetes Care מגלה כי ניתוחי הצרת קיבה באמצעות טבעת מתכווננת מסייעים במניעת… למידע נוסף »

 • זהירות: השמנת יתר לפני הריון

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר אמריקאי חדש מגלה שנשים שסובלות מהשמנת-יתר קיצונית טרם הריון, חשופות יותר לסוכרת הריון, לחץ דם גבוה, סיבוכים בלידה ואפילו הפלה של העובר חוקרים מאוניברסיטת באפלו בצפון ניו יורק שסקרו יותר מ-79 אלף נשים הרות, הגיעו למסקנה חד-משמעית: נשים שסובלות מהשמנת-יתר טרם הכניסה להריון חושפות את עצמן ואת העובר לסיכונים משמעותיים הרבה יותר מאלו שמשקלן… למידע נוסף »

 • מחקר: סיכון מוגדל לחזרת סרטן הערמונית לשמנים

  מאת: assia 23/02/15

  חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה בדקו ומצאו כי גברים שסובלים מהשמנת יתר ועברו ניתוח לכריתת הערמונית, נמצאים בסיכון מוגבר ב-69% לחזרתו של סרטן הערמונית – לעומת חבריהם הרזים יותר הקשר שבין השומן לסרטן: חוקרי אוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו (UCSF) דיווחו באחרונה כי גברים שסובלים מהשמנת יתר קיצונית (BMI 35 ומעלה) ועברו ניתוח לכריתת הערמונית – נמצאים בסיכון… למידע נוסף »

 • משבר ההשמנה הלאומי: ארה"ב נערכת

  מאת: assia 23/02/15

  המספרים הולכים וגדלים, וכעת 64.5% מתושבי ארה"ב מוגדרים שמנים. משרד הבריאות האמריקאי: "בעיית ההשמנה בבתי הספר חמורה לא פחות מאיומי הטרור של אל-קעידה" ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, כך נראה, הולכת והופכת לאט אבל בטוח למדינת הקלוריות הבלתי מוגבלות. מנתונים עדכניים עולה כי שיעור עצום של 64.5% מהמבוגרים באמריקה סובלים מעודף משקל, השמנת יתר או השמנת… למידע נוסף »

 • פוריות והשמנה: לא מצליחה להיכנס להריון? אולי דיאטה תעזור

  מאת: assia 23/02/15

  השמנה, מסתבר, לא רק מסכנת את הלב והעורקים, מעלה את שכיחות הסוכרת וגורמת לקושי למצוא בגדים במידות גדולות. בדיקת מלב"י מגלה: השמנת יתר גורמת גם לבעיות פוריות לא פשוטות. אבל יש גם בשורות טובות הנה סיבה נוספת להתחיל דיאטה או אפילו לשקול ניתוח להרזיה: עיון מדוקדק בשורה של מחקרים מדעיים שפורסמו בשנים האחרונות בכתבי העת… למידע נוסף »

 • מעקף תריסריון VS מעקף קיבה

  מאת: אסיא 09/02/15

  מחקר חדש בדק את יעילותם של ניתוחים בריאטריים בקרב מטופלים הסובלים מהשמנת יתר קיצונית בעלי מדד מסת גוף (BMI) שנעה בין 60-50.
  למידע נוסף »

 • Splenic Abscess after Sleeve Gastrectomy: A Report of Two Cases

  מאת: אסיא 23/01/15

  Splenic Abscess after Sleeve Gastrectomy: A Report of Two Cases … למידע נוסף »

 • Gastrobronchial Fistula as a Complication of Bariatric Surgery: A Series of 6 Cases

  מאת: אסיא 23/01/15

  Gastrobronchial Fistula as a Complication of Bariatric Surgery: A Series of 6 Cases … למידע נוסף »

 • Over-the-Scope Clip (OTSC) System for Sleeve Gastrectomy Leaks

  מאת: אסיא 16/12/14

  Background Laparoscopic sleeve gastrectomy (LSG) is currently being widely accepted for its role in the treatment of morbid obesity. … למידע נוסף »

 • חיים בריא עם פרופסור רפי קרסו: וידאו על ניתוחי הרזייה

  מאת: אסיא 14/12/14

  ניתוחי הרזייה – דוקטור אסנת רזיאל מתארחת בתכנית חיים בריאים עם פרופסור רפי קרסו ומדברת על ניתוחיי הרזייה
  למידע נוסף »

 • תרופות הרזיה: ראיון בתכנית של פרופ' רפי קרסו

  מאת: אסיא 14/12/14

  דר אסנת רזיאל כירורגית מומחית לניתוחי הרזיה והמנהלת הרפואית של מלבי – מרכז לטיפול בהשמנת יתר, מתראיינת בתוכניתו של פרופ קרסו ומספרת על תרופות הרזיה הקיימות בישראל… למידע נוסף »

 • ניתוחים בריאטריים – וידאו מס' 3

  מאת: אסיא 14/12/14

  ד"ר אסנת רזיאל מספרת בכתבה בטלוויזיה על סוגי ניתוחים בריאטריים… למידע נוסף »

 • ניתוחים בריאטריים – וידאו מס' 1

  מאת: אסיא 14/12/14

  ד"ר אסנת רזיאל מספרת בראיון בטלוויזיה על סוגי הניתוחים הבריאטריים השונים… למידע נוסף »

 • וידאו – לקראת ניתוח קיצור קיבה

  מאת: אסיא 13/12/14

  אתם עומדים לקראת ניתוח קיצור קיבה? במיוחד בשבילכם הופק סרט הדרכה לקראת ניתוחים לטיפול בהשמנת ייתר בבית חולים אסותא. כל המידע הנדרש לפני הניתוח , על הניתוח עצמו ותהליך ההחלמה.  במחלקה הכירורגית בבית חולים אסותא עומדים לרשותכם מיטב המומחים בתחום בישראל, המבצעים ניתוחים שונים לטיפול בהשמנת יתר,  עם וותק וניסיון של עשרות שנים. במה צריך… למידע נוסף »

 • ניתוח קיצור קיבה וידאו

  מאת: אסיא 13/12/14

  ניתוח קיצור קיבה – וידאו לצפיה – ד"ר נאסר סקרן מתארח בוידאו קצר בו הוא ידבר על המחלה המסוכנת ששמה השמנת יתר חולנית, ההשלכות שלה והמחלות הנלוות, וכמובן על הטיפול בה באמצעות ניתוח קיצור קיבה…. למידע נוסף »

 • סופגניות ודיאטה? לא עובד

  מאת: אסיא 07/12/14

  סופגניות ודיאטה לא הולכות ביחד. אזהרות ארגוני בריאות העולמיים על סכנה ממשית של צריכת מוצרים מטוגנים בשמן עמוק, וההחלטה לסמן בארצות הברית מוצרים עם צריכת מלח … למידע נוסף »

 • צום יום הכיפורים וירידה במשקל

  מאת: אסיא 21/09/14

  אם אתם נמנים על אלו ש"רצים" לעלות על המשקל לאחר צום יום כיפורים מוצלח, בכדי להתרשם מהעובדה שירדתם שניים ולפעמים אולי שלושה קילו בתוך יום אחד, דעו שמדובר בנתון מתעתע במיוחד.
  למידע נוסף »

 • הפרעות קשב וריכוז והשמנת יתר

  מאת: אסיא 03/09/14

  הפרעות קשב וריכוז והשמנת יתר – הקשר בין הפרעות קשב וריכוז ( Attention Deficit Hyperactivity Disorders – ADHD ) והשמנת יתר
  למידע נוסף »

 • החגים ומשקלם – דיאטה בחגים

  מאת: אסיא 01/09/14

  מה עושים בחגים? הולכים לארוחות משפחתיות כמובן. ראש השנה ואושפיזין בסוכה יכולים לעלות לכם ביוקר, ולא רק כלכלית. במיוחד לימים חגיגיים אלו, קבלו מאתנו עשרה טיפים
  למידע נוסף »

 • Concomitant bariatric and ventral/incisional hernia surgery in morbidly obese patients

  מאת: אסיא 21/06/13

  Concomitant bariatric and ventral/incisional hernia surgery in morbidly obese patients… למידע נוסף »

 • ניתוחי שרוול קיבה לפרוסקופיים במתבגרים: קווים מנחים

  מאת: אסיא 27/01/13

  ניתוחי שרוול קיבה לפרוסקופיים לאחרונה מוכרים כניתוחים פשוטים ויעילים עם רמה נמוכה של סיכונים תוך ניתוחיים
  למידע נוסף »

 • BeOK וידאו רופאים מומחים: ד"ר אסנת רזיאל – ניתוחי הרזייה

  מאת: אסיא 13/12/12

  וידאו היכרות עם ד"ר אסנת רזיאל באתר BeOK: רופאים מומחים בהשמנת יתר אינדקס רופאים מומחים ומומלצים של BeOK – הפורטל לבריאות היופי מציג: ד"ר אסנת רזיאל. ד"ר אסנת רזיאל היא רופאה כירורגית בכירה, מומחית לניתוחי הרזיה. כיום היא המנהלת הרפואית של מלב"י – המרכז לטיפול בהשמנת יתר מבית אסיא מדיקל, בבית חולים אסותא. את לימודי הרפואה… למידע נוסף »

 • Portomesenteric Thrombosis Following Laparoscopic Bariatric Surgery Incidence, Patterns of Clinical Presentation, and Etiology in a Bariatric Patient Population

  מאת: אסיא 12/10/12

  Incidence, Patterns of Clinical Presentation, and Etiology in a Bariatric Patient Population
  למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזיה בבני נוער: ריאיון בתכנית של פרופ' רפי קרסו

  מאת: אסיא 13/12/11

  ד"ר אסנת רזיאל המנהלת הרפואית של מלבי – מרכז לטיפול בהשמנת יתר מבית אסיא מדיקל, אסותא ת"א מתארחת בתוכניתו של פרופ' רפי קרסו בנושא ניתוחי הרזיה בבני נוער…. למידע נוסף »

 • עשרת הדיברות – חורף קל ורזה

  מאת: אסיא 21/02/16

  חורף וקר, אתם נמצאים יותר בבית, מה שאומר שגם יותר זמן ליד המקרר. אבל! במקום לרוץ למקרר – למה שלא תרוצו בפארק? עשרת הדיברות לעשה ואל תעשה כדי לעבור את החורף
  למידע נוסף »

 • ניתוחי מעקף קיבה: יתרונות וחסרונות

  מאת: assia 23/02/15

  אנשים הסובלים מהשמנת יתר חולנית שעברו ניתוחי מעקף קיבה לפרוסקופי בשתי שיטות שונות איבדו עד 31% ממדד מסת הגוף שלהם (BMI) לאחר 4 שנים. מתוך 50 נבדקים לא דווח על אף מקרה של מוות מתלבטים אם לעבור ניתוח מעקף קיבה? הסקירה המדעית שתוצג להלן תוכל לסייע לכם להגיע להחלטה בצורה מושכלת. מנתחים מבית החולים האוניברסיטאי… למידע נוסף »

 • לא חייבים להשמין בחורף

  מאת: אסיא 14/02/16

  זו לא קלישאה, זו עובדה – יותר קשה לשמור על משקל תקין ותזונה נכונה בעונה הקרה. להלן חמש נקודות שכדאי לתת עליהן את הדעת רגע לפני שאתם מכינים את הארוחה הבאה ועולים על המשקל בחורף… למידע נוסף »

 • טיול בחו"ל עם סוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  מתכננים טיול? לא יודעים כמה תרופות כדאי לקחת ואיפה לאכסן את האינסולין? להלן שלל טיפים למטייל הסוכרתי סוכרתיים רבים מרבים לטייל בעולם. מחלת הסוכרת אינה צריכה למנוע ממך לטייל, אך יש לנקוט מספר צעדים שיבטיחו לך טיול רגוע ובטוח. תכנון קפדני של הטיול והכנה מוקדמת, במיוחד אם אתה משתמש באינסולין, יבטיחו טיול מוצלח. תכנון טיול… למידע נוסף »

 • השמנת יתר חולנית: מתי היא פוגשת ניתוח בריאטרי?

  מאת: אסיא 25/01/16

  הנזקים של השמנת יתר קיצונית לבריאותנו רבים. למעשה, בשנים האחרונות יותר אנשים מוצאים את מותם כתוצאה ממחלות נילוות להשמנת יתר קיצונית מאשר בעקבות ניזקי עישון.
  למידע נוסף »

 • בזכות מעקף קיבה: "עכשיו אני שולטת באוכל, ולא להפך"

  מאת: assia 23/02/15

  גלית חזן הורידה 33 ק"ג ממשקלה בזכות מעקף קיבה, ומצליחה לשמור על המשקל החדש כבר חצי שנה. "הביטחון העצמי ודימוי הגוף שלי נסקו פלאים, לרמות שמעולם לא היו לי"
  למידע נוסף »

 • ילדים אוכלים נכון: ככה עושים את זה

  מאת: assia 23/02/15

  איך מגדלים ילדים שאוהבים אוכל מזין ואוכלים רק כשהם רעבים? פסיכולוגית מלב"י נותנת כמה עצות להורה המבולבל כולנו יודעים שתזונה נכונה היא אחת מאבני הבניין של חיים בריאים. הרגלי האכילה שלנו מעוצבים במידה רבה בילדותנו, ולכן חשוב שנחנך את הילדים לאכילה נכונה. איך עושים את זה? פסיכולוגית מלב"י מסבירה כי היסודות הם אכילה קצובה – כל… למידע נוסף »

 • תזונה מונעת שפעת החזירים

  מאת: אסיא 14/01/16

  גם אם החיסונים לשפעת החזירים אזלו יש עדיין מה לעשות כדי להימנע מלחלות בשפעת החזירים. ד"ר אסנת רזיאל מייעצת איך ניתן לשמור ולהגן על הבריאות
  למידע נוסף »

 • מדוע חשוב לעשות דיאטה דלת פחמימות לפני ניתוח הרזיה?

  מאת: assia 23/02/15

  מועמדים לניתוח הרזיה יתבקשו על ידי הרופא לעשות דיאטה דלת פחמימות שבועיים לפני מועד הניתוח. מחקרים בנושא הוכיחו כי באמצעות הדיאטה ניתן להפחית 3-4 ק"ג מהמשקל, להשיג צמצום בנפח הכבד ולהקל על ביצוע הניתוח באופן לפרוסקופי דרך חורים קטנים מבלי לפתוח את הבטן רופאים ודיאטניות ממליצים לרדת במשקל, באמצעות דיאטה דלת פחמימות, עוד קודם לניתוח… למידע נוסף »

 • השמנה אחרי ניתוח קיצור קיבה

  מאת: אסיא 11/01/16

  תפקיד הליווי המקצועי הוא לתת לכם שיקוף אובייקטיבי של מצבכם, בחירות המזון שלכם ושלל ההתנהגויות שלכם, כדי שתוכלו לדעת בכל שלב האם אתם בדרך הנכונה… למידע נוסף »

 • רפואה משלימה ותפקידה בטיפול בהשמנה

  מאת: assia 23/02/15

  ד"ר אסנת רזיאל נפגשה עם המטפלת האלטרנטיבית הבכירה רחל שמן וקיבלה תשובות רבות על שאלותיה בעניין טיפולי רפואה משלימה בהשמנת יתר. כיצד רפלקסולוגיה, טיפול הוליסטי, דיקור סיני ופרחי באך יכולים לסייע? על כך בכתבה הבאה רחל שמן הינה מטפלת בכירה, מומחית רפואה משלימה, העוסקת במגוון סוגים של טיפולים ועזרה לחולים עם מחלות רבות ומגוונות. בין… למידע נוסף »

 • הוויטמינים החורפיים: לא זזים בלי Bו-D

  מאת: אסיא 05/01/16

  חושבים שכבר שמעתם הכול על הקשר בין ויטמינים לחורף, אבל בזמן שכולם מדברים על ויטמיןC ומערכת החיסון בואכה שפעת, אף אחד לא מדבר על ויטמין D… למידע נוסף »

 • "כשבני הבכור החל להתבייש בי, ולא רצה להיראות איתי בציבור, החלטתי שאני חייב לעבור את הניתוח"

  מאת: assia 23/02/15

  רפי דורפמן, סמנכ"ל בחברת הביטוח AIG, שהיה איש שמן מאוד כמעט שלושה עשורים – 143 ק"ג בשיא – בחר בניתוח מעקף קיבה במלב"י והפחית 67 ק"ג ממשקלו (!!). שנתיים אחרי, הוא מספר על המהפך שחולל ניתוח ההרזיה בחייו: הוא אדם בריא יותר, מסופק מבחינה מקצועית, וחובב ספורט פעיל לאחר שעבר ניתוח מעקף קיבה לפני כשנתיים,… למידע נוסף »

 • עודפי העור אחרי ירידה במשקל: איך נפטרים מהם?

  מאת: אסיא 20/12/15

  בתהליך הירידה במשקל השומנים נשרפים, אבל העור העודף לא נעלם מעצמו. עדיין ישנם מצבים בהם דרושה התערבות נוספת. שלב הפתרונות
  למידע נוסף »

 • מדוע מי שסובל מהשמנה קיצונית נכשל בכל דיאטה?

  מאת: assia 23/02/15

  "אין לי כוח רצון", "אני לא יכול להתעמל בגלל בעיות גב" ו"אני אוהב לאכול הכל" הם רק חלק מההסברים שמעניקים אנשים הסובלים מהשמנה קיצונית לכשלונות שהם חווים בכל דיאטה שהם מנסים לפני הניתוח הבריאטרי. מחקר חדש בוחן את ההסברים האלה, ושופך אור על נקודת המבט של האנשים אשר מתקשים לרדת במשקל למרות שהניתוח הבריאטרי יעיל… למידע נוסף »

 • מי אחראי על מה שהילדים שלנו אוכלים בבתי הספר?

  מאת: אסיא 17/11/15

  היעדרו של מפעל הזנה לאומי מוביל לכך שתזונתם של רוב ילדי ישראל אינה מפוקחת. ההשלכות של זה כבר ניכרות היטב – ילדי ישראל הולכים ומשמינים והרגלי התזונה שלהם גרועים. … למידע נוסף »

 • פעילות גופנית לאחר ניתוח בריאטרי משפרת ירידה במשקל ואיכות חיים

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש שערכו חוקרים מהמרכזים לרפואה מונעת והתנהגותית בבית החולים מרים שברוד איילנד, ארה"ב, קובע כי פעילות גופנית לאחר ניתוח בריאטרי מובילה לתוצאות פוסט ניתוחיות טובות יותר לפי המחקר, שפורסם בחודש שעבר בכתב העת המקוון Obesity, מטופלים שלא היו פעילים גופנית לפני הניתוח והחלו לעשות פעילות גופנית לאחר ניתוח בריאטרי, איבדו משקל רב יותר והשיגו… למידע נוסף »

 • שגרה בריאה: לחטוא בלי להרגיש אשם

  מאת: אסיא 11/11/15

  זה לא אומר שעכשיו רצים אל מגרת המתוקים ואוכלים מכל הבא ליד, זה רק אומר שכן מותר, אבל בלי להגזים. ובמילים אחרות, חשוב לשמור על שגרה בריאה
  למידע נוסף »

 • סוכרת: מהו המפתח לאורח חיים בריא

  מאת: assia 23/02/15

  סוכרת מסוג 2 היא מחלה המאופיינת בהפרעה במטבוליזם של פחמימות, שומנים וחלבונים. עם הזמן ישנה התפתחות של תנגודת לאינסולין בתאים כלומר, עמידות יתר לאינסולין שבדם ולאחר מכן גם ירידה בהפרשת האינסולין מהלבלב. אל סוכרת מסוג זה בד"כ מתלווה "התסמונת המטבולית" אשר כוללת עלייה במשקל (המאופיינת לרוב בהשמנה ביטנית), רמות שומנים גבוהות בדם וכן יתר לחץ… למידע נוסף »

 • השמנה וסרטן השד – יש קשר!

  מאת: אסיא 20/10/15

  השמנת יתר מגדילה את הסיכוי ללקות בסרטן בכלל, ובסרטן השד בפרט. ד"ר תמי קרני מסבירה מדוע עודף משקל מסוכן לגוף, מהו המשקל שמגדיל את הסיכון ומה ניתן לעשות כדי למנוע זאת
  למידע נוסף »

 • סוכרת: כל מה שרציתם לשאול

  מאת: assia 23/02/15

  גילוי מוקדם של מחלת הסוכרת יכול למנוע פגיעה במערכות חשובות בגוף. למה לוקים בסוכרת? מהם ערכי סוכר גבוהים? מה ההבדל בין סוכרת סוג 1 לסוג 2? שאלות ותשובות בנושא סוכרת… למידע נוסף »

 • מדענים: יש לנו איבר נוסף בגוף

  מאת: אסיא 20/10/15

  מחקר אמריקאי חדש טוען כי בנוסף לכל האיברים, שאנחנו כבר מכירים, יש לנו איבר נוסף, הוא משתנה בין אדם לאדם ומשפיע על מדד מסת הגוף (BMI). סקרנים? גם אנחנו
  למידע נוסף »

 • רצים ואוכלים למרחקים ארוכים

  מאת: אסיא 20/10/15

  עונת המרתונים בפתח וזה הזמן לחדד כמה ענייני תזונה לקראת פעילות ספורטיבית ממושכת. ד"ר אסנת רזיאל עם מה שכדאי לכם לאכול לפני היציאה לריצה, באמצעה ובסופה. רוצו לשלום!
  למידע נוסף »

 • עליה במשקל בהריון: "להיות שמנה זה כמו להיות תמיד הריונית"

  מאת: assia 23/02/15

  כשהייתה בהריון השלישי והאחרון שלה העלתה נינה זפקו כ-40 ק"ג והגיעה למשקל של כמעט 120 ק"ג. מיואשת מדיאטות ומהמשקל העודף בחרה לפני כשנתיים בניתוח שרוול קיבה, ומאז הפחיתה למעלה מ-50 ק"ג: "אני מתנהלת אחרת, הולכת אחרת ומרגישה אחרת לגמרי" כשנינה זפקו החליטה לפני למעלה משנתיים להיפרד מעודפי השומן שלה לתמיד באמצעות ניתוח שרוול קיבה, היא… למידע נוסף »

 • אחרי החגים: בחזרה למשקל

  מאת: אסיא 12/10/15

  זוכרים שאמרתם לעצמכם שאחרי החגים תאזנו את העניינים תמורת עוד פרוסת עוגת דבש? ובכן, עכשיו זה בדיוק הזמן לקיים הבטחות. קבלו את עשרת הטיפים לחזרה למשקל תקין
  למידע נוסף »

 • הופ! לבריכה-משחקי מים עם הילדים

  מאת: אסיא 13/08/15

  הולכים עם הילדים לברכה? מצוין. למה שלא תביאו כדור, נודל ומשקפת ותעשו התעמלות עם הילדים במים – גם כושר וגם אושר. ברכה עם הטף, לא מה שחשבתם… למידע נוסף »

 • החג הזה אתם לא מעלים גרם!

