Trigger menu Trigger search form
אסיא מדיקל > טיפולים > תיקון ניתוח טבעת

תיקון ניתוח טבעת

לפני יותר מעשור היה ניתוח טבעת לניתוח הנפוץ ביותר בישראל, ועד 2004 היה זה הניתוח היחיד לטיפול בהשמנה חולנית. על כן, אנו עדים היום להרבה מנותחי "טבעת" שנכשלו או סובלים מסיבוכים אשר דורשים הוצאת הטבעת, וכמובן בעקבות כך – עולים במשקל.

הסיבה לכשלון מורכבת ממספר גורמים. אולי הגורם השכיח ביותר הוא חוסר התאמת הניתוח. כפי הידוע היום, לא לכל מועמד זהו הניתוח האופטימלי, יתר על כן, הוא מתאים למיעוט של מועמדים לניתוחי "קיצור קיבה". ניתוח טבעת עשוי להיות יעיל ביותר, אך מגבלותיו ידועות, ואחד התנאים להצלחה הוא משמעת עצמית גבוהה של המנותח, והקפדה על כללי אכילה נכונים. בתקופה שלא הייתה אפשרות לבצע ניתוח אחר, כל מועמד המעוניין בניתוח עבר את הניתוח היחיד האפשרי(טבעת) . סיבה אחרת היא  חוסר המצאות במעקב רפואי. המעקב מאפשר טיפול "תחזוקה", גילוי מוקדם של סיבוכים וטיפול בהם, והדרכה מתמדת. בהרבה מהמנותחים סיבוכים של הניתוח הובילו להוצאת הטבעת. אלה הם רוב הגורמים לשיעור גבוה של כשלונות של ניתוח הטבעת בישראל.

הרוב המכריע של מנותחי טבעת אשר עברו הוצאת הטבעת יזדקקו לפתרון ניתוחי נוסף. הפתרונות הניתוחיים הם רבים ותוצאותיהם שונות.

אכן אם מוכרחים להוציא את הבטעת, הניתוחים שניתן לבצע לתיקון הם.

 אפשרויות תיקון ניתוח טבעת :

 1. הנחת טבעת מחדש – הסיכוי לכשלון גבוה.
 2. ביצוע שרוול
 3. הפיכה לניתוח מעקף קיבה סטנדרטי
 4. ניתוח מעקף קיבה מיני
 5. הפיכה לניתוח מעקף תריסריון( יש שני סוגים)

 בחירת הניתוח תלויה בהרבה גורמים, בינהם חשובים – משקל התחלתי, כמה ירידה הייתה מהטבעת, ובאיזה סיבוך מדובר, הבנת מנגנון או הסיבה לעליה חוזרת ומצב הקיבה כעת, הרגלי אכילה, משמעת,  מצב תזונתי (ויטמינים), מחלות נלוות להשמנה – האם השתפרו? (למשל סוכרת), תרופות אותן נוטל המועמד, ועוד גורמים רבים.  גם הרצון שלך חשוב.

 אם בניתוח המנתח נתקל במצב קיבה לא תקין – יש עליה בסיכון בביצוע ניתוח אחר מיידית, לכן עלול המנתח לדחות ביצוע של הניתוח, אלא רק להוציא את הטבעת…

 הבדיקות הנחוצות הן צילום ושט קיבה תריסריון, וחלק מהכירורגים מבקשים גם גסטרוסקופיה, הבדיקות נועדו לבחון את המבנה של הקיבה

מחלות

 • השמנת יתר

  השמנת יתר קיצונית (כלומר BMI של 40 ומעלה או 35 ויותר בנוכחות מחלות נוספות) נחשבת ברפואה, זה מכבר, למחלה לכל דבר. משקל יתר הוא לא רק שאלה של טעם אסתטי: הספרות המדעית כבר הוכיחה שהוא מקצר את תוחלת החיים, גורם למחלות לב וכלי דם,סוכרת, מעלה את הסיכון ללקות בסרטן, ללקות באימפוטנציה ובאלצהיימר ולאבד את הפוריות. וזה רק על קצה המזלג…. למידע נוסף »

