אסיא מדיקל > טיפולים

 • שחזור שד אונקופלסטי

  מאת: אסיא , 22.03.18

  אחת משמונה נשים בחברה המערבית יכולה במהלך חייה להיות מועמדת לניתוח בשד על רקע תהליך גידולי. כיום, ברוב המקרים, ניתן להסתפק בכריתה חלקית. במקרים אלה יש צורך בהשלמת הטיפול על ידי טפול קרינתי.
  למידע נוסף »

 • כריתת שד חלקית

  מאת: אסיא , 15.03.15

  למידע נוסף »

 • שחזור שד לאחר כריתה

  מאת: אסיא , 15.03.15

  שחזור שד לאחר כריתה – השיטה השכיחה ביותר כיום לשיחזור שד היא עם שתלים. השחזור מתחיל ברגע שהכירורג הכללי מסיים את הניתוח ומשאיר מעטפת ריקה. הפלסטיקאי עתה צריך לשחזר את הצורה ולתת את הנפח של השד. את האזור הריק צריך למלא בשתל. אנחנו משתמשים ברוב המקרים של השיחזור בשתלים אנטומים, שתלים אגסיים, שאותם שמים מתחת לשריר. כלומר – קומה אחת עמוק יותר מאשר השד היה קודם. … למידע נוסף »

 • אונקולוגיה

  מאת: אסיא , 15.03.15

  אונקולוגיה של סרטן השד – כיצד ניתן טיפול ההקרנות? הקרנה סטנדרטית ניתנת לרקמת השד עם תוספת המכוונת למיטת הגידול (האיזור שבו התפתח הסרטן), שם שכיחות יותר חזרות מקומיות של המחלה. הטיפול ניתן מדי יום, 5 ימים בשבוע, במשך 6 עד 7 שבועות…. למידע נוסף »

 • קוצב להסדרת אי-שליטה בסוגרים

  מאת: אסיא , 26.11.14

  אובדן שליטה כרוני על הסוגרים כרוך בתחושות אישיות וחברתיות קשות ביותר של השפלה, התשה, ושינוי אורחות חיים. מדובר בתופעה העולה משמעותית עם הגיל, וכרוכה בבושה ואי דיווח בעקבות תחושה זו.
  למידע נוסף »

 • ניתוח סרטן השד

  מאת: אסיא , 24.04.14

  מתי מועדף ניתוח כריתה מלא של השד ומתי כריתה חלקית משמרת שד? מה הם סיכויי ההחלמה בשני המקרים? טיפול הניתוחי בסרטן השד התאפיין לאורך ההיסטוריה שלו בניסיון להקטין את היקף הניתוח, תוך צמצום הנזקים הגופניים והנפשיים העלולים להיגרם בעקבותיו, וזאת ללא פגיעה בסיכויי הריפוי. הניתוח כולל טיפול בגידול בשד ובאותו זמן ניתוח בבית השחי לצורך כריתת… למידע נוסף »

 • לפרוסקופיה אבחנתית

  מאת: אסיא , 23.04.14

  לפרוסקופיה משמעותה הסתכלות ('סקופיה') לתוך הבטן ('לפרו'). השיטה מבוצעת באמצעות צינורות דקיקים שמכילים עדשות וסיבים אופטיים, דרכם מועבר אור לחלל הבטן, כך שניתן להקרין את שדה הניתוח על גבי צג בחדר הניתוח. בדיקה היכולת לכריתה טיפולית או מרפאת של תהליכים ממאירים של הקיבה, לבלב, כבד תוך שימוש בכירורגיה זעיר פולשנית, ודגימה של רקמות מתוך הבטן לצורך אבחנה שלא ניתן להשיג אחרת.

  למידע נוסף »

 • סרטן השד – טיפול בהקרנות

  מאת: אסיא , 22.04.14

  טיפול בהקרנות ניתן כחלק מהטיפול המקומי בסרטן שד, ונועד לצמצם את הסיכון לחזרה מקומית של המחלה. עם זאת, במצבים מסוימים יכול הטיפול לשפר את סיכויי ההחלמה (כלומר, למנוע את הופעתן של גרורות בעתיד).
  למידע נוסף »

 • הזרקת חומר מעבה לצינורית השתן

  מאת: אסיא , 08.04.14

  הזרקת חומר מעבה לצינורית השתן – במקרים בהם דליפת השתן נובעת מאי ספיקה של צינורית השתן ניתן לתקן את הדליפה על ידי הזרקת חומר מעבה המצר את קוטר צינורית השתן. הפעולה מבוצעת בהרדמה מקומיתואינה דורשת אישפוז לילה. לעיתים בכדי להגיע לתוצאות משפקות יש צורך ב- 2-3 הזרקות…. למידע נוסף »