  מאת: assia 23/02/15

  תקופת החגים נדמית לנו תמיד כהפסד צפוי מראש בקרב שלנו בניסיון לשמור על משקל תקין. שפע המזון המוגש לנו, תקרובות מיוחדות שאנחנו אוהבים ושאנו אוכלים רק פעם בשנה, וריבוי של הזמנות לארוחות חג, כל אלו יחדיו נדמים לנו מראש כיריב לא שקול ואנחנו מרימים ידיים…. "בחגים פשוט עולים במשקל, אחר כך נפתח בדיאטה", האם תפיסה… למידע נוסף »

 • דליפת שתן לפני ואחרי ניתוח בריאטרי

  מאת: אסיא 04/08/15

  מחקר מצא, כי ניתוח בריאטרי גרם לירידה מובהקת ומשמעותית בדליפת שתן שנה ושלוש שנים לאחר הניתוח
  למידע נוסף »

 • על מאמץ אינטלקטואלי והשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  עד כמה שזה נשמע מפתיע אולי, הרי שיש קשר בין רמת מאמץ אינטלקטואלי שאנו מפעילים לבין השמנת יתר. נתונים חדשים העולים ממחקר קנדי מאשרים את ההקשר הנדיר ומספקים הצצה מעניינת לתגלית החדשה הזו. חוקרים מאוניברסיטת קוובק בקנדה מעלים את הסברה כי חשיבה מרובה עלולה להוביל להשמנת יתר. תוצאות מחקרם מתפרסמות בגליון ספטמבר של הבטאון הרפואי:… למידע נוסף »

 • דיאטה זו לא אופנה

  מאת: אסיא 02/08/15

  אם יגידו לכם שפסים זה מה שהולך עכשיו אבל זה ממש לא אתם משום בחינה, האם תלבשו חולצת פסים? ובכן, גם עולם הדיאטות נושב לפי טרנדים… למידע נוסף »

 • חוק וסדר: שמנים עם כבוד! אפליה לרעה של אנשים בעלי משקל עודף

  מאת: אסיא 27/07/15

  הצעת החוק של ח"כ תמר זנדברג ממר"צ מעלה על סדר היום הציבורי את שאלת האפליה לרעה של אנשים בעלי משקל עודף בתעסוקה, במוצרים, בשירותים… למידע נוסף »

 • כל מה שרציתם לדעת על ספינינג

  מאת: assia 23/02/15

  אם לא שמעתם את המונח "ספינינג" כנראה שאתם חיים על פלנטה אחרת…. נדמה שאין ספורט פופולרי יותר בארץ בשנים האחרונות, או לפחות בכל הקשור ליחסי ציבור של סוגי ספורט חדשים, הספינינג הוא הספורט המדובר ביותר והמתוקשר ביותר. מה אתם יודעים עליו? וכמה הוא מתאים לכם בעצם? על כך בכתבה הבאה ספינינג שייך למשפחה המורחבת של… למידע נוסף »

 • מגדילים את מסת השריר

  מאת: אסיא 19/07/15

  רבים מאתנו פשוט עושים ספורט, בלי לחשוב לפעמים מה בדיוק אנחנו מנסים להשיג באימונים. פעילות גופנית גורמת להרגשה טובה והנאה ומרבית האנשים לא עוצרים להגדיר תכנית
  למידע נוסף »

 • מחלות לב לא בהכרח קשורות להשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  נוטים לקשר את מרבית הסוגים של מחלות לב באופן גורף כמחלות הקשורות בהשמנת יתר קיצונית. מחקר חדש המתפרסם בימים אלו, מפריך את ההנחה הזו. האם כל האנשים השמנים מפתחים מחלות לב ובריאות קלוקלת ואנשים רזים בריאים יותר? ובכן, לא בהכרח. על אף הנטייה הציבורית הגוברת והולכת להכיר בהשמנת יתר כבעיה, רצוי לתת מבט מעמיק יותר… למידע נוסף »

 • השמנה בגיל 40

  מאת: אסיא 14/07/19

  בגיל 20 אתם נראים מצוין גם עם כמה קילוגרמים עודפים, בשנות ה-30 אתם כבר צריכים להתאמץ פה ושם. לעומת זאת, גיל 40+ משנה את הנראות הוויזואלית שלכם
  למידע נוסף »

 • על הקשר בין חלומות והשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  כבר דיווחנו לכם בעבר על הקשר בין העדר שינה טובה ומספקת לבין האצת תופעת השמנת היתר בבני נוער וילדים. מנתונים חדשים עולה כי גם לאיכות השינה וסוגה יש השפעה רבה. היתכן שמי שחולם יותר חלומות, רזה יותר? ממחקר חדש המתפרסם בגליון אוגוסט של הבטאון הרפואי: Archives of General Psychiatry, עולה כי מחסור בשינה רוויית חלומות,… למידע נוסף »

 • השמנה בקיץ ? – 10 טיפים לקיץ לא משמין

  מאת: אסיא 16/07/15

  תשתו הרבה מים, תרגיעו עם הגלידה והימנעו מהאוכל השומני בברכה. הקפידו על עשרת הכללים הבאים ותשרדו את הקיץ הפתייני בלי לעלות במשקל. לגזור ולשמור
  למידע נוסף »

 • על חשיבותם של הרגלים בריאים

  מאת: assia 23/02/15

  על כוחם של הרגלים בחיינו נדמה כי נאמר כבר רבות, הם מעצבים את אורחות חיינו, הליכותינו וכן… גם את משקל גופנו. האם אנחנו מצליחים לזהות בתוכם מהם ההרגלים הטובים שלנו ואילו הרגלים שליליים? על כל זאת בכתבה הבאה הישארו "מחוברים" נתונים מצביעים על כך כי אנשים בעלי כישורים חברתיים גבוהים, אשר מוצאים את עצמם מעורבים… למידע נוסף »

 • רק היום! אבטיח ומלון

  מאת: אסיא 09/07/15

  אין ספק כי קיץ ישראלי אינו שלם ללא אבטיח ומלון. מה יש בהם שעושה לנו טוב לגוף ולנשמה? ממה כדאי לנו להיזהר? הכירו מקרוב את הפירות הכי ישראליים שיש… למידע נוסף »

 • כוסמת, כבר ניסית?

  מאת: assia 23/02/15

  זה לא סוד שגם אכילת מזון בריאות מושפעת מאופנה וטרנדים כאלו ואחרים הכוללים מזונות מוכרים לנו אשר לפתע, ללא סיבה מוצדקת לכאורה, תופסים את מקומם במרכז הבמה הקולינרית. החיפוש אחר הלהיט התורן הבריאותי תורם בסופו של דבר להעשרת התפריט שלנו והוא מבורך. הפעם עולה הדגן הבריאותי הזה, כוסמת, אל ראש שרשרת המזונות הבריאים האופנתיים. בתיאבון!… למידע נוסף »

 • מזיעים באימון כן, מסריחים לא! תזונה וזיעה

  מאת: אסיא 05/07/15

  תזונה וזיעה – מזיעים באימון? סימן שאתם באמת משקיעים. עם זאת, ובמיוחד בימי הקיץ, הזיעה מלווה רבות בריח גוף חריף, שלא תמיד נעים לכם ולסביבה.
  למידע נוסף »

 • דיאטה מהירה – אליה וקוץ בה !

  מאת: אסיא 24/06/15

  הקיץ תפס אתכם לא מוכנים עם חמישה קילו מיותרים והחלטתם על דיאטה מהירה ? החדשות הטובות: מורידים במשקל ומהר. החדשות הרעות: המחירים הגופניים והמנטליים
  למידע נוסף »

 • השמנה זה מדבק

  מאת: assia 23/02/15

  השמנה היא לא רק מגיפה – היא עלולה אף להיות מדבקת. כך לפי מחקר חדש, הקובע כי חברים ועמיתים לעבודה עלולים לגרום להשמנה רוב הרופאים מאמינים, ששיעורי ההשמנה העולים נגרמים כתוצאה מאורח חיים נטול פעילות פיזית ומאכילת יתר, במיוחד של אוכל מהיר. ואולם, מחקר בריטי חדש מציע נקודת מבט שונה על תופעת ההשמנה. במקום לנמק… למידע נוסף »

 • מחזיקים אתכם: שרירי הבטן

  מאת: אסיא 21/06/15

  יש מי שעובד קשה כדי לעצב "קוביות" בבטן לקראת עונת הביקיני, ויש מי שפשוט מפעיל את שרירי הבטן כדי לחזק את הגוף…. למידע נוסף »

 • התייבשות בקיץ: מנותחים בריאטריים, הזהרו

  מאת: assia 23/02/15

  מטופלים שחוזרים לאשפוז לאחר ניתוח הרזייה לרב סובלים מבחילה, הקאה והתייבשות. בגלל הקיבולת הקטנה של הקיבה לאחר ניתוח הרזייה חשוב מאד להקפיד על שתיה רצופה במשך כל היממה כדי למנוע התייבשות. על כך מפרטת ד"ר אסנת רזיאל בכתבה הבאה בכנס הכירורגי הבריאטרי השנתי שהתקיים החודש בוושינגטון בארה"ב הוצגו נתונים המצביעים על כך שרב האשפוזים במהלך… למידע נוסף »

 • ארוחה עם ביצים

  מאת: אסיא 21/06/15

  עם שינוי עמדת התזונאים העולמית לגבי ביטול איסור צריכת כולסטרול גבוהה, הביצים יכולות לתפוס מקום נכבד על שולחן האוכל שלנו. כל הסיבות למה לאכול ביצים
  למידע נוסף »

 • כורכום מסייע למלחמה בהשמנת היתר ואף בסוכרת….

  מאת: assia 23/02/15

  מי מאיתנו לא מכיר ואוהב! את התבלין הצהבהב והנפלא הזה אשר ניחוחו מתנשא מעל שורת מאכלים רבים האהובים עלינו: הכורכום ובכן, מעתה יש אפילו סיבות נוספות לאהוב את התבלין הנהדר הזה. מסתבר כי כורכום נהנה מסגולות של ממש היכולות לסייע לנו בשמירה על משקל תקין. על כל זאת בכתבה הבאה. לטבע, מתנות רבות וביניהן צמחים… למידע נוסף »

 • אכילה מסודרת: לרזות, בלי להיות רעבים

  מאת: אסיא 10/06/15

  כן, צריך להתאפק, אבל בעיקר חשוב להתאפק שלא להתאפק מדי, לא לאכול במצב רעב, תחושת הרעב במהלך כל דיאטה מסמנת את תחילת הכישלון שלה… למידע נוסף »

 • הילד מול מסך ולא עושה פעילות גופנית? הוא עלול להפוך לשמן

  מאת: assia 23/02/15

  תוצאות מחקר חדש, מעלות שוב את החשש כי צפייה מרובה במסכי טלוויזיה או מחשב, בשילוב של חוסר פעילות גופנית, עלולים להוביל להשמנת יתר קיצונית בקרב ילדים ובני נוער. מכיוון שהשמנת יתר קיצונית בקרב ילדים הפכה לבעיה של ממש, פרסם לאחרונה המכון האמריקאי לרפואה מדריך ובו קווים מנחים בנוגע לפעילות גופנית וצפייה בטלוויזיה ומשחקי ווידאו בקרב… למידע נוסף »

 • בצבע שלכם: דיאטה בצבעים

  מאת: אסיא 10/06/15

  איזו דיאטה מתחשק לכם היום דיאטה: ירוקה? אדומה? צהובה? ד"ר אסנת רזיאל ממליצה על דיאטה מבוססת על צבעים מן הטבע שמוסיפים כתוספת למנת החלבונים. פשוט לנסות ולהרזות! … למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזיה יכולים לסייע במניעת סוגים שונים של סרטן

  מאת: assia 23/02/15

  ניתוחי ההרזייה יעילים ביותר בטיפול במחלות רבות הנילוות להשמנה קיצונית, כולל ריפוי סוכרת מסוג 2 הורדת לחץ הדם, הפחתת הכולסטרול, שיפור הנשימה והשינה וכן השבת איכות חיים תקינה. עתה מתברר כי ניתוחי ההרזייה עשויים להועיל גם במניעת סוגי סרטן שונים. מנתוני מחקר חדש עולה כי ניתן לצמצם הופעת סוגים מסוימים של מחלת הסרטן בקרב שמנים… למידע נוסף »

 • איך ילדי ישראל אוכלים?

  מאת: אסיא 28/05/15

  העולם המודרני מציע לא רק שפע מזון, אלא שפע של בעיות הכרוכות באכילת יתר. ילדי ישראל תופסים מקום מכובד וגבוה במיוחד ברשימת הילדים הסובלים מהשמנת יתר… למידע נוסף »

 • רווח כפול: הרזייה וריפוי סוכרת מסוג 2

  מאת: assia 23/02/15

  כל מי שמתמודד עם סוכרת מסוג 2 יודע עד כמה קשה וסיזיפית המלחמה היום יומית במחלה מורכבת זו. טיפולים תרופתיים ושינוי דרמטי של תזונה הם רק חלק מן הפתרונות המקובלים במלחמה בסוכרת וכולם כוללים מחויבות למשך זמן ארוך על מנת להשיג תוצאות. ומה עם ניתוחי הרזייה? ובכן, מסתבר כי לניתוחים אלו תוצאות מפתיעות ומרשימות בריפוי… למידע נוסף »

 • אורח חיים בריא אלטרנטיבי

  מאת: אסיא 28/05/15

  מה יש לרפואה המשלימה להציע לנו כדי שנוכל לשמור על אורח חיים בריא? נתונים חדשים מציגים כי יוגה, טיפולים אלטרנטיביים ושימוש בצמחי מרפא לא סתם הפכו… למידע נוסף »

 • מלב"י – הרצאות החודש

  מאת: assia 28/05/15

  רוצים להצטרף להרצאה על ניתוחי הרזיה? מעוניינים להשתתף בקבוצת תמיכה? זקוקים למתיחת בטן ועיצוב הגוף? כל הפרטים והאפשרויות לרשותכם… למידע נוסף »

 • דגים: למה הם כל כך בריאים?

  מאת: assia 23/02/15

  רבים מדברים בשבחם של דגים והערכים התזונתיים הגבוהים שלהם. נדמה כי צמד המילים דג ודיאטה הולכים יד ביד כאשר אנו מקבלים את ההחלטה "לשמור על המשקל" או לנסות לרזות. מהם באמת היתרונות התזונתיים של דגים? מדוע הם כל כך טובים לבריאותנו? על כך בכתבה הבאה. דגים מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות: דגי מים מתוקים ודגי מים… למידע נוסף »

 • אילו מאכלים ממכרים?

  מאת: אסיא 18/05/15

  אוהבים שוקולד, פיצה וצ'יפס? אתם בבעיה. מחקר חדש מצא כי לא חשוב כמה אתם מבינים באוכל בריא, אם אתם מכורים למזונות מעובדים ומשמינים אתם תתקשו
  למידע נוסף »

 • רשימת טיפים לקראת ניתוח הרזייה

  מאת: assia 23/02/15

  אם את או אתה מועמדים לעבור ניתוח הרזייה חשוב שתקראו רשימת טיפים זו כדי להבטיח שהכל יזרום חלק רשימת הטיפים הבאה תעזור לכם לצלוח את הניתוח להרזייה בקלות ולהתחיל את דרככם החדשה לקראת היותכם רזים יותר, בריאים יותר ומאושרים יותר. 1. חשוב להקפיד ככל האפשר על דיאטה דלה בפחמימות – להמנע מבורקסים, קרואסונים, ממתקים –… למידע נוסף »

 • גבינות רזות: שבועות מופחת שומן

  מאת: אסיא 14/05/15

  יש גבינות המכילות 40% אחוזי שומן, ויש גם אחרות. הבחירה שלכם במרכיבים של מאכלי החג היא זו שתקבע כמה קלוריות אתם תאכלו, וכמה במשקל תעלו…. למידע נוסף »

 • שילוב של ניתוח הרזייה וכריתת כיס מרה

  מאת: assia 23/02/15

  שילוב של ניתוח הרזייה וכריתת כיס המרה מקובל ומתבצע באופן די שכיח משום שמדובר בשני ניתוחים בבטן העליונה שמתבצעים באופן לפרוסקופי…. למידע נוסף »

 • מסעדות ודיאטה? אפשר לשלב בין השניים…

  מאת: assia 23/02/15

  בניגוד למקובל לחשוב אולי, כאשר אתם נמצאים במשטר דיאטה, התעלמות ממסעדות, היא לא בהכרח הפתרון המועדף. ניתן להמשיך ולשמור על אורח תזונה בריא גם כאשר אתם אוכלים מעת לעת גם אוכל של מסעדות. כיצד עושים זאת? האם יש חשיבות לסוג המסעדה ולתפריט המוגש בה? על כל זאת בכתבה הבאה ביסטרו סנדוויצים בשנים האחרונות צצו מגוון… למידע נוסף »

 • פעילות גופנית אחרי ניתוח הרזייה: כל מה שרציתם לדעת

  מאת: assia 23/02/15

  כולנו מכירים את החשש הגדול מפני תהליך ההתאוששות שלאחר הניתוח. בראש מעיננו, לקבל את חיינו בחזרה, משופרים וטובים יותר, אבל החשש מפני תהליך ההתאוששות מוגזם ומועצם. האם יש בכך אמת? האם ניתן לחזור לשגרת חיינו הכוללת פעילות גופנית בזמן סביר? על כך בכתבה הבאה מרבית הניתוחים להרזיה מבוצעים היום באופן זעיר פולשני דרך פתחים קטנים,… למידע נוסף »

 • Thiamine Deficiency after Bariatric Surgery may lead to Wernicke Encephalopathy

  מאת: אסיא 03/03/15

  Bariatric surgery is gradually becoming the preferred solution for the treatment of morbid obesity… למידע נוסף »

 • אדממה: פולי סויה טבעיים

  מאת: assia 23/02/15

  פולי הסויה מוכרים לנו בצורות שונות ובעיקר כתחליף חלבונים מצוין. אנו צורכים אותם בתחליפי בשר מעובדים דוגמת מוצרי טבעול שונים במשך שנים. צמחונים מכירים ביתרונות שלהם מזה זמן רב אבל נדמה כי פולי הסויה הטבעיים – אדממה- שוטפים הפעם פלחים גדולים ביותר באוכלוסיה בצורתם הטבעית. אדממה (אדממא) בשמם העממי הם הלהיט התורני בשוק המזון הטבעי… למידע נוסף »

 • בתי ספר יכולים לסייע במלחמה בהשמנת היתר

  מאת: assia 23/02/15

  חינוך לעקרונות תזונה נכונים ושינוי סוגי המזון הזמינים בבתי הספר יכולים לסייע להילחם בעליית שיעורי השמנת היתר הקיצונית בקרב בני נוער. כך עולה ממחקר חדש אשר ביצעו חוקרים מאוניברסיטת טמפל בארה"ב. המחקר "מדיניות ההתערבות של בתי הספר למניעת השמנת יתר" פורסם בגליון אפריל של הבטאון הרפואי Pediatrics.   במסגרת המחקר, נבדקו תלמידי כיתות ד,ה ,ו… למידע נוסף »

 • ארוחה משפחתית רגועה ושקולה

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש שוב מזכיר לנו את חשיבותה של הארוחה המשפחתית ותרומתה על שמירה על משקל תקין במיוחד בקרב משפחות עם ילדים צעירים. היעדרה של ארוחה המשפחתית מסדר היום עולה לילדים שלכם במשקל. בדוק
  למידע נוסף »

 • שתיית מים, והרבה

  מאת: assia 23/02/15

  על השפעתם הטובה של המים נדמה שלא צריך להכביר במילים. אבל מה אנחנו יודעים על שתיית מים בעצם וכמה הם חשובים לנו לשמירה על משקל תקין ועל תזונה נכונה. על כך בכתבה הבאה מי מאיתנו לא מבטיח לעצמו בכל פעם מחדש להפסיק לשתות משקאות מוגזים ממותקים אבל לא מצליח ממש לעמוד בכך. בכל פעם שאנו… למידע נוסף »

 • אפקט "האחים השמנים" – השמנה במשפחה

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מתווסף למחקרים נוספים אשר דנים בסוגיית השמנה במשפחה ומצא מה הסיכוי של בן משפחה להשמין אם גם אחיו ואחיותיו שמנים.
  למידע נוסף »

 • תיקון לפרוסקופי לניתוח בריאטרי יעיל ובטוח: מחקר

  מאת: assia 23/02/15

  ישנם מצבים מסוימים בהם נדרשת התערבות כירורגית נוספת לאחר ניתוח בריאטרי. מחקר חדש בדק ומצא כי פרוצדורה לפרוסקופית בהחלט יכולה לשמש חלופה יעילה ובטוחה לעומת ניתוח פתוח כאשר ניתוח בריאטרי עובר בשלום השמחה לכל הנוגעים בדבר רבה. אולם ישנם מצבים בהם ניתוח עלול להיכשל ממספר טעמים, ובעיקר בשל כשלים רגשיים בקרב המנותחים, ויש צורך לבצע… למידע נוסף »

 • שינה קצרה מדי עלולה לעלות לכם בקילוגרמים רבים

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש אשר פורסם לאחרונה מנסה לבדוק בפעם הראשונה את הקשר בין איכות שינה ומשך השינה לבין השמנת יתר בילדים ובמבוגרים. המחקר אסף תוצאות מחקריות מרחבי העולם בנושא זה ומדגים קשר ישיר בין זמן שינה קצר אצל ילדים ומבוגרים והשמנת יתר. ד"ר פרנצ'סקו קפוצ'יו מבית הספר לרפואה וו'רו'יק בבריטניה אסף מידע מפרסומים שונים הדנים בקשר… למידע נוסף »

 • ילדים שמנים חווים יותר ניצול מיני

  מאת: assia 23/02/15

  לפי נתוני משרד הבריאות האמריקאי אחוז הילדים הסובלים מהשמנת יתר קיצונית שעברו הטרדה מינית עד גיל 18 גבוה ומטריד. הקשר שבין השמנת יתר, אפליה חברתית וניצול מיני
  למידע נוסף »

 • ניתוח להרזייה מסייע למניעת כאבי גב

  מאת: assia 23/02/15

  על הקשר בין השמנת יתר קיצונית לבין כאבי גב כבר נכתב רבות. אך עם זאת, עולים כעת נתונים מפתיעים בקשר ליעילות של ניתוחי הרזייה לצמצומם של כאבי הגב. אנשים בעלי משקל יתר קיצוני אשר עברו ניתוח להרזייה, לא רק שמאבדים משקל הם גם זוכים להצלחה בהפחתת כאבי גב תחתון מהם סבלו לפני כן. 38 אנשים… למידע נוסף »

 • בלון הקיבה שלי: עדויות של מטופלים – אסיא מדיקל

  מאת: assia 23/02/15

  בלון קיבה הוא פתרון לא ניתוחי חדש שנכנס לענף הרפואה הבריאטרית ויכול לסייע בירידה במשקל. הנה עדויות של עמנואל, ג'ורג' ואיזבל שהצליחו להוריד יחד 83 ק"ג ממשקלם וזכו לקבל הזדמנות שנייה לחיים בריאים ומאושרים בלוני קיבה הופכים במהירות לנשק הלא ניתוחי החדש לטיפול לסובלים מהשמנת יתר קיצונית, בלון קיבה הוא שתל זמני אשר מותקן בקיבה… למידע נוסף »

 • תוספי תזונה. האם זה באמת שווה לנו?

  מאת: assia 23/02/15

  אנחנו שומעים רבות על תוספי תזונה חדשים, הן על ידי פרסומות אגרסיביות והן על ידי המלצות של עיתונים, מגזינים לבריאות או אפילו חברים טובים שאומרים לנו שאנחנו פשוט "חייבים" לקחת את התוסף החדש. התחושה שכדור פלא כזה או אחר יכול לסייע לנו בשמירה על משקל תקין ובריאות היא תחושה משכרת של ממש המניעה תעשייה אדירת ממדים… למידע נוסף »

 • המדינות הכי שמנות בעולם

  מאת: assia 23/02/15

  מכון מחקר אמריקאי בדק 188 מדינות בעולם ודרג אותן לפי מדד השמנה משוכלל. מתוך 671 מיליון אנשים הסובלים מהשמנת יתר קיצונית בכל העולם, מחצית מהם גרים בעשר המדינות הממוקמות בצמרת הרשימה. עולם עגול ושמן אנחנו חיים בעולם שמן שהוא רחוק מאד מדימויי הגוף המשודרים מעל מסכי הטלוויזיה ובפרסומות. המציאות עגומה הרבה יותר והעולם הזה הוא… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי: הפחד מעלייה במשקל

  מאת: assia 23/02/15

  האם הפחד מעלייה במשקל לאחר ניתוח הרזיה מוצדק או לא? מחקר חדש מציין נתונים שיכולים להפתיע, לעניין ולשמש נורת אזהרה יומיומית למטופלים בריאטריים. אז ממה כדאי לכם להישמר לאחר הניתוח?
  למידע נוסף »

 • חג שבועות – חגיגה לבנה של קלוריות

  מאת: assia 23/02/15

  איך לצלוח את חג שבועות מבלי להשמין? בלי עוגות גבינה ובלינצ'ס כמיטב המסורת הרי אי אפשר, איזה חלופות יש לנו לבצק, או לגבינות עתירות השומן? כיצד ניתן לצלוח את חגיגת הקלוריות הלבנה בלי להיאבק מחדש בקילוגרמים העודפים לאחר מכן? אחד מסימני ההיכר הבולטים של חג שבועות הנקרא גם חג הביכורים וחג מתן תורה, הינו המנהג… למידע נוסף »

 • חורף נטול קלוריות – דיאטה בחורף

  מאת: assia 23/02/15

  בחורף אנו נוטים לאכול יותר, מתעצלים לעשות פעילות גופנית ומעדיפים להתכרבל מתחת לשמיכה חמה עם משקה חם. ובכל זאת, איך בכל זאת ניתן לשרוד את החורף בלי לעלות במשקל ובמידה?
  למידע נוסף »

 • חשיפה לחומרי פלסטיק בהריון או הנקה עלולה לגרום להשמנת התינוק

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש ומפתיע מעורר הדים בעולם הרחב בשבועות האחרונים, מתסבר כי חשיפה לכמיקלים מסויימים בהם נעשה שימוש בבקבוקי חלב, קופסאות מזון לתינוקות ועטיפות מסויימות לאוכל פעוטות עלולה לתרום להתפתחות של השמנת יתר אצל הפעוטות. כך על פי פרסום בעיתון סיינס דיילי מתאריך ה 15 במאי 2008 בעוד שהקשר בין אכילת יתר ומיעוט פעילות גופנית לבין… למידע נוסף »

 • עישון והשמנה: זו אותה קבוצת סיכון!