מרכז לטיפול בהשמנת יתר

טיפול בהשמנת יתר כולל את הפעילויות הבאות

 1. אבחון וטיפול מקיף בבעיית ההשמנה תוך התבוננות בזווית הרפואית הפסיכו-סוציאלית והדיאטנית
 2. תמיכה וליווי לכל מטופל לפני, במהלך ואחרי הניתוח תוך הגשת סיוע ומתן כלים להתמודדות עם השינויים הצפויים בעקבות הניתוח
 3. הרכבת תוכנית רפואית להרזיה בהתאמה אישית
 4. מתן סל ניתוחי, הכולל ליווי ומעקב של כל הצוות המטפל למשך שנה בקבוצת תמיכה

מעקב לאחר הניתוח
הניתוח, למעשה, מעניק תחושה חדשה של שובע כך שהמטופל אוכל פחות. במקביל, על המטופל ללמוד להסתגל לאורח חיים בריא כדרך חיים. כחלק מהגישה הרב תחומית, הצוות המקצועי שלנו באסיא בריאטריק מלווה את המטופל לפני, במהלך ואחרי הניתוח תוך הגשת סיוע, הכוונה ומתן כלים להתמודדות בתהליך הירידה במשקל ובשלבי שימורו.

המעקב לאחר טיפול בהשמנת יתר כולל

  lady_asia_proffesional
מעקב רפואי

לצד ירידה מבוקרת במשקל ושמירה על בריאות תקינה משתפרות התחלואות הנלוות להשמנה. לכן, יש צורך בהתאמת מינון הטיפול התרופתי הקבוע ואף הפסקתו.

Lady_asia_list
מעקב דיאטני
הנחיות תזונתיות והמלצות ללקיחת תוספי מזון וויטמינים בהתאם למצב האישי של המטופל.

Lady_asia_consulting
תמיכה פסיכו-סוציאלית

מסייעת בשינוי הרגלי האכילה.

Lady_asia_holistic
קבוצות תמיכה

מסייעות בתקופה של השינוי הדרסטי בהרגלי החיים.

דיאטניות:

 • סיגל אלפסה
  דיאטנית קלינית בכירה. מומחית בטיפול והכוונה של חולים הסובלים מהשמנת יתר, מבוגרים ונוער, מאמנת אישית מוסמכת, מטפלת ברפואה משלימה ויועצת תזונתית לחברות.
 • יפית קסלר
  דיאטנית קלינית בכירה . מומחית בייעוץ והכוונה של חולים הסובלים מהשמנת יתר. מתמחה בטיפול תזונתי לחולי סוכרת.

תמיכה פסיכו-סוציאלית:

 • אופיר תשובה
  פסיכותרפיסט קוגניטיבי התנהגותי. מומחה בהפרעות אכילה, מטפל במרפאות חרדה בבתי החולים תל-השומר ובאיכילוב ומדריך הורים לטיפול בילדים ונוער.
 • אריאלה בר דויד
  פסיכותרפיסטית מומחית להפרעות אכילה בעלת תואר שני מאוניברסיטת בוסטון בארצות הברית. מנחת קבוצות בפסיכותרפיה ותרפיה בתנועה ושילוב אומנוית.

צוות אסיא בריאטריק – מרכז לטיפול בהשמנת יתר , עומד לשרותך ומאחל לך הצלחה בדרכך החדשה

 

... למידע נוסף »

רופאים

 • ד"ר אסנת רזיאל

  מנהלת רפואית של אסיא בריאטריק – המרכז לטיפול בהשמנת יתר. מנתחת מנוסה ובכירה מומחית בניתוחים לטיפול בהשמנת יתר. בוגרת התמחות-על בניתוחי השמנת יתר בארה"ב… למידע נוסף »

  שלח שאלה
 • פרופ' דוד גויטיין

  כירורג בכיר ומנתח באסיא בריאטריק – המרכז הרפואי לטיפול בהשמנת יתר, מקבוצת "אסיא מדיקל". מנהל היחידה לכירורגיה בריאטרית ומטבולית בבית החולים שיבא תל השומר, מומחה בכירורגיה בריאטרית וכירורגיה זעיר פולשנית. … למידע נוסף »

  שלח שאלה
 • ד"ר נאסר סקרן

  ד"ר נאסר סקרן, מומחה בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מנתח בכיר באסיא מדיקל, יו"ר החברה הישראלית לכירורגיה בריאטרית, מנהל המרכז לכירורגיה בריאטרית במרכז הרפואי "העמק", עפולה… למידע נוסף »

  שלח שאלה