  מאת: assia 23/02/15

  השמנת יתר קיצונית על תחלואותיה והסיבוכים הנלווים לה הפכה כבר מזמן לאחד מגורמי המוות המובילים בעולם המערבי. ד"ר אסנת רזיאל מסבירה מדוע ההגעה לקו המשווה של נזקי עישון אל מול נזקי השמנת היתר צריכה לעורר ולהדאיג אתכם
  למידע נוסף »

 • רכיבה על אופניים, כושר ובריאות טובה!

  מאת: assia 23/02/15

  למי מאיתנו לא היה זוג אופניים חדש ונוצץ בילדות? כזה שהתרגשנו לקראת קבלתם כאילו היה מדובר ברכב של ממש. בתוך זמן קצר כולנו היינו מלכי השכונה מדוושים ללא הרף. בעוד ילדים נרתמים לשיגעון האופניים בקלות, הרי שככל שאנו מתבגרים אנו מתעצלים מסיבות שונות לעלות על הפלא הזה שלא רק שיכול לקחת אותנו ממקום למקום ביעילות… למידע נוסף »

 • במיוחד בחורף: ויטמינים B ו-D

  מאת: assia 23/02/15

  תזונה חורפית עשירה בוויטמינים B ו-D הם בדיוק מה שאתם צריכים. קבלו מאיתנו את כל מה שאתם צריכים לדעת על ויטמינים אלו כשאתם מרכיבים את הארוחות שלכם בעונה הקרה. לגזור ולשמור על המקרר
  למידע נוסף »

 • השמנת יתר מחמירה את מצבם של חולי אסטמה

  מאת: assia 23/02/15

  השמנת יתר קיצונית מחמירה את מצבם של חולי אסטמה וכמו כן עלולה להטעות לגבי חומרתה של האסטמה בבדיקות שגרתיות – כך על פי ממצאים חדשים של קבוצת חוקרים מניו זילנד אשר בחנה לצורך מחקרה קבוצה של נשים בעלות מסת גוף BMI גבוהה מהממוצע. זוהי הפעם הראשונה בה נערך מחקר פרוספקטיבי מסוג זה אשר משווה את… למידע נוסף »

 • פעילות גופנית משפרת נתוני סוכרת לאחר ניתוח בריאטרי

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר: פעילות גופנית עשויה לשפר את המצב הבריאותי ואת מצב הרוח בימים רגילים ובמיוחד לאחר ניתוח בריאטרי בקרב נשים. לא השתכנעתן? קראו עד הסוף, חשבו את הקלוריות שתשרפו לעומת אלה שתאכלו וצאנה להתאמן מרגישות שהגיע הזמן לחזור לחיים גם באמצעות פעילות גופנית? יתכן שאתן עושות את הדבר הטוב ביותר עבורכן, ולא רק מבחינת הרגשת החיוניות… למידע נוסף »

 • ההמלצה שלנו: תפוח סמית בכל יום

  מאת: assia 23/02/15

  מתחשק לכם חטיף? קחו תפוח. רק מה, פירות רבים מכילים סוכר ואסור להגזים בהם, אז איך בכל זאת אפשר לשמור על תפריט מאוזן ולשלב בו את הפירות הנכונים? שאלה מצוינת. חוקרים אמריקאים בדקו וחזרו עם תשובה מדעית תפריט דיאטה מאוזן יבקש מכם לאכול שפע של ירקות ובו בעת יגביל את מספר הפירות שאתם יכולים לאכול… למידע נוסף »

 • החופש הגדול בפתח! עשרת הדיברות שימנעו מילדיכם להשמין בקיץ

  מאת: assia 23/02/15

  הקיץ כבר כאן ואיתו מגיע "כאב הראש" של מציאת תעסוקה לילדים במהלך החופש הגדול. מסתבר שזו לא הבעיה היחידה. אכילה מוגברת של הילדים בזמן החופש יכולה אף היא להוות בעיה של ממש. כיצד אנו יכולים להיערך ולהתמודד עם בעיה זו? כל התשובות בכתבה הבאה. מגיפת השמנת יתר שוטפת את העולם המערבי ובכללה גם את ארצנו… למידע נוסף »

 • מהי מידת ההצלחה של ניתוח עיצוב הגוף?

  מאת: assia 23/02/15

  אצל מרבית המנותחים הבריאטרים הירידה במשקל לאחר הניתוח היא מהירה, ועד כמה שזה נשמע פרדוקסלי כאן בדיוק צריך להיזהר לא לרדת בצורה דרסטית. מחקר חדש בנושא שופך אור על הקשר שבין ירידה במשקל וההצלחה של ניתוחים קוסמטיים לעיצוב הגוף לאחר מכן
  למידע נוסף »

 • אלכוהול? רצוי להיזהר ולא רק משיכרות….

  מאת: assia 23/02/15

  רבים מאיתנו שותים אלכוהול מעת לעת. דיונים רבים מתקיימים אודות היתרונות והנזקים המיוחסים לשתיית אלכוהול. אבל אנו מבקשים להתמקד בפן הייחודי לנו. האם לשתיית אלכוהול יש השפעה על משקלנו? מהן ההשלכות של צריכה קבועה של משקאות אלכוהוליים? האם צריכתם לאורך זמן גם בכמות הנחשבת לסבירה מאפשרת שמירה על משקל תקין? כל התשובות בכתבה הבאה. אלכוהול… למידע נוסף »

 • עולם ללא גלוטן

  מאת: assia 23/02/15

  זה סוד גלוי כי תזונה ללא גלוטן אינה שמורה יותר אך ורק לחולי צליאק. בשנים האחרונות תפריט נטול גלוטן הפך ללהיט טרנדי במיוחד בעולם הדיאטות. האם הוא מתאים לכולם? מהם היתרונות והחסרונות של תזונה ללא גלוטן למי שאינו סובל מצליאק?
  למידע נוסף »

 • קריטריונים לניתוחי השמנה: האם הגיע הזמן לשנות אותם?

  מאת: assia 23/02/15

  לניתוחים הקשורים בהשמנת יתר קריטריונים ברורים וקבועים, אבל השנים שעוברות ומחקרים רפואיים חדשים, אשר מתפרסמים חדשות לבקרים ומוכיחים את יעילותם, מביאים לבחינה מחודשת של קריטריונים מעת לעת. לניתוחים הקשורים בהשמנת יתר קריטריונים ברורים וקבועים, אבל השנים שעוברות ומחקרים רפואיים חדשים, אשר מתפרסמים חדשות לבקרים ומוכיחים את יעילותם, מביאים לבחינה מחודשת של קריטריונים מעת לעת. על… למידע נוסף »

 • ג'יירוקינסיס: הריון, ספורט, משקל

  מאת: assia 23/02/15

  תקופת הריון היא לא תעודת פטור מביצוע פעילות גופנית, להפך דווקא בתקופה זו מומלץ לבצע אימון גופני כדי לחזק את השרירים שצריכים להסתגל לשאת משא כבד ולמנוע עלייה במשקל. אחת השיטות היא באמצעות ג'יירוקינסיס אם את מרגישה טוב במהלך ההריון והרופא שלך לא מוצא כל בעיה המצדיקה מתן פטור מפעילות גופנית בתקופה זו, אין שום… למידע נוסף »

 • שרוול קיבה נמצא יעיל יותר ממעקף קיבה

  מאת: assia 23/02/15

  שרוול קיבה הינו הניתוח החדיש ביותר לטיפול בהרזייה. מחקר חדש מראה כי הוא יעיל יותר ממעקף קיבה ניתוח בריאטרי למטרות הרזייה הינו הטיפול היעיל ביותר בזמנינו להשמנת יתר חולנית. הירידה במשקל נשמרת לאורך זמן ויעילותו גם מוכחת בשיפור וריפוי מחלות הנילוות להשמנה כגון סוכרת, תשניק נשימה בשינה, יתר לחץ דם ועודף שומנים בדם. מחקר חדש… למידע נוסף »

 • מתכננת הריון? קודם כל תרדי במשקל – דיאטה והריון

  מאת: assia 23/02/15

  הורדה במשקל לפני כניסה להריון, ראשון או רביעי, חשובה הרבה יותר ממה שנדמה לנשים רבות. ד"ר אסנת רזיאל עם כל הסכנות של כניסה להריון עם משקל עודף, כולל שלב הפתרונות
  למידע נוסף »

 • סלמון, מוסיף המון (חוץ מקלוריות…)

  מאת: assia 23/02/15

  מי לא מכיר את הדג המשובח הזה אותו ניתן לצרוך כדג טרי, קפוא, מעושן ועוד. נדמה כי דג סלמון הוא מרכיב חיוני ועיקרי כמעט בכל דיאטה למתחילים או מתקדמים. מה אנו יודעים עליו? מהי החשיבות התזונתית של הסלמון, שהופכת אותו לפופולרי כל כך בכל דיאטה מבוססת חלבונים? על כך בכתבה הבאה. סלמון הוא השם המשותף… למידע נוסף »

 • זהות מינית ומשקל – מה הקשר?

  מאת: assia 23/02/15

  אחד מתחומי המחקר המעניינים בעת האחרונה עוסק בקשר שבין זהות מינית ומשקל. מענק מחקר על סך מיליון וחצי דולר שניתן למחקר העוסק בתחום זה בבוסטון הוביל לממצאים מעניינים ומעוררי דיון בקרב קהילת ההומוסקסואלים בעת שהשיח על השמנת יתר קיצונית והגדרתה כמגפה הופך למקובל יותר ויותר, חוקרים שונים מנסים לתקוף את הבעיה באמצעות מחקרים המתמקדים בזוויות שונות… למידע נוסף »

 • דיכאון וחרדה קשורים להשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  דיכאון ומשקל: אנחנו נוטים לזלזל לעיתים בהשפעה הרגשית שיש למצב רוחנו או למצב הנפשי שבו אנו נתונים כפקטור שראוי להתייחס אליו בהקשר להשמנת יתר. ובכן, לא עוד. מחקרים חדשים מחזקים את מה שהרגשנו אבל לא בהכרח היינו מוכנים להודות בו תמיד, למצבי הרוח שלנו יש אכן השפעה ודאית על משקלנו מנתונים של מחקר חדש עולה… למידע נוסף »

 • במקום הראשון: ניתוח שרוול

  מאת: assia 23/02/15

  בשאלה האם לעבור ניתוח שרוול או מעקף קיבה הנתונים מדברים בעד עצמם. מחקר חדש מציג כי חולים עם סוכרת סוג 2 מעדיפים ניתוח שרוול, ד"ר אסנת רזיאל מסבירה למה ניתוח השרוול נחשב עם הופעתו כהליך חריג ויוצא דופן בתחום הניתוחים בתחום השמנת היתר הקיצונית לאנשים הסובלים ממדד מסת גוף (BMI) גבוה במיוחד. אך עם הזמן,… למידע נוסף »

 • לחץ דם ומשקל: "עלייה במעקב אחר מימדי ההשמנה באוכלוסייה"

  מאת: assia 23/02/15

  דו"ח של משרד הבריאות מגלה כי למרות שחל שיפור בתחום, רק מיעוט מבין המבוטחים נשקלים ומודדים לחץ דם באופן סדיר אצל רופא המשפחה שלהם רק 16% מאוכלוסיית בני ה-20-54 נשקלה אצל רופא המשפחה בקופת החולים לפחות פעם אחת ב-5 השנים האחרונות. כך קובע דו"ח של משרד הבריאות והמכון הלאומי לחקר שירותי הבריאות שמתפרסם השבוע. הדו"ח… למידע נוסף »

 • בלון קיבה – גם לבעלי משקל עודף: מחקר

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר שבדק אנשים הסובלים ממשקל עודף שטופלו עם בלון קיבה, מצא שבתוך שלוש שנים הם הפחיתו 9-5 ק"ג ממשקלם. כמו כן נרשמה הפחתה במחלות הרקע הנלוות. ד"ר דין קרן עם המחקר והתוצאות האם בלון קיבה מתאים גם לאנשים הסובלים מעודף משקל (BMI נמוך מ-30)? מחקר רב מרכזי שנעשה באירופה ובדק אנשים לאורך 13 שנים, העלה… למידע נוסף »

 • ארוחת בוקר? חשובה יותר מששיערתם….

  מאת: assia 23/02/15

  אנו חיים בקצב חיים מטורף וממש על הקצה. עבודה שעות ארוכות ובלתי אפשריות, ילדים ובית לתחזק ועוד ועוד. למעט בסופי שבוע, מי מאיתנו חושב על ארוחת בוקר כעל משהו הכרחי? למי יש זמן לזה בכלל? אנו אומרים לעצמנו, ופשוט נוטים לדלג עליה. ובכן, מסתבר שכדאי לפנות לארוחת הבוקר את הזמן הראוי לה, שכן מדובר בארוחה… למידע נוסף »

 • "צריכת משקאות קלים ממותקים בילדות גורמת לסיבוכי השמנה"

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר אמריקאי עדכני בדק מה אנחנו יכולים לעשות, כדי למנוע מהילדים שלנו לפתח עודף כולסטרול ויתר לחץ דם. המסקנה הייתה חד משמעית יותר ויותר בני נוער מפתחים סימפטומים של מחלות לב וסוכרת מבוגרים – עוד אפילו טרם הגיעם לבגרות. כך קובע מחקר שמתפרסם בגליון דצמבר של כתב העת Journal of American Academy of Pediatrics. לדברי החוקרים,… למידע נוסף »

 • משקל העובר כמדד להצלחה בלימודים

  מאת: assia 23/02/15

  נשים נוטות להיות עסוקות במשקל שהן מעלות במהלך ההריון ולאו דווקא בתקינות משקל העובר. מחקר חדש מצא כי ילדים, שהעלו לפחות 100 גרם בשבוע בהיותם בבטן אמם, יהיו תלמידים יותר טובים מחקר חדש של הקולג' לרפואה אשר באוניברסיטת פלורידה מצליח לרתק לאחרונה את עולם הרפואה. מנתוני המחקר עולה כי עוברים, המוסיפים למשקלם לפחות 100 גרם… למידע נוסף »

 • שרוול הקיבה של נועה

  מאת: assia 23/02/15

  חודשיים אחרי ניתוח שרוול קיבה, נועה בת ה-27 מרגישה כבר בשינוי המשמעותי – פחות 19 ק"ג, עם מלתחת בגדים שהולכת ומתחדשת, בעיות בריאותיות שנעלמו וחזרה לפעילות גופנית, היא מסכמת: "הבחירה לעבור את הניתוח אצל ד"ר רזיאל במלב"י, הייתה הבחירה הנכונה ביותר" בגיל 12 הגיעה נועה זיסמן למשקל של 80 ק"ג, ואז גם עשתה את הדיאטה… למידע נוסף »

 • פסח? אל תפסחו – לכו ברגל!

  מאת: assia 23/02/15

  חופשת פסח בפתח ועדיין לא החלטתם מה אתם עושים? ד"ר אסנת רזיאל מציעה לכם לקחת את כל המשפחה ולצאת לטייל בארץ ישראל. ברגל. למה? כי ללכת זה חשוב – זה טוב לגוף ולנשמה – וכי האביב הוא זמן מצוין לשינויים קטנים-גדולים אחד הדברים הטובים בחג פסח הוא שהוא חל באביב, עונה נפלאה לטיולים, כן, גם… למידע נוסף »

 • האוניברסיטה נלחמת בהשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  עתה, כשהשמנת יתר קיצונית נמצאת בממדים של מגיפה בין לאומית, נראה טריוויאלי כי על הממסד האקדמי לתת את דעתו על כך ולסייע במציאת פתרונות אפשריים. האם העולם האקדמאי יכול וערוך לסייע במתן תשובה הולמת? על כך, בכתבה הבאה. אוניברסיטת גואלפ והמבר קולג' אשר בטורנטו, קנדה היא אחת מן האוניברסיטאות הראשונות בעולם שהחלה לתת מענה אקדמי… למידע נוסף »

 • האם כמות גדולה של חיידקים "ידידותיים" מסייעת לנו להישאר רזים?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר: מערכת העיכול של אנשים שמנים מכילים כמות קטנה בלבד מסוג מסויים של חיידקים. ד"ר אסנת רזיאל: "בהחלט ייתכן שבקרוב נזהה את החיידק הגורם להשמנה" כדי להשמין צריך לצרוך יותר קלוריות מכפי שאנחנו מוציאים. אבל מחקר חדש מגלה שהאמיתה המוכרת והשחוקה הזאת היא רק חלק קטן מהתמונה, וגם לחיידקי מערכת העיכול יש, ככל הנראה, תפקיד… למידע נוסף »

 • מוזיקה ספורטיבית ומרזה

  מאת: assia 23/02/15

  טוב, לא בדיוק. שמיעת מוזיקה תוך כדי ישיבה על כורסת הטלוויזיה בליווי ארוחה אינה דרך טובה במיוחד להוריד ולשרוף קלורית, אבל האזנה למוזיקה בחדר הכושר או במהלך פעילות ספורטיבית עושה את ההבדל מי מאתנו שעוסק בספורט באופן קבוע יודע שהשגרה של העיסוק בספורט היא מתנה גדולה, ויחד עם זאת גם האויב הגדול ביותר. הידיעה המוקדמת… למידע נוסף »

 • פסח – חג החירות מהקלוריות העודפות

  מאת: assia 23/02/15

  ישראלים רבים חשים שמשמעות חג החירות היא גם החירות לאכול יותר. הרבה יותר. התוצאה היא לא פעם 2 ק"ג נוספים למשקל ומכנסיים שנקנו במיוחד לחג ונשארים בארון. אז איך מעבירים את פסח, החג עמוס הארוחות הזה מבלי להעלות במשקל? ד"ר אסנת רזיאל עושה לכם "סדר" רבים מאתנו פשוט מרימים ידיים מראש. נדמה לנו שבלתי אפשרי… למידע נוסף »

 • ניתוח מעקף קיבה: כך תרזו עוד יותר

  מאת: assia 23/02/15

  לא מספיק לעבור ניתוח הרזיה כדי לצאת מקטגוריית BMI 40 פלוס מחלות נלוות, צריך גם לעקוב אחרי הוראות הצוות המטפל. ד"ר אסנת רזיאל מסבירה מדוע חשוב להגיע למפגשי המעקב לאחר הניתוח המגיפה העולמית של אנשים בעלי משקל יתר ובעלי השמנת-יתר חולנית כוללת, לפי ההערכות, 1.7 מיליארד בני אדם, מתוכם שני שלישים מתגוררים בארצות הברית. נתונים… למידע נוסף »

 • משקל לידה גבוה והשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  מזל טוב! בשעה טובה נולד לכם תינוק בריא במשקל גבוה, השאלה מה זה אומר לגבי עתידו הקילוגרמי. ד"ר אסנת רזיאל מסבירה מה הקשר בין משקל לידה של התינוק לבין המשקל שלו בעתיד כמבוגר כחלק ממעקב ההריון נשים הרות עוברות בדיקות משקל ומקבלות תחזית צפויה לגבי גודלו של העובר. בשנים האחרונות כלים אלו השתכללו והיכולת לצפות… למידע נוסף »

 • אטלס סוכרת 2012: 371 מיליון מקרים בעולם

  מאת: assia 23/02/15

  "8.3 אחוזים מאוכלוסיית העולם הבוגרת חולת סוכרת וישנה מגמת עלייה בחולים חדשים, עד סוף השנה ימותו מהמחלה מעל 4.5 מיליון איש", כך מתריעה מנכ"לית הפדרציה הבינלאומית לסוכרת. כתבה מפחידה יותר מ-371 מיליון בני אדם ברחבי העולם סובלים מסוכרת, מחציתם טרם אובחנו – כך עולה מעדכון חדש של "אטלס הסוכרת" של הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF). מספר… למידע נוסף »

 • יציבות המשקל: מודל חמשת השלבים

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר בדק האם היכולת לשמור על יציבות במשקל עוזרת להשגת תוצאות יותר טובות בירידה במשקל לאורך זמן? ד"ר דלית ויסמן מסבירה למה יש רק תשובה אחת נכונה. ואיך עושים את זה? השמנת יתר היא גורם סיכון להתפתחות מחלות נוספות כגון סוכרת ומחלות לב. ירידה במשקל, גם אם היא קטנה, בשיעור של 5-10 אחוזים מהמשקל ההתחלתי,… למידע נוסף »

 • גברים ונשים: הבדלים בהשמנה והרזייה, והסנדוויץ שביניהם

  מאת: assia 23/02/15

  האם השמנה בגברים שונה מזו של נשים? מה מוביל גברים ונשים לתהליכי הרזייה? האם יש שוני בעיסוק בספורט? מי מהם יורד מהר יותר במשקל ולמה? על כל זאת בכתבה הבאה     במה שונה השמנה אצל גברים לעומת השמנה בנשים? האם שמתם לב שבטלביזיה מרבית העיתונאיות רזות וחטובות ואילו הכתבים – לא תמיד? הלך הרוח… למידע נוסף »

 • חצי מיליון ישראלים עם השמנת יתר, רק שליש עושים פעילות ספורטיבית

  מאת: assia 23/02/15

  כך עולה מסקר הבריאות הלאומי שערך משרד הבריאות. נתונים נוספים: כמעט שליש מהציבור עושה פעילות ספורטיבית ויותר מרבע ממנו מעשן 15.7% מהנשים בישראל ו-13.9% מהגברים (בסה"כ 15% מהאוכלוסייה הבוגרת, שהם כ-600 אלף נפש) סובלים מהשמנת יתר. כך עולה מסקר רחב היקף שנערך ביוזמת משרד הבריאות, כחלק מסקר בריאות של ארגון הבריאות העולמי (ה-WHO), שכלל 27… למידע נוסף »

 • עליה במשקל בהריון: Baby Weight איך נפטרים מזה?

  מאת: assia 23/02/15

  עליה במשקל בהריון: נשים רבות לא מורידות את מלוא הקילוגרמים שהעלו במהלך ההריון הראשון ומתחילות את ההריון הבא עם משקל מיותר. לזה קוראים Baby Weight ואנחנו ננסה לעזור לך להיפטר ממנו! נניח העלית במהלך ההריון הראשון 12 ק"ג, הורדת 9 ק"ג, מה נשאר? 3 ק"ג מיותרים. נשים רבות חוות עליה במשקל בהריון הראשון ומגיעות בתומו… למידע נוסף »

 • ירידה במשקל לאחר ניתוח בריאטרי: תצליחי או לא תצליחי?

  מאת: assia 23/02/15

  כיצד משפיעה צריכת אלכוהול וירידה במשקל לפני ניתוח בריאטרי על הצלחת הניתוח. מחקר חדש בדק מהם הגורמים לניבוי הצלחה או כישלון של ירידה במשקל לאחר ניתוח בריאטרי עודף משקל קיצוני מקיף כ-32 אחוז מהמבוגרים בארצות-הברית. ניתוח בריאטרי מהווה גורם חשוב בעזרה בירידה במשקל אצל הלוקים בהשמנת יתר חולנית, עם זאת 20-30 אחוז מהמנותחים אינם משיגים את הירידה… למידע נוסף »

 • אבנים בכליות כתוצאה מניתוח מעקף קיבה: זהירות, זה עלול לקרות

  מאת: assia 23/02/15

  כך עולה ממחקר אמריקאי. עורכי המחקר ממליצים למנותחים להיות במעקב רפואי ולהקפיד על תזונה נכונה שתמנע את היווצרותן של אבנים בכליות זהירות, אבני כליה: ניתוח כירורגי להרזייה מסוג מעקף קיבה(שהוא ניתוח ההרזייה הנפוץ ביותר בארה"ב) עלול להגדיל את הסיכון של מי שעובר אותו לפתח אבנים בכליות. כך עולה ממחקר שנערך ב"מאיו קליניק" והוצג בכנס החברה האמריקאית לנפרולוגיה… למידע נוסף »

 • אייל גפן הרגיש במשך שנים שהוא סוחב על עצמו בן אדם נוסף

  מאת: assia 23/02/15

  אייל גפן: "עוד רגע אני חוגג שנה מאז שחדרו באופן כירורגי לתוך הבטן האין סופית שלי ועקרו מתוכה את לב ליבה של הקיבה שהספיקה בשנות חייה הארוכות לעכל לא מעט טונות של מזון." שלום חברים, אני מבקש איזה וידויי אישי, מה יכול להיות , וחוץ מזה היום זה במודה, ואם במקרה זה יגרום לכמה וכמה אנשים שלא… למידע נוסף »

 • "משקאות ממותקים מעלים הסיכון לסרטן"

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מגלה שצריכת כמות רבה של משקאות ממותקים מעלה את הסיכון ללקות בסרטן הלבלב. ועוד לא דיברנו על כמה זה משמין מחקר חדש מגלה כי צריכת כמות רבה של משקאות ממותקים מעלה את הסיכון לחלות בסרטן הלבלב, שהוא אחד מסוגי הגידולים הקטלניים ביותר. המחקר נערך במרכז הרפואי "קרולינסקה" בשבדיה במשך 7 שנים וחצי, והוא… למידע נוסף »

 • אופס, יש לי ילד שמן?

  מאת: assia 23/02/15

  יותר ויותר הורים מתקשים לאתר ולזהות את תופעת השמנת היתר אצל ילדיהם. בהיעדר השגחה הורית ראויה על המשקל התוצאות עלולות להיות קשות עבור ילד שמן. ד"ר אסנת רזיאל מתריעה בפני ההורים – אל תרדמו בשמירה! מגפת ההשמנה בעולם לא פוסחת לצערנו על ילדים. הדבר המדאיג בעניין הוא היעדר איתור וזיהוי מוקדם של הבעיה בזמן. מסתבר,… למידע נוסף »

 • רובוט דה-וינצ'י והניתוח הבריאטרי

  מאת: assia 23/02/15

  נשמע כמו התחלה של ספר מדע בדיוני חדש, אבל לא, מדובר בטכנולוגיה חדשנית לביצוע ניתוח מעקף קיבה המבוצע על-ידי רובוט. כן, כן, בדיוק מה ששמעתם – מכונה מנתחת אדם, ואפילו עם פחות סיבוכים שימוש ברובוט לניתוחי מעקף קיבה מקטין את מספר הסיבוכים המידיים (תוך חודש מיום הניתוח) לעומת ניתוח רגיל. באמצעות רובוט הופך ניתוח מעקף… למידע נוסף »

 • "בישראל אין די תקציבים להתמודדות עם מגיפת ההשמנה"

  מאת: assia 23/02/15

  מגיפת ההשמנה: ביום עיון על התנהגויות בריאות התריעו מומחים, כי "מספר המעשנים הולך ויורד – ואילו מספר השמנים נמצא בעלייה" 18241870_sמגי "בישראל אין מספיק תקציבים כדי להילחם מול מגיפת ההשמנה ולמנוע אותה". כך מתריעה ד"ר אורנה בראון-אפל מביה"ס לבריאות הציבור באוניברסיטת חיפה, ביום עיון שנערך שם השבוע על "התנהגויות מונעות סרטן". "ישראל הולכת בכיוון דומה… למידע נוסף »

 • אחרי ניתוח בריאטרי? חייך, אכלת אותה!

  מאת: assia 23/02/15

  מה מטופלים עם טבעת מתכווננת אוכלים שנה לאחר הניתוח? ד"ר דין קרן, מומחה הגסטרואנטרולוגיה והתזונה של מלב"י, אפילו כועס שמטופלים לא מקשיבים להנחיות ואוכלים יותר מדי שומן רווי ומעט מדי חלבונים מחקרים רבים כבר העידו על כך שניתוחים בריאטריים לטיפול בהשמנת יתר הם השיטה היעילה ביותר לירידה במשקל. הטבעת המתכוונת היא הניתוח הבריאטרי השכיח ביותר… למידע נוסף »

 • השמנה בגיל ההתבגרות: אם את לא פופולארית, עוד עוגיה לא תעזור….

  מאת: assia 23/02/15

  כולנו מכירות את העניין. אנו מרגישות שאנחנו ממילא לא נראות כמו הבנות הפופלאריות בכיתה. אין לנו את אותם סיכויי ההצלחה שלהן בלימודים או ביחסים רומנטיים ואנחנו בטוחות שזה יהיה המצב לנצח. אנחנו ניגשות אל המקרר למצוא נחמה לכל עניין. אלא שהפופולאריות הזו היא עניין עונתי בלבד ואילו המשקל, עלול להישאר למשך תקופה הרבה יותר ארוכה…… למידע נוסף »

 • לוקיזם: בעיית האפלייה על רקע השמנת היתר

  מאת: assia 23/02/15

  אפליה חברתית על רקע מראה, לוקיזם, היא התנהגות ידועה בעולם, אנשים בעלי משקל עודף ודאי מכירים זאת על בשרם. השאלה מה אתם יכולים לעשות כדי לשנות את הגורל שלכם? יותר ויותר מקרים של אפליה על רקע מראה חיצוני, מוצא אתני, צבע עור והתייחסות לאדם על סמך מראה חיצוני בדרך הגורמת לאנשים להסיק מסקנות לגבי אישיותו… למידע נוסף »

 • סיכונים בניתוח קיצור קיבה: חשוב להיות מודע

  מאת: assia 23/02/15

  גיל החולה, המין שלו ומחלות הרקע שהוא סובל מהן מעלים את הסיכון של ניתוחי ההרזייה. מצד שני, החולים ביותר הם דווקא אלו שיכולים להפיק מהניתוח הכי הרבה. קיצור קיבה- סיכונים: מטופלים שסובלים מהשמנת יתר והם בני 65 ויותר צריכים לשקול בזהירות רבה אם לבצע ניתוחי הרזייה (כמו הצרת קיבה, שרוול קיבה ומעקף קיבה). כך קובעים חוקרים אמריקאים במחקר… למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזיה מרפאים סוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  אחת החדשות של העולם הרפואי בשבועות האחרונים היא העובדה כי ניתוחי הרזיה משפיעים לטווח ארוך לא רק על משקלם של המטופלים אלא גם מסייעים להם להחלים ממחלת הסוכרת
  למידע נוסף »

 • מגפת ההשמנה מגיעה, לא להאמין, אפילו ל… אפריקה

  מאת: assia 23/02/15

  אפריקה, היבשת הענייה בעולם, שפעם נודעה כמוקד של רעב ותת-תזונה, מצמצמת במהירות פערים והיקפים הימים הנוסטלגיים של זמרים פופולאריים מכל העולם שמתגייסים לשיר "אנחנו העולם" כדי לעזור לילדי אפריקה הרעבים שייכים, ככל הנראה, להיסטוריה רחוקה מאוד. היבשת השחורה הולכת ותופחת בתקופה האחרונה, ותושביה הולכים ומשמינים. "אם אתה מאוד רזה", מספרת אזרחית דרום אפריקה, "אנשים חושבים… למידע נוסף »

 • דיאטה, ההצלחה שלכם ושל הסביבה

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מצא כי מידת ההצלחה שלכם לעמוד ביעדי דיאטה קשורה בקשר ישיר לתמיכה שאתם מקבלים מהסביבה שלכם – הם פשוט יעזרו לכם למעוד פחות. איך זה עובד?
  למידע נוסף »

 • פירות יבשים כל השנה

  מאת: assia 23/02/15

  ט"ו בשבט זה רק תירוץ לאכול פירות יבשים. הדיאטנית מירית קרקובסקי מוצאת במטעמי חג האביב המון יתרונות בריאותיים. להלן רשימה של 15 טיפים שימושיים לשילוב נכון בתפריט היומי של מנותחים בריאטריים, אבל לא רק…. למידע נוסף »

 • נולדו לרקוד, גרסת בריטניה: שיעורי ריקוד למבוגרים

  מאת: assia 23/02/15

  הנשק החדש והסודי של הבריטים למלחמה בהשמנה הוא שיעורי ריקוד למבוגרים. ד"ר אסנת רזיאל: "כבר הוכח כי אימון הספורט היעיל ביותר הוא כזה שהוא גם מהנה" "עלית מאוד במשקל מאז הפעם האחרונה שהתראיינו. אני רושם לך שלושה כדורים להורדת הכולסטרול, והשתתפות פעמיים בשבוע בשיעורי טנגו". את השיחה הדמיונית הזו צפויים לנהל, החל בתקופה הקרובה, תושבים… למידע נוסף »

 • יוגורט פרוביוטי זה טוב? מדריך תזונה

  מאת: assia 23/02/15

  המדפים מלאים בהם, היצרנים לא חוסכים בפרסום עליהם, אבל האם יש הצדקה אמיתית להכניס יוגורט פרוביוטי לתפריט היומי שלכם ? ד"ר אסנת רזיאל עושה סדר בין החיידקים הטובים והחיידקים הרעים אם אתם נמנים על קהל צרכני מזון הבריאות, קשה להאמין שלא נחשפתם בשנים האחרונות ל"מגפת" היוגורטים הפרוביוטיים הבריאותיים. כמות המוצרים הנמצאת בשוק על המדפים יכולה… למידע נוסף »

 • ספורט אתגרי והרזייה: לרדת באקסטרים?

  מאת: assia 23/02/15

  איך ספורט האקסטרים האתגרי יכול לסייע לנו בהפחתה של המשקל או בשמירה עליו? נדמה כי הטרנד הנוכחי של ספורט אתגרי שוטף את המדינה וכמעט כולם רוצים לקחת חלק בספורט מסוג שונה ואחר האם יכולה להיות לכך גם תרומה לשמירה על המשקל? או שמדובר בעצם באופרה אחרת…. אין ספק כי ההתעניינות הגוברת במגוון סוגים של ספורט… למידע נוסף »

 • סטודנטים והשמנה: באקדמיה לא רוכשים רק ידע, מסתבר

  מאת: assia 23/02/15

  סטודנטים והשמנה: באקדמיה לא רוכשים רק ידע, מסתבר, אלא גם לא מעט קילוגרמים. ספר חדש שהוציאה סטודנטית טרייה, מנסה לפצח את "השמנת האוניברסיטה". כתבת חובה לפתיחת שנת הלימודים האקדמית מחקר שהוצג אתמול בכנס האגודה האמריקאית להשמנת יתר שנערך בבוסטון, מגלה כי סטודנטים מסיימים את התואר הראשון ועוזבים את האוניברסיטה לא רק חכמים יותר – אלא גם… למידע נוסף »

 • פעילות גופנית בחורף: קר לכם? תתעמלו

  מאת: assia 23/02/15

  הזמן המתאים ביותר לפעילות גופנית הוא כשאתם מוכנים להתחיל את האימון. אז שימו בצד את כל התירוצים של קר מדי או חם מדי, לבשו בגדי התעמלות ובצעו אימון. הנה כמה דברים שאפשר לבצע גם כשיורד גשם…
  למידע נוסף »

 • אז כמה קלוריות יש באמת במנה שלך?

  מאת: assia 23/02/15

  סקר אמריקאי מגלה כי לשפים במסעדות ממש לא אכפת כמה קלוריות מכילה המנה שהם מגישים לך. צריך לאכול לאט ובקטן, אבל זה לא כלכלי לרוב השפים לשפים במסעדות בארה"ב לא משנה כמעט בכלל כמה קלוריות יש במנה שהם מגישים לסועדים שלהם. כך עולה מסקר רחב היקף שערכה ברברה רולס מאוניברסיטת מדינת פנסילבניה, והוצג השבוע בכנס… למידע נוסף »

 • נשירת שיער וניתוח בריאטרי: הקשר הלא ישיר

  מאת: assia 23/02/15

  החשש מפני נשירת שיער בקרב מטופלים לקראת ניתוח בריאטרי נפוץ למדי. האם יש לחשש הזה בסיס של ממש? ד"ר אסנת רזיאל מפריכה חששות מופרזים ועושה לכם סדר בכתבה הבאה נכון, אפשר להתחבר לפחד הזה בקלות. שיער ראשנו הוא אחד מן המאפיינים הייצוגיים החזקים ביותר שלנו. הוא קובע חלק גדול מהופעתנו, ובעיקר מן התחושה שלנו לגביה… למידע נוסף »

 • גנטיקה- פתרון להשמנה?

  מאת: assia 23/02/15

  מי מאתנו אינו חולם על מציאת גן ההשמנה האולטימטיבי שיוביל לפתרון תרופתי להשמנת יתר? אנו מתבשרים חדשות לבקרים על "גן השמנה חדש". אך הפתרון מתרחק ככל שנמצאים יותר ויותר גנים כאלו. האם מדובר אם כן בגן ייחודי הגורם להשמנת יתר או שהתשובה מורכבת יותר? מחקר חדש מציע זווית שונה ומהפכנית לקשר שבין גנטיקה להשמנה כמעט… למידע נוסף »

 • סוכרת: התגלה הגן האחראי לה

  מאת: assia 23/02/15

  גילוי מדעי משמעותי יאפשר בעתיד לחזות מבעוד מועד מי צפוי לפתח סוכרת. מומחית: "התגלית החדשה עשויה לאפשר לנו לטפל בגורמי הסיכון למחלה הקשה ואולי אפילו למנוע אותה" סוכרת היא אחת המחלות הנפוצות והבעייתיות ביותר בחברה המודרנית, וכעת מתברר כי בעתיד ניתן יהיה לחזות מראש מי עתיד ללקות בה – ולטפל בו מבעוד מועד. ממחקר חדש,… למידע נוסף »

 • המוח מאותת: רוצה מתוק עכשיו!

  מאת: assia 23/02/15

  מכירים את התחושה שחייבים משהו מתוק בסיום הארוחה או באחת עשרה בלילה? אם גם אתם כאלה כנראה שאתם "מכורים למתוק", כפי שמעיד מחקר חדש שבדק את הקשר בין הפעילות העצבית של המוח לאוכל עתיר סוכר ופחמימות. ויש גם חדשות טובות ההנחה כי למזון שאנו צורכים יש תפקיד של ממש בשינוי תפקודי המוח ודרכי פעולתו מתחילה… למידע נוסף »

 • ראש השנה לקלוריות

  מאת: assia 23/02/15

  ראש השנה זה לא רק עוגות דבש וארוחות עתירי קלוריות, יש גם מאכלים עתירי ערכים תזונתיים. הדיאטנית סיגל אלפסה עם תובנות מעשיות איך לעבור את החגים בלי ייסורי מצפון, כולל דגשים מיוחדים למטופלים בריאטריים
  למידע נוסף »

 • מאכלי דיאט גורמים דווקא להשמנה

  מאת: assia 23/02/15

  ניסוי אמריקאי הוכיח כי אכילת מזון דיאט מביאה לצריכתו בכמויות גדולות בהרבה מכפי שהיה נצרך בגרסתו ה"רגילה". ההסבר: אכילת "דיאט" לא מלווה ברגשות אשם זהירות, דיאט מחקר חדש מגלה כי משקאות שיאט ומאכלים מופחתי קלוריות גורמים לאלו שצורכים אותם לאפקט בומרנג, ובמקום להוריד במשקל – הם דווקא תורמים לצבירת שומנים עודפים. "אנחנו אומה שמלאה מצד… למידע נוסף »

 • מחקר: ניתוחי הרזיה יעילים נגד טרשת עורקים

  מאת: assia 23/02/15

  תוצאות מחקר חדש מראים שיפור בסימנים של טרשת עורקים באנשים ללא סכרת לאחר ניתוחים בריאטריים. ד"ר דין קרן עם סקירת המחקר והמלצה חד משמעית להזדרז לטפל בבעיה כל עוד צעירים השמנת יתר הינה מחלה, שנמצאת במגמת עלייה בקרב האוכלוסייה, ופוגעת במערכות שונות בגוף, בין היתר בתפקוד הלב והתפתחות מחלות לב שונות. טיפולים שגרתיים, המבוססים רק… למידע נוסף »

 • על תאומים, גנטיקה והשמנת יתר….

  מאת: assia 23/02/15

  נדמה כי הוויכוח בנושא השפעתה של הגנטיקה והשמנת היתר תופס תאוצה בשבועות האחרונים ונתונים מחקריים חדשים מתווספים ומספקים עוד ועוד עדויות מכריעות בנושא חשיבות השפעתה של הגנטיקה על השמנת יתר קיצונית. מחקר חדש אשר בדק 5092 זוגות של תאומים מצא סימוכין נוספים לקשר שבין השמנת יתר קיצונית בגיל הילדות לבין גנטיקה, יותר מאשר תזונה והרגלי… למידע נוסף »

 • דגים זה בריא? זהירות עם הכרישים

  מאת: assia 23/02/15

  זוג חוקרים מהרווארד בדקו מה יותר מועיל (או מזיק) לנו: חומצות השומן האיכותיות של הדגים, או שמא הזיהום התעשייתי שנספג בגופם. "בשר כריש", הם קובעים, "ממש אינו מומלץ" אם תכננתם לסעוד את לבכם הערב בבשר כריש, דג חרב, דג הלבנה (tilefish) או קינג מקרל – אולי כדאי שתלכו לחנות הדגים השכונתית ותבקשו להחליף את המנה שבחרתם. כך… למידע נוסף »

 • האוכל הכי בריא בעולם: ירקות ירוקים

  מאת: assia 23/02/15

  כמו בכל תחום, גם בתחום התזונה ישנן אופנות מתחלפות וכוכבים עולים שתופסים את הכותרות בתור הסופר פוד של כל הזמנים, זה יכול להיות יין אדום, פולי סויה, קפה ירוק ואפילו שוקולד מריר. אז מהו האוכל המושלם שאסור לוותר עליו בכל ארוחה? החיפוש אחר הסופר פוד המושלם, המזון שערכיו התזונתיים יהיו אלו שהולמים ביותר את מהפיכת… למידע נוסף »

 • מעקף קיבה או טבעת ?

  מאת: assia 23/02/15

  שני מחקרים בדקו את יעילות מעקף הקיבה אל מול החדרת טבעת וחזרו עם מסקנה אחת. ד"ר אסנת רזיאל עם סקירה רפואית של ממצאי המחקר, וגם התירוצים של יצרנית הטבעת
  למידע נוסף »

 • שומן טראנס יאסר: ניו יורק נפרדת

  מאת: assia 23/02/15

  הצעה של העירייה לאסור כמעט לחלוטין מזון שטוגן עם שומן טראנס זכתה לתמיכה גורפת. במקביל הודיעה קנטאקי פרייד צ'יקן על הפסקת השימוש בטראנס במזללותיה מגפת ההשמנה בעולם כבר הוגדרה כסכנה הגדולה ביותר של המאה ה-21, ובארה"ב, שבה שני שלישים מהאוכלוסייה סובלים ממנה והיא מכונה "מכת מדינה", ממשיכים לנקוט נגדה בצעדים ממשיים. בראשית השבוע נערך בניו יורק שימוע להצעה של… למידע נוסף »

 • "יין אדום מפחית את סיכוני ההשמנה"

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר בעכברים שהואבסו בדיאטה מסוכנת ועתירת שומנים, הראה כי אלו מהם שקיבלו בנוסף את אחד ממרכיבי היין האדום, הצליחו להמשיך ולזלול – וגם לשמור על בריאותם
  למידע נוסף »

 • כמה שעות שינה צריך כדי לרזות?

  מאת: assia 23/02/15

  חוקרים ביקשו לחקור את הקשר בין שעות שינה, השמנה והרזיה. הם חילקו את הנבדקים לשתי קבוצות, באחת המשתתפים קיבלו 8.5 שעות שינה ובשנייה 5.5 שעות. אילו מהנבדקים לדעתכם הצליחו לשמור על משקל תקין? יותר ויותר נתונים מחקרים קושרים בין איכות ומשך השינה שלנו לבין שמירה על משקל תקין. מחקר אשר פורסם בעיתון המקצועי Annals of… למידע נוסף »

 • בלון קיבה- המדריך המלא

  מאת: assia 23/02/15

  רוצים להוריד מסת משקל בלי ניתוח פולשני, בלי ליטול תרופות ולהנות מתחושת שובע מהירה? חדש במלב"י: התכנית לאורח חיים בריא וירידה במשקל ללא ניתוח בעזרת בלון קיבה
  למידע נוסף »

 • פרסום והשמנה: אירופה יוצאת למלחמה בחטיפים

  מאת: assia 23/02/15

  פרסום מעודד השמנה: הצעת החלטה שתובא לאישור בעוד שבועיים, תקרא להטלת שורה של מגבלות על פרסום חטיפים משמינים לילדים ובני נוער מדינות אירופה עומדות להכריז בקרוב מלחמה על מגפת ההשמנה שפוקדת את היבשת, ולאמץ הצעת החלטה שתפחית משמעותית את הפרסומות שמעודדות ילדים ובני נוער לצרוך מזון לא בריא.   על פי הדיווח ברשת ה-BBC, בוועידת… למידע נוסף »

 • שאלות ותשובות בנושא בלון קיבה

  מאת: assia 23/02/15

  האם ניתן להכניס בלון קיבה במהלך הריון, מדוע מוציאים את הבלון ומדוע מומלץ להגיע לפגישות מעקב עם הצוות הרפואי? ד"ר דין קרן עם תשובות לשאלות נפוצות בנושא בלון קיבה לקריאת המדריך המלא לבלון קיבה מאת ד"ר דין קרן – לחץ כאן האם אעלה במשקל לאחר הוצאת הבלון? לאחר הוצאת הבלון חייבים להמשיך באותם כלים תזונתיים… למידע נוסף »

 • השמנת יתר קיצונית מעלה את הסיכוי לפתח סרטן

  מאת: assia 23/02/15

  ככל שאנו שמנים יותר, כך אנו מגדילים את הסיכוי שלנו לחלות בסרטן. את המסקנה המפתיעה הזו מספק מחקר חדש אשר מצוטט בהרחבה בעיתון הוושינגטון פוסט האמריקאי ואשר מעורר גלים ברחבי העולם מרגע שפורסם. מסתבר כי לא רק סוגי סרטן הנפוצים כגון סרטן השד והמעי הגס עולים בשכיחותם כתוצאה מהשמנה, אלא גם סוגים אחרים כגון סרטן… למידע נוסף »

 • "ניתוח לקיצור קיבה יכול לשקם את שריר הלב"

  מאת: assia 23/02/15

  כך גורסים חוקרים אמריקאים, שגילו את המנגנון שגורם לשומנים העודפים בגופנו להתמקם בתוך שריר הלב ולפגוע בתפקודו כבר שנים יודעים הרופאים כי השמנת יתר מסוכנת מאוד לבריאות, ובייחוד ללב. כעת התחילו חוקרים מארה"ב לפצח את המנגנון הביולוגי המדוייק שמביא שומנים עודפים ישירות מהמותניים אל הלב, והם אפילו טוענים, כי ניתוח כירורגי להרזייה יכול לשקם לב שומני. ממצאים ראשוניים מהמחקר… למידע נוסף »

 • היקפים: גבר, שפר הופעתך!

  מאת: assia 23/02/15

  גבר, שפר הופעתך! – הכרס הישראלית לא חייבת להמשיך לככב בקריקטורות, בגלל הבריאות כמובן. גברים יקרים, החליטו עוד הקיץ שאתם שמים קץ לטיירים מסביב למותניים והיפטרו מהקילוגרמים העודפים. קבלו קורס מזורז לשיפור ההיקפים בגברים. בהצלחה!… למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזיה אצל צעירים: להרזות לפני שהבעיות יגדלו

  מאת: assia 23/02/15

  טיפול מוקדם בהשמנת יתר אצל צעירים משפר משמעותית את תחלואת הלוואי. ד"ר אסנת רזיאל עם ההמלצות החדשות לטיפול מיטבי בילדים מטעם האגודה האמריקאית לניתוחים מטבוליים ובריאטריים בעקבות העלייה הדרמטית בשכיחות של השמנת יתר אצל ילדים ומתבגרים יש יותר ויותר תמיכה בספרות המדעית לביצוע ניתוחים להורדת משקל גם אצל מתבגרים. החשיבות בטיפול בהשמנה מוקדם ככל האפשר,… למידע נוסף »

 • תזונה נבונה בגיל השלישי

  מאת: assia 23/02/15

  כשננסה לחבר את המילים סבתא ואוכל – מה שיתקבל במוחנו: הדימוי של הסבתא היהודייה שתמיד דואגת להאכיל את ילדיה ונכדיה, תמיד תוסיף אוכל לצלחת של היושבים מסביבה, עוד לפני שהסתכלה בצלחת שלה או לפני שהתחילה לאכול בארוחה המשפחתית. ומה עם תזונה נכונה לסבתא? הגיע הזמן להסתכל קצת בצלחות של סבא וסבתא ולברר מה הם אוכלים,… למידע נוסף »

 • ההשפעות התזונתיות של שרוול קיבה

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש בדק את המצב התזונתי של מטופלים, שעברו ניתוח שרוול קיבה, לפני הניתוח ובתום שנה, שלוש וחמש שנים לאחר הניתוח. ד"ר דין קרן עם הממצאים המעניינים ותעלומה אחת, מה קורה בין השנים השלישית והחמישית? ניתוח שרוול קיבה הוא ניתוח חדש יחסית במסגרת הניתוחים הבריאטריים. לצד כל היתרונות והחסרונות שלו, ידוע מעט מאוד לגבי ההשפעות… למידע נוסף »

 • שרוול קיבה: כמה ק"ג אפשר באמת להוריד בניתוחי הרזייה?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש השווה בין הניתוח הקלאסי להצרת קיבה בעזרת טבעת לבין הניתוח החדש יותר, שרוול קיבה. דיווח מיוחד מהכנס העולמי לכירורגיה לפרוסקופית בברלין ניתוח שרוול קיבה, הניתוח האחרון שהתווסף לניתוחי ההרזייה, הוא ניתוח אפקטיבי יותר להורדת משקל מניתוח הטבעת המסורתי. כך עולה ממחקר בלגי שהוצג בימים האחרונים בכנס העולמי לכירורגיה לפרוסקופית (זעיר פולשנית) שהתקיים בבירת גרמניה. המחקר, שנערך על… למידע נוסף »

 • הצלחה בטוחה: ניתוחים בריאטריים בחולי סוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  בישראל ישנם 200 אלף אנשים הסובלים מהשמנת יתר חולנית, מהם רבים חולים בסוכרת. ד"ר אסנת רזיאל עם ההנחיות החדשות של משרד הבריאות לניתוחים בריאטריים בחולי סוכרת, ההחלמה מהמחלה ושיפור באיכות החיים של חולי סוכרת השמנת-יתר וסוכרת הן שתי מחלות הקשורות זו לזו. ניתוחים בריאטריים נמצאו יעילים לטיפול בשתי הבעיות ולאחרונה קבע משרד הבריאות כי יש… למידע נוסף »

 • יציבה נכונה: אף פעם לא מאוחר להתחיל

  מאת: assia 23/02/15

  מי לא זוכר את אימא שלו משדלת אותו כבר בהיותו ילד שרק למד ללכת ליישר את הגב. גערות תכופות בסגנון "אם תלך ככה יהיה לך גב עקום" קיימות בזיכרון הקולקטיבי של כולנו. עד כמה יש בהן אמת?  על כל אלו ננסה לענות בכתבה הבאה. מהי יציבה נכונה? יציבה תקינה היא יציבה מירבית. אין תיאור מדוייק… למידע נוסף »

 • אמהות: איך אפשר לגרום לילד לגמור מהצלחת?

  מאת: assia 23/02/15

  אמהות פולניות, לתשומת לבכן: מחקר חדש בדק מה יכול לגרום לילדים שלכן לנסות אוכל חדש ואפילו לסיים את המנה שלהם מחקר אמריקאי שמתפרסם בגיליון ספטמבר של כתב העת The Journal of Pediatrics  בדק עד כמה אמהות מעודדות את ילדיהן לאכול, מה מידת ההיענות של הילדים לאמהותיהם, ומהי תרומת גורמים אלו להשמנת הילדים. ד"ר ג'ולי לומנג ולורי בורק… למידע נוסף »

 • סובלים מבעיה במערכת העיכול? לכו לרופא

  מאת: assia 23/02/15

  אם גם אתם, כמו רבים אחרים, מרגישים שיש לכם בעיה במערכת העיכול אבל מעדיפים להתעלם ממנה וחוששים מהבדיקות הנלוות לברור הבעיה, כדאי שתעצרו לרגע ותקראו את הכתבה הבאה. הזמן הוא גורם מכריע באבחון מחלות, בטיפול ובסיכוי למנוע מחלות גרועות אף יותר קיימת חשיבות מכרעת לתזמון הביצוע של בדיקות גסטראנטרולוגיות ולאבחון מוקדם של מחלות. ד"ר אולגה… למידע נוסף »

 • עברתם ניתוח הרזיה? היזהרו לא לפתח התמכרות חדשה!

  מאת: assia 23/02/15

  חולים רבים, שעברו ניתוח לקיצור קיבה, נוטים לפצות את עצמם על מיעוט האכילה ופונים לצריכת אלכוהול, סיגריות וסמים. מה עושים? לא מזניחים את הנפש ועוברים טיפול רגשי בשנים האחרונות יש מחלוקת בין אנשי מחקר בשאלה האם אכילת יתר היא התמכרות. הטוענים שאכן כך אומרים כי באכילת יתר מופיעים כל הסממנים של התמכרות: הצורך להגדיל את… למידע נוסף »

 • ויטמין C: במה הוא מסייע לנו?

  מאת: assia 23/02/15

  האם אפשר להילחם בחורף בעזרת ויטמין C ועוד ויטמינים? שפעות, התקררויות ושאר מריעין בשין של החורף שכבר ממש נמצא כאן. ויטמין C: יתרונות, מזונות וגם מתכון מה אנחנו יכולים לעשות על מנת לשנות את התזונה שלנו באופן שיסייע לנו להתגבר על מחלות החורף הנפוצות והטורדניות. תזונה נכונה ועשירה בויטמין C יכולה להיות המפתח והנשק הסודי… למידע נוסף »

 • התמכרות לאוכל דומה להתמכרות לסמים: מחקר

  מאת: assia 23/02/15

  התמכרות לאוכל: חוקרים בארה"ב "השתילו" במוחם של שמנים אותות עצביים של שובע. למרות זאת, בדיוק כמו אצל מכורים לסמים, מוחותיהם של הסובלים מהשמנה דרשו בתוקף: עוד אוכל! "אני מכורה למתוק" הוא ביטוי שכיח שתדיר לשמוע. כעת מתברר כי התמכרות לאוכל היא נושא שיש לו גם ביסוס מדעי משכנע. ממחקר חדש, שיתפרסם בגליון החודש של כתב… למידע נוסף »

 • ילדים והשמנת יתר: הורים יקרים, האחריות היא שלכם

  מאת: assia 23/02/15

  ילדי ישראל הופכים לשמנים יותר ויותר, ישראל תופסת את אחד מחמשת המקומות הראשונים בעולם המערבי בנושא השמנת יתר בקרב ילדים ונוער, וזהו לא נתון מעודד. הפתרונות מצויים אצל המבוגרים, כן, אתם הקוראים כעת את מאמר זה, האחריות עוברת אליכם ילדים ובני נוער סובלים מסיבוכים רפואיים רבים הכרוכים בהשמנת יתר, רבים מהם דומים לסיבוכים המופיעים אצל… למידע נוסף »

 • שרוול קיבה או הצרת קיבה בטבעת ?

  מאת: assia 23/02/15

  מתי איכות החיים טובה יותר, לאחר ניתוח שרוול קיבה או לאחר הצרת קיבה בטבעת? ד"ר דין קרן עם ממצאי מחקר חדש, שבדק בדיוק את השאלה הזו, ומסקנה אחת ברורה – כל מקרה לגופו… למידע נוסף »

 • מדוע כל כך חשוב לאכול סלט?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר מקיף שנערך בארה"ב הוכיח כי כל מנה יומית נוספת של סלט מעלה את הסיכוי לצרוך את קצובת הוויטמינים המומלצת ביום אנשים שאוכלים סלט ירקות נהנים מרמות גבוהות של ויטמין C, ויטמין E, חומצה פולית וקרוטנואידים (פיגמנטים צהובים ואדומים הנמצאים בצמחים). כך עולה ממחקר מקיף שנערך בארה"ב. תוצאות המחקר ממחישות עד כמה חשוב לאכול ירקות חיים מדי… למידע נוסף »

 • ילדים בחופשה: הזדמנות לשנות הרגלים

  מאת: assia 23/02/15

  ילידם בחופשה – החופש הגדול הוא הזדמנות מצוינת להשפיע על הרגלי האכילה והפעילות הגופנית של הילדים. הדיאטנית יפית קסלר ריכזה מבחר עצות שימושיות לימי הקיץ הארוכים, רק שהילדים לא ישבו מול המחשב וישמינו… למידע נוסף »

 • כאבי גב? נסו לחזק את שרירי הבטן

  מאת: assia 23/02/15

  מרבית האוכלוסייה הבוגרת סובלת כאבי גב כאלו או אחרים בשלבים שונים של חייהם. חיזוק שרירי הבטן והגב עשויים לעזור להפחתת כאבי גב. חלקן המכריע של הבעיות הן בעיות כרוניות כגון שינויים מבניים בעמוד השדרה, פריצת דיסק, תפיסת שריר או דלקת. רק חלק קטן מהבעיות דורש התערבות כירורגית ניתוחית. פעילות גופנית מואצת אינה הפיתרון הראשון המומלץ, אבל… למידע נוסף »

 • "השמנה באמצע החיים עלולה לגרום לטיפשות"

  מאת: assia 23/02/15

  האם הזיכרון שלך כבר לא מה שהיה? אם אתה סובל מעודף משקל זה ממש לא מפתיע, טוען מחקר חדש מחקר שהתפרסם בכתב העת Neurology, מגלה כי השמנת יתר (BMI של 30 ומעלה) באמצע החיים עלולה לגרום להידרדרות של תפקודים קוגניטיביים (מוחיים). המחקר נערך בצרפת לאורך 5 שנים, בהשתתפות 2,223 גברים ונשים בריאים, בין הגילאים 32 ל-62. בראשית… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי: 4 שנים לאחר הניתוח- מה שלומך?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש בדק את ההשפעות הנפשיות של מנותחים במשך ארבע שנים לאחר ניתוח בריאטרי. ד"ר דין קרן עם ממצאי המחקר אודות מדדי הדכאון והדימוי העצמי של המטופלים ביחס לירידה במשקל, ועצת זהב בידו השמנת יתר חולנית קשורה עם מצבים פסיכיאטריים וסומטייםוכן במגבלה בתפקוד הפסיכו-סוציאלי. ניתוח בריאטרי הינו הטיפול היעיל ביותר, לא רק בהתחשב בירידה במשקל,… למידע נוסף »

 • הזעת יתר: טיפול בהזרקה, ניתוח ומים מחשמלים

  מאת: assia 23/02/15

  אתם מתביישים ללחוץ ידיים בקיץ? אנשים מתרחקים מכם במעלית? סימני הזיעה מעטרים קבוע את הבגדים שלכם? ד"ר עופר לנדאו מסביר מהי הזעת יתר ואיך ניתן לטפל בה הזעת יתר היא מצב שבו אדם מזיע יותר מהמצופה בתנאים בהם הוא נמצא, משמע, אם אדם מזיע תוך כדי ריצה זה טבעי וסביר, אבל אם אדם יושב בחדר… למידע נוסף »

 • ניתוחי הרזייה דרך הפה

  מאת: assia 23/02/15

  זה צפוי לקרות בערך בעוד 10 שנים – כאשר לשולחן הניתוחים תצטרף טכנולוגיה חדשה ומבטיחה, שתאפשר לבצע את הניתוחים בלי הרדמה וללא סכינים או חתכים כלל, דרך הפה. ניתוחים כירורגיים להורדת משקל (המכונים בעגה המקצועית "ניתוחים בריאטריים"), כמו הצרת קיבה, שרוול קיבה ומעקף קיבה, כרוכים, פעמים רבות, בשורה של סיכונים. למרות שבאופן יחסי ניתוחים אלו… למידע נוסף »

 • השמנה בילדות, מחלות לב בבגרות

  מאת: assia 23/02/15

  ילדים הסובלים מעודף משקל קיצוני הם בעלי סיכוי גבוה יותר לפתח מחלות לב כאשר יהפכו למבוגרים. זו היא המסקנה המפתיעה של שני חוקרים אשר פורסמה לאחרונה בעיתון הבריטי לרפואה הניו אינגלנד. תוצאת המחקר מאששת את החשש הגדול של רופאים רבים ומומחים להשמנה בקרב ילדים. אחד מן המחקרים הגדולים ביותר בנושא הזה נערך דווקא בדנמרק על… למידע נוסף »

 • דיאטה: איך לעקוף את המלכודות?

  מאת: assia 23/02/15

  דיאטה בחכמה: הכל או כלום? אוכל דל שומן לא נחשב? כיצד להתגבר על דפוסי מחשבה הרסניים – ולהצליח להוריד במשקל סוף סוף החלטתם לעשות דיאטה, נחושים מתמיד להשיל את הצמיגים המיותרים. קניתם מזון דל שומן, נרשמתם למכון כושר, הודעתם לכולם שאתם נכנסים למשטר תזונה – ולמרות הכל משהו השתבש בדרך, ושוב נותרתם עם עודפי השומן שמתסכלים… למידע נוסף »

 • חוגים מפחיתי שומן: ילד פעיל הוא ילד בריא

  מאת: assia 23/02/15

  עונת החוגים בפתח וזה הזמן לכוון את הילד לבחור את החוגים המתאימים לו ביותר. אם הילד שלכם סובל מעודף משקל, הרשו לנו להציע עבורו חוגים שגם יתנו לו העשרה חברתית וגם יעזרו לו לרדת במשקל ילדים פעילים הם ילדים בריאים. העולם הטכנולוגי של היום בו ילדים מתמכרים בקלות רבה מדי למשחקי מחשב או לצפייה ממושכת… למידע נוסף »

 • התעללות מינית: הטראומה והשפעתה על תהליך ההרזיה

  מאת: assia 23/02/15

  לאנשים, שעברו התעללות מינית, ישנם קשיים נוספים בהתמודדות עם ניתוח הרזיה. ממצאי מחקר חדש מנסים להסביר ממה נובעים הקשיים ומה הן נקודות האור בכל התהליך הנפשי והפיזי המורכב הזה אחת הטענות לשלילת זכאותו של אדם, שעבר התעללות מינית, לעבור ניתוח בריאטרי היא כי השומן מהווה עבורו מעין שכבת מגן מהטראומה, מה שיקשה עליו לעמוד בתהליך… למידע נוסף »

 • הניתוח הבטוח: ניתוח שרוול קיבה בגישה לפרוסקופית

  מאת: assia 23/02/15

  שרוול קיבה, הצרת קיבה בטבעת, מעקף קיבה – הרפואה הבריאטרית מציעה מגוון טיפולים לטיפול בהשמנת יתר קיצונית, אבל איזה מהם הכי בטוח? ד"ר אסנת רזיאל עם סקירת מחקר חדש שבדק את הפרוצדורות השונות ובדק למי יש אחוזי תחלואה נמוכים יותר חוקרים מפלורידה ביקשו לבדוק איזו משלוש הפרוצדורות הבריאטריות הנפוצות ביותר, הקיימות כיום בשימוש ברפואת ההרזיה,… למידע נוסף »

 • עשרת הדיברות של הדיאטה "לא היה לי נעים אז אכלתי.."

  מאת: assia 23/02/15

  כמה פעמים אנו מאשימים את הסביבה בכך שאנחנו שמנים. את האימא שמבשלת לנו אוכל טוב ומזמינה אותנו "לקפוץ", את החמות או את הסבתא שאי אפשר לעמוד בפני הבישולים שלהן ואת החברים שמפנקים אותנו בארוחות שחיתות בשעות בלתי סבירות בעליל "הרסתם לי את הדיאטה"- הוא משפט שכולנו מכירים והוא נשמע בדרך כלל כמו תירוץ רע, אבל… למידע נוסף »

 • תזונה לילדים: "ועכשיו, ילדים, נלך לאכול"

  מאת: assia 23/02/15

  כתבה אחרונה, שחותמת את סדרת הכתבות בנושא תזונה לילדים, לכבוד פתיחת שנת הלימודים. והפעם: על זמן האכילה האידיאלי, וגם שורה של טיפים חשובים זמן הסעודה הוא מאפיין חשוב שיש לתת עליו את הדעת. קודם כל, מדובר על הזמן שבו ניגשים לארוחה. אף על פי שיהיו שיחלקו על כך, פנייה לאכילה לאחר שעות ארוכות של צום… למידע נוסף »

 • סינדרום SRED: להתעורר, לאכול ולא לזכור

  מאת: assia 23/02/15

  הם לא זוכרים דבר אבל בבוקר המטבח שלהם נראה כמו שדה קרב. לרוב יהיה זה מישהו מבני הבית שיעיר את תשומת לבם לארוחה עתירת קלוריות שפשוט אינה זכורה להם כלל. הכירו את סינדרום SRED – הפרעת אכילה נדירה הגורמת למי שלוקה בה להתעורר, לאכול ולא לזכור דבר! הגם שמדובר בתופעה נדירה באופן יחסי, 0.3% מהאוכלוסייה… למידע נוסף »

 • בלון קיבה: מה קורה אחרי חמש שנים?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר בדק 500 מטופלים שעברו טיפול בעזרת בלון קיבה להשמנת יתר. ד"ר דין קרן עם תוצאות המחקר והערה חשובה אחת לגבי מה צריך לעשות באמת כדי להוריד במשקל לאורך זמן השימוש בבלון קיבה נחשב כטיפול יעיל ופחות פולשני לירידה במשקל היות והוא נותן תחושת שובע קבועה. ברם, מחקרים שונים הראו כי מדובר בטיפול זמני להשמנה,… למידע נוסף »

 • נטישת המושג "דיאטה"

  מאת: assia 23/02/15

  הידעתם כי בכל רגע נתון שליש מהאוכלוסייה נתונה במצב של דיאטה? הדיאטנית יפית קסלר מסבירה מדוע מרבית האנשים נכשלים בדיאטה ומה באמת חשוב כדי להשיג לתוצאות משביעות משקל המשמעות המילונית של המילה דיאטה היא "תפריט מזונותיו של האדם בהתאם לצרכיו". כלומר, מה עלינו לאכול על מנת לספק את צרכי הגוף. ברם, אצל רבים מקושרת המילה… למידע נוסף »

 • השמנת יתר מסתמנת כסיכון חדש בעת הלידה

  מאת: assia 23/02/15

  השמנת יתר קיצונית מסתמנת כגורם חדש ומשמעותי בין גורמי הסיכון למוות תוך כדי היריון או בעת הלידה עצמה. כך טוענת עורכת הבריאות של עיתון הגארדיין הבריטי שרה בוסלי על פי נתונים חדשים אשר התפרסמו לאחרונה מתוך קבוצה של 295 נשים אשר מצאו את מותן במהלך הלידה או במהלך ההיריון בבריטניה בין השנים 2003 ו 2005,… למידע נוסף »

 • "השמנה – הסכנה הגדולה ביותר של המאה ה-21"

  מאת: assia 23/02/15

  "השמנה – הסכנה הגדולה ביותר של המאה ה-21" – מומחי בריאות פרסמו קריאה דחופה, בתום כנס ההשמנה הבינלאומי ה-10 באוסטרליה: "מדינות העולם חייבות להילחם בהשמנה – לפני שיהיה מאוחר מדי"… למידע נוסף »

 • על חג סוכות, החלטות חדשות ושגרה תזונתית מבורכת

  מאת: assia 23/02/15

  "אחרי החגים" הוא מושג המשרת בעיקר דחיינים כרוניים לדחות כל משימה למועד "מאוחר יותר. ד"ר אסנת רזיאל מציעה לכם בחג סוכות הזה לא ללכת על החלטות גדולות מדי, אלא פשוט לנסות ולשמור על שגרה תזונתית מאוזנת ולהתעלם מכל הפסטיבל הקלורי האופף את ימי האושפיזין בסוכה זו לא רק ארוחת ערב ראש השנה, אלו גם ארוחות… למידע נוסף »

 • תרבות אכילה בעידן השפע

  מאת: assia 23/02/15

  יושבים עם חברים, ואוכלים. אבל האם באמת מדובר באכילה מתוך צורך פיזיולוגי, או פיתוי של תרבות אכילה שלא לצורך קיום? ד"ר דלית ויסמן מבינה שיש קושי בשינוי הרגלי האכילה ונותנת את האני מאמין שלה איך בכל זאת אפשר לשנותם המוח האנושי מעוצב באופן ניכר מתוך הצורך לוודא שישנה אספקת מזון שוטפת. מסלולי התגמול  הקשורים עם… למידע נוסף »

 • חמישה קילו בבום! השרוול של שמחה

  מאת: assia 23/02/15

  שמחה גניאר חוגגת יום הולדת ארבע לשרוול שלה, בהן הקדישה את השנתיים הראשונות לירידה במשקל ועיצוב הגוף, ואת השנתיים הבאות לחזרה לשגרת חיים. אבל מה קרה לה כשהיא העלתה פתאום חמישה קילו שבאו לה בהפתעה? באוגוסט 2010 שמחה גניאר חגגה יום הולדת שנתיים לשרוול שלה, ושיתפה אותנו בתהליך המורכב והמרתק שעברה, במהלכו השילה כ-50 קילו… למידע נוסף »

 • עבודה והשמנה: למעסיקים זה עולה יותר

  מאת: assia 23/02/15

  האם אנשים שמנים נוטים להחמיץ יותר ימי עבודה? עד כמה מדובר במיתוס ועד כמה יש בכך מן האמת? ימי מחלה הם הטירדה הגדולה ביותר של כל מעסיק. האם לעובדים רזים יש יתרון יחסי על פני עובדים שמנים? מחקר חדש אשר פורסם במגזין רפואי העוסק בחקר התעסוקה והסביבה בשם: Journal of Occupational and Environmental Medicine מנסה לעמוד… למידע נוסף »

 • למי יותר קל לרזות: לגברים או נשים?

  מאת: assia 23/02/15

  האם באמת יש הבדל בין נשים לגברים כאשר מדובר בתהליך הירידה במשקל או שמירה על משקל יציב? מה מאלה שמועות, ומה מתוך כך הן עובדות של ממש? בין נשים לגברים ישנה שונות פיזיולוגית והורמונלית רבה, חלק מהתכונות שנשים אוחזות בהן טובות, חלקו טובות פחות. כשזה נוגע למשקל, הקרב לא פשוט. מה הם ההבדלים בין נשים לגברים… למידע נוסף »

 • משקל עודף: הורים מכחישים שהילד שמן

  מאת: assia 23/02/15

  הילדים שלנו הם הכי יפים בעולם, הכי חכמים והכי מיוחדים. וכן מה לעשות לפעמים הם גם הכי שמנים! האם אנחנו מוכנים כהורים להכיר בבעיית משקל עודף אצל ילדינו? ההכרה בתופעת השמנת היתר היא במקרים רבות הצעד הראשון וההכרחי להילחם בבעיה. עד כמה אנחנו נוטים לעצום עיניים כשהבעיה נמצאת בחצר האחורית של ביתינו? עד כמה אנחנו… למידע נוסף »

 • רישום דיאטה: יומני היקר, היום אכלתי סלט ורצתי בים

  מאת: assia 23/02/15

  אכלתם תפוח עץ? תרשמו. אכלתם קציצות עם אורז? תרשמו. ד"ר אסנת רזיאל חושבת שישנם יתרונות רבים לביצוע רישום מסודר של תפריט תזונתי מאוזן ולחשיבות שלו על שמירת המשקל. לא מסוגלים לבד? תורידו אפליקציה, ובמשקל זה התחיל בשנות השבעים והשמונים של המאה שעברה ואחז בכל מי שעשה דיאטה: ספירת קלוריות, שיטת הנקודות, לא משנה מה בדיוק… למידע נוסף »

 • ספורט רטוב

  מאת: assia 23/02/15

  בימי הקיץ החמים והמיוזעים אין מקום מתאים יותר מאשר ים ובריכה לבצע פעילות גופנית בלי להזיע. מאמנת הכושר ורד יסעור מפרטת את היתרונות בפעילות המימית ונותנת כמה תרגילים שימושיים במיוחד, אז יאללה – תקפצו למים! הנה בא הקיץ, החודשיים הכי חמים של השנה לפנינו ואיתם בחבילה אטרקטיבית במיוחד הזיעה הדביקות והריח. טבעי כי תמצאו שהמקומות… למידע נוסף »

 • נחשף סוד הרזון של היפנים: אצות וואקמה

  מאת: assia 23/02/15

  אצות וואקמה חומות מכילות, כך מסתבר, חומר פעיל שמגביר את שריפת האנרגיה בגוף וגם מוריד את רמות הכולסטרול הרע בכבד בפעם הראשונה הצליחו מדענים למצוא חומר טבעי שמעודד את שריפת השומנים בגוף ובמקביל מעלה את רמות הכולסטרול הטוב בכבד. החומר המדובר, fucoxanthin, נמצא באצות ים חומות (כמו וואקמה), ויש לו בנוסף גם השפעה חיובית, שמצליחה… למידע נוסף »

 • מהי אכילה נורמלית?

  מאת: assia 23/02/15

  אכילה היא פעילות טבעית כמו נשימה. ד"ר דלית ויסמן, תזונאית קלינית ומומחית לטיפול אינטגרטיבי בהתנהגויות אכילה, מבינה כי התמודדות עם עודף משקל הוא לא עניין פשוט, ומציגה את עקרונות הגישה המשולבת לטיפול בהתנהגויות אכילה והגעה ליציבות במשקל הגוף התמודדות עם עודף משקל וחוסר איזון במשקל הגוף היא דבר מורכב. גישת הללא-דיאטה לטיפול בהתנהגויות אכילה וניהול… למידע נוסף »

 • לשמור על המשקל אחרי דיאטה: איך באמת נשארים רזים?

  מאת: assia 23/02/15

  בשעה טובה הצלחתם להפחית ממשקלכם באמצעות דיאטה. הגעתם כמעט ליעד המבוקש. או שיותר טוב מכך: מחוג המשקל מראה בדיוק את התוצאה הרצויה לכם. איך לשמור על המשקל מעכשיו? מה שלפני כמה חודשים נראה היה לכם כמדע בדיוני הפך למציאות. אתם גאים בעצמכם אבל הותיקים והמנוסים שבכם יודעים כי רק עכשיו מתחיל הקרב האמיתי. איך שומרים… למידע נוסף »

 • תינוקות, היזהרו: עודף משקל בגיל שנתיים מנבא השמנה בעתיד

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מגלה כי פעוטות שבורכו בכמויות ניכרות של "שומן תינוקות", מגדילים פי 5 את סיכוייהם להפוך לבני נוער שמנים. ההמלצה: להתחיל בחינוך לתזונה כבר בגיל הרך מחקר אמריקאי חדש, שעקב במשך 10 שנים אחר למעלה מ-1,000 תינוקות, מגלה כי סיכוייהם של פעוטות שמנמנים להפוך לבני נוער שסובלים מעודף משקל או מהשמנת יתר – גבוהים… למידע נוסף »

 • מקדונלד'ס מממנת: "המבורגר, צ'יפס, קולה ודיאטה בבקשה"

  מאת: assia 23/02/15

  רגשות האשמה והלחץ הציבורי הכניעו את מקדונלד'ס, וענקית ההמבורגרים החליטה להקציב 2 מיליון דולר למימון מחקרים שינסו לצמצם את מימדי השמנת הנוער בשנת 2002 זה היה הספר Fast Food Nation; שנתיים לאחר מכן יצא לאקרנים הסרט Super Size Me; וכעת, לאחר שהבינו ברשת מקדונלד'ס ש"אם אינך יכול לנצח אותם – הצטרף אליהם", החליטו בענקית ההמבורגרים… למידע נוסף »

 • פירות קיץ – שלל יתרונות בריאותיים: המדריך התזונתי המלא

  מאת: assia 23/02/15

  למה פירות קיץ הם פיתרון מעולה לימים החמים? כמה מומלץ לאכול? ואלו ערכים תזונתיים הם מכילים? הדיאטנית סיגל אלפסה עם המדריך המלא לפירות הקיץ, או כמו שהיא מכנה אותם – "הממתקים של הטבע" הקיץ, החום הכבד והימים הארוכים גורמים לנו לחפש אחר מזונות מקררים, צוננים ומרווים, ורצוי בריאים. פירות קיץ בהחלט עונים על ההגדרה ומכילים… למידע נוסף »

 • ויטמין D הנשק הסודי של הגוף

  מאת: assia 23/02/15

  אנחנו מדברים רבות על מניעת מחלות באמצעות תזונה, עד כמה אנחנו באמת מבינים את משמעות המונח הזה? ועד כמה לויטמינים השונים יש חלק בכך? אין ספק שתוספי ויטמינים הפכו לפופולארים מאד בשנים האחרונות, אנחנו צורכים אותם בקפסולות או כתוספים למוצרי מזון. כמעט על כל מוצר מזון בימינו מוצמדת  מדבקה המדגישה את תכולת הויטמינים בו. כולנו… למידע נוסף »

 • מלחמת לבנון השנייה: 290 אלף איש העלו במשקל בעקבותיה

  מאת: assia 23/02/15

  כך עולה מסקר מיוחד שנערך עבור מלב"י. נתונים נוספים: מלחמת לבנון השנייה השפיעה על משקלם של שליש מתושבי הצפון; הלחץ גרם לעשירית (12%) מהנשים לרדת במשקל הלחימה בצפון השפיעה לא רק על המצב הכלכלי והחברתי, אלא גם על משקל הגוף שלנו. כך עולה מסקר מיוחד שערכנו השבוע במלב"י – המרכז לטיפול בהשמנת יתר בקרב מדגם… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי מקטין נזקים במחלות כבד

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מצא קשר בין ניתוח בריאטרי לבין שיפור בכבד השומני. ד"ר אסנת רזיאל עם סקירת המחקר והממצאים המעודדים: משקעי השומן בכבד פחתו בקרב 70% מהמטופלים, וזה עוד לא כל הממצאים מעל 30% מאוכלוסיית ארצות הברית סובלים ממחלת כבד שומני, מחצית מהם סובלים גם מהשמנת יתר קיצונית. מחקר חדש בהובלת ד"ר מיכאל מור אשר נערך… למידע נוסף »

 • מנותח בריאטרי, מישהו מטפל בך?

  מאת: assia 23/02/15

  לא קל לשמור על תזונה נכונה אחרי ניתוח בריאטרי. כדי להימנע מהשמנה חוזרת ומחסרים תזונתיים, ההתאחדות האנדוקרינולוגית יצאה עם הנחיות חדשות לטיפול רב-תחומי על מנת לעזור למטופלים לשמור על הבריאות שלהם לאורך זמן ההתאחדות האנדוקרינולוגית (Endocrine Society) פרסמה לאחרונה הנחיה המדגישה את הצורך בניהול אנדוקרינולוגי ותזונתי של מטופלים לאחר ניתוח בריאטרי, כולל אנשים עם סוכרת…. למידע נוסף »

 • מתי מפסיקים אספירין לפני קיצור קיבה?

  מאת: assia 23/02/15

  גם לקראת ניתוח כירורגי להרזייה נדרשים המטופלים להפסיק טיפול בנוגדי קרישה. האם אספירין. יש צורך בתחליף? ומהם הסיכונים? ד"ר אסנת רזיאל עם כל התשובות הניתוחים הכירורגיים להרזייה, כמו מעקף קיבה הולכים והופכים פופולאריים יותר ויותר בישראל בתקופה האחרונה. למרות התוצאות המוצלחות והמוכחות שלהם, יש שורה של דברים שחשוב מאוד לשים לב אליהם טרם הכניסה אל… למידע נוסף »

 • ניתוח הרזיה משפר מחלות כבד

  מאת: assia 23/02/15

  ניתוח בריאטרי יכול לטפל במצבים של לייפת (הצטלקות בכבד) ולעכב התפתחות של מחלות כבד ממאירות. ד"ר דין קרן עם ממצאי מחקר חדש שבדק עשרות ביופסיות כבד במהלך ניתוח בריאטרי ולאחריו המגפה של השמנת יתר קשורה למחלות רבות וביניהן פגיעה בצורת הכבד וכבד שומני. השכיחות של כבד שומני באנשים עם השמנת יתר חולנית נעה בין 95-100… למידע נוסף »

 • ט"ו בשבט חג הקלוריות? לא בהכרח….

  מאת: assia 23/02/15

  טו בשבט הגיע חג לאילנות. טו בשבט הגיע- חג הקלוריות? אין ספק כי מדובר באחד החגים המשמחים ביותר על לוח השנה. ובישראל, כמו בכל חג אחר, צריך גם לפתוח שולחן ולהתחיל לאכול…… למידע נוסף »

 • עצלנים: אוהב לרבוץ על הכורסא ולזלול? עכשיו יש את מי להאשים

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר אמריקאי חדש מוכיח של"עצלנים" יש פשוט מבנה מוחי מעט שונה, ש"דורש" מהם לנוח הרבה כולנו מכירים את "בטטות הכורסה", שאוהבים תמיד לרבוץ מול הטלוויזיה, ולאחר מכן רק לנוח עוד קצת. מחקר חדש קובע שהם אינם עצלנים כלל ועיקר – אלא שהמבנה המוחי שלהם שונה מזה של חבריהם הפעילים יותר, שלא מסוגלים להישאר במנוחה אפילו… למידע נוסף »

 • השמנת ילדים: "הורים מכחישים שהילדים שלהם שמנים"

  מאת: assia 23/02/15

  ארגון רופאים בקנדה קורא להורים "להסיר את המשקפיים הוורודים", ולהתחיל להכיר במציאות: השמנת ילדים היא בעיה, וצריך לטפל בה "הסירו את המשקפיים הוורודים", קוראים ראשי הרופאים בקנדה, "וצאו מההכחשה: הילדים של היום שמנים יותר מתמיד. השמנת ילדים זו בעיה, וצריך לטפל בה ולהתמודד איתה". הקריאה הנרגשת מגיעה מפיה של ד"ר רות קולינס-נקאי, נשיאת ה Canadian… למידע נוסף »

 • טיפול התנהגותי בהשמנה: כל המשפחה מרזה

  מאת: assia 23/02/15

  חוקרים איטלקיים מצאו כי טיפול התנהגותי בהשמנת יתר חולנית עשוי לעזור לכל בני המשפחה. ד"ר אסנת רזיאל עם ממצאי המחקר המעודדים ועל התרומה לאורח חיים בריא של המשפחה כאשר אנשים, הסובלים מהשמנה חולנית, מרזים באמצעות טיפול התנהגותי, גם בני המשפחה שלהם עשויים להיות חטובים יותר, כך עולה ממחקר איטלקי חדש, שפורסם לאחרונה במגזין Journal of… למידע נוסף »

 • להשמין מעצבות: על דיכאון והשמנה

  מאת: assia 23/02/15

  המשוואה של דיכאון והשמנה מוכרת לרבים מאיתנו, חוסר מצב רוח מוביל לאכילה מוגברת. ואילו הנטייה לאכול יתר על המידה מתוך תחושת דכדוך מובילה להחרפת ההשמנה ולרגשות אשם. ואולם, האם יתכן שהמשוואה היא הפוכה בעצם? היתכן כי השמנת היתר היא זו שאחראית למצב הרוח ויש לה השלכות קליניות על דיכאון. על כך בכתבה הבאה. מנתונים חדשים… למידע נוסף »

 • העולם הולך ומשמין

  מאת: assia 23/02/15

  1 מכל 5 סינים סובל מעודף משקל או מהשמנה; בבריטניה צפויה בקרוב שליש מהאוכלוסייה לסבול מהשמנת יתר מגיפת ההשמנה ברחבי העולם הולכת וצוברת תאוצה, וקצב התפשטותה נשמע מבהיל: מנתונים עדכניים שמתפרסמים כמה ימים בלבד אחרי שגילינו שבתבל יש יותר שמנים מרעבים, מסתבר כי הקילוגרמים המיותרים לא פוסחים גם על דרום מזרח אסיה. במחקר חדש שהתפרסם… למידע נוסף »

 • לחזור למשקל של פעם: 10 טעויות נפוצות

  מאת: assia 23/02/15

  כמה פעמים מצאתם עצמכם מתרפקים על הגזרה של פעם ושוקלים להחזיר עטרה ליושנה? אפילו שמרתם את הג'ינס בארון במיוחד ליום בו תוכלו ללבוש אותו שוב. ובכן, קחו בחשבון שחלומות לא תמיד מתגשמים… קמתם בבוקר עם החלום  לחזור למשקל ולגזרה של פעם, והצהרתם בפי כל קבל עם ועדה על הכוונה להגשים את החלום כבר בשנה הקרובה…. למידע נוסף »

 • חריף זה מרזה. או: למה תימנים כל כך רזים?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מאושש באופן מדעי את המיתוס המוכר: אכילת סחוג ומאכלים חריפים אחרים תורמת משמעותית לירידה במשקל אם אתם אוהבים אוכל חריף, יש לכם עוד סיבה להיות מרוצים: מחקר חדש, שמתפרסם בגליונו האחרון של כתב העת Physiology and Behavior (פיסיולוגיה והתנהגות), מגלה כי צריכת מזון חריף ומתובל במיוחד מסייעת לרדת במשקל. המחקר נערך על ידי… למידע נוסף »

 • קניידלעך מופחת קלוריות

  מאת: assia 23/02/15

  גם אם אתם בדיאטה, לא צריך לוותר על מאכלי החג. הדיאטנית סיגל אלפסה עם מתכון לכופתאות פסח; קניידלעך, בגרסה דיאטטית מצרכים להכנת 20 כדורי קניידלעך: 1/4 ק"ג  קמח מצה 4 ביצים 2 כפות שמן מלח פלפל – לפי הטעם אופן ההכנה: שמים את כל המצרכים בקערה ומערבבים היטב עד קבלת עיסה אחידה. יוצרים בידיים כדורים קטנים…. למידע נוסף »

 • אימון כושר אישי – אסיא מדיקל

  מאת: assia 23/02/15

  אימון כושר אישי: חשבתם פעם על מתנה מקורית ומיוחדת לעצמכם? משהו שיכול להוביל לשינוי אמיתי באורח החיים ולדחוף אתכם בדרך הנכונה להורדת משקל ויצירת אורח חיים בריא יותר? לא, אנחנו לא מדברים על פינוק ייחודי של חווית קניות מסעירה נוספת בקניון, או שלוש שעות שלמות במספרה במטרה למצוא את הגוון הנכון של השיער. אנחנו מציעים… למידע נוסף »

 • השמנה בימי מלחמה: אכילה רגשית ואכילת יתר במצבי לחץ וחרדה

  מאת: assia 23/02/15

  אכילה רגשית ואכילת יתר בימי מלחמה, במיוחד בתקופה זו של החופש הגדול, כשהילדים מחוץ למסגרות השגרה המוכרות מימי בית הספר, עלולות לנבוע מצורך בפיצוי חיובי על תחושת המתח, החרדה, אי הוודאות, ולעתים גם האימה. ריכזנו עבורכם את האויבים העיקריים המאיימים על סדר היום התזונתי שלנו מהי "אכילה רגשית"? התערערות תחושת הסדר העולמי ופגיעה ביכולת השליטה… למידע נוסף »

 • פסח: כמה זה משמין? טבלת הקלוריות של מאכלי החג

  מאת: assia 23/02/15

  כמה קלוריות עולה כל ביס ממטעמי החג הכשרים לפסח? דיאטנית מלב"י סיגל אלפסה מגישה לכם את לוח שווי הקלוריות של ארוחת החג, עוגות המצות והנשנושים שאחרי הארוחה פסח מביא איתו שלל מאכלי חג, שלא ניתן להתעלם מהם, לא בערב פסח ולא בשאר ימי חול המועד. אז כמה קלוריות באמת יעלו לנו כל פינוקי החג הזה?… למידע נוסף »

 • מוות מוקדם: השמנה מקצרת משמעותית את תוחלת החיים

  מאת: assia 23/02/15

  חוקרים שבחנו למעלה מחצי מיליון נבדקים, גילו כי עודף משקל והשמנת יתר בגיל המעבר יותר ממכפילים את הסיכון למות מוות מוקדם עד כה ידענו כי השמנה מסוכנת לבריאות, אבל מחקר חדש ומבהיל מגלה עד כמה גדול הסיכון ומפרט בכמה שנים בדיוק מקצר עודף המשקל את תוחלת החיים. המחקר מתפרסם בגליונו האחרון של כתב העת New… למידע נוסף »

 • ויטמינים בהתאמה אישית: אחרי ניתוח בריאטרי

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מציג את הכמות הרצויה לצריכה יומית של ויטמינים לאחר ניתוחים בריאטריים. ד"ר דין קרן עם כל המידע ומסקנה אחת: כל מי שעובר ניתוח הרזיה צריך לקבל ליווי דיאטני פרטני רבות נכתב על הנוכחות של חסרים תזונתיים באנשים עם השמנת יתר, בעיקר אלו עם רמתBMI  מעל 40, שנראית פרדוקסלית על רקע ההכנסה הקלורית הרבה… למידע נוסף »

 • דיאטת נוזלים: מרק במקום ארוחה?

  מאת: assia 23/02/15

  דיאטת נוזלים לא חייבת להיות עינוי מתמשך בניגוד לתפיסה המקובלת, והחשיבה כאילו אנו מרעיבים את עצמנו במהלכה, רחוקה מהמציאות כמרחק שנות אור. במפתיע אולי ובניגוד לדימוי הציבורי של צריכת נוזלים במקום מזון, הרי שבאופן מאוזן ולאחר התיעצות עם דיאטנית מוסמכת תוכלו לכלול רבים ממרכיבי המזון החיוניים לכם גם בצורה נוזלית. היתרון הגדול הוא ב"אחיזת העיניים"… למידע נוסף »

 • השמנה דתית: מאמין באלוהים? לא פלא שאתה עולה במשקל

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר אמריקאי חדש גורס כי אלוהים גומל למאמיניו, לפחות הנוצרים שבהם, בקילוגרמים עודפים ומיותרים האל הטוב והכל יכול, מיטיב עם מאמיניו גם במשקל הגוף: כך לפחות עולה ממחקר חדש, שבחן את הקשר בין אינדקס מסת הגוף לבין מידת אדיקות דתית בקרב נוצרים בפטיסטים. המחקר נערך באוניברסיטת Purdue שבאינדיאנה, ארצות הברית, ופורסם באחרונה בכתב העת Journal… למידע נוסף »

 • הקיץ בשירות הדיאטה

  מאת: assia 23/02/15

  ביקיני או לא ביקיני, עובדה שאנשים מרזים יותר בקיץ. לד"ר אסנת רזיאל יש הסבר פחות אופנתי ויותר מקצועי למה אנשים מרזים בקיץ ואיך ניתן לרתום את הקיץ כדי לסייע לכם לשמור על משקל תקין הקיץ הישראלי לא מאפשר קוד לבוש מעונב מדי בעונה חמה זו בה הטמפרטורות והלחות גבוהים במיוחד. גם אירופאים המגיעים לנסיעות עסקים… למידע נוסף »

 • נשמה של שמנה במסע משנה חיים…

  מאת: assia 23/02/15

  מסע החיים של שירלי שהחל ב 26.05.1972, הגיע לשיאו ב 26.10.2008 בביצוע ניתוח מעקף קיבה מורכב.  כיום  8 שנים אחרי, שירלי מסכמת : בזכות ד"ר רזיאל ומעקף הקיבה המוצלח שיצרה בי, השלתי מעליי 85 ק"ג. קרוב לשנתיים אחרי עברתי ניתוח פלסטי משולב – מתיחת בטן וירכיים ופשוט…נולדתי מחדש. עכשיו היא מספרת על המסע המיוחד שלה, שעזר… למידע נוסף »

 • תזונה לילדים: "והיום, ילדים, נלמד על אכילה נכונה"

  מאת: assia 23/02/15

  סדרת כתבות לפתיחת שנת הלימודים. והפעם: מהם "נאופובים" וכיצד אפשר לעודד ילדים להתחיל לאכול ירקות אחת המשימות החינוכיות המשמעותיות והקשות ביותר שמוטלת עלינו כהורים, היא הקניית הרגלי חיים נכונים לצאצאים שלנו. כיצד לחצות כביש בבטחה בדרך לבית הספר ואיך לסדר את הספרים והמחברות הם שני הרגלים שקל, באופן יחסי, להקנות לילדים. אבל כאשר אנחנו מגיעים… למידע נוסף »

 • ניתוח הרזיה וסוכרת: ניתוח הרזיה יכול לרפא סוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  ניתוח בריאטרי מטפל לא רק במשקל היתר כי אם גם במחלות הנלוות. ד"ר אסנת רזיאל מציגה מחקרים עדכניים המציגים תוצאות של שיפור במחלות מטבוליות הקשורות להשמנת יתר, כגון: סוכרת ועודף כולסטרול, כתוצאה מניתוחים בריאטריים, ואפילו העלמת המחלה כליל
  למידע נוסף »

 • גיל הבלות: הסיכוי להשמנת יתר עולה בקרב נשים

  מאת: assia 23/02/15

  גיל הבלות אצל נשים מביא עימו את הצורך בתשומת לב מיוחדת לתחזוק וטיפוח מערכות הגוף אשר עוברות שינוי דרמטי. נדמה, שגם נושא המשקל כמו נושאים אחרים דורש התייחסות מיוחדת ותשומת לב מרובה, לא כל מה שהיה מובן לנו מאליו כשהיינו צעירות ממשיך להתקיים ללא מאמץ. כך גם: מישקלנו. נתונים חדשים אשר נאספו ומפורסמים בגליון אוקטובר… למידע נוסף »

 • סנדוויץ' מנצח: מה לשים בכריך לבית הספר?

  מאת: assia 23/02/15

  המלצות תזונה להורים, או: מה לעשות כדי לא למצוא בערב בילקוט סנדוויץ' נשכח שהכנו בבוקר? מאות אלפי אמהות מתחבטות מדי בוקר בשאלה הרת גורל: מה לשים היום בסנדוויץ' שאנחנו מכינות לקטנים לבית הספר, שגם יהיה מזין ובריא ויספק את הצרכים התזונתיים של התלמיד שלנו, אבל גם יהיה לו מספיק טעים – כך שלא נמצא את… למידע נוסף »

 • זוגיות: אהבה, זה משמין?

  מאת: assia 23/02/15

  חשדתם בכך שאהבה משמינה, אבל לא יכולתם ממש להצביע על כך בוודאות, ובכן עכשיו זה מדעי. ממצאי מחקר חדש מראים כי אהבה, בעיקר מהסוג שכרוך בזוגיות מאושרת, גורמת לנו לשמור פחות על משקלנו ולהעלות במשקל. כמה עולה האהבה במשקל? אתם מכירים את זה על בשרכם או חווים את זה דרך חברים טובים שמצאו שותפים לחיים,… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי: הסטיגמה

  מאת: assia 23/02/15

  אנשים שמנים סובלים משלל סטיגמות בתחום החברתי, המקצועי והרפואי. ד"ר אסנת רזיאל מציגה מחקר חדש העוסק כולו בסטיגמה שיש לאנשים בעלי משקל יתר שעברו ניתוח הרזיה. מה יכול לגרום לאנשים לשנות את היחס השלילי לשמנים? במחקר, שנעשה ב-University of New South Wales, גילו החוקרים כי ירידה במשקל בעזרת ניתוח כרוכה בסטיגמה, זאת לעומת ירידה במשקל… למידע נוסף »

 • הרגלי אכילה לילדים: איך ואיפה אוכלים

  מאת: assia 23/02/15

  סדרת כתבות לפתיחת שנת הלימודים בנושא תזונת ילדים. הכתבה השנייה בסדרה: איך ואיפה לאכול? בכתבה הקודמת שפרסמנו כאן, דיברנו על חשיבותם של הרגלי אכילה נכונים, הבעייתיות האופיינית להם וכיצד להתחיל להקנות אותם לילדים שלנו. שלושה דברים שחשוב להתייחס אליהם ולשים לב אליהם במיוחד, הם המקום, הדרך והזמן שבו מתבצעת האכילה. מודעות לכל אחד מהם עשויה… למידע נוסף »

 • ווי, יש לי עודפי עור!

  מאת: assia 23/02/15

  הם ידעו שהם ירזו במשקל ומראה גופם ישתנה, ולמרות זאת הם היו בשוק טוטלי כשהם עמדו מול המראה וראו את העור המדלדל. מחקר חדש עוסק בציפיות המטופלים לאחר ירידה במשקל. מי יותר מתקשה לעכל את העור הרפוי – גברים או נשים? כל מי שמתכנן לרדת במשקל חולם על גזרה חדשה וחטובה, השאלה האם כל אלה… למידע נוסף »

 • סידן: איפה בדיוק מוצאים אותו?

  מאת: assia 23/02/15

  בשנים האחרונות אנחנו עדים למתקפת תוספי תזונה המבטיחים לנו חדשות לבקרים שהם הפתרון להוספת רכיב הסידן לתזונה היום יומית שלנו מדוע אנחנו זקוקים לסידן? מהי חשיבותו עבורנו? מהם המקורות הטבעיים שבהם אנו יכולים להשיג סידן ועד כמה הבטחות היצרנים לתוספי סידן באמת יעילות? מורה נבוכים לאלו שהסידן בורח להם… חשיבותו של הסידן עליונה סידן קיים… למידע נוסף »

 • האם השמנת יתר יכולה לגרום פגיעה מוחית?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר ראשוני גילה כי השמנת יתר קיצונית בקרב פעוטות קשורה לאינטליגנציה נמוכה, לבעיות קוגניטיביות ולפגיעה מוחית
  למידע נוסף »

 • פיטבול: כדור הפלא לחיטוב הגוף

  מאת: assia 23/02/15

  פיטבול מזכיר לאנשים בעיקר תרגילים הקשורים ללידה או ליוגה, אבל פיטבול הוא למעשה כדור פלא של ממש אם יודעים כיצד להשתמש בו בעזרת תרגילים יומיומיים לחיזוק והארכת שרירי הגוף והליבה. ואת התרגילים אפשר לעשות ממש בסלון הביתי הממוזג! רואים אותו בלא מעט מכוני כושר בחדר החוגים, עוברים לידו באדישות ומקשרים את הפעילות איתו לפעילות פיזית… למידע נוסף »

 • מי צפוי לעלות במשקל לאחר ניתוח מעקף קיבה?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש טוען כי הוא יכול לצפות התנהגויות מטופלים המיוחסות לעלייה חוזרת במשקל לאחר ניתוח מעקף קיבה לפרוסקופי. ד"ר אסנת רזיאל עם תוצאות המחקר לגבי רמת הדיכאון, הפעילות הגופנית, גודל הקיבה, בולמוסי האכילה, התמיכה החברתית ושאר הסיבות המשפיעות על עלייה או שימור המשקל לאחר הניתוח מטופלים, שעוברים ניתוח מעקף קיבה, יורדים במשקלם בצורה משמעותית, אולם… למידע נוסף »

 • מחקר: יותר שומן – יותר סרטן

  מאת: assia 23/02/15

  דו"ח אמריקאי מציג נתונים מטרידים במיוחד, המצביעים אמנם על ירידה באבחון מקרי סרטן, ברם נרשמה עלייה בכמות מקרי הסרטן הקשורים בהשמנת יתר ואורח חיים נטול ספורט. ד"ר אסנת רזיאל עם כל ההסברים והממצאים כשליש ממקרי הסרטן, המאובחנים בארצות המפותחות, קשורים לעודף משקל ולחוסר פעילות גופנית. סוגי הסרטן הקשורים להשמנת יתר כוללים סוגי סרטן נפוצים כמו… למידע נוסף »

 • חוסר שעות שינה אצל ילדים גורם להשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  כתב העת הרפואי Pediatrics מדווח בגיליון נובמבר כי מדענים מצאו את קשר בין שנת לילה טובה לבין הפחתת הסיכון להשמנת יתר אצל ילדים. כל שנת שינה נוספת לילד בגילאי שמונה עד תשע מורידה את הסיכוי להשמנת יתר בגילאי ההתבגרות בכארבעים אחוזים לערך! החוקרת ג'ולי לומאנג אשר מאוניברסיטת מישיגן אשר הובילה את המחקר טוענת כי שינה… למידע נוסף »

 • ציונים וספורט: "פעילות גופנית משפרת את ההישגים בלימודים"

  מאת: assia 23/02/15

  חוקרים בארה"ב מצאו כי תלמידים שביצעו פעילות גופנית קיבלו ציונים גבוהים יותר מחבריהם, שלא הרימו את הישבן מספסל הלימודים אם אתם תלמידים או סטודנטים, והמרוץ אחר הציון הבא לא משאיר לכם זמן להתעמל, כדאי שתשקלו שוב את לוח הזמנים שלכם. מחקר חדש מצא שתלמידים שביצעו פעילות גופנית קיבלו ציונים גבוהים יותר מחבריהם, שהפעילו תאי מוח… למידע נוסף »

 • השמנת יתר גורמת לנזק אקולוגי

  מאת: assia 23/02/15

  כמה שוקלת כל אוכלוסיית העולם? כמה אנשים מתוכה בעלי משקל עודף? למה השמנת יתר פוגעת בחקלאות? מחקר בריטי חדש עוסק בקשר שבין השמנת יתר ואקולוגיה ומדוע השמנה היא לא רק בעיה של האנשים אלא גם של כדור הארץ העובדה כי השמנת יתר קיצונית הוגדרה לאחרונה על ידי ארגוני בריאות רבים ברחבי העולם כמגפה מחייבת אותנו… למידע נוסף »

 • טיפול פנים: הכיני פנייך לקיץ

  מאת: assia 23/02/15

  הקיץ כבר כאן וזה הזמן לרענן את מראה עור הפנים. מבחר טיפים שימושיים למניעה וצמצום שטפי דם ונפיחות במהלך טיפולי פנים אילו טיפולי פנים מהירים ניתן לבצע ממש לפני הקיץ? האם יהיו שטפי דם? האם צפויה נפיחות? כדי להשיג תוצאה מיטבית תוך זמן קצר, ללא שינוי בולט לעין וללא שטפי דם או נפיחות, מומלץ להקפיד… למידע נוסף »

 • השמנה בטנית: מה צריך לעשות כדי להוריד את ה"צמיגים"?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש קובע שכדי להיפטר מהתופעה של השמנה בטנית לא מספיק לעשות דיאטה, וחייבים להוסיף לה גם פעילות גופנית השמנה בטנית היא לא רק מטרד אסתטי באזור הבטן – אלא גם טומנת בחובה סיכון רפואי מוגבר לתחלואה. מחקר חדש מגלה שכדי לצמצם אותה אי אפשר להסתפק בדיאטה בלבד, וחייבים לצרף לה גם פעילות ספורטיבית. המחקר… למידע נוסף »

 • ניתוח עיצוב הגוף: לעצב בלי כאב

  מאת: assia 23/02/15

  הרפואה הכירורגית המודרנית מאפשרת לאנשים לעבור ניתוח עיצוב הגוף כבר שנים, החידוש הוא בתשומת הלב לאיכות החיים של המנותח ואופן החלמתו מהניתוח. כיצד ניתן להפחית את הסיכונים ואת רמת הכאב במהלך ההתאוששות מניתוחים פלסטיים? כחלק מההתקדמות בתחום הכירורגיה הפלסטית בכלל, ובפרט ניתוח עיצוב הגוף, הרפואה המודרנית שמה את הדגש המרכזי על שיפור באיכות חייו של המנותח…. למידע נוסף »

 • כושר בבית: סיבולת באמצע הסלון

  מאת: assia 23/02/15

  האם קיימת האפשרות שנצליח לשפר מעט את הכושר הגופני שלנו בבית או שנחוץ לנו מנוי בחדר כושר יוקרתי או הליכות רגליות ממושכות בשביל להכניס את עצמנו לכושר? מה אנחנו יכולים לעשות בתוך מתחמי היום יום שלנו על מנת לשפר את היציבה, את הכושר הגופני ולהרגיש שאנחנו באמת עושים משהו עם עצמנו? בניגוד לדעה הרווחת, אין… למידע נוסף »

 • תזונה לחיים: דווקא בחופש הגדול אוכלים נכון

  מאת: assia 23/02/15

  תזונה לילדים בחופש: אוגוסט, רוב הילדים כבר לא בקייטנות וההורים מבלים יותר שעות עם הילדים. זה בדיוק הזמן לסגל הרגלי אכילה נכונים. אתם קובעים את סדר היום הבריאותי של ילדיכם: במקום חטיף – קערת פירות מרעננת, במקום משחק בסמארטפון – רכיבה על אופנים. ובספטמבר, שיכניסו לימודי תזונה למערכת השעות! ילדי ישראל מככבים בחמשת המקומות הראשונים… למידע נוסף »

 • תה ירוק: יתרונותיו הבריאותיים

  מאת: assia 23/02/15

  החורף כבר כאן ואין זמן מתאים יותר להתחמם עם כוס תה ירוק, גם מפנק וגם בריא. ד"ר אסנת רזיאל מציינת ארבעה יתרונות בולטים של התה הירוק בשמירה על גוף בריא ובמניעת מחלות, אפילו סרטן בימים קרים וגם בימים לא קרים, מומלץ לשתות תה ירוק על בסיס קבוע. מלבד העובדה כי שתייה חמה מחממת את הגוף… למידע נוסף »

 • חסרים תזונתיים בדרך לניתוח בריאטרי: חשוב לבדוק

  מאת: assia 23/02/15

  חוקרים ישראלים בדקו אילו חסרים תזונתיים קיימים במועמדים לניתוחים בריאטריים, מה משפיע עליהם והאם גברים סובלים יותר מנשים או להיפך. ד"ר דין קרן מציג את ממצאי המחקר ואף מציע פיתרון מעשי למועמדים לניתוח הרזיה הדעה הרווחת היא כי בחברה המערבית מצב של חסר בוויטמינים ומינרלים נדיר לאור מגוון המזון הרב, הנגישות הקלה אליו והעלות נמוכה… למידע נוסף »

 • השמנת יתר קשורה לעליה במקרי הסרטן

  מאת: assia 23/02/15

  השמנת יתר קשורה לעליה במקרי הסרטן – כ 6000 מקרים חדשים של סרטן בכל שנה הן תוצאה של השמנת יתר בקרב נשים, כך על פי מחקר חדש עליו מדווח עיתון הגארדיין…. למידע נוסף »

 • ארה"ב: זינוק במספרם של תינוקות שמנים

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש ומדאיג גילה כי מספרם של תינוקות הסובלים מעודף משקל באמריקה עלה ב-74% ב-22 השנים האחרונות. הסיבה: תזונה לקויה וחוסר מודעות מספר התינוקות הסובלים מעודף משקל בארה"ב זינק ב-74% תוך 22 שנה. נתון מדאיג זה עולה ממחקר שנערך בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת "הרווארד" ופורסם בכתב העת Obesity. הממצאים שעולים מהמחקר מצטרפים לנתונים אחרים שנאספו באחרונה,… למידע נוסף »

 • ספורט בקיץ: כן זה אפשרי!

  מאת: assia 23/02/15

  חם לכם? זה לא תירוץ להפסיק לעשות ספורט בקיץ. תגידו מה התירוץ שלכם – ואנחנו נספק לכם פתרון נגדי הולם. קיצר, תכינו את ארון הבגדים הספורטיבי לשימוש מיידי! הקיץ הישראלי הוא חסר רחמים במיוחד, אחוזי לחות גבוהים, טמפרטורות גבוהות ושלל תירוצים אחרים המספקים לכם את כל הסיבות להוריד את הפעילות הגופנית מסדר היום שלכם. אם… למידע נוסף »

 • אכילה רגשית וחיצונית: אפשר לעצור את זה

  מאת: assia 23/02/15

  עצבני? כועס? העוגה נראית מפתה? עצור! הדיאטנית ד"ר דלית ויסמן מסבירה את הקשר הכבד, תרתי משמע, בין אכילה רגשית ואכילה חיצונית לעלייה במשקל, ומציגה תובנות מן המחקר והטיפול איך ניתן למנוע את הצטברות הקילוגרמים הרגשיים הסביבה המערבית הנוכחית מאופינת כסביבה המעודדת עלייה במשקל הגוף. זמינות ושפע של מזון, שיווק אגרסיבי של יצרניות מזון, המשולבים עם… למידע נוסף »

 • שרוול קיבה או מעקף קיבה?

  מאת: assia 23/02/15

  ניסוי קליני משווה תוצאות שרוול קיבה לעומת מעקף קיבה במטופלים עם BMI נמוך מ-50, שנבחרו באקראי לאחד משני הניתוחים. ד"ר אסנת רזיאל וד"ר דלית ויסמן עם הממצאים ומסקנת החוקרים האם יש הבדל בין התוצאות של ניתוח שרוול קיבה לבין מעקף קיבה לפרוסקופי? מחקר חדש, שהתפרסם בכתב העת הרפואי Obesity Surgery בנובמבר האחרון, השווה את התוצאות… למידע נוסף »

 • סופגניות דלות קלוריות: פתרון למעדן האסור של חנוכה

  מאת: assia 23/02/15

  יש עניין כזה שהתחלתם דיאטה, הבטחתם לעצמכם לשמור היטב ולהקפיד על תזונה בריאה. הפעם אתם רציניים אמרתם לעצמכם. ואז…. הגיע חנוכה. ואיתו כמובן, סופגניות. החג החורפי הזה הוא בעיה אמיתית לכל מי שמנסה לשמור על משקלו. מזג האוויר הקר, האווירה המשפחתית החמה והסופגניות, המצאה מקוללת עם מורשת של מאות שנים, עושים את שלהם ומכניעים לרוב… למידע נוסף »

 • מחקר סיני: ניתוח הרזיה מרפא סוכרת

  מאת: assia 23/02/15

  ירידה במשקל מפחיתה את כמות השומנים בדם ומקטינה את לחץ הדם, ועשויה להעלים סוכרת מסוג 2. ד"ר אסנת רזיאל עם סקירת מחקר חדש שבדק את יעילות הניתוח הבריאטרי בטיפול בסוכרת חוקרים מאוניברסיטת לאנזו בסין ביקשו לבדוק את מה מידת יעילות הטיפול של ניתוחי ההרזיה במחלת סוכרת מסוג 2. בסקירת ספרות מדעית, שפורסמה לאחרונה בכתב העת… למידע נוסף »

 • על זוגיות והשמנה

  מאת: assia 23/02/15

  כיצד משפיע עודף המשקל על היחסים בין בני הזוג? המטפל אופיר תשובה טוען כי הבחירה שלכם בבן הזוג באה לפצות על חסכים אישיים, בין היתר הדימוי הגופני, ועונה על השאלה איך בכל זאת אפשר להמשיך לאהוב כאשר החוזה הזוגי והמשקלי משתנים ההשפעה של השמנת יתר על הבריאות ידועה, בכל שבוע מתפרסם מחקר שמוסיף עוד אספקט… למידע נוסף »

 • כיצד גורמים לילד לרזות? מבלים איתו זמן איכות

  מאת: assia 23/02/15

  על פי מחקר חדש, ככל שאמהות מבלות עם צאצאיהן יותר זמן – כך הם ישמינו פחות. זמן איכות עם אבא, לעומת זאת, יוצר השפעה הפוכה מחקר חדש זיהה שלושה גורמי מפתח, שיש בינם לבין השמנת ילדים קשרי גומלין חזקים: כמות השעות שהאם מבלה עם הילד; מידת הלחץ שהיא נמצאת בו בעבודה; ורמת ההכנסה שלה. על… למידע נוסף »

 • אייל גפן: סרט חייו. אחרי ניתוח קיצור קיבה ופחות 70 קילו

  מאת: assia 23/02/15

  השחקן, הבימאי והמפיק אייל גפן בסרט תיעודי, שהכין חברו הטוב, המלווה אותו מרגע ההחלטה לעבור ניתוח קיצור קיבה ועד לקו הסיום "היום אני מבין שהעסק הזה היה מאד לא פשוט, ואולי אפילו מסוכן עד כדי  מחלות קליניות שקשורות בפיצול אישיות, ועוד רגע התפרצה סכרת ואולי איזה אוטם בווריד חשוב שמוביל דם וחמצן למוח, אבל לפני… למידע נוסף »

 • ניתוח טבעת להצרת קיבה תורם להארכת תוחלת החיים

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש, אשר נתוניו התפרסמו לאחרונה באוסטרליה, קובע כי בקרב קבוצת מטופלים אשר עברו ניתוח טבעת להצרת קיבה, נצפתה ירידה של 72% בשיעור התמותה לעומת נבדקים שסבלו מהשמנה ולא טופלו. תוצאות המחקר חשובות עד מאד, שכן הוא מוכיח כי אנשים בעלי עודף משקל קיצוני, אשר נמצאים כמובן בקבוצת סיכון גבוהה מיתר האוכלוסייה להתפתחות מחלות אופייניות… למידע נוסף »

 • "מזון מעובד הוא פשוט רעל"

  מאת: assia 23/02/15

  במאמר חריף יוצא חוקר מוביל נגד תעשיית המזון המייצרת מזון מעובד, ולטענתו פשוט גורמת להרעלת האוכלוסייה ולהשמנתה באמצעות פיטומה בסוכר "המזון המעובד והתעשייתי של היום הוא עתיר בסוכר, שמשנה את המאזן ההורמונלי של הגוף, גורם ל'סביבה רעילה' ויוצר התמכרות למזונות ממותקים". את כתב ההאשמה החריף הזה מפנה ד"ר רוברט לוסטיג, רופא ילדים מומחה בנוירואנדוקרינולוגיה וחוקר… למידע נוסף »

 • אפליקציה בריאטרית: חדש

  מאת: assia 23/02/15

  אפליקציות לניהול דיאטה, שמציפות את החנויות הווירטואליות, הן כבר לא עניין חדש, ועכשיו קבלו את החידוש – אפליקציות לניהול יומן בריאטרי המיועדות לרופאים המטפלים. רפואה בכף יד… למידע נוסף »

 • שבץ מוחי ואירועי לב: ניתוח בריאטרי מפחית הסיכון

  מאת: assia 23/02/15

  השמנת יתר היא גורם סיכון מובהק לאירועי לב או שבץ מוחי, אך האם ירידה במשקל יכולה באמת להפחית את הסיכון? ד"ר אסנת רזיאל עם תוצאות מחקר שבדי חדש שבדק את האפקטיביות של ניתוחי הרזיה והסיכון לאירועי לב ושבץ השמנת יתר גורמת להתהוות מחלות נילוות, בין היתר עלייה בלחץ הדם, עלייה ברמות הסוכר בדם וסיכון לסוכרת… למידע נוסף »

 • "חשוב לעודד הנקה כבר בבית היולדות"

  מאת: assia 23/02/15

  חלב אם הוא המזון הטוב ביותר שאפשר לתת לתינוק, בין היתר משום שהוא תורם למניעת השמנה בהמשך החיים. מחקר חדש מגלה שהצוות הרפואי לא תמיד מסייע בכך לאמהות לתינוקות שיונקים רק חלב אם במשך 6 חודשי חייהם הראשונים יש סיכוי קטן יותר לצבור עודפי שומן ולסבול מהשמנת יתר בבגרותם. חרף זאת, בבדיקה מדגמית שנערכה בבתי… למידע נוסף »

 • ניתוח שרוול: הנחיות תזונתיות להמשך

  מאת: assia 23/02/15

  בחודשים הראשונים לאחר ניתוח שרוול המנותח לומד להכיר את גופו בכלל ואת קיבתו בפרט מחדש. הדיאטנית סיגל אלפסה עם מספר דרכים להתמודד עם המציאות החדשה (ולא במקום מפגש אישי עם דיאטנית) בחודשים הראשונים לאחר ניתוח שרוול, המנותח  לומד להכיר את גופו מחדש ואת קיבתו בפרט, ומתמודד עם תחושות חדשות  כמו שובע ורעב, למידה של קצב… למידע נוסף »

 • השמנת יתר ועוני: אין מה לאכול? אז למה יש כאן יותר מדי אנשים שמנים?

  מאת: assia 23/02/15

  השמנת יתר במדינות עניות: יש אקסיומות בחיים שנדמה שאין בהן שום היגיון, אבל עדיין הן מתקיימות ואין שום דבר שניתן לעשות בנושא. פאריס הילטון היא אישה עשירה ורזה. מרביתנו איננו עשירים או רזים. אין מה לעשות, כך הם פני הדברים. מסתבר כי מדינת מיסיסיפי אשר בארצות הברית, אשר סטטיסטית היא המדינה עם כמות האנשים הרעבים… למידע נוסף »

 • לראשונה בהיסטוריה: בעולם יש יותר שמנים מרעבים

  מאת: assia 23/02/15

  בעולם יש יותר שמנים מרעבים. כך דווח בכנס בינלאומי באוסטרליה. כמעט 1 מכל 6 בני אדם בתבל סובל כיום מעודף משקל או מהשמנת יתר מגיפת ההשמנה העולמית הולכת וצוברת תאוצה בקצב מבהיל, וכעת, לראשונה בהיסטוריה, יש בעולם יותר אנשים שמנים שסובלים מעודף משקל או מהשמנת יתר – בהשוואה לכאלו שסובלים מרעב ומתת-תזונה. מתוך 6.5 מיליארד אנשים… למידע נוסף »

 • אוכלים ורצים: כללי תזונה

  מאת: assia 23/02/15

  אוהבים לרוץ? מצוין. לצד הפעילות הגופנית החשובה, יש להקפיד על מספר כללי תזונה כדי שהריצה אכן תהיה מועילה, למשל איך מחשבים כמה קלוריות שורפים בריצה ומתי מומלץ לאכול פחמימות ומתי חלבונים כל פעילות גופנית חשובה, ולכל פעילות ישנם כללי תזונה שכדאי להקפיד עליהם כדי שהאימון יהיה מועיל, הן מבחינת תחושת הגוף וההכנה שלכם לקראת ביצוע… למידע נוסף »

 • הקשר בין מחלת השיגדון – גאוט והשמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  שכיחות מחלת השיגדון עלתה בעשרים השנים האחרונות, והיא פוגעת כיום בארבעה אחוז מהאמריקנים. ד"ר אסנת רזיאל עם ממצאי מחקר חדש שמצביעים על הקשר בין בעיית השמנה והחמרת המחלה שכיחותה של מחלת השיגדון עלתה בעשרים השנים האחרונות בארה"ב, חלק מהסיבה היא משבר ההשמנה של המדינה והשכיחות הגבוהה יותר של לחץ דם גבוה. מהי מחלת השיגדון? שיגדון,… למידע נוסף »

 • דיאטה דלת פחמימות: יתרונות וחסרונות

  מאת: assia 23/02/15

  דיאטה דלת פחמימות וקלוריות אמנם תהיה יעילה בטווח הקצר, אך לצד התוצאות המהירות שהיא מניבה יש גם חסרונות. אם אתם בדרך לניתוח בריאטרי, כנראה שהרופא שלכם ימליץ לכם על דיאטה מעין זו, בשגרה מומלץ לבחור בדיאטה יעילה ומזינה יותר לטווח הארוך ירידה במשקל בתקופה שלפני ניתוח בריאטרי מפחיתה את הסיבוכים הניתוחיים, את זמן הניתוח, אובדן… למידע נוסף »

 • ריקודי בטן במקום אירובי?

  מאת: assia 23/02/15

  מסתבר כי ריקודי בטן, כאימון ייחודי שורף קלוריות, המפעיל את שרירי הגוף ומסייע לפיתוח הסיבולת האירובית אינם רעיון מופרך כל כך מכוני הכושר עושים עבורנו את העבודה. הרצון של הלקוחות בגיוון של הקורסים המוצעים להם על ידי המכונים והתחרות הגדולה ביניהם גורמים ליצירתיות אצל מומחי השיווק בשוק הצפוף הזה. הצורך לחדש, לעניין ולרתק את קהל… למידע נוסף »

 • "סוכרת מבוגרים" אצל ילדים עלולה להיות קטלנית: מחקר

  מאת: assia 23/02/15

  חוקרים בארה"ב גילו כי ילדים שסובלים מהשמנת יתר ומפתחים סוכרת מסוג 2, "סוכרת מבוגרים" – מגדילים פי 5 את סיכוייהם לפתח מחלת כליות סופנית ולמות באמצע החיים מחקר חדש מגלה, כי ילדים ובני נוער שלוקים בסוכרת מסוג 2 ("סוכרת מבוגרים", הנובעת מהשמנת יתר) – חושפים את עצמם לסיכון הרבה יותר גבוה לכשל כלייתי ולמוות באמצע… למידע נוסף »

 • ניתוח הרזיה וסוכרת: ניתוח בריאטרי משפר סוכרת מסוג 1

  מאת: assia 23/02/15

  לראשונה בעולם המחקר פורסם החודש מחקר שמצא כי ניתוח בריאטרי משפר נתוני סוכרת מסוג 1. ד"ר אסנת רזיאל עם סקירת המחקר החדש, שמציג נתונים חדשים בעולם הרפואה על יעילות של ניתוח הרזיה עד היום מרבית המחקרים הרפואיים מצאו כי ניתוח הרזיה יעיל בטיפול בהשמנת יתר ובמחלות נלוות, ומצאו כי הוא משפר נתוני סוכרת מסוג 2… למידע נוסף »

 • איך לשבור הרגלים רעים ולעבור להרגלים בריאים

  מאת: assia 23/02/15

  אם כל פעם שאתם פותחים את הטלוויזיה אתם מנשנשים או מסיימים ארוחת צהריים וחייבים משהו מתוק – הכתבה הזו בשבילך. הדיאטנית יפית קסלר טוענת כי ניתן להיפטר מהרגלים רעים ונותנת כמה טיפים שימושיים אם אנו יודעים, שהתנהגות או הרגל מסוים מזיקים לבריאותנו, מדוע אנחנו פשוט לא יכולים להפסיק? רבים מאיתנו סובלים ממשקל עודף שפוגע בבריאותנו,… למידע נוסף »

 • העתקת התמכרות: הניתוח הצליח, המטופל עבר לאלכוהול

  מאת: assia 23/02/15

  הניתוחים הכירורגיים להרזייה מצליחים להשיג תוצאות מצוינות, אבל לעתים גם מעוררים בעיות לא פשוטות. התמכרות חדשה, למשל הניתוחים הכירורגיים להרזייה, שהולכים והופכים פופולאריים יותר ויותר, ידועים בשיעור ההצלחה הגבוה שלהם, שעולה בהרבה על כל דיאטה אפשרית. אבל לצד זאת, מסתבר, הם מעלים בעיה חדשה, שמכונה בשפה המקצועית "העתקת התמכרות". מומחים בארה"ב הבחינו, בעת האחרונה, כי… למידע נוסף »

 • מעקף קיבה או מעקף תריסריון?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש בדק את רמות הוויטמינים לאחר ניתוחים בריאטריים שונים והשווה בין ניתוח מעקף קיבה לעומת מעקף תריסריון. ד"ר דין קרן עם תוצאות המחקר ותובנות אודות הממצאים המרתקים כידוע השימוש בניתוחים בריאטריים כיום מאד נפוץ, מספר האנשים שעברו ניתוחים בריאטריים במדינות המערב נאמד במאות אלפים. הניתוח הבריאטרי מביא לירידה משמעותית במשקל, שיפור במחלות הנילוות להשמנה,… למידע נוסף »

 • השמנת יתר מתכון לפתח סוכרת?- לא בהכרח

  מאת: assia 23/02/15

  בניגוד לדעה המקובלת, השמנת יתר אינה מרשם ודאי לחלות בסוכרת. ניסיונות אשר נערכו לאחרונה בעכברי מעבדה בעלי משקל עודף הוכיחו כי לא בהכרח כמות השומן היא זאת אשר מנבאית את הסיכוי לפתח סוכרת אלא המיקום בו הוא מאוחסן בגוף ניסוי בעכברי מעבדה שמנים שהואבסו הראה שהם הצליחו שלא לפתח סוכרת הודות לפעילות שני הורמונים אשר… למידע נוסף »

 • השמנת יתר קיצונית מכבידה יותר על נשים

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מראה כי נשים ניזוקות יותר מגברים כתוצאה מהשמנת יתר חולנית. הסיבה המשוערת: סטיגמה חברתית שלילית רובנו יודעים שהשמנת יתר עלולה להזיק לבריאות, אך האם נשים וגברים נפגעים מעודף משקל באותה מידה?  ד"ר פיטר מאונינג ועמיתיו מאוניברסיטת קולומביה שבניו יורק, ביקשו לענות על שאלה זו. החוקרים חישבו את כמות התחלואה הנגרמת בארה"ב כתוצאה מעודף… למידע נוסף »

 • הקטנת חזה או ניתוח הרזיה: מה עושים קודם?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר שבדק שביעות רצון בקרב נשים, שעברו ניתוח הקטנת חזה לפני הירידה במשקל, מצא כי הן היו מרוצות מהתוצאות. אבל מה הן המליצו לחברות שלהן, שעמדו לעבור את שני הניתוחים? ירידה דרמטית במשקל גורמת לעודפי עור ורבות משפיעה גם על מראה החזה הנשי. נשאלת השאלה בעבור נשים בעלות משקל יתר, המבקשות לעבור ניתוח הרזיה וניתוח… למידע נוסף »

 • מחקר: שמן דגים גורם להרזייה

  מאת: assia 23/02/15

  חוקרים אוסטרליים נדהמו לגלות כי נבדקים שסובלים מהשמנת יתר וצרכו שמן דגים הצליחו להפחית במשקלם גם ללא דיאטה זה כבר מזמן לא סוד. שמן דגים הוא אחד הדברים הבריאים ביותר שאנחנו יכולים לשים על הצלחת שלנו. כעת מתברר כי מדובר במזון שיכול לגרום לנו להוריד במשקל, אפילו ללא דיאטה. חוקרים באוניברסיטת דרום אוסטרליה גילו את… למידע נוסף »

 • טובת האם והילד: הריון לאחר ניתוח הרזיה

  מאת: assia 23/02/15

  נשים שעוברות ניתוח הרזיה עושות טוב לא רק לעצמן, אלא גם לעובר. ד"ר דין קרן מציג ממצאי מחקר חדש, שבדק את ההשלכות על האם והתינוק: פחות מקרים של אנמיה והקאות, יותר לידות במועד עם משקל יילוד תקין אנשים שמנים סובלים ממחלות נלוות, נשים שמנות סובלות גם מקשיים בכניסה להריון ומהלך הריון ולידה תקינים. מחקרים הראו… למידע נוסף »

 • לחץ דם בילדים: השמנה היא הגורם העיקרי לעלייתו

  מאת: assia 23/02/15

  במקביל לעליה במימדי ההשמנה נצפית בשנים האחרונות עליה בשיעור הילדים הסובלים מיתר לחץ דם. ד"ר אסנת רזיאל מספרת על המגמה ועל דרכי המניעה הננקטות בעולם המערבי. מספר הילדים האמריקאים בגילאי 8-17 הסובלים מיתר לחץ דם נמצא בעליה מתמדת, כך מציין מחקר חדש המתפרסם בגליון ספטמבר של כתב העת החברה האמריקאית למחלות לב. המחקר עקב אחר… למידע נוסף »

 • "השמנת יתר קיצונית גורמת לבעיות פוריות"

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מצא כי השמנת יתר במרכז הגוף מגדילה את ההסתברות לחוסר פוריות בקרב נשים בשל מוטציה גנטית הגעת לגיל הנכון, מצאת את הגבר המתאים, ואת מעוניינת להביא ילדים לעולם. אתם מנסים – אך לשווא, וההריון המיוחל אינו מגיע. בעיות פוריות: מי מאיתנו לא חוששת או חששה בעבר להיתקל בהן? כמה טוב היה לו יכולנו… למידע נוסף »

 • ליל סדר פסח הראשון שלכם אחרי ניתוח בריאטרי

  מאת: assia 23/02/15

  גם אם עבר מספיק זמן מהניתוח הבריאטרי ועליתם על גל התזונה הנכונה, הנה מגיע פסח וטורף את כל מה שידעתם על מה מותר ואסור להכניס לפה. להלן מדריך נבוכים למנותח הבריאטרי המתחיל לקראת חג המצות אחד מהשמות הנרדפים לחג פסח הוא חג החירות, ואולי השנה החג ירגיש לכם בדיוק כך. חג החירות שלכם מעול המשקל… למידע נוסף »

 • צליאק: מהי המחלה הזו? מדריך תזונה

  מאת: assia 23/02/15

  מחלת הצליאק (כרסת) היא מחלת מעי דלקתית עם רגישות למוצרים המכילים גלוטן. כיצד מאבחנים, מה אסור לאכול ומה כן מותר לאכול בהיעדר בצק? הדיאטנית יפית קסלר עם כל התשובות והתפריטים
  למידע נוסף »

 • מתיחת בטן

  מאת: assia 23/02/15

  כיצד ניתוח מתיחת בטן והגדלת חזה יכולים לחולל שיפור ניכר באיכות החיים בכלל ובאיכות חיי המין בפרט? … למידע נוסף »

 • פעילות אירובית: לא רק באייטיז

  מאת: assia 23/02/15

  נדמה כי לחלק מאיתנו השם פעילות אירובית יתקשר תמיד בצורה אסוציאטיבית לשנות השמונים העליזות, לדימוי המקפץ של ג'ין פונדה וקלטות הוידיאו שלה וחותלות בצבעים קשים למראה על טייטס בצבעים קשים עוד יותר עד להגחתה של פונדה ככוהנת הגדולה של מה שהיה נהוג לכנות אז "המחול האירובי", נדמה שהמונח אירובי היה מזוהה יותר כמונח רפואי ערטילאי… למידע נוסף »

 • הכל כלול, גם הקלוריות!

  מאת: assia 23/02/15

  תורכיה, רודוס, אילת, זה ממש לא משנה איפה בחרתם ליהנות בחופשת החג והקיץ – חופשות נוסח הכל כלול לא מחייבות לאכול הכל. ראו הוזהרתם! אין ספק כי חופשות נוסח הכל כלול, בארץ או בחו"ל, מאוד מפתות וקוסמות, הן מבחינת המחיר והן מבחינת התמורה. יש משהו מפנק בידיעה שאפשר להתכבד 24/7  במטעמי שפים של בתי מלון,… למידע נוסף »

 • ניתוח גיל הזהב: הרזיה ואיכות חיים בגיל הפנסיה

  מאת: assia 23/02/15

  למה רק ברידג' ונסיעה לחו"ל? אנשים בגיל הפנסיה משפרים את איכות החיים שלהם מדי יום, אז למה לא גם בתחום הבריאות? ד"ר דין קרן מציג ממצאים מרתקים על ניתוחי הרזיה והתוצאות המעודדות שלהם בקרב האוכלוסייה המבוגרת אדם, מטבעו, תמיד שואף לאיכות חיים, בכל גיל. גם בגיל השלישי אנשים בעלי משקל עודף יכולים לעשות שינוי לטובה… למידע נוסף »

 • תזונאי ותפקידו בדיאטה: המשקל, המטופל והמאכל

  מאת: assia 23/02/15

  לא קל לשמור על המשקל לאחר ניתוח הרזיה, אבל מי באמת אחראי על האוכל שמכניסים לפה? ד"ר אסנת רזיאל וד"ר דלית וייסמן על הגישה החדשה לגבי תפקידו של תזונאי בדיאטה והאחריות האישית של המטופלים לגבי התפריט והפיתויים הסביבתיים הגישות הנוכחיות בנושא ייעוץ תזונתי במקרים של השמנת יתר מושרשות עמוק בגישה של בחירה אישית. אולם גם… למידע נוסף »

 • פעילות גופנית: האם ילדינו מתאמנים מספיק?

  מאת: assia 23/02/15

  נתונים חדשים אשר נאספו ממחקר חדש קובעים כי רק ילד אחד מתוך ארבעים! בגילאי 11, עונה לדרישות הסטנדרטיות של פעילות גופנית הולמת, של שעת תרגול אחת ביום, המומלצת בגיל זה. במחקר חדש אשר נערך באוניברסיטת העיר באת' בבריטניה השתתפו 5595 ילדים ומסקנותיו העלו כי בקרב קבוצת הנבדקים, 95% מן הבנים ו 99.6% מן הבנות לא… למידע נוסף »

 • סוד ההצלחה של ניתוחי מעקף קיבה

  מאת: assia 23/02/15

  הקיבה הקטנה שיוצרים הניתוחים היא רק חלק קטן מהסיפור, מסבירה ד"ר אסנת רזיאל, שמגלה כיצד משתנה המאזן ההורמונלי בגוף לאחר ניתוח מעקף קיבה ותורם להצלחתו ניתוח מעקף קיבה (Gastric Bypass) משנה את רמות ההורמונים המופרשים במעי. להורמונים אלו תפקיד חשוב בוויסות תחושות הרעב והשובע, במהירות התרוקנות הקיבה, בתנועתיות המעיים ובקצב חילוף החומרים. הורמונים אלו פועלים… למידע נוסף »

 • המגפה האוסטרלית של השמנת יתר

  מאת: assia 23/02/15

  בתוך עשור אחד משלושה מבוגרים באוסטרליה ילקה בהשמנת יתר ותוחלת החיים של ילדים תתקצר בשל השמנה חולנית. דוח אוסטרלי קורא לסווג השמנת יתר כמחלה, שעולה לציבור מעל שמונה מיליארד דולר בשנה השפעת התופעה של השמנת יתר על אוסטרליה בעשור הבא עתידה להיות כה גדולה, עד שנשמעות קריאות לסווג אותה כמחלה, והושקו תכניות לאומיות חדשות כדי… למידע נוסף »

 • פיברומיאלגיה והשמנת יתר: מה הקשר?

  מאת: assia 23/02/15

  פיברומיאלגיה גורמת לכאבים בכל הגוף, עייפות וקשיון שרירים. חולים עם השמנת יתר מפתחים כאבים כרוניים בגוף, חוקרים חיפשו מה הקשר בין שתי המחלות וגם מצאו פיתרון חלקי חולים עם השמנת יתר מפתחים לא אחת כאבים כרוניים בחלקים שונים של הגוף, השומן מתחיל להצטופף בגוף בחללים שליד האיברים הפנימיים, מה שפוגע בזרימת הדם ומפעיל לחץ על… למידע נוסף »

 • מחלת השיטיון: השמנה בגיל 40, אלצהיימר בשנות ה-60

  מאת: assia 23/02/15

  במחקר פורץ דרך הצליחו לראשונה חוקרים לגלות את גורמי הסיכון שמעודדים את התפתחות מחלת השיטיון בגיל הזהב: השמנת יתר, כולסטרול גבוה ויתר לחץ דם סובלים מהשמנת יתר חולנית? עכשיו יש לכם סיבה גדולה נוספת לדאגה: מחקר חדש, שמתפרסם בכתב העת היוקרתי Lancet Neurology, מצא כי לאלו שסובלים מהשמנת יתר קיצונית, יתר לחץ דם או רמת… למידע נוסף »

 • מפורסמות מדברות על הקטנת חזה

  מאת: assia 23/02/15

  יותר ויותר נשים מפורסמות בעלות חזה גדול מעדיפות להקטינו ובכך לחסוך מעצמן את הקושי הפיזי ולעיתים גם הנפשי הנגרם להן. קווין לטיפה, דרו ברימור וז'יל זרין כבר הקטינו, טיירה בנקס, ג'סיקה סימפסון וקייטי בנקס בדרך לקביעת תור אחרי שנים רבות בהן כמעט כל הניתוחים הפלסטיים בשדיים בוצעו לצורך הגדלתם, מסתמנת עלייה בפופולריות של ניתוחי הקטנת חזה. על-פי נתוני האגודה… למידע נוסף »

 • משקל עודף? אני שמן בגלל אחרים

  מאת: assia 23/02/15

  כמה פעמים אמרנו לעצמנו שאם רק היינו מוקפים בסביבה יותר תומכת לא היינו סובלים משקל עודף. אנחנו מאשימים את הדודה, את החגים שעברו, את החברים שקפצו לקפה או את המנגל המשפחתי כולם אשמים, שהרי אם רק היינו נמצאים בסביבה קצת יותר תומכת, שהייתה לוקחת בחשבון שאנחנו מנסים לשמור על המשקל הכול היה נראה אחרת… האם… למידע נוסף »

 • ירקות ופירות: המזון שיעשה טוב לדיאטה שלכם

  מאת: assia 23/02/15

  ירקות ופירות הם המזון האידיאלי לתקופת הקיץ. אלו סוגי ירקות ופירות יתרמו יותר מכל לבריאותכם ולתהליך ההרזיה שלכם? הכל בכתבה הבאה הקיץ כאן, וככל שגוברים החום והלחות, אנו לובשים פחות ופחות. מי מאיתנו לא רוצה לחוש רזה וחטוב יותר כשאין היכן להסתיר את הצמיג החביב מהחורף? בנוסף, מזג האוויר ההביל מגביר את המשיכה למזונות קלים… למידע נוסף »

 • איך לא לעלות במשקל בחג: עשר מכות לקלוריות

  מאת: assia 23/02/15

  לא חייבים לעלות במשקל במהלך החג! קבלו את עשרת הטיפים שיעזרו לכם לא לעלות במשקל במהלך ארוחות הפסח והחגים הבאים עלינו לטובה תחושת החגיגיות לעיתים מוציאה אותנו מן השגרה ונותנת לנו להרגיש כי זה בדיוק הזמן להרפות, לוותר לעצמנו. נכון, לחגים ישנה חשיבות עצומה מבחינת ההפוגה הנפשית שהם מספקים לנו מן השגרה. אבל, וזו אולי… למידע נוסף »

 • לקחת ללב: ויטמין D

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש: ממצאים חדשים מצביעים על הקשר המובהק בין מחסור בוויטמין D והסיכון למחלות לב ותמותה. ד"ר אסנת רזיאל עם כל הפרטים והאבחנות לסידן יש תפקיד חשוב בעצמותינו, אך תפקידו אינו מוגבל לעצמות בלבד. יוני הסידן אחראים על האיתותים והתקשורת בתוך גופנו ועל התנועה על-ידי הפעלת שרירים. ויטמין D מגביר את ספיגת הסידן במערכת העיכול ומקטין… למידע נוסף »

 • שרוול הקיבה צר מדי? נפחו בלון!

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש בדק את רמת השכיחות, מהי הסיבה ואיזה טיפול ניתן לבצע בהיצרויות סימפטומטיות לאחר שרוול קיבה. ד"ר דין קרן עם התשובה המנופחת ניתוח, מכל סוג שהוא, טומן בחובו תופעות לוואי כאלה ואחרות. אחת מתופעות הלוואי של ניתוח שרוול קיבה הן היצרויות סימפטומטיות, כלומר קוטר השרוול צר מדי ויש להרחיבו בכדי לאפשר את תנועת המזון… למידע נוסף »

 • השמנת יתר בגיל מבוגר מסוכנת הרבה יותר ממה שחשבתם

  מאת: assia 23/02/15

  אנחנו נוטים להניח לדימוי הגוף של אנשים מבוגרים אולי בגלל שנדמה לנו שהוא הרבה פחות רלוונטי לאיכות החיים וחשיבותה של ההופעה החיצונית כך נדמה לחלקנו יורדת בגיל מבוגר. מה החשיבות של הופעה רזה וחתיכית בגיל הדמדומים? האם מדובר רק בחיצוניות או שמא גם בערכי בריאות הכרחיים לאיכות החיים בכל גיל שהוא? נדמה שאנחנו נוטים לזלזל… למידע נוסף »

 • לא דיאטה: איך יורדים במשקל? פשוט לא אומרים דיאטה

  מאת: assia 23/02/15

  דיאטה? מומחים לתזונה בארה"ב מבקשים מאנשים שסובלים מהשמנת יתר לזרוק לפח את המילה "דיאטה", ולהחליף אותה ב"תוכנית אכילה" לכל החיים ג'ולי מילר מזדעזעת כל פעם מחדש, כאשר היא משוחחת עם סטודנטים ותלמידים על הרגלי תזונה נכונים. "לתדהמתי, מרבית הילדים מכירים את המושג 'דיאטה' כבר בכיתה ד'. בייחוד הבנות", מספרת מילר, פרופסור לתזונה בקולג' סנט קתרינה… למידע נוסף »

 • אסתמה והשמנת יתר: מה הקשר?

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר אוסטרלי חדש הוכיח לראשונה, כי לחלבון שפעיל בגופם של אנשים שסובלים מהשמנת יתר, יש גם תפקיד מפתח בהתפתחות אסתמה בפעם הראשונה הצליחו מדענים להוכיח את הקשר הישיר בין השמנת יתר להתפתחות מחלת אסתמה. במחקר, שיתפרסם בגיליון אוגוסט של כתב העת Journal of Clinical Investigation, מדווחים חוקרים אוסטרליים ממכון גארוון למחקר רפואי בסידני, על חלבון… למידע נוסף »

 • ניתוח בריאטרי: להפיק את המקסימום מהשרוול

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר חדש מציג את החשיבות הרבה של ההכנה לפני ניתוח בריאטרי והמעקב התזונתי לאחריו. המסקנה חד משמעית: מי ששומר על מעקב סדיר בליווי מקצועי מגיע לתוצאות טובות יותר  זה מכבר ידוע כי ניתוח בריאטרי להרזיה מביא לירידה משמעותית במשקל והבראה מהמחלות הנלוות להשמנת יתר. מחקר חדש, שהתפרסם לאחרונה בעיתון הרפואי Obesity Surgery במאמרם של ד"ר… למידע נוסף »

 • איך לבנות כושר גופני בהדרגה

  מאת: assia 23/02/15

  זו נשמעת לחלקכם אולי קלישאה שחוקה, אבל זה לעולם לא מאוחר באמת להתחיל לבנות כושר גופני מאפס. כן! אין גיל שבו לא ניתן להתחיל לבנות בצורה מסודרת וליניארית כושר גופני שיהלום את משקלכם, גופכם, גילכם ואורח חייכם. לעולם לא מאוחר להתחיל בפעילות ספורטיבית מתונה ולהעלות בהדרגה את הכושר שלכם גם אם לא התאמנתם במשך כל… למידע נוסף »

 • ירידה במשקל במהירות: קווים לגנותה

  מאת: assia 23/02/15

  ירידה במשקל היא לא תחרות, לא הגיונית ולא טבעית. הפסיכותרפיסט אופיר תשובה מסביר למה כדאי לבצע תהליך מסודר של ירידה במשקל (הטמעה של אורח חיים חדש ובריא) ולזנוח את רעיון הקסמים לירידה דרסטית (מורידים מהר – מעלים מהר) לעבור ניתוח לקיצור קיבה מכל סוג כלשהו, טבעת, שרוול, מעקף, הינה החלטה קשה וחשובה. יש להחלטה זו… למידע נוסף »

 • מתח ואכילה: עצבים מביאים לי משקל יתר

  מאת: assia 23/02/15

  לא צריך להיות רעב כדי לזלול המבורגר וגביע גלידה, מספיק להיות עצבני עם נטייה להשמנת יתר. ד"ר אסנת רזיאל וד"ר דלית וייסמן מצביעות על הקשר בין מתח וצריכת אוכל מוגזמת שריפת אנרגיה באמצעות פעילות גופנית לא ירדה באירופה ובצפון אמריקה משנות השמונים ועד שנת 2005, אולם שיעור השמנת היתר דווקא כן עלה. חוקרים ביקשו להבין… למידע נוסף »

 • מרחב מוגן: המלצות תזונה לימי מלחמה

  מאת: assia 23/02/15

  מרחב מוגן: הרשימה המלאה של כל הדברים שכדאי להכין לשהייה קצרה בעיתות מלחמה, במרחבים מוגנים. לגזור ולשמור השבוע השני של הלחימה בלבנון הולך ומתקרב, ואיומיו של מנהיג חיזבאללה, השייח חסן נסארללה לשלוח אלינו טילים שיגיעו עד "מעבר מעבר לחיפה" הביאו את צה"ל לפרסם הודעה שבה נקראים גם תושבי תל אביב והמרכז "להיות עירניים". אילו פריטים… למידע נוסף »

 • תפוח: מדריך תזונתי ליתרונות הבריאותיים

  מאת: assia 23/02/15

  לא סתם הנחש בחר בתפוח לפתות את חוה בגן העדן, מדובר בפרי בריא מהרבה בחינות. לקראת ראש השנה והחג הרשמי של התפוח בדבש ליקטנו את היתרונות הבולטים של התפוחים
  למידע נוסף »

 • טיפולי פוריות, השמנה והריון בסיכון

  מאת: assia 23/02/15

  השמנת יתר פוגעת בפריון ומסכנת את האם ואת העובר. ד"ר אסנת רזיאל מביאה כאן סקירה מקיפה בנושא השמנה, פוריות והריון בסיכון. השמנת יתר היא תופעה נפוצה בקרב נשים בגיל הפריון. באנגליה ובמדינות מערביות, חמישית מההריונות מתקיימים בנשים הסובלות מהשמנה. בעיות פריון רבות נובעות מהשמנה ונפוצות בקרב נשים הסובלות מעודף משקל: מחזור וסתי בלתי סדיר או… למידע נוסף »

 • זמן עיכול: כמה זמן לוקח לגוף שלנו לעכל פיצוחים, פחמימות ודגים?

  מאת: assia 23/02/15

  עבור רבים מאתנו, חווית הארוחה כרוכה לעיתים גם בחישוב זמן עיכול של מאכלים, ותחושה של קלילות או כבדות מושפעת ממה שאכלנו. אז כמה זמן לוקח באמת לגוף שלנו לעכל פיצוחים, פחמימות ודגים? חמין או ג'חנון בשבת בבוקר משביתים אתכם לשארית היום? ובכן, אתם לא לבד. לאוכל  שאנחנו אוכלים, יש קשר ישיר למשך הזמן שלוקח לגוף… למידע נוסף »

 • איך יותר נוח לאכול: עם טבעת או שרוול קיבה?

  מאת: assia 23/02/15

  איך יותר נוח לאכול: עם טבעת או שרוול קיבה? חוקרים ערכו השוואה בין ניתוח הצרת קיבה בטבעת מתכווננת לבין ניתוח שרוול קיבה, ומציגים מידע חדש אודות ההבחנות לגבי מדדים של איכות חיים ואיכות האכילה לאחר ניתוח בריאטרי… למידע נוסף »

 • השמנת יתר בגיל 18 מגדילה הסיכון למוות בשנות ה-40

  מאת: assia 23/02/15

  מחקר אמריקאי חדש הראה כי השמנת יתר ומשקל גבוה בגיל הנעורים מכפילים פי 3 את סיכויינו למוות מוקדם באמצע החיים כולנו מכירים את מטבע הלשון "שומן ילדות". ביטוי זה מייצג, אולי, סלחנות בכל הנוגע לעודף משקל בגיל צעיר. רבים מאיתנו נוהגים לראות בילדות ובגיל הנעורים שלבי מעבר, שמשקל הגוף במהלכם לא ממש משפיע על הבריאות בהמשך… למידע נוסף »